Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) zeon.hu válasza whbear (#30599) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már működik.

#?*@&!

(#30602) ggabor02 válasza amstro555 (#30594) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Két Xiaomi telefonon (Mi8Pro, Redmi Note 9 Pro) használok Acrobits Softphone klienset, teljesen hibátlan. Előtte sok évig Acrobits Groundwire volt, de az egyik frissítése után a Mi8Pro-n használhatatlan lett. Ekkor próbáltam ki a Softphone-t.

Kimenő hívásra kíváncsiságból kipróbáltam a beépített klienset, nekem nem volt vele hangminőség problémám.

(#30603) gologolo


gologolo
tag

Nem találtam az összefoglalóban, jelenleg van még blue mobilos olcsó csak mobilnet csomag ami ideális voiphoz vagy telekomhoz kell menni érte? Ott lehet csak mobilnetért fizetni, percekért nem? A telekomos hálózatról nem mondanék le, más szolgáltató nem jöhet szóba. Köszi!!

(#30604) nfer válasza gologolo (#30603) üzenetére


nfer
tag

Maraton net a megoldás. Nem jár le amíg érvényes a kártyád, vagy el nem fogy a kifizetett adat mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#30605) hbala


hbala
aktív tag

Ugyan nem voip, de aki sokat hív eu-s számokat (de belföldre is jó) annak érdekes lehet.
A Voda kihozott új hangopciókat minden feltöltőkártyás csomagjához: [link]

(#30606) tibor23 válasza hbala (#30605) üzenetére


tibor23
senior tag

Nagy szemfényvesztő ez a Voda, ehhez nem kell nála előfizetni semmire, ugyanis 300Ft. (16 perc) beszélgetés után aznapra korlátlan...

(#30607) instantwater válasza tibor23 (#30606) üzenetére


instantwater
addikt

300 Ft felett díjmentesen:

Ha hívásaid díja eléri a 300 Ft-os, aznap már díjmentesen telefonálhatsz belföldön magyar, az EU-ból magyar és EU-s számokra, utazási célra

Hangerő csomag:

Aktiválás után X nap korlátlan beszélgetés, belföldi és EU-s, normál díjas telefonszámra belföldről és az EU-ból indított hívások esetén.

A különbség az, hogy a 300 ftos korláttal csak akkor hívhatsz EUs számokat korlátlanul, ha külföldön vagy.
Ezzel pedig belföldről is.

(#30608) hbala válasza tibor23 (#30606) üzenetére


hbala
aktív tag

A napi 300 ft-os korlátlansághoz csomagot kell váltani (Tuti plusz-ra), és itthonról nem tudsz vele eu-s számokat hívni korlátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#30609) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok, a dellmont szám kijelzési problémára (+3636...) még mindig nincs megoldás?!? :F

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30610) asdf_ válasza itanczos (#30609) üzenetére


asdf_
veterán

Nekik szóltál már?

(#30611) itanczos válasza asdf_ (#30610) üzenetére


itanczos
senior tag

Fél órája keresem a kapcsolati lehetőséget (VALÓDIT), de nem találom a stuntcalls oldalán... :F

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30612) betyarr


betyarr
veterán

zoiperben van olyan lehetőség,hogy ha épp voipon beszélek,akkor a gsm hívás ne csörögjön közbe,hanem foglaltat jelezzen?

(#30613) asdf_ válasza itanczos (#30611) üzenetére


asdf_
veterán

Help, connection, connection és ráböksz a contact gombra. A rizsában meg kötelezően megjelölöd azt a hívást, mellyel problémád volt, idő, dátum, hívószám.

(#30614) itanczos válasza asdf_ (#30613) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi, jelentettem is.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30615) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A problémám a következő:

Telenor mobilnetre csatlakozom routerre. Gigaset eszközzel Ephone és Stuntcalls accountokat használtam, ami az elmúlt napokig ment is szépen.

Aztán egyik napról a másikra az összes Registration failed üzenettel elérhetetlenné vált, egyedül a Gigaset saját kapcsolata működik.

Természetesen semmilyen beállítást nem módosítottam, sőt, egy másik, UPS-hez csatlakozó eszközön ugyan ezek az accountok tökéletesen azonos beállításokkal változatlanul tökéletesen működnek.

Vajon miért nem szereti az Ephone/Stuntcalls a Telenor mobilenetet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30616) Landsmann válasza MaCS_70 (#30615) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem mobilon van voip kliens. (Csipsimple) Telenor mobilnettel is csont nélköül azonnal csatlakozik az Ephone.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30617) MaCS_70 válasza Landsmann (#30616) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mobiltelefonomon nekem is rendben vannak ugyanazok az accountok.

Most azonban IP-címet váltottam, és a Stuntcalls accountok rendbe jöttek, az Ephone-osok nem. :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30618) Vigyorka válasza MaCS_70 (#30617) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Portok nyitva?
Nemrég Routert váltottam . nálam ez volt a gond...

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#30619) MaCS_70 válasza Vigyorka (#30618) üzenetére


MaCS_70
félisten

Semmilyen port nincs nyitva, de nem is volt, és a működő rendszerben sincs. Nem is kell.
A SIP Passthrough engedélyezve van a routerben.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30620) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Izrael és Németország hívására melyik a legolcsóbb opcióm? Skypeot néztem, egész jó áron van.

