Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) fannafanni


fannafanni
csendes tag

Sziasztok!Tudna valaki segíteni?Nagyon el vagyok keseredve.Magyar nyelvű 2007-es Word-re lenne szükségem, de nem a próbaverzióra, vagy viewer-re.Honnan tudnám letölteni?(Tudom, hogy már van ezer éve 2010-es is belőle, de XP-m van, és nem is fiatal a gépem, így bőven elég a 2007-es is)

Előre is köszönöm, aki tud segíteni.

(#1702) localhost válasza fannafanni (#1701) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sehonnan.... a Word fizetős program, az illegális letöltést nem támogatjuk.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1703) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Microsoft Office 2003.

Wordhöz hogyan tudok hozzáadni billentyűparancsot?
Konkrétan az irányított beillesztést szeretném pl. Ctrl+Alt+V -re

Köszi.

(#1704) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
(Külön Üdv Localhostnak, Veletechen összefutottunk :) )

Próba cseresznye...
Címszó: Word, track changes, dátum, makró.

Olyan gonddal szenvedek Word 2010-ben, hogy van egy rakás nagy dokumentum, bennük több reviziónyi track changes, dokumentumonként több száz, néhol közel ezer. Namármost ezek közül egy adott dátumnál korábbiakat, mivel a dokumentum azon verziója el lett fogadva, nem kéne már tovább mutatni.
Az elmebaj felé tendáló manuális megoldás helyett makrók után kezdtem nézelődni.
A neten egy-két ilyen témájút találtam, azok közül is ez tűnt a leglogikusabbnak:

Sub AcceptRevisionsBeforeDate()
Dim oRev As Revision
Dim oKeepDate As Date
Dim strRsp As String

While Not IsDate(strRsp)
strRsp = InputBox("Enter earliest date to keep", _
"Accept Changes Before Date", _
"10 May 2013")
If Len(strRsp) = 0 Then Exit Sub
Wend
oKeepDate = CDate(strRsp)

For Each oRev In ActiveDocument.Revisions
If oRev.Date < oKeepDate Then
oRev.Accept
End If
Next oRev
End Sub

A gond mindössze annyi, hogy sajnos szelektíven működik. Elég sok olyat is elfogadott, ami a megadottnál később lett szerkesztve; s olyan is volt, amit viszont benne hagyott, pedig korábbi volt...
Valakinek esetleg van tippje, hogy mi a gebasz?
Előre is köszi! :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1705) localhost válasza .mf (#1704) üzenetére


localhost
Közösségépítő

localhost passzol ... és viszontüdvözöl. :R

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1706) Fire/SOUL/CD válasza .mf (#1704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nincs semmi akadálya(személyes adatok vannak a doksikban stb), akkor töltsd fel egy fájlmegosztóra az egyik problémás doksit vagy küld el az email címemre (amit akkor adok meg ha nem gond, hogy elküld)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1707) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Word 2007-el van egy olyan problémám,hogyha kijelölök egy szót,mondatot,bármit(kékké válik) és törölni akarom a backspace-el,nem megy. (másik gépen műkszik,kipróbáltam)
Viszont ha nem jelölöm ki a szót/szöveget ,akkor ki tudom törölni backspace-el,csak ez sokkal lassabb. Hogy kell beállítani,hogy jó legyen?

(#1708) Kiki18 válasza Kiki18 (#1707) üzenetére


Kiki18
őstag

Office gomb-Word beállításai-speciális-meglévő szöveg felülírása (ki kell pipálni)
Leokézod és műkszik. :R

(#1709) Fire/SOUL/CD válasza .mf (#1704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tégy egy próbát ezzel (ez kb 760 revíziót fogadott el az általad küldött doksiban, 2013.05.10 dátum előttieket). Szúrópróbaszerűen megnéztem a módosított revíziókat és azok mindegyike valóban korábbi volt, remélem úgy működik, ahogy azt szeretnéd. természetesen másolatot mindig készíts a doksiról, mielőtt futtatnád a makrót.

