Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Kb 2 hónapja használok egy TP link c7 router. Azt játssza, hogy kb egy hét használat után belassul a kábeles, és wifis net is rajta, és elkezd szakadozni. Újraindítás megoldja, de csak ideig óráig. Resetelltem, és frissítettem is már, semmit nem javult. Vigyem megint vissza az üzletebe?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#49902) mezis válasza zorzy4 (#49901) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Éjszakára kapcsold ki. (Környezetet is kíméled vele...)

mezis

(#49903) yaszuf


yaszuf
csendes tag

Hali,

A két router beállításai láthatóak a csatolmányokban. Remélem ezekre a beállításokra gondoltál.


(#49904) Gubek-Einste válasza yaszuf (#49903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van összekötve a két eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49905) yaszuf válasza Gubek-Einste (#49904) üzenetére


yaszuf
csendes tag

Kábellel van összekötve.

(#49906) zorzy4 válasza mezis (#49902) üzenetére


zorzy4
őstag

Én vagyok az aki a töltőt is mindig kihúzza, kivéve ha nem éjszaka töltöm a telefont. De itt ez nem megoldás, attól ez még hibás működés. Jól gondolom?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#49907) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!
UPC Connect Box-hoz miyen PCIE WIFI kártyát javasoltok? Átlagos használatra, ami még jó de nem egy vagyon.
Köszi

(#49908) Storms válasza BenceShearer (#49907) üzenetére


Storms
őstag

Szia
USB-s wifi adapter szerintem jobb lenne. A gépház eléggé elfogná a jelet.
A hosszú usb kábel miatt sokkal könnyebb megtalálni a megfelelő helyet ahol a jelerősség is jobb.

Ezeket ajánlanám:
Asus USB N14 N300 [link]
TP-Link WN822N N300 [link]
Ha kell az 5Ghz is : [link]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49909) BenceShearer válasza Storms (#49908) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Köszönöm! :)

(#49910) sir0cco


sir0cco
tag

Sziasztok.
Usb -s WiFi adapter vásárlás előtt állok (ac-s) és érdekelne, hogy melyik az ajánlottabb az Asus vagy a TpLink?

(USB Ac-54 vagy egy TpLink T4U-ra gondoltam)

Köszönöm

(#49911) Storms válasza sir0cco (#49910) üzenetére


Storms
őstag

Inkább külső antennás ajánlott. pl.: TP-Link Archer T4UH [link]
Asus USB AC56 [link]
Asus USB AC68 [link]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49912) sir0cco válasza Storms (#49911) üzenetére


sir0cco
tag

Köszi, rendben.
Ez még esetleg belefér? TP-Link Archer T4UH v2
[link]

(#49913) Storms válasza sir0cco (#49912) üzenetére


Storms
őstag

Megfelelő az is igen. Szerintem nyugodtan megveheted. :)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49914) ussseal válasza sir0cco (#49910) üzenetére


ussseal
tag

Szia! Pont a napokban vettem az alattam említett Archer T4UH v2-es verzióját.

Elég stabilan hozza a UPC 500/22-es csomagjának maximum értékeihez közelítő sebességet egy téglafalon keresztül, még a szolgáltató "csodaboxával" is.

Viszont vigyázz, egy-két helyen kapni csak ténylegesen a v2-es verziót jelenleg, több helyen kiderült, hogy valójában a régi verziót (fehér, bölcső nélküli) forgalmazzák még.

[ Szerkesztve ]

(#49915) sir0cco válasza ussseal (#49914) üzenetére


sir0cco
tag

Szia, nagyon hasznos infó köszönet érte. Akkor érdemes egyeztetni a bolttal előtte.

(#49916) ussseal válasza sir0cco (#49915) üzenetére


ussseal
tag

Nincs mit, mindenképpen érdemes utánakérdezni, igen (de pm-ben szívesen elküldöm, hogy én honnan rendeltem :) )

(#49917) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

tplink TL-MR6400 beüzemelése során az alábbi probléma adódott:
pc-k nem tudnak csatlakozni wifin - nem látják a hálózatot, telefonok (droid) viszont igen.

újra lett indítva a router és a gépek is.

mit hogyan kellene beállítanom?

köszi a választ.

(#49918) woodworm válasza ussseal (#49916) üzenetére


woodworm
veterán

Mi baj a v1-essel?
Jó dolog a design, de a kívánatos forma miatt akár visszalépés is lehet a beépített antenna.

