Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14101) molnartom válasza laragirl83 (#14100) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ez még jobb!
Én ezt használom.

(#14102) tlac válasza laragirl83 (#14100) üzenetére


tlac
nagyúr

ha csak a win10-et akarod újratelepíteni, akkor azt pont úgy kell, mint pc-n
csinálsz egy usb-s telepítőt és bootolsz róla

(#14103) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!
Acer w4-820 8" tabletem sikeresen lekoccoltam, erdeklodnek mi ajanlott helyette?

Meret es a a teljesitmeny eleg lenne, tehat hasonlo kalibert keresek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14104) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Vettem egy Samsung Galaxy Tab 3 Lite készüléket.
113-as verzió és 4.4.4 andorid verzió van rajta.
Azt írja ki amikor a youtube-ra megyek ,hogy "gond van a hálózattal"
410-es hiba.
Egyszerűen nem tudok youtube-ozni.
Persze semmi fiók meg google+ nincsen még beaktiválva.

Szóval mi a teendő ez esetben?
Vagy felejtsem el a youtubeot?
Azért ez kurva gáz lenne.

A hardveraprón vettem egy sráctól egyébként.

Tisztelettel!

Jani!

(#14105) smc válasza prime77 (#14104) üzenetére


smc
addikt

Állítsd be a play-t és nézd meg letölt-e frissebb youtube-ot.
És ajánlom az android tablet topicot. :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14106) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Ezen a héten megérkezett a Lenovo Miix 510 i5-6200U tabletem, gondoltam megosztom a tapasztalataimat vele.

Nos azt kell, hogy mondjam így az elején, hogy tökéletes munkára, nagyon gyors, programozásra, dokumentumok kezelésére használom elsősorban, semmi akadást nem tapasztaltam, böngészés is nagyon gyors, görgetés (swypeolás) közben sem akad egyáltalán, mint ahogy azt néhány youtube videóban láttam.

A csomagban kapunk egy billentyűzetet, kapacitív tollat, toll usb-tartót, egy tokot és a tápot.

Kijelzője nagyon szép, színek fantasztikusak, fekete kellően fekete (azért nem amoled, bár ezt egy windows tablettől nem is várom el, mivel sokkal alacsonyabb az élettartamuk). Minimum fényereje nagyon alacsony, maximum fényereje nagyon fényes, szóval szerintem bárki megtalálhatja a neki kényelmes beállítást. Mostanában nem sokat sütött a nap, de szerintem nyáron sem lesz gond kültéren használni.

Hangkártyája nagyon erős, alapból fent van Dolby Audio alkalmazás, amivel tovább lehet fokozni az élményt. Audio Technica fejhallgatóval hallgatok rajta zenét, nagyon jól szól az asztali gépemhez vagy telefonomhoz viszonyítva.

Film/sorozatnézésre tökéletes, sztereó hangszórója ugyan nem a legjobb, de zenehallgatáson kívül sehol sem zavart a hangzása. A maximum hangerő nagyon hangos és nem torzít.

Játékra nem a legjobb, de nem is erre vettem. A skyrimot próbáltam egyedül, az nekem örök klasszikus marad, átlag 45-50 fps-sel simán elfut.

Ha felforrósodik a tablet, nem észrevehető szerintem (legalábbis én csak akkor vettem észre ha a kezemet olyan helyre raktam, ahol alapból nem tartom a tabletet). A ventilátor kellően csöndes (játéknál kivéve, akkor nagyon hajtja magát, de nem zavaró) és csak akkor működik, ha muszáj. A használat közben 60-70 %-ban nem fut a ventilátor.

Akksija átlagos. Az i5 processzor sok energiát fogyaszt. Energiatakarékos módban kb 5-6 óra kijelzőidő érhető el (igaz én sokat telepítgettem, töltögettem folyton a háttérben, nem szintetikus teszt). Volt, hogy erőforráscentrikuson hagytam játék után véletlenül, utána 2 sorozatrész és egy kis böngészés után már kellett töltőre tennem. Körülbelül 1,5-2 óra alatt töltődik fel 0-100%.

