Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) instantwater válasza Soma01 (#31099) üzenetére


instantwater
addikt

A konfigurációs felületre gondolsz, ahol a számaidat kezelheted?
Igen, az működik, de kissé macerás mindig emailt írni, hogy megtudd az egyenleged.

(#31102) dynax válasza petir (#31100) üzenetére


dynax
tag

én azt néztem de ott voip szolálgtatókról vannak leírások , tehát nem külső számot akarok hivni , nem külső szolágáltatót szeretnék hanem a két eszköz tudja hivni egymást , gondolom kéne egy szerver programot inditanom egy gépen ami megy 0-24-ben stb...

(#31103) whbear válasza dynax (#31102) üzenetére


whbear
senior tag

Így van. Legegyszerűbben a VitalPBX-et felteszed install scripttel egy olcsó VPS-re, vagy helyi gépre. A két telefont felveszed egy egy extension-nak és kész. Vagy van Freepbx telepítő iso is. Az kicsit bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31104) dynax válasza whbear (#31103) üzenetére


dynax
tag

na ez a freepbx lehet ami engem érdekel , van szerverem ami megy 0-24-ben otthon , tehát tudok rajta futtatni programot , megnézem , köszi !

(#31105) petir


petir
senior tag

Most jött email a reengertol, hogy csomagomban foglalt percdij elfogyott... és töltsem fel.

Ránéztem a reenger weboldalára és levették a fejlécből, hogy megszűnik!

Na most akkor mi lesz? :D Kezd egyre érdekesebb lenni

(#31106) whbear válasza petir (#31105) üzenetére


whbear
senior tag

Nálam ott van a megszűnős banner.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31107) tibor23 válasza whbear (#31106) üzenetére


tibor23
senior tag

Biztos jó helyen próbálod? Nálam nem változott a honlapjuk, mutatja az egyenlegem, és a feltöltés is ugyanúgy megy. Még van 44 percem, én ugyanúgy hívok vele, mint eddig. Aki ismer fel tud hívni a mobilon.

******************

Alternatívaként:
1. ott vannak a többé-kevésbe megbízható Dellmontok
2. Havi 30-40 percre feltöltőkártya Domino / Vodafone Tuti
3. Efölött Digi mobil előfizetés 1000/1500Ft. 200 perc EU irányba is + 13GB mobilnet (Ahol működik).
4. Rendszeres megbízható, sok telefonálásra Telenor KÜF flotta 2500Ft-tól (270perc+4GB net)

(#31108) whbear válasza tibor23 (#31107) üzenetére


whbear
senior tag

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31109) tibor23 válasza whbear (#31108) üzenetére


tibor23
senior tag

Én mindig a nordtelekom.hu oldalon töltöttem, és az most is megy - nem tudom meddig.

(#31110) whbear válasza tibor23 (#31109) üzenetére


whbear
senior tag

Kiszálltam.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31111) petir válasza tibor23 (#31107) üzenetére


petir
senior tag

Hívj rá a számodra :)
A hívott számon előfizető illetve szolgáltatás nem kapcsolható.

Sajnos az ügyfélszolgálati számuk se elérhető már...

MÁS:

Használ valaki MegaVOIP-ot? Lenne pár kérdésem..

(#31112) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok, nézegettem a fórumot de sajnos egyenlőre megoldást nem találtam. A 3CX fel van telepítve de sehogy se bírom rávenni, hogy az ephone accomat használja.
LOG: 03/17/2022 12:05:30 PM - [CM504005]: Registration failed for: Lc:10000(@Generic SIP Trunk[<sip:10000@sip.ephone.hu:0/UDP>]); Cause: Cause: 408 Request Timeout/REGISTER from local

