Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) ggabor02 válasza Stanlee (#29000) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Én is minden nap játszottam, sajnos nem nyertem semmit.

(#29002) anadroid


anadroid
senior tag

Ma alaposan kitett magáért az AVM. 5 komoly hardvercsomag és az egyik mellé egy 1000 eurós utazási utalvány kerül kisorsolásra.

FRITZ!Box 7590 + FRITZ!WLAN Repeater 1750E + FRITZ!DECT 200

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29003) whbear válasza ggabor02 (#29001) üzenetére


whbear
senior tag

Én kicsit szkeptikusan állok ezekhez a nyereményekhez mióta egy nyeremény autó ürügyén jött az infó hogy kinek hová kell letenni a megfelelő összeget. Aki letette érdekes módon meg is nyerte az autót. Egyébként meg soha semmit nem nyertem még így már nem is próbálkozom. Nincs csalódás :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29004) ggabor02 válasza whbear (#29003) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ennyi fáradságot megért nekem, hogy bepötyögök egy nevet és egy email címet. Így legalább volt esélyem a nyerésre. Amúgy pedig sok éve használom őket, nagy rajongója vagyok ezeknek a Fritz! cuccoknak.

(#29005) whbear válasza ggabor02 (#29004) üzenetére


whbear
senior tag

Persze megértem. A reményhal meg utoljára :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29006) whbear válasza whbear (#29005) üzenetére


whbear
senior tag

A lepényhal meg először :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29007) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#28993) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

WebRTC-re valaki? Van hozzá android kliens? Használható a freepbx erre központnak?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29008) KTU válasza E.Kaufmann (#29007) üzenetére


KTU
addikt

Írj a VOIP - mélyvíz (Asterisk és társai) topikba.
Lehet hamarabb kapsz választ.
Úgy írtál már oda, csak régen. :)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29009) E.Kaufmann válasza KTU (#29008) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rég volt, sikerült akkoriban fél év alatt belőni egy PBX-et, ami még müxik, csak ez egy új projekt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29010) chungee


chungee
addikt

Estét!

Android voipblazer jan. 7 update, indítás után kidob az asztalra. Újratelepetítés után is ugyan ez. Van valami ötletetek:F

(#29011) KTU válasza chungee (#29010) üzenetére


KTU
addikt

Újratelepítés után újraindítottad a telefont.
Ha még akkor is,
akkor valamelyik régebbi verzió.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29012) chungee válasza KTU (#29011) üzenetére


chungee
addikt

MobileVOIP működik, visszatérek arra.

(#29013) instantwater


instantwater
addikt

Feltöltöttem a CallingCredit fiókomat 10 euróval (díjjal együtt 10.42 EUR), de DOLLÁRBAN (11.94) terhelte a kártyámat.

Nem rossz az árfolyam, viszont nagyon megtévesztő, sőt esetenként extra pénzbe is kerülhet, például, ha valakinek eurós kártyája van, arra számít, hogy euróban terhelik, és a valóságban dollár terhelés érkezik, ez egyszer egy átváltás, és néhány bank díjat számíthat fel idegen pénznemben való fizetésért.

Ami zavar, az a megtévesztés.
A többi klón nem csinált ilyet, hogy más pénznemben terhelt, mint amit kiírt az oldalon.

Nem panaszkodom, még mindig nagyon jó a tarifája, csak gondoltam jó észben tartani akinek eurós kártyája van, vagy Revolutja és az euró számláról akarna fizetni.

(#29014) KTU válasza instantwater (#29013) üzenetére


KTU
addikt

Igen, ez van. [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29015) tibor23 válasza instantwater (#29013) üzenetére


tibor23
senior tag

Nem nagyon hiszem, hogy volt konverzió, nekem ugyanannyira jön ki mindkettő. Középárfolyamon senki sem konvertál.

(#29016) KTU


KTU
addikt

Nekiálltam egy új téma összefoglalónak.
Igazából már párszor belekezdtem, de úgy gondoltam nem elég alapos, pontos és kidobtam.
Most más stratégiát választok.
Amit változtatok máris publikálom.
Ha rossz irányba haladok, pontatlanságot, hiányosságot láttok, kérem írjatok.
Szívesen, köszönettel fogadok segítséget, ötletet, javaslatot.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29017) #81733120


#81733120
törölt tag

Sziasztok,
Viber esetében kb 80 perc telefonálás mennyi mobilinternetet használ fel?

