Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Armagedown válasza SunMount3r (#9390) üzenetére


Armagedown
őstag

ha nem próbáltad ki, mégis honnan ismered?
Nincs semmi gond a K-Lite codec packel, nyugodtan lehet telepíteni, már csak azért is, hogy rájöjjél, hogy nem kell tőle félni.
Nézd meg, hopy mit tartalmaz(contents link) , vagy a changelogot és tanulj belőle.
CsaK egy rossz beidegződés, hogy egycodec pack csak rossz lehet, igazából ez nem is az, hacsak nem a full verziót telepíted, mivel a többiben nincs vfw codec.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9402) SunMount3r válasza Armagedown (#9401) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, inkább te írsz read-only módban. Írtam, hogy a linkelt Topic összefoglalója tartalmaz már egy tökéletes megoldást (MPC-BE és MPC Video Renderer) , ami 4K HDR-el bezárólag mindent (is) megeszik (de ha nem kell HDR, akkor a sima MPC-BE, vagy akár az MPCHC is elég magában), ezen kívül nem kell SEMMI más. Főleg nem egy ilyen kodek pakk, ami teletelepítgeti a gépet és a registry-t is a felesleges cuccaival.

(#9403) SunMount3r válasza SunMount3r (#9402) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

read-only: write-only.

(#9404) Vistaboy válasza SunMount3r (#9387) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, köszi a választ, akkor ott is megkérdem. Ami a hangot illeti, alapértelmezettként volt kiválasztva a Windowson belül a DAC, de a Médialejátszóban nem volt menü, ahol lehetett volna állítani a hang kimenetét. Egyedül a Windows Media Playerben találtam beállításokat, de ott is jó volt kiválasztva a kimenet.

Amúgy nálam is MPC-HC van csak, nincs kodec-pakk telepítve már jó ideje. A VGA pedig egy AMD Radeon RX 6900 XT Phantom Gaming D 16GB OC. Érdekes egyébként, hogy korábban sem a GTX 1080Ti, de még a GT 710 sem csinált ilyet, csak AMD-n jön elő.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9405) gregory91 válasza PunkZoli (#9378) üzenetére


gregory91
senior tag

Az ilyen fajta kodekpakkok nincsenek felkészítve a eltávolításukra,mert mikor eltávolítják őket, szét barmolták a wmplayert. Nem egyszer telepítettem újra rendszert emiatt.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#9406) Armagedown válasza gregory91 (#9405) üzenetére


Armagedown
őstag

De, fel vannak készítve az eltávolításra is.
Valami nagyon régi, gagyi pack lehetett, amit telepítettél, nem mostani.
A K-Lite codec pack nekem több, mint 10 éve hibamentesen tezsi a dolgát.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9407) Geth válasza Armagedown (#9406) üzenetére


Geth
addikt

És mi a dolga?

(#9408) Csandi válasza Csandi (#9393) üzenetére


Csandi
őstag

Nem oldódott meg. Visszarakok egy 10-et aztán meglátjuk :D

(#9409) gregory91 válasza Armagedown (#9406) üzenetére


gregory91
senior tag

Ace mega codec pack illetve a K-lite mega codec pack is.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#9410) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok! Az időjárás jelzésnél megoldható valahogyan ez a "napos, esős, ködös" kiírás a hőmérsékleti érték alatt vagy mellett jelenjen meg? Most csak akkor jelenik meg ha az egeret az ikon felé viszem. Ez így elég bugyuta megoldás. :F

(#9411) scorpy02 válasza scorpy02 (#9410) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Megoldódott. :)

(#9412) Geth válasza scorpy02 (#9410) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom itt a sárga bogyó = napos (tehát már ott van az érték mellett), de tooltipbe csak szöveg lehet.
Csodálkoznék, ha ezt lehetne állítani.

