Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Word-ben hogy tudok feltűnően jelölni (változó adatokat az állandó szövegrészben), hogy az a jelölés ne látszódjon a nyomtatáson? :U

(#2552) csferke válasza Exodius (#2550) üzenetére


csferke
senior tag

Hogyan tudom azt megoldani, hogy a Word doksimban lévő tartalomjegyzékem címei hiperhivatkozásként jelenjenek meg?
Ha a Word automatikusan készítette el a tartalomjegyzéket akkor View menü, Show/Hide fül-ön pipáld be a Document map-ot.
Balról megjelenik egy lista a tartalomjegyzék alapján és ebből tudsz bárhová lépni.

(#2553) Exodius válasza csferke (#2552) üzenetére


Exodius
őstag

Már megvan a megoldás. :) Címsorok, aztán a Navigáció meg oldalra berakja a dolgokat. :)

(#2554) Fire/SOUL/CD válasza bexinho23 (#2551) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de leírom, hátha másnak még jól jöhet.

1. Kezdőlap fül/Betűtípus csoport/Szövegkiemelő szín segítségével kiemelgeted, amit szeretnél és így elmentegeted a doksit.
2. Mielőtt kinyomtatnád Fájl/Beállítások/Megjelenítés/Kiemelési jelek megjelenítése elől kiveszed a pipát és OK.
3. Miután kinyomtattad utána meg "visszapipálod" a 2. pontban említett opciót.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2555) bexinho23 válasza Fire/SOUL/CD (#2554) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, még aktuális, és köszönöm is a segítséget. Viszont egyszerűbbre számítottam (bill. kompinációk), mert ezt macerás lenne gyors munkamenetben elvégezni. Egy adott ügyhöz 18 word dokumentum tartozik, ahol átlagosan 8-10 változó van. Ha más nem, akkor megpróbálom egy dokumentumba varázsolni az összeset, bár az nem lesz sétagalopp. Úgy járható lenne ez a folyamat.

(#2556) Braavos


Braavos
tag

Üdv.
A következő problémába futottam:
Word dokumentumba beszúrtam egy képet. Ez a kép lekerekített, "köralakú vágást" használtam Photoscapeban. A vágás során direkt olyan színt használtam, ami megegyezik word dokumentumban található színnel, ami ebben az esetben egy szürke háttérszín.

Kétféle módon mentettem el az elkészült dokumentumot:
- Sima word dokumentumként. -> Itt megegyezik a kép széleinek a színe a word háttérszínével, tehát minden úgy működött, ahogy szeretném.
- Pdf formátumban. -> Itt viszont a kép körül nem a beállított szürke szín jelenik meg, hanem fehér, tehát a szürke háttérből teljesen kilóg a kép.

Mi okozhatja ezt a pdf formátumnál? :F
(Nem tudom mennyire lett érthető, igyekeztem a problémámat a legérthetőbb módon leírni.)

(#2557) Fire/SOUL/CD válasza Braavos (#2556) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remélem jól értettem a problémát...

Eredeti | Körbevágott (Kijelölésen kívül valami "elcseszett" szín legyen, ami a kijelölésen belül biztosan nincs, itt ez egy "randa lila")

1. Beszúrod a képet, méretezed, igazítod (itt vízszintesen középen), körbefuttatod (itt szöveg elé), képen katt
2. Formátum fül/Kiigazítás csoport/Szín lenyíló/Áttetsző szín
3. Egérkurzort vidd a "randa lila" szín fölé és katt és ez lesz a végeredmény

Ha így jársz el, akkor már mindegy, hogy Word formátumban mented avagy PDF-ként exportálod, mindkét esetben átlátszónak kell lennie a kép külső részének.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2558) Braavos válasza Fire/SOUL/CD (#2557) üzenetére


Braavos
tag

Ezer köszönet! :R

(#2559) Jofi81


Jofi81
őstag

Van egy 193 oldalas dokumentumom, de az oldalszámozás úgy jelenik meg, hogy x/149.

2/149
.
.
148/149
149/149
150/149
.
.
193/149

Mi lehet ennek az oka?

