Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14651) Papooo válasza keszo (#14650) üzenetére


Papooo
senior tag

Nevezd meg nyugodtan a pontos tipust, mert lehet hogy tipushiba, illetve lehet hogy van belőle valakinek,és tud pontos üzemidőt mondani.
A programok által megadott elhasználódási értékek gyakran tévesek.
Egy tablet akku reális üzemideje 3-5 óra

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14652) keszo válasza Papooo (#14651) üzenetére


keszo
őstag

Acer Switch3 a tablet.
Nekem olyan 4-4,5 óra üzem időt prodúkál. Holott a kijelző fölötti matricán az szerepel, hogy "akár 8óra űzemidő"

Attila

(#14653) Papooo válasza keszo (#14652) üzenetére


Papooo
senior tag

Ennyi a normális.
Ha lekapcsolod a kijelzőt, visszaveszed a procit energiatakarékosra, kikapcsolod a wifit, és csak mp3-at hallgatsz rajta, akkor lehet hogy összejön a 8 órás üzemidő.
Az akár a bűvös szó. Heteken belül akár lottómilliárdos is lehetek. :D

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14654) keszo válasza Papooo (#14653) üzenetére


keszo
őstag

Rendben.
Köszönöm így már jobban eltudom fogadni.

Attila

(#14655) Hopkins95 válasza keszo (#14652) üzenetére


Hopkins95
addikt

A notebookcheck Acer Swift 3 Wifis tesztje is igazolja ezt, 150 nites fényerő(6 szinttel csökkentve a maxról), kiegyensúlyozott teljesítményprofil, aktív wifi böngészés 5 óra 9 percre jön ki.

Ezt az Acer tabletet én is néztem amúgy, de éppen ezért nem ezt vettem aztán.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14656) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A feleségem a 14"-os notebook-ját nem akarja cipelni az iskolába, mivel nem kocsival jár.
Gondoltam, hogy veszünk egy ilyet:
Lenovo IdeaPad D330-10IGM
Gondolom ezt bilentyűzet nélkül is tökéletesen lehet használni?
Ha csak a kijelzőt viszi magával, tudja monitorhoz csatlakoztatni?
Interaktív táblához használná.

(#14657) Game-over válasza GEPESZ66 (#14656) üzenetére


Game-over
aktív tag

Win10 alatt tisztán működik billentyűzet nélkül is (az anniversary update óta már touchpad-ot is lehet a képernyőre varázsolni).
Gyorsan rákeresve a gépre van rajta 3.1—es usb C csatlakozó, ami átalakítóval tud hdmi csatlakozó is lenni, viszont vagy le kell tesztelni vagy meg kell kérdezni a Lenovo supportot, hogy ez a gép tudja-e ezt a funkciót.

(#14658) saxonb76


saxonb76
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni tablet vásárláshoz. Remélem jó topikban vagyok.
Nos a feleségem anyja (anyósom) 3000Km-re lakik tőlünk, nem repül de a mobil telefont tudja használni bár ha tudja azt is inkább a vonalasra cseréli. Szóval minden újtól idegenkedik de így megfosztja magát az unokáitól (legalább skypon láthatná őket hetente). Internetet nem engedett be a házába mert akkor be kellene engednie egy szerelőt pedig mindent fizettünk volna. (74 éves).
Szóval jött az ötlet hogy akkor vegyünk neki egy tabletet karácsonyra lássuk el simmel és majd mi töltögetjük rá a pénzt és voila lehet skypolni.

1) tudtok ennél jobb megoldást ?
2) ha nem akkor milye tabletet tudnátok ajánlani amibe tudok simet varázsolni és jó az akuja
3) csak skype futna rajta (mindent beállítanánk rajta)
4) másik probléma hogy milyen sim menjen bele (mert hogy ha angolt teszünk bele akkor az lehet drágább lenne mintha magyart?) No persze lehet a legjobb egy dualsimes lenne? De van e ilyen?
5) Ha angol a tablet akkor magyar simmel simán menne nem ... gondolom a szabvány uaz.
6) Milyen simet érdemes most Mon venni? Milyen adatforgalommal?

