Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13951) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Csak én nem látok forrasztási hibát?Ha valakinek van kedve ránézni:
[link]
[link]
[link]
[link]
Sajna a tablet nem tölt,az aksi jól működik,csak nem lehet tölteni.
Vagy egyéb 5let,hogy mit nézzek meg?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#13952) ®abstract®


®abstract®
őstag

aki szeretne androidot is használni,tudok ajánlani android emulátorokat.teszteltem 2 fajtát.korrekt.
10 féle android emulátor elérhető.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13953) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok SOS-be kellene egy gyors válasz!

Tanuláshoz kellene munka mellet, tablet jó kijelzővel és a jó akkuidővel keret 150-170 először microsoft surface pro 2017 m3 ra gondoltam, de sajnálom rá a pénzt házra spórolok… Amire kell tanulásra vagy munkahelyend dolgozni vagy kikapcsolódni ha lightos a nap télen előfordulhat ugyanis…

Asus tranformers minit meg a lenovo mix320-at néztem, de fogalmam sincs melyik a jobb egyiknek a kijelzőjének felbontása jobb, de mintha az asusnak szebb lenne képe …. szóval nehéz a kérdés, de nem akarom megbánni, hogy jaj a másikast kellet volna inkább stb.

Más alternatíva is jöhet.

(#13954) Bogyó bá' válasza Dareius (#13953) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A fullHD felbontású Miix320-ak sajnos az egyik pillanatról a másikra eltűntek a kínálatból (a 128GB tárhelyesek voltak azok), most - alig olcsóbban - a 64 GB-os, 1280-as vackokat forgalmazza mindenki... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13955) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Néztem a Xiaomi Mi PAD 3 win 10-es gépet.
Miért van az , hogy szinte semmit nem találok róla? Se tesztet, se videót.
Mindenhol a 7.9 es androidos tablet jön be helyette.
Pedig jónak tűnik ez a gép.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#13956) tlac


tlac
nagyúr

A fall creators 1709-es frissítésben megváltoztatták a touch billentyűzetet:
lett benne szófelajánlás, de cserébe lassabb lett és nincs teljes értékű verziója sem (kivéve az amerikainak)
Itt van egy hack, hogy hogyan kell visszatenni a régit: [link]

(#13957) Bogyó bá' válasza tlac (#13956) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

És kinek van még windows.old mappája? Az volt a legelső dolgom frissítés után, hogy töröltettem a géppel... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13958) tlac válasza Bogyó bá' (#13957) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is, de a másik tabeleten már lesz, ami most épp frissül :)

(#13959) bcl válasza tlac (#13956) üzenetére


bcl
senior tag

Az isten áldjon meg a linkért! :R :R

Nekem gyakorlatilag a múlt hét kedden, azonnal felajánlotta a frissítést, fel is tettem, de nagyon nem vagyok elégedett.
Az Edge is többet csetlik-botlik, a tablet is jobban merül (Dell Latitude 5179), de igazán a biztosítékot a billentyűzet verte ki.
Ráadásul a PIN-t a "régi", megszokott, magyar billentyűzeten kéri be, csak bejelentkezés után szívom a fogam... :W

(#13960) qqcqqc válasza Killerlaca (#13955) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert nincs wines verzió. Az előző még Inteles volt, abból azért van mindkét verzió.

(#13961) Killerlaca válasza qqcqqc (#13960) üzenetére


Killerlaca
senior tag

[link]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#13962) smc válasza tlac (#13956) üzenetére


smc
addikt

Zsír, egyelőre beraktam az amcsit ha kell a teljes billentyűzet kiosztás, de remélem hamar javítják ezt, mert anélkül csak szenvedek az érintőbillel, win old mappa pedig ment a kukába elég hamar..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13963) krisz242


krisz242
tag

Ma jött meg a Gearbesttől a Chuwi HI13 tabletem. 11 nap alatt ért ide Kínából EU Express szállítással. Még ismerkedünk, de a kijelző gyönyörű, a sebesség is vállalható. Ha van kérdés, megpróbálok válaszolni!

(#13964) tlac válasza krisz242 (#13963) üzenetére


tlac
nagyúr

nem túl nagy tabletnek?

