Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) itanczos válasza whbear (#30100) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi az infókat!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30102) vizimento


vizimento
senior tag

Magyarországról Szlovák mobilt hívunk gyakran. Keressük a lehető legolcsóbb megoldást, képbe került a VOIP is. Ha jól látom a StuntCalls-nál pl 0.02Eur/perc lenne. Van esetleg egyéb ötletetek, amivel ennél kedvezőbb lehet?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#30103) itanczos válasza vizimento (#30102) üzenetére


itanczos
senior tag

KTU linkelte be pár napja a voip-comparison -t.
A link-en megtalálod a választ.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30104) mikung válasza kapasz (#30066) üzenetére


mikung
aktív tag

Ekkor a CID infókra vár (második csörgés előtt érkezik).

Pl. SPA3k belőhető hogy insta' kapcsoljon, de akkor nincs CID átadás sem analóg - digitális irányba.

(#30105) nyuszi123456 válasza Zeki (#30074) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat. Saját telefonszámomat is kijelzi?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#30106) KTU válasza nyuszi123456 (#30105) üzenetére


KTU
addikt

Volt hogy nem volt jó,
2019 10. hótól írták hogy gond van vele.

Nem használom, most sajnos nem tudom jó-e. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30107) 4Grider válasza vizimento (#30102) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott a reenger is. 21-es nomadikus számot kapsz, eldöntheted, hogy 500 Ft-ot töltesz rá és akkor 125 percet tudsz róla bármilyen EU-s számot hívni 30 napig, vagy 4000 Ft-ot és akkor 1000 percet. 30 napon belüli újabb feltöltés esetén a megmaradt egyenleg hozzáadódik az újhoz. Használható mobilon, de voip gateway-el vezetékes telefonon is. Egy szám viszont két eszköz felé nem lehet megosztva egy időben, mert a másodikat kihajítja. Mi telefonközpont mellékre tettük fel, így a külföldre menő hívások ezen mennek ki (és vissza is hívható).

(#30108) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Azt mondták, a voip-comparison.com on levő szolgáltatók mind perc alapúak, igaz ez? Ugyanis rengeteget telefonálok, szinte csak belföldre, volt hogy 1E percnél többet, így pedig már a legolcsóbb is annyi vagy drágább, mint egy 5 vagy 5500Ft-os mobilflotta.
Vagy van amelyik másodperc alapon számláz?

kösz

[ Szerkesztve ]

(#30109) KTU válasza mark777 (#30108) üzenetére


KTU
addikt

Eggyel előtted írtak a Reenger-ről.

003621...... mennek ki a hívások.

"EXTRA MAGYARORSZÁG DÍJCSOMAG - 2200 FT
Reenger felhasználók egymás között, hálózaton belül: 0 Ft percdíjon hívhatják egymást.
Rendeld meg az Extra Magyarország díjcsomagot 30 napra 2200 Ft-ért.
Tartalma: 1000 perc hazai normál vezetékes vagy hazai mobil irányokba: 2,2 Ft/perc díjért."

perc alapon számláz.

Dellmont (Betamax) klónok szintén perc alapon számláznak.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30110) Zeki válasza mark777 (#30108) üzenetére


Zeki
nagyúr

rebtel.com alul fontra állítani és havi 5 angol font a korlátlan belföldi és külföldi hívás.

(#30111) whbear válasza Zeki (#30110) üzenetére


whbear
senior tag

Viszont havonta csak 40 különböző számot lehet hívni. Az ippi korlátlanból pedig 50-et.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30112) Zeki válasza whbear (#30111) üzenetére


Zeki
nagyúr

Még mindig van az a korlát?

(#30113) tibor23 válasza whbear (#30100) üzenetére


tibor23
senior tag

Jól értem, hogy 0.028$ ezzel a magyar mobil percdíja? Sima Domino kártyával Most opcióval 10Ft a Telekom percdíj 19Ft az egyéb, flottás ár 5-10Ft körül van mp. alapon. És akkor van minden kényelmi szolgáltatás, amit a mobil nyújt. Szóval ilyen áron szerintem max. külföldet érdemes hívni Voip-on.
Kodekekkel én is játszottam egy időben, a Dellmont és a Fonio is támogatja a G722 HD kodeket, de csak SIP URI hívások esetén. Azaz ment a Fonionál bárhova is ha engedélyezem a honlapjukon, de akkor valami nagyon éles fura hang volt, így inkább ott töröltem. Az viszont kár, hogy mobil irányba nem megy a G722 kodek voip-ról(nem tudom ők használják-e), mert nagyrészt ott már HD a hang az okos telefonokkal. Lehet, hogy a G722 nem kompatibilis az általuk használtakkal, de valószínűnek tartom, hogy átjárás sincs.

