Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) november válasza King Unique (#9750) üzenetére


november
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget!
Azért kérdezem mert hallani pozitív és negatív véleményeket is.
És nem szeretném három nap múlva újratelepíteni.
Plusz egy olyan gépre raknám fel, amin semmi féle oprendszer nincs.
Ezt akartam is kérdezni ha olyan laptopra telepítem a windows amin előtte semmilyen windows nem volt. Akkor a telepítő megcsinál magától mindent vagy nekem előtte kell valamit csinálnom?

(#9752) AtHoS válasza norba69 (#9651) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, mklink-kel a mentendő mappáról junction-t létrehozva a kijelölt OneDrive mappába működőképes. :R

Hétvégén neki is ugrottam beállítani és már az utolsó pár tizengiga van csak hátra a feltöltésből (és rendbe raktam a OneDrive-ban bekapcsolt Important Pc Folders funkció által szétbarmolt korábban áthelyezett Dokumentumok, Képek, stb.. mappákat is, bár ezek még nem kerültek linkesítésre, szóval ez is hátra van még ;) ), tehát teljesen rendben van az

mklink /j "X:\OneDriveMappa\BackupGyujtomappa\D\LinkeltMappa\" "D:\LinkeltMappa\"

módszer. Jelen esetben X és D két eltérő háttértáron lévő partíció. Az elérési út saját egyértelműsítő elgondolás, hogy ránézésből egyből lehessen látni melyik mappa mit tartalmaz ill. hová tartozik, de ugye ez egyénileg testreszabandó.

Böngészővel megnyitva a OneDrive oldalát pedig elérek minden fájlt Android telón is. Bár még az Androidos OneDrive APP-ra is ránézek az mennyire "buta", viszont oda van már korábbról tipp szinkronizáló APP-okra :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9753) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv! A registry-s CPU check bypass ügyeskedés működik még?
Mik a tapasztalatok? Mennyire régebbi procival érdemes még próbálkozni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9754) ACE- válasza november (#9751) üzenetére


ACE-
addikt

Lassan fél éve használom, nem volt még semmi extra anomália... egyedül a nyomtatóm nem annyira szereti. Ha alszik, és felélesztem, akkor a szkennelés csak úgy működik, ha teljesen ki és visszakapcsolom, ez Windows10-en nem volt.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#9755) King Unique válasza AxBattler (#9753) üzenetére


King Unique
titán

Windows 11 telepítési gyors segédlet

Igen, működik, ahogyan pl. a Rufus-féle megoldás illetve beállítási lehetőségek is, ha nem támogatott hardverkonfigurációra kell Windows 11-et telepíteni.

(#9756) fateless


fateless
veterán

Sziasztok!

Van valami tippetek arra nézve, hogy a windows betöltésekor, bekapcsoláskor, alvó állapotból visszatéréskor ne akarjon bejelentkeztetni? Nincs megadva semmi jelszó, ilyesmi, de akkor is kell ütni egy entert a belépéshez. Szóval az lenne az "álmom", hogy benyomom a bekapcs gombot / felnyitom a kijelzőt, és egyből a win felületén legyek, ne a bejelentkezésnél (mivel úgyis csak én használom, nincs is más felhasználó beállítva).

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9757) King Unique válasza november (#9751) üzenetére


King Unique
titán

Ami egyrészt nem jelent kb. semmit, meg nem mindegy mikoriak azok a vélemények, frissek vagy fél évvel ezelőttiek.
Másrészt le lett már írva itt többször, hogy nem feltétlen mások másik hardver- és szoftverkörnyezetben, más felhasználói szokásokkal szerzett tapasztalatai a mérvadók, pont ezért kell ténylegesen kipróbálni a Windows 11-et és akkor kiderül, kinél mennyire jól működik. + Ha nem sürgős, akkor megvárni a hamarosan érkező, kicsit "ráncfelvarrt" 22H2 verziót és inkább azzal tenni egy próbát az aktuális 21H2 helyett.
Mármint ha az a kérdés, hogy lehet-e Windows 11-et telepíteni olyan laptopra, ami nem felel meg a hivatalos kompatibilitási követelményeknek, akkor a válasz igen, lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat. Egyéb vonatkozásában viszont nem igazán világos, hogy miért kérdés egyáltalán, amikor nyilván lehet olyan laptopra is Windowst telepíteni, amin gyárlag nincsen, mert pl. FreeDOS kivitelű.
Ha mindez ekkora dilemma, hát akkor másik lehetőség Windows 10-et telepíteni és azt használni 2025-ig, nem kötelező most azonnal Windows 11-re váltani, ráér később is.

