Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14501) Somatom válasza Papooo (#14496) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mit tekintünk alapnak. A vasat, vagy az OS -t. Anno volt egy Asus eee -m, Atom N270 -nel. Gyárilag XP volt rajta. Azzal tényleg gyalázat volt. Aztán véletlenül ráakadtam a Puppeee -re, és nehéz volt elhinnem, hogy ugyanazt a vasat használom. Azóta nálam a Puppylinux az OS -etalon. A Windows -t pedig bottal sem piszkálnám.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14502) Papooo válasza Somatom (#14501) üzenetére


Papooo
senior tag

Nálam a tabletnél vas fogalma a hw+sw.
Hiába jó a rendszer, ha gyenge a körítés, vagy épp egy jó hardvert telepakolnak mindenféle lassító vacakkal. A korai atomok (bay trail előtt) valóban csak linuxal voltak képesek elfogadható sebességgel működni, minden mással csak szenvedtek. Az Amd c 50 (valami 10"-os Acer tabletben) viszont nekem kellemes csalódás volt, még a win 10 is elfogadharó tempóval ment vele. Az Amd E szériát (abból valami 6. Gen e1-es procis laptoppal találkoztam) és az N29xx-es cerkát (lenovo g50)inkább rossz viccnek tartom, mint használhatónak. Anyós most egy N35xx procis laptoppal netezik, ez már elviselhető. Járszani is lehet vele pl Angry birds friends, passziánsz.
Belefutottam Samu tabletba, ott a 3.gen i5 fűtött annyira, hogy foltosodni kezdett tőle a kijelző.
A z8xx-es atomos chuwi hi10 tab forrósodott ha meghajtottam.
A pentium 3650y procis sony szépen dolgozik 4 giga rammal és ssdvel, de a 3d teljesítménye valahol a cerka fölött, de az atom alatt van, cserébe veszettül pörgeti a hűtést.

Ezekből azt a tanulságot vontam le, hogy jó lesz nekem az öreg z3740, minden másra meg ott a laptop, ez így még mindig olcsóbb mint egy jó teljesítményű minőségi tablet.

Néha azért elgondolkodom, hogy be kéne szerezni egy x230t masinát..... :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14503) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo MiiX 310 2in1 tablet.
A kérdésem azokhoz szólt elsősorban akiknek van ilyen cucca.
Őrületbe kerget már. Nektek is csinál olyat, hogy leszedem a dokkolóról (billentyűzet), és mikor visszateszem nem aktív a dokkoló, csak ha újraindítom a gépet?
Vagy ha lecsukom, vagy alvó módba rakom, és felnyitom, akkor nincs billentyűzet (dokkoló)? Persze ha az újraindításra megyek akkor csak pörög, de sosem indul újra, ilyenkor hosszan kell nyomnom a power gombot hogy kikapcsoljon.
Olyan is van hogy ugye bekapcsoláshoz röviden kell nyomva tartani a power gombot, de sokszor semmi reakció, ilyenkor ha hosszan nyomom, vagy bedugom a táp kábelt (nincs lemerülve) akkor bekapcsol, de ez ritka esett hogy ilyet csinálna.
Mit lehet ezzel csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#14504) tlac válasza schumy1 (#14503) üzenetére


tlac
nagyúr

Vagy ha lecsukom, vagy alvó módba rakom, és felnyitom, akkor nincs billentyűzet (dokkoló)? Persze ha az újraindításra megyek akkor csak pörög, de sosem indul újra, ilyenkor hosszan kell nyomnom a power gombot hogy kikapcsoljon.

nem találkoztam ilyen hibákkal

[ Szerkesztve ]

(#14505) molnartom válasza schumy1 (#14503) üzenetére


molnartom
aktív tag

Pontosan ilyen hibák vannak nálam is. Akkor jelentkezett ez a hiba, amikor a windows frissített 1803-ra.
Engem is kezd az őrületbe kergetni! :W
Már próbáltam frissíteni minden drivert, de egyszer úgy elszállt a gép, hogy alig tudtam életet lehelni belé.
Most próbálok ezzel a hibval élni., hátha valai frissítés helyreteszi.

(#14506) schumy1 válasza molnartom (#14505) üzenetére


schumy1
aktív tag

Akkor nem vagyok ezzel egyedül.
Talán egyszer tökéletes lesz.
1 éve nem néztem, de azóta megjavult az sd része? Mert nálam olyat csinált hogy beraktam a micro sd-t, és egy idő után eltűnt, és újraindítás után jelent meg megint, de nem sokáig.

