Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13551) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek ezt meg szabad venni ennyiért??

5 éve nagy megelégedéssel használok egy Miix 2 8"-osat (BT-s billentyűvel, néha BT-s egérrel is), de több programhoz hiányzik a 64 bites oprendszer, a 4 GB RAM és a nagyobb tárhely (nem bízom a microSD kártyákban, volt már teljes adatvesztésem márkás, Mahasz-címkés bolti kártyával is.)
Illetve az FHD felbontás, illetve a kicsit nagyobb méret is jó volna, mert rajzolok is rajta néha.

Nagyon kevés tesztet találtam róla, például azt sem sikerült kiderítenem, hogy a töltője milyen csatlakozással rendelkezik?

Vett már valaki itt Miix 320-at? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13552) sbwolf válasza Bogyó bá' (#13551) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Ebböl is kispóroltak 1600 Ft-ot.

(#13553) Papooo válasza Bogyó bá' (#13551) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha nagyobb méret és rajz is fontos, illetve ha nem kizáró ok a használt, én inkább hasonlót keresnék, vagy még tablet szerűbbet, esetleg modernebbet.
Persze sok nagy gyártónak (pl.Samu xe700 sorozat) vannak hasonló megoldásai

Általában 60-90 között mozognak, általában erősebbek, és kábé akkor fognak kuka éretté válni, mint a mostani új gépek. :)

Mivel ezek a vasak újkorukban 800-1300 dolcsi között mozogtak árban, ezért elég minőségi cuccot kellett letenni a gyártóknak az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13554) Doky586 válasza Bogyó bá' (#13551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bolt honlapja is csal, mert nincs benne SSD, csak egy vacak eMMC..

(#13555) Bogyó bá' válasza Papooo (#13553) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, de 10"-nál nagyobbat nem szeretnék, mert az már nem hordozható számomra (múlt héten, erdélyi motoros túrámon is nálam volt a kis 8"-os a tanktáska alján, arra mentettem át esténként a fotókat, illetve RAW-ból konvertálgattam is néhány képet).
A használt, gari nélküli cuccoktól amúgy is félek, nekem eddig még soha nem volt velük szerencsém. A használtaknak az akkuja amúgy is gázos lehet, egy akkucsere meg már nem éri meg.

A mostani, atomos - 4GB RAM -os, 128 GB eMMC-s gépeket nézegetem, de a zsebem 100-120k-nál többet nem bír el sajnos. Eddig az Asus 101-ese volt a "befutó" ugyanilyen paraméterekkel és áron, de annak rettenetesen alacsony a kijelző felbontása.

(#13554) Doky586: tudom, ezzel én is tisztában vagyok. A kis Miix II-esemben is eMMC-van, de nincsenek sebesség gondjaim, csak a tárhely nagysága nem elég néha (folyamatosan takarítgatni kell, azt meg rühellem).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13556) tvamos válasza sbwolf (#13552) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze, de ami nekik 6$ költség, az neked árban 30$, vagy mégtöbb, annyit még nem adnál érte.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13557) soldi3r válasza tvamos (#13556) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem feltetlen igaz, ezt is azt is ugyanugy be kell ultetni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13558) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

végignéztem rengeteg tesztet youtubeon, és azt hiszem a cube mix plus lesz a befutó.

Atomot 300 dolláros tartományban már nem akarok, mert van olyanom és ismerem a korlátait, szal mindenképpen core m-et akartam ssd-vel.

Abból pedig az egyik legjobb ár-érték arányúnak a cube mix plust látom.

m3-7y30 proci
128gb ssd
jó wifi

[ Szerkesztve ]

(#13559) VMatteo


VMatteo
őstag

sziasztok!
50-60e Ft-ért milyen tabletek most a bestbuy-ak? SIM kártya nem feltétel, akár külföldről Erős akksival és jó hardverrel, 8" körül. Létezik valami nagyon ajánlott? :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#13560) C$igu$sz válasza Papooo (#13530) üzenetére


C$igu$sz
csendes tag

Köszönöm, utána nézek... :R

(#13561) Bogyó bá' válasza VMatteo (#13559) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

