Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30502) KTU


KTU
addikt

Aki esetleg szeretné frissíteni, leváltani Gigaset A510 IP vagy A540 IP kézibeszélőjét, (természetesen szimultán is lehet használni a régi kézibeszélő mellett).
eMag-on most jó áron Gigaset C530 vezeték nélküli telefon 11 990 Ft + 700 Ft szállítás.
Teljes funkcionalitásában képes kiváltani az 510 vagy 540 fő kézibeszélőt.
Már használok egy ilyet.
Van rajta jack csatlakozó fülhallgatónak, bár még nem teszteltem, :U
inkább kihangosítva használom.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30503) MaCS_70 válasza KTU (#30502) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönjük!

Egyébkéntis ajánlom bárkinek, aki nem veti el egy lakáson belüli megoldás lehetőségét.

Lassan 10 éve használom ennek a készüléknek az elődeit (jelenleg négy van napi használatban), és sok szempontból komfortosabb, mint a mobiltelefon.

És mellesleg a névjegyeket át lehet vinni rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30504) Stanlee válasza KTU (#30502) üzenetére


Stanlee
őstag

koszi, ez az a415-nek valami utodja lehet? Nekem tobb a415-om is van, azok is teljesen jok, arra amire nekem kell, de ez a kijelzoje miatt tetszik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30505) MaCS_70 válasza Stanlee (#30504) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek mind rokonok és kompatibilisek egymással. (Legfeljebb a töltőjük nem az valamiért...)

A C-széria kijelzőben erős: nagyon szép, színes, grafikus kijelzőjük van, néhány ehhez igazított szolgáltatással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30506) Stanlee


Stanlee
őstag

Ha a kovetkezot veszem, valoszinuleg ez lesz.

Amugy akinek siemens keszuleke van, annak mennyire "fogy" az akku a kezibeszeloben? En nagyjabol evente uj akksikat rakok az osszesbe, de nem vagyunk extrem sokat telefonalok, igy nem ertem, hogy miert adjak meg magukat olyan gyorsan. Es nem a minosegtol fugg, mert eneloo, gp, amazon, mind hamar megdoglik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30507) MaCS_70 válasza Stanlee (#30506) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Gigasetek valahogy tényleg furcsán bánnak az akkukkal.

Eleve nagyon lassan kezdenek tölteni, ráadásul rendes töltőben 100%-ra töltött akkumulátorokra három helyett csak két pálcikát ad.

Az elhasználódás kérdésében azt tapasztalom, hogy elég gyorsan leamortizálják az akkukat egy napos üzemidőre -- de azt évekig tartják. Négy készüléken tapasztalom ezt, bár tudom, hogy semmi értelme...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30508) 4Grider válasza Stanlee (#30506) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően Ni-MH akksikról beszélünk folyamatos töltögetéssel. Mikroprocesszoros töltőkkel bírnak ezek az akksik néhány száz töltési ciklust, nem ezekkel a túltöltésre hajlamos primitív töltőkkel.

(#30509) KTU válasza Stanlee (#30504) üzenetére


KTU
addikt

Van egy Gigaset A420-am is, ez sajnos sokkal butább, nem alkalmas fő készüléknek.
Bázisállomást nem lehet kezelni róla, csak 1 db, a bázison beállított fiókról lehet hívást indítani.
Míg egy fő készülékről kilehet választani, hogy melyik fiókból szeretnék hívást indítani.

Ez csak pár, de lényeges különbség. Bár ezek csak akkor szembetűnőek, ha Gigaset IP központhoz csatlakozik a DECT telefon.
Ezekhez mindig fő készülékeket csomagolnak.
Persze az egyszerűbbeket is lehet csatlakoztatni Gigaset IP központhoz ahogy fent írtam, A420 vagy A220 ilyenem is van, sajnos ezek még az időt sem mutatják ha nem saját bázishoz csatlakoznak.
Ahogy MaCS_70 fórumtárs is írta, sokkal komfortosabb a használata mint a mobiltelefon.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30510) MaCS_70 válasza KTU (#30502) üzenetére


MaCS_70
félisten

Srácok!

Ez szerintem nem IP-s modell. Vagy én nézem el???

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30511) Stanlee válasza MaCS_70 (#30507) üzenetére


Stanlee
őstag

Okay, ahogy latom masoknak is ugyanez a tapasztalata, nem egyedi az eset.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30512) asdf_ válasza MaCS_70 (#30510) üzenetére


asdf_
veterán

Kezibeszelo cserejereol volt szo, az IP-s bazisallomas marad az A510/540-bol.

