Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14551) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok.
asztali gépről szeretnék váltani,mert már nem játszom abszolút.
azon gondolkodom,hogy amennyit a gépemért kapnék (kb 65K) azon elvileg, ahogy néztem a piacot már egy használható tabot kapnék. (nem gondolkodom újban)
a kérdés, hogy egy 65ezres tablettel, vagy egy 65ezres laptoppal járnék jobban ?
a tablet rögtön elsőbbséget élvez,hogy be tudom hozni a melóhelyemre is, de a laptopot nem .(nem munkára kell :) )
igazából filmezni, letölteni, kell, fusson el rajta egy nem olyan gépigényes játék, ha kedvem támadna. (csgo)
szerintetek milyen eszközzel járnék jobban. ?
üdv.

(#14552) tlac válasza betegphiu (#14551) üzenetére


tlac
nagyúr

ennyiért gyorsabb, jobb használt laptopot lehet venni, mint tabletet

de ha mégis tabletben gondolkozol, akkor core m-es proci alatt ne vegyél, azok viszont drágábbak, de néha ki lehet fogni

azt kell eldöntened, hogy kell-e neked az érintőkijelző, meg, hogy a billentyűzet leválasztható legyen

[ Szerkesztve ]

(#14553) betegphiu válasza tlac (#14552) üzenetére


betegphiu
senior tag

Hát ez nehéz döntés lesz. melóhelyen tabletről ha filmezek,azért nem szólnak, de egy laptopért már szólnának sztem. köszi

(#14554) UHHH válasza betegphiu (#14553) üzenetére


UHHH
senior tag

Egy 12.5"-os laptop nagyon kicsi, azt se viheted be? E6230-at? 3. generációs i5-tel meg ssd-vel megkapod hardverapróról olcsón.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14555) this is life válasza betegphiu (#14553) üzenetére


this is life
Ármester

A hardverapron vannak i5 vagy atommal szerelt 4 giga ram-os tabletek ,az altalad keresett ar savban ,ott nezz korul ..az atom jobb uzemido az i5 mellett a nyers ero ami szol .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14556) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok.
Nem tudom, ez a megfelelő topik erre a kérdésre, de lassan le kellene cserélnem a tabletem, és az utódot nem sikeröl kiválasztanom, tudnátok ajánlani valamit ,ami megfelel ezeknek a kritériumoknak:
-Passzív hűtés
-Minimum 10"
-Legalább 6 óra akkuidő terhelve
-Minimum 4 GB RAM
-Legyen dokkolható, vagy legyen hozzá rácsatolható bill.
-Teljes értékű USB
-És a legfontosabb: lehessen tölteni USB-ről (micro, vagy Type-C)
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14557) smc válasza BalanceR (#14556) üzenetére


smc
addikt

És nem találtál ilyen készüléket sehol, vagy mi a gond?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14558) BalanceR válasza smc (#14557) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem, vagy a teljes értékű USB, vagy az USB töltés hiányzik...
Illetve amin ezek megvannak azok régi Atomok 2GB rammal, vagy 150K+ az áruk... :(((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14559) smc válasza BalanceR (#14558) üzenetére


smc
addikt

Sajnos ez ilyen. Type C töltést nem rég alkalmaznak i5-ös taboknál, Atomból is van néhány ami 4 giga rammal van, az nem jó?

Pl Asus Transformer Mini?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14560) ferzoli válasza BalanceR (#14556) üzenetére


ferzoli
Ármester

Árat nem írtál, de a Surface 3 tudja ezeket, ebay-en használtan 100e körül elcsíphető néha a 4GB / 128 GB-os verzió.

(#14561) hajbel


hajbel
addikt

Windows 10 Pro installálása közben HP Elitepad 900 rákérdzett, hogy törlöm-e a TPM-et. Sajnos rányomtam az igenre. Felinstallálta a Windowst, de az eszközkezelő nem látja sem a HID-compliant touch screent, sem pedig a Wifi modult a tablet. Akárhányszor próbáltam újratenni a windowst, nem oldódott meg a probléma. Érintésre nem reagál, wifi pedig nincs.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#14562) tlac válasza hajbel (#14561) üzenetére


tlac
nagyúr

ennek nincs köze a tpm-hez
tedd fel pendrive-ról a drivereket

(#14563) derrik


derrik
őstag

Sziasztok
1xŰ videó szerkesztés és fotó kidolgozás lenne a feladat 100ezer vagy kicsivel alatta gondolkodom 12" maximális kijelzőméret. Táblagép ill. vagy érintős laptop. Beviteli eszközként valamilyen toll használata előny.
Dell Venue 11 Pro 7140 ezt néztem
Jó lehet vagy van más versenyző még ami be is szerezhető használtan???