(#29018) nyuszi123456 válasza #81733120 (#29017) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Nagyon keveset, szinte semmit. És teszi ezt kiváló minőségben. 20MB környékére tenném összesen. Talán valaki pontosabbat.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#29019) #81733120 válasza nyuszi123456 (#29018) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor ez még nem is rossz.
Múltkor Viber-to-Viber módon telefonáltam, ott talán ~10 perc alatt 3 MB-ot vitt el. Tehát ez VOIP->GSM alapon is így megy?

(#29020) Stanlee válasza KTU (#29016) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszonet a munkaert.

Szerintem lehetne egy olyan resz benne, ami az adatforgalmat mutatja konkret kodektol fuggoen. pl G711, G722, stb. Ugy mint pl. ezen az oldalon.

pl. az elozo hozzaszolasban forumtars az adatmennyisegrol erdeklodik. Alap esetben nem az a meghatarozo, hogy milyen iranyba telefonal, hanem az, hogy a voip szolgaltatoja milyen kodeket tamogat, ill. o mit allitott be, vagy a szoftvere (Viber) mit hasznal.

Maradva a konkret peldanal, VoIP => GSM iranyban ha a VoIP szolgaltato csak G711-et tamogat, akkor az 64 kbit/sec, tehat min. 480 KByte/perc iranyonkent az adaforgalom nala, attol fuggetlenul, ha a fogado felnel a mobil GSM codecet hasznal, aminel csak 13 kbit/sec az adatforgalom.

Lehet tul bonyolult lesz kezdoknek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29021) yanna


yanna
őstag

Ha már felmerült a Viber. Nem ismerem, néhányszor használtam, ezután többször fogom, de van egyelőre 1 probléma vele.
Híváskor miért nem jelzi, hogy a hívott nincs netre kapcsolódva, kicsörög, én meg vakaródzok, hogy miért nem veszi föl.
Ez így rendben?

(#29022) p.t.r válasza yanna (#29021) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Valószínűleg rendben, nálam is ez van. Sőt a whatsapp is ugyan ezt csinálja.

(#29023) KTU válasza yanna (#29021) üzenetére


KTU
addikt

Viber. hívsz valakit Viber account-ján figyelni kell a kiírást a kijelzőn.
Hívás = hívott fél még semmit nem tud a hívásról, az is lehet offline.
Kicsörög = ekkor tényleg célba ért a hívás, valóban csörög a másik félnél.

Sajnos aki hív, csak füléhez teszi a telefont, aztán csörgeti hosszan a hívott felet, akár sokszor egymás után.
Pedig csak a kijelzőről tudná hogy valójában "csörög".
Mikor kipróbáltam párat, Hangouts, imo, Kik, KakaoTalk, LINE, Skype, WeChat, WhatsApp, Wire, mindnek volt valami problémája.
Telegram amit használok, nem csörög ki ha nem online a másik fél, szimultán használható sok eszközön, felhőben tárolja az elküldött fájljaim legyen az kép, apk, 7z, vagy bármi, több évre visszamenőleg.
"Saját fiók" ami a felhasználok közt jelenik meg, saját dolgaimnak.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29024) yanna válasza KTU (#29023) üzenetére


yanna
őstag

Nagyon köszönöm! Ismét tanultam. Valóban én is a fülemhez emeltem egyből.

(#29025) tibor23 válasza KTU (#29023) üzenetére


tibor23
senior tag

Kösz, ezt én sem tudtam, el is mentettem, mert nem nagyon érzékelhető a különbség a "hívás" és a "kicsörög" között.
A Viber azért jó, mert van tőle átjárás SIP irányba.

(#29026) FireShadow


FireShadow
senior tag

Csak meg szeretném osztani hogy én hogyan VOIPolok.

A TSIP nevü freeware portable programot használom. Belogol a dellmont SIP servereire, fel tudja venni a hangot úgy hogy a két felet a stereo két külön csatornájára teszi.

Ilyesmi oldalakon összehasonlítom melyik épp a legolcsóbb és aszerint döntök. A freedaysnek nem dőlök be, mert inkább fizetek egy olcsó de kiszámítható összeget, minthogy a freedays elfogyásakor hamar lefogyasszam az egyenleget és kénytelen legyek újratölteni. Mire elfogy az egyenleg, lehet egy másik szolgáltató lesz a befutó.

Megnézem milyen kodeket támogat az adott reseller (mintha nem lenne egységes) és kiválasztom azt a TSIP-ben, pl G726-32.

Mobilon a nagyon egyszerű kis phone2phone appot használom (Android). Mivel a mobilnetben nem szoktam bízni, inkább bevállalom a dupla árat a amit az hordoz hogy előbb felhiv engem a központ és onnan hívódik akit akarok hívni. Így bárhol működik a dolog és jó a minőség is.

