Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Carmentis válasza Carmentis (#1250) üzenetére


Carmentis
csendes tag

Tárgytalan, megoldottam!

Az előnézeti kép 88% és 89% között villódzott. Átállítottam 85%-ra. Most tökéletes.

(#1252) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Word 2003 gondom van. Szűz telepítést követően nem működik sem a helyesírás ellenőrző, sem a nyelvhelyesség ellenőrző. A beállítások között minden pipa alapértelmezés szerint be van jelölve. Ennek ellenére beírás közben nem ellenőriz. Amikor meg rányomok az ellenőrzés gombra, simán kiírja, hogy az ellenőrzés befejeződött, de nem talál egy hibát sem. Tök zagyvaságot beírva sem talál semmi hibát! Az újratelepítés nem megoldható. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1253) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

A következő a problémám (Office2007):
-adott 'x' darab '.csv' kiterjesztésű excel fájlom
-ezeket a '.csv' fájlokat szeretném megnyitni excelben, word makró segítségével
-ha külön nyitom meg a '.csv' fájlokat, akkor az excel tudja a dolgát, szépen elválaszt
-ha word makróból nyitom meg akkor mindent az első oszlopban hagy és látszanak az elválasztó karakterek

Próbáltam csak simán megnyitni makróból, opentext-el, vagy éppen simán megnyitni és utána szövegből-oszlop makrót ráengedni, de egyik sem működik.

Van valami megoldá rá, hogy a wordben írt makró helyesen nyissa meg excelben a '.csv' fájlokat?

Köszönöm a segítséget!

(#1254) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1253) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem értem a logikádat, mármint hogy minek word-be írsz makrót, miért nem Excelben, ha úgyis ott akarod megnyitni a CSV-ket? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1255) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#1254) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Áááá, a kódot meg kihagytam... :W :DDD Szóval a CSV megnyitásához (vesszővel tagolt, első sortól, szövegek nincsenek idézőjelek közt stb) a makrokód (természetesen ez csak Exceleben műxik)

Private Sub CommandButton1_Click()

Dim MyObj
Set MyObj = CreateObject("EXCEL.APPLICATION")

With MyObj
.Workbooks.OpenText Filename:="d:\mytb.csv", origin:=xlWindows, StartRow:=1, DataType:=xlDelimited, _
TextQualifier:=xlNone, Semicolon:=False, Comma:=True, Space:=False, _
FieldInfo:=Array(1, 1)

.Visible = True
.Cells.Select
.Cells.EntireColumn.AutoFit
End With

Set MyObj = Nothing

End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1256) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1255) üzenetére


lasarus1988
tag

Összefoglalva, hogy értsd a logikámat:

-adott egy előre elkészített word doksi amiben a megfelelő helyeken könyvjelzők vannak
-adott 'x' darab '.csv' fájl ami tartalmazza a számomra fontos infókat, amiket a könyvjelzők helyére szeretnék berakni.

Azért akartam word-ben megírni a makrót, mert akkor azt beépíthetem a jegyzőkönyv sablonba és nem kell egy új excel munkafüzet ami megnyitja a csv fájlokat illetve a word doksit.

A .csv fájlaim viszont pontosvesszővel vannak elválasztva. Átírtam a Semicolon:=True -ra de nem segített.

(#1257) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1256) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így már logikus, gondolom nem 1-2 darab csv fájlról van szó, bár bevallom azt nem tudom, hogy makróval hogy lehetne megadott könyvjelzőkhöz bepozicionálni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1258) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1257) üzenetére


lasarus1988
tag

A könyvjelzőhöz rendeléssel nem lenne gond, azt megoldom. De még rendesen megnyitni sem tudom. Már próbáltam vesszővel, pontosvesszővel illetve |-el, de egyik sem sikerült.

Már ott tartok, hogy csinálok egy excel fájlt amiben benne van a makró és az fog nyitogatni mindent illetve mozgatni. Remélem sikerül.

