Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13801) zsocy válasza Bogyó bá' (#13800) üzenetére


zsocy
őstag

Én aztán senkit sem akarok meggyőzni semmiről, de én épp most vettem lejjebb a felbontását a Dell tabletnek. Windows alatt a fullhd még mindig rossz, egyszerűen van ami olyan kicsi hogy nem tudsz rábökni ujjal.
Nem a win és nem a natív progik, de nagyon sok 3rd party app ilyen.
Szóval hiába 2017, meg ciki, ha nem képesek ezt megoldani a programok írói akkor visszaveszem én. Pedig az a Dell tablet egy álom, kijelzője is nagyon szép natív FHD-ban.

(#13802) margithid


margithid
veterán

Az új core M 8. generációról mit lehet tudni?
10 nm-en készül ez már ha jól tudom, lesz vajon magszám növekedés?
AMD vajon az 5 W-os kategóriában előáll valamivel majd?

(#13803) tlac válasza zsocy (#13801) üzenetére


tlac
nagyúr

nem a felbontást kell levenni, hanem a nagyítást beállítani

(#13804) mike1334 válasza Bogyó bá' (#13800) üzenetére


mike1334
veterán

20 000 okom van, hogy miért válasszam a 64gbos verziót :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13805) Bogyó bá' válasza mike1334 (#13804) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az pont elég nyomós ok... :O ...de a kijelző miatt inkább várnék valami jó kis akciót, hátha másutt leárazzák. 5 évig 1280x800 pixeles tableten "éltem az életem" (Miix II 8"), ez egy teljesen új világ, főleg hogy 10"-os.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13806) mike1334 válasza Bogyó bá' (#13805) üzenetére


mike1334
veterán

A 15 colos laptopnak amit használok kisebb a felbontása, mint ennek :)
Ja amúgy most egy Nexus 10et használok, szép a képe, de a kevesebb se gáz nekem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13807) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Több topikban megfordultam kérdésemmel és ide jutottam :)

Alapvetően a terv az volt, hogy egyetemi előadásokra kb csak jegyzeteléshez (human egyetem, nincs ábrák, grafikonok előadáson) kellett volna egy , most már úgy tűnik win-es tab.
Meggyőzhető lettem, hogy az alapvető elvárásnak sokkal jobban meg fog felelni egy füzet és egy toll.
Azonban nagyon vonzanak a kütyük és azért lehet bepróbálkozom néha a jegyzeteléssel is :)
Nos csupán irodai munkára 10" környékén, jó aksi idővel (bár van powerbank), 80k-ig találhatok újonnan vállalhatót?

F.K.T.

(#13808) psg5 válasza psg5 (#13807) üzenetére


psg5
veterán

De nagyon tetszenek ezek a Lenovo IdeaPad Miix 310 hibridek is.

F.K.T.

(#13809) psg5 válasza mike1334 (#13806) üzenetére


psg5
veterán

Szia! Élőben láttad már az miix 320-at? Tényleg nagyon kicsi a billentyűzet?
Számomra is befutónak tűnik bár engem lehet a felbontás zavarni fog :) de lehet ez lesz a kompromisszumom.

F.K.T.

(#13810) mike1334 válasza psg5 (#13809) üzenetére


mike1334
veterán

Nem láttam még, de nem is tervezek rajta kisregényeket írni, csak ha nem akarom bekapcsolni a laptopot egy email megírásáért...
Amúgy tanuláshoz én azt javaslom, hogy nyomtass ki mindent és ne kijelzőn olvasd, mert tönkrevágdja a szemed...hidd el van bennem jó pár tízezer oldal tananyag olvasása, és egyetem felénél megműttettem a szemem, azóta meg pont elég az irodai munka :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13811) margithid válasza mike1334 (#13810) üzenetére


margithid
veterán

Hm, mi a baj a kijelzőn való olvasással?
Nekem asus T100-on és Xiaomi redmi 3S-en sincs semmi baj, van olvasómód, éjjeli mód, teljesen jó, 2 óra olvasás után sincs semmi baja a szememnek.
Régi CRT monitor vágta haza a szemet, emlékszem 2-3 órát gép előtt ültem véreres volt a szemem, most ha 5-6 órát ülök az IPS előtt, akkor sincs semmi baj!

