Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14751) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Melóból kifolyólag keresgélek mobilnetképes (mindegy, hogy 2, 3, vagy4g) képes 10" körüli tabletet, érintőképernyővel (aláírás, szerződés miatt elengedhetetlen), fizikai billentyűzettel, windózzal, valami emberi áron. a 40e használt kategóriát nézegettem, de ezekben egyikben sincs mobilnetet támogató modem. :/
DELL-t kizárnám, samsungot szintént. Nem első rossz tapasztalatok miatt!
Milyen márkát/típust javasoltok?
Köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#14752) Papooo válasza carr (#14751) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha telódról osztod le wifin a netet, akkor már a sim nélküli változatok is jók.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14753) carr válasza Papooo (#14752) üzenetére


carr
őstag

Ez nem opció. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#14754) keszo válasza carr (#14751) üzenetére


keszo
őstag

Ilyen feltételekkel, csak valamilyen kínai márka jöhet szóba.
Onda-Teclast-Chuwi-Cube vonalon nézelődj.
Esetleg valami nagyon ismeretlen márka lehet még.

Attila

(#14755) r.levente75


r.levente75
addikt

Nagyon úgy néz ki ez lesz a befutó.

ASUS VivoBook Flip 12 TP203NAH-BP046T Notebook

Valakinek tapasztalata van róla esetleg?

(#14756) carr válasza keszo (#14754) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#14757) r.levente75 válasza r.levente75 (#14755) üzenetére


r.levente75
addikt

Na végül nem vettem meg a Vivobookot, egy Dell Latitude E széria lett a befutó.
Igaz nem érintőkijelzős, de sebességben tudásban többet hoz...
Van boldogság!

(#14758) zSSeli válasza r.levente75 (#14757) üzenetére


zSSeli
tag

én még szokom a jelenlegi helyzetet a D330 Lenovoval.
Meglepően gyors és probléma nélkül teszi a dolgát, viszont néha kicsit műanyag és nyekereg ha úgy fogom meg. Valamiért nem tudom abbahagyni a 12-es Thinkpadek meg a Surface Go-k nézegetését.. :D
A cégnél úton van egy új 7390-es Latitude, kiváncsi leszek rá. 13 colos kijelző egy 12es házban.

(#14759) Fredy02


Fredy02
tag

Valaki tudja hogy hol lehet EU-n belül Chuwi Hi 12-t szerezni?

S23U

(#14760) r.levente75 válasza zSSeli (#14758) üzenetére


r.levente75
addikt

Hát ŐŐŐ, jó kis cucc ez a dell!

(#14761) zSSeli válasza carr (#14756) üzenetére


zSSeli
tag

Lenovo D330-ban van 4g elvileg, most dobtam fel hardverapróra, mondjuk 95, nem 40, de hát valamit valamiért :D

(#14762) zSSeli


zSSeli
tag

Úgy néz ki Surface Go felé veszem az irányt, itthon, illetve Európában van valakinek jó forrása?
Itthon GSM boltban láttam már 125ért a 64gb-os változatot, type covert pedig 35 körül.
Bármi javaslatot szívesen fogadok.
A 128-as verzióért annyira nem ugrálok, volt most 3 hetem megtapasztalni a Lenovo D330 EEMC sebességét 4 giga rammal, én teljesen elvagyok ezzel a konfiggal amire nekem kell

(#14763) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Üdv.
Nem tudni, hogy a Huawei nem akar kiadni a Matebook E ből egy 4G s verziót?
Annyira ideális a fizikai mérete,hogy azonnal megvenném.

Egyébként jók a Huawei tabletek? Illetve a Stylusa milyen?

(#14764) Newyorker


Newyorker
addikt

Segítségetek kérném!
Tabletet szeretne vásárolni a párom! Film nézésre (pontosabban youtuben filmek, rtl, tv2 műsorok appon keresztül, v böngészőn leresztül visszanézése), max böngészésre kellene, minél nagyobb, lehet használt is, ár pedig max 35-40e, illetve jó lenne olyan tok is hozzá, ami 45 fokban tartja! Csak wifin menne! Köszönöm a segítségeteket!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#14765) qqcqqc válasza Newyorker (#14764) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát ebben az árkategóriában az androidos topikban érdeklődj.

(#14766) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Lenovo Yoga Book C930-at használ itt valaki? Érdekelnének tapasztalatok!

(#14767) Fredy02


Fredy02
tag

Sziasztok. Tudja valaki hogy miért működik furcsán a képernyő billentyűzet, chrome alatt. Néha feljön ha beviteli mezőre kattintok, néha nem, prediktív bevitel egyáltalán nem működik a böngészőben. Csak a MS edge-ben. Win 10. Surface gépről van szó. Van jól használható alternatíva?