(#14564) tlac válasza derrik (#14563) üzenetére


tlac
nagyúr

ha tudod, inkább az újabb generációt szerezd be a dell-ből
pl. 5175

(#14565) derrik válasza tlac (#14564) üzenetére


derrik
őstag

...ja ja vágom
De az már nem fér a keretbe jóval 100 ezer felett van annyiért SF 3 pro is van

(#14566) tlac válasza derrik (#14565) üzenetére


tlac
nagyúr

összességében nem annyira van sokkal 100 felett ebayről, ha csak a tabletet veszed
és 7140-hez lévő billentyűzettel is működik (azok olcsóbbak), stylus-t is lehet hozzá külön venni
nekem így van összerakva (plusz még van egy dokkoló is, elég jó vételt sikerült kifognom)

[ Szerkesztve ]

(#14567) hajbel válasza tlac (#14566) üzenetére


hajbel
addikt

Még az előző hsz-re reagálva, kösz szépen, fórumokon megtaláltam a szükséges driverekt. Az ősrégi hp-t a főnököm rendelte. Elmondanád légyszi, hogy mi és honnan van? Cégben kellene belőle néhány tíz darab.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#14568) carl18


carl18
addikt

Üdv! Szeretném a tabletem újra feltámasztani kis tunningal.

2 éve betört a Chuwi vi8-as tabletem kijelzője, akkut azóta kiszedtem belőle és azóta nem használtam.
Magam az alaplap még tutira jó, csak egy kijelzőt kéne szereznem hozzá.
A következő volna a célom, lehet összedobok egy kézikonzolt.

Egy kijelző kéne 5-6 colos ami kompatibilis az alaplaphoz? Pontosan honnan tudom hogy jó.e hozzá?
Sajnos a chipsetnek is kéne hűtés, az volt a gond amint elérte a cpu a 73 fokot vissza fogta az órajelet és néhány játéknál elég szépen lecsökkent a Framerate.

Első amire szükségem van egy kijelző :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14569) Kobold666


Kobold666
tag

Sziasztok! HP Elitepad G2-m van Win 8.1el. Ami a kérdés hogy lehetne megoldani hogy a kijelző lezárjon/kikapcsoljon, de ne kerüljön alvó módba?

(#14570) tlac válasza carl18 (#14568) üzenetére


tlac
nagyúr

ha szerencséd van, csak az érintőpanel tört össze és a képernyő ép
az előbbit pár ezer forintért lehet venni

(#14571) tlac válasza Kobold666 (#14569) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, be lehet állítani, de eléggé merülni fog

van még egy olyan opció is, hogy connected standby, ekkor a modern, áruházas app-ok tudnak készenléti üzemmódban is üzeneteket fogadni, jelezni

(#14572) carl18 válasza tlac (#14570) üzenetére


carl18
addikt

Nem a képernyő volt betörve, mert semmit se láttam a képből :D Azért csikok sokkasága jelent meg a képernyőn és semmit se lehetett látni. De bekapcsol és működik kelő képen, de sajnos ez lassan 2 éve volt.
Azóta jó volna valamit kezdeni a géppel, + az akku is oda van azóta.
Ezért akarok valami alkotni egy műanyag dobozba, pár 18650 akku meg megtámogatná a gépet :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14573) tlac válasza hajbel (#14567) üzenetére


tlac
nagyúr

mindent ebay-ről vettem, de én csak magamnak
ilyen mennyiségben cégnek szerintem nem ilyen helyről vásárolnék

(#14574) tlac válasza carl18 (#14572) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy egy ugyanolyan kijelzőt vegyél hozzá, mint amilye volt vagy használd a hdmi kimenetet
a többi opció elég esélytelen

(#14575) Kobold666 válasza tlac (#14571) üzenetére


Kobold666
tag

Nade hol, hogy?