(#13812) mike1334 válasza margithid (#13811) üzenetére


mike1334
veterán

Próbáld 5 éven át, vizsgaidőszakban napi több száz oldallal :) Egyébként nekem már az új monitortól is fárad és fáj a szemem, és nem vagyok vele egyedül, több kolléga panaszkodik. Évente járok szemészetre, szóval más nem nagyon van, csak a monitor..
Ja és nemrég szakvizsgáztam, a tananyag kb 2400 oldal volt, csak könyvből meg jogszabályból tanultam, és egyáltalán nem volt semmi baja a szememnek abban a hónapban...ahogy visszamentem dolgozni monitor elé, újra előjött...
Ja és persze ebooktól se fáj a szemem..mert ott ugye nincs háttér világítás..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13813) margithid válasza mike1334 (#13812) üzenetére


margithid
veterán

Én is elég sokat ülök gép előtt, a full hd ips 27"-os monitoromnál még nem tapasztaltam ilyesmit. (2-3 éve megvan)
Javaslom a fényerő visszavételét, én 20%on használom mindössze és éjjeli fény állandóan be van kapcsolva windows 10en!
Szerintem nálad a fényviszonyokkal van baj, ha rossz akkor tök midnegy, hogy monitoron vagy rendes papír alapon olvasol.
Ha valami sz@r monitor van munkahelyen akkor emg szólni kell, hogy cseréljék ki, de én még magamtól is kciserélném, a szemem világa többet ér egy monitor áránál:)

(#13814) mike1334 válasza margithid (#13813) üzenetére


mike1334
veterán

Hidd el, hogy számít...ha este nézek filmet a nexus 10-en, akkor szárad a szemem, és másnap se az igazi...ebooknál nincs ilyen. De ha Neked nem így van, akkor örülj neki, nálam így van sajna :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13815) margithid válasza mike1334 (#13814) üzenetére


margithid
veterán

Elhiszem :R
Sajnálatos, hogy igy van esetedben...

(#13816) psg5 válasza mike1334 (#13810) üzenetére


psg5
veterán

Eredetileg jegyzetelésre használtam volna. Bár LG V10 telefont napi szinten hasznalom netezesre vagyis nincs gond a kutyun olvasassal de tanulni papirrol jon szoba nkizarolag nalam is.
(film nézést pedig 50" alatt nem vagyok hajlandó még ideiglenesen sem :)
Szival sajna nekem szamitana a billentyű méret.
Egyebkent eloadas jegyzetekesnél te sem használtál kütyüt csak toll fuzet?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13817) mike1334 válasza psg5 (#13816) üzenetére


mike1334
veterán

Én még csak nem is jegyzeteltem, 5 év alatt ha 5 füzetem volt, sokat mondok :DDD
Mindig mástól fénymásoltam, meg kidolgozásokból tanultam..na meg ugye ott a törvény, nem lehet félremagyarázni, úgyis azt kérik a végén :) Meg újabban már felteszik a honlapra az előadás anyagát sok tárgyból, ha jól hallottam ismerősöktől. Én inkább egy jó lézeres nyomtatóba fektetnék be, amihez van szkenner is, mert kisebb vagyont hagytam a fénymásolóban az egyetemen.

Ja és, ha már mindenképpen akarsz jegyzetelni, sokkal jobb egy normális diktafon...első sorba beülsz, vagy kiteszed a tanár asztalára (mondjuk illik előre megkérdezni, hogy megengedi-e), így tudsz figyelni normálisan órán, otthon meg kényelmesen le tudod gépelni...és mivel újra hallod sokkal jobban megmarad az anyag.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13818) psg5 válasza mike1334 (#13817) üzenetére


psg5
veterán

Tetszik ez a tanulási felkészülés :)
Ez alapján még inkább úgy gondolom, hogy lehet egy kütyü ha minimális lesz a jegyzetelés :)
Diktafon jó ötlet, mondjuk arra nem tudom esetleg képesek-e ezek a hibidek vagy azért hatótávban minőségben egy speciálisan erre gyártott eszköz nyilván jobb.

Köszi! Tényleg hasznos volt amiket írtál felettébb. (Csak legyen aki odaadja a cuccait másolgatni :)
Nyomtató megoldva.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13819) mike1334 válasza psg5 (#13818) üzenetére


mike1334
veterán

Szívesen :)
Nem tudom milyen szakra mentél, de az egyetem úgyis kapcsolatépítésről (is) szól. Meg ha egy tárgyból van jegyzeted, azzal már lehet üzletelni, mindig az volt csak a nehéz, az elsőt megszerezni, utána már gyorsan ment a többi, utána meg lettek ismerősök, akik szinte maguktól adtak jegyzetet, kérni se nagyon kellett :D

Diktafonnak jobb ha külön eszközt veszel, nem olyan drága, és kitart bőven a suli végééig. Én a helyedben megnézném milyen az első félév, és ha nem jön be a papír + toll, esetleg diktafon, akkor költenék ennyit egy ilyen tabletre....plusz akkor lesz karácsony, szóval tuti lesz akció is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13820) psg5 válasza mike1334 (#13819) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :)
Annak idején ilyen kütyük nem voltak még gondoltai szinten sem, bár igaz, hogy működött az elkérem cserébe valamiért dolog már akkor is :)
Bár levelezőn nyilván nem lesz annyira egyszerű a kapcsolatépítés, de azzal fogom kezdeni :)

F.K.T.