Miért akarja használni a sip:10000 usert? Adtam neki usert én a generic trunkbe.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#31113) whbear válasza tomatos (#31112) üzenetére


whbear
senior tag

Ezt egy kicsit jobban ki kellene bontani. Tehát fut valahol a 3CX PBX. Ott fel van véve trunknek az Ephone. A kliens 3CX fent van pl egy androidos telefonon. A központban csináltál kimenő és bejövő szabályokat?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31114) tomatos válasza whbear (#31113) üzenetére


tomatos
aktív tag

3CX fent van, ehhez majd szeretnék készíteni egy automata menürendszert amit részben meg is csináltam a call flow designer progival. Csináltam ephone azonosítót és hozzá vettem egy 21-es körzetszámú telefonszámot. Az ephone user zoiper-el működik, de 3CX-en timeout hibát dobja. A 3CX windows serveren van fent nálam VM-ben, ki van kapcsolva a tűzval a Windows serveren és a routerbe pedig az 5060 és az 5090 nyitva van udp és tcp-re is.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#31115) whbear válasza tomatos (#31114) üzenetére


whbear
senior tag

Egyszer fel kell venni az Ephone-t trunknek. Az zöld? Csatlakozik? Utána Usert pl 100. Utána kell kimenő szabályt létrehozni. Olyan, hogy Ephone user nincs, van a be regisztrált Trunk, beregisztrált User és az inbound outbound routes. Az User nem lehet Trunk.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31116) tomatos válasza whbear (#31115) üzenetére


tomatos
aktív tag

Trunk-ként felvettem az ephone-t ott megadtam a ephone azonosítómat és a jelszavam.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#31117) whbear válasza tomatos (#31116) üzenetére


whbear
senior tag

Outbound routes be van állítva?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31118) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok, kicsit messziről kezdem...
Külföldön vagyok jelenleg és itt nagyon nincs mobiltérerőm és nem nagyon érnek el :( Vodás(HU) vagyok, felhívtam őket, hogy ugyan kapcsolják már be nekem a wifihivást, de az ügyfélszolgálatos hölgy a kábelneteseket akarta kapcsolni, annyira nem értette a problémát, végül küldött valami excel táblázatot emailban mint panaszbejelentés, hogy töltsem ki és 30 napon belül reagálnak - válasz azóta se jött... Mivel fontos lenne, hogy a magyar számomon elérjenek, vagy legalább egy magyar számot megtudjak adni így keveredtem googleben a voipra, majd erre a fórumra. Regisztráltam az ephone-on, feltröltöttem egy 1000-el és vettem egy telefonszámot havi 99 forintért ami 0626-os. Letöltöttem a ZoiPert, beállítottam és elvileg működik is, DE gyakorlatilag meg egyszer értek el, amúgy meg ki se csörög nálam... :(
Első kérdés, hogy ez nem olyan mint a WhatsApp hogy ha nincs fent az állapotsávban az ikonja akkor is fut a háttérben? Vagy a ZoiPer ikonnak mindig ott kell lennie az állapotsávban különben offline vagyok?
Itt kint NO vodafone giga kábelnet van, olvastam, hogy a T szűri vagy tiltja ezeket a szolgáltatásokat és valami NAT beállítással lehet kijátszani - ez a vodafonra is igaz lehet?
Nagyon ajánlják a topikban többen is a https://telz.com/ ot. Azt írja az oldalon, hogy "Az Ön tényleges telefonszáma helyesen jelenik meg a fogadó oldalon a legtöbb kimenő irányban." Ez azt jelenti, hogy a saját mobilszámomat hívják és ha nincs térerőm, akkor az applikáció csörög ki és ha telefonálok az applikáción keresztül, akkor pedig kijelzi a saját mobilszámomat? Vagy a regisztrációnál azt a számot kell beírni, amit az ephonenál vettem?
Előre is köszönöm a felvilágosítást
szerk: a mobilom egy Redmi 9 Note és ezen szeretném használni a voipot (ha ez esetleg számít)