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#29027) KTU válasza FireShadow (#29026) üzenetére


KTU
addikt

Köszönöm hogy leírtad tapasztalataidat.
:)
Kis pontosítás.
Másik összehasonlító oldal, talán jobban áttekinthető, és lehet egyszerre több országra is keresni, pl.
Dellmont klónoknál egységesen a következő codec-ek elérhetők:
G.711 (64 kbps)
G.726 (32 kbps)
G.729 (8 kbps)
G.723 (5.3 & 6.3 kbps)
GSMFR (13.2 kbps)
A választásnál arra figyelj, hogy nem mindegyik klónhoz tartozik sipszerver.
Ez azt jelenti hogy a megszokott alkalmazásaiddal nem tudod használni, csak és kizárólag Finarea alkalmazásokkal.
És a piros *-al jelölt klónok kapcsolási díjat számítanak fel.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29028) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

iOS-re melyik a legjobb voip app szerintetek?

Elsősorban abból a szempontból kérdezem, hogy az ePhone-os nomadikus számon bejövő hívásnál hívható legyek. A zoipert ajánlja az ePhone de kb a telefon zárolását követő 2 perc múlva már nem vagyok elérhető.

(#29029) whbear válasza lugosi (#29028) üzenetére


whbear
senior tag

Groundwire?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29030) KTU válasza lugosi (#29028) üzenetére


KTU
addikt

Nem tudom hogy a legjobb-e, de egy próbát megér. :U

Linphone "accounts reachable at any time, even if the app is closed (thanks to push notifications)" App Store for iOS devices

Azt írja van push.
Androidon próbáltam múlthéten, ott is van, ki / be kapcsolható.
Késés jóval kevesebb mint a Groundwire-nél, Bluetooth fülest elején nem ismerte fel, hogy egyáltalán van a telefonhoz csatlakoztatva,
de aztán egyszer csak működött.
Mindent tud amit a fizetősek,
több account kezelés szimultán, push, mindenféle codec, még G.729 is.
Bár itt érdekesen viselkedett, csak G.711 u -val mentek ki a hívások. :F
Igazából csak azt használom máshol is. :U

linphone.org

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29031) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Reenger ismét nem megy. Másnál sem?

#?*@&!

(#29032) whbear válasza zeon.hu (#29031) üzenetére


whbear
senior tag

Nálam sem megy. Én már csak másodlagosan használom pont ezek a kiesések végett.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29033) zeon.hu válasza whbear (#29032) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

3-4 hetente egy pár órás kiesést elviselek, de persze mindig rosszkor jön.

#?*@&!

(#29034) whbear válasza KTU (#29030) üzenetére


whbear
senior tag

Az ingyenesek között valóban a Linphone a legjobb. Azonban üzleti célú felhasználásra mégiscsak a Bria vált be. Tartok több appot telepítve, de mindig visszatérek a Briához mert 100%-os a push, a hangminőség állandóan jó és kiszámítható a viselkedése. A SessionTalk is jó de sajnos a push hol működik hol nem. A Groundwire nagyon laggol, régebben egy darabig jó volt de úgy állandóan fejleszteni kell...

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29035) lugosi válasza KTU (#29030) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, megnéztem. Sajnos a leírásban is írja, hogy csak linphone acc-al megy az állandó készenlét, mert ios 10 vagy 11 óta a sip push nem engedélyezett. Ez rossz hír nekem. :((

Whbear: köszi, hétvégén megnézem a groundwire-t, de előbb utánaolvasok egy kicsit mert 3500 Ft és próbára nem venném meg szívesen, csak ha úgy írják, hogy beválik.

(#29036) whbear válasza lugosi (#29035) üzenetére


whbear
senior tag

Ha már fizetős akkor a Briát próbáld ki. Van 1 hét trial.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29037) zagloba válasza lugosi (#29035) üzenetére


zagloba
aktív tag

groundwire felejtsd el sajnos nem jól működik! Pénzt ne adj érte esetleg ha akciós! :(

(#29038) whbear válasza zagloba (#29037) üzenetére


whbear
senior tag

Attól függ melyik telefonon. Nálunk egy Samsungon tökéletes, egy Sonyn használhatatlan.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29039) lugosi válasza whbear (#29038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mivel ios, ezért iPhone 😀

Néztem ezt a bria-t is, havidíjas, olyan nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#29040) zagloba válasza whbear (#29038) üzenetére


zagloba
aktív tag

Jól mondod! Én Sony - n használnám! 😀

(#29041) whbear válasza lugosi (#29039) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, gondoltam ha ios akkor szifon. (.......)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29042) instantwater válasza whbear (#29034) üzenetére


instantwater
addikt

Én is felraktam Redmi Note 4 re a LinPhonet, de ki sem csörög a kimenő hívás callingcredittel, és hibaüzenetet sem ad, hogy mondjuk nem találja a szervert, vagy rossz a jelszó.
Se 4Gn, se wifin nem hív.
Volt valakinek hasonló?
Ugyanezen a készüléken MobileVoip és Groundwire működik.

