Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13351) this is life válasza _q (#13350) üzenetére


this is life
Ármester

Melyik bios verzio van rajta ? A dell bios configurator utilitivel se jutottal elorebb ? Ahogy olvasom ez visszatro gond a dellnel , a tpm chip,illetve az intel integralt biztonsagi chipje hernyozik ... lehet hogy biost kellene downgradelned...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13352) _q válasza this is life (#13351) üzenetére


_q
addikt

Az a gond, hogy nem tudok belépni a biosba, tovább meg még kevésbé. Így viszont hogy tudnék bios-t frissíteni? Gondoltam rá, hogy felrakni más verziót, de ha bios-ba se enged be, akkor hogyan lehetne?

(#13353) this is life válasza _q (#13352) üzenetére


this is life
Ármester

A hangero + lenyomva tartva es ugy bekapcsolni se hozza elo a biosba lepest ?
Esetleg a dell support felkeresese [link]
Ahogy olvasni a panaszokat ,bios frissites vagy rendszer visszaallitas okozza a nalad is felmerulo gondot.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13354) _q válasza this is life (#13353) üzenetére


_q
addikt

Sajnos hangerő se hozza be. Elkezdi tölteni, de mikor betölt egy csíkot, kiírja a tpm-et és újraindul. Dell support nem tud segíteni mert már nem garanciás. Jó lenne bios downgrade, de ha nem enged be bios-ba akkor hogyan tudnék addig eljutni?

(#13355) this is life válasza _q (#13354) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor mar csak egy dolgot tehetsz , keresni egy szakember , a bios chipet le ki kell venni(forrasztani belole) es epromm iroval rarakni a megfelelo bios, vagy uj bios chip es arra a megfelelo verzioju vezero sw/fw .
Chuwi tabot elesztettek mar fel jo parat ezen modszerrel (ott biosbol az osszes usb portot le lehetett kapcsolni , igy hasznalhatatlan lett a tablet)

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13356) _q válasza this is life (#13355) üzenetére


_q
addikt

Akkor ez nem olyan egyszerű, mint hittem. Köszi a segítséget.

(#13357) this is life válasza _q (#13356) üzenetére


this is life
Ármester

Vele vedd fel a kapcsolatot [link] hatha tud bios flash ugyben segiteni...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13358) _q válasza this is life (#13357) üzenetére


_q
addikt

Köszi, megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#13359) kkdesign válasza kkdesign (#13348) üzenetére


kkdesign
senior tag

Tegnapi nap folyamán visszakaptam végre a lenovo miix 310emet... május3-tól. lcd szalagkábel hibát mondtak, megbontották a hátulját.

(#13360) Thom!


Thom!
veterán

Üdv.

Van egy Dell 7140 tabletem, és hol tudom beállítani a CPU-nak hogy maxiumum mennyivel tekerjen, hogy minél kevesebbet fogyasszon és fűtsön?
CPU: Intel M-5Y71 1,2@2,9GHz

(#13361) smc válasza Thom! (#13360) üzenetére


smc
addikt

Na ez engem is érdekel, surface pron. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13362) this is life válasza Thom! (#13360) üzenetére


this is life
Ármester

Toltsd le trottlestop programot azzal be lehet allitani a feszultseget,multiplert..stb
Biosban pedig kapcsold ki a turbo boostot a cpu/gpu-nal

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13363) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

nem követem a trendeket már egy ideje, 2011-ben vettem utoljára gépet....szóval érdekelne, hogy lesz valami érezhető váltás msotanában a dokkolós tabletek ügyében, ami maitt ekvés használat mellé érdemes lehet ilyenre cserélni ?

Gondolkozom hogy a nagy 15 colos gépem egy 12 colos kisméretű elitebookra cseréljem, de lehet akkor már egy tablet - dokkoló is jó emgoldás volna....de midnenhol az van hogy ezek még elamradnak a sima notiktól....

(#13364) this is life válasza Kobe (#13363) üzenetére


this is life
Ármester

Mi a hw a regi gepedben , illetve mennyit szansz az uj tablet dokolo kombora ? Ha kell az ero akkor minimum egy core M procis gep ami az alap ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13365) Kobe válasza this is life (#13364) üzenetére


Kobe
veterán

core i5 2410M, 4G, 128GB SSD + 1TB vinyó, nvidia 540M kártya, 15.6 fullHD

Nem szoktam már nagyon játékra használni, inkább tartalomfogyasztok, netezés emailezés, webbankolás ilyesmi. Nem is nagyon van hova ekkorát pakolni, inkább valami kisebb gép lenne jó, amit melós noti mellett is könnyen bevágok hátizsákba / gitártokba, ha utazás közbe filmeznék vagy épp gitározós cuccokat tolnék rajta

árban kb 60-70 ben gondolkozok, ennyiért már tudok szerezni garanciás HP Elitebook 2540-2570p-ket, azok ezeket a feltételeket kielégítik.