(#2560) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egyszerű kérdésem lenne, de sehogy sem sikerült ezt beállítanom:
Két enter-el elválasztott sor közötti hely méretét szeretném csökkenteni (tehát, hogy a két egymás alatt lévő sor közelebb legyen egymáshoz). A Line and Paragraph spacing-ben már mindent próbáltam szinte, de csökkenteni nem tudtam, csak növelni. Hogyan kellene ezt?

Köszi!

(#2561) mastodon


mastodon
aktív tag

Honnét tudok sablont lementeni postai tértivevény kitöltéséhez? Ha csak a sablonja megvan, már tökéletes, mert körlevelesiteni tudom. Köszi!

(#2562) Pyrandus válasza BLiNk3r (#100) üzenetére


Pyrandus
tag

Üdv. Magam is Senior vagyok, és gyakran nekem sem válaszol senki. Omlik a Prohardver...

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#2563) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#2560) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A stílus legyen "nincs térköz"-ön és úgy próba ill. egy "fapadosabb" módszer, hogy kijelölöd az enter-t tartalmazó sor(oka)t és a betűméretet kicsire/kisebbre állítod.

mastodon
Én sem tudok ilyen sablonról, de esetleg csinálj magadnak egyet vagy esetleg beszerzel (igaz nem ingyenes) egy progit erre a célra, pl ezt: [link]
Sajnos csak a fizetős változatában van címzett lista lehetőség (max 100 ill. korlátlan), de van demó verzió próbáld ki, hátha.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2564) mastodon válasza Fire/SOUL/CD (#2563) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, de csak rövid időre kellene, ezért nem ölnék bele se időt se pénzt. Jön az elektronikus térti jövőre, akkor addig a kollégák kézzel írják, továbbra is.

(#2565) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,
A Word 2013 korrektúráival kapcsolatban kérnem a segítségeteket, mert lassan nem marad hajam a hibás nyomtatások miatt(és erdő sem..).
A cég német office-ot használ, tehát lehet, hogy nem tudom a pontos magyar megfelelőjét a parancsoknak, de igyekszem.
Szóval, a Word fájlokban(is) vannak dokumentálva egyes termékek alkatrészeinek változásai, és ha a termék módosul, akkor annak a fájlja új revíziót (pl. a->)b kap. Minden alkatrésznek külön sora van, benne az alkatrész revízójával. .
Ha egy alkatrész változik, akkor szintén új revízió-betűjelet kap, és a Word fájl táblázatában egyet ugrik a revízió-betűjele előre(pl. c->d), változást leírjuk ugyanabba a sorba. Ha a nagyobb változás esetén a termék új VERZÓt kap(pl. 2->3) , ekkor a komplett sor át van húzva(de nincs kötörölve a régi verzió), és egy új sor van alá betoldva, az új verzószámmal. Azaz, a táblázat automata sorszámozás egyel bűvül, mindkét(régi és új is) alkatrész a táblázatban van.

Hogy a nyomtatott formában is követhető legyen a változás, egy piros csík díszeleg ott, ahol valamit változtattunk, de! az nincs ott, és nem is kell ott legyen, hogy mi volt ott előtte, arra ott van magának a dokumentumnak az előzó revíziója.
Remélem, hogy ez így érthető.
Itt van az én bajom, ugyanis a nyomtatásnál vagy 3 lapot arra cseszek el, hogy
-sikerüljön a piros csíkokat odavarázsolni,
-a lap jobb oldalán ne legyen szürk kommentár vagy milyen sáv
-hogy a régi dolgok ne látszódjanak.(arra gondolok, hogy pl. változott az alkatrész revíziója, "a"-ról "b"-re, de nem csak a "b"-t látom, hanem ezt: "ab".

Hozzá kell tennem, hogy a nyomtatási képnél sokszor nem is látom, hogy el lesz cseszve a nyomtatás(azaz nincs ott a szürke sáv, csak a papíron), azaz a fenti felsorolást le se tudom csekkolni.