(#13821) zsocy válasza tlac (#13803) üzenetére


zsocy
őstag

A nagyítás semmit sem csinál olyan appokban ahol az nincs rá felkészítve. Vagyis de, bizonyos részek szép nagyok lesznek, de mások meg nem. Simán lehet hogy az én appjaim rosszak, de nálam akkor is ez van. Felbontás csökkentéssel minden nő.

(#13822) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok.

Van egy Microsoft Surface Windows RT Tablet 32 GB. És olyan kérdésem van, hogy van valami lehetőség újratelepíteni?

Előre is köszönöm

(#13823) molnartom válasza Bogyó bá' (#13800) üzenetére


molnartom
aktív tag

Na azért évekig egy ilyen ellenni , ez egy kicsit túlzás!

(#13824) mike1334 válasza molnartom (#13823) üzenetére


mike1334
veterán

Ezt mondjuk nem értem...ha valaki netezésre, filmnézésre, emailezésre, alkalmi egyszerűbb játékokra használja, az miért ne lehetne el vele évekig? :F
Az én tabletem megvan lassan 4 éve, és ha nem androidos lenne, eszembe sem jutna lecserélni...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13825) margithid válasza mike1334 (#13824) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos a bay trial atomot már a böngészés is sokszor megfekteti.
Kell az erő ma már a böngészéshez is sajnos, felbontás egyébként engem sem zavar, nem érdekel a full hd.
Arra leszek kiváncsi, hogy a core M-es procik 2-3 év múlva majd mennyire lesznek használhatóak.

Én most úgy vagyok, hogy csak tabletet nem vennék már windows-zal. Akkor valami oylan gép amiben van erő és teljesértékű notebookként is tudom használni.
Egész egyszerűen a windows alkalmazásboltja halott, ha érintős felületet akar valaki használni akkor android.
Az atom proci meg alkamatlan normális használatra asztali gépként.
Egy Notebook/tablet egybegépnek számomra az az előnye, hogyha akarom kényelmesen fotelből tudok böngészni, de kb ennyi. E-könyvet meg 5"on is nagyon jó olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#13826) psg5


psg5
veterán

Lehet láma kérdés,de Lenovo Yoga típusú notik is toltheto power bankről, mint pl. a miix 320?
Vagy az már csupán hálózatról?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13827) Bogyó bá' válasza psg5 (#13826) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Miix 320 powerbankról töltődik? Soha nem próbáltam még.
Ha igen, akkor melyik csatiról? A billentyű USB2-eseiről, vagy a készülék Type-C-jéről?

(#13826) psg5: A 320-nak "hagyományos" DC-tápcsatija van, és egy brutál 4 amperes töltő jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13828) psg5


psg5
veterán

MIIX 320 vagy Yoga 300 között vacillálok.
A "szétszedjetőségen" kívül mi a fő különbség (előny-hátrány) másokkal szemben?
Valamint a PB-ről tölthetőség is fontos, hogy ki lehessen tólni a használati időtartamot, hálózati csatlakozás hiányában is.

(#13827) Bogyó bá': ja hogy miix 320-at sem lehet usb-n tölteni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13829) psg5 válasza Bogyó bá' (#13827) üzenetére


psg5
veterán

S mennyit bír használattal így.

Na most ezek a wines rabletek csak DC csatin tolthetoek?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13830) Bogyó bá' válasza psg5 (#13829) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

6-8-9 órát nálam elvan: esténként egy-két óra böngészéssel, e-könyvek olvasgatásával 4-5 naponta kell tölteni.

Azt hittem Te tudod, ezért kérdeztem... Az 5 évig használt Miix II 8"-osomon nincs DC. csati, az a micro-USB-ről töltődött. A 320-hoz viszont olyan erős töltő jár, aminek a 4 amperét semmilyen USB-n nem lehetne átküldeni. Más eszközről ezt még nem próbáltam tölteni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13831) psg5 válasza Bogyó bá' (#13830) üzenetére


psg5
veterán

Koszi ez jol hangzik.
Nem nem tudtam csak tesztben azt olvastam hogy toltheto usb-n igaz ha jol emlekszem kikapcsolt allapotban.

ezt
Is neztem sajna nem pinkben, igaz kereten tulnyulik de jokat irtak...