Vagy vegyünk meg Mon majd küldessük ki hozzánk egy magyar simmel majd állítsam be és mehet vissza Mora karácsonyra? Lehet ma pénzt tölteni simre paypalon keresztül?

Hűűűű bocsi a sok kérdésért de még abban sem vagyok biztos hogy az ötlet jü e egyáltalán.
Köszi ha tudtok segíteni.
Üdv,
SaxonB

(#14659) tlac válasza saxonb76 (#14658) üzenetére


tlac
nagyúr

ez alapján nem win-es tablet kellene, hanem inkább android-os
ez a topikja
vagy elgondolkozhattok valami nagyobb darab telefonon is, ott lesznek dual sim-esek is

(#14660) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, lehet valahogy androidot telepíteni win 10-es tabletre?

folyamatosan frissíteni kell a win 10-et, de utána elszáll a wifi. Törlés / vissza állítás után ismét jó.....

köszönöm Árpi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#14661) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok. Windows (Surface Pro 4)tabletem eseten erdeklodnek, hogy van e olyan bongeszo, ami olyan felulettel futna mint a telefonok eseten? Windows eseten korulmenyes kezzel kezelnem az alkalmazasokat, igy jol jonne egy egyszerusitett felulet mikor leszedem a billentyuzetet. Tudtok erre javasolni valamit?

Ps: brunorbert

(#14662) tlac válasza Quaresma (#14661) üzenetére


tlac
nagyúr

edge-et próbáltad már?
kézmozdulatokkal lehet vissza- meg előrelépni, nagyítani stb.
virtuális billentyűzet meg beállítható, hogy felugorjon, amikor kell

[ Szerkesztve ]

(#14663) Quaresma válasza tlac (#14662) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Szia! Igen, bar ott zavart, hogy a kedvencek savban nem latszanak a faviconok:) Kezdem mar egyebkent megszokni, csak hosszu ideig ipadet hasznaltam, ami nyilvan a klasszikus tablet feladatokhoz kenyelmesebb volt.

Ps: brunorbert

(#14664) smc válasza Quaresma (#14663) üzenetére


smc
addikt

Most kipróbáltam, mert sosem használom a kedvencek sávot, de nálam simán látszik a PH logó. Erre gondoltál nem?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14665) r.levente75


r.levente75
addikt

Acer Iconia w4
Windows 8.1 ha jól emlékszem, gyári minden...
Egyik napról a másikra nem megy tovább, nem lehet bekapcsolni.
Valakinek van ötlete mit lehet vele csinálni?

(#14666) ANOka válasza r.levente75 (#14665) üzenetére


ANOka
őstag

Elvinni egy szervizbe? :F :U

(#14667) Papooo válasza r.levente75 (#14665) üzenetére


Papooo
senior tag

Először próbáld meg ezt.
Ha nem menne:Usb elosztóval dugj rá egy win10 pendrive + klavi + egér triót, és indulhat a windows helyreállítás vagy újratelepítés, ugyanúgy, mintha asztali számítógéped lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14668) bhonti válasza saxonb76 (#14658) üzenetére


bhonti
tag

Szerintem teljesen jó lenne a Windowsos tablet is.

Mobilnetnek a Digi Move előfizetést ajánlom. A Telenor hálózatot használja, van pl. havi 1GB-os csomag, ha elfogy, akkor is csak lassítják.

Vagy feltöltősből úgy hallottam van valami Domino Maraton a Telekomnál... Van belőle pl. 4GB és addig használható amíg érvényes a SIM kártya.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#14669) bhonti válasza bhonti (#14668) üzenetére


bhonti
tag

Neten kifizethető mindkettő. Feltöltés akár etopup.hu

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#14670) r.levente75 válasza Papooo (#14667) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez a hibaüzenet. Ez valszeg meghaladja a szintemet.
Ami érdekes, hogy feltöltöttem délelőtt, leszedtem a töltőről miután zölden világított, megpróbáltam indítani a szokványos módón, miután többször nem lépett tovább, viszont most az akku lemerültségi szintjét mutatja teljes lemerült állapotot.

