Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) Gubek-Einste válasza urges (#49149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt jelenti, hogy 5 GHz-s sávon csak 1x1 képességű vagyis csak egy stream-et tud használni.
N-s kapcsolat esetén pedig csak 150 Mbps lenne ez az érték.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49152) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A upc-s router az én szobámban van az emeleten,lent a konyhában még tökéletes a jel vétel,viszont a benti szobában már semmi.
Itt lenne hasznalva egy tablet és egy telefon.
A kérdésem az lenne hogy ha a konyha es a belso szoba koze tennek egy jelismétlőt vagy mit,akkor ez orvisolhatna a problémám?
Ha igen akkor tudnatok ajanlani valami jó ismétlőt?
Jól gondolom hogy ezt csak bedugom a halozatba nemi beallitas es kesz?
Köszönöm!!!

Üdv! Gordon

(#49153) mezis válasza Gordon32 (#49152) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, előfordulhat.
Előbb tájékozódj az éteredről. (Jól jöhet ez a jelismétlő helyének kereséséhez is.)

Ha megoldható, sokkal jobb lenne oda a "félútra" vagy még közelebb egy AP-t (WiFi routert) elhelyezni, ami UTP kábellel csatlakozik a UPC routeréhez.

mezis

(#49154) urges válasza krealon (#49150) üzenetére


urges
csendes tag

Köszönöm az információt!

(#49155) urges válasza Gubek-Einste (#49151) üzenetére


urges
csendes tag

Köszönöm az információt!
Közben találtam egy másik kültérit.
https://mikrotik.com/product/RBwAPG-5HacT2HnD
Megkérlek, ha időd engedi, nézz rá és írd meg a véleményed!
(Kicsit rettegek a telepítésétől.)
Köszönöm szépen!

(#49156) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49145) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! A vezeték nélküli/általános fülön lévőkre gondolsz,vagy konkrétan mire?Azokról csatolok képet.
Az egyik frissült tegnap,de a másikat most sem tudom frissíteni.

Üdv: Attila

(#49157) Gubek-Einste válasza urges (#49155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A beállítás/kezelése nem olyan egyszerű mint más eszközöké de alapvetően jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49158) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#49156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-en?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49159) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49158) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Üdv: Attila

(#49160) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#49159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vesszőket és a szóközöket nem lenne rossz kivenni és kötőjellel helyettesíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49161) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
A mai nappal sebességet upgradeltem a diginél, 100ról az 500as netre. És úgy éreztem boldog tulajdonosa leszek, viszont egyvalamivel egyáltalán nem számoltam, hogy a laptopom nem képes kezelni. :D Dell inspiron 5537. Lanon csak 100mbps megy és ahogy mérem a wifi adaptere is ennyire képes.
Van lehetőségem arra, hogy kihasználjam az 500as netem? Pl valami ilyesmi eszközt néztem. Ezzel vagy ehhez hasonlóval megoldhatom ezt a "kis" problémám. A routerem tp-link archer c5. Szóval az elméletileg tudja "sugározni" már csak kb kellene valami amivel tudom fogni a laptopon.
Ötlet? Mi lenne a legjobb megoldás?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#49162) Mr President válasza Mr President (#49161) üzenetére


Mr President
senior tag

Erre az eszközre gondoltam.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#49163) Gubek-Einste válasza Mr President (#49161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a router-hez a T4U/T4UH/T4UHP illene, a T2U-val nem lennél sokkal előrébb, főleg kis mérete okán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49164) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49160) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Annyira kapkodtam a képpel,hogy a tp link wifi felületét fényképeztem.A két Asus utp-n kapja a netet,arról is csináljak képet?

Üdv: Attila

(#49165) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#49164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Arról nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49166) Mr President válasza Gubek-Einste (#49163) üzenetére


Mr President
senior tag

Köszönöm a válaszod. Nézegettem azokat is, de a kis méret jelen esetben előnyös lenne :DD :DD Nem lógna annyira ki a laptopból, ezáltal kisebb esély lenne bele akadni. Van esetleg olyan aminél nem kellene kompromisszumot kötni sebesség terén, de mégsincs majd 10 centi hosszú?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#49167) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#49165) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Ok,És akkor merre tovább? A frissítés még mindig nem megy,és a sebesség hogy-hogy csak közel fele a TP link-hez képest? A laptopba dugtam egy pirinyó usb wifi adaptert,a sebesség a laptop saját wifijével 65Mbps,az adapterrel meg 72Mbps. A tp linket 150Mbps-nak mutatja a saját laptop wifi,az usb adapter meg csak 15Mbps.
Vannak érdekes ellentmondások...