(#9758) King Unique válasza fateless (#9756) üzenetére


King Unique
titán

Sokszor volt már erről szó itt, lásd a legutóbbi esetet, ahol újra el lett magyarázva, linkelve útmutatók a beállításhoz.

(#9759) AxBattler válasza King Unique (#9755) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, a Rufus-os megoldás tökéletesnek tűnik! :R

De a 22H2-t akkor már megvárom... bár igazából nem kapkodok, konfigváltásos dilemma miatt kérdeztem, hogy tudjak tervezni!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9760) fateless válasza King Unique (#9758) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9761) D.Zsolti0519


D.Zsolti0519
csendes újonc

Sziasztok!
Win 11 ben miért nem látom a telepített drivereket a vezérlőpult/programok és szolgáltatások alatt? Segítsetek kérlek, köszönöm.

(#9763) D.Zsolti0519 válasza King Unique (#9762) üzenetére


D.Zsolti0519
csendes újonc

bocs, de nem egészen erre vagyok kíváncsi. hanem, hogy miért nem látom ugyanúgy mint win 10 alatt. Be lehet kapcsolni valahol? vagy ez a win 11 sajátossága? köszi

(#9764) november válasza King Unique (#9757) üzenetére


november
tag

"Ha nem sürgős, akkor megvárni a hamarosan érkező, kicsit "ráncfelvarrt" 22H2 verziót és inkább azzal tenni egy próbát az aktuális 21H2 helyett."
Azt lehet tudni hogy mikor jelenik meg pontosan? Mert dátumot sehol sem találtam.

"Mármint ha az a kérdés, hogy lehet-e Windows 11-et telepíteni olyan laptopra, ami nem felel meg a hivatalos kompatibilitási követelményeknek, akkor a válasz igen, lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat. Egyéb vonatkozásában viszont nem igazán világos, hogy miért kérdés egyáltalán, amikor nyilván lehet olyan laptopra is Windowst telepíteni, amin gyárlag nincsen, mert pl. FreeDOS kivitelű."
A kérdésem nem arra irányult hogy lehet-e windows 11-el nem kompatibilis és oprendszer nélküli gépre felrakni a rendszert. Mert útóbbinál nyilvánvaló hogy igen!
Hanem ahogy fentebb is írtam kell-e esetleg valamit beállítani. Mert nekem eddig előre telepített windows-os notebookal volt dolgom. És érdekelt hogy nem előre telepítettt/"üres" oprendszerrel rendlekező géppel kell-e valamit csinálni.

(#9765) hhgygy válasza november (#9764) üzenetére


hhgygy
senior tag

1. kérdés Szeptember 20

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#9766) King Unique válasza november (#9764) üzenetére


King Unique
titán

A hírek szerint 2022 szeptember 20.

Miért eddig egyáltalán soha nem telepítettél még Windows 10/11-et semmilyen eszközre?
Ha nem, akkor értelemszerűen telepíteni kellene a linkelt útmutató alapján, aztán utána lehet az alapvető beállításokat ellenőrizni, majd frissíteni és igény szerint 3rd party programokat telepíteni, opcionálisan (nem kötelezően) testreszabni pl. ezen útmutató alapján, stb.

[ Szerkesztve ]

(#9767) november válasza King Unique (#9766) üzenetére


november
tag

“Miért eddig egyáltalán soha nem telepítettél még Windows 10/11-et semmilyen eszközre?”
De. Csak azt nem tudtam hogy kell-e valamit csinálni ha olyan gépre rakom fel amin előtte semmi nem volt.

(#9768) fateless válasza november (#9767) üzenetére


fateless
veterán

Esetleg annyi, hogy több olyan alkalom is előfordul (asus és acer gépeknél velem négyszer is az elmúlt két hónapban), hogy telepítéskor nem látja a win USB drive az SSD-t, kell egy egyszerű illeeztőprogi is (én feldobtam ezeket a pendrive-ra, ha kell, akkor könnyen megtalálja a telepítő progi pár TAB és ENTER után)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9769) Tense


Tense
őstag

Srácok, 2 monitor van, van arra lehetőség hogy mind a kettőn más legyen a háttérkép?

