Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Csorbi válasza Sanyi52 (#9248) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd meg az eseménynaplóban mi történik olyankor.

(#9252) Kékes525 válasza Fire/SOUL/CD (#9235) üzenetére


Kékes525
félisten

A Windows 11-ben és az Android 12-ben található Telefon-kapcsolat alkalmazással kapcsoltam össze a telefont (Samsung S20 FE) és a Windows 11-es PC-émet. Segítségével vezérelhetem a telefont, például elindíthatom a Podcast Addict programot, de a hangja a telefonon jelenik meg és nem a PC-én. A vezeték nélküli kapcsolat lenne a megfelelő és ezért használom a Telefon-kapcsolat alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9253) Sanyi52 válasza Csorbi (#9251) üzenetére


Sanyi52
tag

Kiírja, hogy a főkapcsoló üzemmód változtatva.
Semmi más. A beállított pld. 30 perc után is tovább megy a gép.
Korábban már használtam e funkciót, működött is, de akkor még a WIN 10 volt feltéve.

(#9254) Csorbi válasza Sanyi52 (#9253) üzenetére


Csorbi
addikt

És nem fut valami olyan alkalmazás ami megakadályozza az alvó módba lépést?
Parancssorból futtatva: powercfg /requests parancs elvileg kilistázza őket.

(#9255) arcitec


arcitec
addikt

Telepítettem a win11-et. És hát van némi problémám. Mégpedig 1.) Norton (Symantec) password manager nem találom. 2.) Ami fontosabb lenne az AnyConnect cisco ami kell a távmunkához. A win alatt simán meg van. Köszönve...
Egyébként nekem eddig tetszik, de ha jó pár megszokott és szükséges alkalmazás nem működik az gáz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9256) arcitec válasza arcitec (#9255) üzenetére


arcitec
addikt

Oppá a Norton password az meg lett. No az Anyconnect is meglett, csak nem épp mint win-ben az áruházban. Hanem a Microsoft app weboldalról. Khümm...

[ Szerkesztve ]

(#9257) Csorbi válasza arcitec (#9255) üzenetére


Csorbi
addikt

És akkor ezt most leírod magyarul, érthetően is? :))

(#9258) GoodSpeed válasza King Unique (#9230) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ennél majd a regedites verziót próbálom ki, mert az első kettőt kapcsolgathatom :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#9259) arcitec válasza Csorbi (#9257) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsi, de már leírtam, miképp találtam meg win10-ben ott az áruházban simán megtalálható,
win11-ben meg a Microsoft app oldalról. Szoknom kell még a notebook nyilak+num egybe megoldását. Elnézést.

(#9260) ACE- válasza arcitec (#9259) üzenetére


ACE-
addikt

El van nézve de valóban nem fogalmazol túl összeszedetten...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#9261) gyulank


gyulank
addikt

Hogy lehet sötétebbre venni meg ilyenek? Mármint nem a monitort beállításaival, hanem Windowsból.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9262) Sanyi52 válasza Csorbi (#9254) üzenetére


Sanyi52
tag

Semmi olyan nem fut. De megtaláltam a megoldást, majd kézzel leállítom a gépet, ha elmegyek kávészünetre. Hülye MS.

(#9263) arcitec


arcitec
addikt

Azon kérdés merült fel bennem, hogy a win11 telepítéséhez olyan win10 licensz kulcs felhasználható-e ami még nem volt aktíválva? Vagy célszerű egyből win11 kulcsot vásárolni.
No és a win11 kulcsal telepíthető-e win10? Köszönve...

ACE : Köszi a komoly hozzászólásod .. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9264) King Unique válasza arcitec (#9263) üzenetére


King Unique
titán

Mármint itt inkább az lenne a kérdés, hogy ami már aktiválva volt másik PC-n, mert ami még nem, annál nyilván evidens, hogy igen a válasz. :))
Az meg ugye eleve ismert információ, hogy a Windows 11 aktiválható Windows 7/8.1/10 termékkulccsal és Windows 10 esetén meglévő digitális licenccel.
Fordított esetben az aktiválás már kérdéses, volt akinél a Windows 11-gyel előtelepített laptopnál a BIOS OEM Key jó volt a Windows 10 aktiválásához is, másnál a Windows 11 termékkulcsot nem fogadta el a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#9265) arcitec válasza King Unique (#9264) üzenetére