(#13965) smc válasza krisz242 (#13963) üzenetére


smc
addikt

Ceruza van hozzá?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13966) krisz242 válasza tlac (#13964) üzenetére


krisz242
tag

Az volt a cél, hogy nagy legyen. Van egy Galaxy Tab S 10.5-öm, de mindig úgy éreztem, hogy képeket, videókat jobb lenne nagyobban nézni. Na ezt megkaptam!

smc
Ceruza még nincs hozzá, de már megrendeltem. Meg akartam nézni, hogy tetszik e a tab, és érdemes e hozzá venni kiegészítőket. A tesztek szerint jobban működik a cerka, mint a HI12-nél(volt ilyenem is :B ), azzal nem voltam maradéktalanul elégedett. Annak a kijelzője sem tetszett ennyire, mert a feketéje inkább fényes szürke volt. Nyilván a HI13 sem olyan fekete terén, mint a Galaxy Tab S, de nincs zavaró tükröződés, összességében nagyon szép képe van.
Egyelőre még a tokot is várom, a tablet kicsit gyorsabban ért ide, mint általában a kínai csomagok.

Bocs, hogy nem csak a kérdésekre válaszoltam, de ezek most kikívánkoztak belőlem!

(#13967) erahurka válasza ®abstract® (#13952) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek az emulátorok mennyire megbízhatóak?

(#13968) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni vásárlásban. Eltört a Sony Z2 tabletem ,és keresek helyette egy újat. Viszont az igények megváltoztak, mivel lett egy laptop helyette, így már a következő szempontok alapján szeretnék választani:

ár - max 30 ezer
méret - lehet 7-8" is
származás - megbízható kínai tabletek (is) érdekelnek

amire használni fogjuk:

gyerek egy-két mesét néz, leejti :) , ebook olvasás (én szinte csak a tabletet használtam olvasásra az elmúlt 3 évben), netezés

Azt látom, hogy itthon 30 ezer alatt nem igazán kapom meg, amit keresek, de ha tudtok ajánlani, természetesn meggondolom. Kicsit félek a használt cuccoktól ebben, de akár még azt is meggondolom.

Előre is köszönöm a segítséget!.

(#13969) zsocy válasza Mátésum (#13968) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem erre a felhasználásra neked nem windowsos tablet kellene hanem valami droid alapú.
Multimédiában jobb a droid, legalábbis egyszerűbben kezelhető out of the box (szerintem).

Ajánlani nem tudok, de biztos van valami kínai csoda vagy használt gép ennyiért is ami megfelelhet.

(#13970) ®abstract® válasza erahurka (#13967) üzenetére


®abstract®
őstag

azt nem tudom.de nekem bejönnek.van root is benne és működnek az appok.
ezeket teszteltem:
amiduos,memu,remix os.van még több is.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#13971) erahurka


erahurka
félisten

Ilyen Media Marktos Peaq 2in1 gépet próbált már valaki? Vajon hosszú távon mennyire lehet megbízható minőség? :F

2GB RAM amúgy mennyire vállalható Win10 tableten? 5-10 lapos böngészés plusz egy szövegszerkesztő vagy megnyitott fotó, máskor filmnézés. Külső vinyót vajon meghajt ezeknek az A típusú USB csatlakozója? :R

(#13972) zsocy válasza erahurka (#13971) üzenetére


zsocy
őstag

Ez drága is és kevés is egyben. 2 giga az kevés, a 32 gigás tároló is kevés. Inkább néznék valami Lenovo Miix-et (nemrég volt róluk szó), vagy egy használt Dell-t, azokat már néha hasonló áron megkapod.

Én erre a gépre nem költenék pénzt.

(#13973) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Korábban kértem egy kis segítséget vásárlásban, köszönöm is (#13969) zsocy válaszát. Most kicsit konkrétabban: megbízható forrásból, megbízható, olcsó (max 30 ezer), kínai gépet tudtok ajánlani?

(#13974) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan hibával,Chuwi-n, hogy az Android rendszer nem tud leállni, vagy újra indulni? Napokban elkezdte a tablet azt csinálni, hogy amikor kiakarom kapcsolni a tabletet android , és rányomok a leállítás gombra, akkor csak a leállítás feliratnál pörög, és nem hajlandó kikapcsolni, ha ki is kapcsol, akkor sem áll te teljesen, mert nem sötétül el a kijelző. Tudna valaki segíteni, hogy mi okozhatja a problémát? Az újra indításnál szintén ez a jelenség. Gyári beállítások visszaállítás már megvolt!

