Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Fire/SOUL/CD válasza csferke (#2600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kicsit konkrétabban leírnád, hogy miért lenne erre szükséged, mert nem igazán értem.
Félre ne érts, nem rosszmájúságból kérdem, csak így első nekifutásra nem látom értelmét, hisz könnyebb egy szövegbe beírni/beszúrni egy időpontot, mint ehhez egy vezérlőt igénybe venni és azon kattintgatni...

Ha konkrétabban leírnád, hogy mihez, milyen módon, milyen formában stb stb van szükséged erre, akkor talán tudnék segíteni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2602) csferke válasza Fire/SOUL/CD (#2601) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Egy hivatalos űrlapon ilyen formában kell beírni az órát és a dátumot, naponta többször is.

A dátumot megoldottam a beépített Date Picker-el. Így sokkal gyorsabb, egyszerűbb.

Ettől a felsőindexes percektől el lehetne térni mondjuk az óó:pp formára is.
Gondoltam keresek valamilyen megoldást mert minkét formátumnál "sokat" kell kattintgatni az egérrel, hogy beírhassam az értékeket.
Azt reméltem, hogy klikk az óra számra, lenyílik egy ablak 00-24-ig, kiválasztom. Klikk a percekre, szintén megjelenik egy ablak 00-60-ig. Kiválasztom és ennyi.

Bármilyen egyszerűsített/gyorsított megoldás szóba jöhet. Sajnos nekem már nincs ötletem vagy csak nem látom a fáktól az erdőt.

(#2603) Fire/SOUL/CD válasza csferke (#2602) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos nekem is csak annyi ötletem lenne, hogy beszúrni egy szövegdoboz activex vezérlőt és annak egyik eseményéhez hozzárendelni egy userform-ot, amit telepakolni gombokkal (0-23 és 0-59) és azon kattintani, ami visszaadná és beírná a szövegdobozba a kiválasztott időt, erre gondolok: [kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2604) csferke válasza Fire/SOUL/CD (#2603) üzenetére


csferke
senior tag

Köszi.
Nem fogom bonyolítani a dolgot és maradok a régi "fapados" módszernél. :F

(#2605) finest


finest
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Tudtok olyan ingyenes beépülő modult, add-on-t Wordhoz, amivel köremailhez egyedi csatolmányokat tudnék hozzáfűzni. Van egy excell táblám címekkel, amihez soronként beírnám egy oszlopba, hogy mi a csatolandó fájl neve és elérési útja és az az Outlookon keresztül kiküldené nekem a levelekhez tartozó egyedi fájlokat. Tudtok ebben segíteni?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2606) KeelRoy


KeelRoy
csendes tag

Sziasztok
Szembe jött egy probléma, amire nem találtam megoldást a neten.

Kapunk külsős emberektől dokumentumokat (.doc) emailben.
Ezt a felelős személy megnyitja, kijavítja, beállítja, hogy csak jelszóval lehessen tovább szerkeszteni, majd mentés másként a nas-ra.

Ezután, ha bárki meg akarja nyitni a dokumentumot, akkor a felbukkanó ablakban a word szól, hogy a dokumentum már meg van nyitva XYZ által. (XYZ mindíg az eredeti szerzője a dokumentumnak, aki nem tagja a domain-nek, így ez eleve lehetetlen.)
Viszont az "Olvasásra" gomb megnyomásával, illetve a szerkesztéskor beállított jelszóval megnyitható a dokumentum minden további probléma nélkül. Igen, rá is lehet menteni, tehát ez a "xxx.doc foglalt: *létrehozó neve* által" valami bug lehet.

Ha levesszük a jelszavas védelmet, akkor nem jön elő a "xxx.doc foglalt: *létrehozó neve* által" üzenet.

A dokumentumhoz nem tartozik temp file. Pendrive-on átmásoltam csak a dokumentumot egy teljesen offline környezetbe és ott is ugyan ezt produkálja.
Hogy mivel készül a dokumentum, azt nem tudom, megnyitni O2010, O2013, O2016-al próbáltam.