Ha valaki elmondaná, hogy hogy a bánatban megy a dolog rendesen, annak nagyon hálás lennék(meg Greta is)

Köszi!

(#2566) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Leltárívet kellene szerkesztenem kézzel. A sablont már Wordben megcsináltam, és egy Excel táblába kiexportáltam a szükséges eszközök adatait. Először a levelezés funkcióval próbáltam volna megcsinálni, de rájöttem, hogy ott egy lapon csak egy eszközt tudnék szerepeltetni.
Hogyan lehetne egy lapra több eszköz adatát is felsoroltatni? Vagy ehhez már az Accesst kellene használnom? Ha igen, akkor ott is ugyanez a kérdés :D

(#2567) kovszabolcs válasza Fire/SOUL/CD (#1016) üzenetére


kovszabolcs
friss újonc

Szia! Szabolcs vagyok. Nem tudom, h él e még ez a topic. Szeretnék a word darabolási kérdésben további segítséget kérni.
Nekem a kódod a doku könyvtárba ment mindent.
+ valóban belerak egy üres lapot.
Szeretnék megoldani egy problémát, ami így kissé nehéz. 70 oldalról van szó. És darabonként át kell nézni :F

(#2568) Fire/SOUL/CD válasza kovszabolcs (#2567) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mi a probléma? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2569) zsoltzsolt válasza Fire/SOUL/CD (#2568) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezen én is gondolkodtam.. :D

(#2570) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy office 2007, mely nem nyitja meg a fájlokat. Hibaüzenet nincs, maga a program elindul, de semmit nem tölt be... viszont ha fogd és dobd megoldással belehúzom a fájt megnyitja...

Mi lehet a gond?

UI: újratelepítés nem az elsődleges út, vállalati környezet miatt...

Köszönöm!

(#2571) artiny


artiny
őstag

Hogyan kell beallitani hogy ha tartom lenyomva a billentyuzetet wordben akkor folyamatossan irjon, ne csak 1x azt a karaktert?

Ha letartva hagyom a billentyuzetet akkor folyamatossan kene irnia ugyan azt a karaktert,de most csak 1 x er irja ki, 1 karaktert, ezt szeretnem beallitani,hogy folyamatossan irja mig letartva tartom....

(#2572) Fire/SOUL/CD válasza artiny (#2571) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy a billentyűzetszűrés be van kapcsolva (bár az az egész OS-re hatással van, nem csak a Word-re)

1. Ha esetleg a tálcán látsz egy ilyen ikont, akkor duplakatt rajta és szedd ki a pipát a bejelölt helyről és OKézd le.
Ha nincs is ott ez a kis ikon, akkor a Vezérlőpulton keresztül is elérheted itt:
Vezérlőpult\Könnyű kezelés\Kezeléstechnikai központ\Billentyűszűrés beállítása
(Ez W7 alatti elérés, most nincs előttem W8.1 vagy W10, lehet, hogy ott is ezen az útvonalon van vagy hasonlón...)

2. Nyiss meg egy doksit a Word-ben és tartsd lenyomva legalább 10 másodpercig a JOBB SHIFT-et... Látszólag nem fog történni semmi, de ha felengeded, akkor helyre áll a rend.
Ha meg esetleg pont, hogy 10 másodperc után feldob egy ablakot (billentyűzetszűrés "címmel", akkor válaszd a NEM-et, de akkor nem is ez volt a gond)

huliganboy
Csak a Word csinálja ezt vagy az Office többi alkalmazása is?
Ha intézőben ütsz ENTER-t (vagy kattintasz duplán) egy doksin, akkor mi történik?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2573) huan


huan
őstag

Sziasztok!

Szeretnék Wordben olyan kész modult beszúrni a dokumentumba, ami az időt mutatja 1 órával később.

