Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) jerry311 válasza Ellia (#2750) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet beilleszteni mezőket, amikre később lehet hivatkozni is, tehát elég csak az elsőt kitölteni, a többi hivatkozott mezőbe ugyanazt írja. Ha le is van védve a doksi, akkor tab-bal lehet egyik beviteli mezőről ugrani a másikra.
Az a baaaaj, hogy még nem készítettem ilyen doksit, csak használtam.

(#2752) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Kézi íráshoz hasonló betűtípust keresek mint a Kunstler Script , csak ez sajnos nem tudja az Ű ,Ő betűket.
Van erre valami megoldás?
:R

[ Szerkesztve ]

(#2753) Fire/SOUL/CD válasza Ellia (#2750) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első hallásra körlevéllel meg lehet talán oldani.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2754) Fire/SOUL/CD válasza A214 (#2752) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

itt találtam pár kézírásost, szvsz van köztük olyan, ami jól is néz ki (Great Vibes/Parisienne) ill. minden ékezetes karakter benne van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2755) Ellia válasza Fire/SOUL/CD (#2753) üzenetére


Ellia
addikt

És jerry331!

Köszi a válaszokat, korlevelre gondoltam én is de annál bonyolultabb aki látom.

Elsőre az ötlet egyszerűnek tűnt de nem az igazából, sok a változó - jól hangzik az automatizálás, de lehet több időt vesz igénybe, mint megirni mintából a dokumentumot.
Meg haverom mutat egy makros megoldást de kétlem, hogy olyan eredményt adna vissza amivel még lennék elégedve.

(#2756) Thunderzolee

Üdv!

Hogyan lehet A/3-as papírméretet beállítani a Wordben?
Papírméretezésnél nincs ott a listában, és hiába írnám be cm-ben, nem lehet ekkora cm-t beállítani (csak 5cm-el kisebb méretű lapot maximum).
Ezt nem értem, mi ebben a poén a Microsoftnál?
Ott van vagy 20 féle sosemhasznált méret, és akkor egy ilyen alap méretű lapot meg nem tud kezelni? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2757) jerry311 válasza Thunderzolee (#2756) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez?

(#2758) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#2756) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Word nem saját méreteket jelenít meg, hanem az aktuális nyomtató által kezelt méreteket. magyarul, ha nincs a listában az A3 lehetőség, akkor a kijelölt nyomtatód beállításában sem szerepel. (nyomtató nem támogatja, nyomtató drivere nem támogatja, rossz (több nyomtató esetén nem a megfelelő) nyomtató van kijelölve)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2759) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#2758) üzenetére

# jerry311:

Köszi fiúk, igen, megtaláltam közben én is, h a Word a nyomtatóhoz köti a lap méretezését.

Bosszantó (számomra), mert idehaza valóban csak A/4-es a nyomtató, de szerkeszteni akartam valamit, amit bent már A/3-as méretben fogok kinyomtatni, és ez a nyomtatási méret nem pusztán csak A/4-ről A/3-ra való felnagyításból fog állni, egyszerűen egy A/3-as méretű doksiról van szó.

De megoldottam közben, beadott a Google valami találatot, ami A/3-as méretű lapot adott be a Wordbe: https://standardpostersizes.com/a3-paper-word-template/?lang=hu

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2760) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Word-ben a változáskezelésnél meg tudom valahogyan nézni, hogy összesen hány módosítás történt a dokumentumban az eredeti állapothoz képest?

Köszönöm szépen!

(#2761) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy olyan probléma ügyében, ami nagyon megkeresíti az életem. Office 365-öt használok.

Gyakran kell hozzányúlnom korábban szerkesztett dokumentumokhoz, melyeken apró módosításokat kell végrehajtani. Ezekből "átöröklődik" az, hogy az élőláb több szakaszra van osztva, amit sehogyan nem tudok törölni. Egyszerűen nincs törölhető szakasztörés sem a törzsszövegben, sem az élőlábban. Ha teljesen eltávolítom az élőlábat és újból beírom az élőláb szövegét akkor is fennáll a probléma.

