Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) DrojDtroll válasza Wolfskin (#2400) üzenetére


DrojDtroll
addikt

(#2402) -szabi- válasza -szabi- (#2388) üzenetére


-szabi-
őstag

Kötésmargó kérdésemre nincs ötlet?

(#2403) Wolfskin válasza DrojDtroll (#2401) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, a normál.dot-ot már cserélte, mert alapból 1,5x a sortáv, de nem gondoltam, hogy a zoom nagyítást is ott őrzi.
köszi

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2404) DrojDtroll válasza Wolfskin (#2403) üzenetére


DrojDtroll
addikt

kipróbálod azért, hogy megtudjuk, hogy így van-e :F :K

(#2405) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Microsoft Excel 2013-ban szeretnék képet beszúrni egy doksiba, de úgy, hogy a szöveg mögé kerüljön. Ezt hogyan tudnám kivitelezni? Látom, hogy ott az opció, de inaktív. Valahogy aktívvá lehet tenni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2406) somasz


somasz
addikt

Furcsa kérdésem volna felétek. Ismerős friss gépet vett, arra már friss office került a 2010-es helyett. Hiányol bizonyos commandokat a quick access toolbarról. Nehezíti a helyzetet, hogy angolul használja.

Szóval ezeket nem találja:
-Keresd a lényegtelent
-small caps
-close, ami bezárja az aktuálisan nyitott documentumot, ami most elérhető az más nyelvet vesz elő.....
-legfontosabb a gyors javítás, ahol egész mondatokat, aláírási képet is lehet egy-két betű leütésével bevinni pl: kc = kullancs-csípés

Ahogy elnézem azt is meg kéne fejteni, mire gondolt a szerző. :)

Tudja valaki, hogy ezek a 2016-os office-ban milyen névre hallgatnak, illetve tényleg voltak-e régebbi office verzióban?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#2407) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Létezik a word-ben olyan, hogy a margók értékét előre beállítom, és úgy védem le a dokumentumot, hogy azt ne lehessen módosítani (vagy csak jelszóval)? Dokumentumsablont kell készítenem (megszabott élőfej, élőláb és margóméret), amit szétküldenék többeknek, hogy ezt használják. Ezen kellene a margókat úgy levédeni, hogy az egyszeri user ne tudjon állítani rajta.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2408) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

(#2409) kmarci25 válasza DrojDtroll (#2408) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, ez megoldás lehet. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2410) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Egyéni oldalmérettel szerkesztettem meg egy dokumentumot, nem szánom nyomtatásra és ezért nem akartam eltördelni.
Viszont, ha PDF-ben mentem el, akkor az oldal alja nem jelenik meg helyesen.

Hogyan tudnám úgy elmenteni, ahogy a Word-ben is megjelenik?

Word
PDF

Köszönöm előre az ötleteket, tippeket! :R

(#2411) KMT válasza acsati (#2410) üzenetére


KMT
addikt

A word csinálja így? Más programmal?
Ha más nem, képet csinálnék belőle, és abból pdf-et.

(#2412) acsati válasza KMT (#2411) üzenetére


acsati
aktív tag

Aha a Word csinálta így. Próbáltam online doc to pdf konverterrel, de az oldal hátterét az is csak egy A4 méretig rakta, alatta fehér volt.
Akkor marad a képnek összevágás. Biztos nem sokan használnak ilyet, aztán erre nincs felkészülve a program :D

(#2413) Zola007


Zola007
veterán

hogyan tudom migrálni a Word és más Office alkalmazások beállításait, Normal.dot, stb másik gépre (Win7 > Win10) :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2414) csferke válasza Zola007 (#2413) üzenetére


csferke
senior tag

Normal.dot simán átmásolod
persze a megfelelő mappába ahol a Word keresni fogja

(#2415) Zola007 válasza csferke (#2414) üzenetére


Zola007
veterán

arra lennék kíváncsi, hogy milyen egyéb helyeken tárolódnak még a beállítások, mint custom.dic, regisry helyek, stb.