(#30513) MaCS_70 válasza asdf_ (#30512) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy teljes-e a kompatibilitás. Pár éve próbáltam nem IP-s kézibeszélőt használni az A540IP bázishoz, és nem volt teljes a kompatibilitás. Működött, de adatokat nem írt ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30514) asdf_ válasza MaCS_70 (#30513) üzenetére


asdf_
veterán

C530-bol van IP-s is, igy kenytelen lesz kompatibilisnek lenni. No meg ugye mindenkihez be van kotve az internet, es leellenorizheti.

(#30515) KTU válasza MaCS_70 (#30513) üzenetére


KTU
addikt

Az ajánló hsz.-ban leírtam.
"Teljes funkcionalitásában képes kiváltani az 510 vagy 540 fő kézibeszélőt.
Már használok egy ilyet."

Persze hogy nem IP, ez csak egy DECT, de fő kézibeszélőként is használható.
A saját bázisa csak töltőként fog funkcionálni,
Gigaset A510 IP vagy A540 IP bázishoz kell csatlakoztatni.

Ahogy asdf_ fórumtárs is írta, létezik Gigaset C530 IP,
ez ugyan az a C530HX kézibeszélő, mint amit C530 IP-be csomagolnak, csak a bázis más, de erről már írtam fentebb.

pl. amit a Gigaset A510 IP vagy A540 IP bázis webes felületén nem találtam,
másik kézibeszélő leválasztása a bázisról.
Ezt a funkciót csak a fő kézibeszélők tudják, Ez is tudja.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30516) MaCS_70 válasza KTU (#30515) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez klassz!

Én anno elég sok úgymond GAP-kompatibilis kézibeszélőt próbáltam ki, és mindegyik működött is telefonálásra -- de teljes kompatibilitást még Gigaseten belül sem minden esetben tapasztaltam.

Igaz, azok régebbi modellek lehettek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30517) KTU válasza MaCS_70 (#30516) üzenetére


KTU
addikt

Azoknál nem az volt a lényeg hogy régebbi modell,
hanem egyszerűen "butább", hiányoznak az IP és még sok egyéb más funkciók.
Mint írtam az A420 is "buta", IP bázishoz csatlakoztatva, még az órát sem mutatja.
INT 5 Gigaset A420 DECT a képen, hiányzik a hívás előtti fiók kiválasztás, csak 1 db fiók állítható be fixre.
Alatta INT 6 C530 DECT, ennél már ott van ez a funkció, bekereteztem.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30518) MaCS_70 válasza KTU (#30517) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, minden bizonnyal igazad van. Az A510 volt a legalacsonyabb tudású modell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30519) ((d(-_-)b))


((d(-_-)b))
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Fritz!Box Fon WLAN 7390 routeren keresztül hardveres voippal szoktam telefonálni reengerrel. Telefon egy vezetékes Siemens Euroset 2015.
Homeofficeban Ügyfeleket hívnék a fenti összeállítással, de nem szeretném, hogy lássák a számomat és bármikor visszahívjanak (pl. éjjel családomat is felriasztva). Ehhez csupán egy egyszerű számkijelzés tiltás kellene.

Próbáltam már a telefonon #31#-gyel és minden beállítással a telefonon és a routeren is , de csak kiírja ez a nyavajás mindig a 06 21-es számot a mobilomra. A szolgáltató nordtelekom.huoldalon se kapcsolhatom ki. :W

Talán a számkijelzést sehogy se lehet kikapcsolni a 06 21-es számoknál?

(#30520) Stanlee válasza ((d(-_-)b)) (#30519) üzenetére


Stanlee
őstag

szia, *31# a hivoszam kijelzes tiltasa, de attol meg a nord telekom figyelmen kivul hagyhatja a kerest.

Lehetoseg meg, hogy hasznalsz helyette egy dellmont klont, az biztos nem ir ki semmit.

utolso lehetoseg, hogy kikapcsolod a hivasfogadast meghatarozott idore, vagy csak par telefonszamot engedsz at, a tobbit blokkolod mondjuk este 18-08 oraig.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30521) zoolio válasza ((d(-_-)b)) (#30519) üzenetére


zoolio
tag

Nekem is ilyen routerem van, és nem kis meglepődésemre tényleg működik a *31#-es hívószámkijelzés-tiltás (azt gondoltam, ezt csak a PSTN szolgáltatók tudják kezelni). Én Dellmont fiókot használok, szóval úgy látszik, a router is és a Dellmont is tudja ezt értelmezni. Öt próbából ötször sikerült. Persze Dellmontéknál semmire sincs garancia, nem biztos, hogy százból százszor sikerül, náluk minden megtörténhet meg annak az ellenkezője is. Viszont ugyanezt a fiókot Zoiperrel használva már nem tudtam hívást indítani ezzel a tiltó kóddal, úgy látszik, ő már nem tudja ezt értelmezni. Érdekes.

