Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,

Tovább lehet vinni a win10es licenset 11re?
Ha most win10 van a gépen, ezt leformázom majd felpattintok egy win11et akkor élni fog még a licensz vagy újat kell vennem?
:R

(#8952) King Unique válasza Rick3D (#8951) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég lett itt újra elmagyarázva, hogy nyilván igen, ami a Microsoft weboldalán is világosan le van írva a gyakran ismételt kérdéseknél. :B

(#8953) Rick3D válasza King Unique (#8952) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszönöm :R :R és bocsánat az ismétlésért.
Akkor csak nálam nincs összefoglaló?

(#8954) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Egy régebbi notebookra esélyesen feltelepíthető a Windows 11?

3. generációs Ivy Bridge processzor csücsül a konfigurációban.

A Windows 10 Gépházon belül a Windows Update résznél azt írja, hogy "Ez a számítógép jelenleg nem felel meg a Windows 11 futtatásához szükséges minimális rendszerkövetelményeknek".

Ezek szerint egyáltalán nem lehetséges?

(#8955) Runner_fxr válasza King Unique (#8949) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm a segítséget! A driver megoldotta a problémát.

(#8956) King Unique válasza Dhampir (#8954) üzenetére


King Unique
titán

Trükközéssel fel lehet telepíteni, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#8957) Dhampir válasza King Unique (#8956) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, elolvasom! :R

(#8958) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok.
Másnál is előfordul, hogy a start menüben a kikapcsológombra néha 2x kell rányomni? Elsőre néha nem történik semmi. :))

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8959) savior válasza RoryBreaker (#8958) üzenetére


savior
őstag

Igen.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8960) RoryBreaker válasza savior (#8959) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi! Végülis ez legyen a legnagyobb bajom vele :D

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8961) savior válasza RoryBreaker (#8960) üzenetére


savior
őstag

Nekem pc-n és laptopon is van ez a dolog.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8962) janosibaja válasza RoryBreaker (#8958) üzenetére


janosibaja
őstag

Állandóan ez van, a fene egye meg.

(#8963) Geth válasza RoryBreaker (#8958) üzenetére


Geth
addikt

Itt egyik rendszeren sem :U

(#8964) RoryBreaker válasza savior (#8961) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Ja, nekem is. Van itt kb 16 db laptop és asztali gép vegyesen. Mindegyiken megvan a jelenség...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#8965) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Megcsináltam ezeket a beállításszerkesztő (regedit) műveleteket:

A Microsoft támogatási oldala alapján:

A Windows 11 telepítésének egyéb módjai (nem ajánlott)

Videó alapján:

How to Install Windows 11 on Unsupported CPU & TPM 1.2

Ellenben amikor Windows 10 alól elindítottam volna a Windows 11 telepítését, mégis kiírt egy fenyegető szöveget is a telepítő, miszerint többé nem fog a gép támogatást, frissítéseket kapni.

Ez most komolyan veendő vagy pusztán ijesztgetés? :F

Ettől függetlenül lehet telepíteni és várhatóan frissítést is fog kapni a jövőben vagy inkább ne legyen telepítve a Windows 11? :F

[ Szerkesztve ]

(#8966) Geth válasza Dhampir (#8965) üzenetére


Geth
addikt

Max. a build upgrade-eket manuálisan telepíted a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#8967) Dhampir válasza Geth (#8966) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm! :R

Akkor inkább elengedem ezen a régi gépen a Windows 11-et, mert fontos a stabilitás.

[ Szerkesztve ]

(#8968) King Unique válasza Dhampir (#8965) üzenetére


King Unique
titán

Az nem meglepő és nem újdonság, ha a Windows 11 telepítője in-place upgrade esetén felhívja a kedves felhasználó figyelmét arra, sőt akár telepítés után figyelmeztető üzenetet helyez el az asztalon, hogy ha nem támogatott hardverkonfigurációra telepíti, akkor annak lehetnek hátulütői és csak saját felelősségre javasolt. Meg ugye az előző válaszban is az lett írva, hogy trükközéssel lehet csak megoldani ez esetben a telepítést, vagyis megkerülve a követelményeket és az azok teljesítésének hiánya miatti tiltást.

