Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13151) zsocy válasza Polcrendszer (#13149) üzenetére


zsocy
őstag

Androidos Samsung tabletnél volt ilyen gondom, töltöportot kellett cserélni, az megoldotta. Amúgy ha leírnád milyen tabról beszélsz lehet könnyebb lenne segíteni. Az én Dellemnél nincs töltésgond, hamar telirakja,bár ennek a töltője ránézésre inkább laptop töltő, usb type c a csatlakozója.

(#13152) hroberto


hroberto
veterán

Szerintetek a tablet vagy a toll hibája, hogy egy rövid időre nem érzékeli a tollat? Aztán megjavul. Rendszeresen csinálja.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13153) simongab válasza simongab (#13142) üzenetére


simongab
senior tag

akkor ezt bebuktam?

(#13154) zsocy válasza simongab (#13153) üzenetére


zsocy
őstag

Azt hogy itt a fórumon megmondja valaki a tutit, azt lehet bebuktad, nem ismerjük az eszközöd és a megoldást sem. De amíg bootol addig nem pusztult el teljesen. Szervíz esetleg?

(#13155) this is life válasza Polcrendszer (#13148) üzenetére


this is life
Ármester

A regi akksirol a toltesvezerlo elektronikat at kell forrasztani az ujra , kell a 3 szalas bekotes ...2 szal a deleje a harmadik a thermistor vezeteke ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13156) this is life válasza Polcrendszer (#13148) üzenetére


this is life
Ármester

Itt foglalkoztak a ket vs harom szal bekotes miertjerol es megoldasarol.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13157) Polcrendszer válasza hroberto (#13150) üzenetére


Polcrendszer
tag

3. tabletet használom, az összesnél megvolt ez a töltésprobléma.

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#13158) Polcrendszer válasza this is life (#13155) üzenetére


Polcrendszer
tag

az új akksi elektronikáján is három forrasztási pont van, csak 2 vezetéket tettek rá, akkor elég gondolom, ha beforrasztom a középsô helyre a 3. vezetéket. gondoltam eddig is h ez lesz a megoldás, csak nem mertem még megcsinálni, hátha kinyírom...

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#13159) hroberto válasza Polcrendszer (#13157) üzenetére


hroberto
veterán

Én az ötödiket, és nem volt. Akkor most...? :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#13160) sbwolf válasza Polcrendszer (#13157) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Esetleg a töltővel, vagy a kábellel van a hiba.

(#13161) tybsen


tybsen
addikt

Adott egy surface 4, vlc, wifi, chromecast és egy tv. Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan lehetne a surface-ről filmet lejátszani a tv-n? Valamiért nem viszi át chromecast-re. Köszi szépen ha van ötlet!

(#13162) this is life válasza Polcrendszer (#13158) üzenetére


this is life
Ármester

Kerdes hogy a harmadik forrasztasi pont miert van ott ? Lehet hogy mas miatt pl soros vagy parhuzamos kotes is alkalmazhato a cellaknal a szukseges volt szam igenyenek megfeleloen ... szerintem amit linkeltem topikot ott tedd fel a kerdesed , ott tobb az elektro szaki ... az akksi toltoaramkor kapcsolasi rajza meg van neked ? Mert anelkul azert cinkes is lehet a plussz forrasztassal molyolni ...ha jol emlekszek aharom vezetekes termisztoros aramkorhoz mas elektronikat szoktak szerelni , illetve lehet kulon rendelni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13163) Polcrendszer válasza sbwolf (#13160) üzenetére


Polcrendszer
tag

alapvetôen erre gondolnék én is, mert valami rejtély folytán az összes tabletem csak bizonyos kábellel és csak bizonyos töltôkkel ment, és meg nrm mondom a különbséget, ami ezt okozta. Viszont 3 különbözô kábelrôl és töltôrôl van szó ill. korábban töltöttek...a teclasthoz viszont nem adtak adaptert ezek a zsenik, a kábel hozzá meg ugyanúgy nem tölt ill. kb 10cm... :((

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#13164) tybsen válasza tybsen (#13161) üzenetére


tybsen
addikt

Megoldódott. Videostream for Google Chromecast.

