Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13901) tlac válasza zsoltip (#13900) üzenetére


tlac
nagyúr

ez alapján nekem úgy tűnik mintha nem menne készenléti állapotba rendesen
nincs véletlen letiltva? az energiagazdálkodási dolgokat nézd át

[ Szerkesztve ]

(#13902) zsoltip válasza tlac (#13901) üzenetére


zsoltip
őstag

Csak képernyő kikapcsolásra van állítva. Ez szándékos. De az a probléma, hogy mint írtam, érintésre vissza is kapcsol. Így, ha pl. sétálok a kezemben vele, az nem megy.

(#13903) tlac válasza zsoltip (#13902) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor ez szerintem normális

asztali gépen lévő win is ezt csinálja, ha kikapcsol a monitor és megbököd az egeret, vagy kattintasz vele, akkor visszajön

az érintés pedig egérkattintásnak felel meg

miért így állítod be?

(#13904) Thusor válasza zsoltip (#13902) üzenetére


Thusor
őstag

Alvó módba kellene tenned. Tehát ha a ki-be kapcsoló gombot megnyomod vagy egy idő után aludjon el a gép. Úgy nem fog mindig visszakapcsolni. A windows ilyen, csak képernyő kikapcsoláskor 1 kattintás elég és újra visszakapcsol.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13905) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Nem olvastam utána a témának. Ezért a segítségeteket kérném.
Kellene egy 10 col környéki tablet. Annyi igény van hogy "csajos" legyen és lehessen hozzá billentyuzetes dokkolót venni.
70-80000 körül kellene. (Dokkoló nélkül)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#13906) Medalior


Medalior
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni laikusként. Olyan táblagépet keresek, amin tudok Photoshopot illetve illusztrátort futtatni, illetve külső winyót is lehet hozzá csatlakoztatni (ha egeret is az csak külön jó lenne). Mivel munka miatt kell, ezért a cél a minél jobb teljesítmény. Köszönöm előre is.

(#13907) zsoltip válasza Medalior (#13906) üzenetére


zsoltip
őstag

Nekem kapásból a Dell Venue 11 Pro 7139 vagy 7140 jut eszembe, valamint a Samsung egyik készüléke, aminek nem jut eszembe a neve... Talán valamelyik Ativ. :)

(#13908) smc válasza Medalior (#13906) üzenetére


smc
addikt

"Photoshopot illetve illusztrátort futtatni"
Elfut egy atom procis tucatgépen is, de mit akarsz benne csinálni?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13909) zsocy válasza Medalior (#13906) üzenetére


zsocy
őstag

Dell (Venue vagy újabban Latitude széria) 11, amiben "rendes" M2 ssd van, CoreM proci és elég RAM.
Az enyémben 8 giga ram, 256 ssd van CoreM5-el, és tökéletesen futtatja a photoshopot vagy bármi hasonlót.
Tökéletesen-t úgy kell érteni hogy azért ez egy tablet, hozzá képest.

Vettem hozzá egy tp-link külső tápos usb hubot, azzal mennek a mobil hdd-k is, meg minden más amit csak rákötök, egér, bill, usb DAC/AMP, mindez egyszerre, monitornak meg HDMI kimenet van rajta.

Nálam ez így kiváltja az asztali gépet is.
Talán a Surface-ek is ilyenek, de tapasztalatom nincs velük.

Arra azért készülj fel hogy ez nem lesz olcsó móka sajnos.

(#13910) zsoltip válasza zsocy (#13909) üzenetére


zsoltip
őstag

Szintén ugyanígy vagyok, csak táp mentes USB 3.0 HUB-bal, amin van LAN csati is. :)

(#13911) Medalior válasza smc (#13908) üzenetére


Medalior
újonc

A komolyabb munkákra asztali gépet tervezek használni a továbbiakban is.
A táblagépen inkább egyszerűbb vágás, méretezés, esetleg szerkesztés 3-4 rétegig (PS), illetve ikon és logó készítés (AI). Ami igazán fontos, hogy a külső vinyókat valahogy rá tudjam kötni.

(#13912) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Chuwi hi8 prot. A kérdésem az lenne ha csinàlni akarok egy gyàri beàllitàsok vissza àllítását mindkét rendszeren akkor azt gond nélkül meg tudom tenni anélkül hogy gond lenne?

(#13913) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Nézegettem mostanában tabletek körül és úgy döntöttem felhagyok az olcsó chuwi vásárlásával és ráköltök rendesen minél jobb eszköz beszerzése érdekében, ugyanis hosszú távra tervezek tabletet vásárolni.

