Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) martonl válasza Amilo02 (#8896) üzenetére


martonl
senior tag

Hello!
Ha idegesíteni akarnálak: cserélj egeret. :)
Hosszabban: nekem az ilyen jellegű gondok mögött szinte mindig hardverhiba volt. Előfordulhat az egér, a port hibája, de a legidegesítőbb, ha egy beragadt, vagy beázott billentyűgomb akasztja meg a rendszer működését. Utóbbi az egérre is hatással van. A gomb lehet egy ctrl, shift vagy akármi, amit egy szövegszerkesztőben nem feltétlenül látsz azonnal.

(#8902) svgyula válasza martonl (#8901) üzenetére


svgyula
addikt

Ez szoftver hiba nem hardver. Nekem is kétszer kell a startmenüben mindenhol kattintani! Minden más helyzetben tökéletes az egér. Ez csak a win 11-óta van így......

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8903) Amilo02 válasza martonl (#8901) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Hello.
Igen, az egércserére már én is gondoltam. De más lesz itt a hiba:
Reagál a kattintásra, előbukkan a kívánt menü és utána egy szempillantás alatt eltűnik. Még egyszer katt rá és akkor már megmarad. Pl. a számítógép kikapcsolás menü. Ugyan ez a jelenség van, ha egy file jobb klikkes menüjét akarom előhozni. Előjön, de egy pillanat alatt eltűnik. Még egy katt és marad a menü. Ez már azóta ilyen mikor a win fel lett telepítve.
Jah, és van olyan szitu, mikor elő sem jön a kívánt menü, csak a második "kattra".
Olyan érzés ez a géppel kapcsolatban, minta mindent kétszer kellene az "ostobának" elmondani :D

[ Szerkesztve ]

(#8904) PuMbA válasza svgyula (#8902) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a Windows 11-ben ez egy szoftveres hiba volt, mégpedig a Microsoft Edge WebView2 komponensé: [link]. Nálam, ha a Visual Studio nem volt megnyitva, akkor a hiba nem jött elő:) De ezt a hibát már javították, tehát tessék mindent frissíteni és ha így sem jó, akkor valami nagy gond van.

[ Szerkesztve ]

(#8905) Sanyi52 válasza Amilo02 (#8903) üzenetére


Sanyi52
tag

Nálam az egér USB-port hibája csinált hasonló dolgot, másik alaplapi USB-portra tettem és azóta rendben működik.

(#8906) Amilo02 válasza Sanyi52 (#8905) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Köszi. Adapter nélküli egeret használok.

(#8907) svgyula válasza PuMbA (#8904) üzenetére


svgyula
addikt

Értem a kioktató szándékot DE! a rendszer frissítve. Ennek ellenére minden alkalommal elsőre ha a startmenü bármelyik elemére kattintok semmi reakció, csak második kattintásra! Ezt ma többször eljátszottam. Minden újraindítás után ilyen. A második megnyitáskor már működik az egy kattintás is!
Azt is kezdem megunni, hogy minden újraindításkor valamit "elfelejt"! Vagy elfelejti az egyik monitort, vagy a hang kimenetet állítja át! Egy példa TV-n néztem az F1-et. Közben ment a PC. Előtte PC-ről ment zene-videó. Vége a futamnak és az ügyes win közben átrakta a hangkimenetet a hangszórókra a TV-ről! Tehát megint matatás beállítás arra amit használtam.... Tehát köszönöm de nem kérem a kioktatást. Ezzel a rendszerrel pont az a helyzet mint a win10-el 2015-ben! Pont ilyen gyerekbetegségek jöttek elő! Ez a VGA és hang ki-be-át kapcsolgatás akkor is előjött. Két évbe telt mire úgy ahogy rendbe hozták. Most megint baltával faragták de soha nem lesz tökéletes ez sem!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8908) kezo0 válasza svgyula (#8907) üzenetére


kezo0
addikt

"a rendszer frissítve. Ennek ellenére minden alkalommal elsőre ha a startmenü bármelyik elemére kattintok semmi reakció, csak második kattintásra!"