arcitec
addikt

Ami aktiválva volt másik pc-n az most itt szóba sem került. Az evidens, hogy egy működő
legális aktivált win10-re megy a win11. Itt most az a kérdés, milyen legális kulcs legyen beszerezve újonnan, ami nyilván még nem volt aktíválva.
Tehát win10 kulcsot célszerű vásárolni, vagy win11 kulcsot újonnan?
Egyébiránt, úgy vagy 4-5 órát használtam zökkenő mentesen, nos innentől nem kéne a win10.
Nyilván sok minden változott, de minden megtalálható, számomra kellemes úgy ahogy van.
U.I: Egyébként ez egy biztonsági kérdés a részemről,mert munkára lesz használva és nem lenne jó, ha véletlenül valami mégsem működne a win11 alatt, mert akkor kellene a win10.
De ilyen csak nem lesz ... :U

[ Szerkesztve ]

(#9266) Pyttawrx válasza arcitec (#9265) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Elfogadja a win10 kulcsot is, mindegy hogy friss vásárlás vagy nem.

(#9267) King Unique válasza arcitec (#9265) üzenetére


King Unique
titán

Dehogynem jöhet szóba, mivel akár jelentős hardvermódosítás után is megoldható az újraaktiválás. Az újonnan vásárolt és még fel nem használt termékkulcsnál meg eleve nem lehet kérdés.
Értelemszerűen akkor célszerű Windows 10 termékkulcsot vásárolni, ha Windows 10 és Windows 11 aktiválása is cél. Ha csak a Windows 11 aktiválása, akkor viszont Windows 11-hez adott a Windows 11 termékkulcs vásárlásának lehetősége.

"legális aktivált win10-re megy a win11."
vs.
"milyen legális kulcs legyen beszerezve újonnan"

Akkor minek a Windows 11-hez külön termékkulcs, amikor az előbb már le lett írva, hogy a Windows 11 ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadása eleve ingyenesen aktiválható Windows 10 termékkulccsal és meglévő digitális licenccel? :F
Sőt, Windows 10-es digitális licenc megléténél ugyanazon PC-n ugyanazon kiadás újratelepítésénél még termékkulcsot sem kell megadni, automatikusan aktiválódni fog a Windows 11 ugyanazon kiadása digitális licenccel, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

[ Szerkesztve ]

(#9268) King Unique válasza King Unique (#9267) üzenetére


King Unique
titán

"Az evidens, hogy egy működő legális aktivált win10-re megy a win11"

Ja hogy így egybe...Ha jelenleg nincsen aktiválva a Windows 11 és nincsen meglévő digitális licenc / BIOS OEM Key sem az adott PC-nél, akkor igen, kell egy Windows 10/11 termékkulcs az adott kiadás aktiválásához.

(#9269) arcitec válasza King Unique (#9267) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm, az igazán mindenre kiterjedő választ. Le a kalappal. :R
Azonban most a kérdés csak azért merült fel, mi van ha nem válik be a win11 és win11 licensz lesz vásárolva. De ahogy használom úgy látom, hogy laptopon - eleddig - minden flottul működik. :K

[ Szerkesztve ]

(#9270) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Új géphez kellene Windows 10 vagy 11, abból is Pro. Windows attól lesz, aki a gépet adja. Ez augusztusban lenne. Kérjek egyből W11 Pro OEM (ez ~60K) licencet, vagy kérjek W10 Pro OEM (ez ~50K) licencet és kap egy W11 upgradet? Ugye van még W11 upgrade? Esetleg nem aktivált Windows a Store-ban megvásárolható? (Mintha Home-ról Pro-ra váltásnál lenne ilyen lehetőség.)

Köszi, sinick

(#9271) King Unique válasza sinick (#9270) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég lett itt újra kitárgyalva ez a téma, leírva többek között az alábbi is...
"Értelemszerűen akkor célszerű Windows 10 termékkulcsot vásárolni, ha Windows 10 és Windows 11 aktiválása is cél. Ha csak a Windows 11 aktiválása, akkor viszont Windows 11-hez adott a Windows 11 termékkulcs vásárlásának lehetősége."

