Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Word 2003 ban létezik valami billentyűparancs vagy makró ami 1 ponttal növeli a bekezdésközt?
Vagy az alapbeállított hatot lehet valamiképpen csökkenteni?
Üdv és köszi :O

Üdv: Kőbaltazár

(#2052) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

Segítségetek kérném: hogy tudom beállítani, hogy egy arra alkalmas (szélesvásznú) monitoron ne több oldalas módban jelenjen meg a doksi megnyitáskor, hanem csak egyetlen oldal látszódjon, függetlenül a nagyítás mértékétől?
Pl. FHD felbontású monitoron 100% nagyításon két oldalt tesz egymás mellé, 120%-ra nagyítva már csak a "normál" egy oldal jelenik meg. Ezt szeretném kiküszöbölni, mert az egyik kollegina nem óhajt állandóan nagyítgatni.
PS.: Word 2010, Win7

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2053) localhost válasza Petyyyyy (#2052) üzenetére


localhost
Közösségépítő

ZÁRÓJELBEN:

amíg keressük és megtaláljuk a megoldást, mondd a kolleginának, hogy localhost üzeni, hogy a nagyítás lesegeslegeslegegyszerűbb módja: bal kezével leüti a CTRL billentyűt, s míg lenyomva tartja azt, a jobb kezével az egérgörgőn gördít egyetlenegyet magától elfelé irányban.

(ez cca 0.6 - 0.7 másodperc) + az az idő amíg megkeresi, melyik a CTRL billentyű :-)

Dolgozunk a problémáján amit roppantul irigylek! - de tényleg! :R

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2054) localhost válasza kőbaltazár (#2051) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mi a pontos feladat?
Szerintem ilyen nincs.
Igen, a NORMÁL sablonban levő normál stílus minden paraméterét, így az XYZ pont a bekezdés után értékét is lehet módosítani.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2055) Petyyyyy válasza localhost (#2053) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, ez tipikusan az a jellegű probléma, amely felér egy fejlövéssel. Pontosan ugyanezt - görgő+CTRL - javasoltam én is, erre benyőgte: ő nem akar mindig nagyítgatni. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2056) kőbaltazár válasza localhost (#2054) üzenetére


kőbaltazár
tag

Arra lenne-e megoldás, hogy a képen látható előtte értéket makróval vagy valami bill. kombinációval tudnám-e egyesével növelni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#2057) Sasos válasza kőbaltazár (#2056) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen.

Rögzíts egy makrót amiben állítod a megadott mező értékét.
Nyisd meg a makrót szerkesztésre és ezt:
.SpaceBefore = fix szám
cseréld le erre:
.SpaceBefore = Selection.ParagraphFormat.SpaceBefore + 1
Ahányszor futtatod, annyiszor fogja egyel növelni az értéket.

(#2058) localhost válasza Petyyyyy (#2055) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Írjon egy segítségkérő e-mailt a Microsoft supportnak.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2059) Sasos válasza Petyyyyy (#2055) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem tudom, hogy jól értem-e a problémát, de ha igen akkor: Nézet fül, Nagyítás rész, Egy oldal, vagy lapszélesség beállít és kész, nem kell nagyítgatni. A beállítást a Word megjegyzi, így minden indításkor így indul, egészen addig, míg egy másik gépen, más beállítással erőltetett doksiba nem fut a kollegina. Akkor megint két kattintással beállítható.

(#2060) Petyyyyy válasza Sasos (#2059) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tehát ez minden doksit egy oldalas nézetben nyit majd meg? :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2061) Sasos válasza Petyyyyy (#2060) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha tutira akarsz menni, akkor a sablonba (normal.dotm) kell menteni egy makrót ami minden nyitásnál beállítja a nézetet.

normal.dotm megnyit, Alt+F11 megnyom. A bal oldali menüben a "ThisDocument"-re duplakatt. A felugró ablakba bemásolod ezt:
Private Sub Document_New()
'
' Set view
With ActiveDocument.ActiveWindow.View
.Type = wdPrintView
.Zoom.PageFit = wdPageFitBestFit
End With
End Sub

Kisablak becsuk, a VBA szerkesztő mentés ikonjára katt, VBA szerkesztő becsuk, normal.dotm becsuk.

Innentől, ha Word indít üres dokumentummal, akkor automatikusan nyomtatási elrendezés lesz, oldalszélességhez igazítva.