(#1259) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1258) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most nem vagyok otthon, de ha beírod(vagy elküldesz a mailemre) egy ilyen CSV-t(nem kell, hogy az eredeti adatok legyenek benn, csak a felépítésében legyen azonos), akkor majd ránézek, ha hazaértem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1260) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1259) üzenetére


lasarus1988
tag

Csv tartalma:
Mérés ideje; 2010.11.22. 16:07:12
Mérést végezte; Gipsz Jakab
Ügyiratszám; 12345
Hőmérséklet; 23.1
Páratartalom; 45,1
Gyártó; Valami
Típus; Valami
Gyáriszám; QWERTZ123456
Minta száma; 1

Jelenleg ezzel a kóddal próbálkozom, a kiemelt résznél áll meg 'subscript out of range' hibával
Sub Megnyit()
Dim WordApp As Word.Application
Dim WordDoc As Word.Document
Dim ExcelApp As Excel.Application
Dim ExcelDoc As Excel.Workbook
Dim FilePath As Variant
Dim LastRow As Double
Dim I
Dim InputData

Set WordApp = CreateObject("Word.Application")
FilePath = Application.GetOpenFilename("Mérési eredmények (*.doc), *.doc", , "Válassza ki az importálnadó fájlt!", , False)
WordApp.Visible = True
Set WordDoc = WordApp.Documents.Open(FilePath)

FilePath = Application.GetOpenFilename("Mérési eredmények (*.csv), *.csv", , "Válassza ki az importálnadó fájlt!", , False)
Shell "excel.exe " & FilePath, vbNormalFocus

For I = 1 To 10

[B] Application.Windows("22-november-2010_1_Init_TestData").Activate
InputData = Application.Windows(1).Sheets(1).Range("A1").Value[/B]

Select Case InputData
Case "Mérés időpontja"
WordDoc.Bookmarks("MeasureTime").Select
WordDoc.Bookmarks("MeasureTime").Range = Cells(I, 2)
Case "Mérőszemély"
WordDoc.Bookmarks("Engineer").Select
WordDoc.Bookmarks("Engineer").Range = Cells(I, 2)
Case "Ügyiratszám"
WordDoc.Bookmarks("ProjectNumber").Select
WordDoc.Bookmarks("ProjectNumber").Range = Cells(I, 2)
Case "Hőmérséklet"
WordDoc.Bookmarks("Temperature").Select
WordDoc.Bookmarks("Temperature").Range = Cells(I, 2)
Case "Páratartalom"
WordDoc.Bookmarks("Huminidity").Select
WordDoc.Bookmarks("Huminidity").Range = Cells(I, 2)
Case "Gyártó"
WordDoc.Bookmarks("Manufacturer").Select
WordDoc.Bookmarks("Manufacturer").Range = Cells(I, 2)
Case "Típus"
WordDoc.Bookmarks("Type").Select
WordDoc.Bookmarks("Type").Range = Cells(I, 2)
Case "Gyáriszám"
WordDoc.Bookmarks("SerialNumber").Select
WordDoc.Bookmarks("SerialNumber").Range = Cells(I, 2)
Case "Minta száma"
WordDoc.Bookmarks("Sample").Select
WordDoc.Bookmarks("Sample").Range = Cells(I, 2)
End Select

Next I

Set WordDoc = Nothing
Set WordApp = Nothing
Set ExcelApp = Nothing
Set ExcelDoc = Nothing

End Sub

(#1261) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1260) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos csak 18.30-19.00 közt érek haza, de utána megnézem, addig is pár megjegyzést engedj meg, így "ránézésre"...

1. A Hőmérséklet esetén ponttal, míg Páratartalom esetén meg vesszővel vannak elválasztva a tizedesjegyek. Most akkor melyik?

2. Ez a kód ún. "old school code", azaz nálam biztosan el sem fog jutni a nálad problémás részig(W7 x64 és Office x64-et használok), mert pl a Dim ExcelApp As Excel.Application deklarációnál is már le fog akadni, de szinte biztos, hogy a Application.GetOpenFilename-re is hibát fog dobni, pl nincs ilyen metódus. Természetesen orvosolhatóak ezek a problémák...

3. InputData = Application.Windows(1).Sheets(1).Range("A1").Value
Cikluson belül ez az érték nem fog változni, akkor pedig a Case ágak közül is mindig ugyanazon fog végigfutni.

4. Cells(I, 2)
Hogy kerültek az excelben egymás alá az adatok? Mert ugye ahogy a I ciklusváltozót növekszik úgy B1-től B10 cellákból szedi az adatot, ugye az meg egymás alatt van...

