Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13451) this is life válasza _q (#13450) üzenetére


this is life
Ármester

Csak nagyjqbol lenne ,lesz hasonlo recovery particiod , mert a gyartok a recovery particioba,pontosabban a lemezkepbe integralni szoktak az adott eszkoz drivereit , Az ms-tol letoltott windowsban ezeket nem tartalmazza az img file. A stylus mukodesre birasa lehet nogy nehezebb feladat ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13452) _q válasza this is life (#13451) üzenetére


_q
addikt

Az alatt mit értesz, hogy lesz recovery partíció? Mert jelenleg nem látok se meghajtót, se pedig a sajátgép->kezelés->lemezkezlés (itt cask egy 488MB-os partíció van ami elvileg nem a recovery hanem a boot miatt van). Semmi recovery partícióra utaló jel nincs. Pedig a biztos az lenne, ha recovery-ből tudnám telepíteni, az ott lévő driverekkel együtt. Elvileg van a tollhoz lenovo honlapján windows 8.1-re driver és windows 10-en nem működik sok komment alapján. Csak mivel már felfrissítettem a rendszert win10-re nem tudom hogy tudnám vissza tenni 8.1-re. Lehet, hogy alapból se gyári windows volt fent, hanem utólag microsofttól letöltött, mert kaptam hozzá egy külön windows telepítő matricáról képet is, igaz egy egy A4-es papírra nyomtatva van.

[ Szerkesztve ]

(#13453) this is life válasza _q (#13452) üzenetére


this is life
Ármester

Ha torlod a particiokat utana vissza tudod tenni a w8.1-et , amugy az az 500 megas particio a win recovery particioja , meg kell meg lenni 2-3 kis meretu partocionak is... az aesus partition masterrel meg rudod nezni . Ha van lenovos tool hozza akkor a legjobb ha azzal hozol letre egy telepito mediat w8.1-re ...
Ha win8.1 telepito mediarol bootoltatsz biosbol , utana egyeni telepites es torold kezzel az osszes particiot utana pedig tovabb .... vagy tukrozes mar amenyiben a lenovo tool ezzel a modszerrel dolgozna ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13454) this is life válasza bitpork (#13449) üzenetére


this is life
Ármester

Th1 emlekeim szerint nem letezett ,pontosabban nem kerult kereskedelmi forgalomba, vsz eleg lesz egy winpe win 10 telepito integralt driverekkel ... esarrol bootolni,telepiteni .
Ez mind a kettotokre vonatkozik , csak neked th2 az oprendszer , a forumtarsunknak rs2 ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13455) _q válasza this is life (#13453) üzenetére


_q
addikt

Jelenleg ezt látom. Amit leírtál részben értem csak. Mi lenne a következő lépés?

(#13456) _q


_q
addikt

Illetve ha kinyitom a 488MB-os partíciót, akkor ezt:

Ezek szerint ahogy mondtad, van recovery partíció, a kérdés, hogyan tudom elérni, hogy innen telepítsen. Másik kérdés, hogy vajon ez a gyártó által készített fájlokat tartalmazza, azaz win 8.1-et, vagy mikor felraktam a win 10-et Windowsból, a win8.1-ről felfrissítve, akkor ezeket átírta-e win10 fájlokra és lett-e belőle win 10 recovery vagy az megmaradt?

(#13457) this is life válasza _q (#13456) üzenetére


this is life
Ármester

Jo eselyel atirta a win8.1 recovery particiot , bar elotte kerdezni szokott... amugy egy szuk 500megas recovery,100mega efi ,es egy x meretu system C: particionak kellene lennie .., win 8.1-r nem fogsz tudni vissza maszni belole , mert a recoveryben csak a legfontosabb rendszer osszetevok vannak. Ha meg bele irt a w10 akkor ugy is veszett fejsze nyele,anno nalam felul irta a w8.1 recovery particiot , kicsit hapogott a kis merete miatt de ettol fuggelenul feltelepult a w10.. azota meg csak tiszta telepitesem volt (igaz nekem dd mentesbol mennek vissza a driverek,kiveve a touch panel drivere mert az kulon telepitobol rakhato csak fel)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13458) _q válasza this is life (#13457) üzenetére


_q
addikt

Akkor a megoldás az, ha microsofttól letöltök egy win8.1-et, felrakom, aktíválom a kapott kulccsal és lenovo honlapról leszedem a drivereket?