(#29043) lugosi válasza whbear (#29041) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocsi, azt hittem nekem írod hogy melyik telefonon, de látom most már hogy nem nekem válaszoltál.

Sokat olvastam utána, a groundwire tudja azt / azokat amire nekem kell, köszi az ajánlást.

(#29044) whbear válasza lugosi (#29043) üzenetére


whbear
senior tag

Ez a VOIP olyan, hogy bárki bármit mond és ír, csak a valós próba dönti el hogy jó lesz vagy nem. Én több évig szórakoztam vele amíg azt mondom hogy na most jó. Üzleti célú felhasználásra is mehet.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29046) KTU


KTU
addikt

Többen írtátok hogy nem megy a Linphone, gyorsan felraktam, pár fiókot be is raktam alá, ippi, DiscountVoip,
de a Linphone-t direkt nem.
Voltak akik privátba is kérdezték a beállításokat.

Azt a számot küldi el, amit a Dellmont klón oldalán beállítottam.
Audio beállításokban:
Codec bitrate limit: 128 kbits/s
Default 36, ami G.711 esetén kevés.

Nálam sem megy.
Kicsörög a hívottnál, ahogy felveszi, máris szakad a kapcsolat, mindkét fióknál :F

Ami hibaüzenetet ír, szerintem jól van beállítva.
:F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29047) tibor23 válasza zeon.hu (#29031) üzenetére


tibor23
senior tag

Tegnap 5 hívásunk volt róla 10-22h. között, 3x engem hívott rajt a feleségem. Én amúgy nem tudok Reenger kimaradásról, "csak" olyanról, hogy a hívott kb. 30-45mp. múlva csörög ki. Ilyenkor is tökéletesen hívható vagyok rajt, és már nagyon sokan átszoktak erre a számomra, ezen hívnak. Szóval nekem nagyon bejött a Reenger, és nagyon élvezem hívottként is a kristálytiszta minőségi hangot. (És q...vára nem vagyok ennek a szolgáltatónak a dealere)

(#29048) zeon.hu válasza tibor23 (#29047) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kb 1 órán át nem ment nálam, regisztrációs hibát írt.
Jó ideje csak ezt használom, munka közben sok hívást indítok, a cég meg nem fizeti... :D
(2 gyerkő is csak Reenger-t használ)

#?*@&!

(#29049) whbear válasza tibor23 (#29047) üzenetére


whbear
senior tag

Kérlek ne haragudj meg de szerintem mégiscsak dealer lehetsz. Mert a tények makacs dolgok és Te azokkal vitázol. Kár hogy nem csináltam képernyő mentést, de mikor Zeon ft jelezte a kiesést, az Asterisk logban megnéztem és a regisztráció "refused" státuszban volt. Nyomtam is egy "fwconsole restart" - ot, hátha nálam van a hiba. De nem. Másnap már működött. Mindezt úgy, hogy a CWU, Dellmont, Ephone trunk "registered" állapotban volt és működött is. Ez kb hetente, kéthetente előfordul. Nem akarok vitázni, ha te nem így látod akkor minden tiszteletem a Tiéd, de nálam ez a hatalmas nagy helyzet. A Chan_PJSip infó elég jól alátámasztja az általam és Zeon ft által tapasztalt jelenséget.

Szerk: A jelenség pénteken délután volt.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29050) stefi68


stefi68
addikt

Lassan elfogy a DiscountVoip-nálk az egyenlegem. Fel kell töltenem, vagy keresnem egy másik szolgáltatót.
Elég keveset telefonálok (főleg mobil irányba), úgyhogy nem nagyon számít +-0,1..2..3 Euro Cent

Van minőségben jobb (ajánlott) szolgáltató mint a jelenlegi?

Korábban olvastam itt, hogy talán a StuntCalls kicsivel jobb a Delmontok közt.

Nincs minőség, stabilitás, elérhetőség szempontjából VOIP összehasonlító oldal, vagy ügyfél elégedettségi mutató?

ui: További lényeges infó: Mobilon használom és hívást nem fogadok VOIP-on

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.