Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) AtHoS válasza UserX (#9795) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No örülök, hogy sikerült :DD

Amúgy azok a problémás driverek elvileg nincsenek is használatban, csak valamiért még mindig a rendszerben érzékeli ezeket a nagyon régi verziókat

Nálam a minden nap használt Logitech G500 egér driverére "ugatott". A linkelt módszerrel leszedve a problémás driver fájlokat még mindig kifogástalanul működik az egér és LGS szoftverben is ugyanúgy tudom kezelni a beállításait

No persze volt pár driver már feltéve korábban az egérhez -> értsd. álá LGS szoftverből volt telepítve több verzió is. Ahogy jöttek hozzá a frissítések pár napos eltéréssel frissítettem én is a rendszeren

Szerk.
"L-el kezdődik..."

Lindows?

Dobjad Le a padLóLa!
Hova uram? A padlóra?
Nem, Le a padLóLa!

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9802) kezo0 válasza tomp (#9800) üzenetére


kezo0
addikt

Mi az a kommunális jóság?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9803) tomp válasza kezo0 (#9802) üzenetére


tomp
félisten

A havi kumulatív frissítés. :DD

(#9804) kezo0 válasza tomp (#9803) üzenetére


kezo0
addikt

Úh, hogy is nem ugrott be egyből?! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9805) pendre54 válasza tomp (#9800) üzenetére


pendre54
addikt

Ma én is szó szerint, egy ilyen szituba botlottam. Tegnap késő éjjel, lefekvés előtt telepítettem a frissítést. A frissítés közbeni restart még szépen lefutott, és betöltött a Win. Ezután a gépet leállítottam, majd reggel, a szokásos negyed éves portalanítást végeztem el. A kábeleket visszadugdostam, és a gép bekapcsolása után, a BIOS képernyőn túllépve, az istennek se akart az asztal megjelenni, kb. 2 perc után volt csak hajlandó.
Próbáltam indítani a Chrome-ot, csak a karika járt köbe-körbe, a feladatkezelő úgyszintén, meg úgy általában minden.
Először rögtön arra gondoltam, hogy a portalanítás közben, valamelyik hardvert erősebben baszkurálhattam :DDD , és ez köszön most vissza.
Nagy nehezen, kb. másfél perc után sikerült megnyitni az Eszközkezelőt is, de ott elvileg minden ok volt.
Na jó mondom, akkor géprestart, csak hogy a kezdőképernyő sem reagált a jobb egér gombra, így nem tudtam az újraindítást kiválasztani. Reset gomb megnyomva, kb. húsz-harminc másodperc gondolkodás után, csak hajlandó volt újraindulni a Win, és onnantól most már normálisan működik. Lefuttattam még pár Win ellenőrző parancsot, de egyik se talált semmit.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#9806) Tense válasza UserX (#9791) üzenetére


Tense
őstag

Ez meg mi? Nekem nincs ilyen :D azt írja mikor rákeresek, a Lap nem érhető el, az elérni kívánt lapon nincsenek támogatott szolgáltatások, ezért nem érhető el.. :Y

(#9807) UserX válasza Tense (#9806) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Hát arra, hogy mi ez én továbbra is kíváncsi lennék... :DDD
Lehet, hogy csak a 11-et támogató hardverkörnyezetben jelenik meg? :U

(#9808) Tense válasza UserX (#9807) üzenetére


Tense
őstag

TUF GAMING B560M-E
i7-11700 2.50GHz
Dual GeForce RTX™ 3060 Ti OC 8Gb
16 Gb Ram
szerintem eléggé Windows 11 et támogató hardver környezet 😆

[ Szerkesztve ]

(#9809) Geth válasza UserX (#9807) üzenetére


Geth
addikt

Továbbra is elérhető az információ.

(#9810) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Win11 64bit--es környezetben továbbra is futnak a 32bit-es alkalmazások?
Frissítés előtt ez jó lenne tudnom. Köszi!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9811) UserX válasza Geth (#9809) üzenetére


UserX
őstag

Köszi, már elengedtem...! :R

Tense: passz...

(#9812) Geth válasza kazsmerlaca (#9810) üzenetére


Geth
addikt

Persze, ugyanaz a WoW64 van.

(#9813) kazsmerlaca válasza Geth (#9812) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Köszi :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9814) AtHoS válasza UserX (#9811) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vírusírtós topik pro-jai biztos el tudják neked magyarázni az ilyen jellegű támadási módszert és, hogy ez a Windows beállítás mennyire hatásos ellene.

read-only mode on the forum

(#9815) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Srácok!
Ezt a PIN kódot sehogysem tudom eltávolítani a rendszerből.
Fiókok-Bejelentkezési lehetőségek-PIN kód
Itt eltávolítanám akkor a jó admin jelszót és az MS fiók jelszavát sem fogadja el.

