Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) azbest válasza tomp (#9849) üzenetére


azbest
félisten

hát nem igazán. aida, hwinfo és cpu-z is eléggé összevissza értékeket ír némely esetben, még nem teljesen ismerik valsz a 12th gépeket.

A type-cbe dugott dokkolóban is csak usb 3.2 eszközágon jönnek fel a sima usb eszközök. Főleg azért kérdés az egész, mert korábban külön intel driver hasonló gépeknél és az intel tooljával lehetett nézni az tb dolgait. De kézzel arra a driverre váltva nem is működik.
Elég zavaros, hogy tb3 szintű usb4 vagy igazi tb4 módokat tud. Régebben intel driverek voltak ilyesmihez, fura ez, hogy ms általános driver lett az alap.

Aztán persze lehet minden tb4 egyben usb4 is, csak fordítva nem igaz. Bosszantóan sok a kavarás az utóbbi években a portok képességei körül.
Konkrétan most azon filózom, hogy a dokkom gagyi és azért nem az igazi a dual video kimenet rajta vagy nem jó driver van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#9852) Zoz válasza kazsmerlaca (#9850) üzenetére


Zoz
őstag

Mert Win11...
Térj vissza Win10-re, vagy hackeld vissza a hagyományos tálcát.

(#9853) svgyula válasza arcitec (#9831) üzenetére


svgyula
addikt

Leírtam az útvonalat csak nem tudod értelmezni! A kis vízszintes vonal elválasztó! Egy új lépés jön utána! Te meg rosszul ollóztad ki és kerestél rá fuss neki még egyszer!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9854) AtHoS válasza arcitec (#9831) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne aggódja azzal a módszerrel nem fog eltűnni a nyilacska. Az mellékes, hogy el is írta az útvonalat: Vezérlőpult-ban kell megnyitnod a -> Megjelenés és személyes beállítások -> Fájlkezelő beállításai-t

De ezek szerint fogalmad nincs mi is az a Vezérlőpult (Gépház elődje)
Elérni a Vezérlőpult-ot így tudod: Win ikonon katt - elkezded gépelni billentyűzeten, hogy: vezér
Ekkor már megjelenik találatként a Vezérlőpult, amit megnyitsz és innen tudsz továbblépni.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9855) arcitec válasza AtHoS (#9854) üzenetére


arcitec
addikt

Értelek, csak hogy win11 a topik, akkor talán nem rakok be win10 hivatkozásokat.
Köszi az infót, az azért érdekes, hogy sok minden meg van elrejtve a win10-ből és fonetikusan hivatkozva a keresőben jönnek elő, vagy van olyan is ami nem. pl a win10-ben ott a storban a win11-ben meg a micro adott oldaláról kell letölteni. Ja és igen nem vagyok windows guru,
használom és nem a windowst, hanem az azon futó alkalmazásokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#9856) kazsmerlaca válasza Zoz (#9852) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Vissza azért nem térnék mert ez a középre rendezett ikon sor nagyon tetszik. Akkor van mit még fejleszteni :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9857) Zoz válasza kazsmerlaca (#9856) üzenetére


Zoz
őstag

Pont az volt a fejlesztés, hogy egy csomó jól megszokott funkciót kivettek...

(#9858) AtHoS válasza AtHoS (#9854) üzenetére


AtHoS
nagyúr

#9855-re lett volna válasz :B

Milyen w10 hivatkozásra gondolsz? Én nem láttam ilyet beírva...csak elírva a menüpont nevét

ha nyilacskát akarsz eltüntetni, akkor Win "lelkivilágába" kell belenyúlni, mert ezt valamiért alapból nem szeretnék a fejlesztők, hogy 1 kattintással elérhető legyen. Szóval már itt megdőlt, hogy "csak használod az azon futó alkalmazásokat"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9859) s4hu|SyD^ válasza Geth (#9845) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Köszönöm! :R

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#9860) arcitec válasza AtHoS (#9858) üzenetére


arcitec
addikt

Félre értetted és rosszul is látod. Nem érdekelnek a nyilacskák. Csak ha már írták megnéztem volna. Szóval az álláspontod a tiéd , és nekem is van egy, ezen nem kéne rugózni. ;)

(#9861) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Egyre tobbszor csinalja a rendszer, hogy leallitasnal nem all le a gép, csak porog tovabb a venti, megy minden, kiveve a monitor. Latszolag leall a rendszer, elsotetedik a képernyő, de maga a gép nem all le. Masnal fordult elo ilyen? Valami beragad szerintem, arra gondolok, mert foleg akkor van ez, ha hirtelen kilépek valamibol es gyorsan a lelallitasra nyomok.