Ami jellemző, hogy 2 év gari volt rá, természetesen lejárat után dobta el magát...

(#14671) Papooo válasza r.levente75 (#14670) üzenetére


Papooo
senior tag

Akkor marad az újratelepítés.
Azért még érdemes kipróbálni a power+fel, power+le, menü+fel, menü+le kombinációkat is

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14672) r.levente75 válasza Papooo (#14671) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm

(#14673) r.levente75


r.levente75
addikt

Felhívtam az Acer magyarországot, és nagyon segítőkészek voltak.
Telefonon meg kell rendelni a javítást szériaszám, vásárlás stb alapján. Jön egy futár, elviszi, bevizsgálják, megmondják mennyibe kerül a javítás és mi a hiba. Ha kérem a javítást akkor megcsinálják és leküldik, a javítást fizetve csak.
Ha nem kérem, akkor is visszaküldik csak bónuszban.

(#14674) Papooo válasza r.levente75 (#14673) üzenetére


Papooo
senior tag

Előtte azért próbáld meg a pendriveos telepítést amit írtam.
Itt egy kis segítség az usb boothoz.
A többi pedig ugyanúgy megy mint egy asztali gépnél.

A javítós hercehurca úgy sejtem minimum 10000 lesz, érdemes önerőből megpróbálni a hiba elhárítását.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14675) r.levente75 válasza Papooo (#14674) üzenetére


r.levente75
addikt

Természetesen és nagyon köszönöm a segítséget. :R

(#14676) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Ez szerintetek tényleg ennyi vagy elírták az árat?:
[link]

Intel Core m3 - 29990 Ft-ért...

(#14677) ANOka válasza Trk.Adam87 (#14676) üzenetére


ANOka
őstag

Én nem tartom reálisnak az árat.

(#14678) Game-over válasza Trk.Adam87 (#14676) üzenetére


Game-over
aktív tag

Vicces bolt :W , nézd meg a leírást:

A termék súlya: 0,3200 kg
A csomag tartalma: 1 x doboz, 1 db billentyűzet

Csak simán a billentyűzetet árulják, a többi simán a vásárló megtévesztése :((

[ Szerkesztve ]

(#14679) Trk.Adam87 válasza Game-over (#14678) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Egyetértek, pofátlanság, amit művelnek. Ráadásul még utánvételes fizetési mód sincs, utalj előre, aztán vagy megkapod a terméket 1 hónapon belül vagy így jártál.
Pedig kíváncsiságból leadtam volna a rendelést, de utánvétel hiányában nem vállaltam be.

[ Szerkesztve ]

(#14680) Upo válasza Trk.Adam87 (#14679) üzenetére


Upo
addikt

Begyűjti a pénzedet, aztán megrendeli kínából a te nevedre te címedre helyetted. Aztán ha kiveszik a vámon a röntgennél akkor az áfát vámkezelést is te fizeted. Ebben a konstrukcióban az utánvét értelmezhetetlen, hiszen akkor a saját pénzéből kellene betennie a boltba ami teljesen elfogadhatatlan, teljesen jól elpöfög így is a bolt, hogy egy fillért se kell betenni, csak lehúzni a sápot a fogalmatlanokról.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14681) smc válasza Upo (#14680) üzenetére


smc
addikt

És ahogy nézem ez egy az egyben a gearbest kínálata. Még az EU-s raktárak is ugyanazok. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14682) Trk.Adam87 válasza smc (#14681) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Jó üzletet csinálnak :) ennyi erővel bárki nyithatna ugyanilyen Online boltot.
Mondjuk azt irják a garancia hozzájuk szól.

(#14683) Papooo válasza Trk.Adam87 (#14682) üzenetére


Papooo
senior tag

Az egy dolog, hogy hova szól a garancia, de az érvényesítés lehetősége és ideje már más lapra tartozik.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14684) macika1967


macika1967
csendes tag

Van 1 Prestigio visconti v mltipad 10.1" tabletem win10 van rajta.Megpusztult az oprendszer.Kapott Új win10-et
1 probléma van a tablettel hiába állítom be a tablet funkciót sajnos érintésre nem reagál.Szerinte a kijelző drivere hiányzik.Tablet funció nuku.Valaki tud segíteni megköszönném.