Ja még a kijelzőhöz annyit, hogy azt vettem észre, nagyon kíméletes a szemmel. Nem tudom mivel megmagyarázni, mostanában itthon készülök gépnél vizsgára, de 2-3 óra után pc előtt a szemem kiszárad és elfárad teljesen és elmegy a kedvem a tanulástól. Tablet előtt semmi ilyesmi gondom nincs, nagyon kényelmes rajta olvasni, szöveget szerkeszteni.

Szerintem nagyon jó vétel volt, mindenkinek ajánlom aki ebben az árkategóriában keres tabletet (235k volt digiprime-ról).

Üdv. Johnny

(#14107) ngyjns


ngyjns
tag

Sziasztok. Vettem a lányomnak egy miix320 tabletet, de csak a hd-s változatot. Nagyon szeret rajzolni wacom cuccokkal PC-n, de ez a vacak miix320 tablet nem érzékeli jól az új Adonit jot pro tollat. Próbált már rajzolni valaki a tableten, jól működik az érintésérzékenység? Miix310 esetén nem találkozott valaki ilyennel? Köszi a választ.

(#14108) tlac válasza ngyjns (#14107) üzenetére


tlac
nagyúr

Mi a gond?

(#14109) smc válasza ngyjns (#14107) üzenetére


smc
addikt

Ha jól tudom a Miix 300-as széria nem támogatja a tollas bevitelt. Ahhoz az 500-ast kellett volna nézni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14110) ngyjns


ngyjns
tag

Adonit jot pro tollat érzékeli, ezt a tollat tartják sok helyen a legjobbnak szifonhoz meg androidhoz. Tehát lehet a tollal mindent csinálni, de a rajzoláskor szakadozik, mintha nem lenne elég érzékelő a tabletben, vagy szar az érzékelő programja (Bosch szenzorok)

(#14111) tlac válasza ngyjns (#14110) üzenetére


tlac
nagyúr

ujjaddal rajzolva is szakadozik?

(#14112) leslie23 válasza Bogyó bá' (#13925) üzenetére


leslie23
tag

lehet volt már szó erről azóta, de az új Firefox tablet mód bekapcsolásakor automatikusan "érintés" sűrűségre vált, azaz szépen felnagyítja a gombokat, menüket stb. és gyönyörűen lehet használni érintőkijezőn is. :K

(#14113) Bogyó bá' válasza leslie23 (#14112) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ezt ki fogom próbálni, ha újra otthon leszek. (Eddig a Firefox nagyon kényelmetlen volt tableten használva...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14114) simongab válasza molnartom (#14099) üzenetére


simongab
senior tag

Sajnos ezen a képernyőn nem megy tovább...az egérmutató mozog (Valami ötlet? ) A PEN t megcsináltam a leírás szerint 8.1 gyel

(#14115) bcl válasza leslie23 (#14112) üzenetére


bcl
senior tag

Ezt hol, vagy hogyan lehet bekapcsolni? Kipróbálnám én is, de nem találok ilyen, vagy ilyesmi beállítást.

(#14116) tlac válasza leslie23 (#14112) üzenetére


tlac
nagyúr

tudnál mutatni egy képet?

én semmi változást nem vettem észre

(#14117) leslie23 válasza tlac (#14116) üzenetére


leslie23
tag

screenshot

hamburger menü alatt a "testreszabás" opciót kell választani, a megjelenő ablak alján lesznek ezek az opciók.
lehet neked alapból érintésre van állítva a sűrűség, így nem látsz semmilyen változást tablet módnál. én egérrel a kompakt módot használom, érintőn viszont jól jönnek a nagy gombok/tabok. :K

ez most nálam az 57.0.2-es verzió egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#14118) cigam


cigam
félisten

Adott egy Toshiba WT8-B tablet, ami megkapná a 1709 verziót. Újraindításkor el is jut egy darabig (végig?), de újraindításkor egy fura üzenet jelenik meg. Arra panaszkodik, hogy kevés a hely, majd egy idő után (miután visszacsinálta a frissítést?) újraindul. Csináltam egy gyors takarítást, és 8G óres hely van a C meghajtón, és van benne egy frissen formázott 2GB-os SD kártya. Vagyis hely elméletileg bőven van. Mi tévő legyek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14119) qqcqqc válasza cigam (#14118) üzenetére


qqcqqc
őstag

frissítéshez a c meghajtón kell a hely, és úgy emlékszem elég sok. Szerintem próbáld meg tiszta telepítéssel. De előtte mentsd le a drivereket.

