Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) szabeska válasza King Unique (#9050) üzenetére


szabeska
addikt

Az a kérdés, mikor hagyják már el ezt a hülyeséget maguktól... :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#9052) ScomComputer válasza szabeska (#9051) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerinted anno "insiderben" nem lett ez már jelezve milliószor,de lesz@rják,nekik az a jó ha millió a kattintás,meg a húzogatás.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9053) King Unique válasza szabeska (#9051) üzenetére


King Unique
titán

Milyen hülyeséget? Korántsem mindenki foglalkozik ám ilyenekkel, nem mindenkinek akkora gond +1-et kattintani. :N Na meg ugye ha eleve olyan megjelenést és működést keres mint ami a Windows 10-nél van, akkor adott a lehetőség még évekig Windows 10-et használni, nem feltétlen kötelező most azonnal Windows 11-re váltani.

(#9054) Geth válasza ScomComputer (#9052) üzenetére


Geth
addikt

Anno elsőre nem volt triviális, milyen context menü variálásról van szó, itt Far Managerben mindig a megszokott menü jelenik meg.
Ez a File Explorer még hova tud "egyszerűsödni" :)

(#9055) tomp


tomp
félisten

Be lehet valahogy állítani egy programot, hogy induljon el automatikusan a rendszerbetöltés után?
Magában a programban nincs ilyen opció.

(#9056) szabeska válasza tomp (#9055) üzenetére


szabeska
addikt

[link]

F1

(#9057) King Unique válasza tomp (#9055) üzenetére


King Unique
titán

How to launch apps automatically during startup on Windows 11
Add App to Run Automatically at Startup in Windows 11
Enable or Disable Startup Apps in Windows 11

Ha az indítópultus és gépházas módszer nem opció vagy nem működik az adott programnál, akkor értelemszerűen a feladatütemezővel lehet megoldani az automatikus indítást.

(#9058) tomp


tomp
félisten

Köszi mindkettőtöknek!
Az indítópultos megoldás működik. :)

(#9059) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Pár hete , bekapcsoláskor a fájlkezelő is elindul . Ezt ,hogy tudom megszüntetni ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#9060) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van Win11-ből 32 bites? Ezt az Asus RT-AC86U router Software, Firmware letöltési oldalán látom:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#9061) szabeska válasza VGYke (#9060) üzenetére


szabeska
addikt

Nincs, sok support oldalon jelzik tévesen, én is belefutottam párba.

[ Szerkesztve ]

F1

(#9062) szabonagyur válasza VGYke (#9060) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs, de mivel kb. csak copy pastel csinálták ezt a részt megjelenik, főleg mivel ugyanaz van ami Win10 alatt is lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9063) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Ha egy usb tv tuner szürke az usb eszközök listában,akkor azt jelenti hogy nem működik rendesen? ( Az usb külső hdd fehér) [kép]

(#9064) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, h 10-ről 11-re történő frissítés úgy is működik ha a procim nem felel meg a telepítési feltételeknek vagy akkor csak a friss telepítés lehetséges?
Egy Laptopon megcsináltam de a Pro változatból Home lett ami eredetileg volt a Laptopon.( A Pro kulcsot később vettem) de a telepítés után vissza állt Home verzióra. Ezt a Pc-n nem szeretném e miatt kérdezem.

(#9065) King Unique válasza oroszlan12 (#9064) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag megoldható a Windows 11 esetében nem támogatott hardverkonfiguráción mind a Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade, mind a Windows 11 clean install, ami már többször le lett írva, el lett magyarázva itt a topikban (példa).

Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade esetén ehhez hasonlón a Windows 11 kiadása is ugyanaz lesz, mint ami Windows 10-nél volt, azaz a Home —► Home, a Pro —► Pro. Vagyis nem világos hogyan sikerült esetedben a Pro —► Home downgrade az upgrade során... :D Max. akkor lehet reális, ha eredetileg Home kiadás volt a laptopon és ahhoz tartozó BIOS OEM Key, bár normál esetben még akkor sem feltétlen kellene ilyennek előfordulni.
A jó hír viszont az, hogy Home kiadásról lehet közvetlenül Pro kiadásra váltani újratelepítés nélkül pl. a Pro termékkulcs megadásával az aktiválásnál. Na persze érvényes termékkulcs megadása esetén, mert ha ilyen filléres, utólag letiltott MAK termékkulcs, akkor nincs min csodálkozni...
Ha ez a "megcsináltam" tiszta telepítést (clean install) akar jelenteni, aminél ugye BIOS OEM Key esetén nem jelenik meg az aktiválás és kiadásválasztó ablak a telepítésnél, hanem automatikusan az OEM licenchez tartozó kiadás (Home) települ, meg nem lett alkalmazva az EI.cfg and PID.txt módszer másik kiadás kiválasztáshoz, akkor nem meglepő ha Home kiadás települt.

