Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14701) Trk.Adam87 válasza bignor (#14700) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ezekre bőven elég, ha nem szimultán akarsz csinálni 4-5 feladatot. :) 4 GB Ram társaságában szerintem még egy Diablo 3, StarCraft 2 szintű játék is elfutna a gépen low grafikán, ami nem rossz dolog ennyi pénzért.
Teljesítmény szempontjából picivel gyengébb, mint mondjuk egy Snapdragon 625 (csak hogy android-os rendszerekhez adott CPU-val is összevessük), Laptopokhoz viszonyítva meg kb olyan, mint egy gyengébb Celeron.

[ Szerkesztve ]

(#14702) bignor válasza Trk.Adam87 (#14701) üzenetére


bignor
tag

Köszi a választ, akkor szétnézek a piacon.

(#14703) Trk.Adam87 válasza bignor (#14702) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Amit linkeltem abban sajnos csak 32 GB tárhely van, mondjuk 40kért nem fogsz 64eset kapni még kínából sem szerintem, viszont kell a 64 GB, ha Windows mellé rakni akarsz mondjuk egy x86on futó Android-ot, amit érdemes is, ha érintőképernyőn akarsz játszani.

(#14704) ANOka válasza Trk.Adam87 (#14703) üzenetére


ANOka
őstag

Őszintén szólva, én már kizárólag Windows esetén is neccesnek tartom a 128GB tárhelyet!
A 64GB-t meg egyenesen kevésnek, de biztos bennem van a hiba.

(#14705) Papooo válasza ANOka (#14704) üzenetére


Papooo
senior tag

Attól függ, mire akarod használni.
Egy tablet nem arra való hogy kiváltson egy asztali gépet vagy egy notit, főleg, hogy a fizikai mérete eléggé behatárolja a felhasználási területet is.
32 giga tárhely, és mellé egy minimum 32 gigás micro sd kártya bőségesen elég napi használatra.

Böngészésre, zenehallgatásra, filmnézésre elég lenne 16 giga belső tárhely is, de egy nagy win10 frissítés telepítése megköveteli a 8-9 giga üres helyet a rendszerpartíción, amit szinte megoldhatatlan feladat.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14706) afoyem válasza Trk.Adam87 (#14698) üzenetére


afoyem
tag

Köszi de 3 hónapos garanciával nem kell meg javított 2 giga ramos.

Közben a Media Markt-ban már nem kapható az Archos.

[ Szerkesztve ]

(#14707) Perillustris válasza Upo (#14680) üzenetére


Perillustris
senior tag

S ez a béna magyarázkodás:

Előre utalásnál nyilván megvárja a kézbesítő, hogy kibontsd... :DD

Mondjuk arra kíváncsi lennék, milyen számla érkezik: az előre kifizetett HUF összeg lesz rajta? Az eredeti eladó ára lesz rajta? Ha igen, hová tűnik a különbség? Stb. :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#14708) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!
Windows tablet szintjén nem vagyok otthon. Egyik ügyfelünknek ajánlanék ki tabletet w10-zel.
Ezeken futó win+office teljes értékü mint PC-n?
Amire szükség lenne. ha pl. megnyit egy SMB megosztásról egy excel filet amiben van hivatkozás egy másik SMB-n lévő megosztáson lévő filera, akkor megnyitja? (PC-n igen)

Sajnos nem tudom tesztelni... :(

(#14709) Game-over válasza WolfLenny (#14708) üzenetére


Game-over
aktív tag

A Windows teljesen ugyanaz mint asztalin, az Office szintúgy (ebből gondolom hogy a második kérdésedre is igen a válasz).

(#14710) Papooo válasza WolfLenny (#14708) üzenetére


Papooo
senior tag

Ugyanaz a windows 10 van asztalin és tableten, így semmiféle kompatibilitási gond nem lehet a programok futtatásakor.
Az lényeges kérdés az, hogy mekkora az excel táblázat, mert ha túl nagy, lehet hogy 10"-os képernyőn nem tudja majd áttekinteni, vagy megfelelően dolgozni rajta.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14711) WolfLenny válasza Papooo (#14710) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Nem nagy. Inkább csak a hivatkozások működése a lényeges...
Ha az megy, akkor kiajánlom nekik.

