Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13251) Romvr


Romvr
őstag

Erre van valakinek ötlete:
1.) Kikapcsolom az összes létező menüben hogy Hibernálja a gépet, mégis X+n idő után (értsd: random), hibernálódik a tabletem ha nem macerálom. Van hogy 20 perc sleep/lock után, van hogy 10 óra múlva.
2.) Ha powercfg -h off -al megszüntetem ezt a képességét. Akkor vagy X+n idő után kifagy és csak hard-resettel tudom újraéleszteni, vagy szimplán kikapcsolja magát (shutdown).

Legújabb Win10 van rajta, de egyel régebbi verziónál is ezt csinálta. Kezd az idegeimre menni.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#13252) juuzer


juuzer
addikt

Bocsánat, hogy megint zavarok de még mindig a tablet dolog a kérdéses :D Android topicban is hozzászóltam., igazából csökkent picit a keret. Nézegettem a Cube WP10-et. Gearbesten 35k körül van, igaz WP 10-es. Tudom appgap, meg ilyesmi de anno szerettem a Windows Phone-t és csak alap dolgokra használnám.

Proci elég csirke viszont 2 giga ram van benne legalább és szerintem jobban megbírkózna basicebb taskokkal mint egy hasonló árú droidos tablet.

Videózásra, pdf olvasásra és netezésre kéne leginkább. Szerintetek ennyiért megéri?

Vamos a la playa.

(#13253) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Szombaton vettem egy Asus transformer minit (T102 HA). Igazából nagyon meg vagyok vele elégedve, tökéletes kis gép, a kérdésem az lenne, hogy használ/használt-e valaki innen ilyent és ha igen, akkor neki mik a tapasztalatai, esetleg van-e valami hibája a gépnek, vagy jó tanácsa, hogy nem használjam :)
Képernyő mennyire karcolódik, a billentyűzet, amiért ennyire vékony és hajlítgatható, mennyire bírja a strapát, nem törik meg a mágneses résznél?

Köszi! :R

We were here

(#13254) hroberto válasza kkdesign (#13248) üzenetére


hroberto
veterán

Minek adtad le a boltba? Én is ott vettem, de írtam egy e-mailt a Lenovo-nak, és másnap már keresett is a futár.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13255) kkdesign válasza hroberto (#13254) üzenetére


kkdesign
senior tag

ez egyszerűbb volt számomra, nehéz heteim vannak, nem néztem utána, hogy lenne ilyen lehetőség is, meg úgyis mentem más rendelésekért.

(#13256) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok.
Tablet vásárlás előtt állok. Főként filmezésre és sorozat nézésre kellene. Tehát ami nekem fontos a 10 col (hd kijelzővel ) , Jó aksi ,illetve nagy (bővíthető) tárhely .
Üdv. és előre is köszönöm a segítséget .

El. Psy. Congroo.

(#13257) zsocy válasza adamkaa777 (#13256) üzenetére


zsocy
őstag

Lemaradt a lényeg, mennyit szánsz rá?

(#13258) adamkaa777 válasza zsocy (#13257) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Szerintem néznék párat különböző ár kategóriákból . 60 ezres meg 80 ezresből meg esetleg egy olcsót. Mert tényleg csak filmre kell .

El. Psy. Congroo.

(#13259) Game-over válasza adamkaa777 (#13258) üzenetére


Game-over
aktív tag

Én a helyedben filmnézésre androidot vennék, a Windows alapú gépek drágábbak mint a droidos társaik, és ott nagyobb is a választék.

(#13260) adamkaa777 válasza Game-over (#13259) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Valahogy nem nagyon szeretem az androitdot . telefonban se jött be . persze szétnézek ott is .

El. Psy. Congroo.

(#13261) hroberto válasza Game-over (#13259) üzenetére


hroberto
veterán

Nem mondanám, hogy egy kb. azonos hardveres felszereltségű droidos tablet olcsóbb lenne. Sőt...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13262) Game-over válasza hroberto (#13261) üzenetére


Game-over
aktív tag

Én sem azonos hardverre gondoltam az árazásnál, hanem az adott célnál (most a filmnézés) az ár/érték arányra.