50-60-ért csak echte kínai windowsos tabletet tudsz venni, de a 8" a szokásos kijelző felbontással úgyis elég satnya. "Kicsit" többért ez viszont nem tűnik rossznak: 4 GB RAM, profi billentyűzetes dokkoló, 10" 1920x1200
felbontású IPS kijelző, 64 GB tárhely, 1xUSB3,0 C-type, 2x USB2.0., ráadásul 64 bites W10-zel! [link]

Nekem ma hozzák a "nagy tesóját", ami tök ugyanez, csak 128 GB eMMC tárhellyel bír (a 64GB-os számomra nem elégséges). Mondjuk ez jóval drágább volt (114k)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13562) tlac válasza Bogyó bá' (#13561) üzenetére


tlac
nagyúr

majd egy kis beszámolót írhatnál, kíváncsi vagyok, hogy milyen a kijelző meg az összeszerelés ;)

(#13563) Bogyó bá' válasza tlac (#13562) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hétvégén megpróbálok sort keríteni rá: ma délutánra ígérte a futár, de be is kell "lakni", holnap-holnapután meg meló miatt nem leszek itthon...
A Youtube-on rákeresve, végig nézve vagy 10 videót, elég bizalomgerjesztőnek tűnt, ezért is mertem megrendelni. Sajnos teszt nem sok van róla, az áprilisi kiállításon készült a legtöbb videó és leírás. Elvileg akkor jelent meg, de igazából e hónap elején kezdték Európában teríteni.

A videók egy része sima HD kijelzőről és 2 GB RAM-ról beszél, de nálunk szerencsére csak a jobbakat lehet kapni, nem a 200 dolláros vackot.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13564) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#13563) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A "kétszáz dolláros" übergagyi kijelzővel és 2 giga RAM-mal, 32 bites W10-zel: [link]
Az előbb ajánlott, "normális" verzió (4GB / 64 GB / fullHD), 64 bites oprendszerrel: [link]

Szóval - ha figyelembe vesszük az itthoni brutális ÁFÁ-t is - nálunk kimondottan jó áron került forgalomba, és szerencsére csak a "jobbik" konfig.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13565) qqcqqc válasza Bogyó bá' (#13561) üzenetére


qqcqqc
őstag

A 8 colos echte kínai 30 körül van, dual os, atom 2 GB ram.
Mert a 10 colos az nem 8 col körüli, hanem egy tepsi hozzá képest. Mondjuk napi tartalom fogyasztásra a tömegközlekedésen a tízesek rohadt kényelmetlenek. szerintem max 9-gy számít hordozhatónak az eszköz. A 10-es tabok helyett már inkább egy 13-as normál belű laptopnak van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#13566) AxBattler válasza qqcqqc (#13565) üzenetére


AxBattler
félisten

napi tartalom fogyasztásra a tömegközlekedésen

Na, arra való a phablet. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13567) tlac válasza AxBattler (#13566) üzenetére


tlac
nagyúr

na jah, nekem is van egy 10-es tabletem, meg 5,5-ös telefonom
de inkább a telefonon netezek, hiába van éppen nálam mindkettő

(#13568) qqcqqc válasza AxBattler (#13566) üzenetére


qqcqqc
őstag

e-book olvasásra szar. Telefonálni megint a tepsi kategória. Telefonnál nálam a most mininek tartott 5 colos készülékek is nagynak tűnnek, pedig elfér a kezemben. Ha analóg példát akarok mondani, akkor a 6-7 coll a zsebkönyv, kis méret, kis betű. a 7,9-9 a kezelhető normál könyv, a 10 az a Gyűrűk ura vagy a HP. És nem csak olvasásnál netezésnél is. Lehet, hogy otthon az ágyban használható a 10-es tab, de szerintem már korlátozottan mobil. Olvasgatom itt, hogy sokan laptop kiváltásra keresnek tabot, hát szerintem ők eltévedtek, ez az eszköz tartalom fogyasztásra lett kitalálva és nem tartalom készítésre. Van windowsos tabom (kicsi 8 colos atomos 1 GB), hát....

