Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) svgyula válasza cigam (#8499) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Időnként nézz rá és ha újra megjelenik akkor futtass egy külsős malware és víruskeresést! Nem biztos, hogy a windows hozza létre! Belefutottam én is ilyenbe.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8502) cigam válasza svgyula (#8501) üzenetére


cigam
félisten

Biztos hogy a Windows hozza létre, ezeken keresztül támogatja a különböző VPN protokollokat.
Persze ettől még lehet hogy valamelyik kártékony kód is így épül be.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8503) mtomi95 válasza mtomi95 (#8455) üzenetére


mtomi95
senior tag

A telepített mappájából kellett indítani, nem a Steamből úgy működik! :Y

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#8504) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Problémám van a Windows Update-tel. Próbál visszaerőszakolni a gépre régebbi Intel igpu drivert, mint ami legfrissebb és elérhető Inteltől. Időszakosan jön elő a probléma, néha automatikusan kicseréli, néha pedig pending install-ba ragad a windows update felületén egészen addig amíg egy rendes windows frissítés jön, amikor muszáj engednem a telepítést (mindent ugye felrak a telepítés most gomb, külön nem tudom kiszedni az iGPU downgrade-et). Próbáltam már pár dolgot, nem sok sikerrel.

Ahelyett hogy a topikot szemetelném tele képekkel, csináltam egy imgur albumot, itt látszik miket próbáltam rövid leírással.

Esetleg ötlet, hogy mit lehetne még tenni annak érdekében, hogy ne kelljen újratelepítenem manuálisan a legfrissebb drivereket amikor windows önkényes üzemmódba vált?

Üdv. Johnny

(#8505) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Aha, most pár perce magától felrakta (észrevettem hogy újraindul a megjelenítő, meg full feketeség lett a háttérképemből)... :W :W Mondjuk a roll back driver funkció tök hasznos, egy klikkre visszarakta a "régit" (ami igazából újabb :D) .

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#8506) Visormail válasza jonnyjoker01 (#8505) üzenetére


Visormail
addikt

Én is kikapcsoltam az automatikus driver telepítést (amd vga-nál pl újabbat tesz fel, de csak a drivert, fennt hagyja a régihez tartozó vezérlőprogramot, így az nem indul el a eltérő verzió miatt), onnantól kezdve a választható frissítéseknél jelent meg. Viszont most nekem is jött egy másik verzió, amit ennek ellenére a nem választhatók közé tett. Csak a wushowhide.diagcab programmal tudtam eltüntetni, de azzal is nagyon nehezen. Kijelöltem rejtésre, de továbbra is telepíteni akarta. Többszöri újraindítás, többszöri software distribution mappa pucolása után egyszercsak eltűnt az aktív frissítések közül. Viszont az MS már ezt a tool-t is törölte az oldalairól átmenetileg [link]
Innen le lehet szedni [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#8507) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

MS Defender van a Win11-n de nem tudom megnyítni.
Microsoft Store amit megnyitna, de ott nem "talál" semmit...
Van erre valami megoldás? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8508) cigam válasza MaxxDamage (#8507) üzenetére


cigam
félisten

Mit mond miért? Hibaüzenet? Eseménynapló bejegyzés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8509) CirrMee válasza MaxxDamage (#8507) üzenetére


CirrMee
addikt

Hasonló volt az egyik gépemen pár hónapja, ez oldotta meg:

powershell ->
Get-AppxPackage Microsoft.SecHealthUI -AllUsers | Reset-AppxPackage

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#8510) MaxxDamage válasza cigam (#8508) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez a "pontos" folyamat (megnyitási) amit képekben láthatsz..

Win10-nél semmi hasonló gond nincs, ez olyan mintha jelen sem lenne a Win Defender... :U
Amúgy ezt is próbáltam: [link] /itt Rendszergazda módot hiányol, ezért nem jó... pedig rendszergazdaként csak én vagyok egyetlen "felhasználó" /

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8511) MaxxDamage válasza CirrMee (#8509) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Általad írt is megpróbálva és ezt írja.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8512) CirrMee válasza MaxxDamage (#8511) üzenetére


CirrMee
addikt

Rendszergazda módban ment a powershell?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#8513) MaxxDamage válasza CirrMee (#8512) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Úgy már jó is és elérhető :) :R
Más "gondom" egyenlőre nincs a Win11 -el.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8514) jonnyjoker01 válasza Visormail (#8506) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Kőszönöm, akkor ezt majd megpróbálom, ha legközelebb előjön a probléma :R