5. Így ránézésre szerintem le lehet egyszerüsíteni a kódot, pl kivonjuk az "egyenletből" az Excel-t, simán a CSV fájlt fogjuk feldolgozni Word-ből, macro segítségével

6. Korábban írtad, hogy van x CSV fájl. Ebben a kódban ez nem jön ki, azaz 1 word doksit nyitsz meg és 2 darab CSV-t Excel-el.
Ha korábban jól értettem, akkor nem az lenne a feladat, hogy van 1 darab kész word doksid és ebbe az 1 word doksiba kellene több CSV fájlból könyvjelzőket beszúrni?
Vagy esetleg 1 adott word doksihoz csak 1 adott CSV tartozik?
Ha ez utóbbi akkor írd le, hogy milyen a párosítás pl
ubul.doc -> ubul.csv
geza.doc -> jeno.csv
stb stb

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1262) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#1261) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"azaz 1 word doksit nyitsz meg és 2 darab CSV-t Excel-el."
Elírtam, nyilván helyesen: azaz 1 word doksit nyitsz meg és 1 darab CSV-t Excel-el.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1263) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1261) üzenetére


lasarus1988
tag

1. Eredetileg vesszővel vannak, de ki tudom cserélni pontra, ha szükséges.

2. Az iroda gépen WinXP 32bit, Office2007 van.

3. Csak egy próbát akartam tenni, hogy beolvas-e egyáltalán valamit, és ha sikerül utána ciklusba szervezni.

4. Nem értem. B1-B10 cellában vannak a szükséges infók, tehát egymás alatt. Az A oszlopban keresek egy kifejezést, amihez a B oszlop információja tartozik. Pl.: A oszlopban: Mérést végezte, ha ezt megtaláltam, akkor a B oszlop tartalmát másolja a doksi könyvjelzőjéhez, tehát Gipsz Jakab-ot (A ciklus csak ideiglenesen megy 10-ig mert ez is változó, csak próbaképpen néztem, mert az csv-nél elegendő ennyi)

5. Nekem az is tökéletesen megfelelne (a csv fájlok nevei viszont állandóan változnak, pontosabban dátum szerepel a névben, de a dátum utána rész állandó)

6. Jól értetted. Egy darab doksi könyvjelzőihez kell rendelni több darab csv fájlt tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#1264) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1263) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oksa, akkor megpróbáljuk mellőzni az Excel-t, vesszővel válasz el a számokban a tizedesjegyeket és a CSV-ben pontosvesszővel válasszuk el az értékeket, azonban még egy kérdésem lenne, nevezetesen, hogy a CSV struktúráját meg lehet változtatni, úgy értem azokat Te állítod elő?
Mert ebben a formájában nem egy "szabványos" CSV, normál esetben így kellene, hogy az adatok szerepeljenek benne(arról nem is beszélve, hogy így könnyebb feldolgozni)
Nem is csodálom, hogy a jelenlegi CSV struktúrában nem működött a makró... :DDD

Mérés ideje;Mérést végezte;Ügyiratszám;Hőmérséklet;Páratartalom;Gyártó;Típus;Gyáriszám;Minta száma
2010.11.22. 16:07:12;Gipsz Jakab;12345;23,1;45,1;valami;valami;QWERTZ123456;1
2010.11.22. 16:07:12;Gipsz Jakab;12345;23,1;45,1;valami;valami;QWERTZ123456;1
2010.11.22. 16:07:12;Gipsz Jakab;12345;23,1;45,1;valami;valami;QWERTZ123456;1
2010.11.22. 16:07:12;Gipsz Jakab;12345;23,1;45,1;valami;valami;QWERTZ123456;1

Szóval ahogy látszik, az első sor a fejléc, (ami amúgy nem kötelező), aztán jönnek az adatok. Ilyen formátumra van lehetőség átalakítani?
(Bocs, ha látszólag ezek felesleges kérdésnek tűnnek, de hidd el, hogy a jó (és adott esetben egyszerű) kód alapját képezi...) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1265) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1264) üzenetére


lasarus1988
tag

A csv fájlokat én állítom elő. Adott egy távközlési műszer. Ennek a műszernek van egy szkript nyelve (lebutított vba, sok mindent nem lehet megtenni, de a szintaxis ugyanaz). Ezzel a műszerrel végzek általam automatizált mérést és az eredményeket ki lehet iratni egy log fájlba. Ezt a log fájlt mentem el csv formátumban (lehet txt-ben is). A logolást úgy végzem ahogy írtad: pontosvesszővel választom el az infókat és vesszővel jelölöm a tizedespontot.