(#14712) this is life válasza Papooo (#14705) üzenetére


this is life
Ármester

Azért a 32 giga belső tárhely kissé határeset windows 10 alá, mert frissítésnél kevés lehet a szabad tárhely a windows old...stb mappák miatt ,amit csak a belső tárhely tömörítésével lehet orvosolni (lenovo miix 310 2/32-nél ) bele is futottam anno .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14713) tlac válasza this is life (#14712) üzenetére


tlac
nagyúr

napokban telepítettem frissen egy 32 bites win 10 1809-et, teljesen befrissítve, lemezkarbantartóval tisztítva, 10GB-on elfér

(#14714) this is life válasza tlac (#14713) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam ami elhasalt a th2-ről a redstone-ra való frissítés, alapra visszaállított windows ,a hibernációt is kikapcsoltam hogy helyet nyerjek de az is kevésnek bizonyult , végül meghajtó tömörítéssel sikerült elég szabad területet biztosítani a az update-hez . Gondolom a lenovo recovery particio miatt volt helyszűke .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14715) zSSeli


zSSeli
tag

Üdvözletem!
Olyan kívánságlistám lenne az új gép felé hogy:
- 2 in 1 de legalább átfordítható teljesen ha nem szétválasztható
- FHD felbontás 10-12 inch-en
- win10
- min 4giga ram és 64 tárhely + sd
- normális toll

árban olyan 150 körül maradnék, a surface go sajna billentyűzettel meg tollal már 200 ami sok lélektanilag, van mellé 14es full laptop, csak valami könnyű rohangálós kéne
:R

(#14716) r.levente75


r.levente75
addikt

Acer iconia w4

Sajnos meghalt a tabletem, az alaplap sérült.
3.5 éves volt, vigyáztam rá, eredeti tok eredeti fólia ez benne még egy puha bélelt tokban. Soha nem esett le +1 év törésre is vettem rá garit.
Az utóbbi egy évben havonta egyszer volt bekapcsolva kb.

Az azért elszomorító, hogy ennyit bírt.
A következő, ha egyáltalán lesz, a legolcsóbb leggagyibb márka lesz!

(#14717) Papooo válasza r.levente75 (#14716) üzenetére


Papooo
senior tag

Tedd fel az apróra, szerintem kb 1000-ez megér.
Mivel at esetek döntő többségében a kijelző sérül, így lehet hogy lesz rá vevő.
Ha megvan a billentyűzet, azért is kaphatsz 5000-et.
Így visszajön egy kis pénz.

A másik lehetőség, hogy keresel hozzá egy törött, de jó alaplapú gépet, és átszerelteted

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14718) ANOka válasza zSSeli (#14715) üzenetére


ANOka
őstag

Nézd meg az AlldoCube márkát pl. itt.

(#14719) keszo válasza zSSeli (#14715) üzenetére


keszo
őstag

[link]

Attila

(#14720) zSSeli válasza zSSeli (#14715) üzenetére


zSSeli
tag

Pár nap olvasgatás után hajlik a FHD elengedése felé, az Asus T102-t nézem egyelőre.
Lenne egy kevéssé használt 60-ért (toll nélkül), a másik alternatíva 125ert egy bontatlan Surface Go, viszont ott csak a tab része lenne ugye.
Kérdés, hogy a jobb felbontáson kívül (és azonos akksi idő mellett) milyen előnyre számíthatnék a GO esetében? 4gb ram mindegyik, az Asus 128gb emmc.
Nem igazán érzem indokoltnak jelen esetben ezt az árkülönbséget teljesítmény szempontjából

[ Szerkesztve ]

(#14721) smc válasza zSSeli (#14720) üzenetére


smc
addikt

A go-nál srra figyelj, hogy a 64-es emmc, a 128-sa viszont már SSD-t tartalmaz, ami sokkal pattogósabb érzés. Össze kell hasonlítani a hardverreket, mert nem ismerem az asus-t.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14722) macika1967


macika1967
csendes tag

Nos utolsó kérdés prestigio visconte v usb portra nem reagál.Még a dokkolt billentyűzetre sem.Win10 betöltődik,de sem egérrel sem billentyűzettel nem férek hozzá.Megmondom őszintén véletlenűl a biosba letiltottam az usb portot.Nagy hülye voltam.Nos 1 probléma van nem tudok hozzáférni sem a bioshoz.Szétszedtem de nemtalálok hardveres resetet.Ha valaki tud segitsen mert megvagyok lőve nélküle vagy dobjam a kukába?

