Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) juve600 válasza nokiauser (#9950) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#9952) zorzy4 válasza juve600 (#9943) üzenetére


zorzy4
őstag

Mi az a nem támogatott hardver? Pl papírforma szerint az én 2 gen i5 laptopon sem támogatott, de biost uefire állítva, minden mókolás nélkül felment és villámgyors.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#9953) juve600 válasza zorzy4 (#9952) üzenetére


juve600
nagyúr

i7 6700 az enyém, akkor ha telepítésnél uefire állítom akkor simán felmegy ? az alaplap uefi bios-os amúgy

(#9954) tomp


tomp
félisten

Na 10perc alatt felment a 22H2. Nálam is megvolt a KB5017321 bug azaz a WU nem akarta felrakni de itt megtaláltam az offline frissítési csomagot.
A feladatkezelőt szokni kell de nem rossz. :)

(#9955) hhgygy válasza tomp (#9954) üzenetére


hhgygy
senior tag

Háttérkép neked is eltűnt? Nekem fekete háttér lett.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#9956) tomp válasza hhgygy (#9955) üzenetére


tomp
félisten

Nem! Maradt ugyan az mint eddig.

(#9957) kazsmerlaca válasza tomp (#9954) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

feladatkezelőben hol a füles megoldás? Én nem tudom sehol beállítani.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9958) Geth válasza kazsmerlaca (#9957) üzenetére


Geth
addikt

Tippre a kb5015669 enablement package kell hozzá (10.0.22621.x -> 10.0.22622.x).
Felpakoltam azt is, utána biztosan vannak fülek.

(#9959) kazsmerlaca válasza Geth (#9958) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Hogy? Ezt honnan szerzed be?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9960) Geth válasza kazsmerlaca (#9959) üzenetére


Geth
addikt

Például (nevezd át .msu-ra): [link]

[ Szerkesztve ]

(#9961) kazsmerlaca válasza Geth (#9960) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Hú, ez nagyon frankó! Köszi szépen!
De ezt miért nem rakták bele alapból, nem is értem.

Amúgy végre az ikonokra rádobható a fájl és megnyitja egyből. Kezd tetszeni :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9962) classic B


classic B
aktív tag

Csak infóként: nálam nem települ a 22H2. Próbáltam Gépházból és ISO-ból is. Mindkettőnél hibára futott és visszaállította a meglévőt. ISO-ból frissítésnél SafeBios-ra hivatkozva bukott meg a történet. :F , gépházból indítottnál 0x80070002 a kód. A gépem kompatibilis.

Gondolkozok egy tiszta telepítésen, bár nem sok kedvem van hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

(#9963) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Honnan érdemes illetve ajánlott beszerezni egy W11 Pro kulcsot? Nálam a Home települne nonstop, de ránéznék az eggyel konfigurálhatóbb kiadásra.

Köszi!

Paranormal Cocktivity

(#9964) Fire/SOUL/CD válasza zorzy4 (#9938) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt keresd

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9965) labeda válasza classic B (#9962) üzenetére


labeda
aktív tag

Nekem sem jön össze, más hibakóddal. A gép persze kompatibilis. Igaz az udate még nem dobta fel. Tiszta telepítést kihagyom, inkább várok. :)

(#9966) nggabi


nggabi
nagyúr

még mindig csinálja azt h ráklikkelsz 2x egy exe fájlra és nem történik semmi :F

jó, 100-ból 1x de akkor is nevetséges :U még szerencse h leváltottam rá a fő rendszeremet :(((

"szenyor dzsíííí"

(#9967) arcitec


arcitec
addikt

Telepítettem a win11 egy ssd-re és érdekes létrehozott egy "D" meghajtót a
"Rendszer számára fenntartott" címen 350MB NTFS. Telepítéskor csak az az egy ssd volt a pc-ben. A laptopra nem rakott ilyet. Ez mi célt szolgál? Illetve ha backuper programmal lementem a "C" egységet azt elég lementeni? Csatoltam képet a piros keret a D egység a zöld a C amit gondoltam menteni lehet egy esetleges visszatöltéshez. [kép] Köszönve...

