Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) sumsang válasza bluray7 (#2999) üzenetére


sumsang
aktív tag

Szívesen. Esetleg a TL-WR841N 300M lehetne a Linksys E900 alternatívája. Ugyanazt tudja, olcsóbb, hosszabb gari és megbízható. Amúgy nagyon jó minőségüek a Liksys cuccok,csak árban kicsit magasak.

(#3002) vgyuri


vgyuri
őstag

Szeretné valaki kipróbálni a FreeVoipDeal-t? 0.42 euró van az account-omon, vezetékes hívás tesztelésére kölcsönadnám aki megnézné milyen a minősége, mobilnettel használható-e, stb... Max 1-2 órára adnám oda, feltétel, hogy ne írjon át semmit az illető (email, jelszó...).

(#3005) edk- válasza karte (#3003) üzenetére


edk-
őstag

Korlátozatlan 3G-n T és Pannon is jó.

Korlátozottan a Pannon használható, a T nem.

Edge-en Pannonon a friss saját kliens használható.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3006) edk-


edk-
őstag

Pannon Klikkre itt egy kedvező lehetőség. Ugyanezt láttam Intersparban meg MOL-kúton is. Szerintem nincs akadálya a Klikk rárendelésének.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3007) Slem válasza Zeki (#2970) üzenetére


Slem
tag

Lehet, hogy valamit félreértek. Én a freevoipdeal-t használom, a "gyári" tehát nem SIP-es klienssel, lényegében hiba nélkül. (Néha csak másodjára kapcsol...)

(#3008) vgyuri


vgyuri
őstag

Mától március 31-ig megint van 1+1 sim kártya akció, havi 10 mbyte internetet is adnak hozzá: [link]. Érdemes az áruházakban a telefonszámokat átnézni, nagyon könnyen megjegyezhetőekre is rá lehet akadni. 4.000 forintért adnak dualsim-es független telefont is: [link].

Ma reggel olvastam egy topic-ban, de nem találtam meg a forrást: Telenor Praktikum +Net Mini Expressz 500 forint, állítólag Mol kutakon és Interspar-ban is árulják, Ászf-ben nincs benne a Klikk megrendelésének tiltása. Ezzel akkor havi 167 forintért lenne 100 mbyte net? MobileVoip-ban kb 10 rövidebb hívás után olcsóbb lenne a 3 forintos percdíjjal, mint a 12 forint kapcsolási díj + 6 forintos callback.

Készítek egy olyan weboldalt és wap-os oldalt (így nem okostelefonokon is menne), ahol callback-et lehetne indítani, az FVD weboldalának megnyitása nélkül: bejelentkezés, egyenleg lekérdezés, freedays, callerid-k, névjegyzék kiolvasása már működik, a callback indítása a 12 forintos percdíj miatt kérdésessé vált, de 1-2-3-4... perces hívásoknál 18-12-10-9... forintos percdíj sem annyira vészes. Ha ezzel meglennék, akkor jöhetne a Facebook-ról callback indítása, T-mobile-osoknak ingyenes a 0.facebook.com, így havidíjas net nélkül is működne.

(#3009) edk- válasza vgyuri (#3008) üzenetére


edk-
őstag

de nem találtam meg a forrást

Itt van kettővel feljebb :))

És igen, úgy tűnik, <170 Ft/hóért 100MB net.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3010) vgyuri válasza edk- (#3009) üzenetére


vgyuri
őstag

Elnézést, ez nagyon ciki, pedig vagy 4 topicban kerestem, csak pont itt nem. 12 db 1 perces, 9 db 2 perces vagy 6 db 3 perces hívás / hónaptól már olcsóbb a voip.

(#3011) LaMeRick


LaMeRick
csendes tag

Üdv!

Rossz helyen tettem fel a kérdést, dehát újonc vagyok:) Szóval megkérdezném itt:

Meg tudná nekem valaki mondani, aki nem eu-s címmel regisztrált a freevoipdeal-en, hogy a settings alatt mi Jamaica country idje? pl: <option value="348">Hungary</option>
Szolgáljon tanulságul saját balgaságom, ha egyszer átállítod a címed EU országéra és elmented, utána nem tudod EU-n kívülivé állítani és a híváslistában sem változik a pénznem... Így most 10€ helyett 12-ért tudnék feltölteni, de tennék rá egy kísérletet, mielőtt új accot regisztrálok. Köszi!

(#3012) vgyuri válasza LaMeRick (#3011) üzenetére


vgyuri
őstag

<option value="1876">Jamaica</option>

(#3013) Térközjelző


Térközjelző
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok, ezért lenne pár béna kérdésem...