(#14576) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Miix 320 még mindig ajánlott 3G-hez?
Esetleg egyéb alternatíva?
Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14577) tlac válasza Kobold666 (#14575) üzenetére


tlac
nagyúr

energiagazdálkodásnál nincs ott?
lehet akkor még parancssorból tekergetni kell

(#14578) Kobold666 válasza AxBattler (#14576) üzenetére


Kobold666
tag

Ha azt állítom be hogy ne lépjen alvó módba akkor meg világít a kijelző. Ha beállítom hogy kapcsoljon ki a kijelző akkor meg mégis alvóba lép amikor kikapcsol a kijelző

(#14579) Papooo válasza Kobold666 (#14578) üzenetére


Papooo
senior tag

Vezérlőpult-energiagazdálkodásnál kell beállítani hogy mennyi idő után kapcsolja ki a kijelzőt.
Nálam 5 perc után kikapcsol a kijelző, de az alvás ki van kapcsolva, így használom a tabletem rádió helyett.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14580) simauser


simauser
tag

Hali!

[link]Ezt érdemes megvenni?

Thx

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#14581) this is life válasza simauser (#14580) üzenetére


this is life
Ármester

Ha helyen kezeled a tabletben levo atom cpu-t akkor egy probat meger a dolog ,alap dolgokra eleg ero van a cherry atom prociban .Amugy inkabb ezt javasolnam , acer.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14582) Papooo válasza this is life (#14581) üzenetére


Papooo
senior tag

A képernyö a proci hűtermelése miatt egy idő után elkezd foltosodni, ráadásul ez a proci előszeretettel throttlingol a kisméretű hűtés miatt, és akkor már alig erősebb egy atomnál.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14583) this is life válasza Papooo (#14582) üzenetére


this is life
Ármester

Ilyet vettem a nyaron ,eddig nincs okom panaszra ,a nagy melegben se voltak hoelvezetesi gondok . Igaz akksirol a TDP KERET 14Watt-ra van leveve ,cpu/gpu akksirol energiatakarekos uzemmodban ,full tempo es terheles csak halozatra kotve . Elotte a baytrail atom tabletem volt ,passziv hutessel ,Chuwi vi10 ,ott valamit nagyon elbarmotak a hutessel , mert mar egy sima bongeszesnel is forro lett a hatlap ,meg sok egyebb apro nyug, 2 ev alatt 2 akksit nyirt ki a tablet ,ha throttlingolni kezdett akkor toltesvezerlo chip/elektronika tolteni sem engedte az akksit ...stb Ha windows es tablet talan a core M johetne kepbe , de a hutes ott is kerdeses.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14584) Papooo válasza this is life (#14583) üzenetére


Papooo
senior tag

A foltosodás, 2-3 év használat után fog jelentkezni.
Volt pár kínai csoda a kezemben, de imkább egy normálisan megcsinált bay trail tab, mint egy dzsunkafabrik cherry, ami akku, wifi, melegedés, vagy egyéb tervezési hibával.
Most épp egy Palace Hill platformos vasat nyúz a család, ha nem is egy szélvész, de a minőség és a strapabíró kialakítás mindenért kárpótol.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14585) derrik válasza Papooo (#14584) üzenetére


derrik
őstag

Vagy 2 hete nézegetem a tabokat. A Dell 7140/5175 a kijelző miatt kiesett. Halvány és csak HD. Surface 3 pro amiben kezdem látni azt ami kellene nekem. Ha az sem akkor már csak Ipad marad, de azt nem szeretném.....

(#14586) this is life válasza derrik (#14585) üzenetére


this is life
Ármester

Milyen celra es felhasznalasi teruletre kellene tablet ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14587) derrik válasza this is life (#14586) üzenetére


derrik
őstag

Van egy Afinity Photo nevű kép szerkesztő.
link
Ez a minimum ami a vas oldaláról ami kell hozzá. Képernyő felbontás persze a csillagos égig mehetne ....
1xűbb videóvágás pedig Filmora video editor. Nem 4K így kb ugyan az minimális rendszerigény. Stylus támogatás pedig feltétlen kell! A telefon Android, van egy asztali windows masina komolyabb kiépítésben a legerősebb i5 proci és 16gb ram. Ezen az összes komolyabb feladatot el tudom végezni, csak nem mobil. Így nem szeretnék 3.-nak egy IOS lomot még. De ha nem lesz más akkor ipad 2018 stílussal.....