Viszont ha már itt tartunk, egy droidos gépnek nincsenek is olyan rendszerkövetelményei mint a Windows-nak, tehát ebből a szempontból már nem releváns a felvetés:

Pl. droidon a 32 GB ROM + 2 GB RAM társulás már kellemes élmény tud lenni, míg Windowsnál ez a belépőszint.

A másik meg hogy hazai piacot nézve 60 k alatt nem láttam szinte semmilyen Windows alapú gépet (új garanciás terméket), droidos vonalon meg van választék bőven (persze a jóból ott is kevés van, de ez már más kérdés).

Én is használok Win10-es gépet, meg Droidot is, de ha filmet akarok nézni, akkor a legkényelmesebb megoldás szvsz az androidos gép, a Windows körülményesebb szerintem. Más szempontból nem is összehasonlítható a Win a droiddal, de ha szigorúan a filmnézést nézzük szempontként, akkor nálam az Android nyert.

(#13263) zsocy válasza Game-over (#13262) üzenetére


zsocy
őstag

Sokmindenben igazad van, de azért windows alatt sem túl bonyolult rákattintani kétszer a filera total commanderben, az mpchc meg már játsza is a filmet. Minden működik ahogy megszoktad.
Az viszont tény hogy 60 alatt csak használt vagy kínai van, és ha itt valami gyenge hardveresen, azt hamarabb megérzed mint a droidnál.

(#13264) tvamos válasza Game-over (#13262) üzenetére


tvamos
nagyúr

Két eszköz van előttem, egy w10 tablet, meg egy Android telefon. Mindkettő 2GB RAM-mal. Mindkettő sikít a plusz RAM-ért, és egyik sem jobb, mint a másik. Az androidnak is kell a több, pláne 6-tól, minimum 3, inkább már 4GB.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13265) hroberto válasza Game-over (#13262) üzenetére


hroberto
veterán

Nem Android-Windows vitát akartam nyitni, csak leírtam a tényeket, hogy egy kb. azonos specifikációjú droid, windows táblagép között nincs árelőny a droid javára.
Továbbmegyek: ha mondjuk szeretnél 4 GByte RAM-ot a gépbe, már droid vonalon 100 000 HUF körül járunk. A Windowsos Lenovo Miix 310 meg 85 körül megvehető.
Filmnézésre meg aztán tökmindegy milyen az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13266) this is life válasza Game-over (#13262) üzenetére


this is life
Ármester

Winen a beleposzint az 1giga de az elegge kompromisszumos , ket gigaval mar kellemesen mozog , es ami a win elonye hogy a windowsra irt alkalmazasok,programok mind elerhetoek,futtathatoak ,persze tisztaban kell lenni a vas kepessegeivel . Alapjaba veve kicsit masabb felhasznaloi igenyekhez van mind a ket rendszer es a maga kategoriajaban mnd a ketto jo (persze megfelelo hw-en futtatva )

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13267) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok

HP Elitepad 1000 G2-ről mi a véleményetek?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#13268) this is life válasza sharp4 (#13267) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nagyon jo aron lenne akkor vallalhato , de az atom proci korlatait tartsd szem elott...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13269) do3om


do3om
addikt

Acer Switch 10 (HDD nélküli, 2014.10)
Ha valakinek van hibás érdekelne a billentyűzet rész, nálam már sokszor nem érzékeli rendesen, a tartófülek elrepedtek.
Privátban!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#13270) sharp4 válasza this is life (#13268) üzenetére


sharp4
őstag

Gondolom játékokra nem elég.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#13271) this is life válasza sharp4 (#13270) üzenetére


this is life
Ármester

Amit az aruhazbol enged letolteni azokkal nem lesz gond , talan a regebbi 6-8-10 eve kiadottakal sem , de max ez a plafon . A core M is keves , a cpu nagyjabol talan eleg lenne kiveve az alacsony orajelet , de a gpu azert szuk keresztmetszet tud lenni . Amugy milyen jatekokat futtatnal rajta ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13272) sharp4 válasza this is life (#13271) üzenetére