Nyilván van és lesz is még időkorlát nélkül ingyenes váltási lehetőség Windows 10-ről Windows 11-re.
A Microsoft Store-ban a Home —► Pro upgrade oldható meg, a Microsoft weboldalán pedig lehet Windows 10 és Windows 11 licencet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#9272) mekker


mekker
őstag

Sziasztok! Insider Preview Win11 van a gépemen, és nagyon idegesít, hogy egér nélküli nem tudom feloldani a (jelszó nélkül) zárképernyőt. 2 user van, de csak az egyik van beloggolva. Erre nincs valami megoldás?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#9273) King Unique válasza mekker (#9272) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen a Windows Insider Program topik témája a Windows 10/11 Insider Preview verziók, ott tessék feltenni a kérdést, illetve tovább fejtegetni az Insider Preview témát! Ahol majd nem ártana leírni azt is, hogy pontosan melyik buildról van szó, mert az nem derült ki a leírtakból.

Egyébként nem feltétlen kell egérkattintás, normál esetben elég egy billentyűleütés is a zárolási képernyő feloldásához, + akár ki is kapcsolható a zárolási képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#9274) sinick válasza King Unique (#9271) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Igen, az első linkeden lévő hasznos infókat olvastam, a második viszont talán még hasznosabb, miszerint - ha jól értelmezem - a vásárolt és telepített W10 idén október 2-ig biztosan upgradelhető W11-re.

(#9275) King Unique válasza sinick (#9274) üzenetére


King Unique
titán

"a vásárolt és telepített W10 idén október 2-ig biztosan upgradelhető W11-re."

vs.

"Az ingyenes frissítésre vonatkozó ajánlatnak nincs lejárati dátuma a frissítésre jogosult rendszereknél. Azonban a Microsoft fenntartja a jogot arra, hogy megszüntesse az ingyenes ajánlatra vonatkozó támogatást. Ez a határidő legkorábban 2022. október 5-én jár le."

(#9276) sinick válasza King Unique (#9275) üzenetére


sinick
senior tag

Ja, köszi, félreértetted. De biztos azért, mert nem irtam oda a mondat végére, hogy "ingyenesen" . 😁

(#9277) King Unique válasza sinick (#9276) üzenetére


King Unique
titán

Ezen nem világos mit lehet félreérteni, amikor pont az a lényeg, hogy Windows 10-ről az ingyenes Windows 11-re váltásnak pont hogy nincsen lejárati dátuma, az október 5. a támogatás legkorábbi megszűnésére vonatkozik, nem az ingyenes váltás határidejére. :))

(#9278) modflow


modflow
veterán

Azt be lehet állítani, hogy ha egy játék támogatja a HDR-t, akkor a TV váltson HDR-re.
De csak ekkor!!!
Az asztal ne világítson már HDR-ben.

Mint pl. egy médialejátszó esetében. Ha a film SDR, akkor a tv SDR, ha HDR, akkor a tv is HDR, ha a film DV, akkor a TV is DV-re vált.

[ Szerkesztve ]

(#9279) sinick válasza King Unique (#9277) üzenetére


sinick
senior tag

Akkor leirom részletesen. Én úgy értem, hogy augusztusban kap a számítógép egy W10-et. Aztán W10-en belül lesz felajánlott W11 upgrade. Ez lehet október 5-ig. Aztán - gondolom - október 6-án már nincs W10-en belül nincs felajánlott upgrade. Érted már, hogy mire gondolok? Jól gondolom?

(#9280) Pyttawrx válasza King Unique (#9277) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De az nem 2025, mikor megszűnik. Vagy félreértek vmit?
Vagy vmi más szűnik meg?

