Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14201) zsocy válasza jonnyjoker01 (#14200) üzenetére


zsocy
őstag

Érzésem szerint a sebességre gondolt. Vannak olyan makrók amik még a "rendes" procikat is ki tudják fektetni, hát még egy tablet atomját.

(#14202) ®abstract® válasza WolfiMusic (#14185) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem van egy madcatz strike m bluetooth billentyuzetem.korrekt darab :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#14203) axer6907 válasza zsocy (#14201) üzenetére


axer6907
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ahogy levettem képes csak lassabban mint 1 „normális” gép. Lehet láma volt az érdeklődés de még nem próbáltam.

(#14204) r.levente75


r.levente75
addikt

Felraktam a LibreOfficet a szövegszerkesztőben a betűtípust és a betűméretet kiválasztom de hogyan lehet véglegesíteni ha újra megnyitom a programot akkor ezek a Beállítások megmaradjanak?

(#14205) UHHH válasza r.levente75 (#14204) üzenetére


UHHH
senior tag

A "default template"-et szerkeszteni kell.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14206) r.levente75 válasza UHHH (#14205) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi, megcsináltam van saját sablon, meg minden, de amikor bezárom és újra kinyitom a programot, nem ez jelenik meg kapásból, hanem valami ami nekem nem kell. Pedig alapértelmezettnek is be van állítva az általam készített sablon, mégsem azt nyitja meg. Be kell külön lépnem előkeresni a saját sablonomban amit csiáltam és úgy rakja be második doksiként. Ez így nem jó.

(#14207) UHHH válasza r.levente75 (#14206) üzenetére


UHHH
senior tag

Nem használom a programot, csak ötlet: Ne saját, hanem alapértelmezett sablont csinálj! :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14208) MenőManó03


MenőManó03
csendes tag

Sziasztok, utazáshoz keresek dokkolós tabletet vagy netbookot, így az egyik legfontosabb, hogy strapabíró legyen. Teljes értékű excel és word legyen rajta. Film nézésre, netezésre használnám még.
Mobilnettel is használható legyen.
Lehet itthoni és kinti beszerzés.
Ár: 0-150 000 Ft között
Ezekről mi a vélemény?

Chuwi Hi13

Voyo i8Plus

Vagy szívesen fogadok egyéb javaslatokat. :)

Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!

(#14209) nirvana333 válasza GAbre (#14151) üzenetére


nirvana333
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy Acer Iconia Tab 8 W1-810-et használtan. Gondoltam újratelepítem rajta a windows 10-et rögtön, nem kellenek nekem az előző tulaj memóriaszemetei.

Az automatikus újratelepítés közben 40%-nál megállt. 5 óra várakozás után már kikapcsoltam. Azóta végtelen ciklusba került. Telepítési hiba, indítsam újra. Újraindulás után ugyanez...

A szervízgaranciája elsején lejárt. Pont elmúlt 1 éves. Rákölteni nagyon nem akarok. 17e volt használtan, gondolom hasonló árban javítanák egy szervízben is...

Mit lehet tenni ilyenkor?

(#14210) zsocy válasza nirvana333 (#14209) üzenetére


zsocy
őstag

Próbáld úgy telepíteni rá a windowst mintha bármilyen asztali gépre tennéd fel. Bootolható pendrive, biosból beállít, és arról bootol. Ha máshogy nem megy be biosba próbálj rádugni egy billentyűzetet.

Ha eddig is úgy csináltad akkor keress másik iso-t, másik pendriveot esetleg azok is hibásak lehetnek.

Ezek ugyanúgy működnek mint az asztali gépek, OS-t telepíteni is úgy kéne rájuk elvileg.

(#14211) nirvana333 válasza zsocy (#14210) üzenetére


nirvana333
csendes tag

Sajnos az se megy. Elkezd bootolni ugyan, de aztán rögtön kidob telepítési hibával. 64 bites win 10 telepítése nem tud elindulni. A processzorról annyit találtam, hogy 64 bites, nem 32, vagy valamit nagyon benéztem...

(#14212) bcl válasza nirvana333 (#14211) üzenetére


bcl
senior tag

32 bites OS image kell neked, mert az EFI - ha jól tudom - 32 bites.
Ezért nem tud elindulni a telepítés. A CPU valóban 64 bites lenne, de így ugye kb mindegy.
Ráadásul a 2GB RAM miatt elég a 32 bites OS.

