Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) qqcqqc válasza AuraSync (#8245) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem etetem a trollt. :)
DE...
A linkeld leírásod alapján te vagy az., :)
És ezt nem bántásból írom.
Beír valaki egy problémával és jössz egy bulshittel.

(#8252) Rebelf válasza Rebelf (#8248) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Illetve a legnagyobb bajom, ha a pc-t készenléti/alvó állapotba teszem, nem ébred fel egér kattintásra. semmit nem csinál,nuku. biosba enablen van az usb wake up. mit kéne akkor a windowsba tevékenykedni?

Pyttawrx: köszi,ezt beállítottam.

(#8253) Pyttawrx válasza Rebelf (#8252) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nálam régebbi gépnél jött ki Lenovo mp91, ami ugyan tudta már az uefi-t, de ilyenkor ezt produkálta, ott legacy telepítéssel tudtam megoldani. Másképp nem tudtam, és a megfelelő topikokban sem volt megoldás, így ott ez maradt. Mellesleg mi konfig?

(#8254) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, a Windowsba ( Win11 ) mikor belépek az asztalra állandóan felugrik egy ablak mivel szeretném társítani ezt a programot, de semmilyen fajta exe-t vagy bármit nem ír felugrik majd eltűnik ez az ablak. Valaki tudna segíteni mi lehet a baj? :F Csináltam időközben egy rendszer visszaállítást is, de az se segített.

(#8255) janosibaja válasza Sanyi52 (#8249) üzenetére


janosibaja
őstag

Nem találtam még jobbat a VLC-nél.

(#8256) Geth válasza janosibaja (#8255) üzenetére


Geth
addikt

Aki keres, az talál :)

[ Szerkesztve ]

(#8257) janosibaja válasza Geth (#8256) üzenetére


janosibaja
őstag

Hmm. Alkalmasint kipróbálnám, de azt sem tudom, hogyan kell telepíteni... A magamfajta mezitlábas juzer számára mi ennek a legfontosabb előnye(i)?

(#8258) Xelo válasza janosibaja (#8257) üzenetére


Xelo
addikt

itt található a telepítője. én is jobban szeretem mint vlc-t, nagyon light program és lejátszik mindent is. az oldalon görgess le, assets alatt van 32 és 64bites telepítő is.

[ Szerkesztve ]

(#8259) janosibaja válasza Xelo (#8258) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi!

(#8260) Sanyi52 válasza Geth (#8256) üzenetére


Sanyi52
tag

Ez tényleg jó!

(#8261) petyusz851


petyusz851
tag

Közben a problémát sikeresen feltártam! Egy ismeretlen nevemen futó fálj okozta ami automatikusan indult a Windowssal automatikus indításnál letiltottam újraindítottam a gépet és megszűnt a jelenség! :))

(#8262) Peace


Peace
nagyúr

Valóban tudja natívan futtatni az android alkalmazásokat a Win 11? Tudok rajta játszani droid játékot PS4 kontrollerrel?

(#8263) Csorbi válasza Peace (#8262) üzenetére


Csorbi
addikt

(#8264) Peace válasza Csorbi (#8263) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor másképp teszem fel a kérdést. Játszott-e már bárki Windows 11-en Android játékkal PS4 kontrollert használva? Diablo Immortal miatt érdeklődöm előre, mert szeretném tv-n játszani kanapéról.

(#8265) Rebelf válasza Peace (#8264) üzenetére


Rebelf
aktív tag

"mert szeretném tv-n játszani kanapéról,kontrollert használva." igen, konzolnak hívják.

(#8266) Peace válasza Rebelf (#8265) üzenetére


Peace
nagyúr

Jól van, akkor elengedem, hogy értelmes választ kapjak a kérdésemre. :( Csak IOS-re és android-ra fog megjelenni a Diablo Immortals. Na mind1, azért köszi!

(#8267) qqcqqc válasza Peace (#8266) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez kell neked: [link]

(#8268) Peace válasza qqcqqc (#8267) üzenetére


Peace
nagyúr

Wow! Thx! :R

(#8269) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék helpet kérni olyan téren, mennyi stabil már a 11?
Game, driverek, filmezés, általános használat..

Lassan úgyis újra kell raknom az egész rendszert, gondoltam megpróbálkozok már a 11-el..
Vagy még hagyjam és menjen vissza a 10?
Thx :R

(#8270) Csorbi válasza Cobrusz (#8269) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha értesz hozzá, legalább driverezés szintjén és naprakészen tartani egy rendszert minden tekintetben, és tudod a BIOS-ban mit kell beállítani akkor atomstabil.
De kipróbálod, és megtapasztalod.

(#8271) Geth válasza Cobrusz (#8269) üzenetére


Geth
addikt

Semmi gond nincs vele.

