Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13601) qqcqqc válasza margithid (#13600) üzenetére


qqcqqc
őstag

A mipad 3 MTK soc, nem lesz Windows verzió

(#13602) margithid válasza qqcqqc (#13601) üzenetére


margithid
veterán

Onnan gondoltam, mert mikor megjelent, akkor Core M procival reklámozták..
De akkor valamiért nem lett Windowsos verzió...
Snapdragon 835 elvileg már vinné a win10-et nem? Nincs esetleg valami infó, hogy mikor jelennek meg ilyen tabletek?

(#13603) Bogyó bá' válasza margithid (#13602) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kérdés helyesen: mikor jelenik meg ilyen Windows? :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13604) margithid válasza Bogyó bá' (#13603) üzenetére


margithid
veterán

A microsoft nem idénre igérte? Talán az őszi frissítésben már benne lesz.
Csak a gyártók is ugorjanak rá a témára gyorsan:)
Valamit ki kell találnia microsoftnak is, mert a Core m-es tabletek méregdrágák, amd örül, hogy a ryzenre tud koncentrálni, igy marad az arm.
Csak oldják meg ezt az emulálást normálisan.
Az Asus T100-asom már kezd kevés lenni azért...

(#13605) qqcqqc válasza margithid (#13604) üzenetére


qqcqqc
őstag

KB olyan lesz, mint a mostani atomos tabok, emulál egy 32 bites környezetet, szóval sokat ne várj tőle.

(#13606) Bogyó bá' válasza qqcqqc (#13605) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A mostani atomos tabokat ne nézd le: 4 GB RAM-mal, 64 bites Windowssal azért elég szépen muzsikál.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13607) Talala


Talala
senior tag

Helló! Ezzel a tabbal van valakinek tapasztalata chuwi egyszerű otthoni felhasználásra kéne, esetleg pc-t kiváltani valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

(#13608) this is life válasza margithid (#13604) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor mar inkabb ezerszer egy cherry trail atom alapu tablet , hiaba eros a qsd 835, emulalva nagy teljesitmenyt ne varj tole , meg ha dual cpu akkor sem , amugy az indulo arakat valahol 700-1000 $ kornyekere teszik , annyiert pedig mar a core M , illetve az i.x procis gepek is elerheoek ...
Ezek mellett ha az ms tenykedeset nezzuk ,kerdeses a windows 10 on arm Os minosege is , es akkor az intel hepciaskodasat meg se emlitem ami az sse liszensz korul kezd kialakulni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13609) margithid válasza this is life (#13608) üzenetére


margithid
veterán

Akkor jól el lesz szúrva az egész tablet piac...
Nem tudom miért nem támogatta intelt vagy amd is akár micrsoft.
Ilyen árakon ipadet fognak venni az emberek, köztük én is..

(#13610) Papooo válasza margithid (#13609) üzenetére


Papooo
senior tag

Én arra tippelek, hogy az U-s procik fognak átkerülni a használhatóbb tabletekbe, a gagyik meg megkapják az N(eveddmeg) Cerkákat

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13611) margithid válasza Papooo (#13610) üzenetére


margithid
veterán

De az U-s procik nem passzív hűtésüek, nem?
Megette az egészet a fene, ha nem passzív hűtésű egy tablet.

(#13612) smc válasza margithid (#13611) üzenetére


smc
addikt

Újabban sikerült kiadniuk néhányat passzív hűtéssel. (i5-ös procikkal)
Reméljük az ilyenekből több lesz idővel.
[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13613) frankdelgado válasza Bogyó bá' (#13596) üzenetére


frankdelgado
őstag

Értem. Netezésre, szövegszerkesztésre, esetleg filmnézésre kellene a cucc. Lehet körül nézek netbook vonalon is...

(#13614) Bogyó bá' válasza frankdelgado (#13613) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezekre tökéletesen alkalmas a Miix, a netbookok meg már kimentek a divatból, nemigen kapni (amúgy is sz*r volt a kijelzőjük, filmnézésre szinte tökéletesen alkalmatlanok: 1024x600, 1280x768 stb. TN)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13615) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Lenovo Miix 10 tabletet egy fórumos kollégától jutányos áron. Az eladó szerint gyári Win8 van rajta, de nagy meglepetésemre Win10 ücsörög rajta. Ami nem lenne borzasztó, de nincs Win10 támogatása a videókártyának és emiatt (legalábbis szerintem) elég masszívan akad minden. Egy YouTube videót is csak nyögvenyelősen tudok megnézni rajta (FF, Chome, Edge kipróbálva)

Röviden: valahogy vissza lehet varázsolni rá legalább egy Win 8.1-et? Vagy ez a hardver ennyit tud és slussz?