Üdv. Johnny

(#8515) CirrMee válasza MaxxDamage (#8513) üzenetére


CirrMee
addikt

Semmiből jött nálam is, ráadásul olyan gépen, amin nincs is használatban az ablakkezelő felület. Valamelyik windows frissítés barmolta el nálam, csak mivel az érintett gépen HTPC üzem miatt csak a Kodi látható javarészt, nem tudom, mikor történt az eset. Mindenesetre már nem először történt ilyen (még win10 alatt is találkoztam vele), ezért mentettem a parancsot, ha kellene a későbbiekben... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#8516) Wait4it


Wait4it
újonc

Sziasztok,
Szerintetek mennyire futna jol a 11 ha windows to go-kent hasznalnam egy micro sd kartyarol? Van egy feles Sandiskem amire megcsinalnam ilyen hordozhatokent.

(#8517) MaxxDamage válasza CirrMee (#8515) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez még hasznos lehet a későbbiekben, köszi még1x! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8518) cigam válasza Wait4it (#8516) üzenetére


cigam
félisten

SD kártyáról max vészmegoldásként használnám. A folyamatos írás olvasás rövid időn belül kinyírja a kártyát. Max. ha ipari SD még lehet tartós, de pl. magának a gépnek tudnia kell SD olvasóról botolni, nem is lesz olyan gördülékeny mintha SSD-ről futna. Mindennapi használatra szinte csak hátrányát látom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8519) King Unique válasza Wait4it (#8516) üzenetére


King Unique
titán

Windows To Go célra elsődlegesen eleve külső SSD vagy az átlagnál gyorsabb és strapabíróbb pendrive javasolt, nem egy silány, lassú, kis írásterhelhetőségű, a flash technológia aljának számító kunzumer memóriakártya vagy pendrive. Technikailag ugyan megoldható akár egy SD-kártyára is a WTG, meg ha támogatja arról a PC a bootolást, viszont eleve jóval lassabb lesz arról a Windows 11 működése mint külső SSD-ről, valamint a sok írástól - beleértve az NTFS naplózó fájlrendszert is - is előbb kifekszik majd a memóriakártya.
+ Ugye a Windows To Go hivatalosan enterprise funkció és alapesetben csak Enterprise kiadásnál használható, Home és Pro kiadások esetén max. 3rd party programmal oldható meg (példa).

(#8520) Wait4it


Wait4it
újonc

Koszi skacok akkor hanyagolom a kartyat azt marad az SSD.

(#8521) Ablakos


Ablakos
őstag

Akinek van tapasztalata certification telepítéssel...
.p12 formátummal (client cert+prv.key) akarok telepíteni. Végig kattintom a varázslót és sikeresen lemegy. A certmgr listában mégsem jelenik meg. Hova teszi vagy miért nem látható a telepítés?

(#8522) Dr. Akula válasza Selynelar (#8460) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már ott se sokáig, azt is el akarja onlineosítani az MS.

A Windows 11 22H2 láthatóan eltávolítja az eszköz helyi fiókkal történő beállításának lehetőségét

Marad az Enterprise (meddig?), a trükközés (szintén meddig?), vagy a Linux.

(#8523) King Unique válasza Dr. Akula (#8522) üzenetére


King Unique
titán

Mármint max. Windows 11 22H2 clean install esetén, mert a Windows 11 21H2 —► 22H2 in-place upgrade és ott 21H2 verziónál helyi (offline) fiók használatánál nyilván megmarad az az upgrade után is, meg az előbbinél is ki tudja mi lesz még szeptemberig / októberig, amikor a nagyközönség számára kiadott végleges 22H2 verzió elérhető lesz.
Az csak egy dolog, hogy a telepítésnél alapértelmezetten Home és 22H2 verziótól akár Pro kiadás esetén is kötelező lesz a Microsoft-fiók létrehozása, ellenben az nem feltétlen jelenti azt, hogy trükközéssel nem lehet megkerülni, ami jelenleg 21H2 verziónál a Home kiadásnál is megoldható többféleképpen.
Attól, hogy a telepítésnél Microsoft-fiók lett létrehozva, még nem jelenti azt, hogy utólag nem lehet helyi (offline) fiókra váltani és azzal használni a Windows 11-et, lásd a "Switch to Local Account from Microsoft Account in Windows 11" útmutatót.
A Microsoft-fiók használatának számos előnye - lásd egy másik útmutató elején pontokba szedve - van és az összes Microsoft-szolgáltatás teljes körű használata eleve csak annál biztosított, nem véletlenül az az alapértelmezetten ajánlott, vagyis nyilván nem feltétlen akkora hátrány ha a kedves user azt használja.
Otthoni felhasználók esetén általánosan a Home és Pro kiadások használata reális és legális, az Enterprise kiadás szervezeti (céges, intézményi) felhasználásra való, alapesetben ott reális és legális.
Nem, csak emiatt nyilván nem feltétlen fog tömegesen felmerülni másik desktop OS platform rendszerének használata a Windows 11 helyett.