Ha megnyitáshoz is akarod, akkor rakd be még egyszer, csak Private Sub Document_Open() legyen az eleje. Ha nem oldal szélességre, hanem egy oldalra akarod állítani, akkor a .Zoom PageFit értéke wdPageFitFullPage legyen.

(#2062) kőbaltazár válasza Sasos (#2057) üzenetére


kőbaltazár
tag

Köszönöm nagyon jól működik. :C
Az elején nem adtam meg semmi bill. kombinációt, és semmi parancsikont.
Ezt utóag tudom módosítani, vagy újra rögzíteni kell?
(Még sosem csináltam makrót, csak hallottam hogy van ilyen.)
Mit kell elmentenem, hogy ha újratelepítés után ez megmaradjon?
Üdv és köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#2063) Sasos válasza kőbaltazár (#2062) üzenetére


Sasos
senior tag

Gyorselérési eszköztár testreszabása, vagy Menüszalag testreszabása attól függően, hogy hova kell a gomb. A választható parancsok helye legördülőből válaszd ki a makrók-at, és már teheted is a helyére a kijelölt makrót. Menüszalag esetén, ha jól dereng, akkor csak új csoportba engedi berakni, így az ilyeneket és a gyorselérési eszköztárra szoktam kicsapni, így mindig kéznél vannak.

Szerk: Mentés gyanánt én a makrókat txt-be szoktam menteni (szerkesztőben kijelöl, copy-paste) egy beszédes fájlnévvel és akkor megvan ha kell. Ha újratelepítesz, akkor makrók-->Létrehozás és a txtből copy paste és bekerül a helyére. Lehet, hogy van jobb megoldás is, ezt nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2064) kőbaltazár válasza Sasos (#2063) üzenetére


kőbaltazár
tag

Kaptam egy működő makrót.
A neve: Normal.NewMacros.Macró1
Át lehetne nevezni ezt valahogy?

Üdv: Kőbaltazár

(#2065) Sasos válasza kőbaltazár (#2064) üzenetére


Sasos
senior tag

Fejlesztőeszközök fül-->Makrók gomb-->az adott makró kijelöl-->szerkesztés gomb megnyom. A makró neve az első sorban van, rendszerint egy Sub után és egy () előtt. Ott átírhatod arra, amire szeretnéd.

(#2066) kőbaltazár válasza Sasos (#2065) üzenetére


kőbaltazár
tag

OFFICE 2003 -ban is van ilyen? Ha igen holtalálom?

Üdv: Kőbaltazár

(#2067) Sasos válasza kőbaltazár (#2066) üzenetére


Sasos
senior tag

Megfogtál, az nincs a gépemen már egy jó ideje, de ITT talán meglesz a megoldás.

(#2068) localhost válasza Sasos (#2061) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Uram, őszintén, le a kalappal! : :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2069) Sasos válasza localhost (#2068) üzenetére


Sasos
senior tag

:R

Muszáj képben lenni, az asszony üti a Wordöt és gyakran vannak hajmeresztő kívánságai. :K

(#2070) Petyyyyy válasza Sasos (#2061) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Uram, ezer köszönet! :R A célszemély (is) el volt ájulva az eredménytől.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2071) Sasos válasza Petyyyyy (#2070) üzenetére


Sasos
senior tag

Örülök, ha örülünk. ;)

(#2072) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Adott egy függőlegesen kétszínű háttér amire majd 4 db képet szeretnék beszúrni de úgy, hogy átvegye a mögött levő háttér színét.

Ezt hogy lehet megoldani?

Paintben ment de már ott sem találom.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2073) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Hali!
A 2003 asban nem találtam rá megoldást, így felraktam a 2007 est, és már kezdem megszokni.
Annyit kérdeznék még ehhez, hogy ha pl 20 pontot kéne hozzá adni, akkor ne úgy legyen, hogy egy nyomás egy pont, hanem az egér nyomvatartásával ezt felgyorsítsuk.
Üdv és köszi!