CloneApp plugin szerint:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Word
%AppData%\Microsoft\Word
%AppData%\Microsoft\Templates
%AppData%\Microsoft\UProof
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Word
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Common

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2416) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Kaptam egy csomó OCR progival PDF-ből feldolgozott könyvet, jegyzetet, kivonatot, elemzést, melyek egy részét szeretném ebookon olvasgatni, azonban az OCR telepakolta majdnem mindet kézi sortöréssel, amit valamiért nem tud kiszedni a Word. Elvileg így kéne, nem?
Sorkizártat szeretnék csinálni belőle.

(#2417) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#2416) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meglett. Az OCR progivel rtf-be mentve már sikerült, de docba mentve nem. Fura.

(#2418) csferke válasza Zola007 (#2415) üzenetére


csferke
senior tag

custom.dic, regisry helyek, stb.
custom.dic - passz :((
a registry bejegyzéseket viszont a Word hozza létre amikor telepíted
a normal.dot-ban tárolódik minden általad beállított (betűk, margók, színek, bekezdés stílusok stb.)

Nekem van több sablonom (*.dot), átmásolva másik gépre gond nélkül működtek.

(#2419) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Hogyan tudom azt elérni, hogy a word táblázat oldal elejétől az oldal végéig tartson? Tehát teljesen kitöltse az oldalt.

(#2420) kispx válasza HaZsolt (#2419) üzenetére


kispx
addikt

A jobb alsó négyzettel méretezd át.

(#2421) HaZsolt válasza kispx (#2420) üzenetére


HaZsolt
őstag

igen, úgy próbáltam, de amikor az oldal aljáig húzom, mindig átugrik a másik oldalra.

(#2422) KMT válasza HaZsolt (#2421) üzenetére


KMT
addikt

Margók?

(#2423) nemlehet


nemlehet
őstag

Sziasztok!

Ismét segítségre lenne szükségem. Az lenne a feladat, hogy egy dokumentumban van 2 legördülő menüs tartalomvezérlő. (1.-ben szabvány, 2.-ban a szabvány alapján egy standard szöveg).

Azt kéne elérnem, hogy hogy elég legyen kiválasztani a szabványt és a doksi automatikusan beállítsa a standard szöveget. Ezt meg lehet oldani macro nélkül? Ha nem akkor valaki tudna egy kis segítséget adni, hogy merre felé keresgéljek macro ügyben? (Az elsődleges keresésem nem járt sikerrel, nem találtam releváns dolgot).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2424) Tonchi


Tonchi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám adódott, hogy a nyomtatás, exportálás után a dokujmentum szétcsúszik, noha a szerkesztőbe és a previewbe tökéletesnek látszik a dolog. Volt akivel ez előfordult?
A sorokat tolja szét, néztem a linespaceinget, de semmit, illetve próbálkoztam a word alaphelyzetbe állításával is.

Szerkesztőben:

Previewben:

És szétcsúszott, pdf export után (de nyomtatásnál is...):

Van valami tippetek még, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#2425) Mistadabolin


Mistadabolin
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Először is elnézést, ha volt már a téma, kerestem utána, de lehet, hogy véletlen átugrottam. :F
A 2016-os Office helyesírás ellenőrzője rossz, ahogy van. Rengeteg hibátlan szót hibásnak jelez, és jócskán akad hibás szó, ami szerinte helyes. Szinte mindegyik elődje sokkal pontosabb és használhatóbb. :W Visszaváltani, cserélni nem szeretnék, mint ahogy szógyűjtésbe sem akarok kezdeni.
A Microsoft támogató oldala annyit jelzett vissza egy méltatlankodó sorstársunknak, miután végigvonszolta a sablon-bla-blán (frissíts, indítsd újra, telepítsd újra, stb.), hogy a probléma továbbítva van a fejlesztők elé. Ugyaninnen megtudtam azt is, hogy a cég, amelyik korábban ezt csinálta (Morphologic), már nem dolgozik nekik.
Valakinek van valami ötlete arra, hogyan lehetne a 2007-2010-2013-as Office valamelyikéből átvonszolni az ellenőrző programokat a 2016-ba? :K
Vagy valami egyéb alternatíva, mint beépülő modulok, stb.
Előre is köszi!

(#2426) kezdosql


kezdosql
tag

Milyen fajltipust ajanlotok, amit a Ms Word es a Libreoffice Writer is szepen kezel?