(#9281) King Unique válasza sinick (#9279) üzenetére


King Unique
titán

Már ha maradéktalanul megfelel a PC a követelményeknek, akkor jelenik meg a Windows Update menüben a Windows 11-re frissítés lehetősége, ellenkező esetben viszont nem.
Így már világosabb mire célzol, de az még nem biztos hogy azt jelenti, bár valóban sejtelmesen fogalmaz a Microsoft weboldala, először odaírják hogy nincs lejárati dátum, utána meg a támogatás legkorábbi megszűnéséhez az október 5-ét, de azt már nem részletezik pontosan hogyan értik az utóbbit, Windows 11-nél az általános támogatás legkorábban pl. a 21H2 verzió Home és Pro kiadásainál 2023 október 10-én szűnik meg. .
Ha október 5-e után esetleg tényleg nem jelenítené meg Windows 10-nél a Windows Update a Windows 11-re frissítés lehetőséget, attól még megoldható manuálisan többféleképpen is a Windows 10 —► Windows 11 in-place upgade és Windows 11 clean install egyaránt, Windows 10 termékkulccsal és meglévő digitális licenccel ingyen beaktiválódik a Windows 11 is digitális licenccel, sőt akár nem támogatott hardverkonfigurációknál is, stb.
Vagyis a lényeg, hogy nyilván 2022. október 5. után is ingyen lehet Windows 10-ről Windows 11-re váltani, sőt Windows 7 és Windows 8.x termékkulcsokkal is ingyen aktiválható a Windows 11. + Ugye ha a Windows 10-nél a korábban megadott és azóta már rég lejárt határidő - annál konkrétan leírták, hogy hivatalosan a megadott dátumig érvényes csak az ingyenes frissítés - ellenére technikailag a mai napig működhet az ingyenes váltás Windows 7 és Windows 8.x rendszerekről, illetve az ingyenes aktiválás azok termékkulcsaival, akkor nyilván a Windows 11-nél is fog.

[ Szerkesztve ]

(#9282) arcitec


arcitec
addikt

Én úgy tudom 2025 a win10 támogatás lejárata. Minta alant King Unique
is írta a win11-re frissítés nincs lekorlátozva időben. Ha jól értem a 2022 október valami elvi lehetőség, bár ez kissé kavarja a dolgokat. Szóval itt van némi képzavar.
De akkor már Win11 véleményem :
Szó szerint le vagyok nyűgözve. Pár napja használom, de nekem nagyon bejött. Eleddig minden rendben működik és maga a funkcionális működése is remek. Azt érzem, hogy próbálnak a felhasználó igényeihez kitalálva praktikusan működni. Igaz sok minden nem elérhető menü és ikon - vagy csempe - alapján, nekem nem igazán hátrány. A keresőbe be kell
írni a megszokott nevet és már dobja is fel. Semmi driver probléma, igaz még csak alap irodai belakás történik a laptopon. A Tálca ikon középen abszolút jó az infók is praktikusabbak lettek. Látszik benne az evolúció.... :C
U.I: Közben King Unique megelőzőtt .. szóval az a jó amit Ő mond...

[ Szerkesztve ]

(#9283) Sanyi52 válasza arcitec (#9282) üzenetére


Sanyi52
tag

Várj pár napot, amíg belakod a WIN 11-et. Majd azután lesznek problémák, amire nem is számítottál. Bár azt kívánom, Neked ne legyen vele problémád!

(#9284) Geth válasza Sanyi52 (#9283) üzenetére


Geth
addikt

Csak annyi a dolga, hogy a "belakás" során kihagyja a rendszerbuherátorokat/vírusirtókat/elavult programokat és nem fognak jönni problémák.

(#9285) modflow válasza modflow (#9278) üzenetére


modflow
veterán

Már az is segítség lenne, ha tudja valaki, melyik topikban tudnának nekem választ adni.

(#9286) Csorbi válasza modflow (#9285) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem is kérdeztél. Én egy kérdőjelet se látok. Csak kijelentettél, meg kiabáltál. :U ;]

(#9287) ElektrikusDE válasza Sanyi52 (#9283) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Egyetértek!

Én idáig elvoltam a 11-el, de gépet váltottam (végre) 775 C2Q-röl 1150 i52400-re és velejárt egy telepitett de nem aktivált Windows 10 pro is.

Így egyszerűen gépet váltottam a Microsoft fiókomban, máris aktiválódott is a Windows 10!

Nem bántam meg a váltást! :)

Viszlát!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#9288) sinick válasza King Unique (#9281) üzenetére


sinick
senior tag

Ok, köszönöm a részletes infókat.

(#9289) Ablakos


Ablakos
őstag

Az intézőben a mappa méretek nem jelennek meg. Lehetséges (akár külső alkalmazással) ezt megjeleníteni az intézőben, ahogyan a fájlok méretét is mutatja?

(#9290) Csorbi válasza Ablakos (#9289) üzenetére


Csorbi
addikt

Biztos hogy erre szükséged van? Jelentős erőforrást emésztene fel, ehhez minden egyes alkalommal össze kellene számolnia, aktualizálnia a mappa méretét (hisz az bármikor változhat).