(#14213) phain


phain
tag

Üdv !

Ebben a témában esetleg jártas valaki ?

A "notebook" topicba nem sok sikerrel jártam, talán itt.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni !

(#14214) smc válasza phain (#14213) üzenetére


smc
addikt

Eléggé hasonlóak ezek a gépek. A fő különbség a kijelző mérete, ami ugye az egész gép méretére kihat. Mekkora lenne számodra ideális?
CPU, RAM, SSD mindegyikben egyforma. A pavilion-ban van nvidia gpu, ami erősebb a többinél, nem tudom erre szükséged van-e.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14215) phain válasza smc (#14214) üzenetére


phain
tag

Már most köszönöm a segítséged.

Én is a pavilion ba gondolkozom. Elvileg nem, de akkor már azt venném, hisz olcsóbb. Bár nem tudom melyikre érdemesebb így alapozni nvidia vagy inkább egy dupla RAM ? (az egyikbe ugye nvidia kárty van, de az envybe meg dupla ram )

A kijelző inkább kisebb, a 15" már nagynak érzem, szóval ebből adódódik, hogy a pavilion a jobb választás.

A fő kérdés, hogy vajon a spectre x360 megéri-e a plusz felárat ? ( több mint 130.000 Ft al több ) Mivel tudd többet ? Ez ne mvilágos számomra, azon kivűl, hogy vékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#14216) smc válasza phain (#14215) üzenetére


smc
addikt

Ahogy nézem a Spectre a prémium kategória a HP-nál.
A Pavilion-hoz képest biztosan. Vékonyabb, könnyebb. És igen, a több memória manapság sokkal többe kerül.
Sajnos nem ismerem a márkát egyáltalán, így nem tudok annál többet mondani, mint amennyit látok az interneten. :)
Érdemes lenne megnézni egy két youtube bemutatót a kinézett típusokról. Sok minden kiderülhet belőlük.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14217) phain válasza smc (#14216) üzenetére


phain
tag

Megtörtént, azért vagyok itt :D
Reménykedtem, hogy a RAM vs nvidia dologra valaki tud mondani valamit.

Amúgy pont lehet, hogy az nvidia a jobb választás, mert RAM bővítés bármikor lehetséges nem ?

(#14218) kovacs65 válasza phain (#14215) üzenetére


kovacs65
senior tag

Hi!
Nekem egy ilyenem van: HP Spectre x360 13-ac006ng
Ha van kérdésed...

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#14219) freelanced


freelanced
addikt

Üdv ! Jelenleg mire lehet számítani egy windowsos tablet esetében? Mondjuk egy laptophoz képest?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14220) Bogyó bá' válasza freelanced (#14219) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hááát, a tebletnek nem biztos hogy lesz billentyűzete.... ...viszont könnyebb cipelni :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14221) Papooo válasza freelanced (#14219) üzenetére


Papooo
senior tag

Milyen windowsos tabletről van szó és milyen felhasználási területről?
Van amelyik csak bohóckodni jó, de van ami lazán kivált egy laptopot is.
Egy "mezei" pár éves Asus T100 jobb választás tud lenni, mint némelyik bolti polcon pihenő N-es cerkás vagy AMD E1 procis laptop.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14222) freelanced válasza Papooo (#14221) üzenetére


freelanced
addikt

Nincs konkrétum. Amit ajánlanátok. Jelenleg egyetem mellé kéne, dokumentum szerkesztés alap dolgok. Képszerkesztés, programozás meg ilyesmi nincs tervben. Szóval átlag felhasználásra lenne.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14223) Game-over válasza freelanced (#14222) üzenetére


Game-over
aktív tag

Láttam feltetted a kérdést a droidos topicban is ezért egybe válaszolok: én szvsz inkább a win-es gépeket részesíteném előnyben egyetemhez.

Én is hasonló cipőben vagyok (egyetem), nekem van mindkét fajta gépem, de az androidost max. böngészés-filmnézés-pdf olvasásra használom, ha pedig aktívan kell csinálni valamit, akkor a windowsos.

Én sose gépeltem droidos gépen wordbe, excelt használtam már, de az nem hasonlítható össze a windowsos társával (sokkal kevesebb funkció, nehezebb felhasználás).