Ugyanez a gáz, ha magát a szövegtörzset egy új dokumentumba másolom át, és adom hozzá az élőlábat, pedig a szövegtörzs sem tartalmaz semmilyen oldal/szakasz vagy hasábtörést.

A legegyszerűbb az lenne, ha valamiként törölhetném a szakasztöréseket, de a fordított "P"-vel nyoma sincs törölhető törésnek, a "Csatolás előzőhöz" pedig nem oldja meg a problémát és az oldalszámozás, egyéb változók nem igazodnak a 2. szakaszhoz.

(#2762) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem:

Barátnőm szakdolgozatában az oldalszámozást nem tudjuk megcsinálni. Én már megírtam 2 szakdolgozatot, mindkettőben meg tudtam csinálni a számozást. Nyilván asszony nem engedte az elején, hogy segítsek, így próbálkozott mindennel. Ezek után össze-vissza tudjuk csak bekapcsolni az oldalszámozást.
Feltöltöm ide szívesen a dokumentumot, ha valaki tudna ebben segíteni.
Nagyon-nagy segítség lenne!
Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#2763) nyikszi válasza almos94 (#2762) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Törölni nem lehet a mostanit és újraszámozni az egészet? Ha gondolod priviben elküldheted, meglesem, hátha sikerül.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2764) almos94 válasza nyikszi (#2763) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszi, közben kaptam segítséget már a Fórumról! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#2765) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
A szövegközi ábráim alá a képaláírásokat úgy szeretném beálíltani, hogy az ábra számozása tartalmazza a fejezete számát is, utána pedig a sorszámot (Pl.: 1.2.2.1 - 1. ábra: Példa).
Ezt be is tudom állítani, viszont a képaláírás szövegénél ki kell válasszam, hogy melyik szintet jelenítse meg a számozás előtt. De ezt mindegyik ábrára alkalmazza.
Nem lehetne valahogy megoldani, hogy automatikusan az aktuális, TELJES fejezet számot írja oda?
Tehát ha az 1.2.2.1 fejezetben van az ábra, akkor 1.2.2.1 - 1. ábra, de ha csak 2.3 a fejezet száma, akkor 2.3-1. ábra legyen.
Ezt így még nem tudtam beállítani.

Word 2016. Köszi!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2766) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

egy kérdés. Irodalomjegyzék beszúrásakor hivatkozási rendet hogyan tudom rendezni illetve elkülöníteni könyv, folyóirat, cikk, stb. szerint? :(((

(#2767) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,
Több száz dokumentumba szeretnék aláírást beszúrni .
Aláírás minta beszkennelve kép formatumként a pontozott rész fölé illesztve.
Elég macerás, van erre valami gyorsabb megoldás? :R

(#2768) nyikszi válasza A214 (#2767) üzenetére


nyikszi
őstag

MS-en belül annyit lehetne tenni, hogy az aláírás egy helyen legyen és akkor csak váltogatni a lapon és ctrl+v.

MS-en kívül esetleg a Pulover's Macro Creator-t próbálhatod életre kelteni. Mondjuk lapozik/megnyitja a file-okat, majd kép felismeréssel az aláírás helyét megkeresi és beszúrja.

Közben eszembe jutott, hogy már valahol mintha találkoztam volna vele és első találat :)

Insert a signature

Egészségedre.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2769) gpkulcstarto


gpkulcstarto
újonc

Van egy körlevelem amit egész jól bemakróztam már, de arra nem jövök rá, hogy a mail merge fields-et hogy lehetne makrózni.

Adott a probléma:

Van 2 táblázat. A 2. táblázat csak akkor jelenjen meg, ha a mail merge field "székhely" Nem egyenlő Budapesttel. Ha nem egyenlő Budapesttel akkor törölje a 2. táblázatot.
Illetve a táblázat előtt található "Székhely címe" sort is törölje. Meglehet ezt oldani?

