Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) INTELligent


INTELligent
senior tag

Hali! Nem tudjátok, hogy lehet Word lábjegyzetében úgy beállítani szöveget, hogy csak egy oldalon látszódjon?( emellett minden oldalon van sorszámozás is)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1752) KMT válasza INTELligent (#1751) üzenetére


KMT
addikt

Szakasztörés, szakaszonként lehet más beállításokat adni neki.

(#1753) INTELligent válasza KMT (#1752) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1754) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, ide is leírom, mert az ai topik nem túl forgalmas... egy kliensem ezt írta:
"I would like to change it from Smile Dental to Excel Dental with pretty much the same font and color. Also I would like to get a format that I can easily edit. For example is there a version of this that can be edited in microsoft Word."
a smile dental egy logó lenne, amit megvásárolt...illustratorhoz értek, de world-hoz, excel-hez nem, sztetek hogy tudom teljesíteni a kérését? .xml-ben kellene mentenem? azt meg hogyan? bocs a láma kérdésért...
kb 2 éve elvállalok egyszerűbb dizájnermelókat, de még ilyent nem kértek tőlem, ai-ban meg nincs lehetőség xml mentésre :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1755) Sztogacsev


Sztogacsev
újonc

Sziasztok!

Van egy megoldhatatlannak tűnő problémám. :F 2010-es Office-t használok.
A problémám a következő: Egy oldalon szereném megjeleníteni a normál bevezetőszöveget (egy hasáb, sorkizárt) és alatta a törzsszöveget dupla hasábban. Ez még megy is, mivel beszúrom a "folyamatos szakasztörést" és már lehet is kéthasábosra váltani. Eddig minden szuper. Igen ám, de ha a fenti bevezetőszövegbe beteszek egy lábjegyzetet, akkor a szakasztörés alatti részt (a két hasábot) átdobja a következő oldalra. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan lehet ezt elkerülni. :((( Pedig meg lehet csinálni, láttam kiadványokban erre példát (mondjuk lehet azt más programmal szerkesztették...).

Iszonyatosan idegesít a probléma. :W

Köszönettel,
Bence

(#1756) jjeahh válasza jjeahh (#1754) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ráírtam hogy a world szerintem nem kezeli a vektoriális fájlokat, de, úgy tűnik nem oldódott meg ilyen könnyen a probléma, visszaírt, hogy neki mégis worldbe kéne... :DDD valami olyasmit akar szerintem, hogy beszúrom a grafikát valahogy, pl egy png formájában, és mellette a szöveget ő szerkesztené, ahogyan akarja...ez megoldható valahogy? sajnos egy absz nem értek a world-höz... :P
becopyzom, nehogy én értsek valamit félre... :U

"Thank you for your response about the logo
Although I am very familiar with use of Adobe illustrator,
I would really like to have it in Word format, or at least have it
imported in a word file, where I can use it for various things.
I would like to edit the name of the office (not Smile dental)
and add an address, phone no. etc. This is easy for me to do
in word.
Would it be possible for you to import the logo in word
and make it so at least the text can be edited?
The logo is beautiful and your art is amazing. I would appreciate any
help you can give me
Thanks"

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1757) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Sokat kínlódtam már a dologgal de nem jöttem rá a megoldásra :O
Egy A4 lapra szeretnék postai bélyegeket ragasztani és szép aláírást is írni mindegyik alá.A bélyegeket meg szépen sorba,hogy megfeleljen mindenféle előírásnak.Amikor a bélyegek helyét kijelölöm a rajzlapon akkor úgy kellene,hogy a sarkainál jelezze a bélyegek méreteit amelyek több fajta is lehet.
Rövidre zárva bélyeg katalógust szeretnék kinyomtatni de nem tudom elkészíteni a sablont :D,hogyan kezdjem el?

Üdv

(#1758) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Senkinek nincsen elképzelése erről a kérdésemröl.Vagy esetleg javaslat :B

Üdv

(#1759) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudok sokk objektumok alá szöveget beszúrni de úgy,hogy több objektum alá is ugyanolyan formátumba legyen a méret és elrendezése.Ehhez kapcsolódik a következő kérdésem ha sorba és függőlegesen is szeretném elrendezni az objektumokat akkor miképpen lehet?