sharp4
őstag

GTA esetleg. Vmelyik régebbi verzió.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#13273) this is life válasza sharp4 (#13272) üzenetére


this is life
Ármester

Talan a GTA IV elindul rajta , de azert lehet hogy necces lesz a futasa ... ezek mellett ha jatszani fogsz a tableten , igen csak befuti a vasat ...de ha jol osszerakott tablet akkor nem lesz thermal trottling...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13274) salesman


salesman
őstag

Üdv!
Thinkpad 2 tablethez hol lehet érintőceruzát kapni?
Milyen elven müxik? Rezisztív, kapacitív?
Köszi!

Türűűűdrááá!

(#13275) this is life válasza salesman (#13274) üzenetére


this is life
Ármester

Vsz kapacitiv es aktiv cerka lenne jo

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13276) smc válasza salesman (#13274) üzenetére


smc
addikt

[link]
Ez elvileg jó hozzá.
Már ha erről a típusról van szó.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13277) thespilertm


thespilertm
csendes tag

Üdv.
Valaki tudna nekem küldeni egy képet a Lenovo Miix 310 magyar billentyüzetéről?
Billenyűzetmatricát gyártatok hozzá, mert az enyém angol és nagy segítség lenne :R

(#13278) tlac válasza thespilertm (#13277) üzenetére


tlac
nagyúr

videó van a neten
én is vettem ilyen tabletet az outlet-ből, én német billentyűzettel kértem
nekem is kellene matricát szerezni hozzá
milyen matricát csinálsz?

[ Szerkesztve ]

(#13279) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Már régebb óta szeretnék tabletet venni, és max 100-110 ezret tudnék rászánni. Ebben a kategóriában érdemes Win 10-es gépben gondolkodni, vagy jobb ha az Androidnál maradok?

(#13280) Alex91 válasza bopeti98 (#13279) üzenetére


Alex91
félisten

[link], vagy ezt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13281) bopeti98 válasza Alex91 (#13280) üzenetére


bopeti98
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy jó lenne ha 4G-s lenne. Windowsos gépből itthon csak valami Alcatelt találtam ami beleférne a keretbe, de a külföldi rendeléstől sem zárkózok el. Androidosból a Huawei MediaPad M3-at néztem ki.
Van olyan Win-es gép ami megfelelne számomra, vagy esélytelen?

(#13282) this is life válasza bopeti98 (#13281) üzenetére


this is life
Ármester

Ha mobilrol osztanad a netet a tabletnek azzal mi a gond ? A gsm modul felaratbnem biztos hogy erdemes kifizetni ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13283) bopeti98 válasza this is life (#13282) üzenetére


bopeti98
őstag

Az, hogy a dual simes telóm tönkrement, és most egy ősrégi egy simes telefont használok, amit a közeljövőben nem akarok lecserélni. Inkább tabletet vennék, mert az sokkal kényelmesebb számomra. :)

(#13284) nemalszom


nemalszom
újonc

Üdv!

Hasonló cipőben járok, mint bopeti98: windowsos tabletet keresek 80-120 körül.
Építészként használnám: tervek, látványok, modellek bemutatására, egyeztetésre (képek, pdf, CAD). Nem tudom ilyen árkategória elbír-e egy egyszerűbb tervező programot (Archicad, Sketchup, max Photoshop)
Sketchup rendszerkövetelmény:
1 GHz processzor
4GB RAM
3D videokártya minimum 512 MB memóriával, OpenGL 3.0 támogatással
Windows 7, 8, 8.1 vagy 10 (kizárólag 64-bites verziók)
.NET Framework 4.5.2 verzió

Itthon windows gépen dolgozom, irodában MAC gépek vannak, de mindig szétbarmol mindent az átállás (pl.: feliratok), ezért gondoltam, hogy jobban járok windows tablettel.

