Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) szabonagyur válasza --ka (#9100) üzenetére


szabonagyur
félisten

Menj rá, hogy indítás és akkor dob majd fel 4 opciót, nem az indítás előtt választható most már.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9102) --ka válasza szabonagyur (#9101) üzenetére


--ka
senior tag

Ezt nem próbáltam, mert nem volt kéznél üres pendrive és nem kockáztattam, csak rádugtam egyet! Köszönöm! :R :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9103) King Unique válasza Grande Ale (#9093) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ahol a nem támogatott PC-re történő telepítésre vonatkozóan már többször le lettek írva, linkelve itt a lehetőségek és amúgy is köztudott hogy megoldható. Ahol a legújabb 3.19-es Rufus esetén történt némi módosítás a 3.18-ashoz képest, de nyilván továbbra is működik és nem kell csak ezért a 3.18-asat használni. Na meg ugye a 3.19-estől már a Windows 11 22H2 verzió telepítésénél kötelező Microsoft-fiók létrehozását is lehet majd szkippelni.
Aztán ugye arról is volt szó itt pont nemrég ennél és ennél az esetnél, hogy egyelőre a nem támogatott hardverkonfigurációkra telepített Windows 11-nél is működik a Windows Update, kap frissítéseket.
Aztán ugyancsak nemrég arról is volt szó, hogy meglévő digitális licenccel beaktiválódik a Windows 10/11 adott kiadása (Home / Pro / egyéb) és nem kell újra megadni a termékkulcsot.
A "nem aktiválódik" kapcsán nem derült ki, hogy a termékkulcsnak megfelelő kiadás aktiválása történt-e, meg talán írta itt korábban valaki, hogy nála Windows 11 termékkulccsal a Windows 10 is aktiválódott.
Kérdezés előtt kis visszaolvasás és / vagy a topik keresőjének használata hasznos lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9104) Grande Ale válasza King Unique (#9103) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Wint11 home kulcsal nem ment a win 10 home.
Ezért kérdeztem, hogy vajon visszafelé váltásnal jó lesz-e, hogy automatán már aktiválódik, van- valakinek tapasztalata.
Megcsinálom rufussal, jó lesz az így.

(#9105) hhgygy válasza RetepNyaraB (#9087) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ha így kérdezed, a válasz egyértelműen az, hogy semmi értelme frissíteni, 2025-ig jó a 10-es.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#9106) hhgygy válasza hhgygy (#9105) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ez épp mai hír, videószerkesztésben nagyjából egy szinten van a két oprendszer

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#9107) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

TP-Link Archer C8 routerem usb portján lévő külső ssd-t sehogy sem tudom Win11 alatt elérni fájlkezelőben.
SMB protokol 1-re nem biztonságos ezért a win11 már nem tartalmazza hibát dob a hálózat tallózásnál.
Elérhetővé lehet ezt tenni a win11 alatt vagy router csere ami támogatja a SMB 2-t?

[ Szerkesztve ]

(#9108) Csorbi válasza Fox Mulder (#9107) üzenetére


Csorbi
addikt

Beállítható, de NAGYON nem ajánlott.

Az elavult router cseréje annál inkább ajánlott. :K
Sajnos a TP-Link konkrétan sz...rik bele, hogy implementálja a magasabb SMB verziókat a nem túl régi routereibe, holott már kb Vista óta léteznek.

(#9109) Fox Mulder válasza Csorbi (#9108) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

A poén az, hogy nem is tünteti fel a TP-Link az oldalukon, hogy az adott router melyik verziót használja.
Mindegy, ftp-n elérem max. majd a későbbiekben router csere. :R

(#9110) Csorbi válasza Fox Mulder (#9109) üzenetére


Csorbi
addikt

Ilyenkor mindig érdemes gyanakodni - ha full secure lenne a cucc, akkor azt mindig büszkén tüntetik fel....

(#9111) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Azt lehet tudni, hogy a 22H2 mikortól elérhető hivatalosan?

(#9112) Csorbi válasza Szellem. (#9111) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs hivatalos dátum, őszre ígérik. Ha valahol látsz hónapot, napot megjelölve, az spekuláció.

(#9113) etele1.0


etele1.0
tag

üdv
létezik, hogy a win 11 csak ezekkel amd procikkal működik? [link]
későbbiekben kaphat támogatást a többi is?

fullHDultra

(#9114) CirrMee válasza etele1.0 (#9113) üzenetére


CirrMee
addikt

Támogatott típusok listája: azok, amikkel mindenképpen működik. Kevered a csak és kizárólag ezekkel fogalmával.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#9115) etele1.0 válasza CirrMee (#9114) üzenetére


etele1.0
tag

és honnan tudhatom meg hogy melyikkel működik még?

fullHDultra

(#9116) CirrMee válasza etele1.0 (#9115) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha Win10 telepíthető, valamelyik módszerrel a Win11 is fel fog menni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#9117) --ka válasza CirrMee (#9116) üzenetére


--ka
senior tag

...és a hangsúly a valamelyik módszerrel-en van. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9118) etele1.0 válasza CirrMee (#9116) üzenetére


etele1.0
tag

köszi
a youtube-on van egy pár [link]

fullHDultra

(#9119) King Unique válasza etele1.0 (#9113) üzenetére


King Unique
titán

Nem mintha nem lett volna ebben a topikban is már számtalanszor leírva, hogy ha nem kompatibilis a hardverkonfiguráció, a CPU, attól még technikailag megoldható a Windows 11 clean install és a Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade egyaránt, ami nem újdonság... Vagyis ebből adódóan adott a kérdésre a logikus válasz, azaz nem, nyilván nem kizárólag csak azon CPU-k esetén működhet a Windows 11, amik a hivatalos listában fel vannak sorolva.