(#13569) AxBattler válasza qqcqqc (#13568) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, sokan keresnek 4"-os telót, de sokkal többen szeretnének 5.5-öst. Metrón/buszon még a kiscsajok is inkább S7-et markolásznak, mint iPhone SE-t...

Ebook olvasásra ebook reader ajánlott, nem tab, vagy teló.

Valóban 7.9-9 a legideálisabb középút, de ugyanakkor két pad közé, az asztal alá esés. Se nem igazán mobil (csak táskában lehet hordani), de tartalomkészítésre már nem. Igen, utóbbira is használható a tab, próbálj csak ki egy Thinkpad Tablet 10-et és meglátod (Atom x7-Z8700 + 4GB RAM + 64-128GB háttértár).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13570) qqcqqc válasza AxBattler (#13569) üzenetére


qqcqqc
őstag

A 7,9-8 colos tabhoz nem kell táska csak egy oldalzsebes nadrág. :)

(#13571) AxBattler válasza qqcqqc (#13570) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, télen-nyáron oldalzsebesben fogok ezért járni. Biztosan. Meg a csajok is. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13572) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Tanuláshoz keresek tabletet.

Elvárások: 9-10" közötti 4:3-as kijelző, legalább 4gb ram, max 120 pénzért.

Létezik ilyen masina?

(#13573) T. I.


T. I.
senior tag

Sziasztok!
Van egy Acer Iconia Tab 8 W 810 típusú tabom. Nem nyüstöltem sokat, inkább pihenhetett. Most azonban váratlanul nem kapcsol be, vagyis az Acer jel az elején bejön, aztán semmi. A kurzor (egér) mozgása látható, kis fehér pöttyek jelzik az útját.
Mivel/hogyan tudnék életet lehelni bele, azaz újrahúzni? WDRT az csak a telókat ismeri. A gombnyomásos HR-t próbáltam, de a kijelzőn nem jelent meg semmi.
Win 8.1.-es notival összekapcsolva nem ismeri fel (nem is észleli a kapcsolódást)
Bármi ötletet szívesen fogadok.

(#13574) this is life válasza T. I. (#13573) üzenetére


this is life
Ármester

Vagy billentyuzettel probalsz biosba lepni (esc vagydel gomb) , esetleg a hangero fel vagy le lenyomva tartva es ugy bekapcsolni , pendriverol bootoltatni es helyreallitani, vagy tobbszor megszakitod a bootolast,reboot ,power off,reboot,power off (minden esetben kb 15 mp-ig lenyomva tartva a power gombot) ...etc es elvileg a helyreallito menunek kell bejonnie ,ott pedig egy alaphelyzetbe allitas. De lehet tiszta telepites is biosbol inditva , viszont elotte az osszes drivert szed ossze hozza ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13575) T. I. válasza this is life (#13574) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszönöm!
Próbáltam mindent, de nem jött be. Alaplapi elhalálozásra gyanakszom. Annyira jutottam, hogy fehér csík villant fel a kijelzőn 2 másodpercenként. Szerviz lesz belőle.

(#13576) _q válasza T. I. (#13575) üzenetére


_q
addikt

Nem boot loop probléma áll fent? Elindul a tablet elkezdi tölteni az acer icon alatt, majd újraindul és kezdi előlről? Ha nem akkor a bios-ba be kell tudnod lépni, amit elvileg a jobb alsó sarokba ki is ír, hogy mit kell nyomni. Itt nem azt kell írnia, hogy BIOS hanem valami más, amivel majd ki lehet később választani, hogy boot partíciót adsz meg vagy BIOS-ba akarsz belépni.

(#13577) this is life válasza T. I. (#13573) üzenetére


this is life
Ármester

Igy se tudsz biosba lepni ? [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13578) T. I. válasza this is life (#13577) üzenetére


T. I.
senior tag

De! Köszi, be tudtam így lépni. Végre, hosszú idő után valami megjelent a kijelzőn. :) A bios menü szépen működik, tehát nem a display hibásodott meg. Most viszont mi a teendőm, mit kellene beállítanom a bios-ban,h bejöjjön a rendszer?