(#9291) qqcqqc válasza Ablakos (#9289) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem ezt soha nem tudta egy windows sem.

(#9292) Cyberfaust válasza Ablakos (#9289) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

A total commander írja a mappa mèretet.

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#9293) Ablakos válasza Csorbi (#9290) üzenetére


Ablakos
őstag

Biztos ezt szeretném látni. :K Közben megpróbáltam egy folder size progival. (free és abszolút fapad) Az sem sokat tanakodik egy 200 folder és számtalan almappa kiszámolásán. Lehet, hogy volt 1 másodperc.

(#9294) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Az mitől lehet hogy új rendszert telepítek, majd pár nap használat után megszűnik az internet elérés. A kapcsolat jó, a hálózaton látszódik a gép de a "rendszer" nem engedi használni az internetet. Ugyanez wifivel is, tudok kapcsolódni, kapok címet mindent de nincs internet hibát kapok minden programba. Már kétszer újratettem a win-t, de pár nap és elszáll a kapcsolat. Mintha letiltaná az elérést.

Üdv:Viktor

(#9295) Apokalipszis


Apokalipszis
tag

Sziasztok.

A probléma a következő. Bármely böngészőt használva előfordul, egyes oldalaknál szinte mindig, hogy nem akarja betölteni az oldalt. Miután a böngésző felajánlja,, újra megpróbálom és azonnal betöltenek az oldalak. A különböző klienseket (origin, rockstar, ubisoft) kínszenvedés volt megnyitni. egy sima online fifánál is állandóan ledobált. Azt hittük a nettel van probléma és szolgáltatót akartunk váltani.
Pár hete váltottam win 10 ről 11 re, és időlegesen megszűnt a probléma. Most azonban elkezdett előjönni. Sokkal jobb, mint előtte, de megint kezd állandósulni.
két hétig kb. minden jól működött. Érdekesség, hogy az emeleten lévő szobában a ps5 is gatya volt, a gép és win csere után annál is jó lett az internet kapcsolat.

Kétes oldalakra nem járok, nem piszkálom a rendszert csak személyre szabom pl. a tálcát.
Torrentről sem töltök semmilyen játékot, szoftvert, csak sorozatokat. A rendszerrel csak az msi afterburner és a razer central indul, mivel beviteli eszköz razer.


(#9296) svgyula válasza Viktoár (#9294) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez nálam is visszatérő probléma. Az orvosolás egyszerű: eszközkezelő-hálózati kártyák itt minden olyan eszközt ami nincs fizikailag a gépedben tiltsd le! Az összes ilyen-olyan mini port nevű fantom eszközt! Ha megvan lesz megint "codda" és lesz net. Azt ne kérdezd miért erőlteti állandóan a rendszer ezeket de nálam csak ez segít. Ja! fontos ne töröld hanem tiltsd le az eszközt! Egy idő után a rendszer törli magától. Ha te törlöd akkor rövid időn belül újra erőszakoskodik a rendszer!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9297) Viktoár válasza svgyula (#9296) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi, majd ha megint előjön a hiba akkor kipróbálom. :R Új rendszert raktam megint. :DDD

Üdv:Viktor

(#9298) arcitec


arcitec
addikt

Ha az újlenyomat olvasó be van állítva és azt kéri bejelentkezéskor és valami oknál fogva nem ismeri fel, mi az alternatív lehetőség és működés? Azért kérdezem, nehogy előforduljon az, hogy nem tudok belépni.

(#9299) Pyttawrx válasza arcitec (#9298) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pin kódot is kér. Ha vmi miatt nem megy az olvasó, vagy nem akarod használni, akkor ezzel is be tudsz lépni.

(#9300) arcitec válasza Pyttawrx (#9299) üzenetére


arcitec
addikt

OK köszi, igen most pin kóddal megy. Akkor beállítom az újjamat... :D
Már működik is. Eleddig a win11 és a Dell 5520 nagyon finom....
Egy dolog ami nem megy, mi pedig az a win10-en is macerás tud lenni. A vpn eléréssel használt távoli gépen a skype kép és hang sajna az nem akar működni. A hang hálózati probléma jelzéssel megszakad, talán 2 magánhangzót ha ad ki. Érdekes mert win10 allól meg működik, igaz onnan sem egyből, csak másodikra. Erről tud a Microsoft?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.