[ Szerkesztve ]

(#9066) oroszlan12 válasza King Unique (#9065) üzenetére


oroszlan12
tag

Köszönöm a kielégítő választ!
Igen ilyen occsó termékkulcsom van de már clean installal is többször telepítettem és utána upgradeltem homeról pro-ra és működött.
Akkor inkább nem próbálom. meg ha nem jön össze akkor bukom ami kell nekem a próból. :((

(#9067) cigam válasza oroszlan12 (#9066) üzenetére


cigam
félisten

Mielőtt belefogsz, készíts egy lemezképet, és ha nem tetszik a végeredmény, visszatöltheted a kiindulási állapotot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9068) King Unique válasza oroszlan12 (#9066) üzenetére


King Unique
titán

Ha korábban többször is működött a megadott Pro termékkulccsal a Home —► Pro upgrade, akkor most is kellene, ha még érvényes a termékkulcs.
Ha van Pro kiadáshoz érvényes termékkulcs, akkor clean install esetén értelemszerűen lehetne egyből a Windows 11 Pro kiadást telepíteni - Windows 10-zel előtelepített laptop és BIOS OEM Key esetén a telepítő előbb említett módosításával - és nyilván nem muszáj állandóan eljátszani a Home —► Pro upgrade-et.
Ha 1x már telepítve illetve sikeresen aktiválva lett azon a laptopon a Windows 10/11 Pro kiadás digitális licenccel, akkor a Windows 10/11 Pro kiadás újratelepítésénél még termékkulcsot sem kell megadni, mivel ez esetben automatikusan aktiválódni fog digitális licenccel, amit a telepítő is leír az aktiválásnál.
A "ha nem jön össze akkor bukom ami kell nekem a próból" kijelentés nem teljesen világos, hogy pontosan hogyan is értendő. :F

(#9069) oroszlan12 válasza cigam (#9067) üzenetére


oroszlan12
tag

Ez jó ötlet köszi!

Mondjuk sose szerettem a backup-os megoldást inkább a clean install híve vagyok. :))

De azért készítek egy backupot.

[ Szerkesztve ]

(#9070) Liso


Liso
csendes tag

Sziasztok!

Az asztali gépem egy ideje kéri, hogy frissítsek Windows 11-re.
Mi a helyzet vele? Mennyire stabil? Kezdeti hibák ki lettek küszöbölve? Van valami kompromisszum? Közvetlen frissítés mennyire ajánlott? Vagy inkább clean install?
Teljesítmény javulás várható a frissítéstől?

:R

(#9071) Bubaaa válasza Liso (#9070) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Ugyan annyira stabil mint a 10. Én nem tapasztaltam semmi anomáliát,persze ez hardver,és softver használattól függően eltérhet.

(#9072) Sweet Lou 6 válasza ETOM (#9042) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nekem rendben működik (előjön a menü). Esetleg egy reinstallt megérhet a dolog.

sweetlou6.wordpress.com

(#9073) Csengődi


Csengődi
csendes tag

Na most mi a faxom baja van a 11-nek az ujj RAM-okkal, a 10-nek nincs baja. Kicseréltem a 4x4 GB RAM-ot 2x8-ra mert azt jobban szereti az alaplap. A 11-ben azóta többször kifagytak a böngészők (többet is kipróbáltam, mindegyiknél előjött a probléma, mind portáble hatát ugyan azt használtam a 11 alatt mint a 10-nél), volt kék-halál, és előre bejelentett hiba (ilyet még nem kaptam) hogy a rendszer hibát talált és 1 perc múlva újra indul. A 10 röccenés nélkül fut. Találkozott már valaki ilyen hibával?
Üdv mindenkinek.

(#9074) Csupingo válasza Csengődi (#9073) üzenetére


Csupingo
veterán

A memóriák órajelét és feszültségét is beállítottad a megfelelő értékekre?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#9075) Csengődi válasza Csupingo (#9074) üzenetére


Csengődi
csendes tag

Ja. Valamint több MEM tesztet és Stresz tesztet is lefuttattam. Mind OK-s lett kivétel az AIDA stresz tesztje mert az mindig kifeküdt bármit állítottam, ugy hogy statisztikai alapon szerintem rendben van. De ismétlem a 10 rendben megy csak a 11 marháskodik.

(#9076) Zoz válasza Csengődi (#9075) üzenetére


Zoz
őstag

"AIDA stresz tesztje mert az mindig kifeküdt bármit állítottam, ugy hogy statisztikai alapon szerintem rendben van"
:W
Ha az AIDA kifekszik, akkor nincs rendben.