S23U

(#14768) tlac válasza Fredy02 (#14767) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is ezt csinálja chrome-ban
rakd ki a tálcára a billentyűzet ikonját és akkor úgy fel tudod hozni

(#14769) Game-over válasza tlac (#14768) üzenetére


Game-over
aktív tag

+1

Nekem az elején még működött szépen, talán az Anniversary update óta működik ilyen hektikusan, de én is tálcáról indítom manuálisan, ha szükséges.

(#14770) Fredy02 válasza Game-over (#14769) üzenetére


Fredy02
tag

Persze manuálisan használható, de idegesítő hogy így működik. Biztos a Microsoft szabotál, hogy használjuk az Ms Edge-t. (mert ott jó).

S23U

(#14771) tlac válasza Fredy02 (#14770) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem csak időnként nem ugrik fel chrome-ban

itt írnak egy lehetséges megoldást
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14772) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Nem tudom, ki mennyire van benne a 2in1 gépekben, de lassan választanom kell.
A következők jöhetnek szóba:

- Samsung Galaxy Book 12 LTE
- Lenovo Ideapad Miix 720
- HP Elite x2 1012 G1
- Microsoft Surface Pro 6

Melyik a legprofibb, melyikhez vannak normális kiegészítők, melyik tolla a legprecízebb stb stb?

Van, aki otthon van a témában, és esetleg olvas külföldi teszteket,fórumokat?

A méret ez a kb A4-es papír méret, mert ez talán még kézben tartva is kényelmes, és jól használható akár rajzolásra is. A 4G LTE is szükséges.

(#14773) smc válasza B.Ricsike (#14772) üzenetére


smc
addikt

Ipad pro? 😀
Én ezekből a samsungot nézném meg leginkább, mert annak wacom az SPen alapja ha nem tévedek. De tapasztalatom nincs vele. Ilyen témában youtube-on Brad Colbow és MobileTechReview csatornákat ajánlom figyelmedbe.
Biztos vagyok benne hogy talalsz róluk bemutatót. Mindkét csatornán tesztelik a tollak képességeit.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14774) keszo válasza B.Ricsike (#14772) üzenetére


keszo
őstag

Esetleg nézd meg még az Acert ha megtudod oldani máshogy a 4G LTE-t.
Jó a tolla, aktív, 4A-s elem kell.

Attila

(#14775) B.Ricsike válasza smc (#14773) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Köszönöm.

Még a Lenovo Yoga Book C930 jöhet szóba, az elég frankónak tűnik, csak kicsit kicsi.
Egyébként a Wacom-os tollak miért jobbak?

Legjobban egyébként a Surface Pro 6 birizgálja a fantáziám, de nem tudom, itthon hol tudnám kipróbálni.
Valamint, van alternatíva Windows-on pl. az iOS-es Notability-re? Van valami jó jegyzetelő program?

Picit azt érzem, hogy a Windows a táblagép módban és applikációkban el van maradva a többiektől.

(#14776) B.Ricsike válasza keszo (#14774) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Néztem, de a 4G LTE nagyon kellene, mert nekem macerás mindig megosztogatni telóról a netet, illetve van egy kihasználatlan SIM-em, és így meglenne a helye annak is.

(#14777) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Lenovo Yoga Book C930 lesz a befutó. Ez a legalkalmasabb arra, amire én használni akarom. Kicsit tartok a 4GB Ram-tól, de egyébként egész jónak és használhatónak tűnik. A 10,8 colos ami még bánt, de ezt szerintem meg lehet szokni.
Jó, hogy az alsó részben lehet jegyzetelni, és teljesen külön lehet használni, a fő képrenyőtől függetlenül.

Mondjuk fura, mert ez is egy iszonyat szuper gép lenne, ha mondjuk 12 vagy 12,5 colos lenne (Ugyanebben a méretben elférne, mert így is vastag a képernyő kerete, de ha mondjuk 2mm-el nagyobb és szélesebb lenne, az sem lenne nagy baj. Illetve 8GB RAM és még jobban hasítana. Kicsit ez olyan, mint egy ziccer kihagyása.

Esetleg ha van valakinek tapasztalat vele, vagy használja esetleg tulajdonosa, akkor szívesen olvasnám a tapasztalatait.