Public Sub fscd_accepter()

Dim MyRevision As Revision
Dim MyStartDate As Date
Dim AcceptedCount As Long

MyStartDate = "2013.05.10 0:00:00"

AcceptedCount = 0

If IsDate(MyStartDate) Then
If ActiveDocument.Revisions.Count > 0 Then
Application.ScreenUpdating = False
For Each MyRevision In ActiveDocument.Revisions
If MyRevision.Date < MyStartDate Then
MyRevision.Accept
AcceptedCount = AcceptedCount + 1
End If
Next MyRevision
Application.ScreenUpdating = True
MsgBox (MyStartDate & " dátumot megelőzően " & AcceptedCount & " revizió került elfogadásra.")
Else
MsgBox ("Nem található egyetlen revízió sem.")
End If
Else
MsgBox ("A megadott dátum formátuma nem értelmezhető!" & vbCrLf & "A program módosítások nélkül kilép.")
End If

End Sub

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1710) .mf válasza Fire/SOUL/CD (#1709) üzenetére


.mf
veterán

:R
Köszönöm a fáradozást!
Közben én is elkészültem a manuális verzióval (agyrém, de haladni kell, még van jónéhány doksi, ennél durvábbak is), így volt egy ellenőrzött verzió is, amivel összevethettem. A rossz hír, hogy pont ugyanazokon a helyeken törött bele a bicskája ennek is, mint az előző verziónak is, pl. annál a résznél, amit az emailben is írtam. :DDD Egyre inkább úgy érzem, hogy ez valami Word glitch... Még ha csak az új bekezdés előtti régebben változott táblázatsort jelöltem ki és nyomtam az elfogadást neki, már akkor is egyből elfogadta az egész következő bekezdést... Ezeket valamiért egyben akarja kezelni. Csak úgy működött, ha a cellákban egyesével kijelölgettem a szöveget és nyomtam az elfogadást...

Összeszedtem egy másik makrót is, ami csak annyit csinál, hogy egy táblázatba kigyűjti a változtatások dátumát és helyét. Ez legalább még pontos képet ad, itt már nem akarja egynek venni a különböző részeket. Ebből már ki tudom számolni, hogy mennyinek kéne maradnia. Pl. a következő doksi, amin most dolgozok, 261 oldal és 1317 tracked change. Itt úgy tűnik, hogy már nem jött elő az a glitch, mint az előzőben, a delta már van olyan kicsi (kicsivel 1% fölött), hogy a péntek esti határidőre nézve azt mondjam "Close enough", hisz az új részeket még ellenőriznem is kell. Az élet szép :))

u.i. címet még nem írtál ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1711) localhost válasza .mf (#1710) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tapasztalat, nem megoldás!
Volt már arra példa, hogy a legpofonegyszerűbb megoldás vezetett csak eredményre (w2003-nál).
Teljes dokumentum kijelölése / Copy / Űj dokumentum megnyitása / beillesztés.
Más esetekben a word térdrerogyott.... így meg jó lett.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1712) .mf válasza localhost (#1711) üzenetére


.mf
veterán

:))
Igen, nekem is volt már pár ilyen esetem...
Egyszer már találtam valami megoldást arra, hogyan lehet formázást ÉS track changes-t is átmásolni új doksiba, a következő problémás esetnél lehet, hogy megpróbálom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1713) Fire/SOUL/CD válasza .mf (#1710) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát azt nem írtad, hogy a beszúrt/törölt módosítások is elfogadásra kerüljenek (beszúrásokat véglegesíti, törlésre jelölteket meg törli értelemszerűen) :B
Ehhez egy kicsit kell csak bővíteni a kódon, teszteld, remélem így még egy lépéssel egyszerűsödik az utólagos munkád. (itt jegyzem meg, hogy a makró továbbra sem fog "dolgozni" az élőfej/élőlábban és bizonyos objektumokon belül, pl szövegdoboz stb stb, ez továbbra is kézi beavatkozást fog igényelni, de számos egyéb módosítást elvégez)

Public Sub fscd_accepter()