(#13459) bitpork válasza this is life (#13454) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ehhez ADK-t kell tölteni és telepíteni? Akkor inkább feladom.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, ha Szegeden jársz akkor egy serre jelentkezz be bátran! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13460) this is life válasza bitpork (#13459) üzenetére


this is life
Ármester

Nyert adk kell hozza , esetleg bios downgrade , a 209 verziora , arra feltenni a 8.1-et ha minden mukodik akkor dd mentes , es arra raereszteni a w10 updatet...
Koszi az invitalast , ha szegeden leszek szavadon foglak , de csak is bekesszentandrasi sort iszok 😁

xboy89
A legegyszerubb verzio amit irtal , w8.1 pendrivere ,biosbol inditott telepites , az osszes particio torlese , majd a w8.1 telepitese , a lenovo oldalarol az osszes driver telepitese ami a tablethez valo , amig mindennel nem vegzel netet ne adj neki ... a kulsos driver updatereket felejtsd el, tobb kart mint hasznot okoznak ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13461) this is life válasza bitpork (#13459) üzenetére


this is life
Ármester

Ezzel se menne a giro [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13462) bitpork válasza this is life (#13461) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

sajnos nem eszi kezzel sem :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13463) _q válasza this is life (#13460) üzenetére


_q
addikt

Érdekes, mert a toll nem jó, de a driver-t se tudom feltenni. Azt írja nem támogatott tablet, pedig ez a hivatalos driver. A windows viszont regisztrálva van, a bios-ba égetett kulcs segítségével. tehát a windows telepítés jó, elvileg jót raktam fel. Ennyire szívás az összes tablet? Amiket itt olvasok másoktól is annak tűnik.

(#13464) bitpork válasza bitpork (#13462) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bah! A GetCalibration_20130816_2.exe lefut és csinál egy log.txt amibe a PASS van beleírva...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13465) this is life válasza _q (#13463) üzenetére


this is life
Ármester

Megfelelo drivereket szedtel le? Pontosabban a windows architectura verzionak megfelol pl x86-ra nem tudsz x64 drivert felrakni, forditva viszont igen . A sajat es az altalam javitott tabletekbol kiindulva kozel sem ekkora szivas, sot flottul szokott mukodni , ezert erthetetlen kisse igy tavolrol , hogy nem akar semmi sem sikerulni neked. Amugy eloszor az i2c drivert telepitsd ,utana mehet az intel driver packja veful amit meg sargan jelez pl sd kartya olvaso , bluetooth es tsai ...

bitpork
Eszkozkezeloben torolni az adott hw elemet a driver torlese opcioval , esetleg bevetheted a Rapr driver takarito programot , nem e maradt fent valami a gyro driverebol es ha azzal is kitakaritottal mindent , akkor kezzel betallozni a gyro driveret (inf file es egyebek)..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13466) bitpork válasza this is life (#13465) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Végigmentem már ezen, és akkor is power hiba 10-s kóddal :( Van valami amit asus rejteget. Egy heti napi 3-7 órában ezzel izzadok. Már vízeret is kerestem csak h ne legyen rossz helyen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13467) tlac válasza bitpork (#13466) üzenetére


tlac
nagyúr

én elgondolkoznék azon is, hogy nincs-e hardverhibád

(#13468) bitpork válasza tlac (#13467) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Merkel nyelvűvel működött. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13469) tlac válasza bitpork (#13468) üzenetére


tlac
nagyúr

az már elég régen volt :)

(#13470) bitpork válasza tlac (#13469) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tehát azzal, hogy egy magyar felsőoktatási win x86-t rápattintottam, elbsztam az érzékelőt? :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13471) tlac válasza bitpork (#13470) üzenetére


tlac
nagyúr

nyilván attól nem kellene, de már kezd gyanús lenni, hogy sem a friss sem a régi driverekkel nem működik

egyébként nem felsőoktatási win-nel próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#13472) bitpork válasza tlac (#13471) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Leszedtem a virágboltból a legutolsó magyar x86 N verziót. Azzal nem hogy a G senzor nem megy, de a kamera sem, lévén nincs benne a media player.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13473) tlac válasza bitpork (#13472) üzenetére


tlac
nagyúr

Miért nem az ms oldaláról letötlhető home-mal próbálkozol?

(#13474) bitpork válasza tlac (#13473) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Eskü most megy telepítőről :D Mondjuk azok után h az egyetemit elfeledtem nekem csak angol volt itthon amit egy hp p2710hez kaptam azzal nem ment kamera sem meg a g sensor sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13475) bitpork válasza tlac (#13473) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem fogjátok elhinni: Most megy a G senzor de talált egy unknown devicét amit nem ismer fel.
Tanulság:
Csak angol nyelvű microsoft-tól származó oprendszert feltenni, beleintegrált (NLite-t használtam) gyári driverekkel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13476) tlac válasza bitpork (#13475) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor a win verziójával volt a gond ezek szerint
szerintem nlite nélkül is ment volna
drivereket tedd fel újra, tűntesd el az ismeretlen eszközt, mivel így nem fogja tudni altatni és jobban fog merülni a tablet