(#30114) tibor23 válasza zoolio (#30070) üzenetére


tibor23
senior tag

Ha 7390-es Fritzbox-od van, érdemes lenne egy Mesh repeatert vagy routert venned, mivel akkor egy hálózatnak fogja látni a kliens eszközöd az otthoni több routerből-repeaterből álló hálózatot. Én megelégeltem azt, hogy rááll a telefon az egyik routerre, de csak akkor áll át az erősebb wifi jelre ha megszakad a gyengével a kapcsolat. Sikerült a Jófogáson levadászni egy teljes Fritzbox MESH szettet, 2 repeatert+egy 4020-as routert igen jó áron és azóta a 2 családi ház + az egész udvar le van fedve wifi-vel, és a kliens eszközök gyönyörűen roamingolnak az erősebb wifi jelre. Van egy Fritz wifi nevű androidos alkalmazás, amivel ez követhető is.

[ Szerkesztve ]

(#30115) KTU válasza tibor23 (#30113) üzenetére


KTU
addikt

Igen, 0.028$ Revolut-tal váltva, 8,3383 Ft a Commpeak premium mobil Magyarországra.
Még flotta sem kell, DigiMobil 5Ft áfásan, VoWiFi és ott is megy, ahol nincs DigiMobil lefedettség.

Jó választás lehet ha nem csak Magyarországot nézzük, pl. német mobil 0.0262 $
és/vagy akár ahogy whbear beállította egy központba, CID és jó minőség is meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30116) whbear válasza tibor23 (#30113) üzenetére


whbear
senior tag

Fele fele külföld és magyar nem telekom irány. 8.4 forint és sok külföldi irány is van, pl Réunion sokat pár forintért. Be van téve PBX alá és az egész család ezt használja. Biztos jobban megéré 6 telefonon bohóckodni a feltöltésekkel, havi Dominó most beállításokkal és akkor a külföld nincs még sehol sem.

Ezzel szemben egy VitalPBX fut 300 forintos ArubaCloud-on, minden telefonon Groundwire Family opcióban egyszer megvásárolva, wifi és Dominó Maraton a net alatta, mindenki küldi a saját CID-jét, plusz nálam a Reenger is megy ki és befelé.

Egymás között a saját PBX-en keresztül beszélünk.
És igen, teljesen megbízható, push jól működik és a hangminőség is kifogástalan. Minimum GSM, legtöbbször jobb tőle. Késés nincs mióta a Groundwire beépül az Android rendszerbe.

Van egy Dellmont, egy CWU, Commpeak és egy Reenger trunk. Minden kiterjesztés eléri az összes trunk-öt épp ami szükséges. Viszont ahogy lefogy a pénz a CWU-ról és a Dellmontról marad a Commpeak és a Reenger.

Így sem jó ez a konfiguráció szerinted?

Szerk : Flottát köszönöm szépen. Nem.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30117) whbear válasza tibor23 (#30114) üzenetére


whbear
senior tag

Viszont írhatnál erről a MESH szetről, mert nálam van egy AP az ONT-on de két külön hálózat, dupla NAT és minden rossz ami ezzel jár. Valami jobb megoldás kellene. Ha itt off akkor esetleg privátban.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30118) gorbep válasza whbear (#30117) üzenetére


gorbep
senior tag

minek a dulpa NAT? nálam az ONT a router, a többi Wifi routeremnek a LAN oldalához csatlakozik... így csak egy NAT van... és 4 WiFi... tökéletesen működik... "Wifi Manager" Android App-ban van olyan opció, hogy automatikusan a legerősebb WiFi-re lépjen...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#30119) whbear válasza gorbep (#30118) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ. Így megpróbálom.
Melyik WiFi Manager app? Van belőle ezer.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30120) tibor23 válasza whbear (#30117) üzenetére