(#9413) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
A Win 11 indításnál mindig a fájlkezelő is indul .Google keresés alapján próbáltam megoldani ,de nem sikerült .Valami ötlet ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#9414) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Kis "hiba", de azért zavar: Ha kilépek egy játékból, akkor rögtön a HD Sentinel főképernyője "fogad". Természetesen fut játék alatt a háttérben, de csak a háttérben, tehát még az ablaka sincs megnyitva. Ez vajon a HD Sentinel "hibája" lehet, vagy a Windows-é?
HD Sentinel: 5.70 Pro, telepített verzió. Windows-on meg minden frissítés fent van.

(#9415) Zoz válasza SunMount3r (#9414) üzenetére


Zoz
őstag

HD Sentinel-ből 6.01 az aktuális verzió. 6.00-ás kiadásnál volt említve, hogy "Windows 11 rendszerrel kapcsolatos változtatások".

(#9416) Csorbi válasza Zoz (#9415) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez sajna 6.01-nél is így van. Új bétát meg nem látok (vagy jól el van dugva).

(#9417) Zoz válasza Csorbi (#9416) üzenetére


Zoz
őstag

Rögtön a főoldalon írja, hogy 6.01.4 :)

(#9418) Csorbi válasza Zoz (#9417) üzenetére


Csorbi
addikt

A főoldal (nekem) ez: [link] Itt nincs.
Letöltéseknél nincs, alul a bétában sem. [link]
Hol keressem még? :F

(#9419) Zoz válasza Csorbi (#9418) üzenetére


Zoz
őstag

Ha átváltasz angolra, akkor ott van :)

(#9420) tomp válasza Csorbi (#9418) üzenetére


tomp
félisten

Állítsd át angolra a főoldalt és máris ott lesz az új béta verzió. Valamiért a magyarra nem került fel.

(#9421) Csorbi válasza Zoz (#9419) üzenetére


Csorbi
addikt

Szuper, köszi, ezt azért nem gondoltam volna :D

(#9422) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Szóval, érkezni fog majd Kínából egy kis mini pc, ami egy előretelepített Win 10-el érkezik.
A tervem az, hogy azonnal, tiszta telepítéssel felraknám a Win 11-et. Elvileg mindenben megfelel a Win 11 követelményeknek. ( proci Rysen 5 5600U, 16 GB RAM, 512 GB SSD)
Néztem egy termékismertető videót erről a cuccról [link] , és abban azt látom( 20.50-től), hogy gyárilag már 3 partícióra osztották fel az SSD-t.

Én viszont a tiszta telepítés után, a teljes merevlemezt egyben szeretném használni, nincs szükségem ilyen feldarabolásra.
Szóval a kérdésem az, hogy annyi elég lesz e, hogy a telepítés során, amikor a "Hová szeretnéd telepíteni a Windowst" részhez érek, akkor ott az összes látható, létező partíciót egyesével törlöm? Utána elvileg egy 512 GB-t méretű, egyetlen szabad partíciót kellene látnom, amit kijelölve azután, folytatnám tovább a telepítést.
Igazából azért is érdekelne ez, hogy az ilyen, már gyárilag elvégzett felosztás során, mókolhatnak e a gyártók olyasmit, ami esetleg megakadályozza az általam elképzelt partíciók törlését, egyesítését?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#9423) Zoz válasza pendre54 (#9422) üzenetére


Zoz
őstag

Törölj mindent, aztán a szabad helyet add meg telepítési célnak.