Jelenleg a lenovo miix 700-ast szemeltem ki intel core m5-ös procival és az lenne a kérdésem hogy ez mennyire állja meg a helyét a 300 ezer forintos árkategóriában? Mindenképp a legjobb vételre törekszem és ennél többet egy forinttal se tudok erre szánni sajnos (surface pro 4et néztem még, de legolcsóbban 320 ezerért találtam, úgy, hogy mellé még a billenytűzetet is meg kéne vennem így nem opció).

Egyébként amire használnám, programozás, jegyzetelés, temérdek mennyiségű pdf olvasása, sorozatnézés és esetleg ha skyrim elfutna rajta 30 fpssel minimális beállítások mellett annak nagyon örülnék :B

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

Üdv. Johnny

(#13914) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#13913) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Teljesen össze vagyok zavarodva. Google hirdetés miatt rátaláltam most a lenovo miix 510-re amit 260k-ért árulnak magyarhonban i5-ös procival 8gb rammal. Sokkal jobban hangzik mint a 700-as. Nehéz jó készüléket találni :C De miért ilyen drága a gyengébb, kevesebb RAM-ú 700?

Üdv. Johnny

(#13915) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok.
Ismerősöm szeretne a lányának karácsonyi ajándékot venni a glamour napokon (most hétvégén). Tablet laptop kombo az egybent keres. Főleg minecraft youtube amatőr videozás céljából használná. Ne legyen a legdrágább kategoria de ne is a leggagyibb.
Köszönöm a segítséget.

Escape is Just the Begining

(#13916) Zola007


Zola007
veterán

Tudna valaki segíteni egy Teclast x98 Air 3G tablet BIOS frissítésében?
C8J7, csak Windows van rajta :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13917) GAbre


GAbre
veterán

Tudja valaki,hogy lehet nyelvet váltani win10-es tableten?
Letöltöm,de csak mindíg keresi update,aztán ennyi,átrakom alapra,de restart után újra nem az lesz az alap.
Próbáltam várni,hátha a windows frissítésre 1x csak jó lesz,de nem lett.
Az angollal nem lenne bajom,de a másik tableten kínai van,és azt meg sejteni se lehet,és máshogy is van kicsit. :W

Avatar

(#13918) AKG válasza GAbre (#13917) üzenetére


AKG
tag

Tessék:
Ez alapján csináld,menni fog.
Teszteltem.

(#13919) Aske válasza jonnyjoker01 (#13914) üzenetére


Aske
aktív tag

Dell Venue 11 Pro 7140

Ilyet vettem pár hónapja, mindennapos dolgokra (nem munkára) asztali gépet kiváltani.

Teljesen jó.

256GB SSD Core M5Y71 8GM RAM LTE GPS

Kell hozzá egy akkus billentyűzet (15-20K) ha úton vagy és egy dokkoló asztali használathoz.

150-ból meg lehet a refurbished géppel úszni ha jól válogatod össze.

(#13920) zsoltip válasza Aske (#13919) üzenetére


zsoltip
őstag

Én garis 7139-et vettem 2016 ősszel, az említett billentyűzettel. Akkor volt ez így kicsit kevesebb, mint 120e. Alkuval persze :)
Egy mind a mai napig megbízható HP Probook 6530b (T9600 proci és bővített 4GB RAM) utódja lett.

[ Szerkesztve ]

(#13921) GAbre válasza AKG (#13918) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi angolon segített kb a 2. alkalommal.

De sajna japánon nem.
Hiba próbáltam az eddigit,amit te is mutattál.
Most nyelvi csomagokat szedtem, le lpk setuppal próbáltam,de sajna nem megy így se. :S
Próbáltam 2 fajta angolt,32-64-bitet.De mindíg felkiáltójeles lesz,kínaiul nem tudok,kimásolni nem lehet,hogy fordítózzam,és se kedvem,se hangulatom a kínai írásmódot,manuálisan lemásolni.

Avatar

(#13922) smc válasza GAbre (#13921) üzenetére


smc
addikt

google translate telóról? az tud képet is fordítani.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13923) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Hp elite x2 1012g1-et core m3 6y30 4gb ram ect.
Néztem youtubeon egy csomó videót illetve tapasztalatokat és nálam valamiért a league of legends még full low grafikán is akad de kb pont annyira mintha felhúzom maxra.... esetleg valami ötlet, hogy mitől lehet ez?