(#9077) icp1970


icp1970
senior tag

.Sziasztok. Adott egy új konfig. MSi MAG B660M MORTAR WIFI DDR 5 [link] I5 12400 [link] Kingston 2x16gb ddr5 Kvr48U40BS8-16 [link] Samsung PM9A1 PCIe Gen4 SSD. Seasonic FOCUS Plus 550 Gold táp,NOCTUA D14 HŰTŐ. Jog tiszta WIn 10 pro ,friss telepítés, friss gyári driverek,a lapon legfrissebb bios.A gép időközönkét, de főleg ki kapocslásnál, vagy amikor újra akarom indítani kék halált dob. Memory Management hibát,máskor meg PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hibát dob. Aida rendszer stabilitás teszt órákon át hibátlan.Aida memória olvasás teszt hibátlan. Memtest 10 órán át hibátlan. Prime 95 blended cpu és memória teszt 5 órán át hibátlan. SSD 100 per 100 hd sentinel szerint. Mi lehet a gond?Olvastam régebben hogy 12 gen hez WIN 11 kell,mert Win10 nél sokszor kék halált dob. Ez igaz? Ha nem akkor mi lehet a baj?Köszi előre is a választ.

(#9078) gregory91 válasza icp1970 (#9077) üzenetére


gregory91
senior tag

Gyors-indítás kikapcsoláskor is fellép a probléma?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#9079) icp1970 válasza gregory91 (#9078) üzenetére


icp1970
senior tag

Igen,ki van kapcsolva a gyors indítás.

(#9080) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
Adódhat abból valami probléma a későbbiekben, ha olyan gépre telepítettem a Win11-et amin nincs secure boot és TPM2.0 se?
A rendszer frissítések mindig jönnek a gépre és nem tapasztaltam idáig semmi problémát.

(#9081) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Csak akkor ingyenes a Win11 ha Win10 alól frissítem, vagy ha tisztán telepítem a 11-et a gépre akkor is működik a 10-es kulccsal? :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#9082) --ka válasza takacsbotond (#9081) üzenetére


--ka
senior tag

Tiszta telepítéssel is mennie kell.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9083) --ka válasza HELLAFLUSH (#9080) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, ez lehet a gond később, hogy nem jönnek a frissítések vagy gond lesz velük.
Reméljük, az MS ne akarja lábon lőni magát szándékosan. (Ezzel ugyanis akadályoznák a terjedését a Windows 11-nek. Sokan inkább visszamennének Windows 10-re, mert nem tudnak vagy akarnak új gépet venni.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9084) King Unique válasza takacsbotond (#9081) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván igen, a digitális licencek korában meg ugye nyilván nem kell állandóan termékkulcsot megadni az aktiválásnál. :))

(#9085) HELLAFLUSH válasza --ka (#9083) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönöm. :R
Akkor amíg működik használom, ha már nem lesz jó akkor megy rá valami linux.

(#9086) King Unique válasza HELLAFLUSH (#9080) üzenetére


King Unique
titán

Még frissül a Windows 11 a nem támogatott PC-ken

"Akkor amíg működik használom, ha már nem lesz jó akkor megy rá valami linux."

Ha eddig működött a Windows Update, akkor valószínűleg azután is fog, + 2025-ig a Windows 10 használata is opció, amiről pont nemrég volt szó.

(#9087) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,
aláírásos konfingommal, játék.film.net.kis kottaszerkesztés témakörökben hoz bármi éredemlegeset a W11? Nem nagyon merem ráengedni a mikrofos ápdétet egyelőre. W10 alatt ha bekapcsolom a secure bootot, pl nem hajlandó többé felismerni a külső hangkártyám. Nem örülnék ilyen fícsöröknek frissítés után...
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9088) --ka válasza RetepNyaraB (#9087) üzenetére


--ka
senior tag

Ráengedni én sem merném.
Van valami a Windows 11-ben ami kell neked?
Ha nincs, akkor maradj Windows 10-en, főleg ha a hangkártyád gondot okozhat.

Egyébként meg kipróbálhatod egy tiszta telepítéssel egy másik HDD-re vagy inkább SSD-re. Esetleg a TPM/Secure Boot nélkül Rufus-szal létrehozott telepítővel.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9089) RetepNyaraB válasza --ka (#9088) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem tudom van-e; az időigényes utánanézés helyett várok itt olyasmit, hogy "baszki még mindig w10-zel szopakodsz?" vagy "á, hagyd fenébe".
Szívesen hagyom, tiszta telepítés azért nem érdekel mert két hónapos kb a win, borzasztóan gyűlölöm újra belakni, beállítani, telepítgetni, rendszert újra belőni.
Akkor én ezt skippelem míg nem kényszerítenek, köszi :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9090) King Unique válasza RetepNyaraB (#9087) üzenetére


King Unique
titán

A Windows verzióinak összehasonlítása

Elolvasod szépen, hogy milyen új funkciók vannak a Windows 11-nél és azok kellenek-e vagy sem.