[ Szerkesztve ]

(#9120) etele1.0 válasza King Unique (#9119) üzenetére


etele1.0
tag

én kérek elnézést, hogy meg mertem kérdezni és hogy nem nézek be erre a topicra minden nap és elnézést hogy egy őskövület vagyok és eddig nem vetődött fel a win 11 kompatibilitás kérdés
még egyszer elnézést, hogy meg mertem kérdezni

fullHDultra

(#9121) King Unique válasza etele1.0 (#9120) üzenetére


King Unique
titán

Nem is feltétlen kell minden nap benézni ebbe a topikba és X ezer hozzászólást sem végigolvasni, azért van a topik keresője, + erre pl. a gúgli is megmondja a választ. ;)

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#9122) etele1.0 válasza King Unique (#9121) üzenetére


etele1.0
tag

még egyszer elnézést, hogy meg mertem kérdezni

fullHDultra

(#9129) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Kérlek titeket, hogy mellőzétek a személyeskedést!

(#9130) noxon


noxon
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy apróságban, de nekem fontos lenne.
A tálcán az órát el lehet tüntetni? Windows 10ben van lehetőség rá, de a win11ben eddig még nem találtam.

Köszönöm.

We live in a simulated world...

(#9131) vaakuum


vaakuum
addikt

win11 start gomb melletti ikonoknál hogyan lehet egyszerűen beállítani, hogy rákattintva rendszergazdaként indítsa a programot? Jobbklikkel csak a futtatást vagy az ikon törlést ajánlja fel. :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9132) #08299776 válasza vaakuum (#9131) üzenetére


#08299776
törölt tag

2x jobb klikk (2. a felbukkanó ikonra)...

[ Szerkesztve ]

(#9133) --ka válasza #08299776 (#9132) üzenetére


--ka
senior tag

...és tovább: Tulajdonságok/Parancsikon/Speciális/Futtatás rendszergazdaként

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9134) vaakuum válasza #08299776 (#9132) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez remek, hogy eddig véletlenül sem sikerült :DDD
Köszönöm! :R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9135) ciao


ciao
senior tag

Sziasztok!

A tegnapi update óta KB5015814 nem szól a pci-os hangkártyám, az eszközkezelő látja, hangkeverőben be tudom állítani kimeneti eszköznek, de nem szól. Az alaplapi rendben működik. [link] Szerint "Sound effect issue no longer causing games to stop" tök jó csak közben máshol meg bughalmazt csináltak. Találkozott valaki ezzel és van rá megoldása?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#9136) tomp válasza ciao (#9135) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a tegnapi frissítés után a DTS Audio Processing app nem múködött. Eszközkezelőben volt is egy eszköz leállított illesztővel "fw dump" üzenettel. Szerencsére aktív volt a driver visszaállítás gomb(pedig csak a microsoft havi csomagja ment fel...) így azonnal megjavult.
De lett egy sokkal bosszantóbb hiba is!
Eddig működött USB-ről az SSD TRIM. Update óta nem megy! :W

(#9137) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ha a Microsoft Teams feltételeit elfogadom,
csak úgy bárki zaklathat, vagy reklámokkal bombázhatnak?

(#9138) tibike8


tibike8
őstag

A tegnapi KB5015814 frissítés óta a start menün a jobb egér gombbal nem jön fel a menü explorer patcher mellett. Csak az asztali PC-n jött ez a hiba. A laptopon nem. A frissítés eltávolítása után megint van jobb egér menü...

De most néztem, hogy jött egy frissítés az explorer patcherre és most jó.

[ Szerkesztve ]

(#9139) King Unique válasza tomp (#9136) üzenetére


King Unique
titán

A TRIM ATA parancs és SATA-s csatlakozásnál értendő, USB-n max. SCSI UNMAP van, PCIe NVMe típusnál pedig a beépített Dataset Management deallocate.
Egyébként mi alapján van állítva, hogy nem működik, le lett tesztelve a leírásban lévő módon, a teszt 1. és 2 fázisának futtatása között a 20 másodperces várakozás és meghajtóoptimalizálás megtörtént?

(#9140) King Unique válasza tibike8 (#9138) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez nyilván az Explorer Patcher 3rd party program hibája miatt van, írja is a Change log. Akiknél nincsen telepítve ez a program, azoknál értelemszerűen nem jelentkezik ilyen probléma, meg azoknál se akik utólag frissítik a programot a legújabb verzióra.