06 21 xxx számot ingyen lehet hívni az FDV-vel? Hogy lehet mobiltelefonhoz 0621-es számot "telepíteni"?
Mi a legolcsóbb megoldás manapság ilyen szám beszerzéséhez?

Köszönöm, szép napot!

(#3014) LaMeRick válasza vgyuri (#3012) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Köszi :R Sajnos jobban lekezelték az oldalt ennél, hogy ilyen egyszerűen át lehessen őket verni... Valószínű nem én voltam az első aki ezzel próbálkozott:) Szóval ne állítsátok az országot...

(#3015) schferenc77 válasza LaMeRick (#3014) üzenetére


schferenc77
aktív tag

én e miatt reggeltem egy usa címmel is, kipróbáltam, engedi rögzíteni caller ID-nak a magyar címmel megadott mobilomat is, tehát ha nekem elfogy a kreditem a magyar acc-on, akkor áttérek au USA címesre és azt töltöm fel, 10,7EUR-val. Nem 3,6Ft, hanem 3,2 Ft :-)

(#3016) zichie válasza Zeki (#2989) üzenetére


zichie
senior tag

Én pont ezt a Domino Web csomagot használom. Számot adnak hozzá, de hívást indítani nem lehet, a 1430 viszont hívható. Hívást fogadni nem lehet, de az sms működik. Továbbá megy vele a sip, mobilevoip és a skype is.

(#3017) LaMeRick válasza schferenc77 (#3015) üzenetére


LaMeRick
csendes tag

Én jamaikaiként regeltem, csak később állítottam át az országot, kíváncsi voltam átváltozik e a pénznem, persze eleve hülyeség volt, hiszen az ár €-ban van megadva így nem fogják nézni az aktuális árfolyamot. Csak szeretek mindent kipróbálni és aztán gondolkodni:D

(#3018) Zeki válasza zichie (#3016) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!
Jó tudni!

(#3019) andatti


andatti
senior tag

Megfogadtam a tanácsot és regeltem USA címmel, New Jersey, felmentem a fizetésre a FVD oldalán, de csak eurót ajánlott fel, dollárt nem. Másnak sem? (amúgy meg nem is 10,7 euró, hanem 10,75 euró egy feltöltés)
Én balga marha :W azt hittem, hogy tudok majd 10 dollárt feltölteni közvetlenül is, nem csak a hanstel-en keresztül... Most ott tartok, hogy találtam egy local reseller-t, 10 dollár feltöltés 11,75 $-ba kerül, nekem meg most van 11,48$ :W :W :W
Szóval a kérdés, hogy nem lehet 10 $-t feltölteni valahol áfa nélkül? (akkor ugye ez is kb. 10,8 $-ba kerül(het)ne...) Megint itt a 7vége, ha most feltöltöm még a paypal-om, 300 Ft-al, /+1$/ akkor is csak hétfőre lesz a számlán... :W :W
:F :F :F
A közvetlen lehetőség www.dellmont.us átdobott a voipresellers oldalára. Ott meg szintén nincs lehetőség olcsón tölteni, 10 dollár 3170 Ft-ba kerül...
Majd még "kukázok", de jól jönne valami segítség... /DE 11 $-nál többet most nem akartam rászánni/ :U

(#3020) andatti


andatti
senior tag

Bocsi, már nem tudtam módosítani... az összes normális fizetési módnál 10,7 euróba kerül, csak a paypal 10,75, a moneybookers pedig 10,8 euró...
szóval sorry.

(#3021) andatti


andatti
senior tag

Itt Elvileg van 5 dolláros feltöltés is, de nem világos, hogy melyik szolgáltatókat lehet így feltölteni, vagy csak 1-et lehet... Vagy dezinformáció...

Befejeztem, mert ez már a 3. hsz-em... (szerkeszteni már nem tudtam..)

(#3022) andatti


andatti
senior tag

Bocsi, h újra írok... "kuriózumnak" van 8 eurós feltöltés FVD-re egy lengyel oldalon csak az nem derült ki, hogy mivel lehet fizetni, csak lengyel bankokon keresztül-e, vagy esetleg paypal-al is... fordító progival nem sokra mentem... De a 8 eurós feltöltés /120 nap free days/ 0,5 euró költség mellett egész barátságos... ki is futná a pénzem... Vagy nagyon benéztem valamit... :)

update: Igen benéztem, áfával együtt már 49,9 PLN, azaz kb. 3611 Ft Ez így már drága...

