Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Sasos válasza wolfman (#2100) üzenetére


Sasos
senior tag

Szia!

Sorkizárt esetén a szövegrész utolsó sorát (enter előtti sor) alapértelmezetten nem rendezi sorkizártra. Sajna a menüből kikerült az a beállítás (Nem emlékszem már, hogy régi Wordben volt, esetleg a Photoshop, vagy Corel tud ilyet), hogy az utolsó sort is sorkizárttá varázsold. Ellenben, ha beleállsz az adott szövegrészbe és nyomsz egy Ctrl+Shift+J kombinációt, akkor megkapod amit szeretnél, cserébe a betűközöket is megnyújtja a bestia, így nem lesz túl mutatós. Jobb megoldás, ha a szövegrészrész végén egy Shift+Enter kombóval zárod a szövegrészt, majd egy enterrel. Ebben az esetben valóban sorkizárt lesz az utolsó sorod, és nem másznak el a betűközök sem (Ennél a megoldásnál sorkizártra rendezd el). Ami a legkulturáltabb megoldás, ha a szövegrészt nem zárod le (se enter, se shift+enter) és beteszel mögé egy "Folyamatos szakasztörést". Akkor is olyan lesz, amilyet szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#2102) wolfman válasza Sasos (#2101) üzenetére


wolfman
veterán

Ctrl+Shift+J
Ez az ami nekem kell!!! Bár jobb lenne tudni, hogy ez hol található a menüben is.
Tudom hogy nem mutatós, de hivatalos levelet kellett javítsak és az eredetire kellett nagyon hasonlítson (semmi csalás semmi ámítás), aztán ott meg ilyen ronda módon oldották meg.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2103) DrojDtroll válasza wolfman (#2100) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Véletlenül nem sortörésről van szó?

(#2104) wolfman válasza DrojDtroll (#2103) üzenetére


wolfman
veterán

de az is lehet. Ez a 2010-es word-ben merre van?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2105) localhost válasza wolfman (#2100) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De értem. Nem húzza szét , akárhány szót is írsz egy sorba, ha az a sor, egy bekezdés UTOLSÓ sora, tehát Enter van a végén.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2106) wolfman válasza localhost (#2105) üzenetére


wolfman
veterán

Most vagy elbeszélünk egymás mellett vagy nem érted mit akarok (nem tudom megértetni magam).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2107) localhost válasza wolfman (#2106) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajnálom. :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2108) DrojDtroll válasza wolfman (#2104) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A sortörést Shift+Enterrel lehet bevinni. Új bekezdest Enterrel lehet kezdeni. Jele : ¶.

Hogy lásd, hogy mi is van ott kapcsold be a "mindent mutat"-ot.
[link]

(#2109) wolfman


wolfman
veterán

Én értem miről beszéltek, de ez egyik sem az. Van nekem ECDL vizsgám, nem vagyok laikus se Word-ből se Excel-ből, egyedül ezt a sorszéthúzást nem tudom hogy kell előhívni. De Sasos már mondott egy bill. kombót és az azt csinálja ami nekem kell, csak a megnevezése nem tudom mi, de ha minden igaz, ez a sortörés.

Én itt erre gondolok. Mindegy milyen csúnya a nagy térköz a szavak között, a két végpont között széthúzza a sor szavait.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2110) kőbaltazár válasza Sasos (#2057) üzenetére


kőbaltazár
tag

Szia!
.FirstLineIndent = CentimetersToPoints(4.75)
Az említett makróban ezt a sort mire kellene változtatni, hogy az eredetit ne változtassa?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#2111) kőbaltazár válasza kőbaltazár (#2110) üzenetére


kőbaltazár
tag

Köszi rájöttem!

Üdv: Kőbaltazár

(#2112) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Adott egy fekvő A/4-es lap ami hasáb alkalmazásával 3 részre van osztva és be van állítva oldalszínnek egyszínű de átlósan csíkozott azaz 2 egymással lévő sarok sötétebb középen világosabb.
Kinyomtatom és ilyen Millitary edition lesz 1 cm-enként van csík végig.
Agyam eldobom miért csinálja ezt? :W
Másik, hogy nyomtatásnál miért hagy le körbe kb 0,5 cm-t a dokumentum körül? (azaz a szélén körbe fehér egy kis sávban)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2113) Sasos válasza anonymus89 (#2112) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem biztos, hogy a Word hagyja a keretet körbe. Tud a nyomtatód keret nélküli nyomtatást? Nekem még a színes lézer se tudja. Ha a nyomtató nem tud keret nélkül nyomtatni, akkor mindegy mit küldesz rá, a szélét le fogja hagyni.