(#30522) Stanlee válasza zoolio (#30521) üzenetére


Stanlee
őstag

valoszinuleg a zoiper a dellmont fiokhoz direktben csatlakozik, a *31# csak akkor megy, ha a zoiper a fritz!box-ban kap egy sajat alfiokot, amihez csatlakozik, es a fritzbox kezeli a hivast dellmont fele.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30523) zoolio válasza Stanlee (#30522) üzenetére


zoolio
tag

Hú, ezt az alfiókosdit kipróbálnám, ki tudnád fejteni bővebben? Mit és hogyan kell beállítani?

(#30524) Siriusb


Siriusb
veterán

Most jöttem rá, jól kiherélték a Zoiper ingyenes verzióját és beraktak mindent valami combo pack nevű csomagba.
Visszatérek a groundwire-re, hátha jó minőségben tudok ismét telefonálni vele.

(#30525) ((d(-_-)b)) válasza Stanlee (#30520) üzenetére


((d(-_-)b))
csendes tag

Köszönöm a választ. Csak az a baj, hogy egyik se működőképes.

*31# nem jó. nordtelecomnál van több, mint 1000 percem amit le akarok használni.
Napközben se hivogassanak, ha bent dolgozom, akkor ne zaklassák anyám. Illetve nem jó a számkorlátozás, mert barátok és rokonok is szoktak hívni, akiknek változhat a száma. :(

Nekem csak egy egyszerű számkijelzés tiltás kellene.

Nem gondoltam, hogy ami mobilon 4 gombnyomás azt így megbonyolitja a nordtelecom. Sajnos ez nekem nagyon megneheziti a munkám.
Saját mobilról, meg céges melokért nem fogok fizetni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#30526) mikung válasza ((d(-_-)b)) (#30525) üzenetére


mikung
aktív tag

A telefonba bepötyögött DTMF kódok inkább az analóg rendszereknek szólnak, például megmondja az ATA egységednek hogy híváskor ne küldjön számot.

Natív kliensnél van ahol implementálják (r=1 user megszokta alapon), van ahol a menüben kell kiválasztani vagy beállítani.

Mindezektől függetlenül a lánc végén lévő kimenő szolgáltató még mindig dönthet úgy hogy figyelmen kívül hagyja a kérést és elküldi a számod.

Itt jegyezném meg hogy nem szép dolog ám névtelenül/más számmal hívogatni, de ha ilyenre adod a fejed, akkor olyan szolgáltató kell hozzá ami ezt támogatja.

(#30527) tibor23 válasza ((d(-_-)b)) (#30525) üzenetére


tibor23
senior tag

Mobilod nincs, amin ismerősök el tudnak érni? A munkahelyit meg teljesen tiltod hívásfogadásra és kész. Ha valahogy tiltani sikerülne a Caller ID-t, akkor az lenne a baj, mert azt sokan fel sem veszik (nálam is tiltva van).

(#30528) Stanlee válasza zoolio (#30523) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia, ha megy a nemet nyelv, akkor ez az AVM hivatalos leiras hozza, a 3-as 4-es pontot kell figyelembe venni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30529) herdsman12


herdsman12
őstag

Egy-két hónapja leállt a VoIP a Gigaset A510-IP-n, pár napja volt időm ránézni.
Az iNum/ippi működik, a mostanában nem használt StuntCalls fiókjaimat viszont felfüggesztették.
Most újra próbáltam és elfelejtett jelszóval visszaengedett. :F

(#30530) v-man válasza herdsman12 (#30529) üzenetére


v-man
őstag

Ha már stuntcalls, 1 eur közelébe ért az egyenleg, kb 2 éve töltöttem rá utoljára. Erre érdemes pénzt tenni, vagy van ajanlottabb delmont klón manapság? :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#30531) gorje válasza v-man (#30530) üzenetére


gorje
senior tag

Nekem nemrég fogyott el a stuntos egyenlegem. Újra azt választottam. 2 euró óta nem volt problémám a hivasokkal. Előtte sem volt jellemző. Szerintem mehet. Nem nagyon van olcsóbb, megbízhatóbb szerintem de majd kijavitanak ha...

[ Szerkesztve ]

(#30532) vg válasza v-man (#30530) üzenetére


vg
addikt

Pár hete megint használom kell naponta egyszer-kétszer a callingcredit-et (gyakorlatilag ugyanaz mint a stuntcalls), mindig tökéletesen megy, semmi baj nincs vele.