Ha a netplwiz-nél veszem ki a pipát akkor újraindításkor már két felhasználó lesz és ugyanúgy kéri a jelszót.

Beállítottam szintén fent hogy SOHA ne kérjen jelszót.

Régen ez olyan egyszerűen működött, most nem akarja...

Szűz rendszer, semmi nincs machinálva.

Hogyan a francba kell, hogy induláskor ne kérjen jelszót mert a fentiek egyike sem működik...

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9816) King Unique válasza kazsmerlaca (#9815) üzenetére


King Unique
titán

Előzőleg már linkelve lett a hozzászólás, amiben le van írva, útmutatókkal, screenshotokkal szemléltetve hogyan kell beállítani, ami normál esetben nyilván működik, Windows 11-nél is ugyanúgy beállítható mint Windows 10-nél.
Persze ha nem megfelelően alkalmazza az előbbieket a felhasználó, akkor nem meglepő, ha nála nem működik... De az ilyen esetekre adott a már szintén említett Autologon program, ami automatikusan megcsinálja, beállítja.

[ Szerkesztve ]

(#9817) kazsmerlaca válasza King Unique (#9816) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

25 éve használok windows-t.
Minden esetben ezeket a beállításokat használtam becsukott szemmel.
Valami megváltozhatott mert ezek nem működnek új szűz rendszeren sem.
Most annyi a különbség, hogy legális kulcsos windows használok és MS fiókkal lépek be.

Egyszerűen nem jövök rá mi lehet a gond még újratelepítés esetén sem működik.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9818) King Unique válasza kazsmerlaca (#9817) üzenetére


King Unique
titán

Enable or Disable Automatically Sign in Account at Startup in Windows 11
Enable or Disable Passwordless Sign-in for Microsoft Accounts in Windows 11

Pontosan a linkelt útmutatók, egyéb instrukciók szerint csináltál mindent?
Az Autologon programmal is próbáltad?
Ha nem lehetne beállítani Windows 11-nél a jelszó nélküli automatikusan bejelentkezést, akkor vajon miért sikerült ebben a topikban is többeknek, meg miért vannak róla ElevenForum és egyéb útmutatók?

[ Szerkesztve ]

(#9819) kazsmerlaca válasza King Unique (#9818) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

az autologon azt mondja nem jó a pass. Pedig biztos jó, 4db betű és az MS fiókom jelszava is fel van írva, tuti jó.
Próbáltam itt is:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
De nekem olyan olyan menüm nincs itt, hogy: DefaultPassword

Minden leírást végig csináltam már de egyik sem jó.
De azért nem értem mert 1-2 éve ez becsukott szemmel is ment.
El nem tudom képzelni mi a gond...

Még azt a Turn_OFF_PasswordLess_sign-in_for_Microsoft_accounts
is lefuttattam. Semmi nem segít.
Induláskor jelszót kér.

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9820) King Unique válasza kazsmerlaca (#9819) üzenetére


King Unique
titán

Ha Microsoft-fiókkal van használva a Windows 11, akkor értelemszerűen a Microsoft-fiókos útmutató szerint kell eljárni.
Ahol nem derült ki, hogy a screenshoton lévő beállítás, vagyis a Windows Hello is ki lett-e kapcsolva?
A registry érték módosítása után egy újraindítás kell a beállítások érvénybe léptetéséhez.
Ha megfelelően van beállítva, akkor nem kér jelszót és működni szokott az autologin.

[ Szerkesztve ]

(#9821) kazsmerlaca válasza King Unique (#9820) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Hidd el, minden úgy van beállítva ahogy kell. Próbáltam fiókkal és az nélkül is.

Nem lehet inkább, hogy a BIOS-ban van valami security beállítva amire nem is gondolunk?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9822) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Sima SATA SSD-ről szeretném az oprendszert (W11Pro) átrakni újra telepítés nélkül egy PCIE 4.0 NVME M.2 SSD-re.
Erre van megbízható progi?
Köszi!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9823) King Unique válasza kazsmerlaca (#9822) üzenetére


King Unique
titán

Best disk cloning software of 2022
"Milyen program, ami...?" topik —► téma összefoglaló —► Rendszer

Igen, pl. a Macrium Reflect Free vagy egyéb programok, lásd klónozás téma.