Érintőceruza bármelyik tablethez használható? Jó volna a rajzoláshoz, skiccekhez... Billentyűzet hasonlóan jó plusz lehetne, de nem tudom, mi fér bele ebbe az árkategóriába.

Ezen kívül itthon netezésre, videókra használná a család.

Köszönöm a segítséget!

(#13285) zsocy válasza nemalszom (#13284) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem ide már kevés lehet az atom, neked már valami coreM-es masina kéne, lehetőleg sok memóriával és sdd-vel. Ez ennyiből nem jön ki újként.. Szerintem egy megfelelő paraméterű Dell, Lenovo, vagy akár egy Surface amit keress, sok jó gép van itt az aprón.

(#13286) Doky586 válasza nemalszom (#13284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

talán:
ACER Aspire Switch 10 V vagy
ASUS Transformer Mini T102HA
??? de én is még csak nézegetem őket..

(#13287) nemalszom válasza zsocy (#13285) üzenetére


nemalszom
újonc

Köszi. Valahogy így sejtettem én is. Lenovo-outletet néztem, de nem sokat értek hozzá. Ami jónak tűnt, az természetesen elfogyott. De nem értek a részletekhez annyira, hogy lássam, melyik éri meg.

(#13288) Game-over válasza Doky586 (#13286) üzenetére


Game-over
aktív tag

Az Acer harmatgyenge erre, az Asus már egy fokkal jobb, de ahogy írták előtte, ide inkább CoreM-es processzorral szerelt gép kell, ami ennél sem érvényesül.

nemalszom: zsocynak igaza van, talán megnézném még hogy mit tud egy Cube i7 Bookon produkálni (már ha szóba jöhet a külföldi rendelés), ott CoreM proci, 4Gb RAM, SSD, aktív stylus.......de lehet ide ez is kevés

[ Szerkesztve ]

(#13289) nemalszom válasza Game-over (#13288) üzenetére


nemalszom
újonc

A külföldi rendelés nem gond. Lehet, hogy túllőttem a célon. :) Tán maradni kéne az asztalinál a tervezéssel, és max csak modell bemutatásra korlátozni a tabletet. Bár valószínűleg nem csökkentene sokat a gép követelményén.

http://www.graphisoft.com/support/system_requirements/AC21/bimx.html

Ez hasonló paramétereket kér. Köszi a segítséget!

(#13290) ANOka válasza nemalszom (#13289) üzenetére


ANOka
őstag

Cube i7 Book
...vagy tényleg Surface-et veszel...

[ Szerkesztve ]

(#13291) tlac válasza nemalszom (#13289) üzenetére


tlac
nagyúr

surface pro 4 lenne neked a jó, főleg, hogy firkálni is akarsz a tableten
de az ebay-ről is 200k: [link]

(#13292) nemalszom válasza tlac (#13291) üzenetére


nemalszom
újonc

:) Öcsém most vett egyet. Kb egy hónap múlva jön haza Skóciából, akkor kipróbálom. Köszi.

(#13293) Doky586 válasza Game-over (#13288) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemalszom, tlac
Bocs, de azt hittem 80-120eFt közt keres, és nem 180-220 közt..
Még EUn kívülről rendelve is rájön utólag +27% áfa +10%? vám 'meglepi' :((

[ Szerkesztve ]

(#13294) bcl válasza nemalszom (#13292) üzenetére


bcl
senior tag

Nekem egy bő hónapja jött meg az USÁ-ból egy Dell Latitude 5179-es tablet, Core m5 6Y57 CPU, 8GB RAM, 256 GB SSD (NEM eMMC! és cserélhető!), fHD kijelző, smartcard, nfc, ujjlenyomat olvasó - igazából fullos, kivéve két dolgot: nincs benne 4G (így GPS sem), meg nincs hozzá billentyűzet/dokkoló.
USB-C (3.1-es!), full size USB3, mini hdmi, microsd olvasó így is van rajta.

