Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) csdm válasza csdm (#1350) üzenetére


csdm
senior tag

Lehet valahogy pl tabulátorral elválasztott szöveget Word-táblázatba beimpotálni valahogy, nem egyesével bemásolni?

(#1352) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Word 2007-re vonatkozik a kérdésem!

Hogyan lehetne azt megoldani,hogy nyomtatáskor a vízjel v háttérkép ne érjen véget a margónál,így a lapon ne legyen vékony szegély??

Köszi!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#1353) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#1351) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megnyitod a tabbal elválasztott file-t egy sima editorba, kijelölöd az egészet CTRL+C.
Wordben kijelölöd a teljes táblázatot és CTRL+V

(A táblázatnak ugyanannyi oszlopának kell lenni, mint ahány elválasztott "szó" a szöveges fájlban szerepel, ellenkező esetben elcsúszhat a dolog)

Stukker1987
Nullás margóval és ha ezt támogatja a nyomtató, akkor kivitelezhető (szegély nélküli nyomtatásként is jelölik, néhány nyomtatódriver esetében)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1354) csdm


csdm
senior tag

Köszi!

Felsorolások közt, nem sikerül térközt beállítani, pedig enterrel vannak törtelve a különböző sorok.

Bal oldali az enyém, látható, hogy be van állítva térköz, de mégsem látszik. a Jobb oldali, pedig egy érettségi feladatsor-megoldás, ott, mint látható, van térköz, ugyanilyen beállítások mellett
Nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#1355) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#1354) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jelöld ki a teljes felsorolást, az Előtte az 0pt legyen(csak az Utána legyen állítva), illetve az Azonos stílusú bekezdések... elől szedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1356) csdm válasza Fire/SOUL/CD (#1355) üzenetére


csdm
senior tag

hálás köszönet!
Az mennyire fair, hogy érettségiben egy pontosrt, ha nem jobbra tabulátorral, hnem balra tabulátorral csinálom, meg, holott az utasításban annyi volt, hogy nézzek ki a mintának megfelelően...

(#1357) csdm


csdm
senior tag

Aközött van különbség, hogy jobbra zártan, vagy jobb tabulátorral oldottam meg a lábléc tartalmát??
Én tabulátorral csináltam, de a javítás azt írja, hogy jobbra igazított elgyen( és nincs egyéb lehetőség)

ezt ott honnan az istenből kéne tudnom?
Erre semmilyen utalást nem tettek.
(éretttségi feladatsor 2010 május 31. word)

(#1358) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#1357) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem a feladathoz adtak képet is, ha meg igen, akkor általában azon a képen látszódnak a formázási karakterek (rejtett karaktereknek is nevezték pl a 2003-as wordben ha jól rémlik). Na azok a formázási karakterek meg "megmondják", hogy tabulátorral van megoldva avagy sem, hisz a tabulátort egy jobbra mutató nyilacska jelez.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1359) csdm válasza Fire/SOUL/CD (#1358) üzenetére


csdm
senior tag

Nem igazán. Csak a kinyomtatott dokumentum képét tesik be mostanában...
2005-től kezdődően.

[ Szerkesztve ]

(#1360) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#1359) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Biztos vannak olyan szövegrészek a lapon, amik pl sorkizártak, azaz a sor első szava a baloldali, míg a sor utolsó szava meg a jobb oldali margóra "fekszik fel". innentől meg tényleg ránézésre meg lehet mondani, hogy az említett sor jobbra zárt-e avagy sem (jobb margóra fekszik fel), ha igen, akkor nem kell tabulátorzgatni, sima jobbra zárt és kész.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1361) róland válasza csdm (#1354) üzenetére


róland
veterán

Nézd át a beállításokat.

Gyk: "Az azonos stílusú bekezdések között NE legyen térköz."

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1362) róland válasza csdm (#1351) üzenetére


róland
veterán

Igen, de figyelni kell minden sorban a tabulátorok számára, gyk. minden sorban ugyanannyi tabulátornak kell lennie, különben elcsúszik az átalakítandó szöveg a táblázatban.

A szükséges parancs a táblázat menüben "Szöveg átalakítása táblázattá"

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1363) artiny


artiny
őstag

2007-es Wordben hogyan lehet megoldani, hogy az oldalszámozás ne az első oldalon kezdődjön, hanem a harmadikon?