Magyarul ha pl. 9:26-van, akkor 10:26-ot szúrjon be:

beszúrás > kész modulok > Time > 9:26

Lehet ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#2574) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok

Egy wordben kapott meghívót szeretnék nyomtatni.
4 db A5 oldalról lenne szó, amit A4-es papírra nyomtatnék, hogy 2 példány legyen egy lapon.
A helyzetet az bonyolítja meg, hogy mindezt 2 oldalasan kellene, tehát ilyen füzet stílusban nyíljon ki (tehát van egy borító, és ezek másik oldalán 2 belső oldal).
Milyen nyomtatóbeállítással tudom ezt a lehető legkevesebb munkával megcsinálni?
Word 2007 van a gépen, amin nyomtatnék.

[ Szerkesztve ]

(#2575) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy miként lehet egy legördülő menü elemeihez kötni egy másik helyen megjelenítendő szöveget?

Tehát van egy legördülő listám, amiben szerepel az hogy AA, BB, CC, stb., és azt szertném, hogy mondjuk 2 odallal később, egy általam meghatározott szöveg jelenjen meg, ha valaki az AA-t választja, vagy a BB-t, és így tovább.

Előre is köszi a segítséget!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2576) ace05


ace05
senior tag

Segítek családtagnak formázni a szakdolgozatát, mert a számítógép kezelés nem tartozik az erényeihez. Az Office-hoz értek, de szakdolgozatot nem formáztam még én se, a kapott leírást követem.
A dolgozatában van rengeteg táblázat, vagy 20 oldal. Ezeket az oldalakat el kellet fektetnem, hogy kiférjen rendesen. Viszont oldalszámozással van bajom. Ki kellet vennem a fektet oldalakon az oldalszámozást a lábfejből, mert szerintem rondán néz ki formailag, hogy változik a számozás helye fektetett oldalak miatt.

Kérdésem: Ezt, hogy szokták csinálni? Ki veszik ilyenkor a számozást? Ha nem, a fektetett oldalakon hagyjam a lábfejben? Vagy próbáljam meg jobb oldalra bevarázsolni az oldalszámozást? És ha igen, azt hogy? Mert arra ötletem sincs.

A kapott formázási leírásban erre nem tértek ki. Csak a betűméretre.

(#2577) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok
valamiért a doksim felénél felcserélődik a képaláírások kiírása:
Figure 1. Figure 2.--> 3. Figure, 4. Figure-re vált
nincs köztük szakasztörés, semmi ilyesmi.
Office 365 előfizetés. Mi lehet az oka, vagy hogy lehet egyformára hozni őket?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2578) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy dokumentum, amit a munkatársaimmal kellene együtt szerkesztenünk. Feltettem Google Dokumentumokra, de borzalmasan szétszabdalja a dokumentumot, így nem jó sajnos. Próbáltam feltölteni driveba, és onnan megnyitni, vagy egyszerúen feltölteni a Google Dokumentumokhoz, vagy pdf-ként megnyitni, de nem lett jobb :(
Valami ötlet? Előre is köszi :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#2579) oszi666 válasza DrDobos (#2578) üzenetére


oszi666
őstag

próbáldjátok meg online worddel, két outlook fiókkal meg lehet oldani ingyenesen is szerintem. Nem tudom az ingyenesben milyen funkciókat vesz el, egy próbát megér szerintem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2580) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Az miért van és hogy lehet megoldani, hogy van egy táblázat a Word-ben és elé nem tudok új sort beszúrni? Ha elékattintok, mindig a "Táblázateszközök" menüpont virít...

(#2581) oszi666 válasza Tomi_78 (#2580) üzenetére


oszi666
őstag

Az elozo sor vegen uss egy entert es akkor lesz uj sor nem?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2582) Tomi_78 válasza oszi666 (#2581) üzenetére


Tomi_78
tag

Lesz új sor, de csak a táblázat után. Végül is a táblázat elmozdításával úgy-ahogy megoldottam, de gondolom nem ez az igazi megoldás.