A beépített dokumentum vizsgálat megvolt, nem talált hibát.
Ha kitörlöm az összes adatot (adatlap, szerző, kapcsolódó dátumok) akkor a hiba ugyan úgy előjön, csak mivel a szerző adat üres, nem jelenít meg nevet. (xxx.doc foglalt: által)

Van valami ötletetek, ami megoldaná ezt az agyrémet? :)
(A probléma kb fél éve áll felt. Én valami frissítésre és inkompatibilitásra tudok gondolni.)

(#2607) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Lehet, nem is jó helyen teszem fel a kérdésem, de ennél a topiknál jobb nem jutott eszembe per pillanat.
Szóval röviden a mese, amely kiváltotta, hogy itt érdeklődjek.
Új társasházba költöztem, ahol a korábbitól eltérően a közös képviseletet ellátó hölgy minden hónapban egy OpenOffice táblázatban nyomtatja ki az aktuális fogyasztásnak megfelelően a költségeimet. Azon túl, hogy ez totál antipraktikus, még az is gond, hogy minden alkalommal havonta egyszer meg kell nála jelenjek a fogyasztási adataim bediktálása céljából, ami elég sok időt vesz igénybe alkalmanként.
Az ott töltött idő csökkentésének céljából kitaláltam, hogy Word-ben megkreálom (copy-zva) az ő táblázatát, csak úgy, hogy egy Excel-ben rendezem előtte a fogyasztási adataimat, amit Körlevélként kezelve az új havi aktuális adatok felvitelével aktualizálok. Minden működik frankón egy dolog kivételével, mégpedig ez a dátum. Hiába állítom be az Excel Cellaformázás-ban a normál igényt, a World-ben "angolosra" változtatva illeszti be. Mi lehet ennek az oka? Tud erre valaki valami segítséget adni nekem?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2608) Fire/SOUL/CD válasza paolinho (#2607) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Meg kell formázni a beszúrt adatmezőket, ez esetben a dátum mezőket.
Ütsz egy ALT+F9-t az alábbi módon módosítod a mezőkódot (az alábbi példában Dátum a dátum mező neve, nálad vélhetően mások lesznek, de az nem érdekes)

MERGEFIELD Dátum \@ "yyyy. MMMM d."

UI: Értelemszerűen nálad 2 dátum mező van, mindegyiken el kell végezni a formázást...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2609) paolinho válasza Fire/SOUL/CD (#2608) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt az aktuális dátum mezőben intézem? Mert nem nagyon történt változás a képernyőn Alt + F9 után sem.
Egyébként köszi szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2610) Fire/SOUL/CD válasza paolinho (#2609) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Word-ben, az egyesítés előtt, a Törzsdoksiban kell megtenni.

Beszúrom az adatmezőt | ALT+F9 után

Az adott mezőn jobb egér és Mezőkód - váltás lehetőséget is próbáld ki, ha az ALT+F9 valamiért nem csinálna semmit.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2611) paolinho válasza Fire/SOUL/CD (#2610) üzenetére


paolinho
őstag

Ezzel a modszerrel sajnos nem sikerült megoldani a problémát, viszont számomra nem megmagyarázható módon lett rá megoldás. Méghozzá a Címsor alatti első (valójában a második) sorában a Cellaformázásának szöveget adok meg. A következőkben már lehet alatta dátum a forma, mert a Törzsdoksi ez esetben már rendben aszerint írja be, ahogy a táblázatban is szerepel a formáját illetően.

(#2612) Fire/SOUL/CD válasza paolinho (#2611) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Címsor alatt gondolom az Excel táblázat 1. sorát érted, a Fejlécet...
Persze, ha a táblázatban valami szöveg-re van formázva, az módosítás nélkül kerül át a Word-be...
Azt nem tudom, hogy a leírásom miért nem működött, de legalább megoldottad.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2613) paolinho válasza Fire/SOUL/CD (#2612) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, a Fejlécet értettem, bocs.
Amikor próbáltam a Mergefield opciót beadni, akkor mindenhol átírta a World doksit Merfefield - re, és gyakorlatilag az én laikus elmém szerinti elég nagy káosz keletkezett.
Na mindegy, sikerült megoldani a problémát, bár maradtak még kérdőjelek a fejemben, de majd talán ezekre is lesz egyszer válasz.
Mindenesetre köszi, hogy segítettél.:N

(#2614) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Erre a kérdésemre tudnátok válaszolni?