(#49919) sir0cco válasza woodworm (#49918) üzenetére


sir0cco
tag

A v2-esnek is külső antennája van nem? Csak kihajtható formában

(#49920) ussseal válasza sir0cco (#49919) üzenetére


ussseal
tag

Igen, kihajtható külső, igazából a v1 is hasonló logika, csak ott két kihajtós rész van. Nem találtam semmilyen összehasonlító tesztet az előző verzióval, de ugyanaz a Realtek chip van mindkettőben wikidev szerint, számomra pedig sokkal esztétikusabb ez a fekete dokkolós megoldás, így ezért kerestem mindenképpen ezt.

(#49921) woodworm válasza sir0cco (#49919) üzenetére


woodworm
veterán

Nem láttam egyiket sem szétszedve, de a v2 kihajthatósága elég korlátozott, nagy valószínűséggel egy nyomtatott áramköri lapot tartalmaz. Nagy játék megy az antennákkal, de a v1-esé jobbnak tűnik. Pozicionálni is egyszerűbb lehet.

(#49922) Intruder2k5 válasza Ringman (#49917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csatornaszélesség első körben legyen 20MHz, a csatorna pedig fix, mindenképp 1-11 közt valami, titkosítás WPA2+AES.

(#49923) Gubek-Einste válasza yaszuf (#49905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így vannak összekötve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49924) Ringman válasza Intruder2k5 (#49922) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, kipróbálom.

(#49925) BOSCH75


BOSCH75
csendes tag

Sziasztok
a köv kérdésem lenne,tudom a wifi sebessége nem teljesen hivatalos de..az elmult egy évben a upc 120mbit netem simán hozta ezt wifin semmi probléma nem volt,a netem maradt a laptop is uj 1 éves csak..viszont az utobbi honapokban ujfent csak 55mbit körüli a wifi sebessége és ezt furcsállom nem történt elvben semmi változás a saját dolgaimban..kérdésem hogy esetleg valami ötlet hogy javuljon ujra mit kéne tenni?(a kezdet kezdetén volt hasonlo probléma de ott a win 10 frissitése után tepert a wifi még a 130 135 mbit is megvolt sokszor...)

(#49926) mezis válasza zorzy4 (#49906) üzenetére


mezis
nagyúr

Nehéz lesz a garanciát érvényesíteni.
Csak kibír naponta 2 perces áramszünetet a felhasználók bősz hada ?

mezis

(#49927) mezis válasza BOSCH75 (#49925) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Szomszédok közel ?

mezis

(#49928) zorzy4 válasza mezis (#49926) üzenetére


zorzy4
őstag

Ahol vettem korrekt cég, már két hasomló hiba miatt, cseréltek, illetve felajánlották a vételár visszafizetését. Én választottam, hogy ráfizetéssel komolyabb megbízhatóbb modellt viszek. Most már azt fogom választani, és marad a jó öreg megbízható Tenda. És soha többet Tp link!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#49929) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok jelenleg egy Tplink 1043ND v2 routerem van. Úgy alakult,hogy hűségidővel megemelkedik az internet sebességünk 240 Mbitről 500Mbit-re és ezzel egyidejűleg kapunk egy upc Connectboxot is ami egy router 2.4 és 5 Ghz-en működik.

Azt szeretném elérni,hogy a jelenlegi Tplink átmenne édesanyám a szekrény tetejére majd onnan már vezetékesen csatlakozna a routerhez anyum gépe.
Megvalósítható? Gondolom a gyári firmware-rel nem megy :)

Ne ismerem a connectbox hatótávolságát ezért csak elméleti a kérdésem mert a döntésem függ a mért tapasztalattól.

(#49930) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Adott egy nagy terület, amelyet le kellene fednem AZONOS SSID-val rendelkező wifivel. Fontos, hogy ne kelljen az eszközöket átcsatlakoztatni egy másik nevű hálózatra. Tehát, ha mozognak a területen, akkor mondjuk videóhívás közben ne szakadjon meg a hívás mert át kell csatlakozni egy másik eszközre. Megoldható ez?

köszönöm

(#49931) kali válasza smallmer (#49930) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Megoldható, vannak eszközök, amik tudják adott barangolási funkciót, beállítható, hogy milyen értéknél engedjék el, illetve át másikra (akár azonos SSID-vel rendelkezőre) a felcsatlakozott eszközt (példának mutatok egy Asus router emulátort: pirossal jelöltem az opciót: Link), viszont fontos kitétel, hogy minden eszköz kezelje azt, a felcsatlakozott ellenoldali eszközök is, ellenkező esetben nem fog megfelelően működni, viszont tudni kell, hogy sok ellenoldali eszköz nem, vagy nem teljesen kezeli ezt, hiába képes rá a hálózat és azt azt szolgáltató eszközök.