(#14507) Somatom válasza molnartom (#14505) üzenetére


Somatom
veterán

Érthetetlen számomra, hogy miért erőltetnek a gyártók ilyen fostalicska oprendszert, ami ráadásul még fizetős is. Én meg nem találok normális konfiggal Linuxos, vagy dual bootos Tabot. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14508) ®abstract® válasza Somatom (#14507) üzenetére


®abstract®
őstag

jobb volt a 7s vagy a 8.1..10s ringyoz rank van eroltetve de xar..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#14509) Somatom válasza ®abstract® (#14508) üzenetére


Somatom
veterán

Én beaktiváltam, frissítettem, hogy legyen hotspotom (mert eredetileg router -nek, NAS -nak vettem a miniPC -t), de alkalmatlan volt a feladatra, mert ha akartam, ha nem, lezabálta a mobil adatkeretemet. Akkor láttam utóljára rajta azt a fost. Kapott trial boot -ban egy Puppylinuxot, meg egy Androidot és kliensgép lett belőle, mert közben megkedveltem a vasat. A Win -t viszont továbbra is gyűlölöm. Nagy, tohonya és buta, mint a főd. Nem lehet normálisan paraméterezni a rendszerindítóját, nem ismer el maga körül más OS -t, nem hajlandó hordozható meghajtóként FAT -ra formázni egy SSD -t, nem hajlandó kezelni pl. az EXT, XFS fájlrendszereket, stb, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14510) tvamos


tvamos
nagyúr

Van egy ACER Iconia Tabom. Szeretném az sd kártyát kicserelni benne, de az os egy része azon van, és ha az újat teszem bele, akkor nem indul el. Hogyan tudnám működésre bírni? Csak simán átmásolok mindent? Vagy kell valami extra?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14513) keszo válasza tvamos (#14510) üzenetére


keszo
őstag

Win esetén, újra telepítés. Androidnál elég mindent átmásolni és használható is.

Attila

(#14514) smc válasza tvamos (#14510) üzenetére


smc
addikt

Az OS mely része van az SD kártyán? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14515) tvamos válasza smc (#14514) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gőzöm sincs róla. Hogyan tudom azt megnézni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14516) smc válasza tvamos (#14515) üzenetére


smc
addikt

Mi a pontos típus? Mert ha rákeresek androidos tableteket látok.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14517) tvamos válasza smc (#14516) üzenetére


tvamos
nagyúr

Acer Iconia W4-820

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14518) keszo válasza tvamos (#14517) üzenetére


keszo
őstag

Kártya nélkül tudod használni a tabot?

Attila

(#14519) tvamos válasza keszo (#14518) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem. Hiányolja a kártyát.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14520) Papooo válasza tvamos (#14519) üzenetére


Papooo
senior tag

Konkrétan milyen esetben hiányolja?
Úgy tippelem, hogy a Program Files és esetleg a dokumentumok mappa van a kártyán

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14521) r.levente75 válasza tvamos (#14517) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem is ilyenem van de kártyára nem rakott olyan tartalmat ami a működést befolyásolná. Nem is engedi. Csak a belső memóriára.

(#14522) keszo válasza tvamos (#14519) üzenetére


keszo
őstag

Ha felraksz egy TC. akkor alap esetben lesz egy C meghajtód amin a win van, és lesz D meghajtó ami a memkártya. Ebben megtudod nézni a könyvtárakat.

Attila

(#14523) Bli92


Bli92
tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok.
2-3 hónap múlva szeretném meglepni magam egy tablettel, és még nem tudom hogy milyen legyen (azt se, hogy win vagy droid). Elsősorban használt készülékben gondolkodtam, hogy olcsóbban tudjak hozzájutni egy esetleg 1-2 éves, de jobb minőségű eszközhöz.
Amikre használnám:
- Jegyzetelés (kézírással)
- Filmezés utazás alatt
- AutoCAD (nem túl komplex rajzok, inkább skiccek)
- Ebook olvasás
- Böngészés, stb... alap dolgok

Amennyit szánnék rá (használt):
- 50k +/-10k

Ami nagyon fontos:
- 6+ óra képernyőidő (vagy inkább 7+?)
- 9-10"-os kijelző

Első kérdésem az lenne, hogy létezik ilyen eszköz? :D
Második kérdésem pedig az lenne, hogy mikre érdemes odafigyelni, és hogy hol tudnék szerintetek jobban utána nézni annak, hogy miket lehet megtenni egy win10-es tablettel? Illetve, hogy mik telepíthetőek rá?