Üdv: Kőbaltazár

(#2074) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehetne összehúzni a szöveget egy durván széttördelt word dokumentumban? A kérdéses dokumentum most 5000 oldalas, és van, hogy csak egy pár szó van oldalanként.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2075) DrojDtroll válasza KubanitoS (#2074) üzenetére


DrojDtroll
addikt

- Kapcsold be a nem nyomtatható karakterek megjelenítését. "Minden látszik"
- Bekezdés előtti és utáni térközök beállítás
- sorköz
- betűméret
- margó esetles
- fölösleges sortörések eltávolítása

Ha gondolod én is ránézhetek, ha privátban vagy e-mailben átküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#2076) KubanitoS válasza DrojDtroll (#2075) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm szépen a választ, ki fogom próbálni és majd zaklatlak, ha nem megy. :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2077) DrojDtroll válasza KubanitoS (#2076) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nincs mit, segítek ha kell :)

(#2078) KMT válasza KubanitoS (#2074) üzenetére


KMT
addikt

Ctrl + A, Ctrl + C, új word, beillesztés formázatlanként. :))

(#2079) DrojDtroll válasza KMT (#2078) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem egy ilyen méretű dokumentumban fontosak egyes meglévő formázások. (pl.: a címek formázásai, és hasonlók)

(#2080) KubanitoS válasza DrojDtroll (#2079) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerencsére azóta már megoldódott a dolog egy egyszerűbb txt konvertálással, majd ott összehúzással. Amikor magán a dokumentumon akartam módosítgatni, a gépem szépen behalt. :DDD Csöppet nagy volt az oldalszám.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2081) DrojDtroll válasza KubanitoS (#2080) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A nagy oldalszám miatti probléma nekem is eszembe jutott. Egy 500-800 oldalas doksival sem egyszerű dolgozni, nemhogy egy 5000 oldalassal.

Ha txt-ben is voltak gondok akkor az azt jelenti, hogy nem a sorköz, térköz volt a probléma, hanem sok volt a felesleges Enter.

(#2082) Savanya12


Savanya12
csendes tag

Sziasztok!

Word 2010 e-mail körlevélnél (Outlook-al kiküldve) hogyan lehet csatolmányt küldeni?

Az alap levelezés már megvan, de 2010-es Wordnél nem tudok csatolmányt hozzáadni a körlevelekhez. A körlevél tartalma egyedi, de a csatolmány ugyan az.

Mi a megoldás? :)

(#2083) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

A Word 2013-ban egy olyan hibával futottam össze, amit eddig sosem tapasztaltam. Egy PDF-ből kimásolt szöveget illesztenék be a dokumentumba, de a szöveg helyett csak kis téglalapok jelennek meg. A PDF dokumentum egy részének az átmásolásával van a probléma, mert ugyanebből a PDF-ből, ugyanabba a dokumentumba már lett kimásolva szöveg.
Mi lehet az oka és hogyan szüntethető meg a leggyorsabban?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2084) Sasos válasza zulu_mester (#2083) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha jegyzettömbbe illeszted az adott szöveget akkor mi történik? Ott is kockák lesznek a karakterek helyén?

(#2085) zulu_mester válasza Sasos (#2084) üzenetére


zulu_mester
tag

Ott még nem próbáltam. Maradt a gyors begépelés, mert még aznap kellett a dokumentum. De ma kipróbálom.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#2086) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Beillesztettem egy képet a dokumentumba, és egyszerüen nem tudom kiválasztani formázáshoz.
Mit kellene csinálnom?
Üdv, és köszi

Üdv: Kőbaltazár

(#2087) DrojDtroll válasza kőbaltazár (#2086) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Így látatlanba nem egyszerű ezt megmondani. Nem lehet, hogy a kép előtt van valami és mindig arra kattintasz?

(#2088) Fire/SOUL/CD válasza kőbaltazár (#2086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem írtad milyen Office-t használsz, de 2010-2013-ban Kezdőlap fül/Szerkesztés csoport/Kijelölés lenyíló/Objektumok kijelölése
Ha sikerült kijelölni, akkor jobb egér a képen/szöveg körbefuttatása->szoros, majd ismét jobb egér a képen/előrehozás->előrehozás

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2089) gyga


gyga
senior tag

Word körlevél excel ből kap adatokat. Az lenne a kérdés, hogy volna egy adatmező ahova az excelben írt számokból betűvel kiírt szám kellene. Lehet-e a wordben valahogy beállítani, hogy ne számokat írjon hanem betűkkel írja ki.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2090) Sasos válasza gyga (#2089) üzenetére


Sasos
senior tag

Itt egy képlet, ami még Excelben megoldja a számként szereplő számok szöveges formátumú számokká alakítását. Ezután Excelből ezt az adatot add át a Wordnek (Vagy ezt az oszlopot/sort kérd be a Worddel.)