(#14685) Papooo válasza macika1967 (#14684) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha jól emlékszem, valamilyen intel platform driver kell neki.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14686) Trk.Adam87 válasza macika1967 (#14684) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Szedd le a Driver Boostert, az szerintem megtalálja és telepíti is az összes hiányzó drivert.

[link]

(Ha szükséged lenne a prémium verzióra, akkor pl ncore-on megtalálod)

Nekem egy Asus T100TA-hoz mindent feltelepített, ami a stabil működéshez kell.

[ Szerkesztve ]

(#14687) macika1967


macika1967
csendes tag

Sajnos nem oldotta meg a problémát.Nem talált uj drivert.Emlékszem valami inteles grafikai progi volt amin a felbontást illetve vis effekteket stb lehetett állítani.Továbbra sem mükszik mint tablet.Passz.

(#14688) Trk.Adam87 válasza macika1967 (#14687) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Esetleg telepítsd rá a PrimeOS-t, amig a Win10 probléma nem rendeződik, ez egy x86 környezetben futtatható Android rendszer. Nem tudom a készülék tud-e USB OTG-ről Pendriveról bootolni, de ha tud, akkor adott a lehetőség, hogy egy dual bootos windows-android tablet legyen belőle.
Nem hibátlan a PrimeOS, de folyamatos fejlesztés alatt áll és Androidos játékok futtatása szempontjából talán a legjobb x86 környezetre telepíthető Android. További pozitívum, hogy az Asus T100 tabletem érintőképernyője azonnal működött rajta, mintha egy androidos tablet lenne. Ram kezelésben köröket is ver a Win10re, így érdemes is ezt használni Windows helyett, ha éppen nem valami komoly munkafolyamatot akarsz művelni a gépen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14689) Trk.Adam87 válasza Trk.Adam87 (#14688) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Épp most teszteltem, hogy PrimeOSen belül hány pontot ér el Antutuban az Asus T100, 74470 jött ki, ami megfelel egy mai középkategóriás Androidos tablet erejének. Nem semmi, hogy Android alatt még mennyire vállalható ez a régi Intel Atom cpu. Játékokban picit gyengébb, mint mondjuk egy Huawei T5 androidos tablet, de CPU számításban erősebb. Csak ajánlani tudom a PrimeOS-t annak, aki Dualbootos Win-Android gépet varázsolna az alapból Windowsos tabletjéből. A kisebb fagyások, kompatibilitási hibák meg úgyis javítva lesznek a jövőben érkező frissítésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#14690) Papooo válasza macika1967 (#14687) üzenetére


Papooo
senior tag

Intel DSA ki lett próbálva?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#14691) Trk.Adam87 válasza Papooo (#14690) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ez egy jó ötlet, nekem is eszembe juthatott volna :)

Egyébként a PrimeOS-t próbálta itt valaki rajtam kívül vagy más régebbi x86 android-ot? Kíváncsi vagyok, hogy kevésbé ismert márkák Windows tablet-jeivel is szépen emygyüttműködik-e.

(#14692) afoyem


afoyem
tag

Üdv. Esetleg használ valaki ilyet egy vélemény jól jönne róla: ARCHOS 101 Cesium 10,1" 32GB, WiFi. MM-ban 40k.

(#14693) Trk.Adam87 válasza afoyem (#14692) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Jó vétel, igaz az Atom Z3735F a Z3775 butított változata, de 40-ért maximum kínából kapsz jobb gépet ennél ennyiért. Az akksija is kiemelkedő ezért az árért. Meg mint fentebb írtam ezekre már valószínűleg rátelepíthető valamelyik x86 android is a windows mellé(ahogy az én Asus T100-amra), így az érintőképernyő sem maradna kihasználatlanul játékok alatt, tekintve hogy android-ra mennyivel több az érintőképernyőre és g-szenzor használatához tervezett játék.
A csúcs PC játékok meg úgysem ilyen tableteken fognak futni. :)

[ Szerkesztve ]