(#14524) ANOka válasza Bli92 (#14523) üzenetére


ANOka
őstag

Minimum 4 GB RAM és 128 GB SSD (de inkább 256 GB).

(#14525) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok errol valakinek velemenye es tapasztalata [Jumper-Ezpad-6-Pro-Intel-Apollo-Lake-Quad-Core-N3450-6G-RAM-64GB-ROM]
Lenyegeben Intel Atom X5-Z8350 vs Intel N3450.
Illetve a hasonlo konfigoktol miert joval olcsobb a fentebb linkelt tablet?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14526) Papooo válasza this is life (#14525) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerintem, 4 giga ram elég.
Az olyan helyzetekben, ahol több ram kell, ott a proci teljesítménye miatt is szívni fogsz.
Eu raktárból rendelve, még elviselhető árú, de ha kínából jön és megfogják a vámon, akkor 80 körül lrsz a végső ára.

Először tedd fel maganak a kérdést, hogy valóban szükséged van-e rá, és nem-e járnál jobban egy hasonló méretű, de jobb teljesítményű ultrabookkal?

Nagyon sok náhány hetes tablet szokott az aprón kikötni, mert nem felel meg az elvárásoknak, vagy csak kihasználatlanság miatt.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14527) this is life válasza Papooo (#14526) üzenetére


this is life
Ármester

Alapjaba veve nekem a touch screen a lenyeg ,abbol pedig a minnel nagyobb annal jobb elvet vallom.
Sajnos doglodik a chuwi vi10 tabletem es keresgelem az utodot az x5 atomot kizartam mar es a 2 giga ramot is.
Egyenlore meg csak szimatolok a vegso dontes elott . Egy biztos vagy apollo cerka esetleg u pentium ami meg bele fog ferni arba , a core M nem nekem van kitalalva ,sajnalok annyit adni egy hasznalati targyert ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14528) Papooo válasza this is life (#14527) üzenetére


Papooo
senior tag

Lenovo X230T esetleg valamelyik értelmesebb yoga vagy flex?
Érdemes körbenézni ebayen is valamilyen újraforgalmazott samu vagy dell után is.

Mindig eszembe jut a mondás: " N azaz Neveddmeg, E azaz Ez is gyenge"

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14529) Bli92 válasza ANOka (#14524) üzenetére


Bli92
tag

Köszi!

Más kérdés. Egy win10-es tablet operációs rendszere mennyiben tér el a PC-s win10-től?

(#14530) Papooo válasza Bli92 (#14529) üzenetére


Papooo
senior tag

Nincs külön Win10 tablet verzió.
Ugyanaz a windows 10 van az 1/16gb-os 7"-os tableten is, mint egy félmillás asztali erőművön.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14531) tvamos válasza Papooo (#14520) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az van, hogy bekapcsolom, es akkor nem indul el a Windows, hanem csak kiirja, hogy csatlakoztassam a D: meghajtot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14532) Papooo válasza tvamos (#14531) üzenetére


Papooo
senior tag

Szerintem, lehet hogy gyorsabb lenne csinálni egy tiszta win10 telepítést, memóriakártya behelyezése nélkül.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14533) this is life válasza Papooo (#14528) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi :) ! Olvasol a gondolataimban ott keresgelek ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14534) Papooo válasza this is life (#14533) üzenetére


Papooo
senior tag

A lényeg, hogy pontosan be tudd határolni az igényeket,
Én most cserélem le a Sony Tap 11-em, egy feleakkora teljesítményű Edutabra.
Ilyen az, amikor a minőséget és a teljesítményt legyőzi, a (4 éves kölök kezében életbevágóan fontos) strapabíró kialakítás és a dupla akkuidő. :DDD

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14535) tvamos válasza Papooo (#14532) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, de nem tudom, hogy kell.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#14536) this is life válasza Papooo (#14534) üzenetére


this is life
Ármester

Nem akarom en se tul tolni a bringat ,alapbol tartalom fogyasztasra kell az utod is , illetve nem art a 64 bites win fut rajta ,az egyebb eszkozeim felelesztese okan ,nagyjabol atom x7 ,4 giga ram es minel nagyobb kijelzo mert vakeger vagyok .. Itt is leltem par eszkozt a hw apron , mar csak a dontesnek kell megszuletnie ...
Csak halkan kerdezem a valasz privatban is johet a sony mennyibe fajna ?
A gyerkocnek pedig pedig panasonic toughpad kell az elnyuhetetlen , igaz az ara is :DDD :O

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14537) tomriddle74


tomriddle74
tag

Sziasztok!
Nekem van egy win10es Alcatel cuccom. Tök jól elvagyok vele, viszont olyat csinál, hogy amikor hdmivel tvre dugom, elforgatja a saját kijelzőjét mintha függőlegesbe lenne fordítva a gép. A tv kép teljesen rendben, de táblagépen elfordul. Látott már valaki ilyet?