Dim MyRevision As Revision
Dim MyStartDate As Date
Dim MyRevisionRange As Range

MyStartDate = "2013.05.10 0:00:00"

If IsDate(MyStartDate) Then
If ActiveDocument.Revisions.Count > 0 Then
ActiveDocument.TrackRevisions = False
Application.ScreenUpdating = False
For Each MyRevision In ActiveDocument.Revisions
If MyRevision.Date < MyStartDate Then
If MyRevision.Type = wdRevisionDelete Or MyRevision.Type = wdRevisionInsert Then
Set MyRevisionRange = MyRevision.Range
End If
MyRevision.Accept
End If
Next MyRevision
Application.ScreenUpdating = True
ActiveDocument.TrackRevisions = True
MsgBox ("Művelet kész.")
Else
MsgBox ("Nem található egyetlen revízió sem.")
End If
Else
MsgBox ("A megadott dátum formátuma nem értelmezhető!" & vbCrLf & "A program módosítások nélkül kilép.")
End If

End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1714) .mf válasza Fire/SOUL/CD (#1713) üzenetére


.mf
veterán

:R Köszönöm kitartásod, de még mindig ugyanott, ugyanaz kifog rajta (5.1.1.2.18-19 részt elfogadja, pedig nem kéne; 5.2.1-ben pedig meghagy egy cellát változásként, pedig januári). Most már biztos vagyok benne, hogy ez valami X-aktás Word glitch ebben a doksiban. Másik kettővel is végeztem már a két makróval, ott úgy tűnik rendben voltak a dolgok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1715) Fire/SOUL/CD válasza .mf (#1714) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

igen, ott a doksiban van valami gixer, de hogy azt mi okozta, az passz. Ha a macro-ból kiszedem a dátum összehasonlítást, akkor ugyanúgy működik, mintha a word-ből, a menüből indítottad volna a módosítások véglegesítését. "gyorsan" debuggoltam a macro-t, de nem is találja meg régebbi dátummal azt módosítás.

Mindegy, azt a pár javítást már kézzel megoldod. :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1716) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Word2007-esem van, lehet olyat benne csinálni, hogy egy adott dokumentumban több ugyanolyan szót kiemel (Boldal pl. vagy megszínezi stb.)?
Konkrétabban: Van benne vagy 1000 állítás, azok után vagy egy "igaz" vagy egy "hamis" szó. Lehet valamilyen funkcióval egyszerre csak az igaz és csak a hamis szavakat formázással kiemelni, megszínezni? Lényeg az egyszerre szón van, nem akarom egyesével kijelölni mindet :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1717) .mf válasza JamesHolden (#1716) üzenetére


.mf
veterán

Conditional formatting?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1718) localhost válasza JamesHolden (#1716) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A keres/cserél párbeszédablakon van olyan, hogy "kiemelés olvasáshoz"? (nincs w2007-es a gépemen most)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1719) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az mitől lehet, hogy ha fel van telepítve egy nyomtató (Samsung ML-1520, A4-es), akkor utána nem lehet word alatt A3-as méretben szerkeszteni? nem biztos, hogy a nyomtató feltelepítése miatt van, de amelyikre nincs feltéve, azzal lehet.

(#1720) localhost válasza ngabor2 (#1719) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Definiáld, "nem lehet A3-as méretben szerkeszteni" ....

- nem tudsz megnyitni egy korábbi A3 file-t?
- nem tudod a meglevő dokumentumod A4 méretét A3-ra átállítani?
- nem tudsz új, üres A3-as dokumentumot kreálni ?
- miegyéb ?

PS: melyik word verzió?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1721) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

- Egy ideje már szenvedek vele, de sehogy sem tudom középre rakni azt a #>&@&#@ lapot, 120%-os nagyítás alatt! :(((

Mindig elteszi a képernyő jobb oldalára, ha meg több lap van egymás után, akkor egy másodikat mellé tesz.
Nem tudom már, lehet azóta van, mióta télen megvettem az új FHD monitorom.

