Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!
Igen nagy segítség lenne,ha a tudnátok nekem a következő dologban segíteni:

A listában az összes magyar "a" betűvel kezdődő szó található. Az lenne a feladat,hogy minden egyes szó külön sorban legyen. Megnyitottam word-ben,de nem jövök rá a dolog nyitjára.
Nagyon megköszönném,ha valaki segítene nekem ebben!

(#1152) Fire/SOUL/CD válasza petrusz82 (#1151) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Le kell cserélni az összes szóközt(space) return/enter karakterre.

Betöltöd a doksit, CTRL+H, keresett szöveg-hez simán ütsz egy szóközt, a csere erre-hez meg beírod ezt: ^p
majd katt az összes cseréjére.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1153) petrusz82 válasza Fire/SOUL/CD (#1152) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Nagyon köszönöm, működik a dolog!

(#1154) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok! Valaki megválaszolná ezt? Jöhet ide is, köszi!

(#1155) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Valaki megtudná mondani, hogy az word 2007-ben hol találom a kék háttér fehér szöveg opciót?

[ Szerkesztve ]

(#1156) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

olyan gondom van hogy exel-be beírt szöveget áttettem word-be, de nem tudom eltüntetni a cella csíkokat. hogyan lehetne?(office 2003 Prof.)

Aurea mediocritas

(#1157) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#1156) üzenetére


AXisBOLD
addikt

megoldva

Aurea mediocritas

(#1158) word2003


word2003
csendes tag

hello vki tudna segíteni, h lehet 2 soros keresést használni, vagy egyáltalán lehet-e előre is kösssz

(#1159) word2003 válasza word2003 (#1158) üzenetére


word2003
csendes tag

:D csak kicsit gondolkoznom kellett volna csak egyszerűen ^p majd a következő sor, nah ennek örülök remélem más is hasznát veszi:)

(#1160) cellpeti


cellpeti
veterán

Tudok a 2007es Wordbe görög ábc betűit beilleszteni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1161) Tosee válasza cellpeti (#1160) üzenetére


Tosee
őstag

Ha kérdés akkor: Beszúrás -> szimbólum
Megnézni nem tudom, mert nem az van a gépen!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1162) cellpeti válasza Tosee (#1161) üzenetére


cellpeti
veterán

:R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1163) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

azt szeretném megoldai, hogy különböző formátumú legyen a számozás a tartalomjegyzékben (csak sima szám) és az oldalak alján (-szám-). ezt hogyan tudnám beállítani?

köszi a választ :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1164) remington2


remington2
senior tag

Átraktam egy élő topikba.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1165) izsmen


izsmen
tag

Sziasztok!

Lenne egy word problemam.Adott egy 70 oldalas dokumentum, es abban van 3x10oldalas kerdoiv.

a terv:

70 oldal+ Kerdoiv_1(71.oldal), Kerdoiv_2 (72.oldal)...stb. ) Tehat ne vegye figyelembe a kerdoivek hosszát, mindig a kerdoivek kezdetekor legyen folytatva az oldalszámozás.
Megoldhato ez? 2003 vagy 2007 mindegy.

(#1166) Atapi válasza izsmen (#1165) üzenetére


Atapi
senior tag

szakasztörés?

(#1167) izsmen válasza Atapi (#1166) üzenetére


izsmen
tag

pontosabban hogy kell?

(#1168) Atapi válasza izsmen (#1167) üzenetére


Atapi
senior tag

szakaszonként lehet állitani az oldalszámozást (formátum, kezdő sorszám, stb), vagyis amikor változtatni akarsz az oldalszámozás menetén (legyen-e, milyen formárumu, kezdő érték, stb), szakaszt kell törnöd. ennél pontosabban én nem fogom leirni, de ennyiből ha van egy kis rutinod a kattintgatásban, simán kitalálod hogyan kell. ha mégsem menne, meglepődnék ha nem irna erről a help, vagy ne dobna bővebb leirást a google (de valoszinüleg korábban már ebben a topicban is szo lehetett erről).

(#1169) icons


icons
addikt

Hello!