(#14694) Trk.Adam87 válasza afoyem (#14692) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ha megveszed majd légyszi írj egy rövid beszámolót, illetve mindenképp érdekelne az is, hogy van-e a gépben bios és beállítható-e, hogy USB-OTG-ről bebootoljon egy pendrive-ot.
Windows drivereket viszont nem találtam hozzá a gyártó oldalán, szóval rizikós lenne törölni a recovery meghajtót róla. (az ugye lecsíp az alap tárhelyből vagy 8 GB-ot)
Az Asus T100-nál ez utóbbi művelet nem volt gáz, hiszen nem csak hogy a Driver Booster nevű program találja meg a hozzá szükséges illesztőprogramokat, de néztem, hogy az Asus oldaláról is letölthetőek.

Mivel ebben butított Atom CPU van, így tesztek alapján kb ott van, mint a 40ezres árban kapható android tabletek, kb a snapdragon 425 teljesítményét hozza, ami Windows 10-hez már lehet, hogy kevés.

40k-t akkoris megér, ha nem lehet Dualbootossá tenni

[ Szerkesztve ]

(#14695) afoyem válasza Trk.Adam87 (#14694) üzenetére


afoyem
tag

Igen gondolkodom rajta, vagy ez lesz or 425-s Lenovo tab4 10 48k-ér.

[ Szerkesztve ]

(#14696) macika1967 válasza afoyem (#14695) üzenetére


macika1967
csendes tag

Nos intel dsa ki lett próbálva nem talált új drivert még a gyártót kellene megkérdeznem.De az biztos, hogy volt 1 intel graphics central amit valahogy fel kellene eröltetnem.Bootól usb ről.Hisz igy raktam fel a win10 32 bitet.Egy kérdés habár a proci 64 bites én 32 bites op rendszert raktam fel talán ez nem befolyásolja, hogy az érintőképernyő nem működik.

(#14697) Trk.Adam87 válasza macika1967 (#14696) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A PrimeOS-t tesztelted? Érdemes rávarázsolni, Androidos játékok úgy futnak, mintha arm processzor hajtaná a gépet, támogatja a g-szenzort is pl autós játékokhoz. Persze még fagyogat, ha mindent azon akaesz csinálni, ezért én érintőképernyős játékok miatt szoktam csak átváltani PrimeOS-re, de amúgy olyan appok, mint a Chrome, Youtube, Messenger is szépen működnek.

Nem tudom mekkora a géped szabad tárhelye, de a PrimeOS egy 16 GBos partíciót igényel, ebből a rendszer kb 3 GBot vesz el.

[ Szerkesztve ]

(#14698) Trk.Adam87 válasza afoyem (#14695) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Találtam jobb vételt neked helyette:
[link]

Ebben frissebb Intel Atom van (Z8350), ami kb +30-40%al erősebb és a gép is jobban hasonlít az Asus T100 féle billentyűzet dokkolós megoldáshoz, igaz akksiban ez picivel gyengébb, de talán energiatakarékosság szempontjából is jobb ez az egyel újabb Intel Atom generáció.

Most látom, hogy ebben 4 GB Ram van...Akkor szerintem nem is kérdés 40k körül melyik a best buy. Máshol jóval drágább a gép, szóval érdemes most lecsapni rá.

[ Szerkesztve ]

(#14699) margithid


margithid
veterán

Szerintetek mikorra várható, hogy mondjuk egy ilyen tablet ára mérséklődik?
Igazából a gép árának a fele csak a proci, igy valahol az a kérdés, hogy mikor várható, hogy kijönnek olcsóbb passzív hűtésű procik? AMD nem tervez valamit?

(#14700) bignor válasza Trk.Adam87 (#14698) üzenetére


bignor
tag

Szia!

Ez az Intel atom Z8350, 4 gb, 64 gb kombó mennyire állja meg a helyét manapság? Általános böngészős, filmnézős, word, excel, net, youtuba közösségi háló, stb. dolgokat simán viszi? Valami ilyesmi 2 az 1-ben hibridet néznék a lányomnak. Teljesítménye megfelelő a fenti dolgokhoz?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.