(#14120) tlac válasza leslie23 (#14117) üzenetére


tlac
nagyúr

kipróbáltam, nem sok változást történt
edge még mindig sokkal jobb touch screen-re

(#14121) haligali72


haligali72
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors segítségre lenne szükségem:
Adott egy Lenovo yoga tablet2 830f repedt kijelzővel(egy nagy y formában a kijelző közepén). Állítólag nem vészes, minden más kifogástalan. 25.000 Ft ért megéri megvenni, vagy felejtsem el? :F
Köszönöm a segítséget!

(#14122) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Adott egy karácsonyra kapott Acer Iconia 8 W W1-810-11M2 tablet. Használt készülék. Végeztem rajta egy gyári visszaállítást.
Ez után jött a meglepetés, Bitlocker helyreállítási kódot kér. Annak a visszaszerzéséhez meg az eszközzel társított email címet kéri a Microsoft.
Ezzel az a probléma, hogy a volt tulaj kilétét nem tudom. Zálogfiókban vették, akiktől kaptam.

Ilyenkor mit tehetek?
Milyen lépésekkel lehetene újra használhatóvá tenni a készüléket?

Válaszaitokat előre is Köszönöm!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#14123) Papooo válasza haligali72 (#14121) üzenetére


Papooo
senior tag

Felejtsd el. A repedés csak romlani fog, ha még működik is rendben az érintő (amit kétlek), akkor sem éri meg.
Egy kicsit még keresgélsz az aprón vársz hogy januárban beinduljon a felesleges cuccok áron aluli eladása, és veszel egy hibátlant.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14124) haligali72 válasza Papooo (#14123) üzenetére


haligali72
aktív tag

Erre nem gondoltam, igazad lehet. Köszönöm a válaszodat!

(#14125) cigam válasza qqcqqc (#14119) üzenetére


cigam
félisten

A driver-ek mentését melyik programmal lehet megoldani? Vagy mit a menete?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14126) molnartom válasza cigam (#14125) üzenetére


molnartom
aktív tag

pl ezzel, lehet drivereket menteni

[ Szerkesztve ]

(#14127) cigam válasza molnartom (#14126) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14128) tlac válasza tlac (#13956) üzenetére


tlac
nagyúr

korábban írtam, hogy a 1709-es fall creators-ból kiszedték a teljes értékű magyar billentyűzetet
ha be van teljesen frissítve a win10-ünk, akkor ez most már újra elérhető (bár kicsit másképp néz ki, mint korábban)

(#14129) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, egy barátomnak döglődik a laptopja, és mivel lány, valami kis csinosat szeretne helyette.

60ezer Ft körül, 10colos, Windowsos, a lehető legjobb képernyővel (élénk színek, jó kontraszt, stb...). Internetböngészésre, filmnézésre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra használná. Nem must-have, hogy legyen hozzá billentyűzet. Összesen minimum 128Gb háttértát kellene, akár microSD-vel.
Kínai rendelés is lehet.

Mit ajánlanátok?

Köszi!
Laci

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#14130) Dareius válasza Alabástrom (#14129) üzenetére


Dareius
tag

Szia nézegess Chuwi hi márkákat!

Az az igazság mindegyik messze elmarad az Asus Tranformeről minőségben, hiába jobb a felbontása és ráadásul hamar lemerülnek.
Van még más variáns is Techlast Cubei Azért nem írok konkrétumot,
mert inkább tanáccsal szolgálnék:
A lényeg, hogy ezernyi fórumot végigböngésztem ezekkel kapcsolatban és ezeknek a kinai Win-es tableteknek egy előnye van hogy jóval olcsóbb de nem sokkal több Driver hibák (win frissítések után) indokolatlan lemerülések hamar zárlatos akkumulátorok. Egy valamire jók hogy az ember megtapasztalja hogy több mindenre használhatóak mint adnroidos társaik és, hogy az ember Sproljon egy komolyan eszközbe Surface pro vagy Lenovo mix 510+ Asus Transformers 300T stb.