(#9424) King Unique válasza pendre54 (#9422) üzenetére


King Unique
titán

Eleve több partíció lesz BIOS/MBR és UEFI/GPT bootolási mód szerint telepítve egyaránt, kizárólag csak 1 db partíció max. a mesében van. :))
A mellékelt screenshoton lévő állapot, a C melletti 2 db nagy méretű üres partíció miértje nem világos... Windows 10/11-gyel előtelepített PC-knél pl. a gyártó recovery partíciója lehet az extra, amiből 1:1-ben visszaállítható a gyári alapállapot.
A partíciók egyesítéséhez nem feltétlen kell a Windows újratelepítése, normál esetben elég törölni azt a 2 db partíciót ha nincsen rajtuk semmilyen fontos adat, majd utána a C-t kiterjeszteni a létrejött nem lefoglalt területre.
Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a mini PC és megfelel a követelményeknek, akkor adott a Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade lehetősége is, lásd egy másik válaszban leírtakat.
A Windows 11 tiszta telepítés előtt 0. lépésként célszerű lehet egy rendszermentést készíteni és akkor legalább lesz egy másolat a gyári állapotról, hátha később esetleg szükség lehet rá.
Ha a Windows 11 "tiszta telepítése" a cél, akkor azt lehetőleg pl. ezen útmutató alapján kellene csinálni, törölve a már meglévő partíciókat és utána a létrejött szabad területet megadva telepítési célként majd tovább, valamint lehetőleg UEFI bootolási mód szerint, ha UEFI-s a mini PC.
A Windows 11 tiszta telepítésnél eleve 3-4 db partíció lesz összesen BIOS/MBR / UEFI/GPT bootolási mód szerinti telepítéstől függően, de a "fő" partíció nyilván csak 1 db és nem a mellékelt screenshoton lévő állapot lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9425) bon válasza pendre54 (#9422) üzenetére


bon
őstag

Azért merész vagy, nem félsz, hogy valami hamisítvány érkezik a megrendelthez képpest?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9426) pendre54 válasza King Unique (#9424) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a válaszokat. Az, hogy "a C melletti 2 db nagy méretű üres partíció miértje nem világos...", az nekem sem, egyszerűen a kínaiak így döntöttek, oszt jónapot.
Tudom, hogy közvetlenül is lehetne frissíteni Win 10-ről, Win 11-re, de egy másik, erről a cuccról készült tesztnél, erősen javasolták a tiszta telepítést lévén, hogy nem tudható, hogy a kínaiak esetleg milyen rejtett, akár kémprogramokat mókoltak a gyári Win-el együtt.
Azzal is tisztában vagyok, hogy a tiszta telepítés után több partíció is létre fog jönnni, de én pusztán csak arra voltam kíváncsi, hogy a telepítés azon szakaszában, amiről írtam, ott elegendő e, a gyárilag létrehozottak egyesével való törlése, de akkor ezek szerint igen.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#9427) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Rengeteget olvastam a probléma megoldása érdekében, google és én nagyon jó barátok vagyunk mégsem tudtam megoldani ezért fordulok hozzátok: a hétvégén a gépem frissítés leállítás után nem megfelelően állt le, aztán másnak mikor kapcsolnám be el sem jutok a Windows logoig, BIOS betölt és amikor jönne a logó ott még a monitor is kikapcsol és csókolom. Próbáltam már a helyreállítást, legutóbbi frissítések eltávolítása, minőségi frissítés eltávolítása, visszaállítás egy megadott időpontra, parancsssorbol is megpróbáltam helyrehozni a dolgokat de a legtöbb amit elértem, hogy csökkentett módban be tudtam lépni. Mit tudok szerintetek tenni ez ügyben, hogy ne kelljen újra telepíteni mindent? :R :F

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#9428) Geth válasza pendre54 (#9426) üzenetére


Geth
addikt

Ha biztosra mész, akkor a partíciók egyesével törlése helyett diskpart-ban (shift+f10) select disk=?, clean, convert gpt, exit és mehet a telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#9429) svgyula válasza pengegyerek (#9427) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha kikapcsol a monitor akkor biztosan valami más is van a dolog mögött. Van a gépeden valami tuningolva, a BIOS-ban volt módosítás? Kezd ott! Nézd meg mi van beállítva pl alap VGA-nak. Van-e valamilyen RAID mókolás?
Próbálj csinálni egy BIOS resetet és csak azokat a részeket állítsd be ami elsőre nagyon fontos!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9430) pengegyerek válasza svgyula (#9429) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Szia.
Nem mokoltam semmit a biosban, alap beállítások vannak, az iGp le van tiltva. UEFI gép Windows boot manager van beállítva bootolashoz. Raid nincs, achi sata SSD és 2 hdd ami a gépben van illetve egy dvd író