[ Szerkesztve ]

(#9968) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Régebben ha jól rélmik, lehetett állítani a tálca attetszőségét, mármint úgy értem, hogy mennyire legyen áttetsző. Megszünt már ez a lehetőség? Nem nagyon találom ezt az opciót. :R

(#9969) King Unique válasza arcitec (#9967) üzenetére


King Unique
titán

"Telepítettem a win11 egy ssd-re és érdekes létrehozott egy "D" meghajtót"
vs.
"Telepítéskor csak az az egy ssd volt a pc-ben"

Vagyis akkor nyilván nem a telepítés hozta létre, hanem már eleve ott lehetett a lemez 0-n - ami eleve másik fizikai meghajtó - egy korábbi, BIOS/MBR módban telepített Windows "maradékaként". :))

A jelenlegi rendszermeghajtón, vagyis a lemez 2-n ránézésre UEFI/GPT mód szerint lett telepítve a Windows 11 és megvannak a szükséges partíciók. Vagyis akkor a lemez 0-n lévő 350 MB-os partíciótól nemhogy a meghajtóbetűjelet el lehetne venni, hanem akár törölni is lehetne, ha jelenleg nem használja a Windows 11 és más Windows - a G nem másik Windows rendszerpartíciója (C) - sem.

How to Remove a Drive Letter in Windows 10/11
Diskpart: Delete Partition Force in Windows 11,10, 8, 7

"Illetve ha backuper programmal lementem a "C" egységet azt elég lementeni?"

Mármint ha "C egység" alatt a lemez 2-n lévő EFI + MSR + C + WinRE partíciókat érted, akkor igen, ellenben ha csak C-t, akkor nyilván nem.

[ Szerkesztve ]

(#9970) arcitec válasza King Unique (#9969) üzenetére


arcitec
addikt

Telepítés után beraktam a hdd-ket, ssd is amin win10 van nem lehet az csinálta?
A meghajtót még csak eltávolítottam, na de hozzá kellene fűzni a lemez 0 egységhez...
Igen a komplett rendszer lemezre gondoltam ...ami a lemez 2

[ Szerkesztve ]

(#9971) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Nekem a frissites a szinkezelest teljesen nullazta. Hiaba van a monitor gamer beallitasokon, szintelen az egesz,pedig korabban szep szines volt.

Ujra kalibraltam a monitort es jo lett. De milyen alapon szol bele a szinekbe?

[ Szerkesztve ]

(#9972) King Unique válasza arcitec (#9970) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windows 11 telepítésekor eleve nem volt csatlakoztatva az a 2 TB-os HDD, akkor az ott lévő 350 MB-os partícióhoz nyilván semmi köze a most telepített Windows 11-nek, nyilván nem az hozta létre hanem egy korábban telepített másik Windows, mint már le lett írva az előbb.

(#9973) arcitec válasza King Unique (#9972) üzenetére


arcitec
addikt

Rendben , de mivel most a másik ssd-n ott a win10 is attól még el lehet távolítani?
Vagy hagyjam. Illetve a betüjel még csak törölhető, de az kellene, hogy egy egység legyen a 0 lemezzel.

(#9974) King Unique válasza arcitec (#9973) üzenetére


King Unique
titán

Milyen másik SSD, amikor a mellékelt screenshoton a lemez 2 a Windows 11-es SSD, a lemez 0 és lemez 1 pedig 2 db HDD? :F
A Windows lemezkezelőjéről mutass screenshotot, amelyen minden SSD és HDD szerepel, majd írd le melyik sorszámú lemez (SSD) a Windows 10-es és melyik a Windows 11-es rendszermeghajtó!

[ Szerkesztve ]

(#9975) nggabi válasza kazsmerlaca (#9937) üzenetére


nggabi
nagyúr

Hát srácok, ezzel a frissítéssel valami gond van. Olyan lett a gépem tempója mint egy lajhár. Frissítés előtt villám gyors volt. Ti nem tapasztaltok ilyet?
Pl photoshop 60másodperc alatt indul el ellenben az 5 másodperccel. És ez minden más progira igaz. :W

most már kezdem érteni mit mondasz. valóban valami nem jó :( nem mindig csinálja, de van amikor kb 1 percig nem nyílik meg az adott app.