Pont így van nálam is. És a rendszer szintén naprakész. Szóval ha már kijavították ezt a bugot, üzenem, hogy nem sikerült.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8909) Danecay válasza King Unique (#8885) üzenetére


Danecay
őstag

Na pont ilyen dolgokra gondoltam: #8907 svgyula

(#8910) King Unique válasza Danecay (#8909) üzenetére


King Unique
titán

Már aki ugye találkozott ilyennel és most is fennáll nála, mert ott van az a másik hozzászólás is. :)
De mindegy, akkor esetedben + 1 ok, hogy Windows 10-nél maradj, meg ha eddig is ekkora kérdés volt a váltás.

(#8911) Geth válasza Danecay (#8909) üzenetére


Geth
addikt

Nem biztos, hogy olyan felhasználó véleményéből indulnék ki, akinek bevallottan gondja volt a Win10-el is (olyan amivel pl. én soha nem találkoztam egyik géppel/rendszeren sem).
Én is ideges lennék, ha a 3 kijelző, 3 hangkimenet amiket használok mindenféle hülyeséget produkálna szoftveres vagy érintkezési hiba miatt, pluszban a felkiáltójel is beragadna, de szerencsémre "ura vagyok" a rendszernek.
Válts nyugodtan, próbáld ki.

(#8912) gyulank


gyulank
addikt

MSI gt780dx-en azt hiszem sima BIOS van. Akkor nem telepíthető rá a W11? És MBR-es meghajtók kellenek a sima BIOS-hoz?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#8913) Mr Chapel


Mr Chapel
tag

Sziasztok. Az xbox one vezetéknélküli kontrollerem usb stickje vajon kompatibilis a win 11-el? Anno emiatt lett aztán win 10. Win 7 alatt nem működött. Dedikáltan 10-re van kódolva. Valakinek ezzel kapcsolatosan van infója hogy a 11-el működhet?

(#8914) szabeska válasza Mr Chapel (#8913) üzenetére


szabeska
addikt

Nálam simán működött 10 és most 11 alatt is, bár én mindig frissítem a kontrollereket is az xbox tartozékok alkalmazással, idén is jött rájuk 1-2. Van egy régi és egy újabb típusú kontrollerem is.

[ Szerkesztve ]

F1

(#8915) Armagedown


Armagedown
őstag

Tervezik-e, hogy natívan be lehessen állítani vékonyabb tálcát?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8916) Ablakos


Ablakos
őstag

Több fiók esetén lehetséges a felhasználót kiválasztani a neve/ikonja alapján? (Ne kelljen mindig begépelni a nevet csak a jelszót).

(#8917) towerpc


towerpc
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő:
Feltelepítettem a win 11-et az új m.2-es Kingston ssd-re, viszont a rendszerindítást a korábbi ssd-re tette, amit nem értek. Így minden indításnál ki kell választani, hogy melyik particiót töltse be.
Lemezkezelőnél látszik, hogy a 0. lemez (a régi ssd 120gb) több partició van, és ott van a rendszerindítási kép. Próblátam körölni parancssorban a particiókat, de nem engedi mind. Arra hivatkozik, hogy rendszer van rajta.
Van arra lehetőség, hogy ne legyen semmi a régi 120-gb os ssd-n és csak a jelenlegi m.2-es ssd-n fusson minden windows-os fájl?

[kép]
Előre is köszi!

