Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14801) B.Ricsike válasza tlac (#14800) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Sokat használod? Mert érdekelne, hogy hosszú távon mennyire megszokható a 10.8 colos kijelző.
Nézegettem a Yoga Book C930-akat is, de félek, hogy kicsi lenne mindennapi használatra.

Vagy te csak tabletként használod és van mellette egy notebook is?

(#14802) tlac válasza B.Ricsike (#14801) üzenetére


tlac
nagyúr

asztali gépeim vannak, meg a tablet
főként csak netezek rajta, arra bőven elég a mérete

(#14803) B.Ricsike válasza tlac (#14802) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Azt vágom, nekem is van egy 10 colos tabletem, netezni elég, de valami olyat keresek, ami kiváltja a laptop-ot is, mert nem akarok ennyi eszközt használni.
Kérdés, hogy hosszútávon kényelmes lehet-e egy 10.8 colos képernyő?! De ez már végülis egy szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#14804) tlac válasza B.Ricsike (#14803) üzenetére


tlac
nagyúr

hát egy laptophoz képest, ami különbség lehet, hogy a kijelzőt nem lehet annyira tág határok között mozgatni a billentyűzethez képest, úgy értem nagyon hátranyomni a képernyőt, amikor pl. le van téve az asztalra

de egy atomos miix 310-et, ami jóval könnyebb, azt elég jól ki lehetett nyitni

a kitámasztósaknál nincs ez a gond, de ott mindenképpen kell valami felület, ahova le lehet tenni

én nem dolgozok rajta, szóval nem tudom, hogy elég lehet-e neked
nekem nem kell nagyobb

[ Szerkesztve ]

(#14805) B.Ricsike válasza tlac (#14804) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Most voltam az alza-nal, ott van kiállítva egy Yoga Book C930-as.
Én úgy gondolom, meg lehet szokni a mindennapi használat során ezt a képernyőméretet! Elég könnyű, és elég sok potenciál van benne. Kérdés, hogy a Lenovo fogja-e tovább fejleszteni a szoftverét, mert ha igen, akkor világbajnok eszköz lehetne?!
Összecsukva is eléggé meggyőző, könnyű, jól használhatónak tűnik így első blikkre, persze, ez úgy derülne ki, ha 2 hétig folyamatosan nálam lenne, és használnám.

Egyedül a 4GB ram, ami visszatart, nem tudom, elég-e ez a mai használathoz. Bár úgy sejtem igen, mert ha nem lenne elég, akkor pakoltak volna még bele.
Nagy dolgokat nem akarok rajta csinálni, leginkább pdf tervek olvasás és szerkesztése, a több meg Office és netezés.

Egyébként lehet ezekbe belenyúlni és plusz memóriát beleszerelni?

(#14806) tlac válasza B.Ricsike (#14805) üzenetére


tlac
nagyúr

többnyire integrálva van ezekbe minden
esetleg ssd-t vagy modemet lehet bennük cserélni, bővíteni

(#14807) B.Ricsike válasza tlac (#14806) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Igen, logikus.
Bár nem értem, hogy 2019-ben, amikor már a néhány telefonban is 8GB ram van, hogy adhatnak ki olyan notebook-ot, vagy tablet-et, amiben 4GB van. Mert elhiszem, hogy sok minden optimalizálva van, de akkor is kevés, illetve, inkább kérjenek érte 40 Euro-val többet, de legyen normális!
Vagy nem kenyere a gyártónak olyan terméket letenni az asztalra, ami egyébként egyedülálló (2 kijelzővel és az E-ink tintával), és belerakni amit a mai kor megkövetelne?
2019 van, a minimum a 8.Gen. Intel proci lenne, és a 8GB ram.
Na mindegy, csak panaszkodom, de kicsit idegesítő.

Főleg, hogy igazából semmit nem csinálok a gépemen, de ha megy a Thunderbird, Firefox, már akkor 2GB ramot használ a gép, és akkor még a vírusírtó és a Windows benne sincs.

(#14808) mr_kickass


mr_kickass
tag

50-60 korul keresnek olyan tabletet, aminek tokkal egybeepitett billentyuzete van (folio case), vagy lehet hozza gyarit venni. Letezik ilyen? Kinai markaval is teljesen komfortos vagyok, amig a specifikaciok elfogadhatok. Koszi elore is!