:))

[ Szerkesztve ]

(#8524) Geth válasza Dr. Akula (#8522) üzenetére


Geth
addikt

Amíg csak a telepítőbe reszelik bele az ilyen korlátokat, addig azok megkerülhetők. Például nem használod a telepítőt.

(#8525) Csorbi válasza Geth (#8524) üzenetére


Csorbi
addikt

Ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés :U : akik mániákusan az offline fiókhoz ragaszkodnak, azok a mobiljukat is offline használják google/apple/fb/akármilyen account nélkül, és/vagy ők azok, akik attól tartanak, hogy online fiók használatával kiderülne róluk némi "érdekesség"?

(Mintha ez offline fiókkal nem történhetne meg ;] )

(#8526) Geth válasza Csorbi (#8525) üzenetére


Geth
addikt

Passz. Én még nem láttam hátrányát az MS accountnak. De telepítést automatizálni, illetve kihagyni a telepítőt local accounttal triviális volt, így maradt az utólag belépés. Cserébe a home könyvtár neve az amit szeretnék :)

(#8527) svgyula válasza Csorbi (#8525) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Soha nem az a kérdés, hogy kiről mi derül ki! A kérdés mindig az, hogy aki kideríti annak van-e joga hozzá és mire használja fel! Amúgy én sem használok telefonon sem online luzer fiókot. Soha nem szinkronizálok egy szerverrel sem és pl a telefonról azonnal mentem (küső hdd) és törlöm a munkával, magánélettel, kapcsolatos képeket információkat. Szintúgy a pc-ről! Nekem semmilyen zsarolóvírus nem okoz kárt (csak időt) mert simán formázom a meghajtókat..........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8528) Csorbi válasza svgyula (#8527) üzenetére


Csorbi
addikt

"(Mintha ez offline fiókkal nem történhetne meg ;] )"

(#8529) classic B válasza Csorbi (#8525) üzenetére


classic B
aktív tag

Nekem nincs szükségem a MS "extra" szolgáltatásaira, ezért elegendő az offline fiók. Csak azért regeljek fiókot, hogy használhassam az op. rendszert? Tekintsünk el a kiskapuktól. Rohadtul elegem van már, hogy regisztráció nélkül lassan egy alkalmazást és szoftvert sem lehet használni. Mindent monitorozni akarnak természetesen az ügyfél kényelmét szolgálva. Na persze. Legyen opció erre is, arra is.

(#8530) King Unique válasza Csorbi (#8525) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem feltétlen úgy használják. A "tartanak" és az amiatti offline fiók only része meg egyben felhasználói tájékozatlanság - tudatlanság is, nincsenek tisztában az alábbi beállítási lehetőségekkel, meg hogy Microsoft-fiók esetén egy + webes felületen pont hogy egész jól nyomon követhetők és igény szerint teljesen törölhetők a tevékenységelőzmények, ahogyan a diagnosztikai adatok szintén a gépházban, fiókadatok szinkronizálása eleve be/ki kapcsolható, stb.

Change Diagnostic Data Settings in Windows 11
How to Delete Diagnostic Data in Windows 10/11
How to Use Microsoft Privacy Dashboard to Manage Your Privacy on the Cloud in Windows 10/11
How to Clear Your Activity History from Cloud in Windows 10
How to Turn On or Off Sync Your Settings in Windows 10/11
How to Enable or Disable Sync Your Settings in Windows 10/11

[ Szerkesztve ]