(#2583) csferke válasza Tomi_78 (#2580) üzenetére


csferke
senior tag

Gondolom az első lap tetején van a táblázatod.
Ekkor Ctrl+Home és Enter

[ Szerkesztve ]

(#2584) Tomi_78 válasza csferke (#2583) üzenetére


Tomi_78
tag

Igen, ott van.
Köszönöm a tippet; kipróbálom. :K

(#2585) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Egy olyan problémába futottam bele, hogy körlevél esetén - amely az adatokat excelből veszi - egyes mezők nem megfelelően jelennek meg. Amennyiben az táblázat adott cellájában szám van, a word dokumentumban is megfelelő a mező, amennyiben szóköz vagy kötőjel vagy betű, akkor viszont nem. Felteszem a wordben lehet a hiba, amiért nem fogadja megfelelően az adatot, de nem látok arra vonatkozóan semmilyen adatot, hogy az adott mező csak számokból állhat. Más mezőnél simán megy az ugyanabból az excel forrásból beszúrt alfanumerikus karaktersorozat. Esetleg van erre ötletetek?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2586) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Hogy lehet egy már megkreált stílusgyűjteményt egy új doksiban is használni? Próbáltam a normal.dotm-be belementeni esetleg valami új fájlba és azt betallózni, amikor az új doksit csinálnom, de nem ment. Egyszerűen valaki le tudná írni? tx

20. Súgó-cikket olvasom, de irreleváns vagy olyan agyonbonyolított, hogy már sok nekem.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2587) Fire/SOUL/CD válasza spe88 (#2586) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom hány darab stílusról beszélünk, de ha csak 10-20 darabról, akkor azért nem fog sokáig tartani az alábbiakat kivitelezni.

1. nyisd meg azt a doksit, amiben a kívánt stílusgyűjtemény van
2. jobb egér az adott stíluson/módosítás és a képen jelölt opció legyen bejelölva és OK
3. Ezt kellene minden egyes stílussal (mármint az "extra" stílusokkal) eljátszani és a végén elmenteni a doksit.

Ezt követően, ha egy új/üres doskit nyitsz meg, akkor ott kell sorakozni az összes "extra" stílusnak is a stílusgyűjteményben.

(Erről nem érdeklődtél, de azért leírom, hogy van arra is lehetőség, hogy egy fájlban használt stílusokat bele lehet másolni egy másik fájlba is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2588) spe88 válasza Fire/SOUL/CD (#2587) üzenetére


spe88
senior tag

Inkább nekem arra volna szükségem, amit legutolsóként írsz, egy előre belőtt stílusokat szeretnék átvinni egy másik fájlba.
Nem extra stílusokat kreáltam csak a gyári stílusokat (normál, címsorok stb.) lőttem be úgy, hogy azt máshol is szeretném használni.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2589) Fire/SOUL/CD válasza spe88 (#2588) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. indítsd a Word-t azzal a doksival, amiben a módosított stílusok vannak
2. jobb egér az adott stíluson/módosítás és a képen jelölt opció legyen bejelölve, OK és mentés (ezt azért lehet célszerű elvégezni, mert legközelebb az új doksiknál már nem kell eljátszani az alábbi műveleteket, nem kell másolgatni a stílusokat új doksi létrehozásánál)
3. ha a Fejlesztőeszközök menü nem látszódik, akkor elő kell varázsolni
Fájl menü/Beállítások/Menüszalag testreszabás és pipa a képen látható helyre és OK
4. Fejlesztőeszközök menü/Sablonok csoport/Sablon/Sablonok fül/Szervező gomb Szervező
5. bal és jobb oldalon Fájl bezárása gombokon katt, bal oldalon megjelenő Fájl megnyitása gombon katt, szűrő -> minden fájl és betallózod azt a doksit, amiben a módosított stílusok vannak.. Jobb oldalon eljátszod ugyanezt, csak ott azt a doksit tallózod be, amibe bele akarod másolni a stílusokat (mintha egy 2 ablakos fájlkezelő lenne).
6. bal oldalt kijelölöd a másolni kívánt stílus(oka)t (esetedben pl a Normál stílust), Másolás -> gombon katt (mindez képen), felülírásra rákérdez, Igen, majd egyből felajánlja a cél doksi mentését, amit természetesen tegyél meg

Bocs, hogy ennyire "szájbarágosan" írtam le, de lehet, hogy másnak is jól jön, aki esetleg nem annyira jártas a dologban...