Köszönöm

(#2770) krisi047 válasza A214 (#2767) üzenetére


krisi047
aktív tag

Mondjuk értelme (joghatása) zéró.

(#2771) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Szeretnék egy dokumentumban megjeleníteni mindig az aktuális időhöz képest +30perccel több időt.
A beszúrás > kész modulok > mező > Time -mezőkódnál tudok "hozzáadni" ?

(#2772) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

szerintetek lehetséges Word-ben belépőjegyet/színházjegyet elkészíteni? Első körben körlevélre gondoltam, de az amiatt nem jó, mert 4 "szektor" 7 "sor" és 10 "szék" adatok vannak és ezeket kombinálni szeretném.

Esetleg valakinek ötlet? :U

(#2773) jerry311 válasza yoogie (#2772) üzenetére


jerry311
nagyúr

A Word körlevél szedheti az adatokat egy Excel táblából, aminek pedig lehet 3 olyan oszlopa, amiben a szektor, sor, és szék értékei vannak. Hmm? :F

(#2774) yoogie válasza jerry311 (#2773) üzenetére


yoogie
aktív tag

Igen, de az nem megoldás, mert valamiféle kombinatorikával kell megoldania az adatok átvételét, erre nem tudom milyen lehetőség lehet. :F

(#2775) jerry311 válasza yoogie (#2774) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, azt előtte kell megcsinálni Excelben.
Word pedig csak olvassa a sorokat, mindegyikben ott a szektor, sor, és szék, az egyéb adatok (név, cím, akármi) mellett.

(#2776) yoogie válasza jerry311 (#2775) üzenetére


yoogie
aktív tag

Nem így lenne. :(

Gyakorlatban a jegy aljára kellene nyomtatni, hogy 1. szektor 1. sor 1. szék, majd 1. szektor 1. sor 2. szék..

(#2777) jerry311 válasza yoogie (#2776) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, mert nem fog neked kombinálni a Word.
A kész táblát neked kell megalkotni, az összes elérhető kombinációval, amit aztán soronként olvas a Word. Valami olyasmi, mint a példám C-D-E oszlopai, csak nyilván nagyobb.
A mezőkben pedig csak számokat használj, felesleges ugyanazt a szöveget ismételni, ott lehet a körlevélben, amibe beillesztjük a számokat.

(#2778) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a Word-öm rendszeresen meghagyja az elgépelési hibával bevitt szavaim jelentős részét.
Olyanokat is, ami magyarban egyáltalán nem értelmes szó.
(De azért a hibák legnagyobb részét felismeri.)
Hogyan tudnám orvosolni a problémát?
(Magyar a beállított nyelv.)
És amikor pl. a Thunderbirdbe bemásolom, az rendre szépen megjelöli pirossal aláhízva az elgépelési hibás szavakat, de én a Word dokumentumaimban szeretnék elgépelési hibamentességet elérni.

Microsoft Office Professional Plus 2010-hoz tartozó Word-öm van,
Verzió: 14.0.6023.1000 (64 bites).

Köszönettel várom a válaszotok.

[ Szerkesztve ]

(#2779) peter889


peter889
őstag

A másik: Ennek a 2010-es Wordnek szerintem nagyon nehezen áttekinthető a menüje, pedig HD felbontás van beállítva. Évek alatt sem tudtam megszokni.
Ti hogy vagytok ezzel?
A régebbi (már nem tudom hányas) Wordöm sokkal áttekinthetőbb volt, még akkor is, amikor 800*600-as felbontás volt beállítva.
Tudtok olyan Word-öt mondani, ami "docx" kiterjesztéssel is tud dolgozni, de áttekinthető a menüje?

Köszönettel várom a válaszotok.

(#2780) nyikszi válasza peter889 (#2778) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Sajnos én is azt veszem észre, ha túl hosszú egy szöveg, akkor nem feltétlen húzza alá a hibás szavakat :( Még nem néztem utána miért lehet, de próbáld meg több felé szedni és úgy ellenőrizni.