Szóval ilyen árban az Androidosok sokkal jobb minőségiek és az üzemidejük is sokkal jobbak.

Reflink eltávolítva.

[ Módosította: radi8tor ]

(#14131) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!
Egy Acer Iconia W4 820 típusú tabletet kellett a napokban újra telepítenem, helyre raknom. Az eszköz eredetileg windows 8.1-el jelent meg, azóta frissítve lett 10-re. Mivel boot-olni nem sikerült usb-ről, így a windows 10 visszaállítás funkcióját használtam, természetesen minden file-t töröltettem, majd a folyamat befejeztével eltávolítottam a windows old mappát. Driver pack-ból az elérhető legfrissebbet telepítettem. A probléma, hogy a tab időnként lefagy, semmire nem reagál, csak kényszerített leállítással kapcsolható le, és ismételt bekapcsolással válik ismét használhatóvá. A fagyások véletlenszerűen jelentkeznek, sem érintésre, sem a bt billentyűzetre nem reagál az eszköz. Bár érdekes, hogy a rendszer hangok hallhatók, pl a vlc-be betöltött zene továbbra is pörög, nem akad be, csak a képernyő fagy meg teljesen.
A tiszta telepítés megoldaná a gondot szerintetek? Az adott típushoz bárkinek ötlete az usb eszközzel való boot-olás kapcsán?
Windows dvd tool-lal készítettem a pendrive-ot, természetesen 32 bitest, mert eddig is az volt fent.

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#14132) tvamos válasza WolfiMusic (#14131) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha jol emlekszem, addig nem hagyja az usb bootot, amig nem allitasz be bios jelszot.
Nekem is pont igy szokott kifagyni, kb. 1-2 hetente.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14133) WolfiMusic válasza tvamos (#14132) üzenetére


WolfiMusic
csendes tag

A probléma, hogy naponta akár többször is eljátsza. Szóval, ha 2 hetente lenne, még a megbocsájtható kategória lenne. Amatőr kérdés ugyan, de még idegen talaj számomra a windows tabletek világa.... Bios jelszót hogyan tudok beállítani?

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#14134) tvamos válasza WolfiMusic (#14133) üzenetére


tvamos
nagyúr

Remelem, ez a video segit: [link]
A Security menuben van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14135) WolfiMusic válasza tvamos (#14134) üzenetére


WolfiMusic
csendes tag

A nagy kérdés számomra a bios-ba való belépés volt, köszönöm a videót, amint az eszköz ismét a kezeim között lesz, intézem, és referálok a tapasztalataimról.

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#14136) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy van-e olyan tablet, ami a következőket tudja:

4GB RAM
10" körüli IPS kijelző (jó lenne fhd, de nem kötelező), a 12-es már nagy
minimum 128GB tárhely
jár hozzá dokkloló
van a gépen usb 3.0, ami egy külső vinyót meg tud hajtani

procit nem írtam, de valami Z8350 szintű dolog elég lenne

árban max 120 lenne a keret

ezt néztem, de valahol olvastam, hogy a külső vinyót már nem hajtja meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14137) pècsimunkás válasza joey04 (#14136) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sem ez , sem az elődje nem hajtotta meg a külső vinyót. Asus-t vagy HP- t keressèl azok adnak áramot a vinyónak .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14138) joey04 válasza pècsimunkás (#14137) üzenetére


joey04
titán

ezt néztem még, hozzá való billentyűzettel 400$ a vége, és ez elvileg meg tudja hajtani a külső vinyót is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14139) pècsimunkás válasza joey04 (#14138) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem a Cube- ról rossz tapasztalatom van .
De az már 2-3 èves törtènet .
Rákerestem az Asus 2:1 gèpek áraira , mèg jó , hogy feküdtem , mert le kellett volna ülnöm különben. Nagyon drágák. A HP-m 2 èves , remèlem mèg 2 èvet kibír , mert 130-150000 forintot azèrt sajnálnèk kiadni egy ilyen gèpèrt , főleg , hogy 80000 volt az enyém ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14140) Somatom válasza pècsimunkás (#14139) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, a lutri általában jellemző a kínai "másodvonalra". A leírásban minden szép és jó, aztán jönnek a gyártási hibák, meg a szoftveres bugok, hiányosságok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14141) kovacs65 válasza joey04 (#14138) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem az egyik előd volt. Cube I7 Book ([link])
Igaz ez csak 64 GB, de beleraktunk egy 256-osat, illetve egy számmal kisebb a proci.
Van vagy két éves. Igaz már eladtam, de egy kollégának, a mai napig tökéletes.