tibor23
senior tag

Én is láttam ezt a wifi manager app-ot, de erős kétségeim vannak.
Nálam előtte volt a 7490 Fritzbox amire LAN-on kapcsolodott kliensként (NAT nélkül) egy TP Link router ugyanazzal az SSID-vel eltérő frekvencián, mint a fő router. Így vált be a legjobban a rendszer, az én Samsung J5-öm az esetek kb. 50%-ában átváltott az erősebb jelre, de 50%-ban nem, és főleg az bosszantott, hogy a Voip App nagyon kényes a minőségi netre és pont akkor mikor jött egy hívás vagy ki se csörgött vagy szakadozott a vonal a gyenge net miatt. A feleségem új Samsung A20E telefonja viszont szinte mindig a gyenge net-en volt. Én külön wifi manager app-ot nem próbáltam, de nem is akarok, ha maga az Android rendszer ezt nem tudta megoldani.
A MESH rendszert pont erre a problémára fejlesztették ki néhány éve, egységes hálózatot alkot a fő router és az akárhány kliens repeater-router. A fő router manager rendszere kezeli a wifi roaming-ot, és nem jelszint alapján váltogat, hanem hasonlóan a mobil hálózathoz talán a BER-t figyeli. Sokat teszteltem Viber-en és Voip-on, váltáskor egy néhány tized mp-es szünet van, de nem akadozik, szaggat a hangminőség. Szerencsémre a fő routerem támogatta a MESH-t és nagyon olcsón tudtam venni egy teljes hálózatot aminek az összes tagját nem is használom. Jelenleg a fő router a egy melléképületben van, amihez csatlakozik LAN-on egy 4020-as Frizbox és Wifin egy 600-as repeater. Ezekkel most le van fedve mindkét épület pincétől a padlásig és az egész udvar. Ha nem tudtam volna Fritzbox rendszert venni értelmes áron, lehet, hogy egy 9-10.000Ft-os TP Link Mesh repeaterrel próbálkoztam volna, bár nem tudom mennyire kompatibilisek egymással kölönféle gyártók termékei.

(#30121) tibor23 válasza whbear (#30116) üzenetére


tibor23
senior tag

Természetesen a te esetedre nagyon megfelel ez a konfiguráció, és nálam is egy hasonló bonyolultságú Voip konfurációt használunk, de egy átlag felhasználónak már nem nagyon éri meg a voip magyar számokat hívni a plusz macera miatt. Jelenleg nálam is nagy a csábítás, hogy belépjek egy flottába, de vannak érvek ellene is, úgyhogy még ellenállok. A Viber-messenger-Skype stb. meg az ingyenes egymás közötti telefonálásra jobb, mint a voip hacsak nem olyanokkal akar csevegni az ember, akinek ilyen nincs. Pl. anyámnál is csak voip van.

(#30122) gorbep válasza whbear (#30119) üzenetére


gorbep
senior tag

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#30123) Stanlee válasza tibor23 (#30120) üzenetére


Stanlee
őstag

furcsa mod nekem a mash-ben jobban szeretett a telefonom meg a laptop is a 4020-as wifijere racsatlakozni, mint a7362 master node sajat wifijere. Ez csak azert furcsa, mert a 4020 a pincet latta el.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30124) zoolio válasza tibor23 (#30114) üzenetére


zoolio
tag

Kösz a tippet, de már megvan a Xiaomi repeater, meglátom, mennyire lesz használható. Megkérdezhetem, mennyiért tudtad megvenni a Fritz Mesh szettet?

(#30125) tibor23 válasza gorbep (#30122) üzenetére


tibor23
senior tag

Ha ez jól is működik, kérdés mennyire erőforrás zabáló program és milyen gyorsan vált bázist. MESH-nél maga a router vezérli a roaming-ot, nincs kiesés és nincs erőforrás zabálás.

Stanlee: Ahogy a GSM-nél, itt sem mindig a legerősebb jelen van a kliens, csak akkor vált mikor szükséges. Nem vált ha az egyik bázis erősebb, mint a másik, de ami lényeges, soha nem engedi kritikus jel/zaj viszony alá a szinteket. Én az összes itthoni eszközre felraktam próbára Fritz Wlan App-ot, és az mutatja jelszintre az összes bázist, öröm nézni milyen profin váltogat mikor közlekedsz.