(#8531) Csorbi válasza King Unique (#8530) üzenetére


Csorbi
addikt

Itt a fő probléma érzésem szerint az, hogy nem tudják milyen információ juthat el egy online fiókból a MS-hoz (vagy a jóég tudja kihez, mihez), nem látják át, nem képesek kézben tartani, figyelni, uralni azt - ezért inkább félnek és idegenkednek tőle, tehát nem is kell. A két előző reakció tökéletesen igazolja ezt.
De erre mondom én azt, hogy ez offline fiók esetén ugyanúgy megvalósítható, nem azon múlik, hogy online vagy offline az a fiók, ehhez elég egy akármilyen háttérben futó szolgáltatás ami hozzáfér bármilyen fiókhoz ;]

[ Szerkesztve ]

(#8532) cigam válasza Csorbi (#8531) üzenetére


cigam
félisten

Online fiók esetén legalább kapsz is valamit cserébe ;) .

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8533) mefistofeles

Láma kérdés...
Az új Canon MG3650S nyomtatómat sehogy sem tudom telepíteni.
Mi a megoldás?

A rendszerem naprakész win 11 pro

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8534) Zoz válasza mefistofeles (#8533) üzenetére


Zoz
őstag

Letöltötted a Canon oldaláról a Win11-es drivereket? Könnyen lehet, hogy a nyomtatóhoz adott lemezen csak régebbiek vannak.

(#8535) cigam válasza mefistofeles (#8533) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit konkrétabban? Rádugod a gépre, telepíted a driver-ét, és mi történik eközben? Hol akadsz meg? Melyik driver/csomagot próbáltad feltenni?
Mi a hibaüzenet? Mi nem működik?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8536) pendre54 válasza mefistofeles (#8533) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Sajnos a net tele van hasonló problémákkal a Canon nyomtatókat illetően. Az enyém, egy MG2550S, amit kb. február környékén, az egyik Win frissítés után, a rendszer már nem ismert fel egyik napról a másikra, illetve pontosítok, csak szkennerként látott. Hiába pucoltam le a drivert a RevoUninstaller-el, plusz még a registryből is kigyomláltam minden Canon-os cuccot, a Canon honlapján elérhető legújabb driver nem települt fel. Pontosabban a driver telepítés szépen elindult, de amikor kérte a nyomtató csatlakoztatását, pár perc gondolkodás után kiírta, hogy nem tudta azonosítani.

Szkennerként látszódott a vezérlőpultban, de ennyi. Kis millió netes keresés, ilyen-olyan mókolás se segített, végül a most május elején kiadott Win frissítés után, több tucat Vezérlőpultos telepítési próbálkozás után, egyszer csak sikerült, így most kb. bő két hete tudom ismét használni.
Ezt próbáld meg:
1./ Vezérlőpult, Eszközök és nyomtatók, és ott fent nyisd meg a Nyomtató telepítése opciót, és hagyd végig futni a keresést:

Azután rányomsz, "az általam ismert nyomtató nem található a listában" opcióra.
2./ Utána a "nyomtató keresése egyéb beállítások szerint", és a legalsó opciót jelöld be:

3./ Tovább lépsz, a "válasszon ki egy nyomtató portot", itt az USB portot válaszd, nálam most látszik a nyomtató típusa, mivel már rendbe jött a rendszer.

4./ Tovább lépsz, ott majd egy csomó felsorolt gyártó közül ki kell választani a nyomtató gyártóját, meg a szériáját, és hagyni, hogy a Win keressen telepítőt, és telepítse azt.
Nálam végül is többszöri kísérlet után összejött, hátha nálad is. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#8537) hhgygy válasza pendre54 (#8536) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ezt rendszeresen végigcsinálom egy HP Laserjet 14-gyel, de még ez sem elég, így sem nyomtat, csak ha lefuttatom a Settingsben a Troubleshooting-on belül a Printert.
Minden újraindításnál ez van, szerencsére félévente egyszer kell a nyomtató.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#8538) Lenry


Lenry
félisten

adott egy Lenovo Ideapad 3 (15ALC6) laptop.
a Win11 telepítője nem lát meghajtót, amire telepíteni tudna...
nem jövök rá, hogy miért.

a gép AMD-s, úgyhogy nem az Intel RST van bekapcsolva az SSD-re, nincs is ilyen menüpont az UEFI-ben (vagy bármi, ami egyébként az SSD bármilyen beállításával kapcsolatos lenne, azon kívül, hogy listázza, mint jelen lévő eszközt)
a telepítőben, ha elindítom a hibaelhárításból a parancssort, akkor a DISKPART látja az SSD-t, mutatja, hogy nincs rajta partíció, de GPT partíciós tábla van, úgyhogy nem is az a probléma, hogy MBR volna, ahogy driver hiánya sem lehet, hisz akkor a diskpart se látná...

de akkor mi a baja?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8539) King Unique válasza Lenry (#8538) üzenetére


King Unique
titán

How to fix the problem that cannot find drives when installing Windows 11/10

Nem is feltétlen Intel Rapid Storage Technology (IRST) néven kell keresni az UEFI menüben, hanem pl. VMD Controller.
+ Ha RAID mód van beállítva a BIOS / UEFI menüben, akkor is lehet ilyen probléma.