(#1364) Fire/SOUL/CD válasza artiny (#1363) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1365) artiny válasza Fire/SOUL/CD (#1364) üzenetére


artiny
őstag

Koszi szepen....a 2007 ben hogyan működik mind ez? (2003 as ról van szó a linkben)
Próbáltam de nekem nem jött össze.. :U

1 Beszúrás>>>oldaltörés
2 Fejléc>>>>kiválasztok egy felsőforma stílust a lapszámok típusa közül

de mégis az első oldaltól kezdi a számozást

(#1366) Fire/SOUL/CD válasza artiny (#1365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos 2007et már nem használok, de 2010-ben így: [MP4]
(Ha nem tudnád lejátszani, akkor ez a codec kell: [link]

Igaz, nem a 3.-tól kezdődik a számozás, hanem a 2. oldaltól, de remélem így már menni fog. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1367) artiny válasza Fire/SOUL/CD (#1366) üzenetére


artiny
őstag

Köszi szépen ....nagyon rendes vagy - sikerült :C :R :R

(#1368) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

nem tudom mit nyomtam el wordben, milyen bill. kombinációt, de most nem tudok ékezetes betűket írni. Hogyan tudnám visszahozni?

(#1369) Fire/SOUL/CD válasza Fboy (#1368) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, még aktuális-e, de nem lehet, hogy csak simán a billentyűzetkiosztást állítottad át magyarról angolra például?
(Bal ALT+SHIFT)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1370) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Nekem kellene egy kis segítség. Adott egy fekvő A4-es lap. Ez két hasábra lett osztva.

A jobb oldali része lényegében állandó. A bal oldali része a hasábnak mindig változik, hétről-hétre.

A gondom az, hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy a jobb oldali rész ne mozduljon el akkor, hogyha a bal oldali részen szerkesztés történik.

Ezt megoldani egyedül csak szövegdobozzal lehet? Vagy van erre egy sokkal komolyabb megoldás is?

Segítséget előre is köszönöm.
(office 2010-ben dolgozom)

[ Szerkesztve ]

(#1371) Miv


Miv
tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék Tőletek kérni: kaptam egy word dokumentumot, 15 oldal, a mérete 255 KB. Ez így elsőre nekem nagynak tűnt, ezért nyomtam egy ctrl-a, ctrl-c, új dokumentum, ctrl-v -t, majd elmentettem. Az új dokumentum, aminek a tartalma ugyanaz, mint az előzőé, már csak 45 KB. És most jön a gond: pdf-be kellene nyomtatnom, és a létrejött pdf kb. fél mega. Több pdf nyomtatóval próbáltam, pár KB eltérés van köztük.
Láttatok már ilyet? És persze még ma fel kell adnom a pdf-eket... :(

(#1372) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv!

hogyan lehet a ... karaktert a hárompont karakterrel helyettesíteni?

F5 -> Csere, de itt nem ajánlja fel a szimbólumokat.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1373) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#1372) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csere erre-> és leütöd az CTRL+ALT+. kombinációt(az a legutolsó pötty a pont) :DDD, aztán Az összes cseréje gombon klatty.
(Nem kell betojni, azt fogja kiírni, hogy nulla csere lett végrehajtva, de az nem igaz. Azért írja ki, mert a ... nem számít szónak...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1374) róland válasza Robb202 (#1370) üzenetére


róland
veterán

Szerintem bármely DTP program megoldja ezt. Mondjuk a Scribus.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1375) cellpeti válasza Fire/SOUL/CD (#1373) üzenetére


cellpeti
veterán

ok, köszönöm. A szedéstükör meg a margókkal való játék(számolgatás)ugye? És mi van akkor, ha külön megvannak adva a margók és külön a szedéstükör? :U


Miv:
Csökkentse PDF méreteit!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1376) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Tudnátok segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1377) cellpeti válasza Fire/SOUL/CD (#1373) üzenetére


cellpeti
veterán

Ctrl+Alt+. nekem ezt adja: ">", szóval ez így nem ok :O :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1378) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#1376) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A megoldáshoz mindössze ezt kell elolvasnod és megértened
(A keresés és a csere során használható helyettesítő karakterek szekció)