(#30126) tibor23 válasza zoolio (#30124) üzenetére


tibor23
senior tag

kb. a bolti ár negyede-ötöde volt, az itthoni vatera-jófogás-hardverapró oldalakon nagyon jó vételek vannak néha.

(#30127) Stanlee válasza tibor23 (#30125) üzenetére


Stanlee
őstag

Hasznaltad a fritzbox sajat voip klienset? Nekem nagyon rossz volt a minosege, allitolag sipdroid alapu, az se mai csirke.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30128) tibor23 válasza Stanlee (#30127) üzenetére


tibor23
senior tag

Használom, a hangminőség teljesen jó, de nagyon kényes a netre.

(#30129) tibor23


tibor23
senior tag

Fritz Mesh roaming monitor

[ Szerkesztve ]

(#30130) ggabor02 válasza tibor23 (#30128) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Én is használom elég régóta. Nincsen hangminőség problémám. Korábban iPhone készülékeken, most androidon. Elképzelhető az is, hogy hardverfüggő. Elég sok telefonnak alapból pocsék a hangminősége mikrofon irányból.

(#30131) whbear válasza gorbep (#30122) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi! Jó app ez is, Samsung telefonon jól működik, de a Sony-n ugyanazt csinálja mint az összes többi amit kipróbáltam. Átvált és utána a rendszer azonnal vissza is teszi a gyengébb wifire. Csak a Sony-n. Bármit állítok be, így működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30132) Protonmail


Protonmail
csendes tag

Melyik szolgáltatónál lehet a legkedvezőbb áron - többek között VoIP telefonáláshoz - mobilnetet kapni? Nem kell sok, havi 1 GB nekem bőven elég.
Dual SIM-es telefonom van, de sajnos nem vagyok Digi ügyfél, így a DigiMobil számomra nem elérhető.

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#30133) mikung válasza Protonmail (#30132) üzenetére


mikung
aktív tag

Telekom Dominóra Marathon ?

Csak annyi hogy 30 sec keepalive nem árt különben leszakadsz.

(#30134) forgat


forgat
tag

Zoiper + digi nomadikus esetén ha én indítok hívást akkor létjre jön a hívás, de ha csak a telo felcsatlakozik a netre nem vagyok elérhető, de ha én indítok hívást utána már hívható vagyok?!?!?!

(#30135) itanczos válasza forgat (#30134) üzenetére


itanczos
senior tag

Milyen teló?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30136) forgat válasza itanczos (#30135) üzenetére


forgat
tag

redmi note 7

(#30137) itanczos válasza forgat (#30136) üzenetére


itanczos
senior tag

Android sok esetben nem szereti a VOIP klienseket. Próbáld meg a Groundwire-t!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30138) KTU


KTU
addikt

Dellmont (Betemax) klónok nem mennek, még a klónok oldala sem elérhető. :(

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30139) itanczos válasza KTU (#30138) üzenetére


itanczos
senior tag

Már működnek.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30140) anadroid válasza KTU (#30138) üzenetére


anadroid
senior tag

Már mennek. A szokásos hó közepi karbantartás.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#30141) KTU


KTU
addikt

Köszönöm.
Igen már megy mind.
Nekem pont akkor kellett volna nagyon telefonálnom,
Fonio-val hívtam, 20 Ft-ért, amúgy meg sose fogy el az egyenlegem, majd 7e Ft. :D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30142) Scrym


Scrym
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok e, kicsit utána olvasgattam a témában, de nem lettem túlságosan okos. Egy egyszerűnek tűnő dolgot szeretnénk megvalósítani, de lehet mégsem túl egyszerű...
Adott itt cégen belül egy kis helyi informatikai hálózat. Több iroda, műhely, raktár. Sokszor problémát jelent a kommunikáció, mobiltelefonos hívás macera, van hogy foglalt a másik fél, átmenni időigényes, stb... arra gondoltunk hogy vennénk pár IP alapú telefont (hagyományos vezetékes, kihangosíthatót) bekötnénk őket a hálózatba és egy gomb nyomásra tudnánk hívni egymást.
Le tudná írni valaki, hogy ez hogy működhetne egyszerűen, nem szeretnénk semmi csiri-biri dolgot, csak egymással beszélni, kifelé nem kívánunk hívást kezdeményezni. Van arra mód, hogy az eszközöknek van egy statikus ip címe és az alapján lehet egymást hívni? Vagy szükség van valami központra? Igazából nem volt ilyennel dolgunk, szóval egy kicsit vakon vagyunk a témában... Köszi a segítséget előre is!