2003as Wordben szeretnék az oldal egy részének keretet beállítani!
(azt hívom keretnek, ami az oldal szélén körbefut, például virágok, levelek, gyűrűk, stbstb)

Sürgős lenne!

Köszi!

(kevésbé sürgős: hogyan lehet felsoroláshoz csillagot beállítani? (hogy az legyen például a pont helyett. És nem grafikus jelet akarok berakni :). Amire én gondoltam (de nagyon hosszú lenne): karaktertáblában találni csillagot, ami a középen van, tehát nem fent: * és azt berakni..))))

[ Szerkesztve ]

(#1170) Tosee válasza icons (#1169) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Oldalszegéllyel próbálkozz! Viszont hatókörnek ne a teljes dokumentumot add meg (hacsak egy részének szeretnél), hanem jelöld ki az adott részt, és a hatókörnél bekezdést állíts be!
Szegély hozzáadása

(kevésbé sürgős: hogyan lehet felsoroláshoz csillagot beállítani? (hogy az legyen például a pont helyett. És nem grafikus jelet akarok berakni :). Amire én gondoltam (de nagyon hosszú lenne): karaktertáblában találni csillagot, ami a középen van, tehát nem fent: * és azt berakni..))))
Pedig ott kellene keresni...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1171) icons válasza icons (#1169) üzenetére


icons
addikt

2ra megvan a válasz: Windgdings betűtípusban vannak csillagok, és azokat kell berakni :D

Tosee: köszi megvan, nincsenek telepítve még a képek, de megvan hol kell beállítani, úgyhogy most frissítem a Word-öt gyorsan :D

[ Szerkesztve ]

(#1172) artiny


artiny
őstag

Helotok

olyan kerdesem lenne a 2007-s Worben,hogyan lehet beállítani hogy ne collban hanem cm mutassa a margóknak a beállításánal az értékeket?

(#1173) misszios


misszios
csendes tag

Sziasztok !

SEGÍTSÉGET kérek, mert megírtam egy levelet Word-ben és ki akartam másolni, kijelöltem azután ctrl-c, de talán nem elég erősen nyomtam le a ctrl billentyűt, és minden eltűnt és csak egy c betű lett helyette. Nem kapcsoltam el és ki , hanem most itt írom a kérést. Vissza lehet valahogyan hozni a korábban megírt levelem? Most bekapcsolva hagyom a gépet reggelig , hátha tud valaki segíteni, hogy ne kelljen újból megírnom, mert hosszú és adatokkal teli levél volt. :(((

Köszi a segítséget, - ha van Missziós :U :W

(#1174) Atapi válasza misszios (#1173) üzenetére


Atapi
senior tag

visszavonás (ctrl+z)?

(#1175) Fire/SOUL/CD válasza misszios (#1173) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Használd az UNDO/Visszavonás gombot a menüszalagról vagy az bal oldali ALT+BACKSPACE billentyűzet kombinációt...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1176) Gre@T


Gre@T
tag

Sziasztok,

A szakdolgozatomat szeretném kinyomtatni. Word 2007-ben készült. A felső margónak 4cm-nek kell lennie. Viszont az oldalszámozásnak a lap tetejétől 2cm-re, Próbálkoztam az előfej távolságának beállításával, azt belőttem 2cm-re, akkor a nyomtatási képen oké, de nyomtatáskor 3,5-re kerül és az alsó erdetileg 2,5cm-es margó 4cm-re hízik.

Valaki tud megoldást?

Köszönöm,

(#1177) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok.

Hogy lehet beállítani azt (ha lehet egyáltalán), hogy ha egy oldalt használok, kifért minden, de bead alá egy üreset (jelen esetben 2-öt), azokat nem lehet valahogy eltüntetni, nincs rajtuk semmi, nincs rájuk szükség.?

Előre is köszönöm.