(#8918) koby11h válasza towerpc (#8917) üzenetére


koby11h
aktív tag

ideiglenesen húzd le a többi meghajtót, rakd fel a Win11-et, aztán dugj vissza minden mást.
Diskpart-nál pedig a régi ssd-n delete partition override, ha már nem kell az a rendszer.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#8919) Fox Mulder válasza svgyula (#8902) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Nálam ugyan ez.
De megfigyeltem azt is, hogy usb 3 gen 2x2 usb portra van egy usb hub csatlakoztatva és ott is vannak anomáliák. Ha külső eszközt csatlakoztatok akkor van amikor nem ismeri fel, máskor igen, ha vezeték nélküli egér érzékelője is benne van ilyenkor szakadozik a kapcsolat, a házon lévő usb kimenetek szintén csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#8920) svgyula válasza Fox Mulder (#8919) üzenetére


svgyula
addikt

Én megpróbálnám az alaplapi chipset drivert az eredetire cserélni. Nekem aránylag új az alaplap (Asrock Z590 phantom gaming 4) de ezen sem működött rendesen a win által felpakolt nagyjából semmi! Amíg a gyári chipset driver nem ment fel, nem volt net, össze vissza érzékelt hardvereket. Nem volt egyszerű észhez téríteni. Ráadásképpen a win "ajándék" is megvolt, mindenáron azokat a drivereket akarta ráerőszakolni amik nem működtek és lecseréltem! Mostanra csak ez a pár anomália maradt. Viszont USB téren nekem nincs gondom, a PCI 4x3,0 is működik rendesen.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8921) Fox Mulder válasza svgyula (#8920) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Asus Rog Strix B560I Gaming lap gyári oldalról letöltött chipset driver van fent nekem is de csinálja. Az az érdekes, hogy nem mindig, valamikor rájön és újraindítás megoldja. Gondolom majd javítják...

(#8922) towerpc válasza koby11h (#8918) üzenetére


towerpc
csendes tag

Köszi szépen, akkor megpróbálom így. Az eredeti windows 11-em így megmarad, vagy újat kell majd venni?

(#8923) koby11h válasza towerpc (#8922) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az megmarad, tudtommal magától szépen be fogja aktiválni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#8924) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, 22H2-nél, ezt írja ki:


Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8925) Geth válasza GoodSpeed (#8924) üzenetére


Geth
addikt

Eszközbiztonság alatt a Core isolation környékén néznék szét.
Nem biztos, hogy be tudod kapcsolni, inkompatibilis driver blokkolhatja (nálam a webcam driverét kellett a sajátjáéról az MS-ére visszaállítani).
A link is elmagyarázza amúgy, de itt van pluszban még egy [link]

[ Szerkesztve ]

(#8926) GoodSpeed válasza Geth (#8925) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem az a meglepő, hogy még nem váltottam 22H2-re, addig jó volt :D

HVCI kell a magelkülönítéshez, és ez korábban oké volt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8927) Geth válasza GoodSpeed (#8926) üzenetére


Geth
addikt

Lehet valamit változtattak. Mivel a 22H2 még nem jött ki, így én itt elengedem ezt :)

(#8928) Csorbi válasza GoodSpeed (#8924) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezzel még mindig az Insider topicba kellene menni :)

(#8929) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Működik már a Drag&Drop ablakok között?
Még megjelenés után nemsokkal próbáltam ki a rendszert, azért váltottam vissza Win10-re, mert pl egy képet mappából nem tudtam behúzni PS-be, sőt, mappák közt se ment a húzós áthelyezés/másolás.
A kérdésem az lenne, hogy ezt kijavították-e már, mert ha igen, elgondolkodok a visszaváltáson :D

Valamint, hogy ha van egy RAID kötetetem StorageSpaces alatt, akkor az vajon a win11 update után is megmarad-e majd?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#8930) GoodSpeed válasza Csorbi (#8928) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Oké, talán ennyi még befér...

Windows 11 22H2 build 22621 bug shows "hardware security not supported" on supported PCs - Neowin

Szóval célszerű hagyni, ameddig megoldják.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8931) Geth válasza racskobalazs (#8929) üzenetére


Geth
addikt

Működik már a Drag&Drop ablakok között?
Megy (nem tudom mióta, sose használom így).