(#30143) greggae válasza Scrym (#30142) üzenetére


greggae
tag

Lehet statikus cím (bár a DHCP+szerverről telefonkönyv nem árthat - én még egy készülékhez is beállítottam :) ), meg központ nélküli hívás, de mi volt az igazi probléma a mobillal? Ha foglalt, akkor nyilván a másik telefonon sem tud beszélni.

(#30144) Scrym válasza greggae (#30143) üzenetére


Scrym
tag

Köszi a válaszodat. A mobil az sokszor macerásabb, sokszor nincs épp kéznél, ez mindig ott van akkor az asztalon, van hogy pár szó erejéig kell csak a telefon és ezt így gyorsabbnak találnánk, felkap, megnyom egy számot és már csörren is a műhely, attól függetlenül, hogy épp ki van a műhelyben. Akkor lényegében megoldható a történet? És, hogy fogom tudni beazonosítani a többi készüléket, az IP cím alapján fogok tudni hívást kezdeményezni? Szükség van központra vagy csak bekötök 4 telefont a hálózatba és tudunk telefonálni egymással? Esetleg típus?

(#30145) itanczos válasza Scrym (#30144) üzenetére


itanczos
senior tag

Érdemesebb egy alap asterisk központot össze dobni!
Nekem az első egy openwrt-s router-en futott 2 égig.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30146) greggae válasza Scrym (#30144) üzenetére


greggae
tag

A készülékek telefonkönyvébe fel lehet venni SIP URL-eket, amelyekben lehet ip-cím, ez nem gond. Közvetlen hívógomb is lehet a készülékeken, de lehet, hogy az olcsóbbakon nincs. Nem kell központ. Nekem egy 4 vonalas Grandstream készülékem volt, de pár év után elromlott a hálózati interfész, meg előtte a kihangosítóval is voltak gondok. Új korában tetszett, de így nem érte meg újat vennem. Munkahelyemen is ilyen márkájú készülékek vannak, de van, hogy pár hét után lelassulnak-lefagynak, újra kell indítani, így nem biztos, hogy megérik az árukat. Más márkákat viszont egyáltalán nem ismerek.

(#30147) greggae válasza itanczos (#30145) üzenetére


greggae
tag

De milyen előnyei lennének a központnak a kívánt célhoz?

(#30148) itanczos válasza greggae (#30147) üzenetére


itanczos
senior tag

Azon kívül, hogy normálisan mellékként lehet használni? :)
Mondjuk lehet használni külső hívásokra és fogadni is lehet bármilyen számról!
Az OpenWRT-s web-es felületen pár perc alatt össze lehet állítani egy alap központot, persze kis előolvasás nem árt...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30149) instantwater


instantwater
addikt

Ki lehet próbálni esetleg a pbxes.org-ot, ingyenes és nem kell kézzel Asterisket konfigurálni, ha nem értenek hozzá.

Vagy esetleg Foniotól venni fillérekért 1-2 számot, hálón belül ingyen beszélnek, és még kívülről is hívható lesz a készülék.

(#30150) Scrym


Scrym
tag

Köszi a hozzászólásokat! Abszolút nincs szükségünk, hogy "kifelé" vagy fogadni tudjunk hívásokat a "világ" felöl. Csak is kizárólag lokális hálózatban szeretnénk a lehető leggyorsabban kommunikálni és a legegyszerűbb rendszerben. Ezért gondoltam, hogy ha létezik olyan megoldás, hogy veszünk kb. 4 db olyan készüléket aminek ip címet osztunk, legyen gyors hívás gombja, kihangosítás és ennyi... semmi másra nem lenne szükségünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.