Elküldtem egy mail-t neked amiben mellékletként csatoltam a testdata csv-t. Mindjárt elküldöm a többit is és akkor Te is látni fogod mi a szerkezete az adatoknak.

Szerk.:
Az lemaradt, hogy van lehetőség fejléc/többi adat formátumúra szerkeszteni a testdata csv-t. Kicsit melóznom kell vele, de megoldható. A többi csv amit elküldtem Neked már ilyen formátumú.

[ Szerkesztve ]

(#1266) lasarus1988 válasza lasarus1988 (#1265) üzenetére


lasarus1988
tag

Azt hiszem sikerült megoldani.

Sub haliho()
Dim xlApp As Excel.Application
Dim xlWb As Excel.Workbook
Dim LastRow As Integer
Dim I As Integer

Set xlApp = CreateObject("Excel.Application")

Set xlWb = xlApp.Workbooks.Open("C:\Eredmények\22-november-2010_1_Init_TestData.csv")

xlApp.Visible = True

LastRow = xlWb.Worksheets(1).Range("A65535").End(xlUp).Row

For I = 1 To LastRow

Word.Application.ActiveDocument.Select

Select Case xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 1).Value
Case "Mérés időpontja"
Word.Selection.Bookmarks("MeasureTime").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Mérőszemély"
Word.Selection.Bookmarks("Engineer").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Ügyiratszám"
Word.Selection.Bookmarks("ProjectNumber").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Hőmérséklet"
Word.Selection.Bookmarks("Temperature").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Páratartalom"
Word.Selection.Bookmarks("Huminidity").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Gyártó"
Word.Selection.Bookmarks("Manufacturer").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Típus"
Word.Selection.Bookmarks("Type").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Gyáriszám"
Word.Selection.Bookmarks("SerialNumber").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
Case "Minta száma"
Word.Selection.Bookmarks("Sample").Range = xlWb.Worksheets(1).Cells(I, 2).Value
End Select

Next I

xlWb.Close
Set xlWb = Nothing

xlApp.Quit
Set xlApp = Nothing

End Sub

Így most tökéletesen működik, igaz a csv-ben nem pontosvessző a szeparátor hanem vessző. Ez nem akkora gond mert csak a hőmérsékletnél illetve a páratartalomnál használtam vesszőt, de majd kicserélem pontra.

(#1267) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1266) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na remek, mire gépközelbe jutottam, már írtál egy megoldást, gratula. :K
De ha már én is megírtam, akkor beteszem a kódot, más megközelítésben készült, talán vannak olyan megoldások benne, ami mások számára is hasznos lehet.
("Alakítsd át" sima SUB-bá, mert ez most egy parancsgombhoz van rendelve)

Private Sub CommandButton1_Click()

Const NumberOfRowInCSV As Integer = 9
Dim MyCSVFilename As String
Dim x() As String
Dim temp As String

MyBookmarks = Array("MeasureTime", "Engineer", "ProjectNumber", "Temperature", _
"Huminidity", "Manufacturer", "Type", "SerialNumber", "Sample")

On Error Resume Next
MyCSVFilename = ""
With Application.FileDialog(FileDialogType:=msoFileDialogFilePicker)
.AllowMultiSelect = False
.Title = "Kérem válasszon egy CSV fájlt..."
.Filters.Clear
.Filters.Add Description:="CSV fájlok (*.csv)", Extensions:="*.csv"
.Show
MyCSVFilename = .SelectedItems(1)
End With
If MyCSVFilename = "" Then Exit Sub

Word.ActiveDocument.Select

fnum = FreeFile()
Open MyCSVFilename For Input As fnum
For I = 0 To NumberOfRowInCSV - 1
Line Input #fnum, temp
x = Split(temp, ";")
Word.Selection.Bookmarks(MyBookmarks(I)).Range = x(1)
Next I
Close #fnum

End Sub

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1268) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1267) üzenetére


lasarus1988
tag

Köszönöm a segítséget és hogy foglalkoztál vele.

Ha jól sejtem a Te kódod megnyitja a csv fájlt és soronként beolvassa, majd a split fv.-nyel a tömb elemeire bontja. Valami hasonlót akartam írni végső elkeseredésemben, de szerencsére sikerült megoldani.