Előre is köszönöm a kimerítő válaszokat.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13616) smc válasza HoaryFox (#13615) üzenetére


smc
addikt

"I managed to update my Lenovo Ideapad Miix10 by updating the graphics Driver. I looked up at the Lenovo Support site. At the Support page for the Miix10 there is a Driver update from 2014. The original Driver on the Miix was from 2013. After installing the 2014 Version there was no compatibility issue any more and Windows 10 was installed. I did not check every Feature yet but it seems that Windows10 is working fine on the Miix10."

Nézted a gyártó oldalát?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13617) HoaryFox válasza smc (#13616) üzenetére


HoaryFox
őstag

A Windows 10 pontosan ugyanezt a verziószámú drivert tette fel Win Update-en keresztül, de lehet újratelepítem, hátha valami bugol.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13618) tlac válasza HoaryFox (#13615) üzenetére


tlac
nagyúr

Ami nem lenne borzasztó, de nincs Win10 támogatása a videókártyának és emiatt (legalábbis szerintem) elég masszívan akad minden.

be lehet lőni rajta a hardveres gyorsítást, de nem lesz tökéletes, az új fajta app-okban lesznek grafikai hibák

Egy YouTube videót is csak nyögvenyelősen tudok megnézni rajta (FF, Chome, Edge kipróbálva)

ezen a gépen csak az IE fog normálisan működni

(#13619) margithid válasza tlac (#13618) üzenetére


margithid
veterán

Ezt aláírom, mármint, hogy az Edge müködik normálisan. Illetve sokszor már az sem, Telenor mytv például sokadszorra indul csak el...
Ezért se vennék ma már atomos tabletet.

(#13620) HoaryFox válasza tlac (#13618) üzenetére


HoaryFox
őstag

És valóban :Y

FullHD YT videó röccenésmentesen megy. Hát, akkor beletörődök :)

Javítok: Edge is gyönyörűen megy. Akkor már inkább az :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13621) tlac válasza HoaryFox (#13620) üzenetére


tlac
nagyúr

annyira nem rossz, még a reklámszűrést is támogatja gyárilag (tracking protection list néven)

(#13622) HoaryFox válasza tlac (#13621) üzenetére


HoaryFox
őstag

Marad az Edge, legalább bővítményeket (pl. a majmot) fel lehet tenni rá.

Amúgy nem rossz ketyere, szép a képe, sztereó hangszórók, jó érzés kézbe fogni, bár belevernék kettőt a fejébe annak a mérnöknek, aki kitalálta, hogy pont a dokkoló csatik között van a microUSB, szóval vagy tartó + billzet vagy csak OTG :W
Meg elsősorban az autóhoz vettem diag-ra, de ha már itt van, akkor jó, hogy van egy közepes cuccom az asztali gépem és az 5"-os telefonom között. Majd idomulok hozzá :))

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13623) tlac válasza HoaryFox (#13622) üzenetére


tlac
nagyúr

aki kitalálta, hogy pont a dokkoló csatik között van a microUSB, szóval vagy tartó + billzet vagy csak OTG

valóban, azt mikor megláttam, én is igencsak néztem...
az újabb szériáknál már nem így van

(#13624) _q


_q
addikt

Korábban szó volt róla, hogy thinkpad helix-hez talán jó lehet samsung galaxy note 10.1-es stylus is.

A kérdésem Thinkpad helix 2-re vonatkozna. Elvileg Digitizer Pen kell hozzá. Ezt a tollat ki tudja váltani a samsung galaxy note 10.1 tolla is? A tabletben walcom kijelző van, nem tudom a samungnál mi. Olcsó toll alternatíva kellene.

(#13625) this is life válasza margithid (#13609) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lesz elszurva , az atomok meg egy darabig a piacon lesznek , bar frissitve nem lesz a portfolio , mint fentebb is irtak az u procik, illetve a core M ami kitolti majd az urt , illetve a passziv hutesu cerka es talan valamelyik pentium . Persze ha az amd ezen a fronton is villantana egy nagyot akkor sok minden valtozhat ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13626) _q válasza this is life (#13625) üzenetére


_q
addikt

Előző kérdésemre tudsz esetleg megoldást? Asszem te mondtad mikor a helix-ről volt pár kérdésem, hogy a samsung note tolla jó lehet wacom kijelzős tablethez?