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#31119) itanczos válasza bpmcwap (#31118) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia! Milyen telefonról van szó? Android?
Olyan programot keress, ami tudja a PUSH értesítést. Azzal nem kell futnia a háttérben a programnak.
Egyébként android telefonoknál az energia takarékosság tud bekavarni.
Nekem a Groudwire program vált be, igaz iOS-en használom. Nem ingyenes, de mindig működik!
[Groundwire play áruház]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#31120) bpmcwap válasza itanczos (#31119) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Redmi 9 note, igen androidos... Én más programhoz - de még a gyárihoz se - találtam beállítást, csak a qrkódleolvasási lehetőséget... :( Szerintem az ephone csak a ZoiPerrel használható, de ez meg nem működik... Többször is próbáltuk hívni különböző számokról de még csak ki se cseng - pedig a honlapon a híváslistában ott van a hívás!!!

Túrista vagyok

(#31121) itanczos válasza bpmcwap (#31120) üzenetére


itanczos
senior tag

Dehogy csak Zoiper-rel használható!!! :Y
Próbálj meg több programot is!
Tuti, hogy nálad van a hiba!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#31122) bpmcwap válasza itanczos (#31121) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Az ajánlott MobileVoip appban nem is tudom regisztrálni, mert nem található benne az ephone szolgáltató - ettől függetlenül tuti nálam lesz a hiba, csak nem tudom hogy hol... :(

Túrista vagyok

(#31123) bpmcwap válasza itanczos (#31121) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Visszakerestem a topikba és találtam képernyőképeket a beállításról. A MizuDroidot sikerült beállítanom és azzal működik! Érdekes hogy a gyárival meg nem működött.
Köszönöm a segítséget!

Túrista vagyok

(#31124) itanczos válasza bpmcwap (#31123) üzenetére


itanczos
senior tag

Mit értesz gyári alatt? Az Ephone csak ajánlja a Zoiper-t, nem az ő termékük.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#31125) allfinanz


allfinanz
senior tag

időzített sms küldéshez a GMT-nél vajon figyelembe veszik az óraállítást?
magyar idő az most gmt+2.

pontos, időzített sms-re van szükségem. köszönöm.

Send message at the following date and time
https://www.sipdiscount.com/web_sms

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#31126) tibor23 válasza bpmcwap (#31118) üzenetére


tibor23
senior tag

Szerintem ezek az App-ok sose lesznek üzembiztosak voip hívások fogadására. Fonio-nál a NAT még a fixen telepített ATA-át is meghülyíti.
VoWifi hívás Mo-i mobil szolgáltatók közül csak a Diginek és a Telekomnak van, viszont a Telekom tiltja külföldön, a Digi nem. 1000Ft egy Digimobil havidíj ha van egyéb előfizetésed náluk, 1500 ha csak mobil kell. Bármikor visszaadható ha nem kell.

(#31127) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Részben kapcsolódik a kérdésem a topikhoz, vagyunk itt többen akik FritzBoxot használunk.
Nekem egy 7390 van beállítva. Eddig csak egy online (freevoipdeal) szolgáltatás volt beállítva, de be lett kötve a digi vonalas telefon is. Ez szépen rá lehet kötni a Fritzboxra a DSL/TEL csatlakozón, csináltam hozzá kábelt. Így mobilról is használható a vezetékes,stb..
A kérdésem az, ha a digi modemjét újraindítom, értelemszerűen elmegy a veztékes telefon is, viszont a Fritzbox ilyenkor 1 csörrenésre megcsörgeti az összes hozzá kapcsolt telefont (vezetékes, DECT, IP...). Ezt nem lehet valahogy kigyomlálni belőle?? Nagyon zavaró, ha mondjuk késő este újra kell indítani esetleg és csilingel az összes telefon feleslegesen. Sehol se találtam a beállításokban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31128) Stanlee válasza garga01 (#31127) üzenetére