És a TestData csv még egyszerű, mert csak be kell olvasni, de a többinél adatfeldolgozás is lesz. Megfelelt vagy sem és mire bukik stb... Majd ezt az eredményt berakni a megfelelő helyre.

Nem egyszerű az élet :N

(#1269) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1268) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, jól látod, valóban úgy működik a kód és sajnos abban is igazad van, hogy ez a módszer nem megfelelő a többi CSV esetén.
Azonban azt fontos tudni, hogy az általad küldött CSV fájlok azok nem valódi CSV fájlok, csak CSV kiterjesztésű fájlok, amúgy sima text fileok is lehetnének.

A CSV-nek meg van az alap felépítése, ami nagyon egyszerű, épp ezért könnyű feldolgozni is őket. A 3 CSV fájl már ismétlődő struktúrákat tartalmaz, nyílván ilyen esetben megtévesztő, ha CSV fájlra hivatkozik valaki... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1270) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1269) üzenetére


lasarus1988
tag

Akkor lenne még két kérdésem:

- hogyan törölhetem egy könyvjelző tartalmát word-ben makróból?
- hogyan választhatom ki a fejlécben szereplő könyvjelzőt? Csak ott nem működik

(#1271) Fire/SOUL/CD válasza lasarus1988 (#1270) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

hogyan törölhetem egy könyvjelző tartalmát word-ben makróból
Sehogy, pontosabban úgy, hogy magát a könyvjelzőt törlöd, majd azonnal létrehozod

"hogyan választhatom ki a fejlécben szereplő könyvjelzőt? Csak ott nem működik"
Sehogy, számos bookmark függvény/szolgáltatás nem elérhető/használható, ha a könyvjelző az előfej vagy előláb-ban van

(Nem biztos, hogy tudok még írni, mert megint kezd behalni a PH (legalábbis nálam))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1272) lasarus1988 válasza Fire/SOUL/CD (#1271) üzenetére


lasarus1988
tag

Nos akkor így oldom meg. A fejléc annyira nem gáz, csináljon valamit a felhasználó is alapon. A törlést pedig egyszeri futtatással megoldom, így csak egyszer fogok bele írni, így nem kell törölni. Az egészet makróbarát sablonba elmenteni és kész is.

Köszönöm a segítséget!

(#1273) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Sziasztok!

Word 2007-ben akarok megnyitni két, korábban másik gépen készített .doc és .docx fájlt, de mindkettőnél azt írja ki, hogy a fájl nem elérhető. Mi lehet a probléma, és mi rá a megoldás?

Előre is köszi!

(#1274) Fire/SOUL/CD válasza _Sanci_ (#1273) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó eséllyel az a "gond", hogy a doksik külső fájlokra hivatkoznak(helyi vagy hálózati) és azokat a külső fájlokat nem találja. Pl egy a Word doksiban van egy diagram, ami egy Excel munkafüzetben van...A másik gépen valószínűleg megvannak ezek a külső adatok is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1275) _Sanci_ válasza Fire/SOUL/CD (#1274) üzenetére


_Sanci_
csendes tag

Egyik fájlban sincs külső hivatkozás. Ráadásul a .doc az csak egy egyszerű táblázat.

(#1276) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, h. ha bekapcsolom a "minden látszik" funkciót, akkor némely soroknál bal oldalt a margón van egy picike fekete négyzet. Csupán annyi kérdésem lenne, ez mit jelöl?

Előre is köszi.

Üdv.

(#1277) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziaszok!
Abban kéne egy kis segítség, hogy mondjuk meg van adva, hogy egy szöveget jobbra kell eltolni és alá (névnek) a pontokat a szöveg alá egyenletesen kell elosztani. Az eltolások lehetnek jobbra középre és élőfej élőláb esetén arányosan elosztva.
Milyen billentyűkombinációkat és word elemeket kell ehhez használni?
Meg olyan is, hogy tudom megcsinálni, hogy ne üres enterek legyenek egy nagyobb sorkihagyás helyén?

Live poor, die ritch.

(#1278) Tosee válasza gyáliSanyi (#1277) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Milyen billentyűkombinációkat és word elemeket kell ehhez használni?
Tabulátor használatával...

Meg olyan is, hogy tudom megcsinálni, hogy ne üres enterek legyenek egy nagyobb sorkihagyás helyén?
Térköz segítségével lehet beállítani!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1279) gyáliSanyi válasza Tosee (#1278) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszönöm!
Megmentetted a házimat!