A másik kérdésedre meg itt a megoldás:

A Word menüszalagjának testre szabása

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2781) peter889 válasza nyikszi (#2780) üzenetére


peter889
őstag

Szia, köszi szépen a tippet.
Azt a Word menüszalagjának beállítását még majd jobban megnézem.

(#2782) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Hogyan lehet szöveget függőlegesen írni, hogy a betűk egymás alá kerüljenek? Excelben van erre opció, itt nem találom, csak az elforgatást. Szövegdobozzal lehetne csak?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2783) Fire/SOUL/CD válasza wolfman (#2782) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egyik lehetőség, amit írsz is (szövegdobozzal), a másik lehetőség meg a táblázat, mert a beszúrt táblázat celláit lehet formázni, többek közt a szövegirányt is.

Természetesen ha kell, akkor a táblázat szegélyét eltüntetheted, ha nem kell, hogy látszódjon.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2784) wolfman válasza Fire/SOUL/CD (#2783) üzenetére


wolfman
veterán

Nem voltam pontos. Nekem nem elfrodított szöveg kell, hanem a szöveg iránya legyen felülről lefelé olvasható (erre most nem tudom mi a megfelelő szakszó, talán halmozott). Ezt meg tudtam csinálni, hogy elfordítom jobbra/balra 90°-al, de a betűk kerüljenek egymás alá.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2785) Fire/SOUL/CD válasza wolfman (#2784) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja bocsesz... Én néztem a fogammal, rájöhettem volna az Excel említése kapcsán, hogy mire gondolsz... :B

Nincs ilyen lehetőség Word-ben, csak ilyen módokon lehet mókolni.

Ha az a cél, hogy valamiféle egységes "alakzatot" kapj, akkor is a táblázat lehet a legjobb megoldás, a cellák egyesítése/felosztása ill. a cellák szegélyének és mintázatának buherálásával személyre szabható, pl így

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2786) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Szerkesztek egy Word dokumentumot, amiben különböző címsorok vannak, viszont több mentett verzió után azt vettem észre, hogy a Címsor2 módosult, és nem tudom mit állítottam el, de nincs felsorolás. :O A dokumentumban is egy fekete csík van csak ott és nem tudom visszaállítani :( Sajnos túl sok minden módosult azóta, nincs kedvem a "jó verziót" újraírni, a szinte véglegesben pedig nincs 1.1 számozás :W
A beállításai úgy látom stimmelnek, nem tudom mit nyomhattam félre :F

Valakinek van esetleg ötlete, hogy tudnám a Címsor2 többszintű felsorolását visszahozni? :B

Köszönöm! :R

"Jó"

"Rossz"

"Jó"

"Rossz"

"Jó"
"Rossz"

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2787) nyikszi válasza bugizozi (#2786) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Jobb gomb a címsoron, módosítás, bal alsó sarokban formátum, ott a számozás.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2788) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Sziasztok!

Képaláírást hogyan lehet átállítani 1. Figure -> Figure 1. formára. Ez lokalizációtól függ?

(#2789) Brezon47


Brezon47
friss újonc

Szevasztok! Hogyan lehetne két (méretes) "word" dokumentumot egyesíteni úgy, hogy a sorok vagy mondatok felváltva következzenek? Vagyis, egy mondat az egyik doksiból, a következő mondat a másik doksiból. (Természetesen a két dokumentum alaki formája azonos, minden mondat külön sor, azonos betűméret, betűtípus stb.) Megoldható? (Windows 10 Pro, Microsoft Office 2016 Pro)

(#2790) Fire/SOUL/CD válasza Brezon47 (#2789) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

100%, hogy csak makróval lehet megoldani.

Sajnos, egyáltalán nem mindegy, hogy a 2 Word doksi milyen felépítésű....
PL. nem mindegy, hogy -esetleg- táblázatban vannak a mondatok, avagy épp LINK-kben is kell keresni.