[ Szerkesztve ]

(#9862) gregory91 válasza Jack Oneill (#9861) üzenetére


gregory91
senior tag

Gyorsindítás kikapcsolása?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#9863) Jack Oneill válasza gregory91 (#9862) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jo tipp, megnezem, koszi.

(#9864) Jack Oneill válasza gregory91 (#9862) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Be volt kapcsolva. Most kikapcsoltam ezt a beallitast, meglatjuk. Egyebkent ezt hogy ajanlott hasznalni?

(#9865) kazsmerlaca válasza gregory91 (#9862) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

FastBoot-ra gondolsz bios-ban? Mert az nekem be van állítva de mindent lekapcsol, semmi nem marad ébren alváskor.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9866) AtHoS válasza arcitec (#9860) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Csak ha már írták megnéztem volna" OK úgy veszem megmagyaráztad a megmagyarázhatatlant, de k.vára nem érdekel a miért, szóval részemről szkip :R

read-only mode on the forum

(#9867) Fire/SOUL/CD válasza kazsmerlaca (#9865) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem. A FastBoot az BIOS szolgáltatás, semmi köze az OS-hez, a Fast Startup-ról van szó, ami a Windows szolgáltatás, OS-en belül kapcsolgatható ki-be (kivéve, ha nincs letiltva a hibernálás, mert akkor letiltódik automatikusan, meg sem jelenik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9868) Jack Oneill válasza Fire/SOUL/CD (#9867) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam a hibernálás nem volt bepipálva, viszont a gyorsindítás igen. Most kikapcsoltam, a hibajelenség nem jött elő egyelőre.

(#9869) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Tudtok ajánlani jó időjárás widgetet amit kitudok tenni az asztalra is?
Létezik gyorsgomb amivel a hangkimenetek között tudok váltani? Gugli nem volt a barátom.
köszi

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#9870) kazsmerlaca válasza Jack Oneill (#9868) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Most nézem. Nálam be van kapcsolva a Gyors rendszerindítás. De alvó módban minden néma a gépen :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9871) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Itt az előzmény lista miért üres? Rengeteg mappát megnyitottam már de nem látszódnak az előzmények? Mi lehet a gond?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9872) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Amit a hivatalos oldalról letöltök az a legfrissebb win? Mármint pl most a torrent oldalakon is ami van hogy Verzió: 21H2
Build: 22000.856
Ugyanez van ott is? Szerencsére ritkán rakok már újra wint.

If a second or you are the first to lose.

(#9873) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Van valakinek ötlete hogy a windows biztonság kis ikonján miért van felkiáltójel ha elm. minden rendben van?
(Bios update után elfelejtettem visszakapcsolni a secure boot-ot, azt hittem ezért van, de most kapcsoltam vissza mindenhol zöld pipa van és mégis ott a figyelmeztetés)

(#9874) Bennyboy válasza Mustármag (#9873) üzenetére


Bennyboy
őstag

nálam ugyan ez van, engem is érdekel a megfejtés :)

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#9875) King Unique válasza Mustármag (#9873) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég más esetét és az arra adott választ, ahol utólag a fórumtag ismertette, hogy esetében mi volt a megoldás.

(#9876) King Unique válasza bzs73 (#9872) üzenetére


King Unique
titán

Download Official Windows 11 ISO file from Microsoft

Ha minden igaz, akkor a Microsofttól jelenleg a 22000.318 buildszámú Windows 11 21H2 ISO-fájl tölthető le, tehát nem a teljesen naprakész 22000.978
De amúgy a 22000.318 buildszámú ISO sem gond, mivel utána futtatható a Windows Update és viszonylag hamar naprakészre frissül a Windows 11, meg a Windows Update ilyenkor eleve a legutolsó "B" összesítő frissítést (LCU) tölti le és telepíti, nem egyenként sorban az összeset, pont ezért összesítő frissítés.

Ha teljesen naprakész Windows 10/11 ISO-fájl kell, akkor adott pl. az UUP dump, az onnan letölthető parancssori eszköz használatának lehetősége, lásd az alábbi útmutatót.

Friss windows iso készítés UUP dump-al

[ Szerkesztve ]

(#9877) bzs73 válasza King Unique (#9876) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi a felvilágosítást. :R

If a second or you are the first to lose.