Üdv:

(#1760) Sztogacsev válasza qwertly (#1759) üzenetére


Sztogacsev
újonc

Én mindkét felvetett problémádhoz táblázatot használnék, és a táblázat vonalait átlátszóra állítanám, ahol nem kell. Cellaegyesítésekkel, vagy megfelelő részletezettségű ráccsal bármit meg lehet oldani, igaz picit tökölős, de a sablont csak egyszer kell megcsinálni, akkor jó.

(#1761) Kurik


Kurik
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a lent említett makró részletem lenne. Az itthoni gépen helyesen lefut, de munkahelyi gépen az ékezetes karaktereket nem változtatja meg. Nem szeretnék tippelgetni, inkább kérdezek. Mi lehet a probléma és hogy lehetne kikerülni?

Selection.WholeStory
Selection.Font.Name = "Courier New"

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#1762) qwertly válasza Sztogacsev (#1760) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ én is ezen a vonalon kezdtem el menni.

Üdv:

(#1763) sanzi89


sanzi89
addikt

Miért lehet az, hogy ha duplán kattintok egy .doc fájlra akkor a Word 2003 ugyan elindul, de a konkrét fájlt nem nyitja meg? Akkor se jó, ha jobb gomb a fájlon majd Megnyitás. Azonban ha fut a Word és a Fájl-Megnyitást választom, úgy megnyitja a fájlt és minden működik is. Mi lehet a gond?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1764) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogy lehet megtalálni egy .docx dokumentumot a merevlemezen, aminek a nevét nem tudom, csak szavakra emlékszem, amik a dokumentumban le vannak írva?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1765) Kurik válasza tknof1871 (#1764) üzenetére


Kurik
tag

Windows 7-en teszteltem, beírtam a szót a keresőbe és felhozza nekem azt a dokumentumot, akárhova elraktam. :)

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#1766) localhost válasza sanzi89 (#1763) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sanzi ez win 7?
Mert ha igen:
Vezérlőpult, alapértelmezett programok beállítása.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1767) LonGleY


LonGleY
veterán

Hogyan tudnék olyan tipikus szerződéses papírokat létrehozni, ahova ha az illető szeretne még nyomtatás előtt beírni adatokat, ne tolja el az egész formázást? Ergo oda legyenek fixálva a helyükre a pontozott részek.

Illetve erre a pontozásra van valami speckó eljárás, hogy ne legyen kusza az egész dokumentumom? A hasábokkal és a vonalzókkal (vagy mivel - alapból photoshopos vagyok) tudok játszani, de az elegendő?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#1768) LonGleY


LonGleY
veterán

A másik gondom a sorkizárt bekezdésnél a Shift + Enter sortörés, ami az utolsó sort is sorkizártra rakja.

Két módszert látok most erre: tab az utsó sor végére, a Shift + Enter elé, illetve a saját bekezdés-stílus. Melyik a nyerő kompatibilitásban?

[ Szerkesztve ]

(#1769) LonGleY


LonGleY
veterán

És hogy a fenében tudom kiiktatni a listaelemek közti kötelező sorkihagyásokat?..

(#1770) sanzi89 válasza localhost (#1766) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, Win7. Megnéztem, be volt állítva rendesen. Kitöröltem a programot majd újra társítottam a .doc-hoz a Word-öt és így már jó. Köszi a tippet!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1771) localhost válasza LonGleY (#1768) üzenetére


localhost
Közösségépítő

tab az utolsó sor végére, = iparági standard. :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1772) LonGleY válasza localhost (#1771) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, csak abban meg az a sux, ha már egészen hosszú a sor, olyankor meg átböki egy következőbe a végét. Még mindig gyerekcipőnek érzem ezt a szövegszerkesztést meg az összes formátum-mizériát...

A többire tudtok esetleg válaszolni?

Illetve lenne még egy kérésem: Egy 2013-as Word-ből tudna nekem valaki küldeni egy WINWORD.EXE-t? Egy ikont kellene kikapnom belőle, de ezért nem telepíteném aaz egész csomagot. Tnx!

(#1773) LonGleY válasza LonGleY (#1767) üzenetére


LonGleY
veterán

Erre továbbra is érdekelne válasz.