F.K.T.

(#13832) Bogyó bá' válasza psg5 (#13831) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

2 GB RAM - 32 bites windows. Lassú, és sok program nem fog futni rajta. Alacsony felbontású kijelző. Ez van akinek bejön,m nekem a kis 8"-os MIIX után valóságos megváltás volt a fullHD..

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13833) psg5 válasza Bogyó bá' (#13832) üzenetére


psg5
veterán

Koszi.
Nem is tudom...megnezem majd zavar-e a felbontas :)

F.K.T.

(#13834) psg5 válasza Bogyó bá' (#13832) üzenetére


psg5
veterán

Ennek a chi-nek azt mondják fémháza van és ha elfogadom a 32 bitet itt már a felbontás is fullhd.
Ez most még jobban tetszik, főként hogy árban is jó. Igaz 2015-ben jött ki...
Miix 320-hoz képest nagy a lemaradása szerintetek?

F.K.T.

(#13835) pècsimunkás válasza psg5 (#13834) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha erre van 85k jmf- od , de nincs a fullHD 320- ra pènzed , akkor várj 1 hónapot , vagy a szeptemberi fizut várd meg ès vedd meg a fullHD 320-at ! Ha nincs a fullHD kijelzőre igènyed , akkor is a 320- at vedd meg , az olcsóbb , kisebb felbontású gèpet ! Ne 2-3 èves tabletekben gondolkodj ! ( Szerintem !!! )

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13836) psg5 válasza pècsimunkás (#13835) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, bár most be lettem oltva és elég meggyőzően, hogy még az alap felhasználási igényeimhez is magammal tolok ki ha nem min. i3-as procival szerelt cuccost nézek (merthogy közben a kisebb méretű notik fele is nézelődtem) így vagy használti üzleti notik vagy feljebb tolom a keretet.

F.K.T.

(#13837) margithid válasza psg5 (#13836) üzenetére


margithid
veterán

Én is igy vagyok ezzel!
Már core M 7. generációjától is félek, hogy 1-2 éven belül általános használatra is kevés lesz!
8. generációról annyit lehet tudni, hogy 10 nm-en készül, ki tudja, lehet belefér magasabb órajel és esetleg 4 fizikai mag is!
Ezen kivül állítólag jön majd egy passzívan hűthető i3 is,
Ezeket megvárom még mindenképpen.

(#13838) zsocy válasza margithid (#13837) üzenetére


zsocy
őstag

Srácok, én tényleg senkit sem akarok győzködni, de a mostani gépemben lévő CoreM5 proci bőven elég bármire amire egy ilyen gépet használsz. Ebben rendes M2 ssd van, biztos vagyok benne hogy ez is nagyon sokat számít, de akkor is. Nincs olyan weboldal ami megfogja, Photoshop simán fut, videót gyorsít...
Játszani persze nem ezzel kell, de ha nagyon kell még az is megy, persze helyén kezelve a dolgokat.

Szóval csak azért várni az újra mert mi lesz két év múlva nem biztos hogy a legjobb taktika.
Hiszen ha kijön az új, akkor is lesz két év múlva még sokkal jobb, nem igaz?

(#13839) margithid válasza zsocy (#13838) üzenetére


margithid
veterán

Azért a core M 5-6-7 generáció között nincs olyan nagy különbség.
Most, hogy 10 nm-re vált majd a 8. generáció lehet lesz.

(#13840) zsocy válasza margithid (#13839) üzenetére


zsocy
őstag

Ok, ez egész biztos hogy jobb lesz a következő gen, gyorsabb, kevesebbet fogyaszt majd, stb, de komolyan nem tudsz most olyan valós példát mondani (átlagos napi felhasználást nézve) ami ezt kifekteti.
Tudom, ez nem átlagos tablet (nagyon nem az), de tényleg mindenre elég.
Egy dokkolós billentyűzettel használom és az asztali gépem be sem kapcsoltam már 2 hónapja, annyira elég ez minden átlag, napi feladatra.

(#13841) margithid válasza zsocy (#13840) üzenetére


margithid
veterán

Tudod atommal megégettem magam, ez is két éves, és egy strem megakasztja, 4-5-6 böngészőablaknál is dadog már.

Elhiszem, hogy a core m 5 generációja még mindig tökéletes és valúszínű az lesz 2 év múlva is, de én most már igencsak megnézem mit veszek a pénzemért, nem kerget a tatár.
Év végéig tuti kijönnek a core M 8 generációs tabletek, árban várhatóan nem lesz sok változás, igy várok.