+ A SATA SSD —► M.2 PCIe NVMe SSD váltásnál javasolt odafigyelni az alábbi hozzászólásban leírtakra. Ahol az az előnyös, ha eleve UEFI bootolási mód szerint van a SATA SSD-re telepítve a Windows 11 - aminél az ugye amúgy is követelmény - és akkor nem kell utólag UEFI-sre konvertálni, bár ha támogatja a hardverkonfiguráció és az SSD, akkor akár legacy (CSM) módban is lehet NVMe SSD-ről bootolni (példa)

+ A képfájlba mentés és visszaállítás is opció, ha nem lehet megoldani, hogy a klónozás idejére egyszerre a forrásmeghajtó (SATA SSD) és a célmeghajtó (M.2 PCIe NVMe SSD) is csatlakoztatva legyen.
Valamint rendszermentés céllal is, bár az utóbbi időnkénti készítése egy belakott, nehezen reprodukálható Windowsnál amúgy is kb. alap.

[ Szerkesztve ]

(#9824) modflow


modflow
veterán

Fel akartam tenni az alábbi frissítést, de egyszerűen nem megy. Többször is próbáltam, de mindig ez a hiba jön.
Hogy lehet ezt a frissítést feltelepíteni??

(#9825) modflow válasza modflow (#9824) üzenetére


modflow
veterán

Sikerült.

(#9826) King Unique válasza modflow (#9825) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokás leírni másoknak okulásképpen, hogy pontosan hogyan sikerült.

Azaz egy újraindítás és / vagy a frissítés telepítésének újrapróbálása megoldotta, vagy a kapott hibakódra javasolt megoldások kipróbálása, vagy ezen általános javítási módszerek kipróbálása, vagy kevés volt a szabad lemezterület a C-n és lemezterület felszabadítása, vagy Windows Update cache clear, vagy a frissítés manuális telepítése a Microsoft Update katalógusból letöltve, vagy netán egy repair install?

[ Szerkesztve ]

(#9827) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogyha adott egy mappa, amit "Képek" típusúnak állítok be, és az almappákat is, azok mégis "Szokásos elemek" típusúak maradnak. Illetve többször is volt már, hogy sikerült így beállítani, hogy a mappa és az almappái is "Képek" típusú legyen, idővel mégis visszaállította őket, és ezzel együtt a mappák nézete is "Részletek" lett, ami képekhez nem a legideálisabb. Úgy is próbáltam, hogy az összes azonos szinten lévő almappát kijelölöm, és a Tulajdonságok alatt átállítom, mégis "Szokásos elemek" maradt. Csak ha egyesével átállítom, akkor állítja át, de azt is, ki tudja, meddig. Miért nem marad úgy? (Más nem használja a gépet.) Elég bosszantó hiba.

[ Szerkesztve ]

(#9828) kazsmerlaca válasza King Unique (#9823) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

:R

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9829) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

A desktop-on az ikonok bal alsó részében van egy kis nyilacska. Úgy emlékszem azokat el lehet tüntetni. De hogyan? :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9830) svgyula válasza kazsmerlaca (#9829) üzenetére


svgyula
addikt

A vezérlőpult-megjelenítés és személyre szabás -file kezelő beállítás: itt a megnyitás egy kattintással kiveszed és eltűnik. DE! lehet kell teljes újraindítás az a "villany nélküli" is :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9831) arcitec válasza svgyula (#9830) üzenetére


arcitec
addikt

Ez a "vezérlőpult-megjelenítés" , hogy lelhető fel mert a windows kocka ikonra kattintva a tálcán ilyen, hogy megjelenítés nem létezik.
Olyan van, hogy WIN ikon, majd Gépház majd Személyre szabás, de ott meg nincs olyan amit TE írsz. Mondjuk engem nem zavar a kis nyilacska, csak megnéztem volna. :U

[ Szerkesztve ]

(#9832) andreas49 válasza kazsmerlaca (#9829) üzenetére


andreas49
senior tag

Ha adsz egy email címet (pü-ben is jöhet), akkor küldök egy kicsi fájlt, ami regben módosítja és eltünteti a nyilat

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#9833) Fire/SOUL/CD válasza kazsmerlaca (#9829) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

disable_icon_arrow.reg néven mentsd el az alábbi kódot és futtasd, majd gép restart vagy feladatkezelőben Windows intéző újraindít.
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="%windir%\\System32\\shell32.dll,-50"

Visszaállításhoz: enable_icon_arrow.reg néven mentsd el az alábbi kódot és futtasd, majd gép restart vagy feladatkezelőben Windows intéző újraindít.
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"=-