(A Win10-emre nem tudtam feltenni a szkennerhez való HP-s beolvasó programot, és más programmal pedig nem tudom a fekete-fehér beolvasási küszöbszintet állítani.)

Köszönöm szépen előre is.

(#2615) Fire/SOUL/CD válasza peter889 (#2614) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem biztos, hogy jól értelmezem a kérdést, de a szkenneléskor átállítod fekete-fehérre és a Fényerő csúszkával tudsz operálni. [kép]

Olvastam, hogy nem tudtál telepíteni megfelelő driver-t a HP-hoz, de azért leírom, hátha jó lesz másnak is...
Másik opció, hogy a Beállításokban átállítod, hogy a nyomtatód szoftvere által biztosított beállítási lehetőségeket használja szkenneléskor, és ott tudsz operálni (ez nyomtatónként eltérő, szóval nálad ez esetben más kép fog fogadni) [kép]

UI:
Azt lehet tudni, hogy miért nem sikerül a HP kütyühöz felpakolni driver-t?
Amúgy mi a pontos típusa a HP kütyünek?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2616) peter889 válasza Fire/SOUL/CD (#2615) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm az válaszod.
Pontosan jól értelmezed a kérdést, nagyon jó az is, hogy a képeket beilleszteted.

Szóval pontosítanám a kérdésem: a fekete-fehér beolvasásnál hogyan lehet elérni, hogy a fényerő ne Alapértelmezett legyen, hanem Kézi?
Mert nálam nem lehet kézire átváltani.

Időközben rájöttem, hogy kizárólag a szürke beolvasásnál tudok összesen 3 csuszkával állítani a beolvasási fényerőn, ami - ha jól gondolom - nem ugyanaz.

Megj.:
(Nyilván nem a nyomtatómról akartál írni, hanem a szkenneremről.)

De hiába állítottam át az "eredeti kezelőfelület használtatá”-ra , ott csak előre lehet állítani a beolvasási fényerőn, amikor a képet be sem olvasta, tehát csak próba-szerencse alapon működik, ami elfogadhatatlan; már ha nem néztem el valamit.

Öreg szkennerem HP scanjet 2400.
És Windows 10 alatt szerencsétlenkedek.
Win 7 probléma nélkül kezelte a szkenner HP-s programjait.

A HP szkennerhez a Win10 elfogadta ezt a drivert: setup_basic_2436.exe
De a HP szkennelő programját, ami Win7 és alatta használtam, nem.

Köszönettel várom válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#2617) peter889 válasza Fire/SOUL/CD (#2615) üzenetére


peter889
őstag

Előbbi hsz-em kiegészítem:
Ezt írtam:"Időközben rájöttem, hogy kizárólag a szürke beolvasásnál tudok összesen 3 csuszkával állítani a beolvasási fényerőn..."
Ezt a Képszerkesztő->Szintek-nél állítottam.
És nekem itt azt írja ki a fekete-fehér beolvasásoknál, hogy "A fekete-fehér képek szintje nem szabályozhatók".

(Már elnézést, hogy nem csatolok képeket, úgy biztosan egyértelműbb volna.)

[ Szerkesztve ]

(#2618) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Felmerült egy számomra újabb fontos kérdésem ABBY FineReader 11 programmal kapcsolatban:

Ha szöveget felismertetve beolvasok, majd elmentem Pdf-ként úgy, hogy a Pdf dokumentum tartalmazza az oldal képét és a felismert szöveget is, akkor a Pdf eredményfájlban némely részek kék színnel vannak bekeretezve miközben fekete-fehérbe mentem.
Csak akkor tudom ezeket a zavaró kék színű kereteket eltüntetni, ha azt mentési az opciót jelölöm meg, hogy a Pdf fájl csak oldal képét tartalmazza, szöveget nem; így viszont elvész a karakterfelismert szöveg, vele együtt a kereshetőség, kimásolhatóság.
Így ráadásul nem tűnik hitelesnek a dokumentum.

Tudnátok megoldást mondani, hogy karakterfelismert Pdf fájlra a zavaró keretek nélkül?

Köszönettel várom a válaszotok.

(#2619) Fire/SOUL/CD válasza peter889 (#2617) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elnézést, hogy eltűntem egy időre, de melóztam rogyásig...