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#9431) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Van egy darab alkalmazásom, ami nem látja a network share-t. Mindegy, hogy Adminként indítom, vagy simán, nem tudok menteni a szerveremre (korábbi verziókkal működött). Minden más alkalmazás hibátlanul működik.
Mi lehet ilyenkor a teendő?

https://utdetailing.hu/

(#9432) SunMount3r válasza tibcsi0407 (#9431) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen network share-t és hol nem lát? A Windows-os PC-den? SMB az a "network share"? A Windows tulajdonságokban lehet próbálkozni az SMB v1.0 bekapcsolásával. Vagy ha az alkalmazásban van ilyen, akkor ott keresni SMB verziókra vonatkozó beállításokat. Persze ez csak tipp.

(#9433) tibcsi0407 válasza SunMount3r (#9432) üzenetére


tibcsi0407
félisten

SMB, igen. Egy Windows Server 2016 Standard, a meghajtók adminként vannak felcsatolva, minden más alkalmazásom hibátlanul működik, tud rá írni-olvasni.
Ebben az alkalmazásban nincs ilyesmi, ez egy tervezőprogram. Korábban simán a tallózásnál látta a Z meghajtót ( ez a felcsatolt share neve), de már nem.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#9434) svgyula válasza tibcsi0407 (#9433) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Megnézted a vezérlőpult-hálózati és megosztási központ-speciális megosztási beállítások. Ezt lehet a rendszerfrissítés alapra állította. Valamint nézd meg, hogy annak a programnak a windows tűzfalnál milyen engedély van megadva. Ott is simán lehet tiltáson.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9435) svgyula válasza pengegyerek (#9430) üzenetére


svgyula
addikt

Próbáltad másik VGA kimeneten? Ott sem működik? Vagy az egész gép lekapcsol? Mert akkor inkább hűtési és vagy tápellátási gond is lehet ami nem kapcsolható a telepítés/frissítéshez csak szerencsétlen egybeesés.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9436) malor válasza pengegyerek (#9427) üzenetére


malor
aktív tag

Gondolom a kikapcsol a monitor alatt azt érted, hogy "sötét képernyő" lesz. Ha csökkentett módban elindul a rendszer, akkor "olyan nagy baj" nem lehet. Régebbi videókártya driver nem akart frissülni véletlenül? Az be tud "akadni" és képes "sötét képernyőt" okozni, ha valamiért nem jön ki a Win-nel. Olyankor csökkentett módban érdemes a drivert letörölni, aztán újraindítani. Ha nem ilyesmiről van szó, akkor esetleg WIN telepítést indítani, de "rátelepítést" a fájlok megőrzésével, nem teljes újratelepítést (szintén csökkentett módból).

[ Szerkesztve ]

(#9437) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! nem rég lett új gép épitve ami win 11 el lett feltelepitve.
Alaplap (B460) oldaláról le lett töltve a hang driver ami működik is hisz már hangot ad, viszont az istenért se birom elő hozni az alkalmazását ahol vannak a beállitásai, próbáltam ujra telepiteni a programot,windowst de semmi se segit. eddig nem találkoztam ilyen hibával. valaki tud esetleg megoldást?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#9438) Csorbi válasza Cry0 (#9437) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a nagyon alap realtek drivert adja hozzá a gyártó, akkor a Windows majd magától leszedi (vagy leszeded) a realtek audio manager appot az áruházból hozzá. Ha írsz pontos alaplap típust akkor pontosabban tudnánk segíteni.

(#9439) Cry0 válasza Csorbi (#9438) üzenetére


Cry0
őstag

MAG B460 TOMAHAWK

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#9440) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
A win intézőben az Ez a gép (régen sajátgép) ablakban, a mappa nézetnél szeretném elrejteni a Képek-Zene-Videók-3D mappát, [kép]
Windows 10 topikban kaptam egy linket, ami tökéletesen működik win 10-en, de win 11-en nem merem használni.
Tudnátok segíteni?