"Fixed a bug that had the Start button context menu / Win-X menu / power user menu fail to display and potentially lock the shell on OS builds 22000.778+ and 22621+"

(#9141) Csorbi válasza ciao (#9135) üzenetére


Csorbi
addikt

Az általad linkelt oldalon nem szerepel még csak a "sound" szó sem.
Próbáld ki egy másik gépben a hangkártyát, illetve telepítsd újra.

(#9142) tomp válasza King Unique (#9139) üzenetére


tomp
félisten

Igen!
Eddig ilyen volt.
Update óta viszont ilyen.
Látható, hogy SCSI háttértárként megy azaz mennie kellene mivel az adapter tudja mint ahogyan eddig is ment. Tegnap csak véletlenül vettem észre. Kíváncsiságból ránéztem...
A windows beépített meghajtó optimalizálója pedig az USB-re kötött SSD-ket eleve merevlemezként ismeri fel így azt nem futtatom USB-s eszközökön.
Ezt a powershell parancsot attől függetlenül is lehet futtatni, hogy a grafikus program HDD-nek ismeri fel?
Ha igen akkor nem lenne gond, hogy nincs automatikus TRIM. Hetente egyszer lefuttatnám manuálisan aztán kész.

(#9143) King Unique válasza tomp (#9142) üzenetére


King Unique
titán

Aha, akkor az érdekes. Meg ha csak a havi CU telepítése után lett ez és nem történt illesztőprogram-frissítés is, vagy 3rd party program telepítése.
Az UASP csak feltétele az UNMAP működésének, ténylegesen akkor működik, ha az eszköz is támogatja firmware szinten (+ értelemszerűen az OS is).
USB-s csatlakozásnál lehetnek érdekességek, a Windows meghajtóoptimalizálója nem feltétlen szilárdtest-meghajtóként detektál minden egyes külső SSD-t (példa), bár itt nem derült ki, hogy esetedben csak a frissítés után, vagy már előtte is. Meg akár egy WinSAT disk teljesítményteszt után is változhat, valamint a futtatásnál eleve látszik a grafikus meghajtóoptimalizáló és a PowerShell módszernél is, hogy trimmelés vagy töredezettségmentesítés történik.

[ Szerkesztve ]

(#9144) tomp válasza King Unique (#9143) üzenetére


tomp
félisten

Már előtte is HDD-nek írta. Win10 is.
Vettem a bátorságot és rányomtam az optimalizálásra. 2mp alatt végig futott a "felszabadítás" és kész. Ezek szerint bár HDD-nek írja de tudja, hogy ez valójában SSD. Csak a grafikus felület nincs a helyzet magaslatán... :W
Azóta viszont magától is megy a TRIM. Azaz akárhányszor futtatom(a 20mp-es szünetekkel) a TRIM tesztet mindegyik sikeres. Ezek szerint az update hatására "lefulladt" a TRIM utasítás manuálisan kellett rávenni a rendszert, hogy csinálja.
kép

Volt "Intel System" update is de nem tegnap. Illetve az a frissítés nem kavarta meg a TRIM működést mert utána megnéztem és ment. Itt a CU update borította meg.

[ Szerkesztve ]

(#9145) King Unique válasza tomp (#9144) üzenetére


King Unique
titán

Ha egy WinSAT disk sebességteszt után sem változik, akkor ez ilyen, a linkelt példában is a Samsung T5 gyárilag készre szerelt külső SSD-t (H) szilárdtest-meghajtóként ismerte fel a meghajtóoptimalizáló, míg a külön vásárolt külső házba tett SSD-t (I) merevlemez-meghajtóként.

Tehát akkor csak átmeneti zavar volt és nyilván működik a TRIM illetve USB-n az UNMAP, szép is lenne ha egy CU telepítése után tartósan nem működne.

[ Szerkesztve ]

(#9146) tomp válasza King Unique (#9145) üzenetére


tomp
félisten

WinSAT disk futtatás után is maradt HDD. A lényeg, hogy csak grafikusan írja rosszul. Maga a program ha elindítom akkor SSD-ként kezeli ahogyan kell.
Ezt azért megoldhatná a Microsoft...

"szép is lenne ha egy CU telepítése után tartósan nem működne"
Szép lenne valóban de én nem lepődnék meg...

(#9147) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Windows update

(#9148) Csorbi


Csorbi
addikt

#9147 bobalazs
Azért erre a szintre ne süllyedjünk már le. :(

[ Szerkesztve ]

(#9149) CirrMee válasza bobalazs (#9147) üzenetére


CirrMee
addikt

Múltkor nekem is valamelyik frissítésnél fekete képernyővel indult, miután végzett a frissítéssel . Ctrl+Alt+Del működött, feladatkezelőből indítottam egy explorer.exe -t, aztán magához is tért. Egy héten belül még három családi gép is sikerrel megkapta... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#9150) bobalazs válasza CirrMee (#9149) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nyomtam egy resetet. utána jól indult. Csak ugye bosszantó, mert ez a második ilyen eset.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.