(#30533) Stanlee


Stanlee
őstag

Anyukam nagyfelhasznalo, nem tette szova, hogy nem mukodik rendesen...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#30534) Magnat válasza Stanlee (#30533) üzenetére


Magnat
veterán

Faterom a VoipBlazert nyomja egy Cisco voip telefonról már vagy 5 éve, szintén elégedett user. Időnként vmi kanadai v más idegen számot küld el a beállított helyett, de egyébként működik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30535) kiskkas


kiskkas
tag

Elkövettem azt a hibát hogy frissitettem a Grundwire, jól müködő aplikációját. Az új 5.3.5 buil számú sajnos nem tudja az általam használt CosmoVoipot inditani. Úgy néz ki kapcsolódik de azonnal átvált hibásra. Persze lehet hogy én vagyok béna és valamit elnézek a beállitásoknál. Tud valaki segiteni, vagy régebbi mentéssel kisegiteni?

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#30536) KTU válasza kiskkas (#30535) üzenetére


KTU
addikt

Mi a verziószáma annak ami jól működött?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30537) kiskkas válasza KTU (#30536) üzenetére


kiskkas
tag

Jó kérdés! Nem tudom, mert (sajnos luser létemre) nem csináltam mentést.A Grundwire fekete wigettel volt az előzően a mostani meg szines .
Lehet hogy a fiók beállitással van az újnál gond, mert a fiókoknál kéken világit a kimenő hívás jelzése, probál csatlakozni majd hibát ir.
Új fiokot probalok hozzáadn -CallingCredit-. mindegyik mellé hibát ír.
Külön külön mennek voip hivások csak a Grundwirevel nem.

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#30538) kiskkas


kiskkas
tag

A beállitásnál a domain sip.cosmovoip.sip nél hiba.
cosmovoip.sip nél -regisztrálás - hiba.

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#30539) KTU válasza kiskkas (#30537) üzenetére


KTU
addikt

Telegramon küldök át 2 verziót.
OK?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30540) kiskkas válasza KTU (#30539) üzenetére


kiskkas
tag

Kösz KTU.

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#30541) Siriusb


Siriusb
veterán

Bocsánat az off-ért, csak nem tudom melyik fórumban lenne releváns a kérdésem, s itt biztos vannak átfogó ismeretekkel rendelkező egyének. :)

Vezetékes telefonszolgáltatáshoz tudtok olyan DECT készüléket, amelybe a telefonkönyvet csv vagy más formátumban importálni lehet?
Valamint létezik olyan nagyobb méretű külön kijelző, amiről könnyen leolvasható a hívó fél? Van erre valamilyen megoldás?

(#30542) KTU válasza Siriusb (#30541) üzenetére


KTU
addikt

Van egy "Milyen dect telefont?" topik, de .........

Az IP-s Gigaset-ek tudják azt hogy kiválasztott névjegyeket át lehet küldeni androidos telefonról, mikor azonos hálózaton vannak.

Tudom plusz költség az IP, de tudja kezelni az X szolgáltató által biztosított "vezetékes telefonszolgáltatást".
pl.: GIGASET IP Telefon A690IP (A540IP utódja) 21 000 Ft

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#30543) Siriusb válasza KTU (#30542) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz!

(#30544) amstro555


amstro555
tag

Egy éve szívatott a voip (G A540 + browsercalls), mire rájöttem, hogy valójában a wifi router (TP-Link Archer C7 v5) a hibás. Most openwrt van rajta, kifogástalan. A hiba az volt, hogy kicsöngött, a hívott már rég felvette és hallózott, nekem még mindig kicsöngött. Volt, hogy percekig. A hangminőség is sokkal rosszabb volt.

(#30545) allfinanz


allfinanz
senior tag

112 melyik VOIP-pal hívható?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#30546) whbear válasza allfinanz (#30545) üzenetére


whbear
senior tag

Egyikkel sem mert nem lehet lekérdezni a valós helyet.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#30547) Landsmann válasza allfinanz (#30545) üzenetére


Landsmann
addikt

E-phone-al. Regisztrációkor meg kell adni a segélyhívó körzetet. Alapból a választott földrajzi körzetszámhoz tartozó települést lehet megadni. Például 66-os körzetnél Békéscsaba. Külön felhívják a figyelmet, hogy a földrajzi körzetszámú számokat helyhezkötött módon lehet használni. Ha nem így használja, minden kár és költség az előfizetőt terheli. Magyarán nincs megtiltva, hogy mobil kliensről használja az ember, de ha ezzel plusz költséget okoz valakinek, azt rá háríthatják. Nyilvánvalóan helyhezkötött telefonvonal esetén ilyen probléma nem merül fel.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#30548) Zeki válasza allfinanz (#30545) üzenetére


Zeki
nagyúr

112 elméletileg sim kártya nélküli telefonról is hívható. Minek VOIP?

(#30549) ACE- válasza Zeki (#30548) üzenetére


ACE-
addikt

Jogos...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#30550) tibor23


tibor23
senior tag

INUM szám hívása nálatok megy Viberről? Nekem pár napja nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.