[ Szerkesztve ]

(#13477) bitpork válasza tlac (#13476) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13478) _q válasza this is life (#13465) üzenetére


_q
addikt

Igen azzal nincs gond, nem azt írja ki, hogy 32 bites a windows és 64 biteset akarok feltenni. Egyszerűen nem támogatott a tablet. Viszont megkérdeztem egyik ismerősömet, neki egyel korábbi tabletje van, de elvileg ugyan azon technikán alapuló toll és kijelző is. Neki nem kellett a drivert feltenni alap windows-os toll driverrel megy (HID pen driver).
I2C drivert így nem találok a tablethez sajnos, csak egy csomó intel chipset drivert.

(#13479) this is life válasza _q (#13478) üzenetére


this is life
Ármester

Az i2c driver a lenovorol innen toltheto le bar kellene a tableted pontos tipusa mert tobb fajta van ez pl Helix (Type 20CG, 20CH) Laptop (ThinkPad)
Ez pedig [thinkpad 2 intel drivere ] ez utobbi tartalmazza szinten az i2c drivert,gpio es egyebeket is ez utobbihoz change log [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13480) _q válasza this is life (#13479) üzenetére


_q
addikt

Na igen pont ez a gondom. Ez amit küldtél az a Helix 2, Illetve Thinkpad Tablet 2. Enyém Helix első generáció 3xxx. Sajnos [itt] nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#13481) this is life válasza _q (#13480) üzenetére


this is life
Ármester

Melyik driver ami hianyzik neked ? Mert a helix intel express chipsetet hasznal ,nem ugy mint a consumer tabletek , az i2c drivert kezzel is fel tudod tenni , persze kerdes hogy szukseg van e ra ...
Sccm driver packot is probaltal felrakni [link]
Esetleg ez [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13482) _q válasza this is life (#13481) üzenetére


_q
addikt

Hát ez a gond, hogy szerintem driver lehet nem hiányzik, mert semmi sárga kérdőjel nincs eszközkezelőben. I2C drivert nem találtam hozzá külön. SCCM is fent volt illetve amit találtam drivert mindent felraktam, firmware frissítéssel együtt, bios is friss.

Meg ez se egyértelmű nekem, windows 10-el is működnie kell minden drivernek? Ha mondjuk van win 10-re is driver akkor gondolom igen és nem a két oprendszer kevésbé támogatottsága zavar be.

[ Szerkesztve ]

(#13483) this is life válasza _q (#13482) üzenetére


this is life
Ármester

A stylus-ban az elemben van energia ? Gondolom aktiv tollrol van szo ? A 8.1 drivereinek gond nelkul kellene mukodnie w10 alatt .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13484) _q válasza this is life (#13483) üzenetére


_q
addikt

Nem aktív a toll. Digitizer pen-nek van írva, jobbról a második. [link]. Amúgy van pár win10 driver is hozzá. Csak ahogy olvastam fórumon sokan arra panaszkodtak, hogy azóta nem működik a toll, mióta win10re frissítettek win8.1-ről.

(#13485) this is life válasza _q (#13484) üzenetére


this is life
Ármester

Wacom digitizer van benne , lehet hogy ahoz kellene mas fajta driver, mert a passziv stylus-nal csak illesztoprogram gond lehet , a kapacitiv digitizerek egy virslivel is mukodnek ,meg ha nem is nagy pontossaggal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13486) _q válasza this is life (#13485) üzenetére


_q
addikt

Most semmilyen driver nincs fent hozzá fent ami wacom. Win8.1-en a hivatalos lenovo driver, ami a wacom driver-t tartalmazza fel se települ, "the supported tablet was found on the system" hibával.
Win10-re meg eleve nincs is ilyen driver. Tehát valahogy akkor a tabletre kéne erőszakolni ezt a drivert, de hogyan :(

(#13487) _q


_q
addikt

Találtam egy olyan kommentet, ahol azt írták, hogy ha működik a wacom digitizer, akkor ott kéne lenni ismeretlen eszközként eszközkezelőben. Ez nem tudom igaz-e, mert maga az érintő kijelző a HID driverek között ott van.

(#13488) _q


_q
addikt

Megoldódott, kontakt hiba volt. Most viszont jó lenne egy reovery partíciót létrehozni és lementeni az egész jelenlegi állapotot, hogy máskor zökkenőmentesebb legyen a folyamat. Ezt hogyan tudnám?