(#8932) Ablakos válasza racskobalazs (#8929) üzenetére


Ablakos
őstag

A kötetkezelő elég strapabíró. Három lemezes Raid1 -el W10->11 update és windows újratelepítéseket is tökéletesen átvészel. REFS-el használom, de az ntfs-el is hasonlóan működik.

(#8933) GébrieL


GébrieL
csendes újonc

Heló,
van 1 gondom, mégpedig az , hogy van 1 usb ami írásvédett és nem lehet rá tenni és róla törölni sem, amit úgy néz ki,hogy sikerült megoldanom. De most viszont már valami engedélyt kér és nemtudok vele mit csinálni. Már a saját usb-met sem tudom használni mert már arra is engedélyt kér. Micsoda ez a jelenség? Valaki tudna segíteni? Fontos lenne. Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek. OPrendszer az a legújabb W11 64bit.

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#8934) svgyula válasza GébrieL (#8933) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az USB egy csatlakozó! Tehát amit beledugsz eszköz(?) az a kérdés? Mi az? Pendrive, külső HDD, SD kártya? Nyilván túl lett terhelve és olyankor szokott behalni és írásvédetté teszi az adatokat. Vagy egyszerűen vége lett a chipnek akkor is szokott ilyen anomáliákat csinálni. Próbálkozz meg egy alacsony szintű (teljes) formázással, hátha?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8935) King Unique válasza GébrieL (#8933) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Write Protection for a Disk Drive in Windows
How to Take Ownership of Files and Folders in Windows 11

Mármint vélhetően USB-s meghajtó, pendrive és / vagy külső HDD / SSD akar lenni, mert az "USB" lehet akár maga a port és egyéb eszköz is. :))
NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, szükség esetén megfelelő hozzáférési engedély beállítása az adott felhasználói csoportnak, meghajtó saját tulajdonba vétele, stb.
Ha konzumer pendrive (kis írásterhelhetőségű, ergya flash meghajtó) az az "USB", akkor azokon a naplózó NTFS helyett alapesetben nem naplózó (kisebb írásterhelés) FAT32 vagy exFAT fájlrendszer használata javasolt, meg az utóbbiaknál nincsenek hozzáférési engedélyek mint az NTFS-nél.

[ Szerkesztve ]

(#8936) GébrieL válasza svgyula (#8934) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

külső pendrive

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#8937) GébrieL válasza King Unique (#8935) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

Sehogy nemjó, leszedtem take ownership reg fájlt és úgy sem jó. és a pendrive pedig fat32 beállításon van :(

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#8938) King Unique válasza GébrieL (#8937) üzenetére


King Unique
titán

Akkor pláne érdekes, meg akkor leszel szíves bővebben kifejteni vagy screenshotot mellékelni, hogy mégis mit jelent ez a "valami engedélyt kér", mert nem vagyunk gondolatolvasók.

(#8939) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Akik az ilyen lemezesmókolásokban járatosak a Win 11 alatt, azokhoz lenne egy kérdésem.
Adott egy satás SSD, amire korábban telepítve volt a Win 11. Egy új M.2-es SSD-re lett tisztán telepítve a Win, és ezt a másik satás cuccot szeretném majd csak adattárolásra használni. Némi kutakodás után valahogy sikerült, az ezen lévő védett partíciókat törölnöm, de utána még maradt két nagyjából 600 MB-os nem lefoglalt rész.
Ezektől próbálok még megszabadulni, az egyiktől sikerült a fő, nagy partíció kiterjesztésével, de a másik már nem megy ezzel a módszerrel, mert arra már ezt dobja:

Szóval, hogy tudnék még megszabadulni ettől a 600 MB-os, nem lefoglalt résztől ?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#8940) King Unique válasza pendre54 (#8939) üzenetére


King Unique
titán

Inkább a hogyan lett alaplemez helyett dinamikus lemez itt először a kérdés, az utóbbinak pl. tükrözésnél (szoftveres RAID) van értelme, egyéb esetben viszont nem sok... :F

How to Convert a Dynamic Disk to a Basic Disk
How to use DiskPart to clean and format drive not working on Windows 10/11
How to format a new hard drive on Windows 10/11
How to format hard drive on Windows 11

Ha még nem lett adat másolva a HDD-n lévő F partícióra, akkor egyszerűbb törölni a köteteket és alaplemezzé konvertálni, majd inicializálni + particionálni + formázni. Vagy parancssorban (DiskPart) teljesen törölni a lemezt, majd újrainicializálni + újraparticionálni + újraformázni.