[ Szerkesztve ]

(#14588) this is life válasza derrik (#14587) üzenetére


this is life
Ármester

Talan a Lenovo Yoga Book YB1-X91L (ZA16) [link]esetleg szoba johet , persze az a kerdes hogy mekkora a keret az eszkozre .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14589) derrik válasza this is life (#14588) üzenetére


derrik
őstag

Valami combosabb M-es processzorban gondolkodom. A keret vége olyan 160 de a használt sem baj. Mostanra kicsit elvesztettem a fonalat. Mert már a 2in1 eszközöket és a max. 13" yoga laptopok is keresés tárgyát képezik.....de azokhoz nem mind lehet stylust használni mert nincs benne aktív digitalizáló

(#14590) tlac válasza derrik (#14585) üzenetére


tlac
nagyúr

van dell 5175-öm, az full hd-s

(#14591) Papooo válasza derrik (#14589) üzenetére


Papooo
senior tag

Lenovo X230T vagy X240T?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14592) derrik válasza Papooo (#14591) üzenetére


derrik
őstag

tlac: bocsánat ! Valóban. De úgy akartam mondani akkor, hogy az 1080p egyenlőre kevésnek tűnik
Tapi notebook kategória az Lenovo Yoga 3 pro, de hiába M-proci van benne, aktív digitalizálót nem tettek bele.
Most az usa-ban keresek a Best Buy utolsó ár 599 volt a ms Surface 3 pro.
Huawei Matebook de annak valami csillagász írta az árát....

(#14593) tlac válasza derrik (#14592) üzenetére


tlac
nagyúr

annyira nem kevés, erre is alapértelmezetten beállít a win egy 125%-os nagyítást és kell is neki

(#14594) derrik válasza tlac (#14593) üzenetére


derrik
őstag

....nem tudom. Teszetekben nagyon lehúzták azt a kijelzőt. A színű hűséget a fényerőt, és a felbontást is

(#14595) this is life válasza derrik (#14594) üzenetére


this is life
Ármester

A szinhuseg kalibrációval javithato ,helyrehozhato , a felbontas a jo kerdes inkabb mert relativ magas felbontas fhd ,igenyli a felfele skálázást mert a win32 alkalmazasok igen csak toporodottek lesznek alapbeallitason. Ami erdekes nálam 175%-os felkalazast javasol w10 fhd alatt . Valjuk be oszinten a windos nem "kis" kijelzo es nagy felbontásra van optimalizálva . Igy is kulso alkalmazas kell a betumeret növeléshez ,mert a draga jo Redmondiak ez a lehetoseget is elvettek a creator update-el . En fokepp touch panelt hasznalok , es mokolas nelkul szinte eselytelen az erteklheto hasznalat .. Az uwp appoknal nincs ilyen gond .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14596) derrik válasza this is life (#14595) üzenetére


derrik
őstag

Nem tudok okos lenni. Androidos tabletjeim voltak de leszoktam róluk. Volt valamikor egy Ipad4 is. Az úgy adtam el ahogy kaptam. Most pedig laptopra nem de egy 10-12" tablet jó lenne. Mivel az említett két programot megvásároltam. Így gondoltam egy win tabletre......

(#14597) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok van egy dell venue pro 11 7140 tabom milyen 2260 as m.2 ssd mehetne bele ? 256-512.
Sajnos a neten rohadt drágán találni nekem megfelelne hardver aprós is de egyszerűen nem lelek.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#14598) kisninja válasza kisninja (#14597) üzenetére


kisninja
őstag

No nem sok ilyen ssd van viszont bele módolható a 2280 as is.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#14599) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!
Párom tabletet szeretne venni. Amire kellene neki: nyaralásokon valamint a hétköznapokon néha arról netezni, filmet nézni. Egy 8-10 oras üzemidőt szeretne mindenkép valamint minimum 64 GB-os tárhelyet.
Anyagilag a felső határ az kb 150 e ft
Milyen tabletet tudnátok ajánlani?
Köszönöm előre is a válaszotokat :)

(#14600) hroberto válasza Bjorngolf (#14599) üzenetére


hroberto
veterán

Szvsz erre inkább Androidost keressen!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.