Stanlee
őstag

valoszinuleg ujrainditaskor a digis eszkoz feszultsege a telefon porton annyira megugrik, hogy a fritzbox azt hiszi, bejovo hivas van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31129) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok, Oracle (korábbi acme packet) SBC-vel dolgozik-e itt valaki?
Az lenne a kérdésem hogy milyen log-ban kellene keresnem bármi nyomot ami arra utal hogy certificate probléma miatt nem sikül a kapcsolat? Korábban volt már ilyen gondunk amikor o365 voice mail serverekre küldtünk CUCM-ről hívásokat és akkor megtaláltuk hogy certificate gond miatt nem sikerülnek ezek, viszont az régebbi rendszeren volt és ott volt erről log.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#31130) garga01 válasza Stanlee (#31128) üzenetére


garga01
senior tag

Nem, mert kipróbáltam, hogy ha simán kihúzom a Fritzboxba menő telefon kábelt, akkor is megcsöngeti a telefonokat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31131) Stanlee válasza garga01 (#31130) üzenetére


Stanlee
őstag

nezd meg a fritzbox logjaban, hogy ilyen csengeteskor mit logol (mindent, mert lehet, hogy nem a voip-os resz generalja a csengetest), be is masolhatod, talan tobbet tudunk segiteni. Persze a telefonszmot vagy barmit szedd majd ki :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31132) ggabor02 válasza Stanlee (#31131) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ismerős a helyzet
Ismeretlen számot logol, simán minden egyes telefon csatlakozó kihúzáskor, visszadugáskor.
Nálam azért nem csörög egyet ilyenkor, mert az ismeretlen számról bejövő hívás tiltott.
Mindjárt VPN-ezek otthonra, belépek a Fritzbe, aztán másolok egy ilyen logot.

(#31133) ggabor02 válasza ggabor02 (#31132) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ez egy ilyen dugó kihúzás, visszadugás volt:

(#31134) Stanlee válasza ggabor02 (#31133) üzenetére


Stanlee
őstag

Talan ez segithet.

Ma letesztelem anyukamnal a cuccot, igaz csak t-online-os router + analog vonal van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31135) ggabor02 válasza Stanlee (#31134) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Köszi szépen.

Nagyon ritkán van ilyen, akkor (több éve) a telefonkábeleket rendezgettem, azért jelentkezett.
Mint írtam, nekem szerencsére nem csörren, mert az anonim szám nálam mindenhol mindig tiltott.
Este megnézem.

(#31136) Stanlee válasza ggabor02 (#31135) üzenetére


Stanlee
őstag

Megneztem hogy a telekomos dobozt ha aramtalanitom megcsorren a telefon, de semmi nem tortent.

A neten a nemet forumokon Geisterklingeln-nek hivjak a jelenseget es a legtobb esetben korabban a rossz minosegu kabelre vezettek vissza. Valaki irta, hogy eleg volt a szonyeg alatti kabelre ralepni es csorgott egyet a fritz!box.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31137) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Nem tudjuk egymást hivni usernévvel a callingcredit-el aprilis 10 óta.

user1@callingcredit.com hivja user1@callingcredit.com-ot. de nem történik semmi. Ez egy hete még müködött.

Mindkét user Fritzboxrol müködik, tud hivni más számokat, azok kicsörögnek, és felépül a hívás.

Mi az ajánlott mód arra hogy ingyenesen lehessen beszélni két fritzboxos telefon között?

Köszi.

(#31138) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok,

Ma tapasztaltam, hogy a reenger szolgáltatása megszűnt.
Egy ATA eszközzel volt használva egy normál telefon, külföldi számot hívtunk róla. Olcsó volt, jó volt, kár érte. Tudtok ajánlani hasonló szolgáltatót? Létezik egyáltalán ilyen? Külföldi szám hívása lenne a lényeg.