2010-es Office csomagot használok, a Word pedig egészen pontosan egy 14.0.6129-es 64 bites verzió.
Van rá mód, hogy akár 100%-os nagyítás mellett is középre helyezzem a lapot?

- A másik kérdésem pedig az lenne, hogy az "alap stílust" hogyan tudom megváltoztatni? Gondolok arra, mikor fogom a formázott szöveg egy részét és nyomok neki egy Formázás törlését (Aa egy ablakban és előtte egy radír az ikonja). Az alap stílus Calibri, 11pt, 6pt térköz utána stb, de én másképp szeretném. Sok menüt végigbogarásztam, de sehol nem találtam erre vonatkozót.

Köszönöm előre is! :R

--> [minta] <--

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#1722) PindurAnna válasza localhost (#1720) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Szia. 2007-es verzió. Nem enged a lapméretnél A3-t választani, hogy úgy készítsek új dokumentumot, valamint A4-es-ből sem tudok A3-t szerkeszteni.

Két lapimon ugyanaz az office van fenn, az egyikre telepítve van a nyomtató, azzal nem tudok A3-ast szerkeszteni. A másikon nincs nyomtató telepítve, azzal simán megy minden. A nyomtatónk A4-est tud nyomtatni.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1723) walakii


walakii
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, egy olyan word dokumentumot szeretnék csinálni, ami hibás, tehát nem nyitható meg semmiképp, kérlek ha tudtok segítsetek. Előre is köszi! :)

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#1724) localhost válasza walakii (#1723) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bár ez szerintem butaság, két alapvető módszert tudok:

--- Bármilyen file-t (lehetőleg valami egzotikus legyen , tehát ne txt, dll, jpg, exe) átnevezel .doc kiterjesztésűre és aaról állítod, hogy ez biza' az a doksi, oszt' nyissa meg worddel, ha tudja (nem tudja)
--- Csinálsz egy bármilyen word file-t ... az elmentett file-ban bármilyen HEXEDITORRAL addig írkálsz át byte-okat véletlenszűen más értékre (mindenfelé a dokumentumban, elején, közepén és végén) és lehetőleg több byte-ot, amig az egyszer csak megnyithatatlan lesz.

DE ÉN A FENTI KETTŐ módszert egyiket sem javaslom, mert tisztességtelen!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1725) walakii válasza localhost (#1724) üzenetére


walakii
tag

Természetesen én is tudom, hogy nem a legszebb megoldás. A segítségedet pedig nagyon köszönöm! :)

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#1726) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy dokumentum, aminek a szövegében többek között több százszor szerepel 4 bizonyos szó. Ezeket kellene átírnom egy másik szóra, csak nem szeretném egyesével, csoportosan meg lehet oldani valahogy?

(#1727) Tosee válasza Red_Bull (#1726) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Nyomd meg a ctrl+f -et előjön a kereső...
Kattints át a csere fülre:
- keresett szöveghez: írd be a szót amit cserélni szeretnél
- csere erre: ide pedig írd be, hogy mire szeretnéd cserélni, az adott szavakat
Majd kattints az összes cseréjére!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1728) Red_Bull válasza Tosee (#1727) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Köszönöm! :R

(#1729) terencehill


terencehill
tag

Üdv!
Lehet valahogy olyan körlevelet csinálni, hogy vannak neveim meg napok(H-Péntekig), hogy mikor voltak jelen a személyek és úgy szeretném, hogy a napok pl: Hétfő előtt legyen egy kocka és ha megjelent a személy akkor pipálja ki?
Előre is köszi a segítséget

---

(#1730) Fire/SOUL/CD válasza terencehill (#1729) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1731) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy egy helyre automatikusan átmásoljon egy másik helyen módosított szöveget? Úgy mint excelben pl az =A1.
Konkrétan levél sablonokról lenne szó, de a címzések nem adatbázis alapján történnek, ezért szeretnénk a levélben néhány helyre a címzett nevét átmásolgatni.