(#14778) tlac válasza B.Ricsike (#14777) üzenetére


tlac
nagyúr

mondjuk ez nem is tablet

mire szeretnéd használni?
mert egyébként ilyen tabletes, netezős használatra elég 4 giga, még a 2 is

(#14779) B.Ricsike válasza tlac (#14778) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ahogy nézegettem és próbálgattam a tablet-eket, valahogy nem győztek meg. Ez egyből elnyerte a tetszésemet, és sok, számomra hasznos funkciója van. Az hogy az alsó képernyőt a felsőtől függetlenül lehet használni jegyzetelésre és rajzolásra, az nagyon szuper.
Hasznos, ha egy építészeti rajzot akarok kijegyzetelni, vagy egy konszignációt görgetni a fenti képernyőn, lent pedig kár számolni vagy bármi hasznos infót feljegyezni.

Igazán könnyű, és nagyon jól hordozható készüléknek tűnt.

Felhasználás leginkább excel, word, onenote, és pdf-ek, tervrajzok olvasás, és szerkesztése, böngészés és email-ezés. Ez a 90%-a a használatnak. Játszani már nem szoktam.

Nem tudom, a nagyobb kiterjedésű pdf-eknek nem-e kellene a 8gb ram?!

Otthon max veszek hozzá egy nagyobb monitort, ha zavar a kis méret, és kész,
Kérdés, hogy hogyan tudom rádugni, hiszen hdmi port nincs.

[ Szerkesztve ]

(#14780) smc válasza B.Ricsike (#14779) üzenetére


smc
addikt

Milyen PDF olvasót használsz? Én nem találtam olyat ami gördülékenyen kezelte volna a sok nagy képet tartalmazó könyveimet.. :/
8 giga rammal.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14781) B.Ricsike válasza smc (#14780) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én Foxit readert használok. Nem mondom, hogy a leggördülékenyebb, de szerintem más sem jobb (vagy ha mégis, akkor ne tartsd magadban).

Majd maximum kipróbálom az üzletben, hogy hogy kezeli 4gb rammal.

(#14782) smc válasza B.Ricsike (#14781) üzenetére


smc
addikt

Én sem tudok jobbat sajnos. (Ipad pro ilyen szempontból brutál gyors)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14783) B.Ricsike válasza smc (#14782) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Igen, sajnos én is azt tapasztaltam, hogy az iPad pro jobban kezeli a nagyobb pdf-eket. A múlt héten volt lehetőségem kipróbálni egy 10.5 iPad Pro-t, és eléggé gördülékenyen ment ez a része. viszont sok más meg nem, illetve csak kompromisszumokkal. Az egér hiánya például elég frusztráló, illetve az egyes elemek megnyitása mondjuk emailból, csak adott programmal lehetséges. Ahhoz, hogy mondjuk egy xls fájlt meg tudjunk nyitni excel-el, ahhoz le kell mentenünk, és excelt megnyitni, majd a fájlt megkeresni.
Szóval sok dolog jobban és gördülékenyebben megy, de nagyon sok pedig csak erős kompromisszumokkal.

Visszatérve, ki fogom próbálni, hogy egy windows-os tableten mi működik gyorsan és jól. Androidra találtam egy jó pdf olvasót, de annak most nem tudom a nevét, mert nincs nálam a tablet.

Még mindig érdekelne, hogy nagyobb monitorra rá tudom kötni a YogaBook c930-at valahogy, vagy a képet át tudom lőni rá?

Illetve, a Lenovo-ra mennyire jellemező, hogy nem szarja le a vásárlóit, és fejleszti a saját találmányát? Mert szerintem sok kiaknázatlan dolog van még ebben a kis könyv-ben!

[ Szerkesztve ]

(#14784) Papooo válasza B.Ricsike (#14783) üzenetére


Papooo
senior tag

Windows alatt szerintem a Calibre az egyik legjobb pdf/ebook olvasó/konverter.
Nagyon sokféle formátumot kezel és konvertál, ráadásul ingyenes program.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14785) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tablet vásárláshoz.
Pdf olvasáshoz, ebookhoz használnám és böngészésre. 11-13 inch körül.
Van egy 10,1"-s tabletem de kicsi pdf olvasáshoz, folyton zoomolnom kell.
Semmi másra nem kell, nem játszom. Minél könnyebb legyen, hogy ha olvasok ne fáradjon el hamar a kezem.
Lehet külföldi vásárlás is.
Köszönöm