(#2091) gyga válasza Sasos (#2090) üzenetére


gyga
senior tag

köszi. így se rossz.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#2092) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Word 2010-ben hol lehet beállítani, hogy az új üres lap más betűtípussal, és betűnagysággal jelenjen meg?
Üdv és köszi

Üdv: Kőbaltazár

(#2093) KMT válasza kőbaltazár (#2092) üzenetére


KMT
addikt

[link]?

Remélem, a kérdésed nem úgy érted, hogy: "hogy az új üres lap más betűtípussal, és betűnagysággal jelenjen meg" .. mint a már megnyitott lapé. Hanem a "más" helyett "adott"at akartál írni.

(#2094) Sasos válasza kőbaltazár (#2092) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem emlékszem, hogy 2010 esetén .dot vagy .dotm a kiterjesztése az alap sablonnak, ezt majd aktualizáld.
startmenü-->keresőbe gépeld be, hogy "normal.dotm"
A "Fájlok" között megjelenő normal.dotm -en egy jobb klikk, majd megnyitás. (Ha kettőt kattintasz rá, akkor üres doksit nyit a Word, nem a normal.dotm-et nyitja meg.)
Ha megnyitottad, és a fájl neve fent a fejlécben a normal.dotm, akkor állítsd be a kívánt betűtípust, méretet, egyebeket.
Mentés, bezárás.
Ezután minden "Üres dokumentum" ezzel a beállítással indul majd.

[ Szerkesztve ]

(#2095) MPM


MPM
tag

Helló! Egy kis formázáshoz kellene segítség. Egy ilyen sort szeretnék összehozni (2013-as wordben):

Beírtam a három képletet három különböző egyenletbe, de:

1. Nem tudom hogyan lehetne betájolni őket, hogy így helyezkedjenek el (szemmel láthatólag bal oldalt, középen, jobb oldalt) ha tab-ot/szóközt/akármit rakok utánuk összemennek a képletek valamiért, ami nem jó (úgy, hogy a betűméret nem változik elvileg, de lehet látni hogy mégis). A behúzást kellene manuálisan állítgatni?

2. a sor végére az egyenletet jelző számot hogyan tudnám odarakni, hogy ne tolódjon az egész sor, ha már azok jól vannak pozicionálva? (pl más esetben egy egyenlet van, az egész sor középre van zárva, de ugye a végére kellene a jelzőszám, ha odaírom, akkor már az egyenlet nem középen lesz, hanem balra eltolódik.

Ha tud valaki segíteni, azt nagyon megköszönném!

(#2096) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Hogy kell úgy oldalszámozni, hogy pl. az első 8 oldalt ne számozza, a többit viszont igen (9-el kezdődjön, tehát mint ha sorszámoztuk volna az első 8-at is)

(#2097) KMT válasza RAiN91 (#2096) üzenetére


KMT
addikt

Szakasztörést beszúrsz és a második szakasz kezdeti számát átállítod.

(#2098) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Azt szeretném megcsinálni Word 2010-ben, hogy a sorkizárás mindenféleképpen a sor végéig kihúzza a szavakat akár nagy térközökkel is.

Most van egy sorom, amiből kitöröltem egy szót, de a sor szavai maradtak a helyükön, nem húzza azokat ki a sor végéig azon egy szó eltűnése után sem. Ezt hogyan lehetne módosítani? Fontos és sürgős lenne.

Előre is köszönöm!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2099) localhost válasza wolfman (#2098) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valószínűleg a sor utolsó szava után ENTER van.

A sorkizárt a teljes bekezdést a két margó közé igazítja, KIVÉVE az utolsó sort, ami arról ismerhető fel, hogy ENTER van a végén.

Onnantól új bekezdés van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2100) wolfman válasza localhost (#2099) üzenetére


wolfman
veterán

Nem érted. Van olyan lehetőség, hogy ha mondjuk 5-6 szót írsz is egy sorba, akkor is sorkizárva fogja odarakni és kihúzza margóig, független hogy utolsó vagy köztes sor és a köv sort kezdő szó még beleférne az előző végére. Van ennek valami metódusa, csak nem tudom mi.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.