Köszi. :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#30621) KTU válasza Mr Dini (#30620) üzenetére


KTU
addikt

Dellmont klónok közül a VoipaLot-ot választanám, igaz beraktam Magyarországot is.
Ha kiveszem akkor DiscountVoip is jó lehet.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30622) hbala válasza Mr Dini (#30620) üzenetére


hbala
aktív tag

Viber Out. 6eur/hó. 50 ország korlátlan mobil és vezetékes. Izrael és Németo. benne van.

(#30623) Landsmann


Landsmann
addikt

Adott egy Linksys PAP2T voip adapter. Beállítható valahol, hogy bizonyos számot, számokt ne lehessen hívni? Esetleg egy adott számot hívva automatikusan átirányítódjon egy másik számra. Tehát hívjuk A-t, de nem ott fog csörögni, hanem B-nél?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30624) Stanlee válasza Landsmann (#30623) üzenetére


Stanlee
őstag

dial plan hasznalataval lehet tiltasokat konfiguralni. Melyebben sose mentem bele, lehet, hogy valaki tud segiteni majd.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30625) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív még a fórum, meg azt sem, hogy egyáltalán itt érdemes-e kérdezni, de szerintem ideillik.

Adott egy GXW42XX típusú analog IP Gateway.
Ezen van 16 port, a 16 portból 14 használatban. Mindegyikhez tartozik telefonszám 70-83-ig.
Kifele irányba nincs semmi gond. Kijelzi azt a számot, ahonnan indítom a hívást.
Befele viszont teljesen random módon jönnek a hívások. Csörgetem a 70-est, csörög a 81, hívom a 74-et, csörög a 70. . .
Aztán néha eltalálja amit hívok.

Vajon a szolgáltatónál lehet a gond vagy az eszközön van valami elállítva?

Köszönöm!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#30626) KTU válasza FunPro (#30625) üzenetére


KTU
addikt

Üdv nálunk!

A topik aktív, jó pár nagy tapasztalattal bíró fórumozó is követik a topikot.
Ha adtál elegendő információt, és van köztük olyan aki ráér és ismeri az eszközt, válasz is fog érkezni.

Sajnos a problémádra nem tudok megoldást. :B
Esetleg tedd fel kérdésed a VOIP - mélyvíz (Asterisk és társai) topikban is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30627) FunPro válasza KTU (#30626) üzenetére


FunPro
senior tag

Megkérdeztem ott is, köszönöm! :R

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#30628) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Megszűnt a Suntcall-előfizetésem!

Arra lettem figyelmes, hogy a Gigaset központ nem csatlakozik, a weboldalra belépve meg az virít a bal felső sarokban, hogy 7,5 euró az egyenlegem, de Subscriptions: 0

A szolgáltatást eddig napi szinte használtam.
Ez mégis mi lehet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30629) Siriusb válasza MaCS_70 (#30628) üzenetére


Siriusb
veterán

Hol látsz olyat, hogy "Subscriptions: 0"? A stuntcalls oldalán? Mert olyat én nem találok.

(#30630) MaCS_70 válasza Siriusb (#30629) üzenetére


MaCS_70
félisten

A bal felső sarokban:

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30631) Siriusb válasza MaCS_70 (#30630) üzenetére


Siriusb
veterán

Te valami spéci ügyfél lehetsz! :D

(#30632) KTU válasza MaCS_70 (#30628) üzenetére


KTU
addikt

Dellmont fiok szerintem nem tud megszűnni "magától".
Most léptem be egy olyan fiókba amit elfelejtettem, egyenleg is van rajta, gyorsan beraktam GroundWire-be, telefonáltam is vele.
Én se látom sehol ezt:
Subscriptions: 0

Ahh, már látom.
Csak sokáig írtam. :B

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30633) asdf_ válasza MaCS_70 (#30630) üzenetére


asdf_
veterán

Setting/Phone numbers-nél mi van?

(#30634) MaCS_70 válasza KTU (#30632) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így elég izgalmas...

Pedig, esküszöm, semmi rendellenest nem csináltam a fiókommal. Telefonálgattam, fizetgettem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30635) KTU válasza MaCS_70 (#30634) üzenetére


KTU
addikt

Ezt a fiókot 2016 májusában töltöttem fel, akkor pár hónap alatt 2€ -ra fogyott az egyenleg, telefoncserével el lett felejtve.
Most talán 3x volt Google chapta, míg beengedett, ezután működött.
Adatok weben, a beállítás fülön be vannak írva,
ahogy asdf_ topiktárs is kérdezte.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30636) ggabor02 válasza Landsmann (#30623) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Anno sokat szórakoztam vele, de ez a része nem nagyon akart működni. Másnak sem. Lehet, hogy csak mi voltunk hülyék hozzá :((
B verzió: vegyél egy régebbi Fritz!Box-ot, abban van hibátlanul működő híváskezelő felület. Kimenő és bejövő hívásokat is tudsz teljeskörűen konfigurálni.