(#13975) Killerlaca válasza Is-tee (#13974) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Majd lemerül akkor kikapcsol.
És ez lehet segít is.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#13976) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Windows-os tableten meg lehet oldani az időzített kikapcsolást ? Lehet úgy is ,hogy beállítok egy időpontot , de lehet úgy is mint a tv- nèl , hogy beállítottam hány perc múlva kapcsoljuk ki . Mindegy ez vègül is , az a lènyeg , hogy lehessen kikapcsolni időzítővel .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13977) zsocy válasza pècsimunkás (#13976) üzenetére


zsocy
őstag

Ez ugyanaz a windows mint az asztali gépeden, szóval meg lehet oldani pl. scheduled task (azt hiszem feladatütemező) használatával.
Itt van egy leírás, de tele van a google ilyenekkel.

Ha azt akarod hogy mondjuk 10 perc múlva kapcsoljon ki akkor ezt a parancsot kell kiadnod command promptból:
shutdown –s –t 600

[ Szerkesztve ]

(#13978) pècsimunkás válasza zsocy (#13977) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R Köszi !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13979) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ezt rossz helyre írtam. Tudnátok ajánlani valami értelmes megoldást? Illetve az érdekelne, hogy melyik az amelyik biztos erősebb vassal rendelkezne, mint a régi samsung noti amit lecserélnénk.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13980) Bogyó bá' válasza cintula187 (#13979) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az első (a 4GB RAM-os) jó lenne, ha nem a pocsék alacsony felbontású kijelző lenne benne. Én inkább ezt a Lenovo Miix 320-at ajánlanám (ezt használom), ugyanannyiért jobb vétel. (nemrégen, hetekig 110k volt az ára, most ment fel). A kis Lenovo-k közül ennek az egyetlen altípusnak fHD a kijelzője, erre figyelj!

szerk: az összes 2GB RAM-os windowsos tableten 32 bites az oprendszer, a 4GB-osokon szerencsére már 64 bites. Ez is fontos szempont, "jövőállóbb" sokkal.

(#13981) cintula187: hidd el nekem, hogy igenis fontos! :K

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13981) cintula187 válasza Bogyó bá' (#13980) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi. Igazából a FHD nem fontos,de jól néz ki az ajánlott gépezet.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13982) Killerlaca válasza Bogyó bá' (#13980) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Szia!

Ez jól néz ki, de ebben még nem i3 proci van ha jól látom.
Olyat mit tudnátok ajánlani amiben i3-i5 van?
10" környékén.

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#13983) jonnyjoker01 válasza Killerlaca (#13982) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én most egy Lenovo Miix 510-et fogok venni, mert az itt ajánlott Dellt sehol nem találtam magyar webshopokban, szerintem egy jó vétel lesz, bár az ára elég borsos. i5-ös verzió 8 gb rammal, 256 gb ssdvel és billentyűzettel 270k. Hasonló tudású készüléket ennél csak drágábban találtam.

Szerk. az i3-mas verzió 4 gb rammal 190k.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#13984) tlac válasza jonnyjoker01 (#13983) üzenetére


tlac
nagyúr

ebay-ről vagy hardverapróról 150k körül ki lehet fogni hasonló felszereltségű használt tableteket, néha garanciával is

(#13985) jonnyjoker01 válasza tlac (#13984) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hát nekem irtó fontos lenne hogy új legyen. Nem tervezek újat venni a következő 5-10 évben.

Üdv. Johnny

(#13986) tlac válasza jonnyjoker01 (#13985) üzenetére


tlac
nagyúr

5 év oké lehet, de 10-re ne tervezz

ha azt szeretnéd, hogy sokáig támogatott legyen és ne hulljon szét, akkor üzleti kategóriásat keress

[ Szerkesztve ]

(#13987) molnartom válasza jonnyjoker01 (#13985) üzenetére


molnartom
aktív tag

10 évre szerintem se tervezz, de az 5 is elég ok. Csak gondolj bele, hogy 10 éve iPhone se volt!

(#13988) varmi2 válasza jonnyjoker01 (#13985) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen movilt használsz 10évig? Semmilyet, nos a tablet sem más. Tervezz 2-3-4 évig, de már ezis sok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#13989) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

HP Pavilion tabletbe szeretnék venni 128Gb-os memória kártyát a benne levő 64 gigás ,picit kevés .Nem okozhat gondot gondolom a kezelése , ugye ? Vélemények esetleg ?