(#13366) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen tabletet vegyek 20/30 között?
Nem kell erőgép munkára 10" és itthon netezni...
Kapok egyátalán?

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13367) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

ha egy tableten nem megy a kijelző érintés érzékelés azt hogyan lehet vissza hozni?
Van itt eladó de félek bele menni, mert minden le lett törölve róla...
Megéri vele szenvedni?

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13368) this is life válasza Kobe (#13365) üzenetére


this is life
Ármester

Az i5 procis geped tablettel nehez lesz uberelni , esetleg a surface tabletek , de nem egy penztarca barat az arazasuk , asus tx300 i5-i7 procival,acer switch alpha , ha csak tartalom fogyasztasra lenne akkor egy core M-el szerelt hybrid tablet is boven jo , csak rambol legyen minnel tobb benne .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13369) Thom!


Thom!
veterán

nekem dell 7140 core m7procival és megy mint a bivaly

(#13370) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!

Változott a terv...

Max 50k-t szánok 10" feletti win10.es tabletre.
Pár kérdésem lenne:
-tudom együtt hasznlni sima billentyűzetet és az egeret?
-milyen készüléket tudnátok ebben az árfekvésben ajánlani?
-mennyi rammal érdemes venni?

Amire használnám:
Office,levelezés,Plex(ps4 miatt azon nézném a filmeket)

Válaszokat előre is köszönöm!

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13371) 22balu


22balu
aktív tag

isten verje meg ezt az uj windows frissitest..teljesem szetcseszte a tabletem..konkretan nem mukodik a touch a hangkartya driver es a wifi sem..leteglasitotta ez a szar...es vissze se tudom telepiteni az elozo 10 et mert valami errort dob. esemenynaplo error az egesz tablet egy level nehezek lett..kosz microsoft (Y)

(#13372) this is life válasza 22balu (#13371) üzenetére


this is life
Ármester

Milyen tablettrol van szo , ki a gyarto ? Az i2c driver telepitve van ?

tigomigocika
[itt] nezz korul ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13373) 22balu válasza this is life (#13372) üzenetére


22balu
aktív tag

lenovo thinkpad 10 milyen drivert?? 1 honappal ezelott tettem ra 10est minden gond nelkul mimdemt rogton felismert mimdenfele trukkozes nelkul

[ Szerkesztve ]

(#13374) this is life válasza 22balu (#13373) üzenetére


this is life
Ármester

Pontos tipusa ? Mert az alapjan a lenovo oldalarol konnyebb levadaszni a drivereket...

Az oldal aljan ott vannak a driverek ThinkPad 10 (Type 20C1, 20C3)

Valami felre ment a migralaskor , valoszinuleg az i2c driver hasalt el (kb azon log az osszes hw elem)
Kar idegeskedni , minden rendbe hozhato ...
Egy masik lenovo download link [klikk]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13375) 22balu válasza this is life (#13374) üzenetére


22balu
aktív tag

ez az uj update lenyege?? hogy telepitenem kell a drivereket mint az xp-n??? :D

mind1 nem fogok ezzel szorakozgatni inkabb vissza raknam az elozo 10est de windows alol nem engedi telepiteni

[ Szerkesztve ]

(#13376) this is life válasza 22balu (#13375) üzenetére


this is life
Ármester

Lepj be a biosba es bootolj pendriverol a win particiod formazd , de recovery particiot ne bantsd (hatha onnet fel tudja majd telepiteni a drivereket vsz nem fog menni ) alapbol a frissiteskor nem volna szabad elszallni a drivereknek , de a menku akkor csap le amikor nem szamit ra az ember ... nekem anno a th2 qrta szet a drivereket , manualisan raktam ujra , azota egyik frissites se ronditott bele ebbe az allapotba. Esetleg csokkentett modban knditas es onnet inditani a downgradet ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13377) 22balu válasza this is life (#13376) üzenetére


22balu
aktív tag

bootolhato pendriveot jelenleg nemtudok csinalni :D mert a szabad portban van az egér :D kolcson kell kernem egy laptopot :/ meg meg rakene jonnom hogy hivhatom elo a boot menut de eger meg bill nelkul ez hogy fog menni ? :/

[ Szerkesztve ]

(#13378) this is life válasza 22balu (#13377) üzenetére


this is life
Ármester

Usb hub , azutan mehet bele a billentyuzet ,eger,pendrive ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13379) Doky586 válasza 22balu (#13377) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"bootolhato pendriveot jelenleg nemtudok csinalni ... kolcson kell kernem egy laptopot"

Erre azért mindenkinek előre gondolnia kellene..! főleg ha csak 1 gépe van.
Egy pendrivera feltenni a bootolható OS telepítőt, mellémásolva a pár KBxxx frissítést (win7 esetén), és a drivereket kicsomagolva.