(#2111) kőbaltazár: Akkor jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#2114) anonymus89 válasza Sasos (#2113) üzenetére


anonymus89
addikt

Na látod ezt nem is tudtam, hiába próbáltam egy több száz 1000-es gépen azon sem megy.
Úgy látom a Microsoft termékekben elég otthonosan mozogsz. ;)

Az első kérdésemre nem tudsz valami megoldást?

Azt javasolták még, hogy powerpointban próbálja meg ott úgyis jó kis hátterek vannak.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2115) Sasos válasza anonymus89 (#2114) üzenetére


Sasos
senior tag

Wordben ilyen csiri-csáré, tiritarka dolgot nem szoktam csinálni, így a megoldást sem tudom, hogy miért nyomtatja hibásan. Ha már hátterezni kell, akkor indítok egy PS-t, vagy Corel-t. Ott tutira azt kapod, amit látsz. Bár nem vagyok nagy PS vagy Corel mágus, de egy oklevél, egy plakát erejéig még elbohóckodok vele, maximum kérek segítséget a kollégáktól. :B

Vissza a nyomtatótra... Elvileg a drivere közli az adott programmal, hogy mi az a minimum keret, ami kell neki nyomtatáskor (ha nem tud keret nélkül nyomtatni), így teljesen mindegy, hogy mit varázsol az ember, a fehér keret megmarad. Én két módon szoktam ezt megoldani:
1., Előkapom a karos papírvágót (guillotine) és szépen körbevágom az oldalakat.
2., PS-ben rárakok egy keretet, ami sokkal vastagabb, mint a kimaradó fehér keret. Majd ezt a keretet beállítom színátmenetesre, mind a két szín fehér, csak a belsőn leveszem az áttetszőséget. Így kapsz egy keretet, ami kifelé szépen fehéredik.

(#2116) anonymus89 válasza Sasos (#2115) üzenetére


anonymus89
addikt

Úgy látom nekem is fel kell tennem és elmélyülnöm a Ps-ben mert ez így nem állapot, hogy órákat töltök a gép előtt a megoldásokat keresve.
Szeretnék képet háttérnek mert power pointban jó kis témák vannak így vagy oldalszín/kitöltési effektusok/kép alatt tallózom be vagy vízjel/egyéni vízjel/kép használata vízjelként opció alatt tallózom be.
De ha vízjelként készítem mondom milyen gyönyörű lett a kép a szöveghez és logókhoz képest erre rámegyek a nyomtatásra és ugyanolyan erős a kép, mint az eredeti. :W
Ha bepipálom a fakítást akkor egy fokkal jobb a helyzet de nekem épp úgy lenne megfelelő a kép háttérnek, ahogy vízjelként behalványítja.

Mivel kinyomtatni nem tudtam így csak kérdezem vízjelként tényleg az eredeti színében fogja kinyomtatni? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2117) kőbaltazár válasza Sasos (#2113) üzenetére


kőbaltazár
tag

Szia!
A ( # 2111 ) -ben a "köszi rájöttem" azt jelenti, hogy kitöröltem az említett a sort.
Nem szúrtam el?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#2118) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Hogyan tudom azt beállítani, hogy az oldalszámozást a negyedik oldaltól kezdje, majd az x. oldalon fejezze be, majd az y. oldalon újrakezdje 1-től?

(#2119) anonymus89 válasza mustang08 (#2118) üzenetére


anonymus89
addikt

"Szia!

Akkor nézzük.

1. Szúrj be egy szakasztörést a 3. oldal végére 2010 Wordben :
Lap Elrendezése - Töréspontok - Szakasztörés:Következő oldal.

2. Menj a 4. oldalra : Beszúrás - Élőláb - Élőláb szerkesztése, majd a "Csatolás az előzőhöz" gombal válaszd el egymástól a fejléc / lábléceket.

3. Oldalszám - Formázás, oldalszámozás - Kezdő sorszám - 1. Majd Ok gomb.

Ezt az ablakot keresd kép : [link]

4. Most menj fel a 3.oldal fejléc láblécébe és ha van ott valami töröld ki. (Akkor az első 3 oldalon nem lesz fejléc / lábléc)

Sok sikert.
Üdv!"
- idéztem

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2120) akos3


akos3
addikt

Itt is felteszem a kérdésem, csak most találtam rá a topicra:
[link]

(#2121) Sasos válasza akos3 (#2120) üzenetére


Sasos
senior tag

Én meg OTT válaszoltam közben...

(#2122) akos3 válasza Sasos (#2121) üzenetére


akos3
addikt

igen, láttam, köszönöm ez segített :)

(#2123) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Segítség kéne hátha van itt word guru aki tudja
még anno a 2003as wordben használtunk olyat hogy legördülő menü és lehet választani milyen szöveget írjon be. Valahogy úgy működött, ha dokumentum védelmet bekapcsoltam legördülő menü volt, ha ki akkor meg lehet szerkeszteni, de lehet hogy fordítva, a 2010ben átmásoltam egy ilyen mezőt, ilyen a menüje:

Viszont nem tudom elérni, hogy legördülő menüként működjön

Tud valaki ebben érdemelegesen segíteni?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2124) Sasos válasza animatrix11 (#2123) üzenetére


Sasos
senior tag

Lehet, hogy nem értem a kérdést, de...