(#1178) Fire/SOUL/CD válasza Diego! (#1177) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Valószínűleg mégsem fér rá egy oldalra, aminek az egyik oka az lehet, hogy állítani kellene a margókon, vagy (és ez a esélyesebb) az első oldalad alján vannak még speciális karakterek (esetleg oldaltörés/szakasztörés, egy csomó entert stb). Kapcsold be a mindent mutat lehetőséget és ellenőrizd...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1179) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

hátha tudtok segíteni, hogyan lehet wordben beállítani hogy ha egy képet mozgatok kurzorral akkor ne ilyen fél centiket ugráljon, henm milliméterenként tudjam mozgatni?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1180) Atapi válasza animatrix11 (#1179) üzenetére


Atapi
senior tag

ha nyomod az alt-ot mozgatás közben, akkor folytonosan tudod mozgatni, nem csak illesztési pontonként.

(#1181) animatrix11 válasza Atapi (#1180) üzenetére


animatrix11
őstag

Controlt amugy, de ténleg müxik :C Thx!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1182) Atapi válasza animatrix11 (#1181) üzenetére


Atapi
senior tag

egérrel mozgatva az alt a finom mozgatás kulcsa, de kurzorral valóban a ctrl. nem figyeltem, hogy irtad, hogy kurzorral. mea culpa :B

[ Szerkesztve ]

(#1183) artiny


artiny
őstag

Ismer valki olyan oldalt,torrent,stb...ahonand lelehet tolteni osszefoglalo seged,tanito videot MS World -z? foleg 2007-s hez./olyan mint pl. photoshophoz szoktak kiadni
A legtobb irodaban mar 2007-st hasznaljak?

[ Szerkesztve ]

(#1184) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

egy nappal ezelőtt még, a wordom olyan jól működött, hogy ha beírtam egy számot, utána egy pontot, majd egy szóközt, akkor automatikusan számozásnak vette ezt. És ha beírtam, hogy pl 1.1. akkor ezt rögötn beljebb kezdte, mint az előzőt. de most hirtelen megadta magát, az így beírt számokat is csak sima szövegként kezeli. hol tudnám ezt visszaállítani?

köszi előre is :R

mod:
már nem kell.. ebből is látszik, hogy jobban bízom a ph-ban, mint a word helpjében. de msot kivételesen az segített hamarabb :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1185)



addikt

Sziasztok!

Van pár dokumentumom, amikben több 100 apró szövegdoboz van összevisza. Hogy tudnám ezeket pár mozdulattal kitörölni a tartalmukkal együtt, úgy hogy a dokumentum többi része ne sérüljön? Ha másképp nem megy az is elég talán, ha a szövegdobozok megmaradnak, csak a tartalmukat pucolom ki.
Ha az segít, akkor a szövegdobozokban csak számok vannak. De a szövegdobozokon kívül is vannak számok, szóval az nem jó megoldás, hogy a doksiból törlök minden számot. Próbáltam a Cseré-vel kiszedni a szövegdobozokat, de nem tudom, hogy kell rájuk keresni...
2007-es word.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1186) válasza (#1185) üzenetére



addikt

Most eszembe jutott, ha kijeölöm az egész szöveget és átcopyzom egy új dokumentumba, akkor a szöveg átmegy, de a dobozok nem fognak ugye?

Fúú, de okos vagyok, remélem működik. :))

edit: a p****ba, jönnek ezek a kis ****k is. de miért, amikor nincsenek is kijelölve? Nah mindegy, akkor továbbre is várom az okos megoldásokat

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1187) válasza (#1186) üzenetére



addikt

Ha irányított beillesztéssel teszem be formázatlan szövegként, akkor a dobozok eltűnnek, csak sajnos az eredeti dokumentum is teljesen tropára megy, szóval ha valakinek van jobb ötlete, akkor várom.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1188) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy word 2007-ben meg lehet-e oldani, hogy egy adott helyen sorszámok legyenek? Nem a felsorolás számozásra gondolok, ami a sor elejére teszi a számot, hanem pl:

Sorszám: xxxxxx

és az xxxxx helyére kéne egyesével növekvő szám.

Köszönöm!

(#1189) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Plíz, segítsen valaki, mert meghülyülök, és bocs, de offtopic, csak máshova nem nagyon fér.
Szükségem lenne Bodoni ttf vagy otf, vagy bármilyen magyar (!!!!) fontra. Amit a neten találok, az mind nyugat-európai, hosszú ő és ű nélkül.