Nem tudom milyen szakra mész, de nálunk vannak programok, amik kifejezetten windowst kívánnak (akár csak annyi,pl. nómint nálunk, hogy az egyik házit egy DOS-os programból kellett elindítani....).
Másik: PDF-et tudtommal csak windows alól lehet szerkeszteni

A másik meg hogy egér-billentyűzet kombóval egyből kapsz egy teljesértékű gépet, amit akár rá is tudsz kötni monitorra.

A másik oldal pedig a win-es gépeknek: gyorsabban merül, lassabb a bekapcsolás (standby-ból is), súlyra nehezebb.

(#14224) freelanced válasza Game-over (#14223) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ !

Már csinálom az egyetemet csak egy böszme laptopom van, 2.4 kg és 15 colos legalább. Nekem ez a könyvek víz miegyéb mellé túl nagy és nehéz. Ennél egy tablet még billentyűzettel egérrel is lényegesen kellemesebben hordozható lenne. Itthon van gépem szóval azon ami olyan meg tudom csinálni. De ha mégis sürgősen kell valami amire a telefon kevés nem lenne rossz egy hordozható cumó.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14225) jonnyjoker01 válasza freelanced (#14224) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nagyon attól függ mennyi a kereted. 230-ért vettem a Miix 510 tabletemet ami most még az asztali gépemet is leváltotta, annyira erős masinának ígérkezik. Egyetemre tökéletes, nekem ugye muszáj volt jobban beruházni, mert programozásra is használom, amit más platformon nem lehet.

Általánosságban azt szoktam mondani, hogy Android/iOS tabletet tartalomfogyasztásra, Windows tabletet tartalomgyártásra kell venni. Ha nagyon max dokumentumokat akarsz kezelni, akkor egy erősebb androidos tabletet is feleannyiért kaphatsz, mint egy jó windowsosat. Office és pdf fájlokat is tudsz csinálni/szerkeszteni androidon a megfelelő alkalmazással. Viszont ez nagyon max amit tud csinálni egy androidos tablet ebből a szempontból.

szerk: pdf-ben nem vagyok biztos, most leszedtem az openofficet telefonra és csak nagyon alap módosításokat lehet végezni a pdfben (kép, szöveg hozzáadás, meglévő szöveg aláhúzása vagy áthúzása) de nem lehet módosítani a tartalmat, csak hozzádni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#14226) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok! Milyen tabletet tudtok ajánlani, amihez van billentyűzet és olyan 10" körüli kijelzője van? Keret olyan 120 ezer forint lenne, lehet ennyiért ilyent kapni? Leginkább netezésre meg filmnézésre kellene. Köszönöm a tippeket.

Tomikapc

(#14227) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok! Olcsóbb kínai termékekről mi a vélemény? Teclast, Onda, Chuwi stb. Max 40 ezerért keresnék windowsos tabletet.

(#14228) Papooo válasza b4lukapitany (#14227) üzenetére


Papooo
senior tag

A Teclastot nagyon sokan szidják.
Lehet hogy érdemes ránézni néha az apróra, mert 30-40-körül gyakran van Asus T100, esetleg Lenovo miix 2 10

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14229) Ufff


Ufff
senior tag

Sziasztok!
Tudtok valami olyan progit vagy megoldást, hogy a tablet képét (filmek, képek) a TV-n lássam? Vezeték nélküli megoldások érdekelnének. A TV és a tablet egy wifi-n van. Asus T102HA és egy Samsung TV (6-os széria).
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#14230) Ufff válasza Tomikapc (#14226) üzenetére


Ufff
senior tag

Asus T102HA. Teljesen jó kis gép.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#14231) Voice24


Voice24
őstag

Hali!

Kicsit nagyobb méretű tabletre szeretnék váltani az eddigi 8-as után. Eddig kizárólag androidos kütyüket nézegettem, de most valahogy képbe jöttek a windows-os tabok is. Túl sokat nem szánok rá, így jött be a képbe EZ. Sejtem, hogy nem a legfrissebb hardver rejtőzik benne, de nem is vagyok egy hardcore nyüstölő, és a legújabb játékok sem érdekelnek. Vállalható ez a kütyü ennyi pénzért? Egy jutúbos tesztelő szerint sokkal jobb, mint a hasonló árú androidos gépek.

Meg még annyi kérdésem lenne (windows-t csak pc-n használtam eddig), hogy az ezen lévő elvileg angol win10 magyarítható?.
Köszi :)

(#14232) qqcqqc válasza b4lukapitany (#14227) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem teclast x80 pro van, hát a win alatt harmat gyenge. Androidhoz jó a vas.