Eredetileg arról volt szó, hogy a nem támogatott hardverkonfigurációkon nem kap frissítéseket a Windows 11, de aztán végül mégis kapott, ami jelenleg is így működik. Aztán hogy a jövőben ez változik-e esetleg, meg pl. az idén érkező 22H2 funkciófrissítés is települ-e a Windows Update-en keresztül mint most a havi kumulatív frissítések, az passz. Viszont ha már eddig is engedett a Microsoft és mind a telepítés mind a frissítés működik a nem támogatott PC-ken, akkor ez vsz a jövőben is megmarad, meg ugye az is a cél, hogy minél többen váltsanak és használjanak Windows 11-et.

Egyébként régi és új PC-n egyaránt használható még a Windows 10 is, volt már erről szó itt, meg hogy nem kötelező jelenleg Windows 11-re váltani, 2025-ig támogatottak a Windows 10 általános kiadásai.

[ Szerkesztve ]

(#8969) nokiauser válasza Dhampir (#8967) üzenetére


nokiauser
aktív tag

A megfelelő asztali gépeim mellett egy C2D laptopra is telepítettem W11-et (külön vinyóra insider preview-t is), teljesen stabil és rendszeresen kap frissítéseket.

(#8970) makoj30


makoj30
aktív tag

W10 alatt nem látom itt ezeket a rejtett dolgokat. A gépembe van egy usb-s belső kártyaolvasó amin van usb 2.0 és 3.0 is. Lehet hogy azt írja ki?

Legfrisebb W11 Build van fent. Aláírásomban látható.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8971) svgyula válasza makoj30 (#8970) üzenetére


svgyula
addikt

Most néztem meg ugyanezt az ablakot. Nekem is van belső USB, plusz kártya első-hátsó kivezetéssel, x-db eszköz. DE! nekem csak a valós eszközöket jeleníti meg. Nálam 1db ami hasonló az pedig DVD író amire olyat ít mint nálad. Tehát valami nem ok ott. Meg kellene nézni egyenként milyen meghajtókról is van szó? Esetleg küldő HDD/SSD? Azt lehet megjegyzi ha sokáig van használva.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8972) makoj30 válasza svgyula (#8971) üzenetére


makoj30
aktív tag

A gépemben van egy SSD meg egy HDD+az emlitett kártyaolvasó. Gondolom az lesz a ludas

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8973) nokiauser válasza makoj30 (#8970) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Ezek alighanem a meghajtóidon lévő rejtett partíciók.

(#8974) makoj30 válasza nokiauser (#8973) üzenetére


makoj30
aktív tag

És hogy tudnám eltüntetni,és W10 alatt miért nem látom őket?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8975) nokiauser válasza makoj30 (#8974) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Érdekes, nálam csak akkor látszanak, ha a speciális nézet be van pipálva.

(#8976) svgyula válasza makoj30 (#8974) üzenetére


svgyula
addikt

Nem lehet, hogy több telepítésen vagy túl és nem törölted az akkori rendszernek fenntartott ilyen-olyan kis partíciókat? Nézd meg egy külső lemezkezelővel, pl partitio magic
Nincs kizárva az sem, hogy a HDD formázáskor még létrehozott pár partíciót a lemezen. Arra azért figyelj, hogy a win egységét ne töröld le mert akkor telepíthetsz újra......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8977) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
korábban már írtam róla, és reméltem, hogy majd az aktuálisan érkező frissítések helyreteszik, de nem történt változás: a Lemezkarbantartó nálam továbbra sem törli a felesleges rendszerfájlokat. Hetek óta mutat egy 2,29 GB méretű Windows Update-et, és bár látszólag lefut a karbantartás, a végén semmi változás, ez ugyanúgy ott van, ha elindítom a Lemezkarbantartót.
Van elég helyem a lemezen, szóval nem arra kérek megoldást, hogy milyen más módszerrel lehet eltávolítani a felesleges rendszerfájlokat. A kérdés inkább az, hogy miért van ez, másnál is van-e, és hogy miként lehetne a Lemezkarbantartót rábírni, hogy újra rendesen működjön, ahogy éveken át tette?
Amúgy 64 bites Win 11 Pro, 22000.739-s build, folyamatosan naprakészen tartva, és ezt az egy apróságot kivéve tökéletesen működik.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8978) King Unique válasza kezo0 (#8977) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkarbantató eleve egy legacy tool, az nálam már Windows 10 alatt sem feltétlen törölte minden esetben teljes egészében az ideiglenes fájlokat, ellenben a gépházban a Tárterületsegéd igen, érdemes az utóbbit is kipróbálni, sőt annak működése automatizálható is.