(#3023) tlac válasza andatti (#3019) üzenetére


tlac
nagyúr

(#3024) andatti válasza tlac (#3023) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi, bár nem értem ez az ebay-es ürge hogy tudna rajtam segíteni?
No mind1, hétfőn már rajta lesz a pénz(em), így meg tudom rendelni a 10 eurós feltöltést is akár... (fél euró ráhagyást hagytam, így ha hétvégén romlik is a forint, az már elég lesz, ha meg mégsem, akkor marad a 10 dolláros töltés. ;) :K

(#3025) tlac válasza andatti (#3024) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy bármi olyan internetes boltból, ahol lehetőség van PayPal-es fizetésre és nincs PayPal accountod, akkor írj, és megvesszük

(#3026) k-csabesz


k-csabesz
csendes tag

Sziasztok!

Egy apró, de fontos problémám van a BB 9900 Boldommal... MobileVoip programot használok rajta és a hibajelenség az, hogy a voip hívást követő GSM hívásnál nem hallatszik semmi és engem sem hallanak..., a megoldás az újraindítás... na de NA... Egyéb ötlet vagy tapasztalat...?
Verzió: v7.1.0.714
Platform: 5.1.0.532
Próbáljam ki másik szofttal? Nem nagyon fűlik a fogam a szoftcseréhez, mert ez most (a fenti hibát leszámítva) rendben van...

Megbízhatóságomról: lsd. a reg. dátumát a profilomban + http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/hsz_29947-29947.html

(#3027) andatti válasza tlac (#3025) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi! Ezt a részét értettem. Idézet az oldalról:
"Szia! Érdeklődni szeretnék,hogy ez a folyamat postai utánvét útján megoldható-e. Tehát megrendeled az adott terméket eBay-ről a lakcímemre,és mikor a postás kihozta nekem,küldöm a pénzt."
VÁLASZ:
"Nem!"
Szóval az elég nagy macera lett volna, ha elkezdünk levelezni és elküldöm neki a pénzt előre és ő majd kifizeti helyettem, majd utána jóváírják... A hétfői tranzakció ennél gyorsabb lesz, meg amúgy is van paypal-om...

[ Szerkesztve ]

(#3028) andatti


andatti
senior tag

Ez igaz lehet? Itt is lehet FVD-t tölteni, de 10 eurós fetöltés csak 10,41 euróba kerül, ha jól néztem. Ez még az általatok ajánlott 10,7-hez képest is kevesebb... Vagy valami csalafintaság van benne?

(#3029) allfinanz


allfinanz
senior tag

Belassított (32 kbites) mobilnettel tud valaki szaggatás nélküli webes rádió streamet?
Tesco-s 10-es nettel lehetne ész nélkül webrádiózni. :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#3030) vgyuri válasza allfinanz (#3029) üzenetére


vgyuri
őstag

Tesco 10 mbyte után letiltja a netet, nem lassít.

(#3031) Zeki válasza andatti (#3028) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem bízok olyan oldalban, ahol a news 2010-es hírnél megáll, és saját domainjük sincs.

(#3032) szilard28 válasza Zeki (#3031) üzenetére


szilard28
aktív tag

ráadásul 3%-ot, vagyis percenként 10 fillért lehet spórolni, összesen meg 100 ft-ot
Ezért nem éri meg kockáztatni, így is elég olcsó az fvd.

(#3033) solarix45


solarix45
senior tag

Egy gyors és lehet, hogy amatőr kérdésem lenne, és elnézést a pofátlanságért, hogy nem olvasom át a topicot.

Van pár telefon, amiben van beépített SIP kliens, most elsősorban a Nokia Asha készülékek érdekelne. Ezeknél ha beállítok valami betamaxos accountot, akkor azzal lehet hívni más voip-os accountot? Tehát nem telefonszámot, hanem ingyen más valakit.

A helyzet, hogy nővérem külföldön él, vele Skype-on szoktunk csevegni, illetve itthoni vezetékes hívásokat voip-pal helyettesítenénk. Plusz kellene édesanyámnak új telefon. Úgyhogy ebből a három dologból kéne valami jót kihozni :).

(#3034) Slem válasza shift+ő (#1) üzenetére


Slem
tag

Már sokan válaszoltak. Nekem ettől a gyártótól van egy másik modell. De úgy látom ez messze a legolcsóbb. http://planet.voip-eszkozok.pcvasar.hu/Planet-VIP-158-Analog-telefon-VoIP-adapter-SIP-VIP-158-13059

Ha egy hordozható DECT telefont kötsz rá, akkor még mindig olcsóbb, mint egy drágább ATA, vagy pláne egy wifi-s VoIP telefon.

(#3035) club1 válasza Slem (#3034) üzenetére


club1
veterán

Ez a termék nem rendelhető...