"szenyor dzsíííí"

(#9976) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok
feltettem 22H2 -öt tiszta telepítésel, eddig nagyon jó, egy dolog még mindig hiányzik belőle a tálca beállítások,mint a win10-ben hogy pl alul ne vonja össze.... stb
vagy csak én nem találom benne ?
:R

(#9977) tomi613 válasza Geth (#9958) üzenetére


tomi613
aktív tag

Szia! Én felraktam, de fülek nincsenek

[ Szerkesztve ]

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#9978) classic B válasza labeda (#9965) üzenetére


classic B
aktív tag

Feltettem tiszta telepítéssel. Ideges is lettem, mert a PRO-ból is kivették a helyi fiókos telepítést... :((( Aztán már úgy voltam vele, tojok az egészre, csináltam MS fiókot és azzal vagyok.
Persze utólag olvastam, hogy Rufus-szal lehet olyan telepítőt csinálni, amivel elkerülhető lett volna, de már nem kezdtem elölről... :U

(#9979) hhgygy válasza tomi613 (#9977) üzenetére


hhgygy
senior tag

Akkor nem jól raktad fel, mert nálam lettek, miután feltettem.

Edition Windows 11 Pro
Version 22H2
Installed on ‎2022. ‎09. ‎21.
OS build 22622.521
Experience Windows Feature Experience Pack 1000.22634.1000.0

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#9980) arcitec válasza King Unique (#9974) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm szépen a türelmedet. Most már Új kötet címen van, a "D" egység, mert eltávolítottam, majd visszaraktam. Elképzelhetően a win10 csinálta még -"A Long Time Ago in a win10 Far, Far Away". :) Az zavart meg, hogy a win10 nem adott neki meghajtó betűt, ellenben a win11 meg igen. Elképzelhetően egy régi telepítéskor bent volt az a HDD és a "bibás win10" oda rakott valamit magának. Nem tudom el lehetne-e távolítani max. a win11-ben a meghajtó betűt levehetem és nem zavar akkor talán már be annyira az ottléte.
Azt még kérdezném, hogy bootoláskor autó a win11 ssd-ről indul, Ha a win10.ről szeretném, akkor az F12-vel tudok választani. Ezt nem lehet hogy autó, hogy kérje?
És a win10 -ből a lemezkép : [kép] win11-ből a lemezkép: [kép] , nyilván ugyan arról.

[ Szerkesztve ]

(#9981) classic B válasza hhgygy (#9979) üzenetére


classic B
aktív tag

Nálam sincsenek fülek.
Build: 22622.521. 22621.521
Minden frissítés fent van szerintem :F

Oké, fentebb már látom a megoldást. :B

[ Szerkesztve ]

(#9982) tomi613 válasza hhgygy (#9979) üzenetére


tomi613
aktív tag

Látom más a build. :U Akkor még megpróbálom a windows11.0-kb5017321-x64 kiegészítést.

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#9983) nggabi


nggabi
nagyúr

ja persze, ne szóljatok h az insider previewben is ilyen teljesítmény dropok voltak :U

októberben jön a win10 22h2 :))csaxólok.

I was having serious performance hitches, both on the desktop and especially in gaming (this completely broke gsync as well). Drops to ~30fps randomly from ~120, in non-graphically intense tests. Screen tearing like crazy. I have a VERY powerful system (12700k, 3080 Ti, DDR5 ram), so it's not a hardware issue, and I tried turning all the new graphics settings off as well, so it wasn't that either. I think it's something under the hood that I just couldn't figure out.

"szenyor dzsíííí"

(#9984) tomi613 válasza tomi613 (#9982) üzenetére


tomi613
aktív tag

És igen győzelem!
Pedig az én gépemre "nem is telepíthető" a windows 11 :DD

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#9985) kazsmerlaca válasza nggabi (#9975) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Dehogynem, nekem pont ilyen volt. De használd és rendbe fog jönni szerencsére.
Nekem újra villámgyors lett...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9986) mika55555


mika55555
csendes újonc

Sziasztok,
a Win11 által nem támogatott hardverekre is felmegy a frissítés ha már van rajta egy működő Win11 rendszer, vagy itt is "trükközni" kell?
Ha pedig "trükközni" kell, hogyan működik?