(#13627) margithid válasza this is life (#13625) üzenetére


margithid
veterán

Celeronok már elég olcsók, csak atomokhoz képest nem túl nagy előrelépés.
Tényleg kellene valami olcsósítás, de amig nicns konkurencia addig nem lesz. Amd meg örül, hogy ryzen valamelyest beindul, szerintem arra összpontosítanak 100%osan.

(#13628) Bogyó bá' válasza margithid (#13627) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az AMD gyártástechnológia szempontjából mindig egy lépéssel az Intel mögött kullog: ugyanolyan (hasonló) teljesítményű procit csak nagyobb fogyasztással / melegedéssel bír gyártani. Ha az Intel Core M / Core i melegszik, akkor az övékét pláne nem lehetne passzívan hűteni. Ez van... ...a tabletpiacot meg a filléres, droidos kínai tabok ölték le, "kicsi pénzért" netezni, filmet nézni azok is alkalmasak, akinek meg komoly munkára kell, az meg meg tudja venni a félprofi kategóriát, Core procikkal. Én volnék az, akinek feltétlenül kell a windowsos tablet, de "rendesre" nincs pénze: távmunkában melózok kis pénzért, de a munkáltatóm nem veszi meg az eszközeimet, azokról magamnak kell gondoskodnom. Na, ezért lett Miix 320-am, 128 GB tárhellyel... Ilyen az élet...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13629) this is life válasza _q (#13626) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg jonak kellene hozza lennie mert hasonlo technologiat hasznal a samsung panel is , persze a puding probaja az eves , meg kellene probalni webshopbol rendelni es ha nem jon be akkor vissza kuldeni..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13630) _q válasza this is life (#13629) üzenetére


_q
addikt

Köszi.

(#13631) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !
Előre is bocs az off-èrt , de ezt a Windows - os topikot követem , ès tudom , hogy vannak szakèrtők akik esetleg tudnak segíteni .
Szóval : [link]

Egyik kollègám ajánlotta ezt az oldalt . Ezek a laptopok megèrik ezt a pènzt gondolom , de mennyire lehetett reális az eredeti ár ami fel van tüntetve ha laptopok mellet ?

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13632) Papooo válasza pècsimunkás (#13631) üzenetére


Papooo
senior tag

Ezek a laptopok használtak, ráadásul a HA-s vagy ebayes árak duplájába kerülnek.
Ezt már 30000 körül meg lehet kapni.
A feltüntetett "eredeti" árak 3-5 évvel ezelőtti, új árak.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13633) pècsimunkás válasza Papooo (#13632) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm :R
Gondoltam ilyesmire , de nem voltam benne biztos , azèrt kèrdeztem meg. Sok a 4 giga RAM- os gèp , meg Elitebook FullHD kijelző nèlkül , meg ilyesmik .
Köszi mèg egyszer !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13634) _q válasza pècsimunkás (#13633) üzenetére


_q
addikt

Full HD nem feltétlen előny. Nekem full hd a kijelzőm, de fel van a windows is meg a böngésző is skálázva 110% körülre, mert nagyon apró anélkül minden, a szemem nem szeretném tönkre tenni vele. 1600x900 van asszem a full hd és az 1340x768 között, na az optimális megoldás a túl nagy és túl kicsi felbontás között. Ha viszont választani kell és nincs az 1600-as, akkor mindenképpen full hd + skálázást javaslom. Hardveraprón vannak jó üzleti gépek konzumer laptop árakon használtan. Mindenképpen üzletit javaslom ha nem akarsz szívni a konzumerek silány minősége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13635) pècsimunkás válasza _q (#13634) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi !
Gondolkodom még azért rajta , hogy lecseréljem - e a tabletet , mert a 8 óra körüli SoT , vagy , hogy 2 naponta rakom töltőre , ha össze van kötve a tv- vel , az erősen a tablet felé húz , de másban inkább a laptop ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13636) schumy1


schumy1
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Lenovo Miix 310-es tablet.
Vettem egy Maxtor 1TB-s külső hdd-t, de nem pörög fel, csak világít a led, és nem is jelenik meg mint meghajtó.
Youtubeon találtam egy videot ahol úgy oldották meg, hogy anya usb-be ment a hdd, abból egy sima usb a billentyűzetbe, és egy a micro usb-be, és ment, tehát 1 usb nem ad annyi áramot.
Ezt lehet máshogy orvosolni, vagy vennem kell egy ilyen kábelt, vagy olyan is jó, ami mind kettő sima usb és úgy dugom a két usb-be?
Azt se tudom hogy mi a neve ennek a kábelnek, vagy hogy hol lehet kapni Magyarországon.
Euronicsben nincs.