[ Szerkesztve ]

(#8941) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Hogyan lehet "készíteni" egy win11-es iso-ból olyan iso-t, ami nem ellenőrzi a hardver követelményeket? Olyat mint a Rufus csinál, csak nem pendrive kellene, hanem iso.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8942) King Unique válasza huan (#8941) üzenetére


King Unique
titán

(#8943) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Bár már látom az interneten, hogy másoknál is megjelent, de még mindig nem derült ki számomra teljesen, hogy mi is ez az új opcionális update, ami a napokban jelent meg: OEM-HIDClass - 18.16.37.672

Ott is írják, hogy valójában valami "Twinhead" nevű vendor-tól származik és egy 2015-ös driver-ről van szó.

Csak kérdezném, hogy itt is megjelent ez valakinek, vagy tud róla valaki valamit, hogy mi lehet és hogy érdemes e fölrakni?

(#8944) racskobalazs válasza Ablakos (#8932) üzenetére


racskobalazs
senior tag

@Geth is

Köszi, minden rendben működik, megtörtént a csere :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#8945) SunMount3r válasza SunMount3r (#8943) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Furcsa, mára eltűnt az update-ek közül...? Akkor ezek szerint még jó, hogy nem telepítettem.

(#8946) GébrieL válasza King Unique (#8938) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

Képet nemtudok készíteni, deha másolni akarok akkor ilyen szöveggel jün elő ablak, hogy : Az ebbe a mappába való másoláshoz rendszergazdai jogosultság szükséges. Rányomok a rendszergazdai Tovább gombra és aztán kijön megint, hogy : Ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges.
És az ablakkeret tetején fent, azt irja,hogy : A célmappához való hozzáférés megtagadva.
és így nem merek más pendrivet betenni, mert félek, hogy az is írásvédett lesz, és utána az is így lesz és nemfogok tudni semmi fontos dolgot ráhúzni egyik pendrivera sem.

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#8947) King Unique válasza GébrieL (#8946) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen üzenet akkor reális, ha NTFS fájlrendszerű a pendrive és / vagy nem rendszergazda típusú felhasználói fiók alól történik a másolás, ennyi.
Az írásvédett állapothoz meg semmi köze az előbbinek, a legelső válaszban is eleve külön útmutató lett linkelve ahhoz, meg annál a hibaüzenet is más.

(#8948) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! windows 11 pro-t telepítenék laptopra. A gép brutál, zsír új, 12. generációs i7, rtx3060 stb. Biosban látja az ssd-t, de a boot menüben már nem látom. Elindul a windows telepítő, de ahol a partíciókat kéne megadni, semmilyen meghajtót nem lát. Ez mitől lehet? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8949) King Unique válasza Runner_fxr (#8948) üzenetére


King Unique
titán

Troubleshooting - How to fix the problem that cannot find drives when installing Windows 11/10

Volt erről szó itt többször, Intel-alapú PC-nél általában az Intel Rapid Storage Technology (IRST), illetve a bekapcsolt VMD Controller miatt szokott ilyen gond lenni, ahol értelemszerűen vagy a megfelelő IRST drivert kell betallózni a telepítésnél, vagy előtte kikapcsolni az UEFI Firmware Settings menüben a már említett VMD Controller funkciót.

(#8950) --ka válasza Runner_fxr (#8948) üzenetére


--ka
senior tag

Driver kell valószínűleg. Ezt keresd (linkelném, de nem találom): V18.0.4.1146_IRST_VMD_20H1, Intel IRST driver.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.