#1377
Magyar Office, magyar billentyűzet, semmi buhera?
(Alapban azon a kombináción van/kell lenni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1379) cellpeti válasza Fire/SOUL/CD (#1378) üzenetére


cellpeti
veterán

Magyar Office, magyar billentyűzet, nem buherátlam semmit sem. Szóval az a kombó nem ok. :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1380) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#1379) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hogy Nálad miért nem jó, azt nem tudom, de hogy ez az alapbeállítás, az biztos: [link]
(Ez Word 2010 x64)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1381) cellpeti válasza Fire/SOUL/CD (#1380) üzenetére


cellpeti
veterán

kösz, akkor már tudom, hogy hol kell meglesni a dolgot!

Amúgy nekem ez az alap Word 2003-ban:

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1382) cellpeti


cellpeti
veterán

Lap mérete: 15x22.6cm^2

Szedéstükör szélessége 1mm-vel nagyobb és az oldal közepére kerüljön.

Na ugye:

1. Margók tükrözése
2.Beállítottam a lap méretet.
3. Mivel a szélességének 1mm-vel kell nagyobbnak lennie, ezért csak a belső és külső margót növelem 0,5mm-vel.

Ugye?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1383) cellpeti


cellpeti
veterán

meglett 2esre a tárgy, köszi a segítséget :R :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1384) pufihus


pufihus
csendes tag

Üdv!
Word-be beszúrt képek megjelenítésével kapcsolatban van problémám.
Többször előfordult már, hogy a Nikon D40 gépemmel készült jpeg képeket szúrtam be word, vagy powerpoint dokumentumba az asztali gépemen, és noha ott minden működött, bizonyos más gépeken (pl. a laptopomon) a képek helyén csak egy x látszott. (Az ilyesmi nem olyan vicces, ha akkor derül ki, amikor éppen előadást tartasz... :Y )
A szóban forgó számítógépeken ugyanolyan xp professional és 2003-as word van. A képfájlok nem extrémen nagyok. Az egész dokumentum sem.
Szóval, mi lehet az ok és főleg, mi a megoldás? Ja, és ha lehet, magyarázd túl a teendőt! (Sajnos felhasználói szinten sem értek túl sokat ezekhez a dolgokhoz :(((
Előre is köszönöm!

(#1385) Fire/SOUL/CD válasza pufihus (#1384) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valószínűleg nem beszúrod a képet, hanem csatolod. Remélhetőleg nem direkt a a Nikon gépről illeszted be a képet, hanem előtte lemásolod a HDD-re őket.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1386) pufihus válasza Fire/SOUL/CD (#1385) üzenetére


pufihus
csendes tag

Beszúrás fájlból menüponttal, HDD-ről. A jövő héten le kéne adnom egy cikket. 8 kép van benne, a laptopon csak az a kettő nem jelenik meg, amelyiket én csináltam. Pedig szükség lenne rájuk. Az asztalin minden rendben van, de egy idegen gépen vagy működik majd, vagy nem (ami az adott helyzetben nem túl megnyugtató). Ez mitől függhet? Lehet, hogy nem is Word, hanem Nikon probléma?

(#1387) Fire/SOUL/CD válasza pufihus (#1386) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen formátumú képeket másolsz le a fényképezőről?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1388) pufihus válasza Fire/SOUL/CD (#1387) üzenetére


pufihus
csendes tag

A fényképezőgép eleve JPG-re van állítva, a HDD-re töltés után sem konvertálom át. (Legalábbis szándékosan nem, mindenesetre, az intézőben minden kép IrfanWiew JPG -ként jelenik meg - ez az alapértelmezett képszerkesztőm. Ennek lehet jelentősége?)

(#1389) Fire/SOUL/CD válasza pufihus (#1388) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért ellenőrizd, hogy mégis mekkora felbontásúak/méretűek azok a fényképezőgéppel készített képek. Ha pl beszúrsz egy 2 megás képet (és azt nem csatolja a word, hanem ténylegesen beszúrja), akkor a doksi mentése után 2 megával meg kell növekednie a doksi méretének is. Szóval ha a beszúrt képek mérete pl 15 mega, akkor azért ellenőrizd, hogy a word doksinak is nagyságrendileg 15 megának kell lennie(a word is használ optimalizáló algoritmusokat, a doksi kisebb méretűvé varázslása végett, de JPG képek nem túl jól tömöríthetőek)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1390) pufihus válasza Fire/SOUL/CD (#1389) üzenetére


pufihus
csendes tag

Na, megvan az ellenőrzés. Ha kiveszem a képet, 3 megával csökken a méret, visszatéve ennyivel nő. A kép talán fölöslegesen nagy felbontású, de ugye jól gondolom, hogy ez még nem problémás fájlméret? Ennek még nem kéne gondot okozni. Vagy de?

