Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) csdm


csdm
senior tag

Egy oldalnyi szöveg minden szóközét Ctrl+shift space-szel írták. van valami egyszerű módja, hogy az ilyen szóközöket, sima szóközökre lecseréljem? Vagy egyszerűen egyesével kell kitörölni, és beírni?

(#1552) localhost válasza csdm (#1551) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Keres/csere parancs?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1553) csdm válasza localhost (#1552) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi, miután beírtam eszembe jutott !
:)

(#1554) localhost válasza csdm (#1553) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezért vagyok! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1555) csdm


csdm
senior tag

Adott papír alapon egy A4-es oldal, amin nyomtatott szövegen kívül, kézzel írt szöveg is van. PDF formátumban beszkenneltem. Hogyan tudnám egy Word dokumentumhoz hozzáfűzni, mint egy önnálló oldal? csak úgy sikerült, hogy összezsugorítja, margók miatt nem látszik néhány része.
Amint átállítom, hogy ki tudjam húzni a bemásolt PDF elhelyezkedését, szöveggel egy sorba-ról pl négyzetesre, mintha egy képpé alakítaná át, és a minősége jelentősen romlik, az eredeti PDF-hez képest. Pedig ezzel a módszerrel, ki tudom tölteni úgy az A4 oldalt, de a minősége olvashatatlan lesz. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1556) localhost válasza csdm (#1555) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát minimum 300 dpi felbontással NE pdf-be, hanem valamilyen grafikai formátumba szkenneld, és KÉPKÉNT illeszd be a doksidba.
Aránytartásra méretezésnél vigyázni!
Melyik Office verzió?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1557) csdm válasza localhost (#1556) üzenetére


csdm
senior tag

300 dpi vel csináltam a PDF eket. A képpel az a baj, hogy fakóbb, a fehér lap is szürkés arnyalatot vesz fel.
2007 office

[ Szerkesztve ]

(#1558) localhost válasza csdm (#1557) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az képfeldolgozás kérdése, ha a kép fakó!
A kulcsmondat : képfile kell, és nem pdf!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1559) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Hátteret szeretnék hozzáadni egy word doksihoz de csak az első oldalra, tehát a többin nem kell (nem vízjel). Hogy tudom ezt megtenni?

Let the Zone take me if I am.

(#1560) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok!
Lenne egy amatőr kérdésem. Adott egy több száz oldalas dokumentum Azt szeretném elérni, hogy mobil eszközön jobban olvasható legyen, ezért megnöveltem a betűméretet. A megnövelt betűméret miatt a sor utolsó két szava át került egy új sorba. A baj ott kezdődik, hogy ebbe a sorba csak ez a két szó került.

Valahogy így néz ki:

Lenne egy amatőr kérdésem. Adott egy több száz oldalas dokumentum
Azt szeretném
elérni hogy mobil eszközön jobban olvasható legyen, ezért megnöveltem
a betűméretet. A
megnövelt betűméret miatt a sor utolsó két szava át került egy új sorba.

Azt szeretném elérni, hogy így nézzen ki:

Lenne egy amatőr kérdésem. Adott egy több száz oldalas dokumentum.
Azt szeretném elérni, hogy mobil eszközön jobban olvasható legyen,
ezért megnöveltem a betűméretet. A megnövelt betűméret miatt a sor
utolsó két szava át került egy új sorba.

Meglehetne valahogy ez oldani.

[ Szerkesztve ]

(#1561) localhost válasza FLATRONW (#1560) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az a baj, hogy ha a géped előtt ülnék, 2 perc alatt megcsinálnám, de így távolról....

Kijelölni a TELJES szöveget és a Lágy Entereket (Kézis sortörés) Szóközzé konvertáltatnám vagy töröltetném a Keres/csere opcióval, ha tudnám, hogy a felesleges sortörést mi okozza.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1562) FLATRONW válasza localhost (#1561) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz a választ.
Még egy kérdés. Hogyan lehet a Lágy Entereket szóközzé konvertálni?

(#1563) localhost válasza FLATRONW (#1562) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kijelöl mindent (Ctrl+a)
Csere mit: Speciális: kézi sortörés ^l
Csere mire: (üresen_hagyod ) vagy szóköz.
Csere mindet.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1564) FLATRONW válasza localhost (#1563) üzenetére


FLATRONW
őstag

Sajnos ez a módszer nem vált be.
A Word befejezte a kijelölés átvizsgálását, 0 csere történt.