Live poor, die ritch.

(#1280) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
S.O.S kéne segítség! Szakdogát akarok leadni és mielőtt átalakítanám pdf - be, meg akarom csinálni az oldalszámozást. Viszont az 1. 5 lapot nem szeretném beszámozni. Az Istenért nem akar összejönni. Már kipróbáltam az összes létező google - ba találhat ötletet, de semmi.
A dokumentum 1. 5 lapja kép, azok alól szeretném kiszedni a számozást, és a 6. oldalt szeretném megszámoztatni, hogy az legyen 1 - es.

Szerk.: Word 2003 - ast használok.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1281) Fire/SOUL/CD válasza HUNNIA1920 (#1280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. szakasztörés előtt nem lehet oldaltörés(utána, "mögötte" igen)
2. a Csatolás az előzőhöz opciót elfelejtetted kikapcsolni
(ha bármely oldalra állsz(kivéve a legelsőt), amit szakasztöréssel tettél új lapra, akkor ez alapértelmezésben be van "kapcsolva")

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1282) HUNNIA1920 válasza Fire/SOUL/CD (#1281) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi, de feladtam a word - be a szenvedést.
Mivel .pdf - be kell leadni, így úgy oldottam meg, hogy azokat az oldalakat, amiket nem akarok megszámozni, azt átettem .pdf - be. A word - ből csináltam egy .pdf - et, amibe ugye csak az van, ami be van számozva rendesen.
Ezután leszedtem a PDFTools nevű progit. Ezzel össze lehet fűzni, átalakítani, vágni, stb. a .pdf - eket. Na ezzel össze fűztem őket és voálá, az első öt oldalon nincs számozás.

Egyébként köszi, hogy írtál! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1283) tkazmer


tkazmer
addikt

egy kétnyelvű szerződést kellene olyan módon formáznom, hogy két hasábban egymás mellett vannak a magyar meg az angol bekezdések. ezt hogyan tudnám a legjobban megtenni? amikor úgy próbáltam, hoigy először betettem a dokumentumba a magyar aztán az angol szöveget, majd az összes oldalt kijelölve 2 hasábosra alakítottam, akkor abba a problémába ütköztem, hogy oldalanként újrakezdi a hasábosítást. nem lehet ezt valahogy átállítani?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1284) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

2003as Word:

Az első oldalon töröljük a tabulátorjeleket és a formázást. :Y :Y :F :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1285) cellpeti


cellpeti
veterán

Olyan anyagot keresek amiből pengére meg lehet tanulni a Word-öt,mert mocskosul szopatják a népet. :U

A szedéstükör pl mit jelent? Illetve, hogy lehet törölni a Címsor1-vel formázott szöveget egy 300 oldalas dokumentumból? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1286) sz.cs


sz.cs
tag

Sziasztok :)

Kérdésem lenne. Hogy lehet azt megoldani, hogy ábrajegyzéknél, a szövegdobozba tett ábracímet is belevegye a Word a jegyzékbe? Ha dobozba van nincs a tartalom jegyzéknél, ha kiveszem belőle akkor benne van. Pls help mindjárt le kell adni a szakdolgozatom. :D

(#1287) Gabás válasza sz.cs (#1286) üzenetére


Gabás
addikt

(#1288) Fire/SOUL/CD válasza sz.cs (#1286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

El kellene dönteni, hogy ábrajegyzék avagy tartalomjegyzék, mert az elején még ábrajegyzékről írsz, utána meg "tartalom jegyzéknél"-t említesz. :DDD

Előbbi esetben az ábrajegyzék is megjeleníti a szövegdobozba beszúrt képaláírást: [link]

Tessék megtanulni "Word-ül" beszélni, mert anélkül aztán lehet butaságokat leírni, illetve nem értünk belőle semmit... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1289) sz.cs


sz.cs
tag

Hát igen tényleg naem volt túl profin megfogalmazva :))
Szóval, nekifutok még 1x.
Képaláírásról van szó.
Ha szövegdobozba teszem, olyan mint ha ott sem lenne amikor csinálom a jegyzékét.
pl. 1.ábra xxxx, sima képaláirás , ok
2.ábra xxxx, sima képaláirás, ok
3.ábra xxxx, szövegdobozba akkor kihagyja
ha kimásolom a szövegdobozból, akkor az automatikusan létrehozott jegyzékben szerepel, ha benne van akkor nem.
Próbáltam a tanácsaitokat, de nem sikerült sajnos megoldani velük :(
Biztos én vagyok a béna de sajnos nem megy. Ja és 2003-as word-el, dolgozok.