(#1391) Fire/SOUL/CD válasza pufihus (#1390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van egy "kissé nem szép" ellenőrzési eljárás, de legalább hatékony. Hozz létre 2 mappát pl: d:\prj1\pic_real és d:\prj1\pic_moved néven. Minden, a doksiban használt képet másolj a pic_real-be, és onnan szúrd be őket, majd mentsd el a doksit. Ezt követően mozgasd át az összes képet a pic_real mappából a pic_moved mappába, majd nyisd meg a korábbi doksit. Ha minden képed megjelenik a doksiban, akkor egész biztos, hogy azt viheted/másolhatod bármilyen gépre.
Ha meg egyes képek mégsem jelennek meg, akkor legalább tudod, hogy melyek azok, és meg lehet próbálni kideríteni, hogy mi a közös bennük. (pl mind a Nikonnal készült, bazi nagyok, nagy felbontásúak, stb stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1392) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hali!

Wordben szeretnék 4 egyenlő részre osztani egy dokumentumot, de nem tudom megcsinálni. A hasábokkal csak függőlegesen sikerült elérni, nekem pedig olyan elrendezés kellene, mintha kétszer félbe lenne hajtva egy A4-es lap. Tud valaki segíteni?

(#1393) Fire/SOUL/CD válasza BloodyEddie (#1392) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Címke és gyártasz egy egyéni, 2x2-es címkét egy meglévőből...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1394) Fire/SOUL/CD válasza BloodyEddie (#1392) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

vagy akár egy táblázatot is beszúrhatsz (bocs, csak be van állva a netem, nem tudtam már szerkeszteni az előző hsz-t)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1395) BloodyEddie válasza Fire/SOUL/CD (#1394) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Csak szimplán 4be akarom törni a dokumentumot, azt hogy lehet?

(#1396) Fire/SOUL/CD válasza BloodyEddie (#1395) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyet lehet eszközölni, de mint a kiadványszerkesztőkben lévő tördelés funkció(nyomdához), olyan(legjobb tudomásom szerint) nincs a word-ben. (Automatikusan a megadott számú vízszintes/függőleges hasábra töri, beállítja margókat, képet az adott szöveghez/hasábhoz méretezi stb stb funkcióra gondolok)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1397) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy Wordben hogyan lehet megoldani azt, hogy a fejléc (élőláb) csak az első oldalon legyen és ha a második oldalra jutok akkor ott automatikusan ne jelenjen meg. Mi a megoldás? Word 97 vagy 2003 esetében.

Kérlek segítsetek, fontos lenne. Előre is köszönöm.

(#1398) Sweet Lou 6 válasza Robb202 (#1397) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

bár a 97-et és a 2003-at nem ismerem, de 2007-ben be kell pipálni azt az opciót az élőfej/élőlábnál, hogy "az első oldal eltérő"

sweetlou6.wordpress.com

(#1399) current


current
tag

Sziasztok!

Word 2010-ben kérnék segítséget, full verzió. Képtelen vagyok elmenteni egy filet oda, ahova szeretném, állandóan csak a Templates mappát ajánlja fel. Az itt látható segítséget találtam a neten, egyetlen probléma van, hogy a 6. pontban levő "Browse" gomb szürke, nem lehet rákattintani. Mi lehet a baj? Köszönöm!

http://www.gilsmethod.com/change-default-save-location-word-2010

[ Szerkesztve ]

(#1400) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, melyik szövegszerkesztőbe lehetne megoldani a következő problémát:

Van egy nagy szöveges file-om, amiben sorok vannak. Bizonyos keresés alapján megkeresek sorokat, amiket ki akarok másolni. Eddig nincs is probléma, notepad++ megcsinálja. Viszont szükségem van a kiválasztott sorok után következő sorokra is.

Előre is köszönöm!

Üdv. Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.