(#1565) localhost válasza FLATRONW (#1564) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mondtam, hogy ott kéne ülnöm a gépednél... Ha megjeleníted a formázási jeleket a "PÍ" jel bekapcsolásával, akkor mit látsz a felesleges sortörések helyén ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1566) FLATRONW válasza localhost (#1565) üzenetére


FLATRONW
őstag

A betű méretének megváltoztatása előtt minden sor végén megjelenik a PI jel.

(#1567) localhost válasza FLATRONW (#1566) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor nagyobb a baj: A PI-jel a sorvégén a Kemény Entert (sortörést) jelenti.
Ha azokat mind lecserélnéd, akkor meg teljesen folyó szöveget kapnál. Gyakorlatilag ISZONYAT meló ....

Vagy egyesével kiszedegeted a felesleges entereket, de csak azt amit kell vagy egyben az egészet, de akkor meg elveszik a formázás, a bekezdések, párbeszédek, címsorok minden, akkor meg azért sok, mert utána újra kell formázni.

Ötszámjegyű összegért csinálnám meg! 200 OLDAL több óra egy profinak.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1568) Fire/SOUL/CD válasza FLATRONW (#1566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért tegyél egy próbát, hátha megfelel. A módszer ugyanaz, mint amit korábban localhost leírt csak most a ^p vezérlőkaraktert cseréld szóközre, aztán meglátod mi lesz az eredmény, hogy úgy elfogadható-e.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1569) FLATRONW válasza localhost (#1567) üzenetére


FLATRONW
őstag

Annyi baj legyen, végül is nem fontos dologról van szó. Még egyszer köszönöm a segítségedet.

(#1568) Fire/SOUL/CD
Ez a módszer bevált és az eredmény is megfelelő. Köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#1570) localhost válasza FLATRONW (#1569) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Fire/SOUL/CD -nek igaza van! Ha ez egy regény, még lehet, hogy olvasható marad... :) Egy próbát megér.... :) Ha meg nem jó, akkor így marad....
Ez egyébként egy tipikus jelenség, amikor valamilyen PDF-fordítóval csinálnak world filet.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1571) FLATRONW válasza localhost (#1570) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen, PDF-ből volt kimásolva a szöveg.

(#1572) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Nagyon sürgős segítség kéne!
Nyomtatni szeretnék és vmi elállítódhatott, mert a teljesen teleírt oldalnál a nyomtatási képen a tetejéből meg az aljából jó 4-4 centi lemarad :S:S Mit állítottam el?
Valamint ezt írja ki nyomtatás előtt: "1./2./3. szakaszban beállított margók kívül esnek a nyomtatható tartományon! Folytatja a nyomtatást?" :S
Simán beállítottam a keskeny margót :S nem értem, máskor nyomtatott simán. Ha átállítom a margót normálra, akkor is levágja a tetejét meg az alját!
egy kép róla

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1573) localhost válasza Lmh (#1572) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne az oldalmargót állítsd át, hanem lépj bele a kifogásolt bekezdés(-ek)-be és ott van elállítva a BEKEZDÉS margója

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1574) Lmh válasza localhost (#1573) üzenetére


Lmh
őstag

Ezt így nem vágom :S bocsi :S
nincs vmi erőltetett nyomtatás?:P Teljesen normális a dokumentum, ezerszer nyomtattam már ilyet, csak ennél csinálja ezt :S

Ha végigpörgetem a nyomtatási képet, minden oldalon ezt csinálja

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1575) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Összevágtam két doksit (igen, copypaste, és? egyben van rá szükségem :D) és valamiért megjegyezte az oldalszámot a másik doksiból és 33 után 61 jön, próbáltam kitörölni az összes lábléc/fejlécet + a bennük lévő infot, sikerült is, de mégis tudja ez a fránya word, hogy hanyadik volt az a pár lap az előző doksiban... Viszont a tartalomjegyzékben meg az oldalszámozásnál gáz, hogy 33 után 61 jön. Ilyet még nem láttam. Érdekel, hogy miként lehet ezt kiküszöbölni valamint miért csinálja ezt... word 2010 és libreoffice volt amiben probálkoztam eddig megoldani a problemát. (:

(#1576) Fire/SOUL/CD válasza Lmh (#1574) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Lap elrendezés fül/Oldalbeállítás csoport/Méret lenyíló -> A4
2. Lap elrendezés fül/Oldalbeállítás csoport/Margók lenyíló -> Normál

ng0ofy
Az első doksi utolsó lapján cseréld le a szakasztörést oldaltörésre

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1577) ng0ofy válasza Fire/SOUL/CD (#1576) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nem, ilyenekkel már trükköztem. Most a footnoteokra gyanakszom nagyon, azok sem kezdtik el felvenni a folyamatos számozást, nincs benne csak 16, de azok sem működnek, és csak a második doksi 4 jegyzetét ismeri fel annak (21 től számozva :D) az elsőét megjeleníti, a szakasztörést is utánuk, de nem ismeri fel jegyzetként. ): Sohasem szerttem a wordot, se az ilyen ollózást, de nincs kedvem újragépelni 18 oldalt... A bekezdéseket egyesével másolva és átállítva a formázásukat még lassabb (:

(#1578) Fire/SOUL/CD válasza ng0ofy (#1577) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 (vagy több) doksit lehet egyesíteni a Word-el, ha Te ehelyett copy/paste-et használsz, akkor ez van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1579) ng0ofy válasza Fire/SOUL/CD (#1578) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Igen, rájöttem, hogy hiba volt (: csak bele kellett szúrni a apályázat 120 oldalába ezt a 18-at, gondoltam elfér benne (: csak a tartalom meg az oldalszámozás lett vele elrontva... ): Éjszaka még megtaláltam az egyesítést már azt sem találom, aludni kellene egyet... Mire felkelek lehet jó is lesz, elvégre windows :D

(#1580) Lmh válasza Fire/SOUL/CD (#1576) üzenetére


Lmh
őstag

Sajnos így sem jó. Normál margóval is levágja az alját meg a tetejét

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1581) Fire/SOUL/CD válasza Lmh (#1580) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kapcsold be a rejtett karakterek megjelenítését és abból talán kiderül, mi van a szöveg előtt/mögött...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1582) Lmh válasza Fire/SOUL/CD (#1581) üzenetére


Lmh
őstag

Megoldva közben.
Alapból ugyebár látszik, hogy A4-es "álló"-n van, nyomtató szoftverében is mindenhol A4-es állón volt, mégis nyomtatásnál mintha egy négyzet alakú papírra akarta volna oldalról/fekvőbe nyomtatni.
Viszont az fájl-oldalbeállításoknál fekvőn volt -.- Hogy rohadjon meg -.- Nem értem.
Lényeg, hogy sikerült :B

Köszönöm a segítséget! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1583) Börcz válasza Lmh (#1582) üzenetére


Börcz
csendes tag

Sziasztok.
Keresek egy betűtípust.
Nem találok semmi hasonlót hozzá.
A mostani "ThinkPad" felirat a lenovo gépeken.
Tudnátok segíteni?
Üdv.
borcz

Sony Ericsson forever

(#1584) Fire/SOUL/CD válasza Börcz (#1583) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Haettenschweiler

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1585) Börcz válasza Fire/SOUL/CD (#1584) üzenetére


Börcz
csendes tag

Jajj de jo :) :DD
Köszönöm szépen.
Hàlàs köszönet
:C

Sony Ericsson forever

(#1586) Börcz válasza Fire/SOUL/CD (#1584) üzenetére


Börcz
csendes tag

Hali
nem tudok AutoCad-be berakni egy betűtípust.
TradeMarkerBoldItalic a neve.
Sok fajta kiterjesztésben próbáltam és nem látja.
.shx kiterjesztések vannak bent és azokkal megy. Egy másiknál a .ttf kiterjesztést látja ennél meg nem.

Help nekem :)
Üdv
borcz

Sony Ericsson forever

(#1587) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Minden egyes alkalommal amikor belépek a Word 2003-ba eltűnik a Vonalzó és menüből újra elő kell bányászni.

Be tudom állítani hogy mindig ott legyen? :N

Let the Zone take me if I am.

(#1588) akyyy


akyyy
senior tag

Hogy lehet úgy oldalszámot beírni hogy ilyesmi formátumban legyen:

1/4 2/4 3/4 4/4.

de manuális beirás helyett azt szeretném hogy ha új oldalt szúrok be, akkor magától mindenhol frissitsen 5 oldalra. tehát 1/5-re , és stb.