(#9878) Mustármag válasza King Unique (#9875) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm ez alapján megtaláltam a megoldást, vissza tért a zöld pipa :R

(#9879) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Win11 home.

A tálcán a defender ikonján van egy sárga háromszög felkiáltójellel, de ha rámegyek, semmit nem jelez. Hogy mi baja lenne.

Semmi intézkedést nem kér.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9880) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9881) Pyttawrx válasza Lalikiraly (#9880) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kattints bele, valamelyikben ott lesz

(#9882) LuiT válasza Lalikiraly (#9880) üzenetére


LuiT
tag

Előzőleg volt róla szó itt : #9875King Unique, HSZ-ben, csak 1 picit vissza kéne görgetni. :)

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#9883) Lalikiraly válasza csixy (#9735) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Tök jó hogy megtaláltad, de hol :D Mert nálam még véletlenül sincs ez a menüpont...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9884) bence1024 válasza Lalikiraly (#9883) üzenetére


bence1024
tag

Kezdd el pötyögni a keresőbe, hogy alkalmazás- és böngésző... és fel fogja dobni.
Nem is értem minek így elrejteni.

(#9885) Lalikiraly válasza bence1024 (#9884) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

ÁÁÁÁ köszi :) :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9886) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, jogtiszta win 10 van a gépemenen 500 giga SSD-n, de SATA 3-ason.

Elfogyott a tárhely, veszek 1 terás SAMSUNG 860 SSD-t, ami gyorsabb is.

Ha jól tudom, ingyen tudok frissíteni win 11-re. De emellett szeretném az új SSD-re átteni a windowst, a régit meg külső rackel meghagyom hordozni adatokat.

Mi a legokosabb mód? Először frissítek 11-re, majd külső progrival tükrözöm az új SSD-re, aztán már kiszerelhetem a régi SSD-t, vagy inkáb clean install kellene az új SSD-re, és utána formatálni a régit?

A programokat át tudom migrálni a windows intéző programok telepítése résznél, az adatok meg egy teljesen másik HDD-n vannak a gépben, szóval csak a windows az érdekes.

(#9887) Pyttawrx válasza Dreadloord (#9886) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem igazából mindegy. Én tükrözném így, majd utána frissítek. Tegyük fel bármi balul sülne el, akkor még mindig ott a régi jól működő rendszer, adatvesztés nélkül.

(#9888) King Unique válasza Dreadloord (#9886) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ingyenes a váltás Windows 10-ről Windows 11-re, ami eleve köztudott, lásd bővebben kifejtve.
Igen, megoldható a közvetlen Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade, nem feltétlen kell csak emiatt a 0-ról (újra)telepíteni a Windows 11-et, lásd egy másik válaszban, illetve az ebben a leírtakat.
Csak az SSD cseréje miatt nyilván megint nem feltétlen kell a 0-ról (újra)telepíteni a Windows 11-et, mivel adott a klónozás lehetősége, lásd ugyancsak nemrég egy másik válaszban kifejtve, ahol SATA SSD —► SATA SSD váltásnál az M.2 PCIe NVMe specifikus instrukciók értelemszerűen nem érintenek.
A sorrend meg kb. mindegy, mármint hogy először "frissítek 11-re", vagy először klónozni és utána frissíteni. Vagy ha már sorrend, akkor a 0. lépés a meglévő Windows 10 képfájlba mentése legyen, ha belakott és nehezen reprodukálható rendszerről van szó, amiből szükség esetén visszaállítható az eredeti állapot, valamint ilyenkor a mentés-visszaállítás is opció a klónozás mellett.
A "programokat át tudom migrálni a windows intéző programok telepítése résznél" nyilván nem ugyanaz, mint kompletten a teljes Windows rendszer klónozásra / mentése-visszaállítása, el kellene dönteni, hogy pontosan mi is a cél.
Az "utána formatálni a régit" pedig max. akkor, ha a klónozás / mentés-visszaállítás sikeres volt és rendben bootol az új SSD-ről a Windows 10/11, meg úgy, hogy csak az új SSD van csatlakoztatva a PC-ben. Valamint egy rendszermeghajtót nyilván nemcsak formázni kell, sőt a rendszer számára létrehozott kicsi védett partíciók miatt nem is lehet minden partíciót a lemezkezelőben, hanem eleve törölni és újraparticionálni + újraformázni kell pl. parancssorban.