(#9770) nggabi válasza Tense (#9769) üzenetére


nggabi
nagyúr

win10 alatt magától más mindkettőn/mindhármon ;]

ezért most lusta vagyok rebootolni de sztem ha diavetítést választasz és több képet akkor különbözőeket váltogat monitoronként.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#9771) Tense válasza nggabi (#9770) üzenetére


Tense
őstag

De én 2 fixet akarok, mert az egyik monitorom álló a másik fekvő... és nem mind1 milyen a kép. vágesz? :D
Csak nem akarom elhinni 2022-ben hogy nem lehet külön állítani képet, pedig ahogy látom, nem... :D

[ Szerkesztve ]

(#9772) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ma kitoroltem a chrome/firefoxban a jelszokezelot es van 1-2 oldal ahova nem tudom a jelszavamat. ha keszitek egy rendszervisszaallitast [pl multhet hetfore amikor minden flottul mukodott] akkor a bongeszok elmentett jelszavai is visszajonnek a bongeszobe? vagy ilyenkor csak a windows rendszerfajlokat teszi aznapi allapotra?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#9773) D.Zsolti0519 válasza Tense (#9771) üzenetére


D.Zsolti0519
csendes újonc

win 10 ben ment..... személyre szabas... képekre kattintva bal egér gomb es ott ki lehetett valasztani.... itt nem muxik?

(#9774) Tense válasza D.Zsolti0519 (#9773) üzenetére


Tense
őstag

Nem, sehogy nem akar összejönni :D

(#9775) D.Zsolti0519 válasza Tense (#9774) üzenetére


D.Zsolti0519
csendes újonc

és a megjelenítő kiterjesztése van kiválasztva?

(#9776) Tense válasza D.Zsolti0519 (#9775) üzenetére


Tense
őstag

igen :W

(#9777) Csorbi válasza dellfanboy (#9772) üzenetére


Csorbi
addikt

Csak a rendszerállapotot.

(#9778) Astery válasza Tense (#9769) üzenetére


Astery
senior tag

Személyreszabás -> Háttér -> Jobb klikk a legutóbbi képek listájában a kiválasztott képre.

(#9779) qqcqqc válasza Astery (#9778) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszönöm. :R
Eddig nem foglalkoztatott a téma, de kipróbáltam.

(#9780) Tense válasza Astery (#9778) üzenetére


Tense
őstag

Már próbáltam, olyan van hogy minden asztalnál ezt a képet, vagy egy másik alatta lévő menü, ami asztal 1-2-3 de nem csinál semmit az asztal 1-3 nál, a 2-nél meg mindkét monitorra kiteszi azt a képet amelyikre klikkelek jobbal.

(#9781) Astery válasza Tense (#9780) üzenetére


Astery
senior tag

Nem használsz véletlenül (vagy nem véletlenül) több asztalt? Ha csak egy asztalod van és két monitorod akkor a monitort kéne felajánlania.

(#9782) Tense válasza Astery (#9781) üzenetére


Tense
őstag

Nem használok vagy nem tudok róla, de az tény hogy három asztal kínál fel, 1-2-3
És mit lehet vele kezdeni?
Gondolom annak nincs köze hozzá az egyik DP a másik HDMI

[ Szerkesztve ]

(#9783) Astery válasza Tense (#9782) üzenetére


Astery
senior tag

Szerintem tudtodon kívül be van kapcsolva 1-2 virtuális asztal azért azt kínálja fel. A tálcán ha nincs kikapcsolva van egy feladatnézet ikon ott ki tudod kapcsolni őket ha tényleg van és nincs rá szükséged.

(#9784) Tense válasza Astery (#9783) üzenetére


Tense
őstag

Ez az ikon nekem nincs a tálcán akkor valószínűleg kikapcsoltam, de köszi szépen akkor megpróbálok ebbe az irányba nézelődni hogy mi lehet a gond :R

(#9785) Astery válasza Tense (#9784) üzenetére


Astery
senior tag

Tálcán jobb klikk -> Tálcabeállítások -> Tálcaelemek között ki/bekapcsolható.