(#13924) fery02 válasza Csigavair (#13923) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Én csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy mostanában szemezek a Xiaomi Air 12 ultrabook-okkal (azokban is ilyes Core M3 proci van) és még csak ismerkedés szinten zajlik a dolog, de már most nagyon fúffolják azt a procit (legalább a fogyasztása világi a 4,5W-jával).
A legutóbbi általam olvasott véleményekből, hogy egy párat felemlítsek, "komolyabb weboldalak képes megfogni", "belakatlan, szűz Windows is képes rajta döcögni".
Ezek a vélemények az itteni nagy Notebook topikból származnak, ahol azért nem zárok ki némi elfogultságot néhány valóban hozzáértő szaki esetében. :)

Magam részéről, ha nem is látom annyira gáznak a helyzetet, játékra akkor sem gondolnék vele nagyon vetemedni. Bár az általad említett játék végülis ezen videó alapján nem annyira tűnik rossznak gyorsan beletekergetve, szóval lehet nálad nem stimmel valami, de sajnos többet nem tudok hozzáfűzni.

[ Szerkesztve ]

(#13925) Bogyó bá' válasza fery02 (#13924) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Windowsos tableten Edge-t illik használni: a Chrome az zabálja a CPU-t, a Firefox meg érintő képernyőn konkrétan sz*r.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13926) hroberto válasza Bogyó bá' (#13925) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor a Chrome miatt merül a kelleténél jóval gyorsabban a tabletem? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13927) GAbre válasza hroberto (#13926) üzenetére


GAbre
veterán

Lehet,volt 1 teszt is itt hardveren axem,ahol lemèrtèk,de youtube-on is találsz sztem összehasonlítást mennyire kell merüljön

Avatar

(#13928) Aske


Aske
aktív tag

Youtube-ot érdemes azt hiszem Edge-el nézni. Valami codec miatt a Chrome szisztematikusan nagyobb processzorhasználatot produkál.

Legjobban ez 4K videónál jön ki, ahol a Chrome akár akadhat is, EDGE meg simán viszi.

(#13929) Zola007 válasza Zola007 (#13916) üzenetére


Zola007
veterán

Tudna valaki segíteni egy Teclast x98 Air 3G tablet BIOS frissítésében?
C8J7, csak Windows van rajta

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13930) Game-over válasza fery02 (#13924) üzenetére


Game-over
aktív tag

A régebbi játékoknak azért illene elfutni ezeken a gépeken is (legalábbis amíg fel nem melegszik a proci :P )

Nekem ugyanilyen paraméterekkel rendelkező gépem van (Cube i9), én csak a Burnout paradise-t próbáltam ki, az tökéletesen futott rajta, a LoL gépigénye is hasonlónak tűnik.

"komolyabb weboldalak képes megfogni", "belakatlan, szűz Windows is képes rajta döcögni".

Ez azért durva lenne ha így lenne....
Nekem egy egyszerűbb modellel a Catia is elfut, meg dolgoztam 10 ezer soros excelekkel több hónapon keresztül, az egyetlen baj az a képernyő beégés volt, de egyébként ugyanúgy vitte, mint az asztali gépem.

Szvsz lehet az Air-nek vannak optimalizációs gondjai, de magának a hardvernek tudnia kéne ezt a teljesítményt.

(#13931) zsoltip válasza Bogyó bá' (#13925) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez most komoly? Tökre meglepett. Nem hallottam erről. Meg sem próbáltam használni az Edge-t. Pedig jó egy éve vagyok Dell Venue 11 Pro user laptop helyett. Ezek szerint át kellene térjek rá? :O Tényleg ennyire ajánlott? Azt hittem a gép gyengusz, azért laggol a böngészés. De rossz...

[ Szerkesztve ]

(#13932) GAbre válasza smc (#13922) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Azt írja,hogy ehez a verzióhoz nem lehet telepíteni a nyelvet.
Vagy 8-10 nyelvet próbáltam 1iket se engedi sajnos :S

Avatar

(#13933) GAbre válasza GAbre (#13932) üzenetére


GAbre
veterán

Nos,már vszeg nem lényeg. :D
Bioszban állítgattam,kikapcsolt,és azóta nem akar be.
Leforrasztottam akkut,hátha cmosolva visszaáll,de nem.
hdmi kimeneten se adja le.
Kezd 1re jobban tetszeni ez a tablet :D

Avatar

(#13934) AKG válasza GAbre (#13933) üzenetére


AKG
tag

Ha nem indiszkrét a kérdés,pontosan milyen készülékről beszélünk?

(#13935) GAbre válasza AKG (#13934) üzenetére


GAbre
veterán

Cube iwork8 Ultimate 8

Avatar

(#13936) jonnyjoker01 válasza Aske (#13919) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Honnan vetted? Én Mo-n sehol sem találom ezt a variánst.

Üdv. Johnny

(#13937) zsoltip válasza Aske (#13919) üzenetére


zsoltip
őstag

Dell Venue 11 Pro 7139 készülékemen, BIOS-ban engedélyeztem az USB Powershare funkciót.
Mégsem tölti a hozzá csatolt USB eszközt a nyavajás. Neked, vagy más fórumtársaknak működik? Ha igen, hogyan? Milyen beállításokkal? Milyen Windows leállítással? Hibernálás, Alvás, Kikapcsolás?
Meg tudnád esetleg nézni kérlek a részemre, hogy működik-e nálad, ha még nem használtad esetleg?