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9834) kazsmerlaca válasza svgyula (#9830) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

"a megnyitás egy kattintással kiveszed és eltűnik"
Itt nem volt semmi bejelölve, így nem tudok ott mit kiszedni.
próbálom a többiek ötletét :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9835) csixy válasza arcitec (#9831) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9836) kazsmerlaca válasza Fire/SOUL/CD (#9833) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

készítettem egy egyszerű szöveges fájlt. Átneveztem erre: disable_icon_arrow.reg
Elmentettem. Futtattam de ezt a hibaüzenetet kaptam:

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9837) Fire/SOUL/CD válasza kazsmerlaca (#9836) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

User error... (képeden valami nyilak.reg-t futtatsz, akkor mit is neveztél át, meg mi is van benne? (mert, hogy valami faxság, az hótziher)) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9838) kazsmerlaca válasza Fire/SOUL/CD (#9837) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Rossz képet töltöttem fel :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9839) Fire/SOUL/CD válasza kazsmerlaca (#9838) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most gonoszkodhatnék, de lehet, hogy nem az egész kódot jelölted ki, hanem az alábbi sor kimaradt...

Windows Registry Editor Version 5.00

Az egészet ki kell jelölni és beilleszteni az üres fájlba, így ni:

A Windows 11 beépített jegyzettömbjét használd, ne pedig valami külső text editor-t, mert azok beállítástól függően átkódolhatják a szöveget, aztán pl. a dupla visszaperjeleket (\\) egyből elxarják (meg más karaktereket is adott esetben) és akkor megint ez az ablak fog befigyelni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9840) arcitec válasza csixy (#9835) üzenetére


arcitec
addikt

Ez nem windows10? Mert hát azért nem u.a. :U

[ Szerkesztve ]

(#9841) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#9839) üzenetére


Geth
addikt

Utána jöhet az encoding, sorvége, stb.
Lehet egyszerűbb lett volna egy egysoros REG parancs vagy powershell cmdlet hívás?

(#9842) Fire/SOUL/CD válasza Geth (#9841) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondasz valamit... Csak nem gondoltam rá (miért tenném amúgy), hogy valaki notepad++, Word vagy LO Writer-el hoz létre txt fájlt... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9843) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Valaki találkozott már olyannal, hogy az óra nem állítja be magát normálisan? Feltettem dual bootra Ubuntu Linux-ot és azóta nem igazán megy a Win11-ben az idő. Mindig -2 órával le van maradva. Gondolom nem szinkronizál vagy nem tudom. Hiába van minden beállítva, elveszik a beállítás is amúgy. Ha kiveszem az automatikus érzékelést akkor is.
Esetleg BIOS-ban kéne valamit állítani?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#9844) kazsmerlaca válasza Fire/SOUL/CD (#9839) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Tökéletes, nem az egész kódot raktam be :D

Köszönöm szépen! :R

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#9845) Geth válasza s4hu|SyD^ (#9843) üzenetére


Geth
addikt

(#9846) csixy válasza arcitec (#9840) üzenetére


csixy
addikt

Voltaképp majdnem ugyanaz, tótul sicko jedno. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9847) Yager01


Yager01
senior tag

Van szerintetk biztonságos módja annak, hogy a Samsung Notes program megjelenjen a Win11 Homa alatt? Szeretném szinkronizálni és PC-n használni.
Ezen link alapján akartam DE mikor letöltené amit telepíteni kell a WIN kiabál, hogy veszélyes fájl...

[link] https://youtu.be/JaiIAtm6Y_g

(#9848) azbest


azbest
félisten

Meg lehet tudni valamiből, hogy a win11 (22000.978) a thunderbolt 4 portokat valóban tb 4 módban használja vagy csak valami kompatibilis módban?

Az eszközkezelőben usb4 host router és usb4 root device rooter szöveggel, microsoft driverekkel látszik.

Az eszközök amúgy
8086:463e ("Alder Lake-P Thunderbolt 4 NHI #0")
8086:466d ("Alder Lake-P Thunderbolt 4 NHI #1")

[ Szerkesztve ]

(#9849) tomp válasza azbest (#9848) üzenetére


tomp
félisten

Aida64 USB-nél kiírja, hogy mit támogat az eszköz és miben megy. Gondolom TB esetén is mutatja.

(#9850) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Ha a tálcán levő ikonra rádobok egy fájlt, akkor miért nem nyitja meg a progit?
Először meg kell nyitni a progit és aztán lehet beledobni.
Ezt vajon miért nem tudja a win?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.