(#1290) Fire/SOUL/CD válasza sz.cs (#1289) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja igen, 2003-as ezt nem árt leírni, mert a 2007/2010 automatikusan átkonvertálja ilyen esetben a szövegdobozt keretté és ez az egész "titka"...

Ezen kívül annyi a "trükk", hogy amikor beszúrod a szövegdobozt, akkor megjelenik egy körülhatárolt terület(vászonnak hívják) és azt javasolja a Word, hogy Itt készítse el a rajzot, na itt ne a vásznon belül(ahol javasolja) hanem azon kívül bárhol rajzold meg a szövegdobozt.
Most már beszúrhatod a szövegdobozba a képaláírást, majd a szövegdoboz kijelölöd, a keretén jobb egér/szövegdoboz formázása/szövegdoboz fül és konvertálás keretté gombon katt. Innentől már "látni fogja", azaz bekerül az immár "kereten belüli képaláírás" is az ábrajegyzékbe.

(Ha vásznon belül rajzolod meg a szövegdobozt, akkor konvertálás keretté gomb inaktív, azaz nem lehet átkonvertálni keretté és akkor valóban nem látszik az ábrajegyzékben...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1291) sz.cs


sz.cs
tag

Köszönöm működik :)

(#1292) cellpeti


cellpeti
veterán

megkaptam az első vizsgakarómat ebben a félévben WORD-ből :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1293) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Sziasztok !

Egy valószínűleg nagyon egyszerű problémában kérnék segítséget.
Word 2007-est használok. Készítettem egy tök snassz szórólapot, aminek a mérete az A4 papír egynegyede ( 10.5*14.8 ), mivel 4 darabot szeretnék egy normál A4 lapra nyomtatni, amit majd felvágok a megfelelő méretűre.
A baj az, hogy a szórólap fogalmazásánál és méretezésénél meg is állt a tudományom, sehogy sem bírok 4 ilyet kitenni 1 A4-re. Ha a nyomtató tulajdonságainál bűvészkedek, gy sem bírom rávenni a dologra.
Bízom benne, hogy valaki tudja a megoldást és szeretném, ha segítene benne.

Köszönöm.

(#1294) polarx


polarx
tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy word-be hogyan tudok méretarányosan cad rajzot beilleszteni?

Köszi a segítséget!

(#1295) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

hello!

office 2003 sp3-ban szeretnek inicialet kesziteni. elvileg igy lehet, gyakorlatilag nalam nincs olyan menupont:

valakinek valami otlet?

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#1296) cellpeti válasza j0k3r! (#1295) üzenetére


cellpeti
veterán

kéne nekem egy Office 2003ról szóló könyv, amibe minden benne van és magyar nyelven íródott. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1297) Fire/SOUL/CD válasza j0k3r! (#1295) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hiszen ott van, csak angolban az iniciálé-t Drop Cap-nak nevezik... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1298) j0k3r! válasza Fire/SOUL/CD (#1297) üzenetére


j0k3r!
senior tag

omg : d
koszonom.

some men just wanna watch the world burn...

(#1299) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv

Pár kérdés a 10 feladatlap közül az 1.feladatlap 1.oldaláról(amúgy 2 oldalas):

- Hány kifutó sor található a 91.oldalon? Mi az a kifutó sor?
- Melyik paranccsal oldalszámozhatók a vákátok?

Sablonmódosítás

Az első oldalak élőfeje eltérő legyen, de az élőláb ott is tartalmazzon oldalszámozást.(ehhez lövésem sincs)
A páros oldalak élőfeje egy Szerző, a páratlanoké egy Regénycím stílusra hivatkozó mezőt tartalmazzon. (itt létrehozom a stílusokat és utánna?)

2. oldal :O

Korrektúrázza az első rész első fejezetének első ibolyaszínű bekezdésének tipográfiai hibáit.

Egyenlőre ennyi, de majd még jövök.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1300) gyga


gyga
senior tag

sziasztok.
Van egy doc-om ami 10 oldal apró betűs ömlesztett szöveg és van benne sok email cím is hogy tudom egyszerűen kiszedegetni belőle az emailcímeket?

A kisebbség is számíít, teszkó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.