Köszi

(#31139) peteris


peteris
csendes tag

Tudomásul vettem, hogy a reenger-nek vége, de valahogy mégsem kerek az ügy.
Ebben a hónapban eddig 8 emailt kaptam tőlük, amiben értesítenek, hogy elfogyott az egyenlegem, vásároljak új csomagot. A reenger. hu felületen megszűnt a befizetési lehetőség. Írtam nekik, hogy hagyjanak békében, csak új fizetési felszólítás jött. Az ügyfélszolgálati telefont nem veszik fel. Ha reengeres hívást kezdeményezek, a hívás nem megy ki, az automata jelentkezik és mondja a szöveget, hogy elfogyott az egyenleg, fizessek a nordtelekom.hu/mynordtelekom felületen (ha jól értettem). Persze ott sem lehet fizetni. Viszont a honlapjukon minden más működik mintha mi sem történt volna.
Mindez elég furcsa módja egy szolgáltatás megszüntetésének. Bár lehetne rosszabb is, ha például hagynának fizetni, de nem működne a telefon.

(#31140) asdf_ válasza peteris (#31139) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom a technikai személyzettől is hasonlóan elegánsan váltak meg, mint az ügyfelektől, így nincs, ki leállítsa az automata emaileket :D Vannak ilyen vicces dolgok, én anno pizzát rendeltem olyan cégtől, aminek még ment a weboldala, emailes visszaigazolás is jött, majd amikor 1 óra múlva felhívtam őket, hogy hol a pizzám, egy magányszemélynél csörgött már a szám (imádhatta). Namost 6 hónapig kell parkoltatni egy számot, hogy kiadható legyen másnak, ezalatt végig ment a weboldal (ok, nagyon nagyon rég volt,még messze a telefonos rendelés volt a menő) .

(#31141) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#31137) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Update:
Minden változtatás -és magyarázat - nélkül újra működik a hívás callingcredit usernévvel pár napja.
user1@callingcredit.com hívja user2@callingcredit.com-ot. Ez két hétig nem müködött.... :(

(#31142) garga01 válasza Stanlee (#31136) üzenetére


garga01
senior tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat, még nem aktiválták be a vonalat (digis lesz), de ha meglesz majd tesztelem. Régebben t-home volt, ott ha a t-s modemet újraindítottam, mindig megcsörgette a Fritzbox a telefonokat. Viszont akkor az anonim tiltás nem segített volna, mert a tré-nél plusz díjas lett volna a szám kiíratása :DDD . A Diginél elvileg alap szolgáltatás, ha meglesz majd tesztelem. Nálam nem a kábel a ludas, egyértelműan ha elmegy a vonal/kihúzom a kábelt, akkor csörget.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31143) garga01 válasza fujifilm1 (#31137) üzenetére


garga01
senior tag

Szia,
először én is ilyen ingyenes netes telefont állítottam be 2 FB közé, de van megoldás amivel ki lehet kerülni a netes szolgáltatókat.
Az egyik fritzboxon (legyen ez a host/server), nálam be van konfigolva egy netes szolgáltató, de ez igazából opcionális, akár törölhető.
A Telefonie->Telefoniegeräte alatt adj hozzá egy új telefont, LAN/WLAN típust. Mikor megadtál mindent (név,jelsztó, stb.) és elmntette, menj vissza a beállításaiba és az anmeldedaten alatt pipáld be az "anmeldung aus dem Internet erlauban"-t, ezzel a netről is engedi belogolni a fenti usert.
Ezen kívül még be kell állítani egy dyndns/no-ip szolgáltatást, hogy ha változik a WAN ip címe, egy webcímről elérhető legyen. Ezt az Internet->Freigaben->DynDNS alatt tudod megtenni, én a dynu.com -ot használom, jól működik és ingyenes. (A weboldalukon van segédlet is a fritzbox beállításhoz.)
Ha mindez megvan és a dyndns is működik, akkor a másik routeren be kell állítani az első fritzboxban megadott dyndns cím, telefonos felhasználó user+jelszó párost. A server fritzboxon úgy fog megjelenni, mint egy belső szám (**-al tudod majd hívni)
A "szolga" boxban meg a legegyszerűbb, ha a mester fritzboxról megcsörgeted és utána gyorstárcsázással mented a számot, mert ott több csillagot is belerakott úgy emlékszek (de meg is tudom nézni neked ha kéred). Remélem érthető volt, de ha már állítottál be fritzboxot, menni fog szerintem :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31144) fujifilm1 válasza garga01 (#31143) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia.
Köszi szépen a leírást! Jól hangzik. :R

Van dyn DNS a duckdns-töl a vpn miatt. ( Ez is ingyenes. )

Ez nem nyitja meg a fritzet biztonsági szempontból?