(#49932) smallmer válasza kali (#49931) üzenetére


smallmer
őstag

asus router van, ASUS RT-AC68U. ehhez milyen eszközök ajánlottak? :R

(#49933) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#49929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagyis azt szeretnéd, hogy a TP-Link csatlakozom fel a CB wifi-jére és azt kábelen ossza le?
Ha igen akkor CFW kell ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49934) BOSCH75 válasza mezis (#49927) üzenetére


BOSCH75
csendes tag

szomszéd egy ami érzékelhető,egy telekomos de az már elötte is megvolt.....

(#49935) krealon válasza kali (#49931) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Megoldható, vannak eszközök, amik tudják adott barangolási funkciót, beállítható, hogy milyen értéknél engedjék el, illetve át másikra"

A kerdes felvetesben az volt, hogy "ha mozognak a területen, akkor mondjuk videóhívás közben ne szakadjon meg a hívás".
Az asus routerek roaming assistant-ja csak ledobja a gyenge jelszintu klienseket es az atallas idejere megszakad a kapcsolat, akar 5-10 mp-re is. Egy videohivas ennyit nem szokott kibirni.

A szukseges tudas az ugnevezett "Fast roaming".
Reszletek a Cisco-tol.

Az Asusnak az AiMesh megoldasa tudja ezt, viszont csak a felsokategorias (AC1900+) eszkozokben tamogatott.

(#49936) kali válasza krealon (#49935) üzenetére


kali
legenda

Nem írtam volna, ha lennék biztos a megvalósíthatóságban, de volt szerencsém Asus SOHO eszközökkel konfogolni ilyen hálózatot, viszonylag egyszerűen megoldható, ha tudja az ember, hogy milyen ellenoldali eszköz felel meg az elvárásoknak.
Kell meghatározott számú Asus router például, amik tudják a korábban írt funkciót, meg olyan eszközök az ellenoldalra, amik párhuzamosan képesek felcsatlakozni a 2.4 és 5 GHz sávra - az egyszerűség kedvéért vegyük valamelyik iPhone típust közül, még csak nem is muszáj a legújabb -, a routereknél az asszisztenst pedig az értékek megfelelő eltolásával beállítani a sávokra vonatkozóan is, Skype hívással is teszteltük, megfelelően működött, nem volt szakadás a váltáskor.
Aki persze üzleti kategóriás, ipari megoldást akar, ami több ellenoldallal kompatibilis, az sokkal húzósabb áron megoldhatja, bár még az sem lesz garancia arra, hogy kivétel nélkül bármilyen ellenoldali eszközzel tökéletesen működni fog.
Megjegyzem, alapban arra volt használva adott funkció, hogy az elsődlegesen 5 GHz-en használt megfelelő eszközök időben és viszonylag gyorsan váltsanak 2.4 GHz-re akkor, ha a routertől távolodik az ellenoldali eszköz és az 5 GHz már gyenge, szakadozik, vagy meg is szakad és ne utóbbi eset miatt kelljen manuálisan átváltani a 2.4 GHz-es hálózatra, hanem időben megtörténjen automatikusan, de ezt logikázva sikerült a fentieket kisakkozni és működött.

[ Szerkesztve ]

(#49937) mezis válasza BOSCH75 (#49934) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi driver eltávolítása, installálása. (A Win frissítéseinek néha vannak meglepetései.)

mezis

(#49938) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#49933) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen :)

(#49939) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Az otthoni halozatom minden tagja vezetekkel csatlakozik(tv,nas,pc).
A Pc-hez vezeto kabel megserult nincs gigabites eleres csak 100 idonkent 10.
Ujrakabelezes nem megoldhato pillanatnyilag, majd egy esetleges festes soran igen,mert minden kabel be van huzva a falba, ez kb 20 meter es tobb kanyar is van.
Az a kerdesem ,hogy kivalthato-e valamilyen vezeteknelkuli eszkozzel a kabelezes ,hogy a Pc-n meglegyen a helyi halon a gigabites kozeli sebesseg, ha masolni akarok a Nas-ra!?
Vagy jobban jarok ha a tv-nel lejovo kabel-t egy switc-el elosztom a tv es Pc iranyaba. Ott mar csak 4-5 meter tavolsag van es a kabel elfer a szegelylec mogott.

[ Szerkesztve ]

(#49940) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#49938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT alapú firmware-t kell feltenned a router-re, hogy legyen kliens módod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49941) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#49939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelnek nincsen semmilyen alternatívája, főleg nem vezeték nélküli megoldásban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49942) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#49940) üzenetére


Csabi1984
addikt

LEDE is jó?