[ Módosította: #45553408 ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#14142) joey04 válasza pècsimunkás (#14139) üzenetére


joey04
titán

igen az asust néztem, de gyorsan dobtam is őket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14143) pècsimunkás válasza Somatom (#14140) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az "én" Cube -om : rossz akkumulátor -kb 2 óra , levett fényerő mellet , 2 hónap után rossz power gomb , rossz GPS , meg még volt valami , amire nem emlékszem már . 1-2 hétig nagyon jó volt , észre sem vettem a hibáit . Az akkumulátornál eleinte nyugtattam magam ,hogy a belakás , telepítgetés , meg még majd biztos jobb lesz , stb , stb ... Aztán jöttek elő a hibák még . Meg még rajtam kívül volt ugyanolyan gép pár embernek . mindegyik teli hibával 62-64000 forintért ! A pénzemet visszakaptam - némi asztalcsapkodás után :D .
Gondoltam veszek Krueger Matz tabletet . De ezek is átcimkézett kínaiak , meg drágák is úgyhogy vettem egy HP paviliont , 80000 forintért . Böngészni elég , meg a tévével van összekötve , és filmet nézni használom .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14144) Somatom válasza pècsimunkás (#14143) üzenetére


Somatom
veterán

Én kb. 12" körülit szeretnék, HDMI outot, és Linux kompatibilitást (Remix OS Androidot szeretnék dual boot -tal). Nem egyszerű, pedig pár éjszakám már ráment a nyomozásra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14145) Razzul


Razzul
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Laptoptablet vagy mit szeretnék vásárolni és most az edigitalon jó feltételekkel lehet kapni ezeket a gépeket. A Lenovo MIIX 320 gépet néztem ki, mert úgy hallottam, hogy az Intel Atom x5-Z8350 proci egy eltalált darab és 4GB RAM-al szerelt. Alapvetően netezésre, dokumentumszerkesztésre lenne használva, maximum 3 évig.

Szerintetek ez egy milyen választás? Ajánlott ez a gép? Köszi a segítséget!

Stat crux dum volvitur orbis

(#14146) erahurka válasza Razzul (#14145) üzenetére


erahurka
félisten

Ha nem zavar az alacsony felbontás akkor ajánlott darab. Illetve van egy bugja, ha mozgatod a kijelzőt hajlamos eldobni a billentyűzetet, picit várni kell mire visszacsatlakozik. Ha ez az apró kellemetlenség még belefér akkor best buy hazai forgalmazásban lévő nem dzsunka márkáju Windows 2in1. :K

(#14147) Game-over válasza pècsimunkás (#14143) üzenetére


Game-over
aktív tag

Nekem pont ellenkező tapasztalatom van:

Cube i9, 16 nyarán vettem, és azta is teszi a dolgát szépen (hálistennek).

Egyedül a Windows frissítések szokták meghülyíteni (éppen nem működik a gyári kamera, wifi, stb.), de ez csak ideiglenes.

(#14148) tlac válasza Game-over (#14147) üzenetére


tlac
nagyúr

gyedül a Windows frissítések szokták meghülyíteni (éppen nem működik a gyári kamera, wifi, stb.), de ez csak ideiglenes.

ez még a lenovo-knál is előfordul
a nagyobb win frissítések elég lutrik

(#14149) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Valakinek esetleg tud rá valamit mutatni,nagyon gázos ez a tablet alaplap?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#14150) smc válasza GAbre (#14149) üzenetére


smc
addikt

Ha van mindenhol kontakt akkor még jó is lehet. Ezt így nem lehet megállapítani.
Láttam és csináltam is ennél rosszabbat is. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.