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1732) #33846528


#33846528
törölt tag

Wordben mi lehet az a beállítás, ami nem engedi a 20. oldalt normálisan szerkeszteni? Addig minden rendben van, de a 20. oldalon óriási élőfej van, s nem tudom módosítani. Mi lehet a probléma? Hiába próbálok új oldalt beszúrni, ott is ugyanez a helyzet. Köszönöm előre is!

(#1733) localhost


localhost
Közösségépítő

1732 és 1731

Péntek is van délután is, de valóban nem értem, mit akartok. - bár lehet, hogy bennem van a hiba.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#1734) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Kéne egy olyan dokumentumot készíteni amiben vannak fix szövegek és olyanok is amik később kerülnek beírásra. Első körben megcsináltam úgy, hogy szépen kézzel ki lehet tölteni, tehát a kitöltendő helyet ...-al vannak jelölve.

Most úgy kéne módosítanom, hogy ezeket a helyeket gépen lehessen módosítani és ne változzon a többi szöveg kinézete.

Tehát egy sablont kell csinálni ami mindig ugyan úgy nézzen ki, csak a kitöltendő adatok változzanak, ezek később kézzel vannak kitöltve.

(#1735) Wyll válasza Kommy (#1734) üzenetére


Wyll
őstag

Ezt a körlevél funkcióval lehet megoldani.
A név ne tévesszen meg, minden olyan esetre használható, ahol a fix szövegbe egy-egy változó tartalmú mezőt kell beszúrni. (Akár azt is meg lehet csinálni, hogy egy excel táblából olvassa ki a változó mezőkre beillesztendő tartalmat.) Ezen az oldalon le van írva, hogyan kell csinálni, a többi már csak próbálgatás és józan paraszti logika szerintem.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1736) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

HTML alapú hírlevél szerkesztésére megfelelő program a word, vagy tudtok ajánlani jobbat? Céges szinten lenne rá szükség, office természetesen meg van vásárolva, de ha egyéb programot javasoltok, akkor csak ingyenes jöhet szóba.
Nem én fogom készíteni őket, de tőlem kérnek tanácsot. Viszont én még sosem csináltam ilyesmit, ezért én tőletek kérdezem, mire érdemes figyelni például a méretezéskor, képek beszúrásakor? Értelemszerűen a cél az lenne, hogy minél több eszközön olvasható méretű, és megfelelő kinézetű legyen az adott hírlevél.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1737) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok!
Nagy az én problémám :W
Írok egy regényt jogtiszta word 2010-ben, amit google drive-on tárolok.
Tegnap a repülőút alatt írtam offline majd 10 oldalt. Ma megnyitottam a file-t és kimentettem belőle egy fix verziót úgy, hogy kitöröltem az utolsó néhány oldalt, majd mentés másként-paranccsal átírtam a file nevét. A biztonsági mentés kiválló lett, de sajnos a tegnap offline módban szedett oldalaim most valamiért eltűntek az eredeti (mentés után bezárt, majd újra megnyitott) dokumentumból. :W :W :W
Létezik mód hogy valahogy visszatöltsem egy file-ból amit korábban írtam? :U

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#1738) Attys01


Attys01
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni Word kapcsán.

problémám, hogy van néhány száz oldalas dokumnetumon, és adott szavakat kellene keresnem bennük, és később kapok újabbakat sajnos.

CTRL + F kereséssel, és kiemelés minddel megvan, hogy egy keresett szó összes előfordulást kiadja, és ki is emeli.

Van olyan lehetőség, hogy egyszerre több egymástól független szót beírva, megtalálja a szavak összes előfordulását, és ki is emeli azokat, ezáltal elkerülve azt, hogy minden egyes szót külön-külön egyesével keressem.

Remélem érthető volt mit szeretnék :-)
Segítséget előre is köszönöm.