(#14233) profit válasza Voice24 (#14231) üzenetére


profit
junior tag

Milyen 9-15" tabletet vegyek tini fiamnak?

- FullHD felbontásnál nagyobb felbontású legyen [ például retina vagy még inkább QuadHD)
- hardver mindegy, méret is rugalmas
- hdmi és legalább két USB előnyben

Könyv olvasásra, internetes házi feladat írására és szabadidős kikapcsolódásra kellene. A gyermek raspberry mini pc-t épít.

---------
Voice24:
Sztem a jobb ajánlatok közül való, és a konfiguráció miatt sem kell szánakoznod. De ez retina alatti felbontású.
A retina és a quadHD könyvolvasásnál 2-szer annyi információt jelenít meg minden egyes oldalon, mint a FullHD. Ez nem kevesebbet jelent, mint hogy a quadHD kétoldalas megjelenítéssel mutatja olyan pontossággal a képeket, mint a FullHD egyoldalasan.
Videojátszásnál a retina alig haladja meg a FullHD-t, a QuadHD viszont 156%-kal mutatja szebben.

Szerintem decens, de FullHD-hez Kínából túl magas az ár.

Game-over es freelanced:

Pdf-et csak nyögvenyelősen lehet szerkeszteni mindkét oprendszer alatt. Androidon is vannak szerkesztésre, legalábbis kitmelye alkalmas szoftverek, pl Moonreader. Valamivel lassabban dolgozható fel vele például egy többoldalas feladatlap. Emellett az android nem mindig hajlandó tudomásul venni, hogy nem telefonon, hanem tableten fut. Ezért a képernyőn a tér gazdálkodása ilyen szerkesztési műveleteknél elmaradhat a windows-étól.

Androidon az irodai programok abszolút csúcsát az AOO app jelenti. Tableten szuper a használata. De a windows-os változata ugyanennek az ingyenes szoftvernek (Openoffice.org) még többet tud, és azt is jóval stabilabban. Emellett Windows-on jóval túlszárnyalja ezt az egyébként jó irodai szoftvert a Microsoft Office, melyló

[ Szerkesztve ]

(#14234) profit válasza profit (#14233) üzenetére


profit
junior tag

... a Microsoft Office, mely az irodai szoftverek abszolút királya, és amely - nyílt titok - teljességében csak Windows oprendszeren élvezhető. És ez nem mindegy, hogy a Windows olyan képességeit ne is említsük, melyek az asztali pc-khez tesznek hasonlatossá egy tabletet, mialatt az Android a mobil telefonokat veszi alapul.

A kijelző kezelése valami miatt jobb Windows alatt a nagy felbontásokban. A touch kezelése viszont Android alatt sokkal jobb.

(#14235) Voice24 válasza profit (#14233) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, de a könyvolvasás nálam nem szempont, egyáltalán nem olvasok így könyveket. Drágállod a cuccot? Ahol én nézelődtem, ennél drágábban is csak fhd kütyük voltak, ebben az árban pedig léteznek alacsonyabb felbontásúak is.
A magyar tesztje idején 78 ezer körül volt az ára, most 46, billentyűzettel együtt, német raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#14236) profit válasza Voice24 (#14235) üzenetére


profit
junior tag

Akkor mégiscsak jó ajánlat. Az áfát megtakarítod vele, ami remek. Tapasztalatom szerint a FullHD-nál nagyobb felbontás meghálálja magát. A gyereknek is inkább QuadHD, de minimum retina gépet szeretnék. Ott az internet, a képes leírások, feladatok, fotók, videók tömkelege. Lásson valamit belőle. A könyv egy terület csak, de minden A4 papír, minden fotó csak úgy tud megjelenni, amilyen a kijelző felbontása. A FullHD 2megapixelre egyszerűsít, a QuadHD 3,7 megapixelre.
Az ár dollárban, áfa nélkül, billentyűzettel már nem kérdés, hogy megéri. Szerintem itthon nincs hasonló ajánlat sehol.

[ Szerkesztve ]

(#14237) Game-over válasza profit (#14233) üzenetére


Game-over
aktív tag

Köszi a tapasztalatot pdf-el kapcsolatban!