(#13842) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Egy WimBoot-al telepített tabletnél, hogyan kell használni a Recovery partíciót? Vagy megoldható ugyan úgy a gép alaphelyzetbe állítása ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#13843) pècsimunkás válasza margithid (#13841) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én Atommal szerelt gépet használok . Böngészek , megy a Skype , Viber , online filmnézés , dolgozik az Adblock , és mégis szépen teszi a dolgát . Lassan két éves lesz , januárban volt az utolsó gyári visszaállítás . Remélem még évek múlva is teszi majd a dolgát. Az aksi most 7-8 órát bír 75%-os fényerőn . Ha ez le megy 2-3 órára , akkor váltok . Addig nem .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13844) margithid válasza pècsimunkás (#13843) üzenetére


margithid
veterán

Én jelenleg nem is fogok venni semmit, egész egyszerűen nincs szükségem tabletre.
Ha szükségem is lesz, akkor abban legyen erő és állja meg a helyét notebookként is.
Nekem a windows tapicskolással csak kiegészítés, egész egyszerűen nálam asztali környezetben jó a windows, ha érintős akkor android.
Lehet telefont váltok majd inkább 5.5"-ra az 5"-ról, és hiányzik a mostani telómból az osztott képernyős mód.

Nekem sajnos kevés egész egyszerűen az atom, persze hozzá is vagyok szokva a sebességhez, i7 4770 és ssd dolgozik az asztali gépemben, természetesen nem iylen teljesítményt várok el, de mikor befagy 5 böngészőablakkal az edge az bosszantó tud lenni... És ez nem ritka sajnos.

(#13845) pècsimunkás válasza margithid (#13844) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem billentyűzetes a tabletem , Munka után vagy hétvégén azzal netezek otthon .Többen megszóltak , hogy ennyiért , miért nem vettem laptopot . Amikor mondtam , hogy üljetek ide nyomogassátok picit , böngésszetek , FB-ozzatok ...
Utána úgy keltek fel a géptől , hogy húúúú de fasza ... Nincs ventilátor zaj , jó az üzemidő , dicsérték , de, hogy nincs DVD író ... Lehet , de nekem nem is kell ...
Néha esténként vagy hétvégén reggelente csak mint tabletet ölbe kapom az ágyban , úgy használom.
5,5 collos a telefonom . Ha nincs kedvem bekapcsolni a tabletet , azzal netezek, sokszor hétfőtől péntekig , meló után pick-pack azzal futom át a netet .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13846) psg5


psg5
veterán

Mi a fő kulonbseg az Asus Transformers t100ha és a t101ha között, illetve a Lenovo Miix 320 hoz képest teljesitmenyben hol helyezjednek el?

F.K.T.

(#13847) psg5 válasza psg5 (#13846) üzenetére


psg5
veterán

Bár a billentyűzetben úgy látom nagyon elmarad, a tesztekben szinte használhatatlannak nevezik az asus billentyűzetét...

F.K.T.

(#13848) Game-over válasza zsocy (#13838) üzenetére


Game-over
aktív tag

+1

Nekem is pont egy éve lett win-es gépem (Cube i9), amiben Core M3-6Y30-as proci van, meg 128 gb-os ssd + 4 GB RAM, és teljesen meg vagyok vele elégedve. :K

Én is egyetemista vagyok (+munka is), én biztos nem váltanék vissza droidra ezek után: sokkal nagyobb itt a szabadság.

Futtattam rajta Catiát is (persze egyszerűbb modellel), de gond nélkül vitte azt is.

Év elején meg napi szinten dolgoztam rajta 5-6 órát 10 ezer soros excelekben, de meg se kottyant neki, úgyhogy ez még pár évig elég lesz nekem teljesítményben.

Szvsz: psg5: én mindenképp Core M-el szerelt gépet ajánlok, ha nem áll tőled távol akkor pedig külföldről való vásárlást megbízható helyről.

(#13849) psg5 válasza Game-over (#13848) üzenetére


psg5
veterán

Sajna szamla miatt csak belfoldi johet szoba, pedig ez a kinai csode cube nagyon tetszik :) itthon gondolom nem beszerezheto...
Még az Acer one okat is neztem.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13850) psg5


psg5
veterán

Megtapiztam MM-ben a kütyüket...
Az igaziak egyértelműen 200k felettiek, de a miix 320-nak a legjobb billentyűzete van a 2in1 es occsók közt :)

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Windowsos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.