[ Szerkesztve ]

(#13380) ®abstract® válasza Thom! (#13360) üzenetére


®abstract®
őstag

core m s és i5 aktív hűtésű procival tesztelt tabletet is teszteltem.
nagyobb terhelésnél felforrósodtak.
az enyém is ilyen,pedig csak atom baytrail hajtja.
úgy tünik az intelnek nem az erőssége tabletekben a hűtés optimalizálása sajnos.. :(

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13381) Thom! válasza ®abstract® (#13380) üzenetére


Thom!
veterán

Fullos terhelésen nem is várjunk csodát.. ;]

(#13382) this is life válasza ®abstract® (#13380) üzenetére


this is life
Ármester

Inkabb a gyartok sara , nekik kellene megalkotniuk egy normalis hutest az intel procikkal szerelt tabokba , ami a hely szukossege miatt nem egyszeru feladat... a baytrail atom hajtotta tabletem core homerseklete nalam max 68°c de ez fullra kihajtott cpu/gpu-val erheto el , de ez passziv hutes.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13383) 22balu válasza this is life (#13374) üzenetére


22balu
aktív tag

i2c driver hasalt el igen :/ ilyenkor nincs is mas lehetosegem mint bios es ujra fel a win?

(#13384) this is life válasza 22balu (#13383) üzenetére


this is life
Ármester

Innen toltsd le a sccm package-t ami neked kell ha 32 biten vagy akkor azt ha 64 biten akkor pedig azt es telepitsd , benne van az osszes hw elem drivere ..[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13385) ®abstract® válasza this is life (#13382) üzenetére


®abstract®
őstag

mindkét oldal hibás ezügyben.a megoldás úgy néz ki a qualcomm nak sikerül a passzív hűtéssel jól operálni :) snapdragon 820,821,835 modern,új gyártástechnológiája lehet a forró intel procik legyőzőja akár :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13386) _q válasza this is life (#13382) üzenetére


_q
addikt

Ez azt jelenti, hogy előfordulhat olyan, hogy túlmelegedés miatt indul időközönként újraindul a tablet? Bay trail procival szerelt a tablet. Ha ez lehet az oka, mivel orvosolható? Lehet valami hűtőpasztát esetleg cserélni vagy más megoldás létezik?

(#13387) this is life válasza _q (#13386) üzenetére


this is life
Ármester

Inkabb kikapcsolnia kellene sem mint rebootot inditani. A hutes moding az a passziv hutes fajtajatol is fugg , mert vagy ontapados rezlemez es egy hoatado muanyag szeru foliaval oldjak meg a hoelvezetest (itg a paszta semmit sem er) ellenben a hopasztas, csavarozott hoelvezeto lemezzel szerteknel , sikerrel lehet javitani a hutesen ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13388) _q válasza this is life (#13387) üzenetére


_q
addikt

A tabletek világa nem igazán kiforrott, ahogy olvasom. Mindig előjönnek problémák, akár ismétlődőek is. Van manapság ajánlott? Thinkpad tabletek nagyon drágák, és közben gyenge a hardver, dell-nél a tdm chip illetve ventilátor zörgés, hp-nál nem sok lehetőség van, illetve nagyon drágán vagy gyenge hardverrel.

(#13389) this is life válasza _q (#13388) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem ennel osszetettebb a dolog, az intelnek nincs konkurenciaja a piac ezen szegmenseben igy nem toeik magukat , talan 10nm-en ha mas nem fogyasztasban ,hotermelesben majd lesz egy kis pozitiv elore lepes. A gyartoknak sincs vagy akaratuk/forrasuk a meglevo architekturak megfelelo hutesere, ezek mellett a fizikat se lehet meg szexualni , szuk hely , hotermeles ,tobbnyire zart haz , ez nem egy opti alis allapot a tokeletes hutes eleresehez, igy jon a trheles alatti kikapcsolas,reboot,thermal trottling.
Best bay vsz nincs , csak kompromisszumos megoldasok , atlag felhasznalatra atom passziv hutessel (persze utana kell olvasni mely eszkozok a megbizhatoak , ha kell az ero akkor core M, i3U,i5U..stb.
Egy kinai csodat nyuzok , ennek az akksin kivul semmi gondja.
Ha most vennek tabletet akkor 64bites OS,4 giga ram,minimum 64giga hattertar,a legerosebb atom proci , esetleg a croe M vagy a valamely i3U procis gep lenne a kiszemelt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13390) ®abstract® válasza this is life (#13382) üzenetére