(#31145) garga01 válasza fujifilm1 (#31144) üzenetére


garga01
senior tag

Nem hinném, hogy nagy biztonsági kockázata lenne, persze használj egy kellően összetett felhasználónevet és jelszót hozzá. Nekem lassan egy éve hiba nélkül működik.
Egy dolog szívatott meg, volt egy hagyományos telefon ami nem akart csörögni, azt hittem rossz, de kiderült, hogy a Fritz a belső hívásnál kicsit más módon csörgeti a telefonokat (rövidebb csöngetés) és ez nem tudta ezt kezelni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31146) ggabor02 válasza garga01 (#31145) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Volt nekem is egy darabig így "kintről elérhető" módban. A logot nézegetve irgalmatlan sok belépési próbálkozás volt. Mindenképpen nagyon erős jelszót ajánlok.

(#31147) garga01 válasza ggabor02 (#31146) üzenetére


garga01
senior tag

Hmm, megnézem majd én is a logokat akkor.
Még a VPN lenne járható út, de nekem nem sikerült összehozni 2 Fritzbox között. (PC-vel, telefonnal simán be tudok csatlakozni)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#31148) ggabor02 válasza garga01 (#31147) üzenetére


ggabor02
aktív tag

A két Fritzbox közötti VPN-t én sem próbáltam.

(#31149) fujifilm1 válasza garga01 (#31143) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia
Ma megprobaltam. de nem jön össze sehogy se.
Az én fritzemen létrehoztam az IP telefont. megadtam az Allow registration from the internet- pipát ahogy mondtad. (de semmi port forwardot vagy egyebet nem állítottam be.)
Aztán a másik (fritz 7240) elkezdtem felvenni az accountot.
Az intenet rufnumber: 2
A registrar -be a dynamikus dns cime a fritzemnek.

egy darabig megy a kék vonal, de aztán nem tud bereggelni...

hogy lehet valami logot nézni hogy miért nem sikerul?

Ha majd egyszer megy akkor valami vpn vagy más védelemen elgondolkozom....

(#31150) andatti


andatti
senior tag

Úgy tűnik, itt még nem volt téma, így bátorkodom...

Nemrégi olvastam egy hírt, miszerint május 12-től megszűnik a telefonos beszélgetések rögzítése, a google play minden ilyen appot kilő az áruházból... A cikk szerint csak a kínai telefonokban marad meg, amelyek alapból tudják ezt, gyárilag. Más telefonokban a gyári lehetőséget is megszüntetik/megszüntették. Talán a gdpr frissülés/konszenzus az oka...

Az pedig már alap, hogy bármilyen hivatalos szolgáltatót hívva ők rögzítik a beszélgetést, de ha mi is ezt tesszük, (bejelentjük) rögtön bontják a vonalat...

Én úgy emlékszem, hogy voip-ban van lehetőség a rögzítésre, de nem vagyok biztos, mert most nincs a telómon. Az viszont kérdés, hogy akkor a voip appokat is törli a play, mivel van lehetőség hívás rögzítésre? Mert akkor már csak az .apk letöltés/telepítés marad, mint alternatíva, alternatív oldalakról. (Meg pc-re progi telepítés, amiben van rögzítési lehetőség...)

Persze, ha nem akarunk frissíteni, gondolom a régi appok működhetnek, régebbi telókon pláne...
pedig sok szakma számára nélkülözhetetlen... Nálunk is a szolgálati telefon minden hívást rögzített alapból, külön app segítségével...

Szóval valaki tud/hallott valami jó kibúvót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.