Szerk.: van még egy olyan gondom , hogy gyakran eldobja a WIFI jelet . Lehet , hogy a router is 1x-1x kihagy egy másodpercre , de nem csatlakozik vissza a tablet ha elvesztette a jelet . De , ahogy észrevettem , más routernél is előfordul a jel eldobása . Újrahúzás volt többször is . Ötlet esetleg ?
Január 6.-ig van garancia , ha esetleg nem lesz ötlet , december végén vissza küldöm a HP-hez ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13990) cintula187 válasza Bogyó bá' (#13980) üzenetére


cintula187
addikt

Ehhez pl. tudnám használni a rapoo e2700 billentyűzetem? Úgy hogy nem dugom bele az USB dongle jét?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13991) Bogyó bá' válasza cintula187 (#13990) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem csak akkor, ha tabletként (a saját dokkolója nélkül) használod. Na meg ha a Rapoo bluetoothos (én nem ismerem...).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13992) cintula187 válasza Bogyó bá' (#13991) üzenetére


cintula187
addikt

A rapoo 2.4 ghz et ir csak. Tehát tuti kell hozzá az usb.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13993) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
Barátnőm szeretne egy windows-os tabletet. A kritériumok, fehér színű legyen. Ez a legfontosabb. :)
Méretben 10" körüli.
Mi az amit már érdemes megvenni, de nem horror az ára?
Köszi.

(#13994) Dareius válasza Runner_fxr (#13993) üzenetére


Dareius
tag

Szia!
130K
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/transformer-mini-t102ha-gr016t-p352223681/
Szép kép jó akku idő.
Teljesítménye atomos :D Általános felhasználásra nettezésre alkalmas.

(#13995) Dareius válasza jonnyjoker01 (#13983) üzenetére


Dareius
tag

Szia, a készülék nagyon rendben van, nekem is van egy ilyen, egy baj van vele nem bővíthető SD-kártyával.(tudom sok van, de ez van :D)
Az tudni érdemes, hogy i5 és i3-mas verzió között sok különbség nincs ami érzékelhető maximum árban. És két féle proci van az egyiknek a teljesítménye vissza lett véve a fogyasztás csökkentése végett.
Viszont a ventit kicsit rosszul kezeli, ha win10 vírusítot fut a háttérben(progival lehet rajta segíteni), habár nem túl hangos engem nem zavar főként hogy az atomnál jóval jobb a teljesítménye.
Maga a toll amit kapunk hozzá szintén zseniális.

Remélem segíthettem. Az akku idő nagyon fiktív viszont amit előrejelez és mindig azt mutatja ahogyan éppen használod. Ja sok fórumon azt írják hogy szar 2.5 úra után lemerül... na ez kamu :D, kivétel ha a gazdája olyan buta, hogy csontra lemeríti mivel a lítiumion azt nem szereti 20% nál töltsed fel újra és akkor azzal sem lesz baj és sokáig használható kütyü lesz.

10 évre ilyen kütyüt ne tervez a piac átalakulóban van 5 év még ok, de inkább 4 merek mondani az már reálisabb.

(#13996) tamas.nemeth


tamas.nemeth
csendes tag

Sziasztok!

Laptopszalonon találtam 70-ért egy Dell Venue Pro 11 7140-et. Mit gondoltok róla notebookot helyettesítő eszközként?

Köszi!

(#13997) tlac válasza tamas.nemeth (#13996) üzenetére


tlac
nagyúr

attól függ milyen laptopot akarsz kiváltani vele és hogy mire van használva

egyébként én nem látok hozzá billentyűzetet, anélkül nehezebb feladat

(#13998) smc válasza tamas.nemeth (#13996) üzenetére


smc
addikt

Egy elég részletes bemutató angolul erről a gépről.
Csak te tudhatod hogy mire és hogyan szeretnéd használni. :)
Netezni, filmezni bőségesen elég, de a kijelző méretét vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13999) tamas.nemeth válasza tlac (#13997) üzenetére


tamas.nemeth
csendes tag

Közben utána kérdeztem, és nincs hozzá billentyűzet :( azért köszi nektek

[ Szerkesztve ]

(#14000) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok!

Milyen tabletet javasoltok?
Feltétel:
Minnél erősebb gpu + cpu
Nagy akku

Kijelző, hang... nem lényeg.
250 000 alatt kellene.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.