(#14538) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tegnap erkezett meg az Alldocube Knote5 tabletem. A kerdesem az lenne, hogy lehet ezeknel a gepeknel tiszta W10 telepitest csinalni? Ez az elso ilyen gepem, ugyhogy nem igazan vagyok kepben :). Gyarilag angol, es kinai nyelv volt rajta, utolag leszedtem a magyart is, es frissitettem is 1803-ra. Driverek megvannak hozza, a gyartoi oldalrol mindent le lehet szedni. Elore is koszi!

(#14539) tlac válasza Ronam (#14538) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a driverek biztosan meg vannak hozzá, akkor lehet

(#14540) Ronam válasza tlac (#14539) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi, holnap akkor meg is csinálom ;).

(#14541) sirály69


sirály69
őstag

Most csak érdeklődés szintjén....
Lehet, hogy be kell majd szereznem pár db Windows-t futtató 8"-os (Új) tabletet.
Hol lehet ilyet most venni/rendelni nem arany áron? Csak 10"-ost és nagyobbat találok...

Szerver Hosting Debrecenben

(#14542) Somatom válasza sirály69 (#14541) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vagyok nagy rendelős, de ennyi infó nagyon kevés lesz. Legalább a procit próbáld meg belőni!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14543) sirály69 válasza Somatom (#14542) üzenetére


sirály69
őstag

Nem kell hogy nagyon gyors legyen...
Éttermi rendelő tablet lenne, tehàt semmi játék és videó.
Egyébként azt sem tudom miből lehetne választani... :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#14544) tlac válasza sirály69 (#14543) üzenetére


tlac
nagyúr

eléggé eltűntek a 8"-os win-es tabletek

android-os nem jó ilyen célra?
sokkal nagyobb a választék

(#14545) Papooo válasza sirály69 (#14543) üzenetére


Papooo
senior tag

Ja jól sejtem, új, számlás gépek kellenének.

Conker.. Nem egy ismert név, de úgy sejtem megfelel a választék.
Jó eséllyel még egy leesést is túlélnek, ami egy átlagos tabletnek a végét jelenti.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14546) kodahckr


kodahckr
csendes tag

Sziasztok, szeretnék, dokkolható, aktív tollal kompatibilis tabletet venni.
Az alábbi típusokat néztem ki magamnak.

Dell Latitude 5175 10.8 128GB LTE (elvileg jár hozzá billentyűzet amiben benne van a ceruza, meg táska) 165e FT
Acer Switch 3 (Ehhez is jár billentyűzet meg tok + ceruza) 170e FT

Érdeklődnék, hogy a fent említett típusokkal van e valakinek tapasztalata, vagy bármilyen véleménye?

Ha 200E FT körül tudtok valami mást ajánlani azt is szívesen fogadom.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#14547) sirály69 válasza Papooo (#14545) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Igen, számlás új tabletek kellenének.
Megnézem, de sajnos szerintem ez nem a gazdaságos kategória lesz.... az árakat nem láttam...

Szerver Hosting Debrecenben

(#14548) smc válasza kodahckr (#14546) üzenetére


smc
addikt

Ha használt is játszik akkor nézz körül az aprón, van sok Surface termék.
Sajnos az általad említettekkel nincs tapasztalatom, talán majd más.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14549) kodahckr válasza smc (#14548) üzenetére


kodahckr
csendes tag

Használt nem játszik, de köszönöm.

(#14550) Papooo válasza sirály69 (#14547) üzenetére


Papooo
senior tag

Van ott ár is, de egy rákérdezést szerintem megér.
A 8"-os abban az állapotban 50 font+áfáért nagyon olcsó, bár az is lehet, hogy csak 100 darabos tétel fölött ilyen olcsó.
A 12"-os pedig annyiért már az odab@sz kategóriát képviseli. :Y

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.