(#1739) fps8


fps8
senior tag

Hát úgy látom ez a téma nem nagyon megyeget sajnos. :(

"War... war never changes"

(#1740) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mitől lehet az, hogy egy word 2007 dokumentum nem bír értelmes tartalomjegyzéket összehozni? minden címsor címsor1 stílusú, alcímek címsor2. előttük sorszámozás. az első oldal fedőlap, azon nincs oldalszám. utána menne a tartalomjegyzék, az nincs benne. a 3. oldalon van az első címsor, amit nem hajlandó bevenni. a 4. oldaltól megy rendesen, kivéve az utolsó címsor. találkozott már valaki ilyennel?

mod: címsor2-re átállítva az eddigi címsor1-et megcsinálja...

[ Szerkesztve ]

(#1741) Telda


Telda
addikt

Van valami mód, hogy több kb. 30 word fájlt összefűzzek?
Vagy pedig nyissam meg mindegyiket egyesével és másolgassam át a tartalmuket egy új dokumentumba?

(#1742) Fire/SOUL/CD válasza Telda (#1741) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Nem írtad, milyen "évjáratú" a Word. A fenti lehetőség Word 2010/2013-ban biztosan létezik (meg emlékeim szerin 2007-esben is), viszont 2003-asben nem rémlik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1743) terez


terez
újonc

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam!

Kérdésem az lenne, hogy 2010-es office esetén, a word körlevélfunkciójában, az adatbázisul szolgáló excel táblából csak az első 255 oszlop adatait hozza át. Ez valami kapacitás korlát, vagy én csinálok valamit rosszul? Hogyan lehetne elérni, hogy a többit is használni tudjam? Az, hogy különválasszam az adatbázist két fileba azért nem jó, mert egy dokumentumhoz nem tudom, hogyan kell két adatforrást hozzárendelni.

Ha tudtok bármilyen segítséget nagyon köszönöm. S.O.S.

Teréz

(#1744) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy a 2007-es wordben, hol kell beállítani azt, hogy ne A4-es méretben hozzon létre/nyissa meg a programot, hanem egy általunk beállított méretben?

(#1745) Telda válasza Fire/SOUL/CD (#1742) üzenetére


Telda
addikt

Elfelejtettem, hogy ide írtam. :DDD

Közben én is megtaláltam, köszönöm, 2010-es Word amúgy.
Össze is sikerült fűzni, de az oldaltörések, meg 1-2 kép elúcsott, szóval majd igazítanom kell rajta, de jobb mint a semmi.

(#1746) KMT válasza Kal-El (#1744) üzenetére


KMT
addikt

Ahol állíthatod a méretet, ott bal alul van "alapértelmezés" gomb, majd feljön egy ablak. Így működik?

(#1747) turbofly


turbofly
újonc

Szeretnék doksit kinyomtatni, de úgy hogy aztán könyv formátumban lefűzhető legyen.
1 oldalon két oldal szerepeljen, tehát 8,9 aztán 10,11 oldalak. Azaz A5ös. Tehát gyakorlatilag úgy kéne nyomtatnom, hogy A4es lap bal oldala az 1.oldal, a jobb oldalon a fájl utolsó oldala. Stb.
Lehet ilyet?

(#1748) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Ide tenném be a kérdésemet, mert egyenlőre nem találtam jobb topikot, de ha tudtok szóljatok...
Hogyan tudom beállítani a microsoft mathematics-ban a koordináta rendszerben egységes "lépésközöket beállítani ?

(nagyobb képért klikk a képre!!)

[ Szerkesztve ]

(#1749) KMT válasza turbofly (#1747) üzenetére


KMT
addikt

Most vagy nem értem a kérdést, vagy túl egyszerű, de neked nyomtatási beállításoknál kell beállítani, hogy egy lapra kettőt nyomtasson, és kész. Persze ettől fekvő lesz.

(#1750) turbofly válasza KMT (#1749) üzenetére


turbofly
újonc

A kérdés az, hogy miként tudnám az 1-es oldal mellé az utolsót nyomtatni egy A4-es lapra (2-es mellé az utolsó előttit és így tovább), hogy könyvként tudjam befűzni. Persze anélkül, hogy az egész hosszú (200 oldalnyi) fájlt át kelljen rendeznem. Tehát az érdekel, hogy el tudja-e ezt végezni egy szövegszerkesztő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.