Megnéztem a NAPS2-vel is, nálam ott is lehet állítani a fényerőt: NAPS2

Amit még megnézhetsz az a vueScan, mert ebben a cuccban rengeteg beállítási lehetőség van ill. tud letölteni régi nyomtatókhoz is driver-t. Ha ezzel sem jutsz semmire, akkor passz... (Sajnos nem ingyenes, de legalább kiderül, hogy driver gond-e a dolog avagy sem)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2620) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Azt az üres bekezdést nem tudom eltávolítani. Egyszerűen nem tudok oda kattintani. Valakinek bármilyen ötlete, hogy hogyan tudom kitörölni?

[ Szerkesztve ]

(#2621) Fire/SOUL/CD válasza DrojDtroll (#2620) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha jól értem, akkor pl ha az új bekezdésre kattintasz és backspace-t nyomkodod, akkor sem törlődik avagy az egérkurzort elviszed a problémás sorban a doksi bal oldaláig, klikk és DEL gomb, akkor sem történik semmi? :F
Amúgy ez egy szegély, nem?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2622) DrojDtroll válasza Fire/SOUL/CD (#2621) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem nem egy szegély!

Angolul rakerestem. Vazlat/piszkozat nézetben lehet csak eltávolítani.

(#2623) Fire/SOUL/CD válasza DrojDtroll (#2622) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És akkor mi volt az a "vonal", ami csak vázlat nézetben törölhető? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2624) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan lehet címkére úgy nyomtatni, hogy az A4-es oldal fekvő legyen szerkesztéskor? Elrendezés/fekvő nem jó, a címkék ugyan ott maradnak, csak mindenhonnan levágja a kilógó dolgokat. A szövegirány megváltoztatása már majdnem jó, csak nem elegáns, ezért akarnám inkább elforgatni a lapot.

(#2625) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok,
hogyan lehet átállítani Word-ben a felolvasó hangját? Angol a Win nyelve, angol a word nyelve, elvileg letöltöttem US hangot. A wordben a preferált nyelv angol, mégis kizárólag Microsoft Szabolcsot tudom kiválasztani felolvasásra, aki vmi penetráns hungrishel olvas angolt (nyilván nem erre van kitalálva szegény)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2626) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Ezt kellene megcsinálnom elektronikusan. Nem tudom, hogy word-ben vagy excelben készült. Mivel ez egy okmány ezért word-ben álltam neki. De akármilyen négyzetet szúrok be vagy jelölőnégyzetet sehogy nem kerül középre. Lehet Excelben csinálták?

(#2627) d@minator válasza d@minator (#2626) üzenetére


d@minator
addikt

Megoldottam Excelben. Onnan átraktam a táblázatot Word-be. Így helyén van minden.

(#2628) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Lehet a karakterszámlálót manipulálni? Vagyis, hogy pl kevesebbet mutasson?

[ Szerkesztve ]

(#2629) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az a gondom Word 2019-ben, hogy MINDEN egyes szót aláhúz pirossal, mintha helyesírási hibásak lennének, noha biztosan nem azok. Pedig a File-> Beállítások->Nyelvi ellenőrzés alatt a magyar nyelv van kiválasztva. Ez mitől lehet és hogyan lehet beállítani, hogy jól működjön?

(#2630) CB


CB
senior tag

Üdv!

Mostanában a kurzorom elfelejtett villogni. Mindig keresnem kell a doksiban, hogy éppen merre járok.
Van erre valami beállítás? Valahol villogóra tudom állítani?
(MS Office prof plus 2016)

Köszi

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#2631) localhost válasza CB (#2630) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Windows 10
Vezérlőpult / Billentyűzet

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2632) CB válasza localhost (#2631) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm, ezt már a keresővel megtaláltam. Sajnos a tepasztalat az, hogy a wordon kívül mindenhol működik, wordben ugyanúgy fixen áll a kurzor, nem villog.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#2633) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! S.O.S. plíz! Word-ben, hogyan hagyható el az első oldalról az oldalszámozás?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#2634) CB válasza newmoonlight (#2633) üzenetére


CB
senior tag

Sajnos itt nem igen jár senki, aki segíteni tud.
Mintha én a "páros oldal eltérő" menüvel oldottam volna meg hasonló problémát.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#2635) zsoltzsolt válasza newmoonlight (#2633) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Élőláb - oldalszám - TERVEZÉS fül - Első oldal eltérő kipipálása.
Ekkor nem rak az első oldalra számozást.