(#8272) Sub-ZeRo válasza Sanyi52 (#8249) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

PotPlayer

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8273) hhgygy válasza Geth (#8271) üzenetére


hhgygy
senior tag

Inkább mondjuk úgy, hogy "nincs több gond vele, mint a Windows 10-zel.":R

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#8274) Geth válasza hhgygy (#8273) üzenetére


Geth
addikt

Sőt, ugyanannyi :)

(#8275) Peace válasza hhgygy (#8273) üzenetére


Peace
nagyúr

Én még mindig nem mertem felrakni. Szeretem a 10-est. Stabil és bevált. Egyedül a DirectStorage technológia miatt kacsintgatnék a 11-es irányába, de max videókártya csere alkalmával veszek majd új SSD-t a gépbe, úgyhogy ráér.

(#8276) Geth válasza Peace (#8266) üzenetére


Geth
addikt

Ez a probléma is megoldja önmagát, mostanában írták, hogy jön PC-re is.

(#8277) Spec válasza Geth (#8276) üzenetére


Spec
őstag

Őőő, miért a Win 11 nem PC op. rendszer? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8278) Csorbi válasza Spec (#8277) üzenetére


Csorbi
addikt

A DS egy új I/O API. Nem csak PC-re jön, hanem pl. xboxra is.

(#8279) Geth válasza Spec (#8277) üzenetére


Geth
addikt

De. És futni fog rajta az Immortals natívan. Ezért írtam azt amit.
(Lehet régebbi hszre is válaszolni :) )

(#8280) Ablakos


Ablakos
őstag

Hátha valaki használja a media player dlna funkciót. :U
Az a gondom, hogy az átviteli eszközre (Pioneer mini hifi ) küldött (csak zene) fájlok, nem akarnak egymás után lejátszódni. Mindig a next gombbal kell a következő listabeli fájlra lépni. Így lejátsza egyesével, de ez meg a nagy semmit ér. :(

(#8281) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok az a problémám, hogy ha le megy a gép alvó állapotba akkor ha visszakapcsolom csak a fő vincsesztert látja a többit nem! Valakinek valami ötlete?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#8282) jonnyjoker01 válasza Peace (#8266) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Június 2 nyílt béta PC-n is ;)

Szerk.: áh már más is írta, nem görgettem lejjebb, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#8283) janosibaja


janosibaja
őstag

Biztos hülye kérdés, de ha valaki segítene: a Chrome-ban guglizva nem a megszokott keresőfelület jön be, hanem csak angolul, s nem tudom az "Eszközökkel" magyarra szűkíteni a keresést. Hogy lehet ezt visszahozni? Köszi!

(#8284) pilipi válasza janosibaja (#8283) üzenetére


pilipi
aktív tag

(#8285) Peace


Peace
nagyúr

Auto HDR-ről meséltek kicsit játékoknál? Szuperül működik és magától átvált SDR-ről, ha a játék támogatja?

(#8286) Peace válasza Peace (#8285) üzenetére


Peace
nagyúr

Na most néztem youtube videót és ez olyan játékoknak ad HDR-t, ami eredetileg nem rendelkezik támogatással. De engem nem ez a része érdekelne. Windows 10-ben ugye bekapcsolva kell lennie folyamatosan a HDR kapcsolónak, ezáltal mindent HDR-ben mutat a Win. Win 11 tud ilyet, hogy SDR-ben megy és amikor HDR képes játékot indítok a tv-n, akkor automatikusan engedélyezi a HDR-t? Vagy itt is folyamatosan bekapcsolva kell lennie? :F

(#8287) Geth válasza Peace (#8285) üzenetére


Geth
addikt

Én a következőket szűrtem le, majd valaki kijavít:

HDR bekapcsolása után lehetőség csak az Auto HDR bekapcsolása.
A különbség egy HDR=on+AutoHDR=off és egy HDR=on+AutoHDR=on között, hogy előbbi csak egy statikus intenzitásértékkel igazítja az SDR tartalmat (meglepően sok esetben tré lesz a végeredmény és nem lesz tőle HDR), addig az utóbbi esetben a képet elemezve, dinamikusan (a képet elemezve) "keveri fel" az SDR tartalmat (esetenként pozitív, más esetekben negatív minőségérzet-változást produkálva).

Automatikus váltás nincs, nyilván egy eleve HDR tartalomhoz nem nyúl bekapcsolt állapotban sem, szóval az "Auto" nem erre vonatkozik.
Továbbra is úgy látom, hogy egyes játékok képesek HDR-be váltani akkor is, ha a Windows-ban egyáltalán nincs bekapcsolva, illetve van olyan játék ami tudja a HDR-t, de csak akkor ha eleve HDR-be váltasz előtte (így viselkedik pl. a youtube is a böngészőben).