[ Szerkesztve ]

(#9889) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos egy kérdésem lenne lehetséges újra kell telepíteni a számítógépemet és eddig windows 10 volt rajta de elgondolkodtam,hogy érdemes lehet e a windows 11-et feltelepíteni?Valahol olvasgattam többen azt mondták nem olyan jó meg úgy fog járni mint a windows 8/8.1,hogy majd nem fogják támogatni meg felesleg rendszer.Szóval volt aki azt írta win 10 ről majd csak ha lesz belőle valami win 12-re lesz majd érdemes telepíteni.
Szóval a lényeg van valami plusz bosszúság a windows 10-hez képest vagy nyerek e több dolgot mint ha a win 11-et rakom fel?Azt tudom,hogy a startmenü az nem tetszik de kis kompromisszum nem vészes.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9890) King Unique válasza Pityu. (#9889) üzenetére


King Unique
titán

Vannak a Windows 11-ben a Windows 10-hez képest újdonságok, új funkciók, lásd a "A Windows verzióinak összehasonlítása" cikkben leírtakat, ahol értelemszerűen el kellene dönteni a felhasználónak, hogy szüksége van-e azokra, vagy sem.
Vannak a Windows 11-ben a Windows 10-hez képest a Start menüt és tálcát érintő hiányosságok is, ami köztudott, erről is volt már szó itt, meg hogy 3rd party programmal pótolhatók, ha valakinek az kell (példa).
Ez a téma már többször ki lett tárgyalva itt, nemrég néhány napja újra, lásd más esetét, az arra adott válaszokat. A kinek mennyire érdemes, mennyire nem eldöntéséhez pedig eleve adott a tényleges kipróbálás lehetősége, nem feltétlen másoktól kell várni erre a választ, potenciálisan eltérő felhasználói igényekkel, eltérő hardver- és szoftverkörnyezettel, stb.
A hírek szerint pont ma (2022.09.20.) lesz elérhető - helyi idő szerint 19 órától, vagy akár már most is, a TechBench weboldaláról is már tölthető a 22H2 ISO - a Windows 11 22H2 verzió, ami a tálcát és Start menüt érintő fejlesztéseket is tartalmazhat a hírek szerint, vagyis már csak emiatt is érdemes lehet ténylegesen kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#9891) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Nekem fent van a Windows 11 22H2 verzió. Eddig hibátlan :)

Mondjuk a "Fülek a Fájlkezelőben" részt nem találom.

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9892) retroid válasza kazsmerlaca (#9891) üzenetére


retroid
senior tag

Hogy sikerült felrakni?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#9893) kazsmerlaca válasza retroid (#9892) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Letöltöd a hivatalos helyről: [Win11_22H2_Hungarian_x64.iso]
Feltelepíted.

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9894) King Unique válasza retroid (#9892) üzenetére


King Unique
titán

(#9895) retroid válasza King Unique (#9894) üzenetére


retroid
senior tag

Most raktam össze a gépet és jelenleg is Win 11 van rajta.
Minden követelménynek megfelel.
600 000 ft os konfigról beszélünk

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#9896) kezo0 válasza King Unique (#9894) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem egy sima kumulatív frissítés érkezett (KB5017859), és maradt a 21H2. A buildszám 22000.1042 lett.
A 22H2-t nem ajánlja fel a WU, "a számítógép naprakész". Gondolom, a WU-en keresztül szakaszosan nyomják majd ki...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9897) mefistofeles válasza kezo0 (#9896) üzenetére

Nekem is jött egy sima frissítés, 21H2 és a build 22000.978
Spec engem nem zavar a dolog, majd úgy is jönni fog aminek jönnie kell....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#9898) nokiauser válasza kezo0 (#9896) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Én is így jártam, azt hittem, már a 22H2 lesz, de nem, 22000.1042.

(#9899) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

De ne várjatok az update-re. Töltsétek le a hivatalos helyről és setup.exe...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9900) King Unique válasza retroid (#9895) üzenetére


King Unique
titán

Nem az a lényeg hány 100 ezres PC, hanem hogy milyen hardverelemekből áll és stimmel-e kompatibilitás a hivatalos ellenőrzőprogram szerint. Ahol ha jelenleg is Windows 11 21H2 van rajta és nem kellett trükközni a telepítésnél, akkor az alapján valóban megfelel a követelményeknek.
A Windows Update nem ajánlja fel a 22H2 funkciófrissítést?
Ha a Windows Update nem ajánlja fel a 22H2 funkciófrissítést, attól még megoldható a 21H2 —► 22H2 in-place upgrade, lásd az előző válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.