(#14809) keszo válasza mr_kickass (#14808) üzenetére


keszo
őstag

esetleg ez?

Attila

(#14810) mr_kickass válasza keszo (#14809) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszi, ezt a modellt mar neztem, de kicsit regi, ez meg hasznaltan meg draga is. Nincs valami ujabb?

(#14811) keszo válasza mr_kickass (#14810) üzenetére


keszo
őstag

Csak kinti rendelés jöhet szóba, és Intel Atom x5-Z8350, 4/64 lehet.
ALLDOCUBE
Cube
Onda
Teclast
VOYO
CHUWI
Jumper
ezek között keresgélj

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Attila

(#14812) mr_kickass válasza keszo (#14811) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszi, ezek mar szimpatikusabbak! :)

(#14813) Baczoni Norb


Baczoni Norb
újonc

Sziasztok!

Elnézést ha volt már a téma, telefonon nem tudtam sokáig visszaolvasni.

Problémám a következő, amiben szíves segítsègeteket kérném:

Egy Kiano Intellect 8g 3 ms-em van(azt hiszem ez volt a pontos típusa). Lényeg, hogy behalt a windows, és sehogysem tudom visszaállítani, mert nincs elég szabad hely neki hogy elvégezze a recoveryt. Próbáltam külső indítóról, de közli, hogy nem tud külső lemezről bootolni. Szeretem nagyon mert elèg gyors volt. Meg lehet valahogy menteni?

(#14814) tlac válasza Baczoni Norb (#14813) üzenetére


tlac
nagyúr

egy uefi-s telepítős pendrive-ról tedd újra az egészet, működnie kell

(#14815) Baczoni Norb válasza tlac (#14814) üzenetére


Baczoni Norb
újonc

uefi-s? Az a külső bootolós windows telepítő? Mert azt sem akarta, nem akar kívülről bootolni. Nem tudom mi az az uefi :(

(#14816) hroberto válasza Baczoni Norb (#14815) üzenetére


hroberto
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14817) this is life válasza Baczoni Norb (#14815) üzenetére


this is life
Ármester

uefi leírása
A media creation tools segítségével másik gépen készíts pendrivera boot lemezt , lépj be a tableted biosaba és onnét indítsd a telepítést a boot uefi disk menupont alol (remelem jol emlekszek a menupontra)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14818) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.
Mivel a Lenovo Yoga Book C930 i5-ös változatát itthon még nem tudja senki sem beszerezni (Ha tudtok valakit, vagy valamelyik üzletet, az ne tartsa magában! Köszönöm!), így kellene egy ajánlás valami tabletre, ami kisebb mint a Surface Pro, tehát 200mm x 290mm-nél kisebb, legalább 10,5 colos a kijelzője, jól lehet rajzolni rajta, LTE támogatás is van hozzá és Windows 10-et futtat.

Ötletek, ajánlások?

(#14819) kezman


kezman
őstag

Üdv,ezt néztem ki, véleményeket szeretnék, és mire elég a 4 Gb RAM,?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#14820) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy windows-os tablet(Beex Flash) és véletlenül le lett tiltva az USB.
Ezért most nem működik a billentyűzet, ha rá van dugva és így nem lehet belépni a BIOS-ba, hogy vissza legyen állítva az USB.
Mit lehet ezzel kezdeni?
Hogyan lehet reset-elni a BIOS-t.(clear cmos)

Köszönöm a segítséget.

Attesz

(#14821) tlac válasza kezman (#14819) üzenetére


tlac
nagyúr

netezni elég
komolyabb dologra meg már úgy is atom proci lesz lassú

(#14822) kezman válasza tlac (#14821) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, egyébként mit ajánlanál win tabletbe, nem igazán értek hozzá, főleg net, közösségi oldalak, használata ha a pc foglalt , játék nem vagy nagyon ritkán, néha film, ennyi, vagy inkább android? :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#14823) Game-over válasza kezman (#14822) üzenetére


Game-over
aktív tag

főleg net, közösségi oldalak, használata ha a pc foglalt

Erre bőven elég egy androidos gép is: olcsóbb és egyszerűbb megoldás

(#14824) this is life válasza Attesz (#14820) üzenetére


this is life
Ármester

Bar nem konkretan a beex-en , de masik tableten par forumtarsunknak sikerult az usb letiltani , helyreallitas csak eeprom irassal volt lehetseges , sajnos nincs bios reset jumper ,vagy clear cmos . Nekem bios password-ot sikerult osszehoznom (nem tudok biosba lepni es szukseg eseten boot sorrendet valtoztatni) a clear cmos nem ozzehozhato mert nvram a bios chiphez . Nálad elvileg egy bios chip ujrairas megoldas kulso eeprom iroval .