Bocsi, ha tudod, de az világosnak kell lenni, hogy mi is egy mondat (sentence)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2791) Brezon47 válasza Fire/SOUL/CD (#2790) üzenetére


Brezon47
friss újonc

Köszönöm. A doksi felépítésre is gondoltam, és gyanítottam, hogy csak makróval megy, de mivel nem vagyok májer, itt próbálkoztam megoldásért.

(#2792) Fundiego


Fundiego
tag

Makróval szeretnék körlevelet csinálni, úgy h outlookal küldi el a csatolmányt.
A címzett, tárgy, szöveg változót tökéletesen behívja outlookba, de a csatolmányt nem szeretné sehogysem csatolni.

a programkódom egy részletét küldeném el.

Tud valaki segíteni, hogy miért nem csatolja be csatolmányként a pdf-et? excelben jó az elérése a pdf-nek.

With Email
.To = (cimzett)
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = (haha)
.Body = (szoveg)
.attachment.Add = (melleklet)

(#2793) Fundiego válasza Fundiego (#2792) üzenetére


Fundiego
tag

megvan

.attachmentS.Add
és nem kell az egyenlőségjel

(#2794) nyikszi válasza Fundiego (#2793) üzenetére


nyikszi
őstag

Különböző mellékletek vannak? Csak érdekel, hogy miért kell ehhez makró.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2795) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Helyesírásellenőrzés. A böngészős ingyenes Word-öt használom Edge böngészőben.

Miért nem húzza alá a Word azokat a szavakat, amikben nyelvtani hiba van? Írtam egy hosszabb szöveget elírásokkal és semmivel se jelöli a rossz szavakat. Ilyenek, mint halyó, gója. A magyar nyelv van beállítva. A Véleményezés-re kattintok, egy sorral alatta balra az első az abc alatta a zöld pipával, a helyesírásellenőrzés. Nem találok olyan opciót, hogy aláhúzza vagy valamilyen jól látható módon jelölje a rossz szavakat.

Az Edge böngészőben a Beállításokban az Írássegéd mellett a fehér pont/kapcsoló jobbra van tolva és a háttere kék. A Microsoft szerkesztő van beállítva, kék vonal veszi körül, 1 téglalapban van. Szinonimak használata helyesírási javaslatokhoz mellett a fehér pont/kapcsoló jobbra van tolva és a háttere kék. Írássegéd nyelvei:
magyar Mellette a fehér pont/kapcsoló jobbra van tolva és a háttere kék.
Nyelvhelyesség, itt a kapcsoló ki van kapcsolva és nem is lehet bekapcsolni.

A többi nyelv mellett angol, angol (Egyesült Királyság), angol (Egyesült Államok), a kapcsolókat kikapcsolva hagytam.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2796) nyikszi válasza tknof1871 (#2795) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Nem hiszem, hogy tudnék segíteni, de a hosszú szöveg az mit takar? Jellemzően a Word a 20+ oldalas dokumentumnál már nem tudja/akarja a helyesírás ellenőrzést végrehajtani. Függetlenül a géptől, memória nagyságától. Én most Chrome-ban kipróbáltam a te szövegeddel és fizetős O365-tel, azon bejelöli a nyelvtani hibát.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2797) tknof1871 válasza nyikszi (#2796) üzenetére


tknof1871
őstag

100 szó 600-nál több karakter, majdnem 700 karakter szóközzel, 3 bekezdés.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2798) nyikszi válasza tknof1871 (#2797) üzenetére


nyikszi
őstag

Ott működnie kellene. Chrome esetleg?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2799) tknof1871 válasza nyikszi (#2798) üzenetére


tknof1871
őstag

Ott se működik. Ebben a boxban, amiben a hozzászólást írom itt működik és pirossal rögtön aláhúzza ha pontatlanul írok le egy szót de a onedrive-ban használt wordben nem.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2800) huan


huan
őstag

Sziasztok,
El tudná valaki küldeni nekem ezt a naptársablont?
Academic year calendar
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.