(#13165) tybsen válasza tybsen (#13161) üzenetére


tybsen
addikt

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#13166) this is life válasza Polcrendszer (#13163) üzenetére


this is life
Ármester

Ha jol emlekszek a csatlakozonal egy ellenalas beforrasztasaval ki lehet kuszobolni a harmadik szalat megtaplalva arammal , de azzal az akksik hovedelmet iktatod ki ... a regi(gyari akksi) elektronikaja nem epitheto at az uj akkumulatorra , arrol leforrasztani a meglevo elektronikat es kicserelni a gyarira ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13167) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

most került hozzám egy Asus Vivotab Smart, miután vissza lett állítva a win8 alaphelyzetbe, nem aktiválódik, valaki tudna ebben segíteni? Az előéletet nem ismerem.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#13168) Drachoo válasza Polcrendszer (#13149) üzenetére


Drachoo
senior tag

Miért ne lehetne használni töltés közben? Rádugom, használom és töltődik... :F

(#13167) Butcher82: Milyen rendszer van rajta? Nem lehet, hogy nem olyan rendszer van rajta, amivel aktiválva lett eredetileg?

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#13169) this is life válasza Polcrendszer (#13149) üzenetére


this is life
Ármester

Amugy mint a felettem levo is irta , toltes kozben nyugodtan hasznalhato , persze ehez az kell hogy megfelelo amper szamu toltore legyen csatlakoztatva , minimum 2 amper...az 1 amperes toltok jo esetben csak szintet tudnak tartani ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13170) sbwolf válasza this is life (#13169) üzenetére


sbwolf
aktív tag

+ olyan kábel ami tudja a 2 ampert.

(#13171) Butcher82 válasza Drachoo (#13168) üzenetére


Butcher82
senior tag

De valószínű olyan... de kideríteni már nem tudom. A windows kulcs "blokkolva" van. Lehet frissítettek Win10-re aztán visszarakták a Win8-at? :F

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#13172) pècsimunkás válasza Butcher82 (#13171) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem lehet , hogy rossz Windows van rajta ?
Nekem a HP-m volt szervizben , ott sima win 8-at raktak rá a win8 bing helyett !
Felhívtam a Microsoftot ,mondták , hogy küldjem vissza szervizbe . De , az nekem nem jött volna jól , mert indulásban voltam vissza Németországba . Aztán eszembe jutott , hogy van egy telepítő pendrive-om a HP-tól , azzal felraktam a win8 binget . Azóta is szuperál (ez a része ) ...

Szerk.: hívd fel a Microsoftot vagy az Asus supportot .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13173) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#13172) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Természetesen amikor írtam a win 8-ról , a win8.1 ről volt szó . Most néztem ,hogy rosszul írtam .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13174) r.levente75


r.levente75
addikt

ACER Iconia W4-es tabomra rákőtve egy külső 2,5-es vinyót, tökéletesen meghajtja, sőt a rajta lévő 1920x1080-as 60p videókat (1'30"=500Mb) zökkenőmentesen viszi hang, kép egyaránt.
Van boldogság, eddig valamiért még nem próbáltam ki. :B

(#13175) Drachoo válasza Butcher82 (#13171) üzenetére


Drachoo
senior tag

Én win 10 után visszaraktam win 8-ra, azóta is megy szépen. A "blokkolva" viszont szerintem másra utal. Mintha a kulcs regisztrációját megvonták volna a készüléktől vagy a kulcsot letiltották? :F Nem tudom lehetséges-e ilyen egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#13176) kpal


kpal
veterán

Ilyet szertnék. Szerintetek mennyire jó ez ? Persze annyi a baj hogy csak amcsiból lehet rendelni . Ha ide Ausztriába rendelném kb mennyibe állnak meg (gondolom itt is van vám,áfa stb ) ezekkel együtt :F