Fájl-->Beállítások-->Menüszalag testreszabása-->Jobb oldalon a "Fejlesztő eszközök" bepipál.
Ezután a fejlesztő eszközök fülön szúrhatod is be a legördülőt, amit a tervező mód bekapcsolásával szerkeszthetsz. Értelem szerűen a tervező mód kikapcsolásával fog működőképessé válni a legördülő.

(#2125) animatrix11 válasza Sasos (#2124) üzenetére


animatrix11
őstag

ezek már megvoltak, mikor ki akarom kapcsolni a tervező módot ezt kapom

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2126) Sasos válasza animatrix11 (#2125) üzenetére


Sasos
senior tag

Lehet hogy 2003 - 2010 inkompatibilitási probléma. Itt említik is.
Esetleg egyesével másold át őket egy üres, másik dokumentumba, majd ott kapcsold ki a tervező módot. Amelyiknél nem engedi kikapcsolni, abban lesz a hiba. Aztán lehet bogarászni, hogy mi is a baja vele. Ha egyiknél sem engedi, akkor a verzióeltérés miatt galiba lehet...

(#2127) animatrix11 válasza Sasos (#2126) üzenetére


animatrix11
őstag

Igen új lapot nyitottam ott megcsinálja szépen

köszi a helpet :R

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2128) Sasos válasza animatrix11 (#2127) üzenetére


Sasos
senior tag

Aztán csak óvatosan a jegyek kiosztásánál. Nem elrontani e gyerekek nyarát! :)

(#2129) animatrix11 válasza Sasos (#2128) üzenetére


animatrix11
őstag

Nem én osztályzok, csak megcsinálom nekik, hogy ne kelljen annyit írni... :)

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2130) Sasos válasza animatrix11 (#2129) üzenetére


Sasos
senior tag

Elég ha kihagyod a "rossz" és az "elégtelen" opciókat. ;]

(#2131) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Két nagyon fontos kérdésem lenne. Önéletrajzot írok, évek óta szenvedek két hibával, az egyik, hogy a betűk soha nem egymás alatt vannak, akár tabulátor, akár space bill.el odatologatom őket, egyik fél miliméterrel előbb, a másik hátrébb van, soha nem egymás alatt, hol az istenbe kell ezt beállítani, hogy pont egymás alatt kezdődjenek a felsorolások?!

A másik, felül a margo 1.5 cm és a szövegem is akarom, hogy maradjon, a betűméret is 12-es nem akarom kisebbre venni, DE nyit az idiota word egy második üres oldalt, ami nem kéne, hol tudom ezt kikapcsolni, hogy 1 oldalas legyen? Ne legyen egy új üres oldal mint második?

Help! Várom köszönettel válaszotokat!

:R

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#2132) Wyll


Wyll
őstag

Van egy betűtípus, aminek vannak őű karakterei is. Azonban amikor Word-ben ezzel a betűtípussal írok, az őű karaktereknél mégis visszavált Times-ra. Ez miért van? :F

Hol lehet amúgy ezt az automata betűhelyettesítést kikapcsolni?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2133) Sasos válasza Wyll (#2132) üzenetére


Sasos
senior tag

Azért, mert a fontban nem szabványos "ohung" és "uhung" (az azonosítókódokra nem emlékszem) alá van betéve a két karakter, esetleg maga font nem bővítettként van elmentve, így egyes programok nem is nézik, hogy valójában benne van-e az adott karakter (a Word is ilyen). Fontszerkesztővel többnyire helyre lehet tenni. Ha estig ráér a dolog, akkor írj rám privátban, e-mailben átküldöd a fontot, én meg jól rálesek fontszerkesztővel, hogy mit lehet vele kezdeni. Persze nem garantálok semmit, mert vannak nagyon kacifántosan elbaltázott fontok, de többségében sikerülni szokott.

Szerintem a helyettesítés nem kikapcsolható, hiszen a leütött karaktert nem hagyhatja ki a program, bár még sose próbáltam.

Szerk: Ha magában a fontban a nodef karakter meg van adva, akkor elvileg azzal helyettesít a program, de ez is programfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#2134) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!
Word 2013-ban készítek egy űrlapot. Lenne benne egy táblázat, amihez ismétlődő tartalomvezérlőt használnék, korlátozott szerkesztés alatt is adhat hozzá a felhasználó új sort a sor végén megjelenő kis + jellel. Azt szeretném megoldani, hogy törölni is tudja a feleslegesen hozzáadott sort, de ez valamiért nem megy.
Van esetleg valakinek ötlete?