Korabban rtf-et hasznaltak, de a MS egyre hatalmasabb meretu fajlt csinal belole teletomve mindenfele szemettel.

(#2427) qnadam


qnadam
veterán

helló,

wordben lehet-é olyat csinálni, hogy egy táblázat kijelölt celláiban törölje a cella első n karakterét?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2428) Tonchi válasza Tonchi (#2424) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Közben megtaláltam a megoldást, a betűtípus okozta a szétcsúszást. Más, de hasonlóval jól működött.

(#2429) Pierre75


Pierre75
senior tag

Elkövettem azt a hibát, hogy android alatt frissítettem a Microfos Word-jét. A tableten Bookerly fonttal olvastam a dokumentumokat, de a frissítés után csak a gyári fontokat kezeli. A tablet nem rootolt, garancia miatt nem is lesz. Márpedig eddig csak olyan módszert találtam, amivel hozzá lehet adni betűtípust a Word-hoz.
Hálás lennék ha vki segítene megoldást találni!
(Próbáltam a betűtípus beágyazását a dokumentumba, ez sem segített. )

(#2430) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Elárulja már el nekem valaki, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy Word (2016) táblázat beszúrása után a cellákat normálisan egyesítse?! Mit értek normális alatt? Adott egy tetszőleges méretű és cellás táblázat. Ha függőlegesen az első kettő cellát egyesítem, gond egy szál sem. DE! Ha már a második és a harmadik cellát egyesítem függőlegesen akkor nem lehet az egyesített cellába írni, eltűnik a kurzor! :Y :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2431) Szilvi1976


Szilvi1976
újonc

Segítséget kérek egy ismeretlen Gurutól!

Körlevél......szeretném külön doksikba menteni egyenként a leveleket.
Hogyan kell????? :(

Igyekeztem, nem rögtön kiáltok segítségért, már tudom használni az Alt+ F11-et, abba megtalálom a modul készítőt, tudom, hogy futtatni kell, de mit könyörgöm????

Kérlek kedves Ismeretlen, szánj meg és segíts!
Szilvi

(#2432) Attila2011 válasza Szilvi1976 (#2431) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Üdv!

Nekem is ilyesmire lenne szükségem.

Tehát adott egy dokumentum, amiből tetemes mennyiséget kell csinálnom, mindben csak adott neveket, számokat kell lecserélnem. Szóval körlevélre gondoltam.

Lényegében meg is csináltam, de nem tudom külön-külön kimenteni. Valami automatizált folyamat jól jönne, ahol előre tudnám valami szisztéma alpján elnevezni a fájlokat is, sőt lehetőség szerint kimenteni pdf-be.

Ha valaki tud egy jó leírást, vagy segítséget, előre is köszönöm.

(#2433) Szilvi1976 válasza Szilvi1976 (#2431) üzenetére


Szilvi1976
újonc

Szánjon meg valaki! :R

(#2434) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy egy word-ös táblázat egyik cellájába hogyan tudnék beszúrni egy két szemközti sarkot összekötő átlós vonalat?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2435) kezdosql válasza Attila2011 (#2432) üzenetére


kezdosql
tag

F1-et probaltad mar?

(#2436) Zola007


Zola007
veterán

lehet arra makrót írni, hogy jelölje ki a dokumentumban az összes szöveget, ami nem megadott formátumú?

pl. mindet, ami nem piros
vagy mindet ami nem Arial? :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2437) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

következő problémába ütköztünk, kolléganő egy word dokumentumra rámentett(ez a doksi nem volt még elmentve) egy teljesen más tartalmú dokumentumot.

Elő lehet keríteni valahogy az eredetit? :D
Elég cumi lenne újra elkészíteni... :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#2438) m3tr0 válasza m3tr0 (#2437) üzenetére


m3tr0
senior tag

Megoldódott egy visszaállítással. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#2439) wwhy


wwhy
veterán

Wordbe beágyazott képre lehet valahogy rajzolni :F Anélkül, hogy kimentem és visszateszem, tehát közvetlenül a Wordben kellene megoldani.

