Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) egil2


egil2
csendes tag

Sziasztok!

Rendszeresen küldök kör emailt, de az eddigi leveleknél maga az email szövege volt az információ, abban voltak a változó tartalmú mezők. Most viszont olyan kérés érkezett, hogy a tulajdonképpeni levél az emailek csatolmányaként (mellékletként) kerüljön kiküldésre. Egy részben kitöltött, részben kitöltésre váró kinyomtatandó dokumentumról van szó. A körlevél egyesítésénél van olyan menüpont, hogy melléklet, de nem igazán akar működni. Reklamál, hogy egy program a nevemben emailt akar küldeni... hát izé... épp ez lenne a cél:-)

(#2852) nyikszi válasza egil2 (#2851) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! És nem akar elmenni? Nem ugrik fel egy kérelem ablak?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2853) egil2 válasza nyikszi (#2852) üzenetére


egil2
csendes tag

De, ezt dobja fel. De a jelölőnégyzet nem akar működni, sokadikra lehet bepipálni. ha az engedélyezésre nyomok, akkor max. az első címzettnek küldi el. De nem igazán értem, hogyan kéne működnie.

[ Szerkesztve ]

(#2854) nyikszi válasza egil2 (#2853) üzenetére


nyikszi
őstag

Elvileg úgy működne, hogy a jelölőnégyzetnél bepipálod és megadod hány percig engedélyezze. De akkor is egyesével kell engedélyezni minden egyes példányt.

Valamit a céged adminja állított át, esetleg a MS csinált valamit. Nálunk is tiltva van, hogy egyszerre küldhessünk emailt sok címzettnek. Ha privát email címed van, akkor pedig még esetleg tudok segíteni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2855) egil2 válasza nyikszi (#2854) üzenetére


egil2
csendes tag

Nálam teljesen jól működik sima köremaileknél, nincs semmilyen akadály vagy probléma. Csak ennél a csatolmányos verziónál.

(#2856) nyikszi válasza egil2 (#2855) üzenetére


nyikszi
őstag

Akkor engedélyezni kell és sűrűn nyomogatni az OK gombot :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2857) egil2 válasza nyikszi (#2856) üzenetére


egil2
csendes tag

200-szor? :-(

(#2858) Fire/SOUL/CD válasza egil2 (#2853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a megoldás egy biztonsági opció kikapcsolásával jár, de jobbat nem tudok
Admin joggal kell indítani az Outlook-t(egyébként nem lehet állítani ezt az opciót), a többi a képen. [kép]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2859) Micsurin


Micsurin
nagyúr

16-os Office Word-ot, hogy állítsak FULL magyarra? A helyesírás ellenőrző rendszeresen meghülyül, mivel jelentő mennyiségű angol rész van a szakdolgozatban gondolom ez zavarja meg a lelkét a magyar szövegben. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2860) K_Tamás


K_Tamás
újonc

Word 2016 - ban a windows+. - al megjelennek az emoji - k. A szövegben nem úgy jelennek meg (színesben) mint a képen. Mellékelve. Hogyan tudom úgy megjeleníteni? Köszönöm!

(#2861) nyikszi válasza Micsurin (#2859) üzenetére


nyikszi
őstag

A nyelvi beállításnál az automatikus nyelvfelismerésnél vedd ki a pipát. A nyelv beállításoknál a magyar az elsődleges?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2862) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a miért vágja le nyomtatáskor az utolsó sort a Word?
(Példának 3 sor "NYOMTATNÁM" szöveg van, de csak kettőt jelenít meg és nyomtat is ki.)
Elvileg a piros vonalig van a pontozott margó, annak is bele kéne férni a nyomtatásba.
A sorok össz. magasssága 280mm, alsó-felső margó 8-8mm.

Live poor, die ritch.

(#2863) nyikszi válasza gyáliSanyi (#2862) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nyomtatási képen minden látszik? Próbáltad kicsinyíteni nyomtatáskor? Mondjuk 90%-ra első körben. Akkor is ugyanúgy levágja? Látni kellene mindent egyben, elég sok tényezős.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2864) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

meglehet, hogy teljesen irreális, amit kitaláltam, de nagyban segítené a munkámat, ha sikerülne megoldani, szóval felteszem a kérdést :)

adott egy Word (Office 365) doksi, amiben szöveg sablonok vannak összegyűjtve és címsor funkcióval "kategorizálva"

megoldható valahogy az, hogy ha én kiválasztok egy sablont a bal oldali címsorból, azon felül, hogy "oda görget" a doksin belül, automatikusan vágólapra is tegye azt a szövegrészt/sablont?

előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2865) bepken


bepken
veterán

eddig a célhoz legközelebb ezzel a funkcióval kerültem:

ami zavar, hogy a címsort (címet) is kijelöli, nem csak a bekezdésben lévő szöveget/sablont....illetve tényleg tök jó volna, ha automatikusan vágólapra tenné a kijelölt szöveget :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2866) nyikszi válasza bepken (#2865) üzenetére


nyikszi
őstag

Talán valami scripttel megoldható lenne, de én nem vagyok otthon ezekben.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2867) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Word 2019: Poppins betűtípust használnék, viszont alapértelmezetten a 0 térköz és 0 sorköz nekem túl szellős, csökkenteni szeretném. A sorköz elfogad negatív értéket, gondoltam azzal beállítom.
De ebben az esetben miért vágja el a betűket? Van ennek kiküszöbölésére valamilyen beállítási lehetőség?

Photoshop használatakor ilyen problémám nincsen.

(#2868) nyikszi válasza acsati (#2867) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Ez esetleg?

A legfelső az 0,7
A középső 0,5
Az alsó 1-es sorköz a többszörösön.
Nálam a 0,7 egész jó.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2869) bepken válasza nyikszi (#2866) üzenetére


bepken
veterán

köszi, én is csak ezt a megoldást találtam azóta random helyeken.

majd lehet, hogy nekiülök valamikor egy ilyen verziónak is, most egyelőre elengedtem a dolgot és próbálok nem ennyire lusta lenni (mármint normális ember módjára fogom magam és manuálisan kijelölöm és vágólapra teszem a kívánt szöveget.... :D )

szerk.: illetve gondolkoztam még egy excel alternatíván, mivel tippre cellák tartalmára könnyebb lenne hivatkozni :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2870) acsati válasza nyikszi (#2868) üzenetére


acsati
aktív tag

Igen, én is ezt a 0,7-es értéket találtam a legoptimálisabbnak. Csak azt hittem, hogy van esetleg valami beállítási lehetőség, amikor akár egymásra is helyezhetném a sorokat, ha valamiért akarnék ilyen hülyeséget csinálni.
De akkor Word-ben valószínűleg nincs ilyenre mód.

(#2871) nyikszi válasza acsati (#2870) üzenetére


nyikszi
őstag

Én nem találtam. Gondoltam, hogy ha a betűt lehet átlátszóvá tenni, akkor a hátteret is. De nem :( Nem is értem miért. PP-ben lehet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2872) acsati válasza nyikszi (#2871) üzenetére


acsati
aktív tag

Én sem értettem, hiszen egy vektoros, háttér nélküli betűtípusról van szó, a Word meg felülírja :D Azért köszi, hogy te is ránéztél. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.