(#13637) tlac válasza schumy1 (#13636) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld meg úgy, hogy rányomod a töltőt is

(#13638) schumy1 válasza tlac (#13637) üzenetére


schumy1
aktív tag

Úgy sem megy.
Régi fostalicska laptop simán viszi. Lenovoék nagyon elszúrtak valamit.
A leválasztásnál látom, meghajtóként nem, és hallani hogy akarna pörögni, de nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#13639) ®abstract® válasza schumy1 (#13636) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem van trust pyramid 7portos usb hub,2A s hálózati töltővel.(edigital ba 5eft)
winchesterrel nem próbáltam de sztem ahoz is elég lehet a kraft.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13640) Bogyó bá' válasza schumy1 (#13638) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem is fog menni, csak külső tápegységgel. Egy kis tablet honnan szedne annyi áramot, ami egy vinyónak kell?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13641) Thusor válasza Bogyó bá' (#13640) üzenetére


Thusor
őstag

Na, ne már. Mi az hogy honnan szedne? Az akksijáról. Rengeteg olyan tablet van ami képes meghajtani 1 TB-os külső winchestert. Például Chuwi tabletek, de a Samsung SM-T580 tablet is képes, még mikro USB-ről is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13642) Bogyó bá' válasza Thusor (#13641) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én régi Miix 2 8"-asom sem bírta el a Samsung külső vinyót soha. Mondjuk az a vinyó mindig sz*r volt, nagyon kevés használat után el is halálozott. (minden adatmentésemmel együtt, hogy rohadna meg - a 3 éves kütyüben nem volt összesen 20 óra üzemidő / gari lejárta után egy hónapon belül).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13643) HoaryFox válasza schumy1 (#13636) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem ugyan csak egy Miix 10-es van, néha nem ismeri fel az 1TB-os Toshiba vinyómat, de tegnap elég sokat másoltam róla.

Amúgy ahogy észrevettem, hogy OTG kábel és OTG kábel között is van különbség. Amit kaptam hozzá OTG kábelt, azzal nem ment, amit viszont régebben vettem a telefonomhoz, azzal azonnal ment.

Ja és az ócska kis Honor 6-om is röhögve meghajtja a külső vinyókat, nehogy már egy tablet ne legyen erre képes.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#13644) pècsimunkás válasza Bogyó bá' (#13640) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is ad áramot a tabletem a vinyónak . A telefonom is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13645) pècsimunkás válasza schumy1 (#13638) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Régebben volt itt valaki , aki úgy oldotta meg , hogy adott az usb hubnak áramot .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13646) hroberto válasza schumy1 (#13638) üzenetére


hroberto
veterán

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a tabletbe dugtam egy USB hubot, majd ebbe egy USB töltőt és a winchestert. USB 2.0-ás winchesterrel működött, viszont 3.0-ással már nem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13647) hroberto válasza Bogyó bá' (#13640) üzenetére


hroberto
veterán

Ez nem igaz. A Switch 10-es Acer simán meghajtotta a külső HDD-t. A jelenlegi Asus t-300 is meghajtja. Csak a Lenovoval szoptam ilyen téren (is). El is adtam...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13648) schumy1


schumy1
aktív tag

Kicsit védem a Lenovot, talán azért csinálták így hogy hosszabb legyen az üzemidő.
Lehet arra mentek elsősorban.

(#13649) hroberto válasza schumy1 (#13648) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem nincs jó tapasztalatom a Lenovoval. Három Lenovo tabletem volt, mind szervizben végezte. A két Miix 2, és a 310 is. A 310-nek az anyaghasználata is vicc, ráadásul recseg-ropog. Az enyémből konkrétan ki akart esni a kijelző. Ezért került szervizbe, aztán gyorsan megszabadultam tőle. Az meg, hogy nem hajtotta meg a külső winchestereket csak hab volt a tortán.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13650) _q válasza hroberto (#13649) üzenetére


_q
addikt

Mire váltottál?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.