UI: Word 2013 alapján készült a leírás, de az újabb verziókban is használható

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2590) csferke válasza spe88 (#2586) üzenetére


csferke
senior tag

A már megkreált stílusgyűjteményt tartalmazó doksiban.
Save As/Other Formats és kiválasztod a Word-Macro Enabled Template-t.
Megkeresed, hogy hol van a felülírandó/régi normal.dotm és felülírod.
Az így mentett sablon makrókat is tartalmazhat.
Ha csak a Word Template lehetőséget választod akkor normal.dotx lesz a kimeneti file.

Word 2007

[ Szerkesztve ]

(#2591) spe88 válasza csferke (#2590) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi a segítséget mindkettőtöknek, így már tuti menni fog, ilyen mélységekben nem jártam, amikor próbálkoztam. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2592) Ödön_8


Ödön_8
friss újonc

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy egy hosszú szerződésben különböző alpontokat hogyan lehet ki-, illetve visszakapcsolni például egy jelölő négyzettel?
Arra gondolok, hogy van 30 szolgáltatás (alpont) és csak a kiválasztott x darab jelenik meg a nyomtatásban, a többi (felesleges, mert nem igényelt) pedig nem.
Köszönöm a segítséget!
Ödön

(#2593) spe88 válasza Ödön_8 (#2592) üzenetére


spe88
senior tag

van egy kis háromszög az adott pont mellett arra ha rákattintasz akkor eltűnik, de azt meg nem mondom hogy nyomtatásban is így van-e, az engem is érdekelne :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#2594) looser válasza looser (#2585) üzenetére


looser
addikt

A forrás excellel volt a "gond", pedig biztos voltam benne, hogy a beszúrt mező kapcsán kell keresgélni. Az adott oszlop formátumát szövegre állítottuk az excelben és így szépen beolvasta a körlevél.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2595) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a makróval van problémám..
A helyzet az, hogy van olyan gép ahol szépen lefut és 3 oldalanként tördeli is a levelet, de van olyan gép, ahol ugyanez a makró letörli a 3. oldalnak kb a felét.. és nagyobb térközöket állít be. (emiatt is dobja el talán a formátumot)

A kérdésem, tudnátok esetleg ebben segíteni, vagy ez egyedi Microsoft Word alvezió probléma? (Word 2007)

Köszönöm előre is a segítséget!

Sub BreakOnSection()
'Used to set criteria for moving through the document by section.

Application.Browser.Target = wdBrowseSection

'A mail merge document ends with a section break next page.

'Subtracting one from the section count stop error message.

For i = 1 To ((ActiveDocument.Sections.Count) - 1)

'Note: If a document does not end with a section break,

'substitute the following line of code for the one above:

'For I = 1 To ActiveDocument.Sections.Count

ActiveDocument.Bookmarks("\Section").Range.Copy

'Create a new document to paste text from clipboard.

Documents.Add

Selection.Paste

'Removes the break that is copied at the end of the section, if any.

Selection.MoveUp Unit:=wdLine, Count:=1, Extend:=wdExtend

Selection.Delete Unit:=wdCharacter, Count:=1

ChangeFileOpenDirectory "D:\20200507\"

DocNum = DocNum + 1

ActiveDocument.SaveAs FileName:="AA-" & DocNum & ".doc"

ActiveDocument.Close

'Move the selection to the next section in the document.

Application.Browser.Next

Next i

ActiveDocument.Close savechanges:=wdDoNotSaveChanges

End Sub

[ Szerkesztve ]

(#2596) bela85 válasza bela85 (#2595) üzenetére


bela85
aktív tag

Kísérletezem közbe másik makróval is.. de sajnos ennél is olyan problémába ütközöm, hogy szétszedi a formázást, és indokolatlanul nagy térközöket, sortávolságokat tesz be ami alapján az alap doksi ami 3 oldalas elcsúszik 4 oldalasra.