WINWORD.EXE-t már kaptam.

köszönöm!

(#1774) LonGleY


LonGleY
veterán

Halló! Sehol egy pro?

(#1775) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Hogyan oldható meg az a "gond", hogy az egész szöveget tartalomjegyzékként kezeli (szürke kijelöléssel van a szöveg). Ha törlöm a tartalomjegyzéket, akkor az egész szöveget törli.

(#1776) Kurik válasza #01682176 (#1775) üzenetére


Kurik
tag

CTRL+A --->CTRL+X ---> irányított beillesztés mondjuk nem formázott szöveg? :U

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#1777) #01682176 válasza Kurik (#1776) üzenetére


#01682176
törölt tag

Így jó, csak a szöveg közti kép eltűnik:(

(#1778) #01682176 válasza #01682176 (#1777) üzenetére


#01682176
törölt tag

Megoldottam, köszi:)

(#1779) Thunderzolee

Üdv!

Szeretném megkérdezni, h ez milyen betűtípus?

Szerkesztenem kellene rajta, de nem akarom másik betűvel, mert ez jól néz ki, csak mivel nem én csináltam, nem tudom mivel íródott. (2007-es Officeom van, keresgettem közte, de nem tudom melyik lehet)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1780) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#1779) üzenetére

Kristen ITC-re hasonlít, vagy a Tempus sans-ra.
Csak a kis "a" betű nem olyan, meg hát ezek nem azok, csak hasonlítanak.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1781) student


student
őstag

hali

Hogy lehet beállítani egy dokumentumba hogy pl. 60.oldaltól ne legyen oldalszám?

(#1782) localhost válasza student (#1781) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szakasztörést szúrsz be a 60. oldalra.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1783) Muton


Muton
addikt

heló!
azt hogy tudom megcsinálni, hogy az idéző jel ne lent és fent, hanem fent és fent legyen bizonyos esetekben (pl programkódnál)?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1784) KMT válasza Muton (#1783) üzenetére


KMT
addikt

Pl. a szó utáni idézőjelet kijelölöd, másolod, és az elején lévő helyett beilleszted.

(#1785) Muton válasza KMT (#1784) üzenetére


Muton
addikt

huhh, ez így elég szoc, de működik. Köszi! :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1786) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy beadandómhoz megírtam az irodalomjegyzéket, felsorolással, számozással. Azonban betűrendbe kéne őket rakni. Erre van valami mód?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1787) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy egyenlet mellé hogyan tudok beszúrni számozást? Az egyenlet szeretném, ha középen maradna, és jobb oldalon lenne a sorszáma, mint ahogy könyvekben is. De akárhogy próbálom, ha nyomok egy szóközt, vagy írok az egyenlet után bármit, az összemegy kicsit, kisebb lesz a mérete, és még bal felé vándorol is.

(#1788) Muton válasza Gabesz87 (#1787) üzenetére


Muton
addikt

elkéstél már a diplomával, rég le kellett adni ;]

konkrétan nem tudom, de ha végképp segítség nélkül maradnék, akkor csinálnék két hasábot arra a sorra, az egyikbe menne az egyenlet, a másikba meg a számozás.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1789) localhost válasza Muton (#1788) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy kétoszlopos táblázatot - inkább

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1790) Gabesz87 válasza Muton (#1788) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megcsináltam így hasábbal, szerintem jó lesz.

Péntekig még van idő :DD

(#1791) ngabor2


ngabor2
nagyúr

word 2007-ben kellene fejlécet szerkesztenem. méghozzá úgy, hogy van egy szöveg, az után pedig oldalszám/oldalak száma.

- ha azt mondom neki, hogy oldalszám beszúrása, akkor a jelenlegi fejlécet nemes egyszerűséggel törli, ami nekem nem jó.
- ha utána beszúrom a korábban ott levő szöveget, akkor meg nem egy sorban lesz a szöveg meg az oldalszám, ami szintén nem jó.
- ráadásul azt se találtam meg, hogy hol lehet beállítani a kívánt formtumot, hogy az összes oldal számát is kiírja.

korábbi wordökben ez kb. 3 kattintás volt, de 2007-ben akkora a változás, hogy egyszerűen nem haladok.

a google se segített megoldani ezt a problémát, valami mindig hiányzik.