(#14723) Papooo válasza macika1967 (#14722) üzenetére


Papooo
senior tag

Power+Fel vagy Power+Le?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14724) macika1967 válasza Papooo (#14723) üzenetére


macika1967
csendes tag

POwer+le gombal bejön egy 6 ikon de csak az elsö kettö között tudok ugrálni ami egymás alatt lévö ikon.A mellette 2-vel lévő ikonrra nemtudok rámenni.Illetve a powerrel kellene nyugtázni de nem reagál erre sem.

Passz.

(#14725) Papooo válasza macika1967 (#14724) üzenetére


Papooo
senior tag

Mi annak a két ikonnak a neve ami aktív?
Volt pár tablet a kezemben (ez pont kimaradt), szinte mindnél működött az érintés a biosban és a bootmenüben is.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14726) macika1967 válasza Papooo (#14725) üzenetére


macika1967
csendes tag

continnue ::::: Boot manager :::::device management

Boot from file :::secure boot option::::::::::: scu

Nos igy néz ki a hat ikon az első kettő ikonra tudok rámenni(continue, illetve boot from file)viszont belemenni nemtudok.Igazából nekem az scu kellene de nemtudok elnavigálni odáig meg hogyan tudnék belemenni.Szétkaptam a tabletet de az aksin illetve a panelen kivül nemlátok semmit.Nincs valami rövidzár lehetőség amivel default helyzetbe áll vissza a bios?Igazából mind a hat ikon aktiv.Csak a + - gomb kombinációval nemjutok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#14727) tlac válasza macika1967 (#14726) üzenetére


tlac
nagyúr

nincs hozzá biosfrissítés, amit fel tudná tenni?
akár ugyanazt, mint ami rajta van, hátha az reseteli

(#14728) this is life válasza tlac (#14727) üzenetére


this is life
Ármester

Jó eséllyel bios frissítéssel nem tud resettelni , a bios chip külső íróval való újra programozással hozható helyre ,állítható alaphelyzetbe a bios. Anno egy chuwi vi10 tulaj letiltotta biosban az usb-t és csak a bios chip eeprom íróval való újra programozása volt a gyógyír .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14729) Quattro


Quattro
tag

Sziasztok!

Először is BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Másodsorban pedig szeretnék vásárooni egy 2 az 1ben táblagepet. Kinéztem egy Lenovo Thinkpad Tablet 2.10,1" Intel Atom Z8700-X7 4Mag procival (Thinkpad 10 20E4000Pxs) Nem mai konstrukció a gép, de vadonat új, nem használt. 100e FT-ért adják billenytűzettel. Eddig jó vételnek gondoltam de a neten láttam, hogy 2 éve szintén egy ilyen gépet hirdettek szintén 100e FT-ért. Azóta eltelt 2 év és most megint ennyiért kínálnak eladásra egy ilyen gépet, így már annyira nem tűnik nekem annyira jó vételnek. Vagy szerintetek jó vétel lenne ennyiért? Vagy mennyi lenne a reális ára egy ilyen gépnek? Köszi szépen a segítséget!

(#14730) Papooo válasza Quattro (#14729) üzenetére


Papooo
senior tag

Ennél akkor is olcsóbban kijössz, ha rendelsz valami normálisabb kínait, és még a vámon is fennakad.
50 körül lehet ilyen kategóriás gépet újszerűen venni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14731) Quattro válasza Papooo (#14730) üzenetére


Quattro
tag

Köszönöm a választ! Akkor jól éreztem, hogy nem ér meg 100e ez a gép. Annyira nem vagyok otthon ebben a világban, tudnál esetleg vmi konkrét gépet javasolni? Windows-os gép kellene, ami 2 az 1ben tablet. Különösebb elvárás nincs (net, word, excel, filmnézés stb) csak megbízható legyen, szép kijelző, ne fagyjon le, nem játékra kellene.