Üdv: Attila

(#49168) Gubek-Einste válasza Mr President (#49166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen, az antenna méret egyenes arányban áll a használhatósággal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49169) Mr President válasza Gubek-Einste (#49168) üzenetére


Mr President
senior tag

Értem. Köszönöm a segítséged. Akkor maradok a T4U-nál.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#49170) mezis válasza Mr President (#49166) üzenetére


mezis
nagyúr

USB hosszabbító kábellel ?

mezis

(#49171) Gubek-Einste válasza mezis (#49170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól az antenna még mindig köröm piszok méretű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49172) pixta78


pixta78
senior tag

Kérdeznék Mesterek!
Van egy Xbox one, amelyre FHD filmeket streamelek a pc-ről. Tp link C2 es router,kb 50cm tégla fal, ~6m. Fix 13-as csatorna 20mhz-en (2,4Ghz). Sajnos az 5 ghz nem játszik, a falak miatt.
A problémám az, hogy akadozik a film lejátszás. A routert emiatt cseréltem, gondolván ,megoldódik a probléma. Hát nem így lett.
Szóval elindítok egy filet, megakad majd állítok a transzkódoláson (Plex) ismét elindítva a filmet, alig-alig akar "vissza térni" az akadozás/fagyásból. Ezek után új beállítással -kissebb bitráta- sem megy már a film, amivel azelőtt szépen ment. És ez egyre rosszabb lesz, már az SD filmek sem mennek. Ezek után Box áramtalanít kb 30 s és mintha kicserélték volna a wifi kártyáját, minden szép és jó.... egy darabig!
Mintha "elfogyna", nem értem.
Segítsetek lsz.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#49173) mezis válasza Gubek-Einste (#49171) üzenetére


mezis
nagyúr

A hosszabb antennájúhoz gondoltam.

mezis

(#49174) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

USB 2.0 WIFI stickkel valóban lehet hozni a 480Mbit/s-es sebességet, vagy ez inkább elméleti határ? Jelenleg melyik eszköz ajánlott erre a célra, és mi az a legnagyobb sebesség, amit stabilan tudnak hozni? Köszi előre is!

(#49175) Gubek-Einste válasza Stehe (#49174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább csak elméleti.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49176) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok!

Eddig powerline adapterrel volt összekötve nálam 2 szoba (hogy ne a nappaliban zúgjon a NAS), de valamikor bekerült egy új fogyasztó és ami nyáron 170-200mbit/s-os kapcsolat volt, az most most inkább csak 110. Ezt szeretném kiváltani vezeték nélküli megoldással. Ami kellene lakáson belüli kapcsolat a 2 pont között, az se baj ha nem a megszokott szabványos consumer wifi és más eszköz nem tud rá csatlakozni, csak legyen meg stabilan 200-250mbit a 2 pont között. Egy belső 2 szintes lakás nappalija az egyik pont, a másik pedig az emeleten lévő szóba. Légvonalban nagyjából 8m a távolság a 2 pont között. Ez így esélyes valamilyen wireless eszközzel?

(#49177) Gyurka6 válasza MCs88 (#49176) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Amennyiben elég az m (mili) akkor nem lesz túl nehéz, M (mega) már kicsit (nagyon) nehezebb lesz....
Inkább utp, v. a 230 mellé még 2 szál behúzása.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#49178) Gubek-Einste válasza MCs88 (#49176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább húzzál ki egy kábelt, az biztos megoldás.
Legalább AC1200-s eszközpárral kellene próbálkozni ha még is wifi-re szánnád el magad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49179) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok.
Adott egy gigabites net. Telekom.D-link 842. Káblen még úgy-ahogy megvan 700-800.
Wifin akármivel mérem 20/20 a max amit tudok a 2.4.-n mérni.
Próbáltam másik routerrel, hasonló a probléma.
Valami ötletetek van mitől lehet?

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#49180) #33889536


#33889536
törölt tag

Sziasztok!