(#2135) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Hogy lehetne megoldani azt ha 2013-as wordom van és kapok egy *.doc-ot a megnyitáskor ne nyomtassa állandóan?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2136) Sasos válasza anonymus89 (#2135) üzenetére


Sasos
senior tag

Nyomtassa? Mármint, hogy printerre küldi amikor megnyitod?

(#2137) anonymus89 válasza Sasos (#2136) üzenetére


anonymus89
addikt

Pontosan. Végül is úgy megnyitja, ha a fájl megnyitásból indítom de ha 2x kattintva mappából akkor egyből nyomtatja is kifele.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2138) Feri1977


Feri1977
senior tag

..köszi hogy segitett valaki is...na pá.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#2139) anonymus89 válasza Feri1977 (#2138) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Igazából nekem is szoktak ilyen gondjaim lenni de ha felsorolásos akkor ugyanoda kellene kerülnie. Ha mégsem akkor meg tabulátorral játszogatni kell.

2. nem igazán értem de ha átcsúszik akkor gondolom nem fér ki egy oldalra az egész... vagy rosszul gondolom

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2140) Sasos válasza anonymus89 (#2137) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt nézd már meg légyszíves, hogy a Wordhöz mik vannak betársítva alapértelmezésnek. Start menü-->Vezérlőpult-->Alapértelmezett programok-->Alapértelmezett programok beállítása. A listában Word kijelöl, Jobbra alul Program alapértelmezéseinek kijelölése. A megjelenő listában a .doc előtt van pipa?

(#2141) anonymus89 válasza Sasos (#2140) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezen a laptopon van pipa word 2013 van szintúgy de majd holnap megnézem bent.

Outlook totyikba írtam egy hszt. rákacsintanál? - köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2142) Sasos válasza anonymus89 (#2141) üzenetére


Sasos
senior tag

Elsőnek nézzük meg, hogy valóban a Word műveli-e a dolgot, mert sok mindent nem láttam még, de ilyet biztos nem. Gyanús, hogy nem a Word műveli esetleg. Ha mégis, akkor nyomozunk majd tovább.

Ment válasz a másikra is.

(#2143) localhost válasza Feri1977 (#2138) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem segítettünk Feri, mert ami írsz az egyszerűen nem úgy van, merthogy:

(1) A tabulátor igeni egymás alá rendezi a szöveget.
(2) az idióta Word nem nyit még egy oldalt a dokumentum végére, hacsak Te erre nem utasítod.

Na Pá! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2144) anonymus89 válasza Sasos (#2142) üzenetére


anonymus89
addikt

Benne van alapértelmezésnek de a *.doc, *.rtf ezeknek ismeretlen fájlikonja van.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2145) Sasos válasza anonymus89 (#2144) üzenetére


Sasos
senior tag

És bármelyik .doc kiterjesztésű fájlal csinálja ezt a nyomtatósdit, vagy csak 1-1 esetén jön elő. (Amúgy egyelőre lövésem sincs miért csinálhatja.) Esetleg makró nem lett mentve az alapértelmezett sablonba?

(#2146) anonymus89 válasza Sasos (#2145) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudom egyébként állandóan azt írja társításnál, hogy word (asztali)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2147) Wyll válasza Sasos (#2133) üzenetére


Wyll
őstag

Csak most látom hogy írtál... sorry.
Azóta rájöttem, hogy volt már korábban is ilyen problémám :B

A szóbanforgó betűtípus egy Type1 font (PFB + PFM fileok), valamiért sikerült megoldani a dolgot úgy, hogy netes font konverterrel átkonvertáltam OpenType-ba :)

Köszi amúgy az infókat :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2148) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

"Készíts egy word dokumetumot , beágyazott excel számolótáblával képletekkel." - tudnátok segíteni mit jelent az, hogy beágyazott és hogy kell elkészíteni?
Továbbá a fejléc = előfej?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2149) anonymus89 válasza anonymus89 (#2148) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!
"Készíts egy word dokumetumot , beágyazott excel számolótáblával képletekkel." - tudnátok segíteni mit jelent az, hogy beágyazott és hogy kell elkészíteni?
Továbbá a fejléc = előfej?

Megtaláltam ha esetleg valakinek szüksége lenne rá: link

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2150) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis segítségre lenne szükségem. Olyan problémába ütköztem, hogy minden word dokumentumot kizárólag olvasásra tudok megnyitni ami az asztalon lévő parancsikon mappában van. Viszont ha megnyitom a word-öt és onnan a megnyitással nyitom meg a fájlokat akkor minden rendben és teljesen szerkeszthető. Próbáltam intézőből, TC-ből is megnyitni a saját helyéről a fájlokat úgy sem megy. Mit lehetne megnézni, ellenőrizni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.