(#3036) Zeki válasza solarix45 (#3033) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem.
A Nokia SIP kliense csak számot hív.
Ha júzer név kell, akkor állítólag androidon van olyan. És akkor egymást ingyen hívják.

(#3037) Zeki válasza Zeki (#3036) üzenetére


Zeki
nagyúr

De most már ebben sem vagyok biztos.
A nevekhez lehet olyat hozzárendelni, hogy Internettelefon.
És oda nem csak számot lehet írni. (Nokia E52).
Csak épp senki voipos ismerősom sincs most neten, hogy hívhassam tesztelésre.

(#3038) solarix45


solarix45
senior tag

Ha próbálok freevoipdeal-en Paypallal fizetni, és soha nem sikerül, és esetleg írtam az ügyfélszolgálatnak, attól még ne várjak választ, vagy megoldást, ugye? Ezeknél a szolgáltatásoknál tojnak az ügyfelekre, ahogy hallottam...

(#3039) VaZso válasza solarix45 (#3038) üzenetére


VaZso
senior tag

Ügyfélszolgálat anno nekem válaszolt, bár sok segítséget nem tudott nyújtani, max. elnézés kérésben jeleskedett...

(#3040) solarix45 válasza VaZso (#3039) üzenetére


solarix45
senior tag

Az mindig hasznos :)

Végül ezen keresztül töltöttem fel: [link]
Még olcsóbbra is jött ki, kb negyed óra alatt töltötték fel, és megkaptam a 120 napot.

(#3041) allfinanz


allfinanz
senior tag

SIP hívás GTalk-ra:
sip:user+gmail.com@6num.net

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#3042) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Használja valaki régebbi telefonnal a Freevoipdeal-t, úgy hogy GPRS-szel pl Opera Mini-t használva belép a weboldalra?

(#3043) andatti válasza solarix45 (#3040) üzenetére


andatti
senior tag

Amerikai, vagy magyar címmel regeltél? Mert amerikai cím esetén ez drága feltöltés volt... 10 eurós feltöltés pedig 3400 Ft, (15 $ és 226,68-on vált most a paypal) azaz biztos rajta van az áfa. Igaz, hanstel 3700 Ft-ot ír feltöltésre...

(#3044) Zeki válasza Rodzser Mór (#3042) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én opera nélkül, a teló böngészőjét használtam.

(#3045) Sanyig4 válasza Zeki (#3036) üzenetére


Sanyig4
tag

Ezt cáfolnám!

Nokia E60-al hívtam már usert!!!!

(#3046) LorantTus válasza bluray7 (#2846) üzenetére


LorantTus
csendes tag

Szia! Az adapter nincs vészes árban, kb. 16-18 ezer Ft. Routert köthetsz még a hálózatra, bár az SP122 modell utáni kötést nem tudom hova tenni, mivel szerencsére nem soros a kapcsolat. A router teljesen független, ha van switch, vagy egy másik routerrel, ezzel ki tudod terjeszteni a hálózatod.

(#3047) andatti válasza andatti (#3043) üzenetére


andatti
senior tag

Módosítanám a hsz-em, de már nem lehet. Az este sikerült a feltöltés, 10,75 euró, azaz áfa nélküli ár került 3335 Ft-ba. Ez pedig minimális különbség a supercheapcallsltd 3400 Ft-os feltöltési lehetőségéhez képest.... és ha jól vettem ki, ott még trükközni sem kell a regisztrációval... :)

(#3048) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Ma volt egy érdekes kalandom a FreeVoipDeal-lel. Felhívtam egy T-s számot, és én teljesen jól hallottam, az illető viszont engem egyáltalán nem. Felhívtam egy másik T-st, ugyanez. Felhívtam normál vonalról, teljesen jó volt. Lehet, hogy a T blokkolja a hozzájuk bejövő VOIP hívások hangját? Remélem, hogy nem...

(#3049) szucsrob válasza Tesztelo.hu (#3048) üzenetére


szucsrob
csendes tag

Nekem most volt két ilyen kalandom, ugyanazzal a T-s számmal, csörög kettőt, utána másképp csörög egy párat, felveszik, én hallom a hívottat, engem nem hallanak.
Ugyanonnan, ugyanazzal a konfigurációval vezetékes és 20-as, 70-es mobilszámok mennek. Híváslista szerint ma fél egy (pm) előtt egy perccel még működött, utána egy perccel már nem...

(#3050) allfinanz


allfinanz
senior tag

Dominós lecsökkentett (32kbit) mobilnetem van és G729-cel sikerült az akadásmentes voiphívás! :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.