Egy Asus T100TA van (/volt; készül a családban máshoz), a billentyűzet ritkán kellett, szóval egyelőre elvagyok, ha nagyon fog kelleni, majd veszek. Nyilván a ceruza és a plusz akksi miatt azért praktikus :)
Nehezebb, vastagabb, mint az asus, meg nem is bírja addig az akksija (azé egy hónap múlva három éves lesz, és még mindig bírja 8-10 órát!), de cserébe sokkal erősebb, érezhetően gyorsabb.

Refurbished, közel egy év Dell garival. (service tag rendben, igaz a warranty transfert a Dell nem kapkodja el...)

Cakkumpakk volt 132 000, ennyiért a futár a kezembe nyomta, és elköszöntünk egymástól.
Ebből ~7500 a szállítás, meg vagy huszonpárezer forint áfa, de még így is jó áron volt :)

Csak azért mondom, mert ki lehet az ebay-en is fogni jó dolgokat, érdemes nézelődni! :)

[ Szerkesztve ]

(#13295) nemalszom válasza bcl (#13294) üzenetére


nemalszom
újonc

Jó ilyeneket olvasni. No, akkor ha leadtam az aktuális munkáimat, ráfekszem a keresésre. :D

(#13296) nemalszom válasza Doky586 (#13293) üzenetére


nemalszom
újonc

Alapvetően nem tudom, hogy van-e értelme sokkal 80-120 fölé menni. Az asztali gép bírja ezeket a programokat. Gondoltam, ha árban elérhető, hogy a tableten is fussanak, az zsír. Ami nyerő dolog az a ceruzás rajzolás. Az meg persze érthető hogy ezek a 2 az 1-ben laptop/tabletek meg drágábbak, mint eg hagyományos tablet v laptop.

Ezt a vám dolgot megkérdezem öcsémtől, hátha egyszerűbb az UK-ba rendelni, és onnan le tudja ő szállítani. Bár valószínű ugyanaz a helyzet, mint itthon. (áfán felül van még 10%?)

Köszönöm a segítséget.

(#13297) zsocy válasza bcl (#13294) üzenetére


zsocy
őstag

Akkor én ne is mondjam hogy szinte ugyanilyen gépet vettem itt az aprón pár hónapja, csak ebben 4g és gps is van, 90ért... Szóval tényleg ki lehet itt fogni nagyon jó vételeket, csak figyelni kell.
Billentyűzetet kérdeztem a delltől, de azt írták hogy itthon nem forgalmazzák. Vagy béna volt az ügyintéző, vagy külföldről kell rendelnem,mert azt már most látom hogy jó lenne ha lenne.

(#13298) bcl válasza zsocy (#13297) üzenetére


bcl
senior tag

Sejtem, melyikre gondolsz :)
Az, ha jól tippelem, még 4. gen i5, meg aktív hűtés, ugye?
Ha igen, nos, csak személyesen adták volna ide (nekem Szegedről plusz 10 ezer), és gari is most májusig volt rajtuk.
Szóval picit többért kaptam újabbat, házhoz szállítva, hosszabb garival. Igaz, 4g nélkül, amit kb nem használnék. Talán a GPS miatt jó lett volna, de gyakran az se kell, meg itt a telefon :)
Bill: Jó tudni, köszi. Az enyémmel kompatibilis az előző gen dokkolója, a ceruza nem.

[ Szerkesztve ]

(#13299) zsocy válasza bcl (#13298) üzenetére


zsocy
őstag

Nem, ez teljesen ugyanaz mint a tiéd + 4g, core m5 procival. Latitude 11 5175, gari is van rá, házhoz hozta a tulaj. Év vétele volt :)
Bár mindegy is, az akkor egy nagyon jó vétel volt, de már nincs.
Viszont az továbbra is igaz hogy nézni kell az aprót mert nagyon jók vannak.

(#13300) bcl válasza zsocy (#13299) üzenetére


bcl
senior tag

Hú, az tényleg király vétel volt! :)

Apró jogos, de ugye elég kiszámíthatatlan.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.