(#13177) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Régebben már érdeklődtem itt, milyen 2 az 1ben windows 10-es táblagépet tudtok ajánlani, akkor vegül ejtettem a témát, most újból felmerült az ötlet bennem.
Sokat, napi 2 órát ingázok, ezért olyat keresnék, ami jól bírja szuflával. Tárhely mennyisége nem fontos, mindent otthoni szerveren tárolok, programok lennének rajta elsősorban.
Netezésre, film, és zenehallgatásra használnám, de játék is szóba jöhet, tehát azért a teljesítmény is fontos. Mindenképp újonnan venném, kb 150 000 ft magasságában, itthonról, és jó lenne, ha viszonylag friss modell (fél-1 éves) lenne.
Tudtok ilyet ajánlani? Köszi előre is!

We were here

(#13178) Butcher82 válasza Drachoo (#13175) üzenetére


Butcher82
senior tag

Vagy máshol használták fel... Mindegy megoldottam egy tiszta telepítéssel (WIN8.1) ,volt a gépen gányolás szoftversen nem kevés, beszerzek majd egy új kulcsot.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#13179) Drachoo válasza Butcher82 (#13178) üzenetére


Drachoo
senior tag

Valami ilyesmire gondoltam én is. :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#13180) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok, tudtok olyan tabot ajánlani, ami itthon kapható, szép a képe és van rajta microHDMI csatlakozója?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#13181) .Szaki. válasza .Szaki. (#13180) üzenetére


.Szaki.
addikt

Látom, megöltem a topicot. :(

Minden más másodlagos, csak a szép kép lenne fontos és valamilyen (micro, mini, normál, teljesen mindegy) HDMI csatlakozó. Azt szeretném elérni, hogy egy Blu Ray filmet egyszerre tudjak nézni egy monitoron és mondjuk a tableten, egy HDMI szétosztóval.

(#13182) margithid


margithid
veterán

Azért vannak nagyon jó Core M procis ajánlatok: [link]
Ha lenne benne plusz 2 GB Ram, szerintem már rendelném is.

(#13183) molnartom válasza .Szaki. (#13181) üzenetére


molnartom
aktív tag

Nekem ilyen van [link], ezen van micro hdmi.
Bár azt nem értem miért jó egyszerre nézni a monitoron és a táblagépen :U ?!

(#13184) .Szaki. válasza molnartom (#13183) üzenetére


.Szaki.
addikt

Munkaeszköz lenne, HDMI szétosztókat szeretnék tesztelni vele, minél több csatornát egyszerre, ez pedig praktikus lenne, mert nem foglal sok helyet, elég szűkös a hely.

(#13185) zsocy válasza .Szaki. (#13180) üzenetére


zsocy
őstag

Dell Latitude 11 az pont ilyen, csak az árát fogod nagyon utálni.
A képe szép (FHD IPS), elvileg kapható itthon, van rajta microhdmi kimenet is, erőben sincs hiány.

(#13186) .Szaki. válasza zsocy (#13185) üzenetére


.Szaki.
addikt

Árat sajnos nem láttam sehol, de maga a készülék tetszik. Na meglátjuk mi lesz még ebből, köszönöm mindkettőtök segítségét.

(#13187) Game-over válasza .Szaki. (#13181) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ami még szóba jöhet, mint elv, azok az USB C-vel szerelt gépek, mert elvileg átalakítóval működik a HDMI is.

Ezt mint tanács írtam, hogy nem kell feltétlen micro hdmi csatlakozó sem, így talán nagyobb a választék.

Én csak a saját gépemről tudok nyilatkozni (de ez nem hazai), a Cube i9 ezzel az átalakítóval gyönyörűen hozza a képet és a hangot :)

(#13188) .Szaki. válasza Game-over (#13187) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszönöm, jó ötlet! :R

(#13189) kovacs65 válasza .Szaki. (#13186) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nem tudom jöhet-e? talán reklám?

A Dell 215-310 KHuf, 128GB-1TB SSD-től függően.