(#13579) Bogyó bá' válasza T. I. (#13578) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kéne legyen a BIOS-ban valami újratelepítés funkció, vagy ha engedélyezed az USB-ről telepítést ugyanitt, akkor pendrive-ról tiszta telepítést csinálni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13580) T. I. válasza Bogyó bá' (#13579) üzenetére


T. I.
senior tag

Ez a kép van biosban a boot menü alatt.
(Az USB-s pendriveos újrahúzáshoz az acer.com on nem találtam semmit. Ott csak egy 85megás driver pack tölthető le.)

[ Szerkesztve ]

(#13581) _q válasza T. I. (#13580) üzenetére


_q
addikt

Az a 85 MB-os telepítő kell neked, ha win 8.1-et használsz, ha win 10-et akkor pedig a Serial IO és VGA ami a honlapon fent van, mivel ugye más nincs. F12-vel restartkor tudsz belépni a boot menübe, ott kiválasztani a már előre előkészített pendriver-ot, amin a windows telepítő van és onnan telepíteni. Egyidőbe mehet a pendriver-ra a driver pack is, nem fog a windwos telepítőnek bezavarni.

Mindenek előtt viszont az F12-es boot menu lehetőséget kapcsold be, mert most ki van kapcsolva és addig hiába is nyomkodod majd az F12-t indulásnál.

[ Szerkesztve ]

(#13582) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben lecserélném a PC-met tábla PC-re.

Amire használni szeretnénk:

- böngészés,
- filmnézés (TV-re streamelve, amennyiben ez lehetséges)
- játék (egyszerű tabletre optimalizált játékokkal)
- irodai programok (office szövegszerkesztés, táblázatkezelés)

Keret: ~150k

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#13583) T. I. válasza _q (#13581) üzenetére


T. I.
senior tag

"ott kiválasztani a már előre előkészített pendriver-ot, amin a windows telepítő van"
Ilyenem honnan kell, hogy legyen?

(#13584) Bogyó bá' válasza Andris837 (#13582) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha újban gondolkozol, akkor vagy még marad is pénzed, vagy pedig gyűjtened kell hozzá. 150 körül pont semmi nincs.... :N

Én az elsőt vettem meg most (a második messze túlmutat a zsebemen), jelenleg folyik a "belakása". Kijelzője nagyon jó, a billentyűs dokkolója is. Kedvenc CAD-programom és a fotós RAW-konverterem simán fut rajta.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13585) smc válasza Andris837 (#13582) üzenetére


smc
addikt

Nagy ritkán ki lehet fogni surface pro 3-mat hasonló árban, nem tudom ez mennyire opció, csak egy tipp.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13586) Andris837 válasza Bogyó bá' (#13584) üzenetére


Andris837
senior tag

A miix 320 nem tűnik rossznak. Ezzel lehet akkor wifi-n keresztül filmet streamelni okos TV-re? Fontos lenne. PC-n már nem játszok, ezért el fogom adni. Annak az árából szerintem ki fog jönni ez a TAB. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#13587) zsocy válasza T. I. (#13583) üzenetére


zsocy
őstag

Telepítettél már windowst? Ez ugyanaz.
Leszedsz egy eredeti iso-t mondjuk az MS-től, kiírod pendrive-ra bootolhatóan mondjuk a rufus-al, és bootolsz róla.
Viszont ha ez sem tiszta eddig akkor minden rosszindulat nélkül mondom hogy nézz utána mert el fogsz akadni.

(#13588) _q válasza T. I. (#13583) üzenetére


_q
addikt

Ahogy zsocy is írja: [itt].

Én annyival egészíteném ki, hogy jóval egyszerűbb a helyzet. [Innen] letöltöd a microsoft-os programot, azon belül kiválasztod a windows 8 32 bit-es verziót, mert gondolom ezt akarod telepíteni, egy 4-8 GB-os pendrive-ot bedugsz a gépbe, ez a telepítő pedig elkészíti neked a bootolható pendrive-ot. Eléggé egyszerű semmi plusz nem kell. Ha win 10-et szeretnél telepíteni, akkor ahhoz ez nem jó, ez csak a win 8-at tartalmazza. Azon belül is ne a win 8 pro N hanem a sima verziót töltsd le. CD key nem fog kelleni ha minden igaz, mert ez a BIOS-ba van égetve, onnan felismeri, Acer honlapról amit találtál 85 MB-os driver packot kell csak telepítened majd ha kész a windows telepítés.