(#13489) this is life válasza _q (#13488) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nem torolted kellene lennie recovery particionak , ha meg se lenne akkor third appal lehet letre hozni , bar ez komplett mentes inkabb sem mint a win fele recovery particioí..pl[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13490) _q válasza this is life (#13489) üzenetére


_q
addikt

A javaslatodra töröltem az egészet :D Egyébként most hogy fent van minden driver frissen, erről szeretnék recovery-t csinálni, hogy ha rámegyek rendszer visszaállítás, akkor driverekkel együtt telepítsen egy egyből használható verziót. Ezt az AOMEI-t láttam, de első körben olyannak jobban örülnék, mint a gyári volt, amit nem kellett külön programmal indítani, ha újra akartam telepíteni a rendszert, itt meg feljön egy AOMEI ablak az elején ami zavar. De akkor ez a teljesen gyári dolog nem megoldható?

Amúgy nem tudom a tableteken hogy van, laptopokon van általában egy win telepítő matrcia az aksi mögött. Jelen esetben a helix-nél bios-ba van integrálva a cd key, ami tök jó dolog, win 10-et telepítve is egyből működik. Igaz mikor hivatalos 8.1-re frissítettem a 10-et, még egy régebbi verziót, akkor nem aktiválta a rendszer, most a creator update verziót meg egyből aktiválta biosból.

(#13491) this is life válasza _q (#13490) üzenetére


this is life
Ármester

Nlitevel kellene egy telepito lemezt,img filet kesziteni , persze legyenek benne a megfelelo driverek is ...neked nem is recovery particio kellene hanem egy recovery image file , ahonnet a rendszer gonds eseten ujra fel tudna epiteni,telepiteni magat.

Tableteket kevesbe szoktak matricazni , a biosba van egetve a regisztracios kulcs, ha meg az eszkozon mar volt win10 akkor hw id alapjan barmikor be azonositja es aktivalja is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13492) _q válasza this is life (#13491) üzenetére


_q
addikt

Azért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne recovery partícióra tenni az egészet, mert onnan bármikor fel tudnám tenni, ha csak az ssd nem romlik el. ISO esetén ssd-n tárolni nincs értelme, mert ugye ha a windows be se bootol nem fogom tudni lementeni. Azaz kellene egy külön pendrive, amit usb flasg meghajtónak használva, kiírnám rá a telepítőt a mostani windows állapotnak megfelelően. Ez macerásabb és fent kellene tartani egy pendrive-ot külön hozzá, ami könnyebben elveszhet stb. Lényeg, hogy több macerát látok benne. Ezért gondoltam egyszerűbbnek a revovery partíciót és az onnan történő telepítést, ha megoldható lenne.

Az égetett cd key okos dolog, viszont nem értem, mikor 8.1-ről frissítettem 10-re egy kb 1.5-2 évvel ezelőtti win10 iso telepítővel windowsból futtatva, akkor miért írta ki, hogy nincs aktiválva, míg most mikor microsoft-tól leszedtem a legújabb win10 telepítőt már aktiváltnak írja.

[ Szerkesztve ]

(#13493) this is life válasza _q (#13492) üzenetére


this is life
Ármester

Noveld meg a recovery particio meretet es az osszes driver ami szukseges masold be vagy letre hozol egy plusz particiot a drivereknek es oda pakolod be oket, majd elrejted a particiot illetve iras vedette teszed , igy ha gond van barmikor elerheto , a windows meg maradhat ,vagy barmikor kiirhato pendrivere es onnet telepited.
A regebbi win 10 lehet hogy csak a szokasos ms szerver lehalas miatt nem aktivalodott, vagy pesig amiatt mert a th2 lassan kivezetesre kerul, uj funkciok buildek nem varhatoak ,hanem csak biztonsagi updetek, ha jol emlekszek minden windows10 fo verzio csak ket evig kap teljes koru tamogatast.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13494) _q válasza this is life (#13493) üzenetére


_q
addikt

Értem, köszi a segítséget :)

(#13495) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!

Lenovo ideapad miix 10 amit veszek

Kérdésem hogy átlag felhasználásra mennyire jo a gép ?
Illetve külső billentyűzettel is tudom használni ?
Win10 op rendszer
Munkára kellene többek közt

Válaszokat előre is köszönöm :R

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13496) Papooo válasza tigomigocika (#13495) üzenetére


Papooo
senior tag

Pontosan melyik miix 10?
Az első generációs Z2760-as procival elég gyengécske.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13497) tigomigocika válasza Papooo (#13496) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Z3735f elfogadható ?

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13498) Papooo válasza tigomigocika (#13497) üzenetére


Papooo
senior tag

Akkor miix 300-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13499) tigomigocika válasza Papooo (#13498) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Végül is a Miix 300 lett amit most meg rendeltem
Köszönöm h felhivtad a figyelmem a gyengébb dologra
Rögtön mást rendeltem :R

Először a 2760--ast akartam venni....

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13500) tlac válasza tigomigocika (#13495) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen munkára kell?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.