Más: nekem mixelve vannak a monitorok, van egy HDR képes és egy másodlagos SDR monitorom. AMD-vel párosítva perpill választanom kell: vagy megy mindkét monitor SDR-ben, vagy csak az elsődleges megy, és akkor be tudom kapcsolni a HDR-t.
Utánaolvasva a mixelt szcenáriónak is mennie kéne, egyelőre lehet matatni HDR tartalom fogyasztás esetén :((( Más találkozott ilyennel és meg tudta "javítani"?

[ Szerkesztve ]

(#8288) Peace válasza Geth (#8287) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is találkoztam olyan játékkal, ami be tudta kapcsolni HDR-t akkor is, amikor Win-ben nem volt bekapcsolva. De max 1-2 ilyen volt.

(#8289) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Egy már nem használt (kuka) BT billentyűzetet szeretnék likvidálni a rendszerből, de az eltávolítás sikertelen üzenetet dobja.
Kínomban a regeditből töröltem,

de még mindig látszik a BT eszközök között a gépházban, és az Eszközök és nyomtatók részen is.
Hol kellene még törölni a cuccot?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#8290) #12732928


#12732928
törölt tag

sziasztok!

őskövület z68 deszka+2500k+hd6950-es gépre érdemes felhegeszteni a 11-est, vagy inkább ne is szenvedjek vele? :R

(#8291) King Unique válasza #12732928 (#8290) üzenetére


King Unique
titán

(#8292) #12732928 válasza King Unique (#8291) üzenetére


#12732928
törölt tag

thx a 3. linkért! :R

(#8293) tomp


tomp
félisten

Annak mi az oka, hogy ha kikapcsol a kijelző tétlenség miatt akkor vele együtt a gép hűtése is visszaáll alapra még teljes terhelés alatt is?
Amíg megy a kijelző, a hűtés is pörög szépen. Ha lecsukom akkor addig pörög a hűtés amennyi tétlenségi idő meg van adva a Windowsban. :DD

(#8294) Csorbi válasza tomp (#8293) üzenetére


Csorbi
addikt

Rossz/hibás/hiányzó energiagazdálkodási beállítás / rendszer (chipset) driver / nem Win11 kompatibilis hardver

(#8295) tomp válasza Csorbi (#8294) üzenetére


tomp
félisten

Gyári Win10 Pro volt rajta ami frissült Win11-re. Minden eleme kompatibilis vele, minden driver fent van. UEFI is friss.
Asus Expertbook B1 B1500

(#8296) csiribi


csiribi
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám volna, hogy több játék is fogja magát és kifagy, bezárja magát. Win11+Asus B450+ R5 2600 cpu mellett. Far Cry 6 pl pár perc játék után lefagy és összeomlik, majd az ubisoft hibejelentés küldője jön be. AC Valhalla alatt meg egyenesen hazavágja a gépet :D Csak egy restart gomb segít. Ha újra rakom, tiszta telepítésként, az aktiválása megmaradt ugye? Ugyanazon mail címmel lépek vissza. Vagy menyjen vissza a win10 :F

(#8297) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

hali!

Egy régi progit szerettem volna felrakni a napokban frissült win11-re. win10- alatt futott, fent volt, most nem indul, gondoltam újra rakom. nem indul a setup.
Én vagyok a rendszergazda, így is vagyok belépve.
Vírusirtó, idegen szoftver felügyelet kikapcsolása nem segít.
Hogy lehet megoldani a problémát?

Daemon tools-al emulált meghajtóról lenne telepítve.

(#8298) Zoz válasza -Gabesz- (#8297) üzenetére


Zoz
őstag

Egy ötlet: engedélyezni a beépített Rendszergazda fiókot, és abba belépve megpróbálni a telepítést.

(#8299) jonnyjoker01 válasza -Gabesz- (#8297) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ebben az eseteben a "rendszergazda" csak annyit jelent, hogy a te fiókodon felüli jogosultságú dolog tiltott meg valamit, nem konkrétan a rendszergazdai felhasználói csoportra gondol. Ha tippelnem kell akkor a Windows Defender nyúlkált bele a dolgokba, kikapcsolnám ideiglenesen pl. a SmartScreen-t az tud ilyet csinálni. Windows biztonság -> Alkalmazás- és böngészővezérlés -> Megbízhatóságalapú védelmi beállítások -> itt ideiglenesen elhúznám a csúszkákat.

Üdv. Johnny

(#8300) qqcqqc válasza -Gabesz- (#8297) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én előszőr Daemon Tools-t zárnám ki, mint hibafaktort. Win10 óta van natív iso mount, A 7zip meg kicsomagol minden image állományt.
A biztonsági központban kikapcsolhatod saját felelőségre az Inteligens alkalmazáskezelést, akkor nagy eséllyel felmegy a programod.
Az, hogy valamikor működött win10 alatt, az nem jelenti azt, hogy ott most is működne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.