(#14732) Papooo válasza Quattro (#14731) üzenetére


Papooo
senior tag

Nekem egy mezei 10"-os z3740, 2/32gb gépem van, az elég erre a célra.
Használtan 30-40 körül lehet hasonlókat venni Asus T100, Lenovo miix 2 10, stb.
Ha csak ennyire kell, fölösleges kiköltekezni, mert ha véletlenül leesik, akkor szinte garantált a digitizer törés, aminek a cseréje nem olcsó mulatság.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14733) varmi2 válasza Papooo (#14732) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha magadnak cseréled, kínából rendelve, azért nem vészes egy digitizer csere ára 10-15$

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#14734) Quattro válasza Papooo (#14732) üzenetére


Quattro
tag

Értem, nagyon szépen köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#14735) Quattro


Quattro
tag

Ha szeretném néha kis munkára (excel, word, pdf, ppt szerkesztés) is használni a tabletet akkor csakis egy windows-os tablet jöhet képbe vagy egy android-os tablet is használható erre a célra?

(#14736) Papooo válasza Quattro (#14735) üzenetére


Papooo
senior tag

Lehet androidos is, de a betűkészletek és a formázás lehet hogy másképp fog kinézni. Ez a megvásárolt office program tudásától függ.
A helyedben windowsos tabletet vennék, és feltennék rá egy ingyenes LibreOffice csomagot, így csak egzotikus esetekben lenne elcsúszás vagy inkompatibilitás.
Arról nem is beszélve, hogy minden egyéb windows programot is tudnál futtatni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14737) Quattro válasza Papooo (#14736) üzenetére


Quattro
tag

Értem. Elsősorban én is Windows-os tabletet kerestem de gondoltam rákerdezek, hátha android vonalon is vannak már használható office-t futattó tabletek. Mert nagyon sok android tabletet látok, windows-osból kevesebb van azért.
Játék nem fontos nekem. Igazából a notebook-omat szeretném kiváltani ezzel a 2in1 tablettel mert a jelenlegi tabletem csak porosodik itthon, abszolút nincs használva. De ha néha vmit kell csinálni office-on arra kell. Erre meg tökéletesen lenne egy windows-os tablet. Akkor keresgélek tovább a Windows-os tabletek közt.

(#14738) Papooo válasza Quattro (#14737) üzenetére


Papooo
senior tag

A notebookot nem mindig fogja kiváltani, mert előfordulhat, hogy kicsi lesz a 10"-os kijelző, vagy kevés lesz a teljesítmény. Ilyen lehet egy családi videó szerkesztése.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14739) Quattro válasza Papooo (#14738) üzenetére


Quattro
tag

Igen, ez így van, azt tudom, hogy mindent nem tudnak azért pótolni ezek a 2in1 tabletek. De ahogy visszanézem az elmúlt 1-2 évemet, hogy mire használtam a “gépeimet”, rá kellett jönnöm, hogy teljesen feleslegesen porosododik otthon a laptopom. Mindig úgy voltam, hogy legyen egy laptop biztos, ami biztos de sosem használtam. Így meg felesleges 200e FT-os gépet otthon pihentetnem amikor napról napra megy le az ára és nem is hasznàlom. Ezért úgy döntöttem, hogy vannak már olyan szinten ezek a 2in1 tabletek, hogy el lehet velük lenni a hétköznapokban egesz jól már. Ha meg nagyon kellene egy laptop pl. videoszerkesztésre akkor vki gépén megcsinálom vagy akkor veszek laptopot, amikor valóban szükség lesz rá, nem úgy hogy hát majd egyszer lehet, hogy kell. De lehet, hogy ezzel pont elkiabálom és pont szükség lenne rá 🙂

(#14740) Quattro


Quattro
tag

A Microsoft Surface Pro sorozatoknál lehet a RAM-ot és a ROM-ot a gépekben kicserélni nagyobbakra? Vagy amivel kijöttek az van és kész?