(#8979) makoj30 válasza svgyula (#8976) üzenetére


makoj30
aktív tag

Én itt nem látok semmi szokatlant.

W10-11 telepítéskor használni szoktam a Diskpart-ot és azzal törlöm le a rendszer SSD-t

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8980) ETOM válasza makoj30 (#8970) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem akkor csinálta ezt mikor discordot elindítottam. És annyi ilyet hozott létre töredezettségmentesítőbe ahány microsoft store-s játékom volt telepítve.
De most pl. már nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#8981) makoj30 válasza ETOM (#8980) üzenetére


makoj30
aktív tag

Nálam se Discord,se MS Xbox játék nincs felrakva.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8982) robertka


robertka
tag

Találkozott már itt valaki egér akadozással? Most váltottam win 11-re teljesen új telepítés és eredeti. Normál usb egérrel azt tapasztalom hogy kb 0,5-1 óránként de változó hogy mikor lefagy az egér kb 3mp-re és addig nem tudom mozgatni, megáll a kurzor majd újra múködik mint ha semmi nem történne. Nem figyeltem meg semmi kiváltó okott pl processzor használat vagy adatforgalom. Külföldi oldalakon láttam ilyet próbáltam frissíteni a driverét az egérnek de nem oldalotta meg, Érdekes hogy van egy másik sztikkes egerm és azzal is tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#8983) svgyula válasza makoj30 (#8979) üzenetére


svgyula
addikt

Pedig ott van 4db! Látszólag nem adott hozzá betű jelet de a lemezen azokat különálló partícióknak látja a rendszer!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8984) Dhampir


Dhampir
félisten

(#8968) King Unique

Értem és köszönöm. Természetesen a Windows 10 eddig is alap volt, az fut két régi laptopon is évek óta problémamentesen a gyári rendszeres frissítésekkel.

Azt tudom, hogy támogatott, de már a Windows 11 kiadásé a jövő, szeretem mindig a korszerű, naprakész dolgokat használni.

(#8969) nokiauser

Ah, köszönöm, ez jó hír.

Egyelőre biztos ami biztos alapon, frissen és ropogósan újratelepítettem a Windows 10-et, ám lehet, hogy az ósdi hardverek lassacskán kipusztulnak alóla, majd kiderül. Jobban örülnék már a Windows 11-nek, az a jövő.

(#8985) kezo0 válasza King Unique (#8978) üzenetére


kezo0
addikt

Az ugyanúgy lefut, aztán ugyanúgy nem tűnik el az a bizonyos Windows Update-állomány...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8986) King Unique válasza kezo0 (#8985) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a Windows Update szolgáltatás ideiglenes leállítása / leállítása után lehet manuálisan / manuálisan is törölni, lásd az alábbi útmutatót.