(#13589) T. I. válasza _q (#13588) üzenetére


T. I.
senior tag

Zsocy & xboy!
Köszönöm a segítséget! Megpróbálkozom vele. Viszont az igaz, h nem vagyok win expert. Linuxot használok (ubuntut és androidot).

(#13590) Bogyó bá' válasza T. I. (#13589) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A biosban a D2D Recovery az nem az automatikus helyreállító / újratelepítő? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13591) _q válasza Bogyó bá' (#13590) üzenetére


_q
addikt

Lehet rosszul értelmezem, de az nekem olyan opciót jelent, hogy a jelenlegi windowst tudná kiírni illetve azt újratelepíteni. Viszont a mostani rendszer nem működik.

(#13592) tvamos válasza qqcqqc (#13570) üzenetére


tvamos
nagyúr

A 7,9-8 colos tabhoz nem kell táska csak egy oldalzsebes nadrág.
Így tört el a tabletem. Elestem, mert a lépcsőre rá volt fagyva a letaposott hó. A tablet meg a zsebemben volt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13593) zsocy válasza tvamos (#13592) üzenetére


zsocy
őstag

Hát, ha legurulsz egy jeges lépcsőn lehet a táskában tartott tablet is eltörik...

(#13594) ®abstract® válasza Aske (#13558) üzenetére


®abstract®
őstag

üdv.

ha ráérsz,felhasználói élmény beszámolót leközölhetsz.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13595) frankdelgado válasza Bogyó bá' (#13551) üzenetére


frankdelgado
őstag

Üdv!

Az asszonyomnak vennék egy hibrid tablet/laptop - vagy mi ez - cuccost, mert látta a tv-ben ezeket a lenovo yoga termékeket. Azok elég drágák, de ezt a miix 320 még megfizethető és azért erősebb is. Szívesen elfogadok jótanácsokat.

(#13596) Bogyó bá' válasza frankdelgado (#13595) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt vettem (még 114 k-ért), és alul én írtam a véleményt is róla: [link] Az Edigitalban most is 115 k a 128 GB-os, SIM-kártya nélküli modell.

szerk: a windowsos Yoga az egy teljesen más kategória: drága profi / félprofi cucc, a Miix 320 meg egy "filléres vacak". A Miix 320 második-harmadik, hurcibálós gépnek, alkalmi használatra nagyon jó, de egyébként elég lassú, türelem kell hozzá. (Atom proci + eMMC tárhely, ugye...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13597) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Melyik jelenleg a legjobb ár/érték arányú ipari környezetre gyártott rugged tablet, amihez van hasonló erős kiviteli billentyűzet dokkolható formában?

Nagyon jó lenne, ha felárért lehetne törés és cseregaranciát kérni rá.

10,1", 8gb ram, 256gb ssd, tpm chip,

[ Szerkesztve ]

(#13598) Papooo válasza BullZeye (#13597) üzenetére


Papooo
senior tag

A legnagyobban akik ebben utaznak: Panasonic, Getac, Motion, Xplore.
Persze a hagyományos (dell, hp) gyártóknak is vannak ilyen speckó gépeik.
Arra készülj fel hogy rettenetesen drágák, azaz 200 körül indul a legalja és határ a csillagos ég

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13599) BullZeye válasza Papooo (#13598) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt tudom, max 5-600k-t szánnék rá. Köszönöm a tippeket, megnézem a gyártókat.

[ Szerkesztve ]

(#13600) margithid


margithid
veterán

A xiaomi mipad 3-mal mi lett? Csak androiddal jött ki?
Szerintetek lesz normális ajánlat a jövőben, normális áron? Atomok lassan már teljesen kikopnak, nem?
Intel is befejezi lassan a gyártásukat.
A snapdragonos windows tabletekre leszek még kiváncsi, ha jó lesz az az emulálás, akár még jó is lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.