"DISKPART látja az SSD-t, mutatja, hogy nincs rajta partíció, de GPT partíciós tábla van, úgyhogy nem is az a probléma, hogy MBR volna"

Se GPT, se MBR nem kell a telepítésnél a célmeghajtóra, szükség esetén törölni / törölni kell, majd inicializálja, particionálja, formázza a telepítő.

Nem derült ki honnan lett letöltve a Windows 11 ISO, mert akár a tákolt ISO is okozhat ilyen problémát (példa)...

Aztán az sem ismert, hogy a telepítő újrabootolása, másik USB-porton történő kipróbálása, szükség esetén BIOS frissítése, stb. megtörtént-e. Ahol az USB 3.X port illetve USB 3.X driver hiánya is lehet gond, bár az inkább az USB 3.X szabványt eleve nem támogató Windows 7-nél szokott problémát okozni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#8540) niof válasza King Unique (#8539) üzenetére


niof
addikt

Vagy, egyszerűen kell neki az ssd drivere, amit fel kell másolni egy mappába a pendrivera, és telepítéskor megadni neki. Nemrég vettünk a cégnél 30db HP lapost, és ugyanez volt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8541) Thronks.90 válasza pendre54 (#8536) üzenetére


Thronks.90
tag

Most látom hogy rossz helyre ment a válasz, #8533 mefistofeles volt a cél.


Szia! MG2550s- el szívtam Én is, ugyanezzel.
Nem működött a telepítő, nem látta a nyomtatót.
Ez a megoldás nekem bevált:
Canon Quick menu- t megnyitod.
Rákattintasz a balra nyílra:

Majd a MyPrinter ikonra:

Utána a Diagnose and Repair Printer opciót választod, és ott kijavíttatod a drivert. Sajnos Windows 10 és Windows 11 alatt is ponotsan ugyanezt csinálta a rohadék, így sikerült életet lehelnem belé. Remélem segítettem. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#8542) Thronks.90 válasza mefistofeles (#8533) üzenetére


Thronks.90
tag

Rossz helyre ment a válaszom, ha sikerült megoldani akkor király, ha nem akkor a #8541 válaszomat nézd meg.

https://www.twitch.tv/thronks_

(#8543) mefistofeles

Bocsi srácok, nem írtam le a driver telepítés menetét. (végül sikerült)
Ami érdekes volt, hogy a Canon hivatalos oldalán nem találtam típuspontos illesztőt. (általában nincs gondom a driverekkel, ezért nem vagyok túl gyakorlott ezen a területen és nem mertem nem pontos drivert felrakni)
Google keresés első két helyen olyan általános driver frissítő és telepítő progikat dobott fel amik az egész windowst szkennelik és ezeket nem igazán kedvelem. Aztán harmadik találatnak vissza vitt a Canon oldalára és jééé, ott volt a pontos nyomtató típusom. Onnan már csak driver letölt, telepít.
Még annyi, hogy ki kellett húznom a nyomtatókábelt a gépből (USB) és visszadugni, hogy meglássa a rendszer.
Azóta minden kafa!
Köszönöm a segítő hozzászólásokat! :R

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8544) Dr. Akula válasza King Unique (#8523) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nagyon remélem hogy most is meghátrálnak a népharag elől, de abból hogy állandóan bepróbálkoznak vele, hogy hátha majd most le tudják nyomni az emberek torkán, én azt látom hogy nem adták fel, továbbra is ott fog lebegni a fejünk felett az online kényszer. Már a Win10-ben is évek óta megy a nyaggatás hogy csinálj már online fiókot, és a NEM!!! helyett csak a "basztass újra 3 nap múlva" halogatást ajánlja fel. Nem látom hogy véglegesen lemondtak volna róla, mint a kormány az internetadóról, marad továbbra is a fenyegetés. Ezt érzem a nagyobb problémának, hogy nem lehetsz biztos a sikerben, hiába a berhelés, bármikor jöhet egy frissítés, ami újrakezdi a nyaggatást/"most már aztán tényleg legyél online"t, kezdődik minden elölről.