A DIGI elvitte a ZTE routeremet, mert lemondtam a vez. telefont. 2 napja vettem egy D-Link DIR 842-es dual bandes routert a DIGI 1000 nethez. Konfiguráltam, vezetékes net nagyon gyors és stabil, a wifi sebessége elfogadható, azonban néha-néha (van amikor egymás után 3-4 alkalommal, van amikor hosszú órákig egyszer sem) eldobja a wifit, majd pár másodperc után magától csatlakozik, tegnap olyan üzeneteket írt ki, hogy "változást érzékeltünk a hálózatban", előfordul, hogy magától nem csatlakozik újra, ilyenkor nekem kell.

Azzal a filléres Digis ZTE routerrel 3 évig nem volt ilyen gondom.

A beállításokban beállítottam a 12-es csatornát, mert az tök üres (társasház), és only n-re állítottam, de néha így is eldobja. Csak a 2,4 Ghz-et használó laptopomon van ilyen gondom (Lenovo Thinkpad T410 némi tuninggal és Win 10-el), az Iphonok stabilak az 5 Ghz-en.

Azt szeretném kérdezni, hogy:

1. Vigyem vissza az edigitálba a routert és cseréljem másikra ? Ha igen, melyikre?
Asus RT-AC51U AC750, 12.000 Ft, Asus RT-AC1200G Plus, 26.000 Ft, D-Link DIR-850L AC1200, 17.000 Ft, TP-Link Archer C2 AC750, 14.000 Ft.

2. Vegyek a laptoba egy TP-LINK Archer T4U AC1200 wifiUSB adaptert és használjam 5 Ghz-en ?

3. Beállítás gondom van

Köszönöm az esetleges válaszokat, és elnézést ha hülyeségeket kérdezek :R

(#49181) krealon válasza #33889536 (#49180) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A beállításokban beállítottam a 12-es csatornát, mert az tök üres (társasház), és only n-re állítottam, de néha így is eldobja. [...]
Azt szeretném kérdezni, hogy:

1. Vigyem vissza az edigitálba a routert és cseréljem másikra ? Ha igen, melyikre?
Asus RT-AC51U AC750, 12.000 Ft, Asus RT-AC1200G Plus, 26.000 Ft, D-Link DIR-850L AC1200, 17.000 Ft, TP-Link Archer C2 AC750, 14.000 Ft.
"

Ha csak ez a valasztek, nem vagy elorebb a cserevel.

"2. Vegyek a laptoba egy TP-LINK Archer T4U AC1200 wifiUSB adaptert és használjam 5 Ghz-en ?"

Ez egy jo megoldas.

"3. Beállítás gondom van"

Probald a fix 20 MHz, csatornaszelesseg, WPA2/AES titkositas beallitast, majd probalgasd vegig a csatornakat 1-11-ig.

(#49182) #33889536 válasza krealon (#49181) üzenetére


#33889536
törölt tag

Köszi!
fix 20 Mhz-en van, volt.

only "n" maradhat, vagy legyen "g/n"?

Akkor melyik routert ajánlanád az edigitáltól? Nem akarok csúcskategóriát, csak annyi az elvárás, hogy ne dobálja a wifit. 2 méterre van a laptop a routertől, és csak böngészek a gépen.

A titkosítás a D-link felületén: WPA-Personal, meg van még opcióként WEP, meg None. A Windows beállításoknál: WPA2-Personal-on van.

Oda tegyek pipát, hogy "FIPS kompatibilítás engedélyezése ehhez a hálózathoz" és a másik: "Kapcsolódás akkor is, ha a hálózat nem teszi közzé a nevét (SSID)"? Fogalmam sincs, hogy mik ezek.

(#49183) Gubek-Einste válasza slezakimi (#49179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
Milyen típusú volt a másik router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49184) Gubek-Einste válasza #33889536 (#49182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

only "n" maradhat, vagy legyen "g/n"?
Ha nincsen N-sen kivül G-s kliens eszközöd akkor maradhat.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49185) MCs88 válasza Gubek-Einste (#49178) üzenetére


MCs88
aktív tag

Az a baj, hogy kb 10 éve épült a lakás és sajnos csak 4 eres telefonkábel van széthúzva a szobákba, ráadásul a felső szobába vezető szakaszon annyi kanyar van benne, hogy nem merek nekiállni egy UTP behúzásának.

Egy ASUS RT-AC87U és EA-AC87 pároson gondolkodom, bár még nem döntöttem el, hogy megér-e ennyi az, hogy ne halljam a zúgást.