[link]

Az Intel® Core™ m3-7Y30 proci nagyon jó, nekem egy Cube I7 Book van ennél egy számmal kisebb m3-6Y30-cal, de roppant mód elégedett vagyok vele.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#13190) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok,

van egy Lenovo Miix 310-es gépem. Néha fogja magát és kikapcsol. Előfordult esetleg másnál is ez a probléma? Van esetleg megoldás rá?
Még garis, de csak akkor vinném vissza ha nagyon muszáj.

Köszi a segítséget!

(#13191) Macko94


Macko94
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy Lark Ultimate 10i win tabletem és felraktam töltőre ,majd pár óra múlva lehúztam és látom,hogy kikapcsolt.
Be akartam kapcsolni,de sehogy sem sikerült semmilyen gombnyomásos módszerrel és a töltésre sem reagál :(
Már az aksi is kiszedtem-visszaraktam hard-reset céljából és semmi
Gari nincs rá,rendeltetés szerűen alkalmaztam a gyári win8.1-el.
Sok helyen olvasgattam és próbálkoztam de még mindig nem jártam sikerrel :/
Előre is nagyon köszönöm,hogy elolvastátok és ha tudtok segíteni bármit is! :)

Good hunting S.T.A.L.K.E.R!!!

(#13192) Papooo válasza Macko94 (#13191) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha szerecséd van, akkor csak a windows szivat.
Töltőre feldug, tabler bakapcsol, eszközkezelőből az akksi töröl, hardverváltozások keresése, reboot.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13193) Macko94 válasza Papooo (#13192) üzenetére


Macko94
csendes tag

Szia!
Megcsinálom majd,csak nem tudok odáig eljutni,hogy bekapcsoljon a tablet :( Töltőn se akar bekapcsolni...

Good hunting S.T.A.L.K.E.R!!!

(#13194) this is life válasza Mandarinn (#13190) üzenetére


this is life
Ármester

Nezz ra az akksira hogy minden rendben van e vele , nezd meg hany %-nal lovi le magat a tablet , illetve erdemes figyelni hogy nem e nagy eroforrasigenyu alkalmazasoknal jon e elo ? Esetleg a turbo core-t , es a gpu turbo boostot is kikapcsolhatod a biosban , hogy akkoris elo jon e a hiba ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13195) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

8"-os Windowsos tabletet keresnék. Igazából majdnem mindegy milyen, 2Gb RAM kellene, 8.1 vagy 10 is jó. Kínai gyártót nem szeretnék, valami nevesebb kellene, de nem nagyon találok. Eddig a legjobb amit találtam az a Lenovo Miix 310, de 10" kicsit nagy.

Régen mintha lett volna Toshiba, még Windows 8-al, de valahogy most nem nagyon találok semmit. Teljesen eltűntek ezek a tabletek?

MZ/X

(#13196) zsocy válasza DopeBob (#13195) üzenetére


zsocy
őstag

Eltűntek, a 2in1 átvette az uralmat. Olyat meg nem csinálnak 10" alatt. Android, IOS még van, de úgy tünik windows tablet tényleg nincs 8"-as méretben.

(#13197) darthsmoke válasza DopeBob (#13195) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Esetleg fórumtársnál Miix2? [link]
:U

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#13198) qqcqqc válasza DopeBob (#13195) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én is ilyet kerestem, de csak kínai dual boot van. Az is jellemzően Kínából.

(#13199) überfaller


überfaller
tag

Sziasztok!
Milyen kínai relatív olcsó win10 vagy dual boot tabletet érdemes venni?
Filmnézésre VPN-re és netezésre.
Min 1280x720 felbontással.
Légyszi konkrét típust javasoljatok, ne csak márkát. Nem baj ha itthon még nem kapható :)
Előre is köszönöm!
Überfaller
Szerk: 50 ezer alatt

[ Szerkesztve ]

nem veszünk semmit

(#13200) Upo válasza DopeBob (#13195) üzenetére


Upo
addikt

Pedig a Lenovo az egy meglehetősen nagy kínai gyártó, úgyhogy kiesett. ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.