(#14786) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok, kellene nekem egy Windows-os tablet és nézegettem a ACER Aspire One 10 S1003-at
Igazából az lenne a kérdésem, hogy 4GB RAM-al van szerelve, de az intel atom x5-z8350 elvileg csak 2GB RAM-ot támogat, igaz az IGP is támogat 2GB-ot
Szóval akkor a rendszernek jut 2GB és az IGP-nek 2GB, vagy hogy is van ez? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14787) zSSeli válasza zSSeli (#14762) üzenetére


zSSeli
tag

már megoldottam, Surface Pro 2017 M3 lett belőle :D
Most az akksi adatokkal szívok, teljesen inkorrekt discharge rate-eket mérnek a programok, de ahogy láttam redditen ez valami októberi win frissítés óta sokaknak így van.
Manuális mérések során azt nézem hogy offline Netflix 25%os fényerőn 10-11 óra körül tud, vegyes böngészés/excel dolgokkal valahol 6-7 óra között. Még ismerkedünk, csütörtök reggel óta van meg, abszolút nem bánom hogy nem a Go-val mentem tovább, méretben nem annyival nagyobb, cserébe az M3 azért rendesen ráver a Gold-ra teljesítményben

(#14788) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Nagyon megtetszett a Dell Latitude 5290 2in1 eszköze.
Egy kérdésem lenne, választható hozzá LTE modul, de csak Verizon, AT&T és Sprint szolgáltatóhoz.
Ezek közül lehet valamelyiket itthoni mondjuk Telekom-al használni?
Vagy ezek csak ezekkel a szolgáltatókkal működnek?

[ Szerkesztve ]

(#14789) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

(#14790) Papooo válasza zsoltzsolt (#14789) üzenetére


Papooo
senior tag

Kamu.
8 giga ram és 256-os ssd 100 helyett 36 dolcsiért?
Az állítólag benn lévő ssd többe kerül.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14791) zsoltzsolt válasza Papooo (#14790) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Érdekes, az biztos :)

(#14792) molnartom válasza zsoltzsolt (#14789) üzenetére


molnartom
aktív tag

Kártyaadat szerzéshez ideális! ;]

(#14793) Papooo válasza zsoltzsolt (#14791) üzenetére


Papooo
senior tag

10" alatti méretben nem csinálnak ilyen izmos tabletet, és azok is mocskosul drágák.
Ha mindenképp külföldről rendelnél, akkor csak megbízható (ebay, gb, bg) helyről.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14794) kisza25 válasza kisza25 (#14786) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Végül inkább egy hp probook 11ee g2 lett

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14795) this is life válasza Papooo (#14790) üzenetére


this is life
Ármester

Meg aztan a core M proci se fillerekbe kerul .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14796) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Létezik olyan cég, aki normális billentyűzeteket gyárt tabletekhez? Dell-hez vagy Surface Pro-khoz?
Pl. a Dell-nek is a régebbi 7285-ös szériájához van egy tök jó, stabil, masszív billentyűzete, és az sokkal használhatóbbnak tűnik, mint a manapság szokásos, vékony, hajlékony bill-ek!
iPad-ekhez vannak tök jók, mint a Brydge vagy a Kvago.

Mondjuk a Brygde pont gyárt Surface-hez is, de nem tudom, hogy ez kompatibilis-e mondjuk a Dell-ekkel?

(#14797) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Az Apple-ön kívül, gyárt valaki nagyon kis kávával rendelkező tabletet?
Mert hiába vannak értelmes 11-12-13 colos tabletek, ha a kávája miatt nagy a fizikai méretük!

Kisebb legyen mint egy A4-es lap, és 11,6 colos minimum.

(#14798) tlac válasza B.Ricsike (#14797) üzenetére


tlac
nagyúr

a káva az azért van, hogy meg tudd rendesen fogni a tabletet, anélkül, hogy beleérjenek az ujjaid a kijelzőbe

(#14799) B.Ricsike válasza tlac (#14798) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én azt értem, és mondjuk, hogy részben el is fogadom, de példaként megint csak az új iPad-et említeném, ahol pont akkora a káva, hogy még kényelmesen meg lehet fogni.
Tudom, akkor vegyek iPad-et, de nem fogok, Windows-os kell!

A Dell-nek volt egy Latitude 7285-ös 2in1 szériája, ahol 12,3"-os volt a képernyő, a mérete pedig: 27,4cm x 20,9cm. Számomra ez lenne a tökéletes méret és képernyő arány. Ráadásul ehhez egy normális, stabil billentyűzet volt kapható!
Sajnos, itthon nem lehet már ezt kapni, sőt, talán nem is lehetett.

Na én valami ilyet keresnék! :)

(#14800) tlac válasza B.Ricsike (#14799) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor vegyél egy Dell-et az ebayről, amin van még EU-s garancia

én ezt csináltam egy 7175-össel és gariztatni is sikerült már itthon

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.