(#49186) Gubek-Einste válasza MCs88 (#49185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NAS-t nyugodtan lehet tenni hangszigetelt szekrénybe, nem router, hogy a működését rontsa.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49187) MCs88 válasza Gubek-Einste (#49186) üzenetére


MCs88
aktív tag

Igen egyre inkább látom én is, hogy valami ilyesmi megoldás a logikusabb döntés.

(#49188) slezakimi válasza Gubek-Einste (#49183) üzenetére


slezakimi
senior tag

A környezet könnyűszerkezetes ház. Legmesszebb sincs 6-8 méter.
Amiket mértem azonban 1 méterre a routertől sikerült.
1 Redmi Note 4, 1 Redmi Note 3, 1 HP lapos, 1 Toshiba lapos, 1 Lenovo lapos.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#49189) mezis válasza slezakimi (#49188) üzenetére


mezis
nagyúr

Mely WiFi AP, jelismétlő (? :F ) a tied ?

mezis

(#49190) slezakimi válasza mezis (#49189) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.

Igen az enyim, lehet ez a baj? Anélkül 2 szobával arrébb már nincs jel :(

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#49191) mezis válasza slezakimi (#49190) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelismétlő kb "félúton" van ?

mezis

(#49192) slezakimi válasza mezis (#49191) üzenetére


slezakimi
senior tag

Igen kb úgy 4-5 méterre a routertől.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#49193) pixta78 válasza pixta78 (#49172) üzenetére


pixta78
senior tag

Erre valaki tudja a választ?
Milyen jelenség?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#49194) APONE


APONE
tag

ÜDV!! kérnék egy kis segítséget: vettem 3 napja egy új lenovo laptopot amibe ac wifi van de sehogy nem tudok vele 27 megánál gyorsabb nettet mérni: a régi laptopomba n-es wifi volt és azzal mértem 43 megás nettet,
az ac -nak tudni kelene már a 100Mb legalább..
120/10 a nettem..
upc connet box van (wifis modem) ugyan abba a helységbe van az új gép is: kertes házba lakom, már csináltam wifi driver frissítést is de nem változott, a modem beállításiba 5ghz -is bevan kapcsolva.. :F

(#49195) mezis válasza APONE (#49194) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nézd meg egy Live Linux-al is.
(Lenovo-n frissül a Win ? :F )

mezis

(#49196) APONE válasza mezis (#49195) üzenetére


APONE
tag

igen frissül.. a win10.. live linuxal hogy lehet megnézni.. :F

(#49197) Gubek-Einste válasza APONE (#49196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Letöltesz egyet, CD-re/pendrive-ra felteszed, bebootolsz róla és használod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49198) mezis válasza APONE (#49196) üzenetére


mezis
nagyúr

A Win frissítés nagyon el tudja foglalni egy PC valamennyi processzorát, miközben tetű lassan csordogál a frissítés.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49199) Stehe válasza Gubek-Einste (#49175) üzenetére


Stehe
aktív tag

Igazából egy ideiglenes megoldást keresnék addig, amíg felbővítem az infrastruktúrát. Jelenleg van egy 54mbps-es laptopom, egy 300mbites routerem és egy 1gbites Digi netem. Pár hónapig még marad a felállás, tavasz körül lecserélem a teljes infrastruktúrát (router, laptop médiaeszközök), hogy minden bírja a gigabitet, de addig szeretném ha legalább a 300mbitet ki tudnám használni. Ha jól gondolom, a legoptimálisabb megoldás egy olyan USB adapter lenne, ami bírja a 300Mbitet, ezt szeretném minél olcsóbban megúszni. Téglafalak vannak, a router és laptop között max 1-2 fal lenne, családi ház. Illetve a laptopomon csak USB 2.0-s csatlakozó van, ez is korlát...

Fentiek tükrében USB adaptert ajánlanál, vagy egyéb megoldást? Illetve USB adapterek között pontosan melyik eszköz felelne meg a fentieknek?

(#49200) adp


adp
őstag

sziasztok.

egy kis segítséget szeretnék kérni: vasárnap üzemeltem be az új UPC konnekt boxot az új 500-as nettel,
az a bajom, hogy wifin valamiért az én laptopon nem megy fentebb mint 0.33mbit.. kábelen nincs gond, telefonon és másik laptoppal wifin sincs gond. sőt másik wifihálózatnál sincs a saját laposommal wifi gond. ez mitől lehet?
újrahúztam a wint és maradt a probléma
gépem: dell inspiron n5010

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.