(#1589) GrandS válasza akyyy (#1588) üzenetére


GrandS
senior tag

Itt megtalálod: [link]

(#1590) adamone


adamone
csendes tag

Sziasztok.
A segítségeteket kérném.
Egy nagyon furcsa és érthetetlen probléma merült fel a Word 2010-emben.
Van egy gépelt dokumentumom ami rendkívüli fontossággal bír a számomra. Mindig körültekintően bántam vele.
Aztán ma reggel az Office frissítette magát és a szövegem hirtelen eltűnt. A dokumentum mérete változatlan maradt a karakterszámláló érzékeli az összes szót és sort, de a szöveg nem látszódik, ráadásul az általam használt Calibri betűfajta is Courier New-ra változott. Már mindent megpróbáltam. Ctrl+A paranccsal kijelöltem az egészet és leellenőriztem, hogy nem változott e a betű színe, de abban nincs hiba. Aztán kipróbáltam azt is, hogy kijelölöm a szöveget majd átmásolom máshová és vissza de az sem segített. Utánna következett a megnyitás és javítás parancs de az sem hozott eredményt. Utánna egy word dokumentum helyreállító programmal próbálkoztam eredménytelenül. Rendszer visszaállítást is végeztem a frissítés előttre pár órával, de úgyanúgy semmi. Kezdek kifogyni az ötletekből és most már nagyon ideges vagyok. Vissza akarom kapni a szöveget de nem értem hogy tűnt el és miért nem lehet visszaállítani. Fogalmam sincs hol keressem a probléma okát.
Kérlek segítsetek!!!! :(
Kezdek kétségbe esni.

(#1591) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehetne olyat csinálni wordben, hogy van egy listám(excel) amiben vannak nevek és kapcsolódó adatok. Ezek sorokban helyezkednek le.

Én pedig szeretnék olyan doksikat, ami ebből szedi az adatokat és mehet a nyomtatóra. A sablonszöveg minden papíron egyezne. Gondolom a körlevél valami ilyesmit csinál. Van erre valakinek valami használható leírása 2010-es wordhöz?

Előre is köszi.

(#1592) rii


rii
nagyúr

hello

azt azeretném megkérdezni, hoiyg a WORD tudhat-e olyat, hoyg egyszerre több ember módosítgasson egy adott file-t ugyanabban az időben hálózaton?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1593) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok

Segítségre volna szükségem, hivatkozásokkal kapcsolatban!
Word 2003-at használok, és van egy csomó dokumentum, amiben a szövegben vannak olyan szögletes zárójelben lévő szövegek, amik a szöveg végén lévő felsorolásra mutatnak.
Például a szövegben [csoportvezető] a szöveg végén található szervezeti felsorolásban a 6.3.3 [csoportvezető] -re mutat.
Természetesen a szövegben több helyen is szokott szerepelni.
Most nálunk megszűnt ez a beosztás, és mindenhol le kellene cserélni a szövegben részlegvezetőre, vagy átirányítani a megfelelő felsorolásban szereplő beosztásra.
Ezt hogyan kellene megoldani?
Én úgy gondoltam volna, hogy ha a felsorolásban lévő szöveget átírom, akkor mindenhol megváltozik a dokumentumban, de nem?! Így nem is értem, hogy mi ennek a lényege?
A doksiban mindenhol kézzel kellene megkeresnem, és egyenként frissíteni a mezőket?
Hogyan tudom megnézni, hogy ki hová hivatkozik?

PC

(#1594) vans?


vans?
őstag

udv,

az miert lehet, hogy nem tudok egerrel kijelolni semmit a wordben? a kepletszerkesztojeben (equation) tudok kijelolni, de a normal szovegben csak shift-tel...

koszi!

hábm bábm

(#1595) Fire/SOUL/CD válasza vans? (#1594) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Melyik Word-ről van amúgy szó? Na mindegy.
1. Zárj be minden alkalmazást
2. indítsd el a registry editort(start->regedit és enter)
3. navigálj el ide: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0\Word\Data
(a 12.0 helyén Word verziótól függően más szám lehet)
4.jobb egér rajta és töröld
5. indítsd el a Word-öt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1596) vans? válasza Fire/SOUL/CD (#1595) üzenetére


vans?
őstag

Koszonom szepen! Kozben megjavult magatol, de ha megint megkattana, legalabb mar tudni fogom, mit kell csinalni...

2010-es Word, amugy. :R

hábm bábm

(#1597) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Ilyen táblázatot hogyan tudok készíteni?

(#1598) Fire/SOUL/CD válasza MIFtIli (#1597) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Inkább Excel-el old meg, ne Word-el.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1599) MIFtIli válasza Fire/SOUL/CD (#1598) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Ott hogyan tudom a legegyszerűbben megoldani?

(#1600) Fire/SOUL/CD válasza MIFtIli (#1599) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Készítesz egy négyzethálót(összes cellát kijelölöd, majd azonos oszlopszélességet és azonos sormagasságot állítasz be), majd a cellák keretével/szegélyével lehet játszani a továbbiakban.
Most hirtelen felindulásból elkövetve: [link]
(természetesen nyomtatásban nem látszódnak a rácsok, ha csak nem azt akarod)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.