(#14741) r.levente75 válasza Quattro (#14740) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem biztos, hogy jó topik de azért megkérdezném.
Adott egy asus transformer book win 10-el.
A kérdés, ha megveszem és bekapcsolom, akkor a win kéri e azt a bizonyos jelszót a bekapcsoláskor avagy sem?
Lehet e következtetni arra, ha estleg nem kérné, akkor az már nem szűz készülék, vagy ez már nincs?

(#14742) szilagj


szilagj
csendes tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem.Onda v919 3g air 2/32 keresek drivert touchskrinhez.
A 1803 as frisités óta hibásan működik.Köszi.

(#14743) tlac válasza szilagj (#14742) üzenetére


tlac
nagyúr

hivatalos oldalon nézz szét egy google translate-tel
talán ez tartozik a tiedhez
[link] (legalsó kellhet neked)

[ Szerkesztve ]

(#14744) whited


whited
addikt

Sziasztok
Dell tablet
Windows 8.1RT
Friss telepítés
A magyar nyelvi csomagot fel tudtam rakni, viszont ha jól olvastam az adobe flashmob player frissítéséhez a Windows update kell.
Este nekiálltam futtatni, és öt óra elteltével is csak keres-keres.
Mit tudnék tenni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#14745) szilagj válasza tlac (#14743) üzenetére


szilagj
csendes tag

Köszi :R

(#14746) zSSeli válasza zSSeli (#14715) üzenetére


zSSeli
tag

jelentem Lenovo D330 lett belőle, sikerült 100ért lőni egy bontatlant, magyar billentyűzetest.
tegnap este lett meg, még sok tesztelés vár rá, bár már sikeresen lefrissítettem mindent.
eddig half life 2 FHD max beállításokkal 35-60fps :D
szép kép, akksi jónak néz ki, magyar billentyűzet áldás és elég nagyok is a billentyűk, nagyobb mint barátnőm T101-es Asus-án. Sebességben és felbontásban is veri azt az N5000 Silver.
felépítésre is teljesen vállalható, féltem a csak műanyag háztól de abszolút nem hat gagyinak. a zsanéroknak van minimális holtjátéka de ez sztem természetes.
eddig abszolút meg vagyok elégedve, még játszok vele egy pár napot és majd beszámolok a tapasztalatokról.

(#14747) r.levente75 válasza zSSeli (#14746) üzenetére


r.levente75
addikt

Hol vetted egy 100-ért?
Én is keresgélek valami ilyesmit, az asus t101ha
lenne az egyik befutó, de még nem tudom.
A baj az, hogy mindnek át van vágva a gyári asus leragasztása, így nem merem megvenni egyiket sem.

(#14748) zSSeli válasza r.levente75 (#14747) üzenetére


zSSeli
tag

Hardveraprorol van.
Sokkal jobban megéri mint a t101, mondom ezt úgy hogy ha teljes áron is hasonlitom össze őket (150vs120).
Viszont ha veszel egy surface go-t 125-ert es mellé egy billentyűzetet 40 körül akkor lehet az már jobb 165-ert.
Viszont mivel a d330 100 volt kereken így ez szerintem Best Buy.
Jobb felbontás mint a Go-nak, 128as háttér és nem 64, valamint az n5000 proci valamivel erősebb (játékokban a gold szuperál jobban a go-ban hogy néztem) és veri akksi időben.
Nem mondom hogy a Go rossz, kifejezetten jó, csak dragalottam annyiért úgy hogy van ez a Lenovo 2/3ad áron

(#14749) r.levente75 válasza zSSeli (#14748) üzenetére


r.levente75
addikt

Agyalok én is, hogy mi legyen, most hogy így tönkrement a tabom.
A t101ha elvileg csak 98k a 64-es tárhellyel ami nálam picit a lélektani határ.
Ha jól láttam a r103 annyival több, hogy 128 a tárhely és az usb 3.0 122k-ért.
Nyilván a lenovonak jobbak a paraméterei, de az 60k-val több a t101-nél.

[ Szerkesztve ]

(#14750) zSSeli válasza r.levente75 (#14749) üzenetére


zSSeli
tag

Én használtan vennék akkor t101-et 60 körül, van pár hardverapron meg jofogason, van 1 éves alig használt is

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.