®abstract®
őstag

ez a 68 celsius mit jelent a gyakorlatban,forró készülékházat?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13391) this is life válasza ®abstract® (#13390) üzenetére


this is life
Ármester

Hat nem fog rafagynia kezem az biztos 😀, van mar boven ho ilyenkor , de ekkora terhelest ritkan kap a kis atom proci ,altalanos hasznalatnal 55-60°c , lehetne alacsonyabb is , de mivel tokban tartom , nem igazan van hol hot leadni ...de birja es ez a lenyeg..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13392) _q


_q
addikt

Milyen win10-es tablet létezik, esetleg ajánlott, amihez van rendes stylus? Dokkoló és nélküli is szóba jöhet. Felhasználást tekintve netezés, filmezés, kisebb számítás pl excelben. Nem kell erőmű, de azért ne gondolkodjon sokat. Nézegettem itt a fórumot, de nem nagyon látok egyértelmű megoldást, ami nekem jó lenne. Külföld, illetve használt érdekelne, újat nem szívesen vennék. Árban pedig 30-40ezer Ft körül lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13393) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Srácok Medion akoya vagy inkább lenovo miix 2?

XBOX LIVE: rolandinho007

(#13394) smc válasza _q (#13392) üzenetére


smc
addikt

Ilyen árban talán 8 colos van csak. Asus Vivotab 8 pl.
Én egy surface pro 1-est vettem használtan 58-ért.
Ezeknek wacom aktív ceruzája van.
Mire használnád a ceruzát? Mert amiket elírtál, azokhoz egyáltalán nem szükséges.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13395) _q válasza smc (#13394) üzenetére


_q
addikt

Néha írni, skiccelni valamit onenote-ba jó lenne, illetve ceruzával is lehet hogy könnyebben kezelhető lenne. 8 colos tabeletekhez a billentyűzet max bluetoothos lehetne, az annyira nem szimpatikus. Persze jó lenne ha lenne rajta USB 2.0 vagy 3.0 is. Billentyűzet lehet nem fontos, mivel tabletem nem volt, így egyelőre még nem tudom mennyire érezném hátrányát. Az árat is kb azért ide lőttem be, mert nem biztos, hogy túl sokat használnám, de talán még az 50ezer Ft-os kategória bele férne.
A surface pro 1 egyébként szimpatikus, csak az árát sokallom :(.

(#13396) smc válasza _q (#13395) üzenetére


smc
addikt

Nos igen, nem olcsó..
Billentyűzet szerintem nagyon hasznos. Érintővel nem lehet olyan kényelmesen gépelni.
Ha a ceruzáról lemondasz, akkor egy asus t100 szintű gép is elég lehetne neked. Azok már vannak 40-50 körül.
Surface pro emelett melegszik is eléggé, ráadásul ez nem is igazán tablet. Inkább slate PC-nek mondanám.
Én t100-ról váltottam surface-re. Pont a ceruza miatt. Na meg az i5 és 4 giga ram miatt. :)

Esetéleg a kínai gépeket is meg lehetne nézni. Cube, Chuwi, ezek vannak aktív ceruzával.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13397) _q válasza smc (#13396) üzenetére


_q
addikt

Ismerősömnek van Asus t100 és egyik napról a másikra nem kapcsolt be. Illetve Asus, Acer félékkel sose volt jó tapasztalatom a körülöttem lévőeket hallva sima laptopok terén. Ebből kifolyólag lehet kerülném. Dell venue sorozat tetszene vagy thinkpad, de egyik se olcsó :( Illetve igazad lehet, hogy a surface meg az aktív hűtésű tabletekkel az a gond, hogy nehezebbek, nem olyan kompaktak. Csak ugye 8 colosnál nem annyira van billentyűzet, max a bluetooth-os. Elég kompromisszumosak ezek a tabletek :(

Kínai tabletek szoftver támogatottsága mennyire jó? Gondolok itt ilyenre, hogy driverek, recovery, esetleg szűz win10 telepítés + mellé driverek megoldható-e stb?

[ Szerkesztve ]

(#13398) ®abstract® válasza this is life (#13391) üzenetére


®abstract®
őstag

:) nálam is hasonló a helyzet 8colon :)
nem szereti a nyarat,ezt figyelembe veszem.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13399) smc válasza _q (#13397) üzenetére


smc
addikt

Nekem jól működött az asus, de ott korlátozó volt az atom proci és a 2 gb ram, hangszórók kezdtek el recsegni, de az lehet a sok hurcolásban kapott portól.

Dell Venue-t én is néztem, de nekem amire kell a surface 1-2 jobb, a dellnél nem annyira pontos a ceruza, amennyire láttam.
Kínaikat nem ismerem sajnos, de van itt néhány topik a kínai gyártókról, érdemes oda benézni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13400) kovacs65 válasza smc (#13399) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ezek mind Surface-szerűek:

ASUS Transformer 3 Pro
Acer Switch Alpha 12
Lenovo MIIX 720
Dell Latitude 12 5285

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.