(#2636) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

(#2637) newmoonlight válasza zsoltzsolt (#2635) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi szépen! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#2638) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Még valami... Elkezdek írni egy dokumentumot Word-ben. Az akárhanyadik oldal alján járok, amikor "betölti" a következő oldalt. (Azaz még nincs rajta semmi, de legörgetve ott egy üres lap (max. -ha van oldalszámozás- az oldalszám szerepel a tetején). Ha kinyomtatom, vagy PDF-be konvertálom, ott is megjelenik egy üres lap a nyomtatás végén. Hogyan lehet ezt eltüntetni?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#2639) csferke válasza newmoonlight (#2638) üzenetére


csferke
senior tag

Valószínűleg vannak üres/láthatatlan sorok az utolsó írott sor után

Ezzel tudod megnézni és törölheted.

(#2640) newmoonlight válasza csferke (#2639) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Istencsászár vagy! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#2641) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Új preshave az elektromos borotválkozáshoz

(#2642) andrasferenc válasza zsoltzsolt (#2641) üzenetére


andrasferenc
tag

Hol lehet megvásárolni és mennyiért?

(#2643) zsoltzsolt válasza andrasferenc (#2642) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Rossmann, 2000 Ft

(#2644) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Ez nagyon rossz helyre ment :D :D

(#2645) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Word dokumentumba történő kép beszúrásakor a képen megjelenő lényeges elemek (pl. szöveg) szinte olvashatatlanul kis méretben jelenik meg. Van arra bármi lehetőség, hogy a képre történő kattintást követően a kép mint egy felugró ablak nagyobbra váltson?

Amennyiben nincs ilyenre lehetőség, akkor mit érdemes tenni?

Köszönöm szépen :R

(#2646) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Sziasztok!

2010-es wordben irtam egy beadandot ujitottem egy office 2019-et , na most majdnem mindent pirosan javit , ezt ,hogy tudom megoldan i ? Koszonom segitsegeteket :)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#2647) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Másnál is szokott ilyen lenni?: a szerkesztő módban megnyitott dokumentumban a le-fel scroll-ozás az egérgörgővel néha csak minden második görgetése működik. Nehéz leírni pontosan, de aki tapasztalta az tudja mire gondolok. Tehát görgetnék pl. lefelé, de nem indul be azonnal a görgetés, olyan, mintha "beakadt" volna. Ez elég idegesítő. (Az egérnek és a görgőnek semmi baja, ez tuti a Word miatt van). Az is furcsa, hogy nem mindig jelentkezik, most pl. teljesen jó, azonnal görget minden doksiban. De ha olyanja van, akkor minden megnyitott doksiban, ugyan úgy ilyen akadozva görget. Kerestem a neten megoldást, de pont ilyen panaszra nem találtam. Szóval tudja valaki ilyenkor mi lehet a gond?

THX!

(#2648) Munkas


Munkas
aktív tag

Az alakzatokban ha rajzolok egy nyilat, akkor ott lesznek a végpontok ahol leraktam őket. De ha mozgatni kezdem valamelyik végpontot, akkor vége, mert elkezdni valami érthetetlen logika szerint illeszteni, és egérrel sose lehet már függőlegessé vagy vízszintessé tenni. Hol lehet ezt kikapcsolni? Alakzat illesztésnél nincs, olyan mintha görbe összekötőnek képzelné a Word ahol a két végpont semmiképp lehet teljesen függőleges vagy vízszintes helyzetben.

(#2649) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok!

A boltunkban lévő termékeknek vannak általunk egyedileg készített árcímkéi, de most az összesen át kellene írni, mindegyiken egy ismétlődő szöveget. Konkrétan ez a helyzet a melegburkolatainknál:

ezt a szöveget: "vizes rendszerű padlófűtésre alkalmas"
kellene átírni erre: "vizes és elektromos rendszerű padlófűtésre alkalmas"

Excelnél van ilyen dolog, de Wordnél is? 139 oldalon vannak árcímkék, kézzel hosszú lenne.

Előre is köszönöm.

(#2650) Fire/SOUL/CD válasza Laox (#2649) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Keresés és csere funkció (CTRL+H) nem felel meg?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.