KubanitoS: ilyenre gondoltál:

Mert akkor:

Mistadabolin:nem hí ellenőrző a gond, hanem az, h 2013 óta mások a fontok, és minden, ami ékezetes, és hibátlan 2010-ben, az 2013 óta hibás. Próbáld ki: egy adott szóban írd át az ékezetes betűket, és láss csodát, rögtön jó lesz. Mesélhetnék erről mint fordító naphosszat :(((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2440) KubanitoS válasza wwhy (#2439) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi szépen, sajnos nem nagyon pörög a topi, így már kicsit okafogyottá vált a dolog. Amúgy meg ami megoldást találtam, az lehet neked is segítség lesz.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2441) baly81


baly81
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet Word 2013-ban olyan szöveget létrehozni, formázni, ami nyomtatáskor nem jelenik meg, de ha megnyitom a dokumentumot (pdf-be mentve) akkor látszódik?

Konkrétan:
Van egy dokumentumom amely tartalomjegyzékkel van ellátva. Ha ennek valamelyik elemére kattintok, akkor adott oldalra (könyvjelző) visz. Az oldal tetejére egy "vissza a tartalomjegyzékhez" linket tettem, amely értelemszerűen a tartalomjegyzék könyvjelzőhöz visz. Eddig oké, mentés másként móddal pdf-be mentve is flottul működik minden. A célom az lenne, hogy amikor kinyomtatom a pdf-et ez a "vissza a tartalomjegyzékhez" szöveg ne legyen az oldalra nyomtatva, hiszen ez papíralapon felesleges lenne.

Van erre megoldás?
Előre is köszönöm a segítséget!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#2442) Sesy


Sesy
aktív tag

Sziasztok!

Office 365-ben hogyan tudom azt megoldani, hogy egy szöveg adott pontjára beillesztek egy excel táblázat celláját?
Beilleszteni be tudom, de mindig a következő sor elejére helyezi, és nem oda ahová szeretném :(
Ha a beillesztés után a helyére tolom a szöveget, a frissítés után visszakerül oda ahová eredetileg került, rossz helyre...

Előre is köszönöm a segítséget.

Born stupid... Try again!

(#2443) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, hogy lehet e valahogy úgy menteni pdf-be Wordből, hogy a tartalomjegyzék meg a hivatkozások kattinthatóak maradjanak?

(#2444) Zola007


Zola007
veterán

ilyen betűtípust keresnék ingyenesben,
van esetleg valakinek vagy tud linket ilyesmihez? :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2445) qnadam válasza Zola007 (#2444) üzenetére


qnadam
veterán

válassz

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2446) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy angol szöveget lefordítani, és ezt úgy szeretném megoldani, hogy az angol szöveg a bal hasábban, a jobb (google fordító, majd egyesével magyarosítom, közben a szókincsem talán bővül) hasáb pedig a google-s magyar szöveg.

A két hasáb megvan, de nem tudom miként illesszem be a magyart úgy, hogy az csak "jobbra" kerüljön.

Eltolja az összes baloldali angolt. :(

Megoldható a "jobb - bal" hasábom elkülönítése?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#2447) lashul


lashul
újonc

Sziasztok!

Az élőfejet hogyan lehet két hasábra osztani? Három hasábos megoldás tudom, hogy létezik.

[ Szerkesztve ]

(#2448) localhost válasza lashul (#2447) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem: sehogy

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2449) kezdosql válasza Sokimm (#2446) üzenetére


kezdosql
tag

Erre talaltak ki a tablazatot.
Amugy ezt job tablazatkezeloben megoldani, mert akkor lehet boviteni szofaj, ragozas, stb. oszlopokkal.

(#2450) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Lábjegyzetek törlésére használtam eddig a ^f + csere semmire kombót, de most olyan szövegek kerültek hozzám, amelyekben a lábjegyzet valójában hiperhivatkozás - a szövegben és a doksi legvégén, a lábjegyzetek között is. Jogi szöveg, 500+ hivatkozással.

Tudnátok tippet adni, hogyan tudom ezeket törölni a fentihez hasonló módon?
Esetleg az összes felső indexben lévő szöveget cserélem semmire, aztán törlöm a dokumentum legvégét?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.