42

(#1190) jtzk


jtzk
tag

Üdv. Érdekelne, hogy word-ben űrlapokhoz hogy lehet (vagy lehet-e egyáltalán) több elemet beírni 25-nél? Mert ennyi elvileg a max, de nekem több mint 50-re lenne szükségem.

Megoldható ez valahogy? Előre is köszönöm a segítséget!

(#1191) Fire/SOUL/CD válasza jtzk (#1190) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. "...több elemet beírni 25-nél?"
Bocs, ezt nem igazán értem...Kifejtenéd?

2. Hányas verziójú Word-ről van szó? (2003/2007/2010)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1192) jtzk válasza Fire/SOUL/CD (#1191) üzenetére


jtzk
tag

utánnanéztem hogy a 2003-ban és a 2007-ben is csak 25-öt lehet beírni az űrlapba.

Tehát ha lenyitom, hogy bejöjjön a menü, összesen csak 25 szót/kifejezést írhatok a listába.

Remélem érthetően fogalmazok, ha nem akkor bocsi

(#1193) Fire/SOUL/CD válasza jtzk (#1192) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Erre gondolsz?
Ha nem, akkor egy képet dobj be a problémáról...
Ja és akkor 2003-as Word-ot használsz? :U

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1194) jtzk válasza Fire/SOUL/CD (#1193) üzenetére


jtzk
tag

elvileg erre gondolok :) igen 2003

(#1195) Fire/SOUL/CD válasza jtzk (#1194) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos azt nem tudom akkor, hogy nálad mi a gond, bár az tény, hogy űrlaptervezéshez nem a Word-ot, hanem az InfoPath-ot szoktam használni(2003-as Office-ban is van). Ebben nincs ilyen "25-ös" korlátozás... :N

A Word-ben nem használsz esetleg XML sablont vagy hasonlót?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1196) jtzk válasza Fire/SOUL/CD (#1195) üzenetére


jtzk
tag

nem nem használok ilyesmit...

25-nél többet nem enged berakni a listába. Nem tudom miért lehet

(#1197) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Próbáltam előtte itt a fórumban címszavakra rákeresni, de nem igazán találtam megoldást.

Szóval, hogy tudom megoldani azt, hogy az általam kiválasztott eszköztár a word következő indításakor is fent legyen. Kvázi elmenteném ezt az állapotot.

Elvileg ez az információ a normal.dot fájlban tárolódik, de gőzöm sincs h lehet ezt menteni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#1198) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Olyan gondom lenne, hogy kaptam egy word 2007-ben elkészített doksit, amit úgy csináltak meg, hogy az oldalak nem egymás alatt vannak, hanem 2-esével egymás mellett, tehát széles monitoron két oldal egymás mellett van, majd utána a 3-4 oldal egymás mellett. Ezt a beállítást a word 2003-am szépen elmentette. És nem tudom hol kell visszaállítani. Ha egyoldalas a doksi, azt is balra zárva nyitja meg nem középre zárva. Ja és nyomtatási elrendezésben vagyok.
A word 2007-ben úgy kell állítani, hogy Nézet->Egy oldal-Több oldal, de ilyen a 2003-ban nincs. Egy oldalnál középre zár, több oldalnál balra zár a nyomtatási nézetben lévő üres oldal.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1199) Fire/SOUL/CD válasza Dzsekó (#1198) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remélem erre gondolsz
Ha nem, akkor még Nézet/Olvasási elrendezés lehetőséget nézd meg...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1200) Dzsekó válasza Fire/SOUL/CD (#1199) üzenetére


Dzsekó
addikt

Erre, csak nem nyomtatási kép alatt, hanem nyomtatási elrendezés alatt, mint amikor írom a szöveget vagy olvasok egy doksit. Ha megfigyeled itt is az 1x1-nél középre ugrik a lap, 1x2-nél meg balra zár ha 1 lap van, ha 2 lap van, akkor meg egymás mellé kerül. Hiába állítom 1x1-re, ha bezárom a nyomtatási képet, akkor marad minden a régiben. :(
Egyéb ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.