(#9786) Tense válasza Astery (#9785) üzenetére


Tense
őstag

Nagy király vagy köszönöm szépen este megnézem meló után. :R :R

(#9787) Tense válasza Astery (#9785) üzenetére


Tense
őstag

Hazaugrottam ebédelni,. és sikerült ahogy mondtad, 3 asztal volt valamiért, és most már felajánlja a monitorokat. Ezer köszönet :R :R :R

(#9788) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Időről-időre felbukkan az kis nyíl piktogram a hálózat ikon/nod mellett,ez mi a fene? [kép]

(#9789) Geth válasza ToBeY (#9788) üzenetére


Geth
addikt

Helymeghatározás

(#9790) ToBeY válasza Geth (#9789) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem köszi a választ.

(#9791) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Ma frissítettem. Ez a 'magömlés' az eredménye :DDD . Ez most akkor jó, vagy rossz??? Rákerestem itt a fórumon belül, van, aki ki akarja kapcsolni és nem megy vagy fordítva... :F
A HUAWEI mobilnet modem vésztartaléknak és fent van az Acronis True Image (azt sem minden nap használja az ember fia).
Előre is köszönöm! :R

(#9792) AtHoS válasza UserX (#9791) üzenetére


AtHoS
nagyúr

(#9793) UserX válasza AtHoS (#9792) üzenetére


UserX
őstag

Ok, ok, ezt olvastam, csak arról kérnék felvilágosítást (érthetően), hogy:

1. Mire szolgál?
2. Bekapcsoljam/engedjem el???

Köszönöm! :R

(#9794) AtHoS válasza UserX (#9793) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ott írja -> megakadályozza, hogy kártékony kód legyen beszúrva a magas biztonsági szintű folyamatokba :DDD

Ha be van kapcsolva nagyobb a biztonság, mert elvileg védve leszel a kódbeszúrós támadásokkal szemben

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9795) UserX válasza AtHoS (#9794) üzenetére


UserX
őstag

:C :DDD :DDD :DDD
Megnevettettél! :)
Áhh, hagyom én a francba! MS bullshit, mint a 'Névtelen felhasználói adatok küldése' ;) stb.! A mobilnetre szükségem lehet, ha 'elmegy' a vezetékes, az sem baj, ha fent van az ACRONIS. Talán az MS javítja valamikor.
Amit eddig próbáltam, az megy! Azt nem értem még, hogy akik meg épp kikapcsolni akarják, miért is...? :U
Még egyszer kösz! :R

(#9796) Geth válasza UserX (#9795) üzenetére


Geth
addikt

Talán az MS javítja valamikor.
A 3rd party drivereket, amihez semmi közük? Addig se álljál fél lábon :DDD

Azt nem értem még, hogy akik meg épp kikapcsolni akarják, miért is...?
- type 2 hypervisorral összeakadhat
- teljesítmény problémák
- tré driverek

(#9797) UserX válasza Geth (#9796) üzenetére


UserX
őstag

Köszi, elengedem! :) :R
Még a végén áttérek, arra, amit itt még kimondani sem szabad. L-el kezdődik... ;) :DD

(#9798) Geth válasza UserX (#9797) üzenetére


Geth
addikt

Belegondoltam ott mikre fogsz rácsodálkozni :DDD

(#9799) UserX válasza Geth (#9798) üzenetére


UserX
őstag

Köszi, hogy aggódsz, a fiam Gentoo-t használ, lenne kitől tanulni! ;) :DDD
Én már csak régimódi, idősödő boomer vagyok (találkoztam még a 3.1-el is), így marad a win. :DDD

(#9800) tomp


tomp
félisten

Kommunális jóság felrakva. Restart, megvártam a frissítés befejezését majd újabb restart.
Hirtelen 486-os szintre mentem vissza. 2perces boot idő. Programok 2-3perc alatt indultak el.
Vezérlőpult be sem töltött.
RAM használat furcsán alacsony volt. Mindig 5-6GB használattal indul a rendszer. Most max 4,1GB volt.
Nem töltötte be a teljes rendszer?
Újabb restart és helyreállt minden.
Nálam amúgy alapból be van kapcsolva ez a magelkülönítés.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.