A droidos topicban írtakat folytatnám itt:

Azt nem írtad, hogy a külföldi rendelés is szóba jöhet-e.

Ha igen: gyors keresés után CUBE Mix Plus (nekem ennek az előző generációja van 12"-ban)

Kerek 100 k kuponok nélkül (amit mindig lehet találni) EU raktárból
1 db 3.0 USB + 1 db USB-C (van átalakító sima usb-re, és még a hdmi jelet is kiviszi)
Hardverben nagyon erős, 10"-os
Egyedül a fullHD amin megbukik az elvárásokban

Ez csak egy példa volt, érdemes megnézni a többi gyártó kínálatát is, mondjuk én QHD-t nem láttam senkinél sem 2 in 1 gépbe szerelve.

(#14238) kovacs65 válasza Game-over (#14237) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ez nagyon jó.
Nekem eggyel kisebb procival van.
10"-ra elég ez a felbontás.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#14239) erahurka


erahurka
félisten

Ez a Medion cucc eléggé best buynak tűnik: [link]

Intel x5, 4/64GB, Full HD kijelző, yoga kivitel, 100k :Y

(#14240) kovacs65 válasza erahurka (#14239) üzenetére


kovacs65
senior tag

Hasonlítsd össze a M3-7Y30 procival!
Nagyságrendi eltérést fogsz tapasztalni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#14241) tlac válasza kovacs65 (#14240) üzenetére


tlac
nagyúr

bizony, a core m-es procik érzetre is jóval pörgősebbek

(#14242) erahurka válasza tlac (#14241) üzenetére


erahurka
félisten

Mutassatok Core M3-as gépet 100k körül újonnan magyar boltból :U

(#14243) tlac válasza erahurka (#14242) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább vennék egy használt garanciás üzleti szériás tabletet olcsóbban
pl. Dell Venue 11 Pro 7140

(#14244) profit válasza erahurka (#14239) üzenetére


profit
junior tag

Köszi, tetszik. Mennyi garanciát adnak?

Ha van külön tápkábel, akkor 1db USB is elég.

(#14245) UHHH válasza profit (#14244) üzenetére


UHHH
senior tag

Írja az oldalon: Garancia időtartam: 6 hó (kivéve akkumulátor)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14246) erahurka válasza UHHH (#14245) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt nem is figyeltem. Így elmennek a francba. Egy év garancia alatt nem veszek ennyiért semmit.

(#14247) Gabor0224


Gabor0224
csendes újonc

Sziasztok!

Újra lett rakva a tabletem, és win 10-ről win 8.1 került rá (ami gyárilag is volt rajta).

Két kérdésem lenne:

A kijelző automatikus elforgatása nem működik. Nincs a fényerősség állító fülnél sem az elforgatást ki-bekapcsoló ábra, sem pedig a kijelző felbontásánál ilyen beállítási lehetőség. Találtam egy oldalt, ahonnan egy .reg fájlt letöltve működhet, viszont amikor telepíteni akarnám, kiírt egy figyelmeztető üzenetet, hogy összekutyulhatja a dolgokat, ha módosítani szeretnék .reg fájllal. Ez csak sablon üzenet, vagy tényleg elcseszhet valamit? Érdemes kipróbálnom? Itt az oldal, a 4-es lehetőségnél van:

https://www.eightforums.com/tutorials/30587-screen-autorotation-lock-unlock-windows-8-a.html

Másik kérdés, valószínűleg ezerszer lerágott csont 8.1-nél:

Ha beakarok írni egy szöveget valahova, nem jön be automatikusan a billentyűzet (kivéve az áruháznál, de érdekes...), csak ha rányomok a tálcán a billentyűzet ikonra. Ez engem marhára idegesít, mert valamikor többször rá kell nyomnom arra a jelre, mire előjön a bill., mellényomok vagy mittomén. Van erre valamiféle megoldás?

(#14248) freelancer68 válasza UHHH (#14245) üzenetére


freelancer68
tag

Ez a használt Dell tabletra igaz. (egyébként lehet plusz garanciát venni hozzá plusz pénzért)
Ő a Mediont kérdezte, amire 3 év garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#14249) UHHH válasza erahurka (#14246) üzenetére


UHHH
senior tag

Bocs, a medionra 3 év a gari. :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14250) Bogyó bá' válasza erahurka (#14246) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha valaki fillérszexuálni akar, valahol kénytelen kompromisszumot kötni.... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.