Az már számos alkalommal le lett írva itt, hogy nem feltétlen másoktól kell várni arra a választ, hogy az övéktől eltérő hardver- és szoftverkörnyezetben kinél hogyan fog működni a Windows 11, hanem értelemszerűen adott a lehetőség kipróbálni és akkor kiderül. Ahol előtte lehet rendszermentést készíteni a Windows 10-ről amiből szükség esetén 1:1-ben visszaállítható, valamint a Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade után is van lehetőség 10 napig visszaállni az előző Windows-verzióra (Windows 10), stb.

Másik lehetőség 2025. októberéig Windows 10-et használni, meg ha ekkora dilemma a Windows 11-re váltás.

[ Szerkesztve ]

(#9091) Geth válasza RetepNyaraB (#9089) üzenetére


Geth
addikt

Két hónapja felrakhattad volna a 11-et megnézni...

(#9092) RetepNyaraB válasza King Unique (#9090) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kösz. Na rögvest a hdr használhatatlan w10-en. Az egy nagy előrelépés volna, ha működne végre.

Geth@ igazad van, nem jutott eszembe. W10 regem van, fel sem merült bennem, hogy W11-et is telepíthetek vele.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9093) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Vásároltam egy Windows 11 licenszet. Végül is nem került felhasználásra, vissza kellett küldenem a laptopot, amire vettem. Most el tudnám adni végre, de a gép, amire tennem, nem alkalmas, nincs tpm. Próbáltam, hogy felteszek egy Windows 10-et, de úgy nem aktiválódik. Megoldás lehet, ha no tpm módba telepitem a 11-et? Jönnek attól még a frissítések, vagy lesz valami hátránya? Esetleg, ha beaktivalodik, utána ha feltennek egy win10-et, az vajon már automatán aktiválódna?

(#9094) --ka válasza Grande Ale (#9093) üzenetére


--ka
senior tag

"Megoldás lehet, ha no tpm módba telepitem a 11-et?"
Igen. A legfrissebb RUFUS-szal készült No TPM/No Secure Boot telepítő megoldja.

"Jönnek attól még a frissítések, vagy lesz valami hátránya?"
Egyelőre jönnek, jelenleg nincs hátrány. Ha tudnám mi lesz később, de nincs üveggömböm...

"Esetleg, ha beaktivalodik, utána ha feltennek egy win10-et, az vajon már automatán aktiválódna?"
Nem kizárt, előfordulhat.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9095) Grande Ale válasza --ka (#9094) üzenetére


Grande Ale
őstag

A legfrissebb rufusban (3.19)nincs benne sajnos ez a mód, a 3.18-ban viszont van.

(#9096) --ka válasza Grande Ale (#9095) üzenetére


--ka
senior tag

Bocs'.
...még a múlt hét elején töltöttem le, akkor még nem volt kint a 3.19, látom július 1-jei rilíz.
Egyébként azt írja, hogy benne van, csak átkerült a Windows 11 kasztumizáció menübe:
"Add a new selection dialog for Windows 11 setup customization:
Secure Boot and TPM bypass have now been moved to this dialog".

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9097) Grande Ale válasza --ka (#9096) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem találtam. Nálad megvan?

(#9098) --ka válasza Grande Ale (#9097) üzenetére


--ka
senior tag

Nem próbáltam még.
Múlt hét elején csináltam legutóbb Rufus-szal telepítő USB-t (06.27.), tegnapelőtt telepítettem vele 4. generációs i3-asra, tisztán, gond nélkül.
Meg fogom nézni a 3.19-est is, ezt még nem láttam, csak a leírásból idéztem. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9099) Grande Ale válasza --ka (#9098) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm!

(#9100) --ka válasza Grande Ale (#9099) üzenetére


--ka
senior tag

Egyelőre valami gubanc lehet... :(
Letöltöttem a Rufus 3.19-est és a magyar hivatalos telepítőt (Win11_Hungarian_x64v1.iso), majd az angol nemzetközit (Win11_EnglishInternational_x64v1).
Ezekkel nem jelenik meg a leírásban hivatkozott menü, mi szerint: "Note: These customization options are only proposed when using a Windows 11 image.".
Megnézem még az amerikaival is.

szerk.: Azzal sem (Win11_English_x64v1). :O
szerk.2.: Szerintem. Mivel ezek az iso-k 21H2-esek, lehet, hogy csak 22H2-essel működik. Maradj a 3.18-nál, jó lesz az is.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.