Game-over
Sajna az androidos tabletek sem olcsok , ami mar hasznalhato es normalis gyartotol van kb 60 000 ft .
De teny hogy sima tartalom fogyasztasra inkabb droid mint win10 tablet .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14825) Attesz válasza this is life (#14824) üzenetére


Attesz
aktív tag

Aszta.
Ez durván hangzik.
Ki csinál ilyet?
Ki tud segíteni?

Köszönöm, hogy leírtad.

Attesz

(#14826) this is life válasza Attesz (#14825) üzenetére


this is life
Ármester

A hardverapron őt találtam bios iras

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14827) smc válasza Attesz (#14825) üzenetére


smc
addikt

Hangerő gombot nyomva bekapcsolás közben nem lép be? Azt hiszem voltak régebben olyanok amiknél ez is megoldás lehetett, ott pedig a hangerő gombokkal lehetett lépkedni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14828) this is life válasza smc (#14827) üzenetére


this is life
Ármester

A chuwi vi 10-nel futottak az usb letiltasba nehanyan , es csak bios chip forrasztas ,majd eeprom irassl tudtak eletet lehelni az usb portokba . Gondolom a beex-nel sincs maskepp h20insyde grafikus bios lehet rajta ,azt pedig hangero gombokkal nem lehet vezerelni ,lepdelni a bios menuben .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14829) smc válasza this is life (#14828) üzenetére


smc
addikt

Érintővel sem? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14830) Attesz válasza this is life (#14826) üzenetére


Attesz
aktív tag

:R

(#14831) Attesz válasza smc (#14827) üzenetére


Attesz
aktív tag

Sajnos ez nem működik.
Már mindent próbáltam.
Nagy hülyeségnek tartok, hogy ezt ennyivel ki lehet nyírni.

(#14832) this is life válasza smc (#14829) üzenetére


this is life
Ármester

Mivel a touchpanel is usb portot hasznal a kommunikációra emiatt az sem jarhato ut ,az eger billentyuzet szinten a fenti okok miatt kiesik . Az a baj hogy a szorgos kinai kezek csak osszetakoljak a biost (szerintem nagyjabol egy sablonból dolgozva) s benne hagynak olyan menupontot amivel lenyegeben hasznalhatatlanna lehet tenni az eszközt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14833) Papooo válasza this is life (#14832) üzenetére


Papooo
senior tag

Érdemes lenne megpróbálni, hogy szétkapja a tabletet, és leköti egy kicsit az akksit.

A saját Stone Classmate 3 tabomon csinálni akartam egy win10 alapra állítást, aminek az lett a vége, hogy nem volt hajlandó többet bekapcsolni. Gépet szétkaptam, akksit lehúztam, és így legalább biosig eljutott. Csinálnom kellett egy tiszta telepítést, mert a win10 sikeresen szétcseszte magát.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14834) Attesz válasza Papooo (#14833) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Leszedtem az akkut és 3 napig pihent.
Sajnos nem segített.

(#14835) Papooo válasza Attesz (#14834) üzenetére


Papooo
senior tag

Akkor nincs mit tenni.
A helyedben feldobnám az apróra 3000-ért, kihangsúlyozva a hibáját, és vennék helyette használtan egy másikat.
Költeni nem költenék rá, mert jó eséllyel 10 körül lenne a javítás összege.
Egy ilyen 1 giga ramos tab kb 10000 használtan, 20 körül már 2 gigások vannak, 30 körül már a 10"-os 2/32-es tabletek vannak.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14836) this is life válasza Papooo (#14833) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nvram van a bioshoz akkor hiaba az akksi , bios akkkumlator lecsatlakoztatasa , semmit sem er a dolog .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14837) tlac válasza Attesz (#14834) üzenetére


tlac
nagyúr

win elindul és működik rajta?
ott megy a touch screen?

(#14838) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Nah, közben leredukáltam 2 típusra a keresést.