Köszönettel,
zsoltip

(#13938) simongab


simongab
senior tag

Itt áll most az ügy...sajnos már a billentyűzetet sem érzékeli, és a bios sem ugrik át az adott helyről

Segítsetek, mit csináljak?

(TOSHIBA ENCORE 7

[ Szerkesztve ]

(#13939) zsocy válasza simongab (#13938) üzenetére


zsocy
őstag

Ezt már hónapokkal ezelőtt is kérdezted, nem? Azóta nem történt semmi akkor nem is fog, keress meg egy szervizt szerintem.

(#13940) simongab válasza zsocy (#13939) üzenetére


simongab
senior tag

Azóta elvitte 2 rendszergazda is, de lehet hogy nem kezdtek vele semmit...a kérdés az hogy az USB porton kereszül van remény újrahúzni?

(#13941) molnartom válasza simongab (#13940) üzenetére


molnartom
aktív tag

Én is jártam már így, hogy legyalultam mindent, igaz, hogy ez nem ilyen géphez készült, de ez egy komplett mentés. Én ezzel hoztam vissza az életbe. [link]

CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE végj bele! Én nem biztatlak és garantálok semmit!

(#13942) zsocy válasza simongab (#13940) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem ne rendszergazdáknak add oda, hanem a Toshiba magyarországi szervizének. Ők talán életre tudják kelteni, mondjuk lehet zsebbenyúlós lesz.

(#13943) petikeh


petikeh
tag

Sziasztok!

Kaptunk a melóban egy Dell Latitude 11 5175 márkájú, típusú windowsos alapú tabletet, fasza kis billentyűzettel stb-stb.

Tök jó meg minden, gyors, szép, viszont ha tabletként, a billentyűzet nélkül szeretném használni és a kezemmel "piszkálom", akkor elalszik a képernyő, elsötétedik és újra fel kell oldanom. Ettől aztán pár másodpercig jó lesz, viszont ha megint hozzáérek, akkor újra elalszik.

Lehet ezen segíteni, vagy ne kézzel akarjam babrálni a kijelzőt, vagy valami beállításbeli gond van?

(#13944) pècsimunkás válasza simongab (#13940) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Hívd fel a Toshiba magyarországi kèpviseletèt - ha van , ès kèrj tőlük telepítő pendrive- ot .Nekem HP - van , ők küldtek nekem ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13945) zsocy válasza petikeh (#13943) üzenetére


zsocy
őstag

Ilyen gép van nekem is, semmi ilyet nem csinál. Tuti valami beállitási gond van vele, nézz körül az energiatakarékossági beállitásoknál, bár ez hogy érintésre sötétit elég furcsa jelenség.
Lehet a töltés nélküli kijelző időd van 0-ra állitva valahol.

(#13946) bcl válasza petikeh (#13943) üzenetére


bcl
senior tag

5179-nél még hasonló sem...
Egyébként működik a touch rendesen?

(#13947) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már ilyennel lenovo miix 310-es gépen?Azt produkálja,hogy kis játékoknál pl farm frenzy,runaway,pioneer land,elfordítja a képet
és csak a fél képernyőn látszik kivéve runaway annál nem forgatta el csak hiányzik a kép fele.Legutolsó vga driver,directx fent van nem értem mi a gondja.
Felbontást változtattam,kompatibilitási módot is próbáltam semmi...A dokkolóban használom billentyűzettel úgy indítottam a játékokat.
A lányom lenovo miix 2 8"-os gépén tökéletesen mennek.


(#13948) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy tablet vételén.
9-10" körüli méretre gondoltam.
Igazából streameket szeretnék rajta nézni, egyszerre akár 2-3 is fusson el rajta.
És ne akadozzon meg omoljon össze ettől.
Nem tudom milyen ára lehet egy ilyen tudású tabletnek.
Legyen mondjuk 100-120 000Ft.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#13949) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Egy Win 10 tabletet keresnék, aktív stylus támogatással. Nem baj, ha használt. Méret 8-11 között, ár kb. 50-60e-ig.
Amire kell: pdf jegyzeteles, OneNote.
Asus Vivotab Note 8 szerintem jó lenne, csak nem nagyon találok. Néztem a kínai cuccokat, pl. Cube iwork10. Esetleg Lenovo miix 300/310? Utóbbihoz van aktív stylus?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#13950) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Lenne 1 VOYO VBook V3 Ultrabook tabletem,és nem jó tolla.
Valahogy lehet kalibrálni?Support nem segített ebben.

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.