Ha valaminek csak előnye van, azt nem kell tukmálni, szaladnak oda az emberek maguktól is. Ez pont nem az az eset, ezért ideje lenne elgondolkodniuk, hogy tényleg ezt akarják az emberek? Tényleg szeretnék minden személyes adatukat feltölteni az MS szervereire, és kérik hogy kövessék nyomon őket?

Szerintem ez az egész a csak online bérelt szoftver felé terelgetés része, hogy rátukmálják az emberre a Win365-öt, meg az Office365-öt, és többször is kifizettessék velük a vételárat, semmint hogy nekünk milyen jó és kényelmes.

(#8545) svgyula válasza pendre54 (#8536) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szintén zenész! Kn 10. telepítésnél volt hajlandó továbbmenni. Mindent kipróbáltam lemez driver, honlap driver, de meg nem mondanám a végén mi segített. Egyszer mintha valami windows net.framework xx akármit hiányolt volna(nem emlékszem pontosan) azt felraktam de utána is még többszöri próbálkozásra lépett tovább onnan ahol nálad is megszakadt. Ja telepítéskor a nyomtató soha nem lehet bedugva! Csak akkor amikor kéri a csatlakozást.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8546) Lenry válasza King Unique (#8539) üzenetére


Lenry
félisten

na még egyszer: a gép AMD-s. Ryzen 7 van benne.
ennél fogva nincs se RST, se VMD, mert mindkettő Inteles tech.
ezen kívül azt is leírtam, hogy az UEFI-ben semmilyen, az SSD-re vonatkozó beállítási lehetőség nincs, tehát RAID mód se.

Se GPT, se MBR nem kell a telepítésnél a célmeghajtóra
no shit, soha nem telepítettem még Windowst új gépre... :U
nyilván azért csináltam a diskparttal partíciós táblát, mert addigra már 50 másik fajta próbálkozáson túl voltam, gondoltam a próba kedvéért megnézem.

Nem derült ki honnan lett letöltve a Windows 11 ISO,
a Microsofttól... nem írtam le, mert gondoltam, hogy evidens

Aztán az sem ismert, hogy
kérlek nézz már ki annyit az idejárókból, hogy akkor kérdeznek, amikor már a legnyilvánvalóbb megoldási kísérleteken túl vannak.
igen, próbáltam már kikapcsolni és vissza. egyéb?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8547) Lenry válasza niof (#8540) üzenetére


Lenry
félisten

egy sima, semmi extra 500-as Samsung. nem is találok hozzá drivert.
plusz továbbra is kérdés, hogy ha a telepítőből elindított diskpart látja, akkor maga a telepítő miért nem?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8548) martonl válasza Lenry (#8546) üzenetére


martonl
senior tag

King nyilván jóindulatból írt, néha nekem se jut eszembe megcsinálni a legkézenfekvőbb dolgokat.
A Diskpart valami általános rétegen keresztül kommunikálhat a meghajtóval, míg a Windows telepítő már a saját drivereit használná, ha jól tudom, de majd az okosabbak megírják.
Velem is előfordult többször, hogy Win10 telepítő nem látta a meghajtót, amit előtte vígan megpartícionáltam egy másik programmal akár live cd-ről. Semmi jelentősége nincs.

Ilyenkor lustaságból másik build telepítőjével próbálkoztam, sikerrel. Volt, hogy a 2019 LTSC telepítője látta a meghajtót, de a későbbi Pro-é meg nem. Sőt, megkockáztatom, mintha olyan is lett volna, hogy az angol látta a magyar meg nem.
Sajnos a 11-nél még nincs ekkora választék, de azt tudom tanácsolni, próbálkozz akár egy másik nyelvű telepítővel. Alternatív megoldás lehet a Win10 telepítése és frissítése (ha az meg látja).

[ Szerkesztve ]

(#8549) Lenry válasza martonl (#8548) üzenetére


Lenry
félisten

igen, most jön a Win10, már íródik a pendrive
11-re végülis arról is tudok frissíteni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8550) Lenry válasza Lenry (#8549) üzenetére


Lenry
félisten

ugyanaz az eredmény

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.