(#30637) Landsmann válasza ggabor02 (#30636) üzenetére


Landsmann
addikt

Sikerült megoldani. Dial plan-ban le tudtam tiltani a számot, számokat. Érdekesebb lett volna az átirányítás, de ezt sehogy sem tudtam kibogozni a leírásokból hogy hogyan kell. Írt számcserét is, de a példában mégis a tárcsázott számhoz hozzáfúzött egy előre definiált számokat. De mindegy, a lényeg az, hogy egyesével lehet tiltani az adott számot, nem körzet vagy számtartomány szerint.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30638) MaCS_70 válasza KTU (#30635) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem értem. Ott vannak az adataim, az adataim, a számaim (mindegyik rendben), SIP server enabled, nincs notification, csak éppen nincs aktív subscription... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30639) itanczos válasza MaCS_70 (#30638) üzenetére


itanczos
senior tag

Ne tévesszük össze a dolgokat!
Amit te hiányolsz, az a nemrég felajánlott opció a dellmont-nál! Az átalanydijas csomag! 2,5 EUR-ért kaphatsz ingyen hívást az adott országba!
Vagy ilyened volt és megszűnt? Mert ez nem derült ki.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30640) Zeki válasza itanczos (#30639) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van ilyen opció? Hol?

(#30641) betyarr válasza Zeki (#30640) üzenetére


betyarr
veterán

[link] itt jobb oldalon a "subscriptions" alatt olvashatsz róla.nekem pl. még nem elérhető.viszont véleményt szívesen olvasnék róla valakitől,aki már élt a lehetőséggel,hogy a hangminőség jobb vagy ugyanolyan,mintha csak topupolnám az accomat.

[ Szerkesztve ]

(#30642) anadroid válasza betyarr (#30641) üzenetére


anadroid
senior tag

Mitől lenne jobb, ha csak az elszámoló rendszerben változik meg egy bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30643) itanczos válasza betyarr (#30641) üzenetére


itanczos
senior tag

Már több hónapja használjuk.
Nincs különbség.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30644) MaCS_70 válasza itanczos (#30639) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm -- erről még nem hallottam, viszont mindkét Gigaset egységem Registration failed-re váltott a Dellmont accountokban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30645) betyarr válasza anadroid (#30642) üzenetére


betyarr
veterán

régebben volt valami,hogy bizonyos hívásoknak jobb minőséget biztosítanak.nem emlékszem pontosan.talán a továbbértékesített vonalaknak (mint pl. az itthoni voip szolgáltatók talán)?nem akarok hülyeséget írni.
és mivel ez egy állandó előfizetés,talán azért gondoltam (illetve kérdeztem),hogy itt is ilyen a helyzet.

(#30646) Stanlee válasza MaCS_70 (#30644) üzenetére


Stanlee
őstag

valami softphone-t ki tudsz probalni, hogy azokban mukodik-e egyaltalan?

Milyen sip kodot ad a keszuleked hibanak? tudod, az a 3 jegyu szam.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30647) v-man


v-man
őstag

hali,
a már kifutott Gigaset A540 IP helyett mit érdemes most vásárolni? van jelenleg kapható utód (20e v alatti árkategóriában)?
:R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#30648) KTU válasza v-man (#30647) üzenetére


KTU
addikt

Gigaset A690IP árukeresőn kb. 21 e Ft-tól szállítással.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30649) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék kérni egy kis segítséget telefon vásárlással / megújítással kapcsolatban.
Gigaset E290 lenne amit kinéztem.
Jelenleg is Gigaset van használatban, de úgy, hogy lent és fent, tehát két helyen is kicsörög híváskor.
A fenti E290 -es modellből, ha veszek 2 -t, akkor betudom úgy kötni, hogy hívást lent is és fent is lehessen fogadni? Vagy ehhez vmilyen másik készüléket kellene választani?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30650) KTU válasza pvt.peter (#30649) üzenetére


KTU
addikt

Ezek csak egyszerű DECT telefonok. Ezeket nem lehet konfigurálni.

Milyen telefonszolgáltatáshoz?
VoIP?

"Jelenleg is Gigaset van használatban, de úgy, hogy lent és fent, tehát két helyen is kicsörög híváskor."

ezután kérdés:

" veszek 2 -t, akkor betudom úgy kötni, hogy hívást lent is és fent is lehessen fogadni?"

Ahogy leírtad, most is így működik.

Zavart érzek az erőben,
vagy az avart érzem az erdőben.
:D

Amiket linkeltél:

E290 = egyszerű DECT telefon bázisállomással,
E290A = egyszerű DECT telefon üzenetrögzítővel bázisállomással,
E290HX = DECT telefon, de ez magában nem működik, ez úgynevezett "kiegészítő kézibeszélő", bázisállomáshoz kell kapcsolni. Gigaset-nél a H, HX jelzés mindig ilyen készüléket jelöl jelöl.

Kiegészítés: az egyszerű DECT telefont, ("sima" és "A") is képes másik bázisállomáshoz kapcsolódni, pl. Gigaset A690 IP, Gigaset A540 IP, Gigaset A510 IP stb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.