How to Delete All Downloaded Windows Update Files

Vagy nem piszkálni és hagyni ahogyan van, aztán majd a következő kumulatív frissítés telepítése után újrapróbálni, meg amúgy sem lehet létszükséget a "Van elég helyem a lemezen" kijelentés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#8987) kezo0 válasza King Unique (#8986) üzenetére


kezo0
addikt

Tényleg van elég hely, szóval nem a törlés lenne a lényeg, hanem csak simán bosszant, hogy egy funkció nem működik rendesen. Viszont már legalább két kumulatív update sem tette rendbe, úgyhogy lehet, hogy a 22H2-t kéne megvárni hozzá – ahhoz meg nem tudom, lesz-e türelmem. :)
Ami furcsa, hogy az egész SoftwareDistribution mappában nincs megközelítőleg sem 2,3 GB-nyi adatmennyiség, szóval én nem tudom, hogy a Lemezkarbantartó és a Tárterületsegéd is honnan veszi ezt a számot…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8988) makoj30 válasza svgyula (#8983) üzenetére


makoj30
aktív tag

Azok mindenkinél ott vannak. A töredezettség mentesitőnèl jóval többet mutat.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8989) kezo0 válasza kezo0 (#8987) üzenetére


kezo0
addikt

Na, a SoftwareDistribution/Download mappából törölve az a kb. 198 MB, ami ott volt, de utána természetesen semmi változás: mind a Lemezkarbantartó, mind a Tárterületsegéd ugyanúgy mutatja azt a 2,3 GB-os törölhető WU adatmennyiséget... De akkor ez hol van fizikailag a meghajtón? Lehet, hogy nincs is, csak a Windows valahonnan beolvassa ezt a számot, ahol beragadt az infó?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8990) makoj30


makoj30
aktív tag

A Ventoy szoktam használni,azzal rakom fel a W11-et+a Bypass.REG. Lehet ez a baja? W10 alatt nem mutatja azokat.

Fentebbi képen van egy 622MB rejtett GPT partició,másoknál is annyi?

A sokat írt kártyaolvasó: [link]

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#8991) Krystal_s válasza kezo0 (#8989) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nézd meg pl TreeSize-al, hogy mi mennyi helyet foglal.

(#8992) kezo0 válasza Krystal_s (#8991) üzenetére


kezo0
addikt

Gondoltam rá, de honnan fogom tudni, hogy melyek a törölhető Windows Update-állományok? Gondolom, az a 2,3 GB az nem 1 db file.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#8993) svgyula válasza makoj30 (#8988) üzenetére


svgyula
addikt

Szerinted! Nálam 1db SSD 2db HDD(mindegyik több partícióval) és még sincs ennyi......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8994) Tense


Tense
őstag

Sziasztok, van egy asztali hangszóróm, ami hibátlanul szólt az alaplapi 3.5 jack kimenetre csatlakozva, de egyszer csak megszűnt szólni, de elől a ház elejében lévő kimenet az meg működik, szerintetek hol lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

(#8995) Pyttawrx válasza Tense (#8994) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Beállítás pl a hangszóró kimenet átállt hdmi-re, vagy vmi frissírés driver

[ Szerkesztve ]

(#8996) Tense válasza Pyttawrx (#8995) üzenetére


Tense
őstag

Már mindenhol kerestem a problémát, körülbelül 2 hónapja így van. Ha kiválasztottam a Realtek hangszórók kimenetet, akkor eddig szólt az alaplapra integrált kimenetről is, most csak elől hajlandó, és a tulajdonságainál is csak az előlapi 3.5 jacket látja. de nem akarom offolni a topicot, mert lehet ez nem a windows hibája.

[ Szerkesztve ]

(#8997) Pyttawrx válasza Tense (#8996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez driver hiba lesz szerintem, gyere át ide:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8998) Tense válasza Pyttawrx (#8997) üzenetére


Tense
őstag

:R :R :R

(#8999) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Mostanában Windows 11 alatt ha letöltök az Edge böngészőben egy fájlt, akkor ez jelenik meg ott ahová letöltöm:

Letölti a fájlt, de megjelenik egy Nincs Ellenőrizve is. Ez miért van és mit lehet kezdeni vele?
Köszönöm.

(#9000) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tálca ikonjait hogy tudom beállítani, hogy minden megjelenjen, ne használjon rejtett ikonokat? Keresgéltem a tálcabeállításokban, de nem nagyon találtam, melyik beállítás szolgál e célra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.