Egyik: Dell Latitude 5175 - Intel m5 proci, 8GB Ram, toll + billentyűzet

Másik: Samsung Galaxy Book 12 - Intel Core i5, 4GB Ram, toll + billentyűzet

Kérdés, hogy hosszabb távon melyik lehet jobb választás?
A Samsungnak mintha jobb minőségű és precízebb tolla lenne, de persze, lehet tévedek!
Melyik képvisel jobb minőséget, és melyiknek jobb a tolla, illetve a hozzá megvehető kiegészítők?

(#14839) B.Ricsike válasza B.Ricsike (#14838) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Illetve melyikben van több lehetőség, több potenciál, több hasznos szolgálatatás?

(#14840) Attesz válasza Papooo (#14835) üzenetére


Attesz
aktív tag

Sajnos nem az enyém.
Hozzám Win újratelepítés miatt került.
De ez egy hosszabb történet.
Így most kénytelen vagyok megcsináltatni.

(#14841) Attesz válasza tlac (#14837) üzenetére


Attesz
aktív tag

Sajnos nem indul el a Windows.
Egy terminál szerű ablak töltődik be, amin egy valamilyen UEFI Interactive Shell v2.0 menü van.
De mivel nem tudok ide írni semmit, így nem sokat tudok vele kezdeni.

(#14842) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Az lenne a kérdésem még, hogy mennyivel jobb a 4096 nyomásérzékenységű pen, a 2048-asnál?
Illetve, ezt a toll tudja vagy a képernyő? Tehát mondjuk egy régebbi tablethez, amihez akkor még csak 2048-as érzékenységű toll volt, ha veszek egy újabb tollat (4096-osat), akkor szebb/jobb/pontosabb lesz az írás vele? Vagy ez nem a tollon múlik?

(#14843) this is life válasza B.Ricsike (#14842) üzenetére


this is life
Ármester

Azert esélyes hogy az érintő kijelző érzékelő rétegei befolyásoljak ilyen terén a kompatibilitást,működést ,az adott hw specifikációjában kellene utána járni hogy mit támogat .

Attesz
Sikerült előre lépned a bios flashelés ügyében ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14844) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! Van nekem egy Thomson Hero 9em!

Csak a boot menü jön be rajta, mivel nincs rajta rendszer! tudna valaki ebben segíteni hogyan rakható rá pl windows 10?!

Usb-n keresztül lehet rá rakni vagy kell bele rakni a micro sd foglalatba win 10 telepítőt?

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#14845) this is life válasza zolokas (#14844) üzenetére


this is life
Ármester

Ha ez van neked akkor pl media creation tools-al készíts telepítő médiát pendrivera x86-os verziót majd biosbol indítva boot usb efi device vagy shell menüponttal indítsd a telepítést ,lehet hogy egérre és vagy billentyűzetre szükséged lesz majd, ha a bios nem támogatná az érintés alapú vezérlést .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14846) Papooo válasza this is life (#14845) üzenetére


Papooo
senior tag

A tiszta telepítést usb elosztó, klavi, egér trió nélkül ritkán lehet megoldani.
Volt már több olyan tablet a kezemben, aminek a biosában ment a touch, de a windows telepítőben már nem.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14847) this is life válasza Papooo (#14846) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem pedig olyan amelyikben se biosban sem a windows10 alatt nem ment a touchpanel , csak külön driver félpakolásával , és csak külön lehetett a panel driveret feltenni ,mert hiába volt dd mentesem benne az érintőhöz való driverekkel , backup-al nem lehetett a tochpanelt feléleszteni , csak külön telepítve , rendszergazda joggal.(kinai csodabogarak) :DDD
Viszont usb hubra nem volt szükség, mert két teljes értékű usb volt a tablet alaplapján.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14848) zolokas válasza this is life (#14845) üzenetére


zolokas
aktív tag

Igen ez! de nincs rajta usb kimenet csak hdmi meg micro sd

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#14849) Papooo válasza zolokas (#14848) üzenetére


Papooo
senior tag

Valamiféle (micro, mini, normál, type c) lennie kell rajta.
Olyan tabletet még nem láttam amiről lehagyták volna.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14850) zolokas


zolokas
aktív tag

Rá dugtam micro usb-n keresztül fel se ismeri semmi!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.