(#9987) csixy válasza mika55555 (#9986) üzenetére


csixy
addikt

Nekem most kínálta fel a 22H2 verziót. El kellett fogadni a licenc feltételeket. Már jön le.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9988) King Unique válasza arcitec (#9980) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt lemezkezelő screenshotok alapján mindkét Windows UEFI/GPT séma szerint lett telepítve és megvannak a céllemezeken a szükséges partíciók, vagyis a lemez 0-n lévő 350 MB-os kötet az előbbiektől független lehet, a meghajtóbetűjel eleve elvehető, de akár törölhető is az a partíció.
Ha külön-külön, szeparáltan lett telepítve a két Windows, akkor nem meglepő, hogy F12-vel kell választani a BIOS boot menüben egyik / másik indításához.
Ha közös rendszerindító menü lenne, mint ahogyan Windows 11 & Windows 10 dual boot felállásnál alapesetben, akkor lehetne ott választani a Windows 10 / Windows 11 indítása közül. De akár utólag is hozzáadható / hozzáadható boot bejegyzés a Windows 10/11 rendszerbetöltőjéhez.

[ Szerkesztve ]

(#9989) King Unique válasza classic B (#9978) üzenetére


King Unique
titán

Switch to Local Account from Microsoft Account in Windows 11
Switch to Microsoft Account from Local Account in Windows 11

Telepítés után is lehet váltani Microsoft-fiókról helyi fiókra, ahogyan helyi fiókról is Microsoft-fiókra, nyilván nem kell csak emiatt a 0-ról kezdeni a telepítést, ami eleve nem újdonság, Windows 10-nél is így van és onnan már ismerős lehet.

(#9990) tomi613 válasza mika55555 (#9986) üzenetére


tomi613
aktív tag

[link] Nekem így sikerült! :)

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#9991) csixy


csixy
addikt

Na lejött gyárilag. Eddig semmi különös.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9992) Lalikiraly válasza juve600 (#9976) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az óra melletti ikonokra gondolsz? Túlcsordulás a talca sárkában. Az összevonast is lehet állítani. Talca jobb klikk tulajdonságok és hopp.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#9993) tibike8 válasza tibike8 (#9925) üzenetére


tibike8
őstag

Na ez megoldódott, de fura jelenséget vettem még észre mindegyik frissült gépemen. A feladatkezelőt kicsiben le szoktam tenni az óra mellé. Időről időre magától megnyílik megint. Eddig nem volt ilyen... :F

(#9994) satee76 válasza Boonen007 (#9928) üzenetére


satee76
aktív tag

igen. Nekem egy 2011-es A3820-as AMD-s gépen van és frissül.

(#9995) Jack Oneill válasza csixy (#9991) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Hangero animacio bal középről alul kozepre kerult(nem a talca hangerore gondolok)
Frissites telepites tolto animacio uj.
Ertesitesek kozpont uj.
Gephaz kozepre igazitva.
Testreszabhato start menu.
Drag and drop vegre mukodik.

Kapasbol ezeket vettem eddig eszre, de meg biztos lesz valtozas.

(#9996) arcitec válasza csixy (#9991) üzenetére


arcitec
addikt

Ez az ablak, hogy csalogatható elő, vagy csak frissítés után?

(#9997) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Sziasztok. oylan kérdésem lenne, hogy jelenleg windows 10et használok, 11-et feltettem próba erejéig, majd miután kizárt a rendszerből a microsoft fiókos vacakolásommal, elfelejtettem inkább. Viszont! időközben lett egy videókártyám a gépbe, amin keresztül 460p ben használom a gépet. Próbálgattam a hdr bekapcsolását, de nem tuom hogyan lenne ideális beállítani. Ismerősöm azt tanácsolta windows 11-et tegyek fel ott elvielg már jól működik. A cél az lenne hogy tvhez hasonló hdrt érjek el,illetve az sem lenne hátrány hogya váltogatná a tvt hdr, és sima uhd színek között,iszen csak filmeknél használnám. Tehát ha automatikusan érzékelné a tartalmat átváltana mint a tv. Létezik ilyen? :D kinek mi a tapasztalata akár windows 10,vagy 11 alatt? köszönöm a tanácsokat

(#9998) nggabi


nggabi
nagyúr

Just do a rollback under system restore. I too was experiencing major hitches/fps drops, gameplay performance problems when upgrading to 22h2. I did a rollback to 21h2 and performance is back to normal.

frissen telepített rendszert vissza lehet butítani 21h2-re?

"szenyor dzsíííí"

(#9999) Geth válasza nggabi (#9998) üzenetére


Geth
addikt

Nem. Rátelepítésre nem tudom hogy reagál. Szerintem nem jól.

(#10000) hhgygy válasza Geth (#9999) üzenetére


hhgygy
senior tag

Hogyne lehetne, simán visszaallitható. 10 napon belül egy kattintás.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.