(#49943) woodworm válasza Csabi1984 (#49942) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlatilag ugyanaz.

(#49944) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Internet szolgáltató váltás volt nálam, most UPC 240Mbit/s -es a net (a gyári Connect Box sugározza 2,4Ghz és 5Ghz-en is a wifi jelet), wifi adapteren keresztül szeretném minél jobban kihasználni a sebességet.

Most egy Asus USB-N14-es (N-es, 2,4Ghz-es, 300Mbit/s) [link] wifi adapterrel csatlakozok hozzá. Falon keresztül vagy egy légtérbe is 90-100Mbit/s a sebesség. Miért nem hozza az elméleti 300Mbit/s-et?

Javulna a sebesség egy 5Ghz-es wifi adapterrel? max 10eFt-ig mennék el , mit javasoltok, 1fal távolsággal? egyéb javaslat? Köszi! :R
Pl.: TP-LINK Archer T2UH AC600 [link]
EDIMAX EW-7811DAC [link]
NETIS SYSTEMS WF-2190 [link]

[ Szerkesztve ]

(#49945) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Két ház között szeretnék netet átlőni a legegyszerűbb módon.

Vezetékkel is kihúzhatnám, viszont nem biztos, hogy olcsóbban megúsznám.

Milyen eszközzel lehetne Plug&Play megoldani a dolgot.

Kb 50 méterre van egymástól a két ház. Lehet elég lenne egy nagyobb antenna a jelenlegi Routerre?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49946) kali válasza Monya78 (#49944) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mert az az "elméleti" sebesség az valójában a kapcsolat sebessége, amit tud is - megnézed a munkaállomáson a kapcsolat sebességét és az megfelelő feltételek mellett 300 Mbps -, de az nem egyenlő a hasznos (mérhető) sebességgel.
Sarkítva: A wifi forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, mérésre csak a hasznos adat kerül, de a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés is, ebből adódik a kapcsolat és a mért sebesség különbözete.
2.4 GHz 300 Mbps kapcsolatnál nagyjából rendben van a ~100 Mbps mérhető sebesség, pláne falon keresztül.
Az N szabványos 5 GHz 300 Mbps kapcsolat már valamivel gyorsabb hasznos sebességet tud, az AC pláne, ott a minimum kapcsolati sebesség 433 Mbps, cserébe ezek a magasabb frekvencia miatt fogékonyabbak az akadályozó tényezőkre, fal beiktatásakor ezzel érdemes számolni.
Az AC 433 Mbps kapcsolat nagyon ideális esetben átviszi a 240 Mbps sebességet hasznosan (mérhetően), de ahhoz tényleg mindennek stimmelnie kell, falon keresztül viszont már erősen kérdéses.
Ideálisabb lenne 2*2:2 MIMO képes AC wifi modult beszerezni, annak 867 Mbps a maximum kapcsolati sebessége, így jobb esetben a 240 Mbps nem probléma (ideális esetben a duplája környékén sem).
Az általad kinézett wifi modulok közül az első kettő csak 1*1:1 MIMO képes, tehát 433 Mbps AC kapcsolatot tud, így azokkal nem feltétlenül érdemes falon át próbálkozni a maximum sebesség tekintetében, az utolsó viszont a dupláját, azzal esetleg (mert wifi esetén nem lehet csak az eszközök alapján biztosra menni, mivel a környezeti tényezők is befolyásolják) falon át is működhet a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#49947) Monya78 válasza kali (#49946) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm ezt a gyors és kimerítő választ :) :R

Szétnézek az 5Ghz-es AC1200-as, antennás adapterek között ...

(#49948) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#49941) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Persze ezzel tisztában vagyok,de azt gondoltam egy ilyen eszköz alternatíva lehet: Asus USB AC56

Ha egy Switch-en keresztül osztom meg a netet akkor ott nem fog feleződni a sebesség?

(#49949) MaCS_70 válasza Gsx-rr (#49948) üzenetére


MaCS_70
félisten

A switchen csak átfolyik az adat, nincs olyan jellegű sebességvesztés, mint a repeatereknék, ahol időben vannak kihagyások. Switchnél csak a csomóponti szabályra kell ügyelni, azaz ha elágazás van az adatfolyamban, a már megosztott ágakon nem mehet több adat, mint a megosztandó ágon összesen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49950) kali válasza Monya78 (#49947) üzenetére


kali
legenda

Egy ilyet ha beleszorítanál, jó vétel lenne: Link (Pláne akkor, ha tényleg a képen látható v1-et adják, nem pedig az újabbat v2-t: Link, bár nem rossz utóbbi sem, de a v1 az antennák tekintetében jobb.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.