(#1792) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.

Word 2010 ha megnyitok egy körlevelet akkor "hiba történt az osztály nincs regisztrálva" feliratot kapok és kéri a csatolt adattáblát amit nem nyit meg..... mi lehet az ok? másik gépen működik ugyanaz a körlevél.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1793) daninet


daninet
veterán

meglett

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1794) spe88


spe88
senior tag

Üdv!

Kis segítség kellene. Bár viszonylag értek a Wordhöz, mégis olyan problémával szembesültem, mint még soha!

Többszintű listát definiáltam, 2 szint mélységig, amihez egyenként hozzárendeltem egy-egy címsor stílust, illetve magát a 2. szint számozásánál megjelenik az első szint is. (1.1, 1.2, 2.5, 3.4 stb.)

Minden rendben ment a "tartalomjegyzék" is megjelent a bal oldalon. Elmentettem és mire újra megnyitottam a 2. szintnél a számozás fekete téglalapra módosult és a többszintű lista beállításainál sem tudom mitévő legyek, mert nem reagál semmire.

Printscreen:
http://screenpresso.com/=KmTmd

Fájl:
https://drive.google.com/file/d/0B98rVp1A60cKMkFlUWlCZW5vNlk/edit?usp=sharing

Word 2010-et használok!

Kíváncsi vagyok mitől lehet. Ha ezt a diplomamunkámnál adta volna elő a Word össze is zúztam volna mindent! :)

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1795) seberson


seberson
csendes tag

Sziasztok!

A képen látható problémát hogyan tudnám kiküszöbölni? 2007-es és 2010-es word is ezt csinálja, és nem csak az egyenleteknél. Keveri a sima szimbólumokat is. Elég égető a probléma így vizsgaidőszak közepén :))

(#1796) spe88 válasza seberson (#1795) üzenetére


spe88
senior tag

Én a helyedben vmi egyenlet szerkesztő progit használnék, pl. Mathtype. Kell egy kis idő az elsajátításához, de megéri a befektetést, mert sokkal egyszerűbb, mint a Wordé. Mindent lehet billentyűkombóhoz rendelni stb.
Aztán a kész egyenletet meg beszúrod Wordbe.

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy egy bekezdésen belül, hogy tudok több stílust használni, anélkül, hogy kijelölném a szöveget?
Gyakorlatilag egy sorban, többféle stílust kéne alkalmaznom... Ha mindig egyenként ki kéne jelölnöm az meglehetősen hosszadalmas és bosszantó, nincs erre vmi egyszerű megoldás?

(Vmi hasonló lenne jó, mint bekezdés stílusoknál, nyomok egy entert és egyből az újfajta stílussal ír, amit előzőleg beállítottam a "következő stílus" fülön. Csak hogy nekem egy sorba kell több stlus szóval nem nyomhatok ENTER-t. Kijelölgetés nélkül ez nem megy?)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#1797) seberson válasza spe88 (#1796) üzenetére


seberson
csendes tag

Szia! Azt kifelejtettem, hogy a probléma más dokumentumának megnyitásánál áll fenn. Kompatibilitást stb. már végig zongoráztam, de semmi.
Az egyenletre való javaslatod sajnos nem kivitelezhető, mert ezeknek több okból szerkeszthetőnek kell lenniük egyrészt, másrészt pedig 20-on oldalszor 5-10 képlet+behelyettesítés nem biztos, hogy gyorsabb külső progival beszurogatva. Azért köszi! :)

(#1798) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Sziasztok.

az lenne a kérdésem, hogy wordben, hogy tudnék egy kétnyelvű könyvet szerkeszteni? ( A4 baloldala magyar, jobb oldala angol szöveg)

előre is köszönöm a választ

(#1799) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

A wordben hol lehet kicserélni a szótár nyelvét? A saját szótárt átraktam magyarra de még mindig angolul akar ellenőrizni. :(
mit kellene módosítanom?

(#1800) KMT válasza cekkk (#1799) üzenetére


KMT
addikt

Az nem segít, ha alapnézetben az alsó sávon (balra-középen) átállítod a nyelved (miután mindent kijelöltél)? Itt működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.