Sub DocumentSplitter()
' Split a large document into multi-page blocks
Dim iSplit As Long, iCount As Long, iLast As Long
Dim RngSplit As Range, StrDocName As String, StrDocExt As String
With ActiveDocument
  iSplit = InputBox("The document contains " & .ComputeStatistics(wdStatisticPages) & " pages." _
    & vbCr & "What is the page block count for splitting?", "Document Splitter")
  StrDocName = .FullName
  StrDocExt = "." & Split(StrDocName, ".")(UBound(Split(StrDocName, ".")))
  StrDocName = Left(StrDocName, Len(StrDocName) - Len(StrDocExt)) & "_"
  For iCount = 0 To Int(.ComputeStatistics(wdStatisticPages) / iSplit)
    If .ComputeStatistics(wdStatisticPages) > iSplit Then
      iLast = iSplit
    Else
      iLast = .ComputeStatistics(wdStatisticPages)
    End If
    Set RngSplit = .GoTo(What:=wdGoToPage, Name:=iLast)
    Set RngSplit = RngSplit.GoTo(What:=wdGoToBookmark, Name:="\page")
    RngSplit.Start = .Range.Start
    RngSplit.Cut
    Documents.Add
    Selection.Paste
    ActiveDocument.SaveAs FileName:=StrDocName & iCount + 1 & StrDocExt, AddToRecentFiles:=False
    ActiveWindow.Close
  Next iCount
  Set RngSplit = Nothing
  '.Close Savechanges:=False
End With
End Sub

(#2597) bela85


bela85
aktív tag

Makrórögzítővel próbáltam más megoldást.. hogy összefűzés előtt rekordonként lehetne menteni...de itt elakadtam, hogy jó lenne bele egy ciklus (for vagy while), hogy én tudnám beállítani, hogy mi legyen az utolsó rekord.

Ebben is örömmel fogadnám a segítséget, ha valaki tud benne. :)

Sub Teszt()
    
    With ActiveDocument.MailMerge
        .Destination = wdSendToNewDocument
        .SuppressBlankLines = True
        With .DataSource
            .FirstRecord = 1
            .LastRecord = 1
        End With
        .Execute Pause:=False
    End With
  ChangeFileOpenDirectory "D:\korlevel\Proba\"
    ActiveDocument.SaveAs FileName:="1.docx", FileFormat:=wdFormatXMLDocument, _
         LockComments:=False, Password:="", AddToRecentFiles:=True, WritePassword _
        :="", ReadOnlyRecommended:=False, EmbedTrueTypeFonts:=False, _
        SaveNativePictureFormat:=False, SaveFormsData:=False, SaveAsAOCELetter:= _
        False
    ActiveWindow.Close
    With ActiveDocument.MailMerge
        .Destination = wdSendToNewDocument
        .SuppressBlankLines = True
        With .DataSource
            .FirstRecord = 2
            .LastRecord = 2
        End With
        .Execute Pause:=False
    End With
    ActiveDocument.SaveAs FileName:="2.docx", FileFormat:=wdFormatXMLDocument, _
         LockComments:=False, Password:="", AddToRecentFiles:=True, WritePassword _
        :="", ReadOnlyRecommended:=False, EmbedTrueTypeFonts:=False, _
        SaveNativePictureFormat:=False, SaveFormsData:=False, SaveAsAOCELetter:= _
        False
    ActiveWindow.Close
End Sub

(#2598) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Létezik-e Word-hoz valami hasonló, mint a képen látható Date Picker (dátum bevitelére,) csak idő bevitelre (Time) óó:pp

köszi
Angol Word 2007

[ Szerkesztve ]

(#2599) Fire/SOUL/CD válasza csferke (#2598) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha 32bites az Office, akkor van OCX hozzá, ha 64 bites, azon nem telepíthető.
(ActiveX Controls/Additional Controls és a listában Microsoft Date and Time Picker Control 6.0 (vagy ehhez nagyon hasonló) néven szerepel)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2600) csferke válasza Fire/SOUL/CD (#2599) üzenetére


csferke
senior tag

Ezt tudom, de sajnos elég gagyi megoldás. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.