(^)(>.<)(^)

(#9441) King Unique válasza vacs (#9440) üzenetére


King Unique
titán

Miben, alkalmazzuk helyetted a leírásban lévő registry módosításokat, amik ha a Windows 10-nél működnek akkor jó eséllyel az eleve nagyon hasonló Windows 11-nél is fognak? :))
Már ha a fájlkezelőben a mappák csoport összecsukása nem opció, mert nem világos mi értelme ennek a szelektív mappagyomlálásnak, még a navigációs panelen esetleg (vagy ott sem), na de az előbbi helyen... :F
A "nem merem használni" esetére adott a rendszer-visszaállítás használata, valamint még jobb előzetesen rendszermentés készítése, akkor utólag nincs miért aggódni, mivel visszaállítható a nemkívánatos módosítás előtti állapot.

[ Szerkesztve ]

(#9442) vacs válasza King Unique (#9441) üzenetére


vacs
veterán

"alkalmazzuk helyetted?" :D
Köszönöm menni fog, a kérdés lényege, hogy a win 10 registry módosításokat merjem-e használni 11-en! :P
Csinálok mentést és kiderül.

(^)(>.<)(^)

(#9443) tibcsi0407 válasza svgyula (#9434) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia, ezt megnézem majd, köszönöm! Tűzfalra nem gondolnék, mert folyamatos online kapcsolat van.

https://utdetailing.hu/

(#9444) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Hát ilyet én még nem láttam. Még ennyi idő után is meg tud lepni a Windows, negatív értelemben. Win10-ről frissítenék 11-re Gépházból. Szépen le is töltötte, elkezdte telepíteni. Majd 74%-nál újra kellett valami miatt indítanom a gépet. Á mondom, biztos van már olyan intelligens a Win, hogy nem okoz neki problémát és majd onnan folytatja a telepítést.

Én kis naív :W :D Konkrétan elölről kezdte az egész folyamatot, de még a letöltést is. Na ezt csak úgy a margóra, hangosan gondolkodva ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9445) Geth válasza hito (#9444) üzenetére


Geth
addikt

Letöltés után, telepítés közben indítottad újra? Ez több, mint naív :)
Btw másik topic.

[ Szerkesztve ]

(#9446) hito válasza Geth (#9445) üzenetére


hito
nagyúr

:D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9447) Csorbi válasza hito (#9444) üzenetére


Csorbi
addikt

Ó Te kis.....naiv ;]

(#9448) King Unique válasza hito (#9444) üzenetére


King Unique
titán

"Majd 74%-nál újra kellett valami miatt indítanom a gépet. Á mondom, biztos van már olyan intelligens a Win, hogy nem okoz neki problémát és majd onnan folytatja a telepítést."

Tehát az nyilván a Windows hibája és véletlenül sem user error, ha a felhasználó önkényesen, egyéb okból újraindítja frissítés közben és nem várja meg, amíg a frissítés telepítése befejeződik - ami kb. alap - és maga a rendszer kéri az újraindítást. Érdekes. :))

"Hát ilyet én még nem láttam"

Jó eséllyel ugyanez lett volna más Windows-verzióknál is a gépház | Windows Update in-place upgrade 1. fázisának a felhasználó általi megszakítása után, nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#9449) hito válasza King Unique (#9448) üzenetére


hito
nagyúr

És arra esetleg tudod a választ, hogy miért nem ír ki annyit, hogy ne indítsa újra/ne kapcsolja ki amíg a telepítés zajlik, vagy az is user error? Esetleg ha rányomok az újraindításra egy figyelmeztetés, hogy ne tegye, különben újraindul az egész process? És az is user error, hogy letöltéstől indul az egész folyamat? Ne legyünk ennyire szigorúak az egyszeri userhez és ne legyünk már ennyire engedékenyek/elnézők a szoftveróriáshoz :o

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9450) csab2


csab2
veterán

Windows 11-ben a Postát használom ímélezésre.
A Postában a bal alsó sarokban lehet váltani a Naptárra, Kapcsolatokra, Todo-ra. A Kapcsolatok nem magyar nyelvű, a többi igen. Hogyan lehet magyarra állítani a Kapcsolatokat? Az egész Windows magyar természetesen.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.